GEORGE WASHINGTON Kindje 2kmes.S{,T.^"É'Z Geld voor hulp Met aan het Hongaarse voll De enige uitweg uit onze machteloosheid Maak van gewone groente iets bijzonders. grondlegger van de vrijheid der U.S.A. PLATTELANDSVROUWEN LUISTERDEN NAAR CAUSERIE OVER BEWEGINGSLEER. In de druk bezochte vergadering van de afdeling Holten van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen, welke woens dagavond onder leiding van de presiden te mevr. J. W. Nagelhout-Klijzing in ho tel Holterman gehouden werd, heeft mevr. K. Aukema-Hooghiemstra, alhier, een zeer interessante causerie gehouden over de bewegingsleer Cesar, waaraan ook enkele praktische oefeningen ver bonden waren. De inleidster vertelde, hoe mevr. Marie Cesar zich vele jaren heeft bezig gehou den met de bestudering en beoefening van gymnastiek en sport. Bij het ene sys teem werd naar haar overtuiging te veel gelet op het sterk (hard) maken van de spieren en bij het andere systeem was de aandacht te veel gericht op het rit mische element. De juiste samenwerking der spieren en de correctie van houding en beweging van het lichaam miste zij echter. Van de vele systemen, welke zij bestudeerde trof het systeem Mensen dieck haar zeer, Vooral door de ideële grondslag. Na jarenlange ervaring bij 't oefenen met gezonden en zieken mocht het mevr. Cesar gelukken de Mensen- dieck-methode, waarover spreekster haar gehoor een uitvoerig overzicht gaf, zo danig te verbeteren en uit te breiden, dat een geheel nieuwe correctieve bewe gingsleer ontstond, die bij koninklijk be sluit de naam „Bewegingsleer Cesar" verkreeg. Deze leer beoogt zowel de algemene bewegings-, opvoedings- en houdingsver betering voor gezonden als de bijzondere voor personen met ziekelijke afwijkingen, waar ook de ademhalingsstoornissen on der vallen. Mevr. Aukema besprak hierna o.a. het lesgeven en behandelen van pathologi sche gevallen (waaronder alle afwijkin gen) en het les geven aan gezonden met als vervolg op deze groep voor begaafden de voorbereiding voor sport, spel, bewe gingskunst, pantomime en voordracht kunst. Wat het eerste betreft wees zij b.v. op de bijna tot een volkskwaal uitge groeide platvoeten-misère. Welk een hoe veelheid klachten van klein en groot, over pijn in de voeten, moe in de benen, pijn in de rug, komen voort uit een verkeerde stand of houding van de voeten, met daaruit volgend een algehele foutieve houding, aldus inleidster. Zij gaf uitvoerig aan hoe door het op voeden van de beenspieren in het bijzon der en het aangeven van de juiste bewe ging van de knie en het verbeteren van de algehele lichaamshouding hierin door de vorenomschreven bewegingsleer ver betering is te brengen. De praktische toepassing van het be handelde onderwerp veroorzaakte onder de dames veel vrolijkheid. De presidente bood mevr. Alkema voor haar causerie een boekenbon aan. Aan het begin van de vergadering werd een schrijven behandeld van de Volks hogeschool Diependaal, waarin aandacht werd gevraagd voor een gastdag op deze school voor behandeling van het onder werp Feestvieren in het gezin. De eerste dag is reeds voltekend. In een volgende vergadering kan men zich opgeven voor de nieuwe datum. Mevr. D. H. Wegstapel-ten Velde bracht vervolgens verslag uit van de na jaarsvergadering te Zwolle en Mevr. D. Mulder-Nijhof gaf een overzicht van het behandelde in de najaarsvergadering van de bond te Utrecht. Besloten werd om medewerking te ver lenen aan de collecte voor het zo zwaar getroffen Hongaarse volk, welke zoals nu bekend is, de volgende week door middel van lijsten in de gehele gemeente gehouden zal worden. UITVOERING SPORTVERENIGING „BATO". De sportvereniging „Bato" houdt op donderdag 22 en zaterdag 24 novem ber haar jaarlijkse uitvoering in zaal Amicitia onder leiding van de heer W. 'Knapen te Nijverdal. De donateurs heb ben toegang op de eerste avond op ver toon van hun donateurskaart. Zie de annonce in dit nummer. CHR. JONGE BOEREN VERGADERDEN De leden van de afdeling Holten van de Chr. Jonge Boeren en Tuinders Or ganisatie in Nederland kwamen dins dagavond in vergadering bijeen onder voorzitterschap van de heer J. W. Aan stoot, die deze bijeenkomst opende met gebed en Schriftlezing, nadat gezongen was Psalm 138 vers 4. Na lezing der notulen en afhandeling van enkele ingekomen stukken, hield de heer E. Stam Gzn. 'n inleiding over het onderwerp: ..Boer met God". De boer met God is de mens, die door God verrijkt wordt met kennis en energie, om de gaven, die in de natuur verbor gen liggen, tot openbaring te brengen en anderszins de vloek, die er door de zonde op ligt, met Gods hulp te ver minderen. Gods opdracht aan de eerste boer, aan Adam, luidde: Bebouw de aarde en verzorg de dieren. God is dus de Schepper en deelt het werk aan de mens uit. Door de zondeval is veel schoons ver loren gegaan en de mens ondervindt hiervan de moeilijkheden bij zijn dage lijkse arbeid (doornen en distelen). Na de zondvloed werd de boog in de wol ken gegeven als teken, dat voortaan, zolang de aarde bestaat, zaaiïng en oogst, koude en hitte, zomer en winter, dag en nacht, niet zullen ophouden. Het is God, die alles geschapen heeft en nu nog onderhoudt en regeert. Wij mogen planten, maar God is het, die de wasdom geeft. Verschillende vragen werden naar aanleiding van het onderwerp gesteld. De vergadering werd door de heer Stam met dankgebed gesloten, na sa menzang van Psalm 42 vers 1. FORUMAVOND LANDBOUW- JONGEREN. De afdelingen van de B.O.O. „Jong Holten" en van de Boerendochtersver eniging gaan op vrijdag 30 nov. a.s. een forum-avond houden in hotel Müller. Deze avond zal ook toegankelijk zijn voor niet-leden. Men is bezig de forum-leden aan te zoeken. Als voorzitter zal fun geren de heer A. J. Snijders, hoofd der lagere landbouwschool. GEEN „ROCK AND ROLL". Zaterdagavond hield de J.D.G. een bij eenkomst. Het onderwerp zou „Rock and Roll" zijn, maar daar dit luchtige onder werp helemaal niet in overeenstemming was met de ernstige gebeurtenissen in Hongarije, werd besloten de bijeenkomst tot nadere datum uit te stellen. Het be stuur stelde voor f 25.over te maken op rekening van het Ned. Rode Kruis voor de slachtoffers van Hongarije. Dit werd met algemene stemmen aangeno men. Zaterdag a.s. zal de heer Rol een le zing voor de J.D.G. houden over het onderwerp: Is de aarde een pannekoek? Leerlingen van de 3e en 4e klas Ulo zijn van harte welkom in hotel Holterman, waar de lezing zal worden gehouden. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Inliehtingen dagelijks aan het Groeps- bureau der Rijkspolitie te Holten, Dorps straat 22, Tel. K 5483—352. Gevonden: 1 heren handschoen; 1 bro che; 1 bankbiljet; 1 portemonnaie1 lap stof; 1 grolse want; 1 portemonnaie met inh. Verloren: 1 portemonnaie; 1 hoofd doek; 1 zadeldek. DONATIES „H.M.V." In de komende week zal aan de dona teurs van onze plaatselijke muziekvere niging „H.M.V." de kwitantie worden aangeboden voor de bijdrage 1956. Het bestuur doet een hartelijk beroep op de donateurs om de kwitantie bij 1ste aanbieding te voldoen en dankt bij voorbaat voor een paar kwartjes extra. Het is in „Holtens Nieuwsblad" al meermalen gezegd geworden dat H.M.V. zeer veel geld nodig heeft, dooh deze „herhaling" heeft slechts een klein deel van de ingezetenen tot het stellen van een daad een vaste jaarlijkse bij drage gebracht. De oude kern van donateurs is ge bleven, dooh het aantal donateurs moet belangrijk omhoog, wil de Hol- tense gemeenschap een muziekcorps door de straat zien marcheren, waarop zij als gemeenschap trots mag zijn. De laatste paar jaar heeft „H.M.V.", dank zij spon tane medewerking bij lompenacties etc. het met de financiën kunnen klaren, doch dergelijke acties vormen geeri vaste financiële basis. Het ligt dan ook in de bedoeling om alle gezinnen, waar men nog geen donateur van „H.M.V." is te bezoeken, om te vragen donateur te worden. Tube Fl. 1 60 en 95 c». VOORLICHTINGSBUREAU VAN DÉN VOEDINGSRAAD JAARVERGADERING „DE NOORDPOOL" In café Maats werd woensdagavond de jaarvergadering gehouden van de ijsclub „De Noordpool". De voorzitter, de heer A. J. Snijders, sprak een woord van welkom en richt te zich in 't bizonder tot het ere-lid de heer P. G. Dijkstra. Een hartelijk woord van dank sprak de voorzitter tot de baancommissarissen, de heren G. Bouwhuis, J. van Geenhui zen Jr. en F. Sluiter, die in verband met de sneeuwval in de afgelopen win ter tal van moeilijkheden moesten over winnen om de baan voor de schaats sport geschikt te maken. Ook werd 't gemeentebestuur dank gebracht voor de medewerking, die- bij het sneeuw vrij maken van de baan werd verleend. Na het openingswoord van de heer. Snijders las de secretaris, de heer G. J. Aaftink, de notulen en werd tevens het jaarverslag uitgebracht. Het aantal le den bedroeg op 31 oktober j.l. 94 en de club had toen 251 donateurs. De heer Aaftink gaf verder een overzicht van de wedstrijden, die in februari van dit jaar plaats hadden. Geldelijk bezit liep terug. Blijkens het verslag van de penning meester, de heer J. Wiggers, bedroegen de inkomsten f 1646,70 en de uitgaven f 1946,81, zodat er een nadelig saldo was van f300,11. Het totale geldelijke bezit der vereniging liep in het afgelopen boekjaar terug met bijna f300,—, doch hierbij moet worden opgemerkt, dat met het vernieuwen van de verlichting rond de baan een bedrag gemoeid was van rond f900,—. De commissie voor kascontrole, die bestond uit de heren G. Bouwhuis en T. Stokkers, had boeken en bescheiden keurig in orde bevonden, weshalve werd de penningmeester de charge verleend voor zijn beheer. Als leden van de kascontrole-commissie '57 werden benoemd de heren T. Stokkers en D. Aaftink. Bestuursverkiezing. De aftredende bestuursleden, de he ren G. J. Aaftink en J. Wiggers wer den met bijna algemene stemmen her kozen, terwijl als baancommissaris her kozen werd de heer G. Bouwhuis. Allen namen hun herbenoeming aan, onder dank voor het wederom in hen gestel de vertrouwen. Bij de bespreking van de plannen met het oog op het a.s. winterseizoen, werd het vaststellen van het programma, evenals voorgaande jaren, door de ver gadering aan het bestuur overgelaten. IJs en weder dienende zullen in ieder geval de wedstrijden om het school- kampioenschap en een afvalwedstrijd worden gehouden, terwijl in principe werd besloten tot het organiseren van een gecostumeerd avondijsfeest. Vooral 's winters merken we hoe ge makkelijk het is, wanneer de huisgeno ten gewend zijn om alles te eten wat de pot schaft. Op die manier is het bedenken van een gevarieerd menu niet moeilijk. Alle gewone groenten zoals de koolsoor ten, wortelen en rapen zijn heel gezond en, met wat zorg toebereid, zeer smake lijk bovendien. Het verdient zeker aanbeveling om af en toe kruiden te gebruiken bij het koken van groenten. Rodekool bijvoor beeld is heerlijk wanneer laurierblad en kaneel of kruidnagel zijn meegekookt, groene- en savoyekool en spruitjes gaan er zeker niet op achteruit, wanneer zij worden afgemaakt met nootmuskaat, foe lie of fijngesneden petei'selie. Ook knol raap en winterpeen kunnen best zo'n vleugje groen gebruiken. De groenten kunnen worden opge diend met een melksaus, een saus bereid van het kooknat, maar ook zonder saus met alleen wat boter of margarine er door geschud. Voor het binden van een groentesaus zonder melk (zoals bijvoor beeld voor rodekool, bieten en andere zure groenten van een felle kleur) is aardappelmeel het meest geëigend, voor andere sausen maizena of bloem. Vele huisvrouwen koken met de kool een handje havermout of rijst mee; dat geeft weer eens een ander idee en is heel smakelijk. Voor alle groentesoorten is het devies: niet afkoken, maar pas drie kwartier a een half uur voor de maaltijd opzetten met weinig water. De belangrijkste voe dingsstoffen worden er grotendeels door behouden. Recepten voor 4 personen. Rodekool met havermout en specerijen. 1 kg rodekool, 2 a 3 lepels havermout, een laurierblad, een klein uitje, twee kruidnagelen of een stukje kaneel, zout, boter of margarine, een of twee moesappelen of een paar lepels azijn of citroensap. De kool schoonmaken door de lelijke buitenste bladeren en een deel van de stronk weg te snijden. De kool snipperen of schaven en opzetten met een weinig water, de havermout, gesnipperde ui, zout en kruiden. De groente vlug aan de kook brengen en gaar koken in een half uur. Bij gebruik van appel(en) deze schoonmaken, klein snijden of raspen en aan de kool toevoegen anders de azijn of het citroensap erbij doen. De kool nog tien minuten koken en op smaak af maken met boter of margarine. Wie wat nat van zoetzure augurken of uitjes of van ander zoetzuur over heeft, kan dit zeer goed verwerken in de rodekool. Gesmoorde witte- of savoyekool met uien. 1 kg. wittekool, 2 uien, zout, boter of margarine, 15 g. (1% eetlepel) bloem. De kool schoonmaken door de buiten ste bladeren en een deel van de stronk weg te snijden. De kool doormidden snij den en snipperen of schaven. De uien "kleinsnijden en in boter of margarine lichtgeel bakken. De kool en wat zout toevoegen en alles goed door elkaar roe ren. Daarna de pan sluiten en de kool gaarsmoren in ongeveer 20 minuten. De groente af en toe omleggen. De bloem over de kool strooien en even mee ver warmen tot ze gaar is. Knolraap met mosterdsaus. 1 kg. knolraap, melk, water, zout, 25 g. (bijna 3 eetlepels) bloem, bo ter, of margarine, eetlepel mos terd. De knolraap in tweeën of vieren snij den, in plakken verdelen en deze dik schillen. De plakken in reepjes of blok jes snijden, deze vlug wassen en opzet ten met een flinke bodem kokend water en wat zout. De groente snel aan de kook brengen. Het vuur temperen en dan de groente gaar koken in een goed gesloten pan, onder af en toe omschudden. Kook tijd uur. 3 dl. (bijna 2 kopjes) melk of kook vocht-met-melk op een klein scheutje na aan de kook brengen. Met de rest de bloem aanmengen en met dit papje de kokende melk (en kookvocht) binden. y~2 al eetlepel mosterd door de saus kfoppen. De knolraap nog even in de saus verwarmen. Naar smaak boter of margarine toevoegen. Het gevoel van machteloosheid, dat ons volle overmande na de ontstellen de gebeurtenissen in Hongarije, heeft een uitweg gevonden in massale hulp acties voor het verraden volk der Hon garen. Het Rode Kruis zond ambulan ces, geneesmiddelen en voedsel, dekens en andere zaken, die het allereerst no dig zijn voor hulp aan gewonden en vluchtelingen. Er vormde zich een Na tionaal Comité, dat zich niet alleen tot doel stelde gelden in te zamelen, maar ook de verschillende spontane acties te bundelen tot één groots, werkelijk na tionaal geheel. En de Nederlandse re gering besloot 1000 Hongaarse vluchte lingen naar ons land te laten komen om hun een goed onderdak te geven voor de komende winter. Een aanbeve ling voor steun aan de verschillende acties is eigenlijk niet nodig. Eén ma nier is er slechts om hulp te bieden aan de slachtoffers van de meest gru welijke misdaad, die de ene staat de an dere kan aandoen: geld bijeenbrengen om de nood zoveel mogelijk te lenigen, eerst onder de vluchtelingen, later wel licht in Hongarije zelf. Ons volk be grijpt dat en reageert met een ontroe rende offerzin. In grote stromen vloeit het geld toe aan de hulporganisaties.; Het moet voorlopig blijven stromen, want er zijn miljoenen en Nationaal Comité, een nauw ovi leg. Het Rode Kruis heeft geld noc Niaga voor de uitrusting van de ambulanci 1)3 voor het verzenden van nieuwe voo a&: m raden genees- en voedingsmiddelen 'en ^ec voor de verzorging van de duizend ,eI}zin^, vluchtelingen in Oostenrijk. Want ieat p5,_ zorg voor deze vluchtelingen is, voc .lto lopig voor een maand, opgedragen a saml het internationale Rode Kruis, waai aam*L ook de Nederlandse Rode Kruis-orj j nisatie een aandeel levert. De actie v het Nationale Comité zal o.m. ten gonllt0 11 de komen aan de duizend vluchteli !eeI} NAUW OVERLEG. Er is tussen de verschillende hulpor ganisaties, met name tussen Rode Kruis gen, die weldra in ons lang zullen [ee riveren. De regering heeft het initiati oor genomen voor het opnemen van de rlJL ri Hongaren, maar vertrouwt de verdt loy hulp aan deze verjaagden gaarne t rieL^ aan de particuliere organisaties. erl vluchtelingen moeten niet alleen a,ra huisvesting, maar wellicht ook aan e l0!ieI1 nieuwe bestaansmogelijkheid geholp *0 Qnz worden. Zij moeten worden voorz'. r van huisraad en kleding en alles tv at£0 nodig is voor 'n menswaardig bestaa j® Met name de Nederlandse Federal J voor Vluchtelingenhulp zal hierin e 1 uvel, belangrijke taak vinden. en va. EEN DOEprachti ienvel" Zowel het geld, gestort op giro 1 leen van het Rode Kruis te 's-Gravenha|kerkje als de bijdragen op giro 999 van „Nationaal Comité Hulpverlening Ho gaarse Volk" te Amsterdam komt t geving goede aan het spontane streven: 2 het m veel mogelijk en zo goed mogelijk nood lenigen van een dapper volk, 10 nent Zo- in On De zijn vrijheid zocht maar meedogenlo -rechte werd teruggeworpen in nieuwe, onvex stelbare ellende, een volle dat óns z vluchtelingen toevertrouwt. Amerika's eerste president was een groot man. Elk jaar op 22 februari herdenken de Amerikanen de geboortedag van hun le president en grondlegger van de onaf hankelijkheid, George Washington. Het feit, dat nu nog meer dan 150 jaar na zijn dood deze dag gevierd wordt, be wijst wel, dat de machtigste staat van deze eeuw zijn grote pioniers niet ver geet. George Washington is inderdaad een grote figuur geweest, die reeds tij dens zijn leven een grote faam genoot vanwege zijn onkreukbaarheid en grote leiderstalenten. George Washington was de zoon van een gefortuneerd planter in Virginië. Hij werd geboren op 22 februari 1732 te Bridges Creek. In de tijd toen het nog onder Britse heerschappij staande Ame rika te lijden had onder aanvallen van Franse legers nam Washington als 20- jarige deel aan de strijd tegen de Fran sen. Hij verwierf zich toen al een grote bekendheid door zijn moed en leiders gaven. Bij het uitbreken van de vrijheidsoor log aarzelde Washington, die toen in de kracht van zijn leven was, geen mo ment. Hij koos onmiddellijk de partij der vrijheidsstrijders en in de strijd tegen de Engelsen onderscheidde hij zich op nieuw. Dit had tot resultaat, dat hij op 15 juni 1775 gekozen werd tot oppei'be- velhebber van de voor de onafhankelijk heid van Amerika strijdende legers. PRESIDENT. Het lag voor de hand dat een leger aanvoerder, die zijn talloze bekwaam de fli Dan _ebie( zich i ,migra ben g ste "w de b huize en oc de D lijk i: immi lande ten 2 logei nada valle Na te h OLttijd gaaf huidje BABYDERM Poeder - Zall - Olie - Zeep VOETBA L-PROGRAMMA Zondag: Holten 2Nijverdal 3, 2.30 uur. Enter 3—Holten 3, 2.30 uur. Er mag niet ingehaald worden op de linkerrijbaan voor of op een kruising of splitsing van wegen. DE CHR. PLATTELANDSVROUWEN VERGADERDEN Op donderdag 8 november kwamen de leden van de Chr. Plattelandsvrou wenvereniging in gebouw „Rehoboth" bijeen. De presidente, mevr. J. Rietberg-Van Lindenberg, opende deze vergadering door te laten zingen Psalm 68 vers 10, waarna zij voorging in gebed. Daarna werd gelezen Psalm 83. Door de secretaresse, mevr. J. Wig- gers-Aanstoot, werden de notulen ge lezen van de bestuurs- en vorige ver gadering. Het onderwerp voor deze avond luid de: „Voorlichting ten plattelande". Hiervoor had de vereniging een pro jectie-apparaat van de Bond van de CBPB laten komen. Verschillende film strips werden gedraaid. O.a. Het leven van soldaten ter land, ter zee en in de lucht; het leren en leven in 'n land bouwhogeschool in Amerika; de Ko ninklijke Marine; het inmaken van groenten en tenslotte: de jacht op de struisvogels. Vooral deze laatste strip was buitengewoon interessant. Welke dame zou niet zo'n prachtige veer in haar bezit willen hebben? De dames waren het echter met de politiek van de struisvogels niet eens. In de pauze werd koffie gepresen teerd. Inplaats van de dames T. v. d. Meulen-Aanstoot en T. Stam-Stam, die wegens huwelijk naar elders vertrok ken zijn, werden tot ringbestuursleden gekozen mevr. G. Otten-Stam en mej. J. Stam. Hierna werd nog besproken het de- clamatorium voor de Kerstavond. Na het gezamenlijk zingen van „Een vaste burcht is onze God" sloot mej. J. Landeweerd deze mooie en tevens leerzame avond met dank aan God. ding nia Van heei rivii A; wac dan kaa looi diei woi V rik; E bru hie ZOl" 1 acl heden zo nadrukkelijk had gedemc streerd, ook een rol kreeg te vervuil bij de opbouw van de nieuwe staat: de overwinning op het slagveld. N algemene stemmen koos men Geor Washington in 1789 tot eerste preside van de Verenigde Staten van Ameril Het is bekend, dat de huidige preside in Amerika een vrij grote zeggensch heeft. Hij benoemt zelf zijn ministe en bepaalt persoonlijk de grote lijn voor zijn beleid. De macht van de eers president was uiteraard nog veel grote Het is de grote verdienste van Washir ton dat hij nooit misbruik heeft gemaa van de grote macht, die hij destijds 1 zat. Integendeel, hij bleef in zijn hart farmer, die steeds interesse behield vc zijn farm in Mount Vernon in het van Washington gelegen Virginië. GOOD-WI1 Met twee assistenten, ministers wai het aanvankelijk nog niet, bestuui Washington het reusachtige rijk. Hij \v de eerste man, maar zijn helpers, de 1 tere president Jefferson, die in hooi zaak aangelegenheden betreffende 1 buitenland behandelde en later ook e nister van buitenlandse zaken werd, Hamilton, die financiën en economie hartigde, genoten een grote zelfstand! heid. Dit driemanschap zorgde niet i leen voor een voortreffelijk binnenlan beleid, maar kreeg ook in het buite land zo'n goede naam, dat men vrij g makkelijk buitenlandse leningen k( aantrekken om de economie van 1 jonge staat op gang te brengen. Nede landse bankiers waren bij de eerste die hun vertrouwen in de pas onafha kelijk geworden staat toonden door verstrekken van leningen. HARDE WERKE George Washington werkte in de riode van zijn presidentschap nagena dag en nacht. Hij inspireerde zijn medi werkers, maar had het gebrek, dat ook de details zelf wilde behandele Ondanks, dat hij een voortreffelijk org nisator was, en door een goede dagind ling veel werk kon verzetten, heeft he dit wel eens parten gespeeld. Het w vanzelfsprekend, dat de voortreffelij president in 1793 werd herkozen, ma in 1797 weigerde hij beslist een nieuï ambtsperiode. Hij trok zich toen teri op zijn boerderij in Mount Vernon f wijdde zich weer geheel aan zijn bedri Uit notities welke na zijn dood geve den werden blijkt dat hij een warr belangstelling had voor alles wat er zijn boerderij geschiedde en in die t toen de landbouw nog meer afhankeli was van de weersomstandigheden dan: toonde George Washington de groots interesse voor het weer. In zijn dagboi plaatst hij bijv. op 18 april 1798 een aas tekening, waaruit bleek dat het 's nacli hard gevroren had, de perziken haddi niet van de vorst geleden en hij hoopt dat dit ook met de andere gewassen ni het geval zou zijn. Helaas heeft Washington niet lang mi gen genieten van de zo verdiende rus Op 14 december 1799 stierf hij op boerderij te Mount Vernon. Kort daar: nam het congres het besluit om het sto felijk overschot van de grote vrijheid held in het kapitool te Washington t te zetten. De familie van de overleds president gaf, zij het niet van gans< harte, hiertoe de toestemming, doch fo besluit werd niet uitgevoerd. Nog heds ten dage rust de eerste president in fc hem zo geliefde Mount Vernon.

Holtens Nieuwsblad | 1956 | | pagina 2