Interview Feike Asma Tour d Hollen met AGENDA In het blad „Nederlandse Post" van 6 januari '56, uitgave van de Nederland se Post-combinatie artikelendienst te Amsterdam-Oost, is een interview ge publiceerd; dat een der medewerkers van genoemd blad heeft gehad met de ook in het buitenlandgrote bekendheid genietende organist Feike Asma, die, zo- als elders in ons blad ook wordt gemeld, op 15 augustus a.s. een concert zal ge ven op het orgel van de Geref. kerk te Holten. De tekst van dit interview luidt: De populaire Feike Asma vertelt. EEN ORGANIST MET HART! „Wat een geluid, hé! Ja, man, een prachtig orgel." De nu 43-jarige Feike Asma spreekt vol enthousiasme over „zijn" orgel, dat in 1762 door Heinrich Batz werd gebouwd en sindsdien vele organisten en luisteraars in verrukking heeft gebracht, als het ging juichen en jubelen in de kerk van de Lutherse Burgwal in Den Haag. Jan Zwart, eenmaal een groot organist. Ik ben bij Jan Zwart in de leer ge weest en diens school heeft de antipathie van nagenoeg alle andere organisten. Zijn leerlingen en zijn werk worden als het kon geboycot. Maar de radio luisteraars zullen Zwart's werken horen. De meesté leerlingen van Jan Zwart zijn de andere kant uitgegaan. Er zijn twee stromingen: de school van Zwart en het conservatorium. Ik ben zowat de enige due hem trouw gebleven is, zelfs zijn zobn Dirk ging later naar het con servatorium. Ik koesterde reeds dadelijk grote eer bied voor het spel van Jan Zwart, ik werd er warm van. Zijn tegenstanders klagen over de geringe publieke belang stelling voor hun concerten, maar als je de luisteraars altijd weer werken van Bach voorzet en werken van nog vroe gere componistenIk zelf speel vaak werken van Widor, die de grondslag ge legd heeft voor de orgelsymphonie. De Franse orgelschool heeft op zijn werk voortgebouwd. Asma steekt een nieuwe sigaret op en terwijl hij mij een boek in de handen drukt, vervolgt hij enthousiast: „Het spel van Jan Zwart kenmerkte zich door een bijzondere inspiratie en levendigheid. Zijn begeesterende aanleg hield de luisteraars in 'n muzikale ban. Zijn composities worden door sommige organisten, ten onrechte trouwens, als sentimenteel en nietszeggend beschouwd maar getuigen de hymne over „Wilt he den nu treden", zijn Feestvoorspel „Komt allen te zamen", zijn imposante „Fantasie en Fuga over Psalm 72" niet van echt-Hollandse stoerheid? Zijn dit geen orgelklanken, waarmede je je op een concert leegspeelt? Jan Zwart vermeed alles wat niet rechtstreeks met het thema of de mu ziek te maken had. Musici als wijlen Louis Zimmerman en Jaap Stotijn, die geen organisten, maar artiesten waren, achtten Jan Zwart een groot kunste naar." Widor afgedaan? Wanbegrip? „Men neemt stelling tegen Zwart's koraalharmonisaties. Volgens de tegen woordige opvatting mag een „stijlvol" koraal alleen met drieklanken en om keringen geharmoniseerd worden. Zo'n uitgangspunt is onnatuurlijk en legt alle muzikaliteit aan banden; het bevordert zeker niet 't zingen in de kerkdiensten. Uit een theoretisch bekrompen voor oordeel wordt de gemeente iets onthou den, n.l. geestdrift, het „opwaarts hef fen" en dat is een ernstig gemis in de hedendaagse muziek van de eredien sten, want de gemeente legt 's zondags weinig of geen belangstelling meer aan de dag voor het orgelspel. Al dat gepraat over „strakke sober heid" en het „opvoeden" der gemeente leidt er toe, dat men zich van het orgel en zijn muziek afwendt. De orgelsona ten van Guilmand worden haast niet meer gespeeld, de symphonieën van Wi dor evenmin. Volgens de opvattingen van de tegenwoordige organisten-gene ratie zou deze muziek hebben afgedaan en voor het orgel ongeschikt zijn. Wan begrip! Quatsch! Nu moet u niet denken, dat ik geen oor heb voor de muziek van onze heden daagse organisten. De orgelwerken van Hendrik Andriessen, Jacob Bijster en George Stam e.a. kunt u ieder seizoen op mijn avondconcerten zowel in Den Haag als in Amsterdam aantreffen. Van Andriessen speelde ik zelfs in Parijs zijn orgelsymphonie. Modern, maar van be gin tot eind doordacht! Vreemd, dat dit werk bijna zelden op de programma's van onze organisten voorkomt. Naast Bach, componisten van vóór Bach en de modernen kies ik ook figuren als Guilmand, Vierne en Widor. Gelijk het Concertgebouworkest tel kens de Beethovensymphonieën geeft, zo speel ik ieder jaar de orgelsymphonieën van Widor. Voor sommige van de stuk ken zou je je bloed geven. Reeds in mijn jeugd had ik grote bewondering voor het symphonie-orkest. Toen mijn orgelstudie voltooid was, heb ik mij in 1940 onder leiding gesteld van Eduard Flipse, de dirigent van het Rotterdams Philharmo- nisch Orkest. In 1948 zette ik als orkest dirigent Haydn-variaties van Brahms en de 5e Symphonie van Schostakowitsch op mijn programma. Van klassiek tot uiterst modern. Mijn studie als orkest-dirigent is van zeer grote invloed geweest op mijn or gelspel. Men zegt wel eens, dat mijn spel verorchestreerd klinkt, maar hoe kan het anders? En zei César Franck niet: „Mon orgue est l'orchestre?" Bij Jan Zwart heb ik leren spelen, maar Flipse heeft mij geleerd, hoe te musiceren! Waarom zijn alle organisten niet zo bezeten van de muziek als Flip se? Zie, hoe op zo'n repetitie wordt ge werkt. Hij laat alles spelen, van klassiek tot uiterst modern. Ook „lichte" ouver tures als „Die Fledermaus". Och, het gaat immers steeds om de muziek en niet om een bepaald instrument of dit nu orgel, piano, viool, fluit of anders heet. Ik hoop nu maar, dat onze organis ten zich dit bewust worden. Het zou de belangstelling voor hun concerten ten goede komen." Het hart spreekt mee. Asma neemt plaats achter zijn instru ment. Kalm als vol bezinning gaan zijn vingers over de toetsen, dan ineens ra zend vlug, als in onbeteugelde drift, dan weer rustig en kalm. Asma en zijn orgel gaan leven. Registers worden uitgetrok ken en ingeduwd, voeten maken snelle manoeuvres', klavieren worden gekop peld, groter, machtiger klinkt de mu ziek, zij vult de ruimte van het kerkge bouw, nog sterker wordt het geluid. Het lijkt alsof die enge muren opzij moeten om de klanken te doen uitgalmen, naar buiten. Om juichend en jubelend te zin gen van God's majesteit, aan tijd noch ruimte gebonden. Onwillekeurig denken we aan die en thousiaste luisteraar, zelf organist, die eens tegen me zei: „Feike Asma en Jan Zwart spelen niet uitsluitend verstands- muziek, maar laten 't hart ook mee spreken". Als iedere vezel van de organist bij 't fortissimo volkomen met de 2800 pijpen is verenigd, als het instrument al zijn kracht en schoonheid ten toon spreidt en niet meer zwellen kan, denken wij aan een andere uiting van een zijner vereerders: „Geen grepen zijn hem te groot, als hij 16 vingers had, gebruikte hij ze alle zestien". Aan de wand van °t grote orgel hangt een herinneringsplaat, waarop we lezen: „Met dank voor de vele schone uren wordt u dit ter herinnering aangebo den". Dat waren luisteraars van alle gezind ten en van alle rangen en standen, want als wij Feike Asma vragen, wie er te genwoordig zo al komen luisteren, zegt hij: „Iedereen, Protestanten, Rooms Ka tholieken, Israëlieten, zowel arbeiders als intellectuelen." Zou dat het geheim zijn van Feike Asma, dat hij de ziel van het volk weet te bespelen? Er kan in de Oude Kerk te Amsterdam geen Asma-concert zijn of „het volk" is aanwezig. Feike Asma is populair! GESLAAGD. Voor het Middenstandsdiploma slaag- den te Zwolle: Mej. M. Jansen, Dorps- I straat 1, Mej. M. Schuppert, Larense- weg 9, Mej. H. Veneklaas, Look 47, Mej. j A. M. Wegstapel, Larenseweg 28, en de I heren H. J. Oolbekkink, Kerkstraat 11, 1 A. Schuppert, Oranjestraat 30, J. Ulf- man, Neerdorp 45, en J. Vincent, Burg. v. d. Borchstraat 41, Allen werden opge leid door onze plaatsgenoot de heer W. Müller. NAAR HET FESTIVAL IN GENÈVE Donderdagmorgen in de vroegte is de boerendansgroep „De Larense Schot- j sers" met een comfortabele touringcar van de OAD naar het Internationaal Folkloristisch Festival in Genève ver trokken, nadat zij de avond tevoren nog eerst een voorstelling hadden gegeven in Coevorden. Van deze dansgroep maken deel uit J onze plaatsgenoten Jannes Mossink en 1 zijn echtgenote en Hs. Bargboer. De heer Mossink gaat mee als spölleman. De heenreis gaat via Duitsland langs de Rijn tot Bazel. Terug reist men over Frankrijk door de Vogezen en via Luxemburg naar ons land terug. V.V.V. vacantieprogramma ORGELCONCERT FEIKE ASMA. De heer Feike Asma, de wijd en zijd bekende organist van de kerk op de Lutherse Burgwal te Den Haag, zal op woensdag 15 augustus a.s., 's avonds 7.45 uur een concert geven op het orgel van de Geref. Kerk te Holten. De heer Asma is daartoe uitgenodigd door het bestuur van de Chr. Gemengde Zangvereniging „Soli Deo Gloria" alhier. Het concert wordt gegeven in het kader van het V.V.V. Vakantieprogramma. Het programma, dat de heer Asma zal afwerken, luidt als volgt: 1. Koraalbewerkingen Jan Zwart a. Psalm 68 b. Psalm 25 2. Toccata et fuga in d moll J. S. Bach 3. a. 1ste deel van het Koekoek- en Nachtegaal Concert G. F. Handel b. Aria uit het 9e Orgelconcert G. F. Handel 4. Variaties Gebed des Heren F. Mendelssohn 5. Geestelijke liederen a. Rust mijn ziel, uw God is Koning Jan Zwart b. Scheepje onder Jezus' hoede Jan Zwart c. Blijf bij mij, Heer Jan Zwart 6. Toccata W. Ralph Driffill 7. Andante (Berusting) S. Landsman 8. Fantasie over: Een vaste burg is onze God Jan Zwart VERLOTING H.M.V. De uitslag van de verlotingen van H.M.V. op de braderie is als volgt: Trekking dinsdagavond (blauwe loten): 539 lepeltje 573 doos sigaren 576 nest schalen 614 thee- en suikerschep 697 luxe asbak 705 padvindersriem 708 herenportemonnaie 817 huishoudzeef 832 schoolétui 852 lepeltje. 854 kop en schotel 893 fluitketel 930 kop en schotel (plateel) 1130 rijwielbuitenband 1161 doosje dameszakdoeken 1175 bon voor 2 pond rollade (af te halen bij modelslagerij Dolman) 1191 zaklantaarn 1384 doos toiletzeep 1409 schemerlamp 1410 eiersnijder 1421 doos sigaretten 1543 doos met flacon eau de cologne en zeep 1662 zakétui 1747 trommeltje met biscuits 1769 doosje met zes lepeltjes 1982 wollen deken (hoofdprijs) 2154 doos ehocoladeflikken 2177 fles wijn 2347 glazen schaal 2349 doosje zakdoeken 2477 fles wijn. Trekking woensdagavond (gele loten): 564 doos sigaren 590 doosje dameszakdoeken 705 doos bonbons 827 bon voor 2 pond rollade (af te halen bij slagerij „De Concur rent", H. Gazan) 965 doos sigaren 985 sier tafelkleedje 998 doosje zakdoeken 1031 rijwielbuitenband 1091 doos bonbons 1094 flacon eau de cologne 1106 drie washandjes 1191 bon voor 2 pond carbonade (af te halen bij Modelslagerij Dolman) 1201 trommeltje met biscuits 1207 doos bloemenzeep en flacon eau de cologne 1232 wollen deken (hoofdprijs) 1289 doosje herenzakdoeken 1381 fles wijn 1439 2 pond rollade (af te "halen bij slagerij Kalf sterman) 1531 badhanddoek 1606 badhanddoek 1612 doos bonbons 1681 doos toiletzeep 1800 doos ehocoladeflikken 1844 electr. straalkachel 1969 doublé collier met armband 1987 doosje dameszakdoeken 1992 blik biscuits De prijzen die gedurende één maand na de trekking ter beschikking van de winnaar blijven kunnen worden afge haald zaterdagmiddag 11 augustus van 26 uur bij de heer G. Brands, Burg. v. d. Borchstraat 16 te Holten. Het lot, waarop een prijs is gevallen, moet wor den overgelegd. OPBRENGST STAND PLATTELANDSVROUWEN De opbrengst van de artikelen, welke de plattelandsvrouwen tijdens de bra derie in hun stand hebben verkocht ten bate van de stichting van een wijkge- bouw voor het Groene Kruis, bedraagt na aftrek van de onkosten de mooie som van f 467,17. De naam van de pop, welke geraden kon worden, was „Antje". De pop werd na loting toegewezen aan de heer B. ter Harmsel te Rjjssen. Het aantal bonen, dat geraden kon worden, bedroeg 3111. Dit aantal werd het dichtst benaderd door mevr. H. Ke- velam-Paalman. Zij kwam daardoor in het bezit van de tweede pop. GESLAAGD Onze plaatsgenoot, de heer Joop Wis- sink, slaagde te Rotterdam voor de De- tex-vakopleiding, afdeling tapijten en vloerbedekking, gordijnen en bekle- dingsstoffen,bedden endekens enbont- lde ding. bracht spannends dagen voor de deelnemers De Tour d' Holten, de wielerwed strijd voor de jeugd, georganiseerd door Jan de Groot, Mans Klein Velderman en Jan Markvoort, is al weer een week achter de rug, maar de jongens, die er aan deelnamen, praten nog telkens over de spannende dagen die zij er mee be leefd hebben. De Tour is donderdag van de vorige week begonnen met een ronde om het slachthuis. Het was een klassementsrit over anderhalve kilometer. Het begon al om half negen en twee uur later moesten de jongens aantreden voor een individuele tijdrit oyer de Motieweg, de steile klim aan de westelijke zijde van de Holterberg, die nogal eens in het programma van deze tour voorkwam. 's Avonds om 7 uur werd een af- standsrit gereden over 18 km. Er werd toen gestart op de Jeurlinksweg en de rit ging verder over de Manenschijns- weg, Motieweg en Forthaarsweg naar de Kolweg, waar de finish was. Vrijdags stonden ritten van 20 en zelfs 22 km op het programma, waarbij de ronde: Oude Deventerweg, Jeurlinks weg, Raalterweg, Burg. van der Borch straat, Oude Deventerweg acht maal gereden moest worden en de belang stelling der ouderen trok. Zaterdagmorgen moesten de jongens al weer om 9 uur aantreden voor een rit door de Holterberg en werd nog een individuele tijdrit gehouden. De rit ten door de Holterberg waren natuur lijk in het programma opgenomen om ook een bergklassement te hebben. Zaterdagmiddag kwam het spannend ste moment in de hele race. Toen werd de laatste ronde verreden op de Bosch kamp. De twintig ronden werden gere duceerd tot tien, want anders zou het voor de kleintjes te machtig zyn ge worden. Doordat de heer H. J. Bouwhuis met zijn geluidswagen rondging, kwamen velen een kijkje nemen naar het spel van de fietsende jeugd, die dit natuur lijk 'bizonder waardeerde. Het was allemaal net echt, want de drie jeugdige organisatoren hadden al les keurig geregeld en zelfs een ploeg uit Rijssen en Markelo weten te char teren. Eén ding was echter deze keer wat anders: het kon nu niet meer zonder toestemming van de overheid. De beide vorige jaren werd er waarschijnlijk wat door de vingers gezien, maar de toe nemende verkeersdrukte laat niet meer toe om op de grote wegen een wed strijd te houden en zodoende was nu na verkregen toestemming, de politie ingeschakeld en de EHBO. Maar dit maakte de Tour in de ogen van de deelnemers nog echter. De heer H. Klein Velderman, die de jongens bij de organisatie geholpen had, reikte 's avonds in „Amicitia", waar wel tachtig knapen verzameld waren, de prijzen uit en wees er op, dat de' ouderen in het vervolg zullen moeten bijspringen, omdat men de verantwoor delijkheid niet alleen meer aan de or ganiserende jongens kan overlaten. Hij bracht dank aan de winkeliers voor het beschikbaar stellen van aar dige prijzen, aan de politie, de EHBO, de heer Ten Berge voor het beschik baar stellen van „Amicitia" en allen die hadden geholpen aan het welsla gen van deze aardige wedstrijd en hij reikte vervolgens aan 22 jongens de prijzen uit. Nadat alle kinderen van Holtens Nieuwsblad een glaasje ranja hadden ontvangen, gaf de heer Beijers nog een uiteenzetting over de wielersport en wees hij op de ontwikkeling van deze wedstrijd, die zonder het toezicht van de politie niet meer gehouden kan wor den en de hulp van de ouderen niet; meer kan ontberen. Hij bracht de heer Klein Velderman. die zijn hulp reeds verleende, dank voor deze spontane medewerking. Namens de „Bergruiters" reikte hij aan de grootste pechvogel van deze middag, Frits de Groot, een me- dalje uit. De drie jeugdige organisato ren kregen een extra pluim voor hun goede werk. Tijdens de Tour heeft de heer G. Kna pen een film gemaakt, die de heer B. Soer heeft meegenomen om de Papoea kinderen te tonen hoe de jeugd in Hol ten zich met sport en spel vermaakt. Alle deelnemers ontvingen een prijs. De winnaars van h.et ploegenklasse- ment een draagmedalje en de door Hol tens Nieuwsblad beschikbaar gestelde geldprijs. De uitslag van het algemeen klasse ment was als volgt: 1 H. Sligman (Bus- sink), Markelo 3 uur 34 min. 0,2 sec.; 2 Alle Klein Velderman 3.34.11; 3 Gerrit Soer 3.35.08; 4 Hub Brands 3.35.44; 5 G. Vincent 3.37.02; 6 Herman Maats'3.44.15; 7 M. Oplaat 3.44.18; 8 Klaas Veldhuis 3.45.27; 9 R. Beunk 3.47.41; 10 Frits de Groot 3.47.44; 11 Ap Nijland 3.57.53; 12 R. Meijer 3.59.16; 13 Henk v. d. Pluym 3.59.49; 14 Hans Vincent 4.02.40; 15 Bert Beijers 4.03.37; 16 Jan Westerik 4.04.40; 17 Diederik Wansink 4.05.06; 18 Herm. Vincent 4.08.31; 19 M. Dollekamp, Mar kelo 4.13.16; 20 R. Schulenburg, Rijs sen 4.17.22; 21 KI. de Groot 4.23.47; 22 Barend Breukink 4.24.03. Puntenklassement: 1 H. Sligman 10 pt.; 2 Gerrit Soer 36 pt.; 3 Alle Klein Velderman 42 pt.; 4 Herman Maats 44 pt.; 5 Hub Brands 45 pt. Ploegenklassement: 1 Holten A; 2 Holten B; 3 Markelo; 4 Holten C en 5 Rijssen. Bergklassement: 1 H. Sligman (Bus- sink) 15 pt.; 2 G. Soer 12 pt.; 3 Fr. de Groot 7 pt.; 4 A. Klein Velderman 5 pt.; 5 Klaas Veldhuis 4 pt.; 6 G. Vin cent 2 pt.; 7 Herm. Maats 1 pt. IIIIIIIIIIIIIII11IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIM Maandag 11 t.m. 18 augustus E. J. II terik, Larenseweg 1, wegens vakai gesloten. Zaterdag 11 t.m. vrijdag 17 augusi G. J. Schuppert, Oranjestraat, gens vacantie gesloten. (Zie adv.) Maandag 13 t.m. zaterdag 18 august Bakkerij Beldman, Markeloseweg, K gens vacantie gesloten. (Zie adv.) Maandag 13 t.m. zaterdag 18 august Wegens vacantie gesloten B. J. Zon en Bakkerij Hartsuiker. (Zie Maandag 13 aug. t.m. zaterdag 18 j W. Oolbekkink, H. J. Oolbekkink J. Willems wegens vakantie geslotjIVIa; Woensdag 15 aug., 's av. kwart voorfve/ Orgelconcert door Feike Asma op I orgel van de Geref. Kerk. 7aa* Woensdag 22 en donderdag 23 augustPPu School- en volksfeesten te Dijkerhos11 ?n v. Illllllllllllllllllllllllllllllllliliit'01 ijk ïlO< v3oo mae II yoo BURGERLIJKE STAND. ""ank be Geboren: Pietje, dv. H. J. KeutérnJ v en G. Dijksma, Borkeld 92. GeïPH Hendrika, dv. G. J. Jansen en J. rjjr Aanstoot, Beuseberg 122. Wil#' Garrit, zv. J. G. Ruiterkamp en Ch.Mf Harmelink, Deventerweg 24. DienfZhf Margaretha, dv. D. Beldman en D. iff man, Borkeld 26a. r c Ondertrouwd: J. van Asperen, 32 jgf£ Emmeloord (N.O.P.) en L. A. Trom? 28 jr., Holten. f® Gehuwd: D. J. Schooien, 19 jr. en p Leunk, 18 jr., beiden te Holten. H.fn Bloemendal, 37 jr., Hellendoorn en E,fP1 Mekenkamp, 36 jr., Holten. P"1 Overleden: A. J. Vrolijk, 87 jr., Her1 ten. iet 1 jn 1 BEVOLKING. f01 let Vertrokken: A. R. Portier en van Look 19 naar Almelo. PREDIKBEURTEN. fc Ned. Herv. Kerk. Holten. 8.30 uur Jeugipk dienst. Voorganger: Ds. J. van Lo|ze horst van Zwolle. Collecte voor «rei Jeugddiensten. ie E 10.30 uur Ds. Addink. Mlit Dijkerhoek. 10 uur Ds. Grolle van Mure verdal. ^gei Geref. Kerk. 10 en 3 uur Ds Kuiper viebi Sassenheim. 1st p.oes GEVONDEN EN VERLOREN Zo VOORWERPEN Gevonden: vulpotlood; herenrijjwie kindertasje; regenbroek; kinderporti monnaie met inhoud; oorknopje; enke stukken dameskleding, 1 paar dame schoenen, 1 pr. overschoenen, militair koppel; damesregenmantel; sjaaltjt armband; portemonnaie; vulpen. Verloren: huls met tekeningen; vi< portemonnaies met inhoud; dasje; r< genjas; bril; ballpoint; zilverbon. Inlichtingen dagelijks aan het Groep: bureau der Rijkspolitie, Dorpsstraat Holten, tel. 352. SCHOOL- EN VOLKSFEEST DIJKERHOEK Het school- en volksfeest te Dijker hoek zal gehouden worden op woei dagavond 22 en donderdag 23 augustu a.s. De toneelclub „O.C.H." zal woens dagavond voor de schoolkring Dijker hoek en de commissie een toneelstul opvoeren. AANBESTEDING. Door het gemeentebestuur werd vrijl dagmorgen ten gemeentehuize in hei openbaar aanbesteed het bouwen van woningwetwoningen aan de Industrie, straat, onder architectuur van de gemj e k lagl jJass 2»agi architect, de heer J. Louwerse. Ingeschreven werd als volgt: Perceel I, de massa: A. H. J-Cerkhof en Zn., Enter G. J. y. d. Bos G. Koenderink, Enter B. J. Vrukkink G. Velten, Enter A. ter Harmsel, Rijssen E. Achterkamp en A. M. Dollekamp Perceel 2, Schilderwerk: H. v. d. Berg, Markelo Joh. ter Harmsel en Zn. I De 93.2cfcgh 9 9 73, 6 „fan 92.6 an 92 241 91.0C „Jar*d 5812e I 613? 0' De gunning is overeenkomstig het bet stek aangehouden. P De begroting bedroeg totaal f 93.O0#1 'coni VOORGOED VRIJGESTELD lr De dienstplichtigen van de lichtin§re 1955 J. Oolbekkink, Holterbroek 28 ergoo G. J. Paalman, Look 46, zijn bij bqs jj schikking van de Minister van Oorlof, voorgoed vrijgesteld van de dienstplicht wegens persoonlijke onmisbaarheid. 3ch; P.V. „DE BERGVLIEGERS". fcrl Zaterdag 3 augustus werden de jong|e^ duiven te Vilvoorde gelost. Afstand 20|ui( km. De aankomst was als volgt: D 1, 4, 5, 8 en 14 G. Steunenberg; 2 Jpei Rosman en J. Schuppert; 3 C. Reeve^00 6 en 7 L. Gazan; 9, 10, 11, 13, 16 en lFor H. J. Aaftink; 12 W. Aaftink; 15 Hjou Wansink. poo: De door de fa. J. A. v. d. Bos beschik-óPr baar gestelde schemerlamp wez'd gewon-p nen door de heer G. Steunenberg. de De stand afd. jonge duiven na dri|^ru vluchten is: 1 L. Gazan 278.6 p.; 2 Gf™ Steunenberg 272.4 p.; 3 H. J. Aaftinkv°ll 230.9 p.; 4 W. Aaftink 152 p.; 5 J. Ros-doo man en J. Schuppert 133.4 p.; 6 C. Ree-dat ves 127.2 p.; 7 A. ten Veen 102.1 p.; 8 Bp1"1 Dijkslag 71.9 p.; 9 J. Schoneveld 64.7 p-j K 10 J. Haan 61.3 p.; 11 H. J. ten Veldfen 57.8 p.; 12 G. Veldhuis 50.7 p.; 13 Hp Wansink 40 punten. Vel

Holtens Nieuwsblad | 1956 | | pagina 2