Autoweg vraagt nieuw wegdek Blijf meester Motorsport Holten en Hellendoorn hebben steun provincie nodig. In Deventer Dagblad lazen we: De betekenis van Holten als toeris tisch centrum is speciaal na de oorlog belangrijk toegenomen. Het aantal va kantiegangers, dat Holten als ontspan ningsoord uitzoekt, neemt van jaar tot jaar toe. Verheugend is die ontwikke ling zeer zeker, maar zij legt op de mensen, die bij het vreemdelingenver keer zijn betrokken, ook een uiterst zware verantwoordelijkheid. Hoe meer mensen naar Holten komen, hoe meer er over Holten gesproken wordt. Niet alleen het VVV-bestuur of het bestuur van de gemeente, maar in een even grote mate de mensen, die direkt en indirekt van het toerisme profiteren, hebben er voor te zorgen, dat in die gesprekken zo gunstig mogelijk over Holten geoordeeld wordt. Meer nog dan in de meest aantrekkelijke en boei ende folder ligt de reclame in de per soonlijke ervaringen. Die ervaringen kunnen slechts goed zijn, indien de va kantiegangers en de weekendmensen in Holten datgene vinden wat zij er verwachten: goede verzorging, uitge breide accomodatie en ontspanning. De verzorging van de vakantiegan gers is in Holten eigenlijk nooit een probleem geweest, want men huisvest in de gemeente een aantal hotelhou ders, die hun vak uitermate goed be heersen, die weten, wat hun gasten vragen, die sfeer weten te scheppen en die de kunst verstaan om de vakantie ganger datgene te geven wat hij nu juist niet elders vindt. Minder is het evenwel gesteld met de accomodatie. De hotels zijn alle naar behoren geoutil leerd, maar de gasten vragen naast een goed bed, een aardige kamer en een leuk zitje ook nog iets anders. Zij heb ben Holten voor hun vakantiedagen niet alleen uitgekozen, omdat de hoteliers zo vriendelijk, voorkomend en behulp zaam zijn, maar grote aantrekkings kracht heeft veelal uitgeoefend het na tuurschoon. En Holten is daaraan bij zonder rijk. Wie zich eenmaal Holten als zijn- lievelingsoord heeft uitgeko zen, zal niet gemakkelijk te verleiden zijn om zijn keus te herzien. Want daar is helemaal geen reden voor. Zelfs de meest geregelde bezoekers van de Hol- terberg ontmoeten op hun wandelin gen, fietstochtjes of autoritjes steeds weer iets nieuws. Echt uitgekeken, zo dat het gaat vervelen, raakt men er eigenlijk nooit. DANKBAAR De duizenden, die de Holterberg in de loop van de laatste kwart eeuw heb ben leren kennen, maar bovenal waar deren, zullen dankbaar gestemd blijven voor het initiatief van de huidige ere voorzitter van de Holtense VW, de heer A. J. Goldstein, die een vijf en twintig jaar geleden de schoonheid van de Holterberg ontdekte en daardoor zo bekoord raakte, dat hij plannen be raamde om de Holterberg open te stel len voor iedereen. Zo gemakkelijk ging dat evenwel niet. Zijn wandelingen voer den hem langs smalle kronkelwegge tjes onder een zwaar loverdak door 'n stuk ongerept natuurschoon naar uitge breide heidevelden. Het was hem toen reeds duidelijk, dat wilde de Holter berg ooit populair worden, er voor die kleine paadjes iets anders moest ko men. De fiets was in zijn dagen reeds druk bezig om hand over hand ons volk te gaan maken tot de fietsende natie. De interesse voor de auto nam eveneens reeds toe. De heer Goldstein heeft altijd gegolden als een doorzet ter. Soms werd dat wel eens minder gewaardeerd, maar ten aanzien van zijn Holterberg-plan zal men hem nooit dankbaar genoeg kunnen zijn. Zijn me ning was, dat de paden vervangen dienden te worden door goed begaan bare wegen, zonder dat daardoor het karakter van de Holterberg geweld werd aangedaan. Hij heeft zijn plan destijds met enthousiasme yerdedigd. En hij heeft gewonnen. Over de Hol terberg is een uitgebreid net van weg getjes en wegen gekomen, zonder dat het natuurschoon in de verdrukking is gekomen. In vijf en twintig jaar tijd is de autoweg van Holten naar Nijverdal dwars door een van de mooiste ge deelten van Salland buitengewoon populair geworden. Wie er van houdt om in de weekenden of in de vakanties te gaan zwerven, onte genzeggelijk heeft hij kennis ge maakt met de weg over de Holter berg, onomstreden ook heeft hij die omgeving leren waarderen. NIET IDEAAL. De toestand van het wegdek dreigt echter aan de populariteit van de Hol terberg te gaan knagen. Na regenach tige perioden verkeert de weg in een verre van ideale toestand. Het rijden is er dan geen plezier meer, zoals bijvoor beeld twee jaar geleden? toen regengod Pluvius alles gedaan heeft om het va kantiegenot te verpesten. In droge zomers heeft de weg de onprettige ge woonte om de auto's die de weg passe ren, te hullen in dichte stofwolken. Zo wel burgemeester Mr. Enklaar van Hol ten als burgemeester Mr. Crommelin van Hellendoorn (en met hun de beide gemeenteraden) zijn er volkomen van doordrongen, dat voorzieningen nodig zijn. Holten en Hellendoorn moeten beide voor het onderhoud van de weg zorgen, maar de kosten, die dat onder houd met zich meebrengt, zijn voor beide niet op te brengen. Zij zijn het er over eens, dat de oplossing is, dat de weg over de Holterberg een geslo ten wegdek krijgt. Een paar ton is daarvoor maar nauwelijks toereikend. Holten en Hellendoorn hebben al een paar maal bij Gedeputeerde Staten van Overijssel aan de deur geklopt, maar tot nu toe is er nog niet opengedaan. Beide gemeenten menen, dat het pro vinciaal bestuur best een steentje zou kunnen bijdragen. Hoewel Gedeputeerden op onze ver zoeken nog niet in positieve zin heb ben geantwoord, mogen we niet zeg gen, dat Gedeputeerden in gebreke ge bleven zijn, zo zegt burgemeester En klaar van Holten. Wij weten, dat Hol ten en Hellendoorn slechts onderhoud- plichtig zijn, maar dat neemt toch niet weg, dat er ook voor de provinciale overheid een taak ligt. De autoweg over de Holterberg, zo formuleert Mr. Enklaar het, heeft al lang haar zuiver plaatselijk karakter verloren. De bete kenis van de autoweg is uitgegroeid van louter plaatselijk tot provinciaal en zelfs nationaal. Het zijn juist de niet- ingezetenen van de beide gemeenten, die van de weg gebruik maken. Niet om een snellere verbinding te hebben met Hellendoorn of met Holten, maar juist om te genieten van hetgeen de omgeving van de weg te bieden geeft. GEEN RACEBAAN Gedeputeerde G. A. R. von Pickartz heeft in de winterzitting van Provin ciale Staten, toen de kwestie van de weg bij de algemene beschouwingen werd aangesneden, als zijn mening uit gesproken, dat een gesloten wegdek de autoweg zal degraderen tot een race baan. Daarmee heeft hij bijna de Hol tense en Hellendoornse plannen wegge vaagd. Mr. Enklaar deelt het pessimis me van de Gedeputeerde evenwel niet. Een snelweg zou men er van maken, indien men de weg een zeer ruime breedte zou geven. Daartoe ziet Holtens burgemeester geen aanleiding. Evenmin om de heuveltjes, die aan de weg een bizondere bekoring geven te gaan effe nen, zoals sommigen menen. Holtens eerste burger is er zich van bewust, dat de weg het karakter dient te hou den. Het vakantiekamp, dat binnen een paar maanden op het Twenhaarsveld zal verrijzen en het zwembad, dat daar eveneens binnen de kortst mogelijke tijd gebouwd zal worden, zullen Hol ten als vakantiecentrum straks een nog waardiger en beter aanzien geven. Maar goed zal het er pas zijn, indien ook de weg over de Holterberg in een derge lijke toestand verkeert, dat het er pret tig rijden blijft. over Uw zenuwen. Neem Mijnhardt's Zenuwtabletten DOKTER NAGELHOUT VOOR DE RADIO Dokter Nagelhout zal vrijdag 13 apr. a.s., des avonds om 8.05 uur in het pro gramma van de VPRO over de zender Hilversum II in een vraaggesprek met de kunstschilder Flip Hamers te Kor- tenhoef iets vertellen over zijn nieuwe denkbeelden betreffende de schilders- reizen naar Frankrijk en België. VERGADERING CHR. JONGE BOEREN ORGANISATIE De leden van de afd. Holten van de CJBO kwamen donderdagavond van de vorige week in vergadering bijeen in 't gebouw „Rehoboth" onder voorzitter schap van de heer W. Aanstoot, die deze bijeenkomst opende met gebed nadat gelezen was Lucas 23 33-49. Na lezing der notulen en afhandeling van enkele ingekomen stukken werd door de heer H. Beldman een inleiding gehouden over het onderwerp „Pluim veeteelt". Inleider stond achtereenvolgens uit voerig stil bij het opfokken van kuikens, bestrijding van verschillende ziekten, zindelijkheid der hokken, voedering en rassen enz. Er volgde op dit onderwerp een zeer drukke bespreking, die om des tijds wil gesloten moest worden. Bij de gehouden bestuursverkiezing werd inplaats van de heer G. Beldman, die naar elders vertrok, met grote meer derheid van stemmen gekozen de heer G. Stam Jzn. De vergadering werd door de heer H. Beldman met dankgebed gesloten. TOT ERE-LID BENOEMD. Op het 25-jarig jubileumcongres van de Nederlandse Christelijke Esperanto- vereniging, dat j.l. vrijdag en zaterdag te Utrecht is gehouden, werd onze plaats genoot, de heer H. C. van Leeuwen, Oranjestraat, oprichter en vele jaren voorzitter van de N.C.E.V., tot ere-lid benoemd. GESLAAGD. Aan de Rijkslandbouwwinterschool te Hengelo zijn woensdag voor het eind diploma geslaagd onze plaatsgenoten C. Aaltink en F. J. Nijland. Bevorderd van de le naar de 2e klas: H. Mekenkamp, D. J. Schippers, T. Ste- gink en A. Ulfman. JAARVERGADERING COöP. ZUIVEL. FABRIEK „DE VRIJHEID" Hoogste kaasproductie sedert begin der fabricage. - Fabriek dit jaar in het goud. - Kwaliteit der melk ging omhoog. - Uit kering ledenkapitaal. De Coöp. Fabriek van Melkproducten „De Vrijheid" hield Disdagavond in het café van de heer G. Vruggink haar jaar vergadering onder voorzitterschap van de heer J. Wegstapel. Deze wees er in zijn welkomstwoord op, dat het jaar 1955 zich aanvankelijk niet gunstig liet aanzien, maar dat de uitkomsten voor de boeren over het alge meen tock wel goed zijn geweest. In deze vergadering, die maar matig bezocht was, werd het besluit genomen, het vóór 1930 gevormde ledenkapitaal aan de leden uit te keren. Dit besluit werd genomen, nadat de directeur, de heer P. Dijkstra, aan de hand van de balans en exploitatiereke ning een uitvoerige uiteenzetting had ge geven betreffende de financiële toestand van de fabriek. De directeur bracht hierna een uitvoe rig en gedocumenteerd jaarverslag uit, waaraan wij ontlenen, dat 46 nieuwe le den toetraden en hun aantal aan het einde van het verslagjaar 410 toedroeg. Bovendien telt de fabriek nog ruim 100 losse leveranciers. Kwaliteit omhoog. De uitbetaling van de melk naar kwa liteit, waarmede men in 1955 een aan vang heeft gemaakt, heeft, naar de di recteur in zijn verslag mededeelde, zeer gunstige resultaten opgeleverd. 60 der melk werd uitbetaald naar le klas kwa liteit, zodat daarop een toeslag van 25 ct. per 100 kg. werd ontvangen, 31 werd gekwalificeerd naar de 2e klasse en ont ving de normale prijs, terwijl 9 der melk naar de 3e klasse werd uitbetaald met een korting van 15 ct. per 100 kg. In totaal werd een bedrag van ruim f 15.000 meer uitbetaald dan gekort. Bij de kwaliteitscontrole werden tach tig leveranciers bezocht en werd hun voorlichting gegeven omtrent de behan deling van de melk. Ook de abortusbestrijding had weer de volle aandacht. Met een officiële er kenning zijn 84 bedrijven abortus vrij. Bij de runderhorzelbestrijding werden bij de le rondgang 450 en bij de 2e rond gang 473 runderen behandeld. De productie. Uitvoerige cijfers werden in de verga dering bekend gemaakt omtrent de pro ductie in het afgelopen jaar. De melk- ontvangst bedroeg 12.580.609 kg. Dit is 0.3 minder dan het vorige jaar. Het landsgemiddelde is 0.2 minder. De oorzaak van deze geringe teruggang moet gezocht worden in de mindere kwa liteit van het hooi, dat in de zomer van 1954 gewonnen werd en in de stalperiode 1954/55 gevoederd. Momenteel is de melkaanvoer, zo deel de de heer Dijkstra nog mede, reeds 121/2 hoger dan het vorige jaar. Het gemiddelde vetgehalte der melk vertoonde een geringe vooruitgang en bedroeg 3.524 het voorgaande boek jaar 3.52 De totale kaasproductie beliep 918.336 kg. Het was de hoogste opbrengst sedert het begin van de kaasfabricage door de fabriek. De kwaliteit was uitstekend. Er werden, zoals bekend, op de kaas dan ook verschillende bekroningen ontvan gen. De boterproductie bedroeg 169.119 kg. De kwaliteit was goed, maar in ver gelijking met voorgaande jaren niet voor uitgegaan. Ten slotte werden in Ysalacta-verband nog 71.125 kg. walsenmelkpoeder en 69.000 weibrokken gefabriceerd. Vooral naar het laatste bestaat momenteel een grote vraag. De gunstige uitkomsten waren voor de voorzitter aanleiding directeur en per soneel dank te brengen voor hun arbeid in het belang van de leden en leveran ciers. Vooral de kaasfabricage gaf reden tot grote tevredenheid. Gouden feest. In de herfst zal de fabriek haar 50-ja- rig bestaan herdenken; men hoopt dit gouden feest niet onopgemerkt voorbij te laten gaan. De heer Dijkstra vertoonde na de af handeling van de zakelijke aangelegen heden nog gekleurde filmplaatjes van de fokveedag te Holten in 1954 en te Markelo in 1955. Vooral de laatste had den zeer veel belangstelling wegens de uitstekende kwaliteit van het aange voerde vee. EINDLES LAGERE LANDBOUWSCHOOL Dertig leerlingen uit de vierde klas van de lagere landbouwschool zagen zich donderdagmiddag in tegenwoor digheid hunner ouders, in het bezit ge steld van het einddiploma. Dit geschiedde in een speciale eind- les, waarbij het voltallige schoolbestuur aanwezig was, het dagelijks bestuur der gemeente, de Rijksconsulent voor 't lager landbouwonderwijs in deze pro vincie, Ir. W. J. van der Wal uit Hen gelo, het hoofd der school, de heer A. J. Snijders en de vakleerkracht, de heer H. Smid uit Hardenberg. Tijdens -deze laatste les onder leiding van de heer Snijders werden door de heer Van der Wal aan de leerlingen verschillende, vragen gesteld. Na de pauze, waarin een kopje thee werd geschonken, reikte de burgemees ter als voorzitter van 't schoolbestuur de diploma's uit Rente van het geld. Mr Enklaar feliciteerde de leerlin gen en hun ouders met deze bekroning van hun studie aan de school en wees er op, dat dit nog maar een bepaal de episode in hun leven is en dat de jongelui er goed aan doen om alle mo gelijkheden aan te grijpen voor verdere studie, b.v. aan de landbouwwinter- school te Hengelo of door avondcursus sen. Eerst als dat geschiedt, hebben zij kans volwaardige leden van de boeren gemeenschap te worden, waaruit zij zijn voortgekomen. Namens het gemeentebestuur sprak de burgemeester eveneens de geluk wensen uit en hij wees nog eens op het feit. dat door de gemeente Holten veel geld besteed wordt, waarvan men denkt, dat het niet aan de boerenstand ten goede komt, maar wat deze mid dag plaats vindt, is reeds het incas seren van de rente, welke dat geld in derdaad heeft opgeleverd. Ir. Van der Wal sprak in gelijke geest en vestigde er de aandacht op, dat zich op het ogenblik in Overijssel het verschijnsel voordoet, dat er moei lijk mensen zijn te vinden, welke lei ding kunnen geven aan de boerenorga- nisaties en dat de jongelui, welke thans de school verlaten, er aan moeten me dewerken zich door verdere ontwikke ling daarvoor te bekwamen. Algemene ontwikkeling. Het hoofd der school, de heer Snij ders, richtte zich in een persoonlijk woord tot de jongelui, welke hij heeft opgeleid en deed uitkomen, dat de cij fers alleen niet alles zeggen. Het gaat er in het leven om hoe het geleerde in de praktijk tot gelding kan worden gebracht. Daarvoor moeten de jonge mensen niet in eigen kring blijven han gen, maar wat verder de wereld in, waar nog zoveel valt te doen ter alge mene ontwikkeling. De leerling H. Manenschijn overhan digde vervolgens de heer Snijders met 'n toepasselijk woord een door de heer H. H. J. Stokkers vervaardigd schilde rij van de school. Aan de heer Smid werd een grote doos sigaretten aange boden. De leerling met de beste cijfers, J. ten Dam, ontving van het hoofdbestuur van de OLM voor zijn goede prestaties een boekwerk van de bekende Twentse schrijver Dingeldein: ,,'t Land van de Dinkel". De heer Van der Wal hield vervol gens nog 'n korte causerie over de toe komstige opzet van het lager land bouwonderwijs, ter inleiding van het in opdracht van het Departement van Landbouw vervaardigde filmpje „Hand- vaardigheidsonderwijs en praktijkonder wijs". Maandag zal n.l. aan de school be gonnen worden met de praktijk van het handvaardigheidsonderwijs (timme ren, metselen enz.) dat door de heer Smid al een paar jaar in theorie is ge geven. De volgende leerlingen werden in 't bezit gesteld van een diploma: W. Aal- tink, Look; G. W. Aijtink, Raalte; G. v. d. Berg, D 86; G. H. Bosman, D 102; H. IT. Bouwhuis, Raalte; G. H. W. Brinks, B 149; J. ten Dam, E 21; J. A. Elbersen, Lichtenberg; L. Haverslag, D 21; J. M. Klein Teeselink, Holterbroek; A. Klumpers, Borkeld, Markelo; H. J. Kolkman, Hellendoorn; L. J. Klein Ovink, Neerdorp; H. Landeweerd, Bor keld, Rijssen; G. J. Luggenhorst, E 75; H. Manenschijn, D 57; J. Megelink, Bor keld; G. Mekenkamp, Borkeld; G. W. Nijland, N 81; H. J. Overmeen, B 70; G. IT. Paalman, N 48; IT. G. Reilink, D 90; J. W. Rensen, Rijssen; A. Schippers, N 31; J. Sluiter, E 48; G. J. Tuitert, N 47; J. A. Ulfman, Markelo; J. Vincent, B 23; A. G. Vorkink, Holterbroek 43 en J. W. Weijers, Holterbroek 71. RAYON-VERGADERING K.I.-VERENI GING „ZUID-WEST OVERIJSSEL" Lezing over erfelijkheids-afwijkingen. De K.I.-vereniging Zuid-west Overijssel' te Dijkerhoek kan terugzien op een gun stig jaar, zo, bleek donderdagavond in de, in het Stationskoffiehuis van de heer M. Kalfsterman, gehouden vergadering van deelnemers in het rayon Holten. In deze vergadering werden door de secretaris, de heer G. J. Rietberg en door de hoofd-inseminator, de heer G. TI. Kers, enkele voorlopige mededelingen gedaan omtrent de financiële- en, foktechnische uitkomsten van de vereniging, in afwach ting van de ledenvergadering, welke bin nenkort zal worden gehouden. Het aantal deelnemers is met ruim 30 gestegen en bedroeg aan het einde van het boekjaar 1175, voor het rayon Holten bedraagt dit aantal 347. Vermoedelijk zal enig dekgeld aan de deelnemers kunnen worden terugbetaald in verband met de vrij gunstige financiële uitkomsten. Het totaal aantal geïnsemineerde run deren beroeg 10.307, t.w. 8541 roodbonte en 1766 zwartbonte koeien. Bij de bestuursverkiezing werden de af tredende bestuursleden, de heren IT. Beld man en J. W. Rietberg met bijna algemene stemmen herkozen. In deze vergadering, welke onder lei ding stond van de heer H. Kloosterboer, wegens verhindering van de voorzitter, de heer IT. Beldman, hield de waarnemend direkteur van de provinciale gezondheids dienst voor vee te Zwolle, de heer W. M. Gotink, een lezing met lichtbeelden over de vraag „Wat verstaan we onder erfelijk heid". Na zijn toehoorders eerst een enigszins globaal inzicht te hebben gegeven omtrent de erfelijkheidsleer, kwam de heer Gotink tot de bespreking van de erfelijke afwij kingen, waarvan bet zeer belangrijk is, dat zij) door de registratie der kalveren worden opgespoord. De erfelijke afwijkingen zijn geen, spe ciaal verschijnsel van de kunstmatige inse minatie, maar doordat van de K.I.-stieren over een veel groter gebied gebruik ge maakt wordt, dan bij de natuurlijke be vruchting, treden zij meer aan de dag en is het van groot belang deze afwij kingen volledig te onderkennen, opdat daarbij met de fokkerij rekening kan wor den gehouden. Dit kan geschieden, door dat dei veehouders-deelnemers van ieder geboren kalf het registrtiekaartje volle... invullen en dit weer bij het K.I.-statir inleveren. I— Door de vader-dochterparing kuni|^ heel wat erfelijkheidsafwijkingen naar ren worden gebracht. Zij heeft bepaafM voordelen, doordat een productie-v erblR ring kan worden bereikt, maar men loilj er ook wat risico mee.1' De Friese fokk® isl er, aldus spreker, aanzienlijk mee hoog gekomen. Aan de hand van lantaarnplaatjes I sprak de heer Gotink achtereenvolgens! z.g. buldogkalveren, de otters, de onT haard geboren dieren, de kalveren met J vishuid, dwergkalveren, de varkensbekk! erfelijke verlamming van de achterhand,® dikbillen, koeien met kaplijven, enz. eerstgenoemde zijn allen dodelijke erfelsï? heidsafwijkingen. Ook tal van uierafwijlqBi gen komen uit erfelijke omstandighe^f1 voort. En verder de z.g. bruiziekte, moeilijk afkalveren, het moeilijk geboif; worden, het taai of te vlot melken, en{_ De heer Kloosterboer bracht de heer Q tink dank voor zijn| leerzame causerie 1$; bond de leden vooral op het hart, de gistratiekaartjesl zeer volledig in te vullJfij opdat hiermede bij de paring van de vil schillende stieren en hun afstammeling*® rekening kan worden gehouden en naij^ lige afwijkingen kunnen worden voorl -n men. Flinke inschrijving voor Overijssi rit 1956 der K.N.M.V. Vc Nadat er aanvankelijk bij de Spo:do commissie van de afdeling Overijssel K.N.M.V. plannen bestonden om wege de te geringe inschrijving de Overijss(mi rit naar een latere datum te verschit ven, blijkt het thans wel duidelijk, dia men beslist te pessimistisch is geweeen Er hebben ten slotte niet minder d:n 58 rijders voor deze rit op zaterdag april ingeschreven, waaronder 27 jun d ren en 31 senioren. tir Tot de inschrijvers der senioren-aföt ling behoren o.a. de bekende cracks Bug Jansema uit Hengelo op Jawa, onro£ plaatsgenoot Dick Müller eveneens Vo Jawa, A. Colijn uit Aalsmeer op Javs ii J. Markus uit Amsterdam op Maico, all F. Dijksterhuis op Jawa, C. van Kaliom hout op Zündapp, Philip Haaker uit Bang hoevedorp op Jawa, P. Bakker uit Blepa wijk op Victoria en nog vele anderet die hun sporen in de zware terreinrir teA reeds lang verdiend hebben. e Bij de junioren hebben o.a. ingeschien ven G. D. Müller (Dick van Piet) en H. di< Bekkernens uit Haarle, beiden op Javlijl Ook hier zien we verschillende bekenin rijders. en Voor de merkenteams is als volgt tar geschreven: me Victoria: D. C. Groeneveld, Rottier dam; C. van Ewijk, Rotterdam; J. Krijld singa, Gouda. lal Maico: J. Markus, Amsterdam; J. ie v. d. Hoek, Amsterdam; B. Bakket Zandvoort. i 1 Jawa: B. J. Jansema, Hengelo; P. v.isc Mispel, Driebergen; Ph. J. J. Haakezi' Badhoevedorp. ijn Express: J. H. v. d. Mei, Gorredijk; va J. Vos, Dordrecht; R. Selling, Amste"'ï dam. hg Er zijn reeds uitvoerige voorbereidügs gen getroffen voor de uitermate zwaöol rit, welke de rijders door de moeilijbpa begaanbare terreinen in Overijssel £n voeren. Zij wordt deze keer gereden Ui omgekeerde volgorde van 't vorige ja£-c De start vindt plaats om half negen (^e de Holterberg in de onmiddellijke omgee ving van hotel "t Lösse Hoes", waar oc^ de finish zal zijn. Hier zullen naar ve wacht wordt de rekenaars om pl.m. :n uur de uitslag van deze monsterrit kend maken, welke uitslag o.m. zal me' tellen bij de bepaling van de deelneme aan de internationale motorzesdaag£ welke in de maand September a.s. g reden zal worden in de omgeving vr°( Garmisch Partenkirchen (Duitsland). Hiervoor heeft de centrale sportcon c missie van de K.N.M.V. reeds een intejes sief trainingsprogramma opgestel waarmede bereids een aanvang is g. maakt. JAARVERGADERING DIJKERHOEKSE PLATTELANDS., VROUWEN. De afdeling Dijkerhoek van de Neiel Bond van Plattelandsvrouwen hiéjn woensdagavond in café „Het Bontea Paard" aldaar haar jaarvergadering oj t der leiding van de presidente Mevr. hz< Reilink-Kers. De bijeenkomst werd g<ge opend met het zingen van het bondiN lied, waarna de presidente de leden eem hartelijk welkom toeriep. 7a Na de behandeling van enkele ingeMai men stukken bracht de secretaressov Mevr. J. Reilink-Reilink het jaarverslser uit, waarin zij de verschillende activitepz ten der vereniging over het afgelopessi jaar de revue liet passeren. Er blijkt eela verheugende belangstelling te bestatfe voor het verenigingswerk onder de Didi kerhoekse vrouwen. id; De penningmeesteresse, Mevr. J. Reiur sen-Stevens kon in haar financieel ve)B< slag mededeling doen van een klein bativa saldo. Haar boekhouding was door de di mes Hartenberg-Grootendorst en Ge, t< tink-Jansen nagezien en keurig in ore is bevonden, zodat haar onder dankzeggiller voor het beheer décharge werd veon leend. jnl Bij de bestuursverkiezing was Mev? Kloosterboer-Nijland reglementair nipt, herkiesbaar. In haar plaats werd gër kozen Mevr. Witmer-Huber. dc Na de pauze werden in groepsverbann allerlei vragen behandeld, waardoor ee-w zeer gezellige discussie ontstond. la Aan het slot der bijeenkomst braeb v de presidente het afgetreden bestuursli d Mevr. Kloosterboer in enkele hartelijnch woorden dank voor het werk, dat zij i' g de afgelopen vijf jaar voor de afdelinin heeft gedaan. all

Holtens Nieuwsblad | 1956 | | pagina 2