GEEN EXPANSIE De Koninklijke Reis RECLAME Koningin Elisabeth in Nigeria VAN HET BINNENHOF w BOER Democratisering onderwijs m Onder deze titel vertoont Miedema's bioscoop- en exploitatiemaatschappij te Deventer op vrijdag 10 febr. a.s. in het gebouw Irene een kleurenfilm van de reis van Koningin Juliana en Prins Bernhard naar de Nederlandse Antillen en Suriname, welke grote indruk zal ma ken op de bezoekers. De beste camera-, geluids en beeld montage-deskundigen van Polygoon heb ben hier een product geschapen, dat de moeite waard is om gezien te worden. Wij geven hier enkele fragmenten uit de inhoud van deze film, die men ge zien moet hebben om zich een indruk te vormen van de gebiedsdelen in de West. Schiphol, de internationale luchtha ven van Nederland, is in afwachting van het vertrek van Koningin Juliana en Prins Bernhard naar de Nederland se Antillen en Suriname. Alvorens zij hun 3-weekse reis begin nen spreken de Vorstin en haar gemaal enkele afscheidswoorden en begeven zich daarna naar het vliegtuig waar mee de sprong over de Oceaan zal worden gemaakt. Voor het eerst in de geschiedenis zal een regerend Vorstin van Oranje een bezoek brengen aan de Antillen en Suriname, thans gelijk waardige delen van het Koninkrijk der Nederlanden! Na hun vlucht over de Oceaan heb ben de Koningin en de Prins zich op Porto-Rico op de „De Ruyter" inge scheept en naderen het eerste doel van hun reis: Willemstad, de hoofdstad der Antillen. We maken de tocht mee en raken onder de indruk van het geweldig en thousiasme, waarmede de bevolking haar vorstin begroet. Plechtig is het moment, dat de Koningin haar bood schap uitspreekt in de bijzondere zit ting van de Staten der Nederlandse Antillen, maar na afloop, langs de rou te, bereikt de geestdrift van de dui zenden een climax! Maar dit is nog slechts het begin. Men ziet alle belangrijke feiten zijn oog voorbijgaan, de onthulling van het autonomie-monument, een oogstfeest, waarbij -de bewoners, in felkleurige, exotische costuums gestoken de vruch ten van het land meedragen. Op de laatste dag van het verblijf op Curagao brengt de Koningin een be zoek aan de Curagaose Petroleum In dustrie Maatschappij, die in de laatste jaren tot een raffinaderij van wereld betekenis is uitgegroeid! Dan volgt het eiland Bonaire, het eiland der flamingo's, om vandaar de sprong te beginnen naar het eiland be neden de wind: Aruba, bekend om de aldaar gevestigde Amerikaanse Olie maatschappij, die door de Koningin en Prins in ogenschouw wordt genomen. Op St. Eustatius zorgt een steeldrum band voor originele welkomstmuziek. Na dit verblijf volgt de overtocht naar Suriname. Groot is ook hier de vreugde der bevolking over de komst van de Vor stin, die er tien dagen zal verblijven. Aan boord van de ertstanker „Pros pector" maakt de Koningin een tocht over de Cottica-rivier naar het Maro- wijne-district, in het Oostelijk deel van Suriname, naar de Bauxiet-industrie van een Amerikaanse Maatschappij. Su- riname's belangrijkste delfstof wordt hier verwerkt en gereed gemaakt voor verscheping. Behalve een Amerikaanse, heeft ook een Nederlandse maatschap pij in Suriname een concessie; een vijfde deel van de wereldproductie komt hier vandaan! In de hoofdplaats Albina, hebben zich de bewoners uit de oerwouden van het Marowijne-district verzameld, waaron der ook een groep van 60 Waja's, een Indianenstam, die pas een jaar geleden ontdekt werd. In Meerzorg in het Commewijne-dis- trict opent Hare Majesteit de nieuwe Hindoe-tempel van de Arya-Samai, waarvoor Prins Bernhard tijdens zijn vorige bezoek de eerste steen heeft gelegd. Ook brengt H.M. nog een be zoek aan de Surinaamse Houtmaat schappij, die zich voornamelijk toelegt op de fabricage van triplex. Op de 8ste dag reizen de Koningin en de Prins met de „Willem van der Zaan" naar Nickerie, in het uiterste Noordwesten, om allereerst Wagenin- gen, het centrum van de rijstcultuur die zich reeds zodanig heeft ontwik keld, dat Suriname in eigen behoefte kan voorzien en zelf reeds kan expor teren, te bezoeken. Na Nickerie komt Coronie aan de beurt, het district der wuivende palmen, en daarna komt het Saramacca-district aan de beurt, met de. hoofdplaats Groningen, waar de Vorstin op Oosterse wijze wordt inge haald. Met begrip voor het juiste evenwicht is op talloze plaatsen in de film „De Koninklijke Reis", aandacht besteed aan de bijzondere aspecten van land en volk. JAARVERGADERING CHR. GEM. ZANGVERENIGING. De leden van de Chr. Gemengde Zang vereniging „Soli Deo Gloria" kwamen donderdagavond in 't gebouw Rehoboth in jaarvergadering bijeen. De voorzitter, de heer J. Wiggers, liet bij de aanvang zingen Ps. 25 2 en ging hierna voor in gebed, waarna een kort welkomstwoord werd gesproken. Een hartelijk woord van dank sprak de heer Wiggers tot de dirigent, de heer W. van Erkelens te Enschede, die in '55 weer zijn beste krachten aan „Scli" heeft willen geven, en tot mevr. Bolink- Landeweerd, die op zo schitterende wijze medewerkte aan de Kerstoratorium-uit voering. Verder dankte de voorzitter de kerk voogdij der Ned. Herv. Gemeente voor het beschikbaar stellen van het kerkge bouw, terwijl de kerkeraad der Geref. Kerk dank gebracht werd voor het be schikbaar stellen van het gebouw Reho both voor het houden van de wekelijkse repetities. Dankbaar werd gewag ge maakt van de financiële steun, die het koor in het afgelopen jaar weer van de donateurs mocht ontvangen. H.M. Koningin Elisabeth en de Hertog van Edin burgh werden met groot enthousiasme ontvangen, toen zij aan het begin van hun bezoek aan Nigeria te Lagos aankwamen. Een stamhoofd, vergezeld van zijn „hoftrompetter", arriveert te Lagos voor de ontmoeting met de Koningin. Door de, secretaris, de heer J. Bootsma werd hierna een uitvoerig jaarverslag gelezen, waaruit o.m. bleek, dat 't leden tal iets was gestegen. Uit het door de pennigmeesteresse, mevr. G. Wegstapel-van Lindenberg, uit gebrachte financieel verslag over 1955 bleek, dat er 'n klein nadelig saldo was. De commissie voor kascontrole, die be stond uit de heren J. van der Meulen en J. Schuppert, had boeken en bescheiden in orde bevonden, weshalve werd de penningmeesteresse décharge verleend. Tot leden van de kascontrolecommissie 1956 werden benoemd de heren J. Schuppert en G. Emmens. Inplaats van de heren J. Bootsma, die niet herkiesbaar was, en W. v. d. Meu len, die als bestuurslid bedankte, wer den tot lid van het bestuur gekozen de heren G. Emmens en J. v. d. Meulen. Door de voorzitter werd een hartelijk woord van dank gesproken tot de schei dende bestuursleden voor het werk dat in het belang van het koor is verricht. Na de pauze waarin getrakteerd werd op koffie met een koekje had de onthulling plaats van 't fraaie vaan del, hetwelk door mevr. G. Wegstapel- van Lindenberg werd gemaakt. Namens „Soli" sprak de heer Wiggers woorden van dank tot mevr. Wegstapel, die met dit prachtige vaandel weer duidelijk ge toond heeft, welk een warm hart zij „Soli" toedraagt. Bij het bespreken van de toekomst plannen werd besloten tot het geven van een Kerstoratorium-uitvoering, waarbij een voorstel om dit oratorium uit te voeren met medewerking van 'n klein orkest, nader onder ogen zal wor den gezien. De eerste 2 a 3 maanden zullen enkele kleinere werken worden ingestudeerd, die als afwisseling zullen worden gezon gen bij het orgelconcert, hetwelk gege ven zal worden door de bekende orga nist Feike Asma. Na een kort slotwoord door de voor zitter werd deze prettige jaarvergade ring na het zingen van Ps. 75 1 door de heer Bootsma met dankgebed gesloten. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Kerk. Holten. 9 en 10.30 uur Ds Addink (Bed. H. Av. en Dankz.): 's av. 7.30 uur Ds Oost van Vriezen- veen (Jeugddienst). Onderwerp: „Wij hebben onze tijd nodig". In de Jeugddienst collecte voor de Jeugddiensten. Dijkerhoek. 10 uur Ds Israël (Bed. H. Avondmaal). Geref. Kerk. 10 en 3 uur Ds Hoogkamp. In beide diensten is de derde collecte bestemd voor het Bouwfonds. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Aangegeven on het Groepsbureau der Rijkspolitie te Holten. Gevondenherdershondkinderbril grijs kinderjasje met rode das; grolse rechtse kinderwant; bruine alpinomuts; grolse want (links). Verloren: nikkelen herenhorloge; re servewiel van een vrachtautolicht blauwe prijze kinderwant en beige ge blokte sjaal; weekkaart O.A.D. Holten- Goor; geoene ceintuur. Officiële publicaties GEMEENTE HOLTEN. PARTIEEL PLAN IN ONDERDELEN VOOR HET RECREATIETERREIN „TWENIIAARSVELD". Het hoofd van het gemeentebestuur van Holten brengt ter openbare kennis, dat vanaf 6 februari 1956 gedurende vier weken voor een ieder ter inzage ligt het ontwerp van een partieel plan in on derdelen voor het recreatieterrein „Twen. haarsveld", uitgewerkt in een uitvoerige kaart, waarop tevens de bebouwings voorschriften zijn vermeld. Gedurende bovengenoemde termijn van vier weken kunnen belanghebbenden bij de gemeenteraad bezwaren indienen. Holten, 3 februari 1956. Het hoofd van het gemeente bestuur voornoemd, W. H. ENKLAAR. Onze kleine gevederde vrienden heb ben nu toch ook met recht een „harde dobber". Laten we ze allen een handje helpen, zorgen we er voor, dat er vol doende broodkruimels op veilige en toegankelijke plaatsen zijn. Zjj zullen ons straks dubbel vergoeden door hun gezang en vroljjk gekwetter. BESLISSING OVER LOONSVER HOGING SPOEDIG TE VERWACHTEN. Het loonvraagstuk staat momenteel weer in het middelpunt der belangstelling. Verleden week Vrijdag is de Sociaal Eco nomische Raad bijeen geweest om te spre ken over de mogelijkheden voor een verbetering der arbeidsvoorwaarden. Dit debat wordt Vrijdag 3 februari (heden) voortgezet. Hiervan zal het o.a. moeten afhangen of de lonen verhoogd kunnen worden of niet. Het vaststellen van dit „ruimte-advies" is geen eenvoudige zaak. Tijdens de studie over dit advies heeft de regering bij de behandeling van de be groting van Sociale Zaken bekend ge maakt in principe bereid te zijn de bedrijfs- taksgewijze loonvorming in te voeren. Deze mededeling veroorzaakte een flinke strijd achter de schermen. Het is bekend dat N.V.V. en P.v.d.A. een algemene loonsverhoging toch het beste middel vinden om de arbei ders in de gestegen welvaart te laten pro fiteren. Alle andere partijen en vakorgani saties steunden de bedrijfstaksgewijze loon vorming van harte. Een verschil in beloning achten zij juist een middel om de producti viteit te verhogen, maar natuurlijk mag de voor-oorlogse situatie niet terugkeren, toen b.v. de landarbeiders ver ten achter ge steld werden bij de arbeiders in de indus trie. Coördinatie is daarom noodzakelijk. Minister Suurhoff stelde zich op het standpunt, dat de Stichting van de Arbeid eerst spelregels moet opstellen, alvorens de nieuwe loonpolitiek kan worden ingevoerd. Spelregels, die voornamelijk zullen gaan over de wijze waarop de lonen in de ver schillende bedrijfstakken gecoördineerd kunnen worden. Nu is het duidelijk, dat een advies van de SER over de „ruimte" altijd een alge meen karakter draagt. Het advies werkt met een gemiddelde. Als er in een bedrijfs tak X 10 ruimte en in een bedrijfs tak Y nul dan bedraagt de gemiddelde ruimte 5 Maar de landbouw zo kan het toch best zijn kan geen 5 be talen en dus dreigt men dan weer terecht te komen in de vicieuze cirkel: loonsver hoging prijsstijging. Daarom was het begrijpelijk dat de niet-socialistische organi saties probeerden orn dit ruimte-advies zodanig in te kleden, dat het niet zal leiden tot een algemene loonsverhoging. Dat was maar op één manier mogelijk, n.l. door zo snel mogelijk de spelregels voor de nieuwe loonpolitiek op te stellen. Deze opzet is gelukt. Begin februari zal de Stichting van de Arbeid het spelregel-advies uitbrengen. Zo krijgt de regering twee stukken op tafel. Het ruimte-advies van de SER een advies van deskundigen en het spelregeladvies van de Stichting van de Arbeid, waarbij men in acht moet nemen dat de Stichting er is voor het beleid. Een compromis moet echter niet uitgesloten worden geacht. Theoretisch gedacht zou het bijv. mogelijk zijn een kleine algemene loonsverhoging te geven, gecombineerd met een differentiatie mogelijkheid. Om de gedachten te bepalen: een loonsverhoging van 2 met differen tiatie tot 5 Maar op het moment dat wij dit schrijven is hierover nog niets te zeggen. De Sociaal Economische Raad heeft slechts algemene beschouwingen gehou den. Aan de détails moet de raad de tweede vergadering toekomen. Deze inleidende be schouwingen waren echter noodzakelijk, omdat de meningen te veel uiteen liepen over de wijze waarop de cijfers samen gesteld zouden moeten worden. De weersomstandigheden zijn van dien aard, dat wij onze levende have wel een beetje extra mogen bescher men. Dat hoeft trouwens niet met na druk gezegd te worden. Zo verstandig is iedereen wel. Voor de DENKT AAN DE MINERALEN. Enige tijd geleden wezen wij op het grote belang van het bijvoeren van mineralen aan droogstaand vee. Daar mee moet men niet eindigen, wanneer het kalf er is. Beseft men wel, dat een koe die per dag 20 kg. melk geeft, dagelijks onge veer 25 gram calcium en 20 gram fos faat verliest? Aangezien het dier voor zijn onderhoud ook nog mineralen nodig heeft, en niet alle mineralen voor 100 procent kunnen worden benut, is het aan te bevelen ook na het kalven nog 100-200 gram van een goed rundvee- mineraleomengsel te verstrekken. De prijs van dergelijke mineralen is zeer laag. Wanneer men meent in de omstandigheden te verkeren een hoge prijs voor een of ander fantasie-minera- lenmengsel te moeten betalen, dan kan men dat doen, maar de voordelen liggen dan niet aan de kant van de boer. De Duitse industriëlen interesseren zich sterk voor de vraag of de co-exis tentie, waarover de laatste tijd zoveel is gepraat, wel mogelijk is. Een 1500 hunner is dan ook onlangs bijeen ge weest om die vraag onder ogen te zien. Bij de verschillende sprekers was ook Mevr. Ruth Fisher uit New York. Zij heeft daar niet altijd gewoond. Vroeger (voor de oorlog) was zij communistisch lid van de Duitse Rijksdag. Ook zij gaf haar visie. „De nieuwe Russische generatie", zo vertelde zij, wil geen Sowjet-expansie meer, maar zij verlangt de vorming van de „der de wereld" der Afrikaans-Aziatische volken. Hierdoor verliest het conflict tussen oost en west als probleem tus sen Amerika en Rusland steeds meer aan betekenis en wordt co-existentie mogelijk." Het is zeker waar, ieder kan het zien dat de Russen zich erg gaan in teresseren voor alle volken, die vallen onder dat begrip „derde wereld". Overal duiken tegenwoordig in deze gebieden Russische deputaties op. De topfiguren bereisden India, Siam en Burma. De negerrepubliek Liberia zag een communistische delegatie opdui ken. In Lybië betuigde het hoofd van een Russische missie sympathie met het nationalistische streven der Arabi sche volken. In Egypte en andere Ara bische landen rondom de Middellandse zee verschenen zij met verlokkelijke wapenaanbiedingen. De Sowjet-diplo- maten zijn heel druk in de weer. Het is koffers pakken en reizen voor hen geblazen. Ze moeten zelfs naar gebie den uitzwermen, die ze tot dusver al leen maar kenden van de kaart. En overal moeten zij trachten „goodwill" te kweken en relaties te scheppen. Dit gaat grootscheeps en weloverlegd. Hier koopt Moskou katoen op (Egypte), el ders helpt het een volk af van onver koopbare rijst (Burma), ginder neemt 't een voorraad suiker af (Cuba) of wil het vlees aankopen (Argentinië). Het is bereid grondstoffen te leveren of le vensmiddelen, de volken kunnen ook kredieten krijgen of technici voor de aanleg van vliegvelden, de bouw van wegen en stuwdammen. Het verbindt aan zijn aanbiedingen helemaal geen wensen ten aanzien van militaire allianties, het zijn geen „geschenken", waarop het verder controle wenst. Het wil ge woon handel drijven op een basis, die de volken, die het erin zoekt te be trekken nog animeert en voor deze gro te handelspartner in bewondering ont vonken doet ook. Expansie? Al de com munistische „zakenambassadeurs" met hun gevolg geven in elk land gratis wat communistische ideologie weg. Maar in een vorm, die in de verste verte niet doet denken aan enige expansie van de communistische macht. Wekken de Russen hen niet juist op het zelf te doen, niet al te veel te leunen op de mooie aanbiedingen uit het westen om hen te helpen met kapitaal en met des kundigen? Och, ze kennen dat westen immers wel van ouds. Er zit altijd wat achter, de een of andere bedoeling. La ten ze zelf aan de slag gaan. De Sow- j et-Unie had ook geen kapitaal. Maar ze had wel een groot arbeidspoten tieel. En het resultaat kan gezien wor den. Heeft Rusland zich niet weten op te werken uit eigen kracht tot grote eco nomische macht? En is China ook al niet bezig die weg op te gaan? Rusland wil hen best V< ge zo bo een handje helpen re om op gang te komen. Zitten ze te springen om energie? Willen ze hulp van technici? Of hebben ze belang bij een krediet? Ze krijgen het als ze maar even de mond opendoen. En de machthebbers in Moskou, ze etaleren. Ze etaleren en zetten voor de hongerige ogen van al deze volken te kijk hun economisch-technische macht, die zij zich hebben opgebouwd. Wat is het al niet mans op het gebied van de kernenergie. Het behoeft voor Amerika dat de naam heeft, niets onder te doen. Het bouwt grote kernenergie-centrales, die straks in I960 een produktiecapaci- teit zullen hebben van 2,5 miljoen kilo watt. Het rust een vloot toe voor de Poolcirkel van ijsbrekers en schepen, die met atoomenergie worden gedre ven. Dat klinkt nog anders dan die paar atoomduikboten, die van de Ame rikaanse werven komen. Ze begrijpen heel goed wat op het ogenblik show waard is. Het nieuwe vijfjarenplan zal 't Sow- jetblok maken tot de best uitgeruste industriële macht in de wereld. Een macht die Amerika, dat ver aan de top ging tot nu toe, straks zal gaan over vleugelen nog. Het arbeidstempo zal nog worden opgevoerd, de dynamiek wordt al sterker, de ontwikkeling van de Sowjet-Unie neemt al groter vaart. Straks zal zij aan de top staan in de, gehele wereld. Het is nog zover niet, dat Rusland Amerika de baas is, maar die gedachte wordt gesuggereerd. Natuurlijk in 'n vreedzame wedstrijd. Moskou begeert niet anders dan vrede en dan ontspanning. De gehele politiek is daarop afgesteld. Als Eisenhower en Eden elkaar zullen ontmoeten om de wereldsituatie, waar onder ook het dreigende aspect in het Midden-Oosten, te bespreken, dan ligt er al een brief van maarschalk Boelga- nin over het sluiten van een niet-aan- valspact en een eventueel nieuwe we reldconferentie op hoog niveau. De jon ge Russische generatie, waartoe ook de partijsecretaris behoort, is erg druk met de nieuwe politiek, die 't lelijke woord „expansie", dat onder Stalin zulk èëfiv dreigende klank kreeg, niet meer kent, alleen maar een vreedzame co-existen tie en wedijver. be lei ga lie de lij! to' 30 pc sp de ali de Lc RECHTEN EN PLICHTEN VAN DE VRIJWILLIGERS BIJ DE NATIONALE RESERVE. Een vrijwilliger verplicht zich om 300 oefenuren mee te maken in twee jaren tijds. Daarna 100 oefenuren per jaar. Voor elke keer oefenen (avond of middag) ontvangt hij 1.en boven dien op het eind van elk half jaar een nabetaling van 1.25 per oefenkeer. Het kan voorkomen, dat een vrij williger een gehele dag oefent, of ge durende een week, in het eigen Op leidingskamp van de Nationale Re serve in de Harskamp, of tijdens her halingsoefeningen. Deze oefeningen zijn evenwel geheel vrijwillig. Dan ontvangt hij als soldaat 8.70 per daghierbij komt 5.per dag, doch deze 5.voor ten hoogste 10 dagen per jaar (dus 50. Mocht U nog meer willen weten, stel U dan in verbinding met: Vrijwilligers Districtscommandant Nat. Reserve District Zwolle „Steun Wettig Gezag" De Burgemeester De Twentse Courant schrijft: Twente ligt, van alle streken van ons land, het verst verwijderd van een Nederlandse universiteit of hogeschool. De kaart van onze Provinciale Planolo gische Dienst toont dit op pijnlijk over tuigende wijze aan. Het getal der uit Twente afkomstige studenten is dan ook laag. Voor hen die mochten menen dat de geografische factor geen rol speelt en dat dus de zoëven genoemde conclusie niet juist is, kan het misschien iets zeggen, dat 62.76 procent der studenten afkom stig zijn uit de „randstad Holland" (N.- en Z.-Holland en Utrecht) waar. slechts 47.8 procent der bevolking van ons land woont. De kansen om hoger onderwijs te ontvangen zijn in de drie zojuist genoemde provincies dus belang rijk gunstiger dan in de rest van het land. (En van die rest van het land ligt Twente, gelijk zoëven gezegd, nog het minst gunstig!) Natuurlijk zijn er nog andere factoren van ongelijkheid. Economische bezwa ren vormen voor zeer vele begaafden een onneembare barrière, nu 't aantal studiebeurzen immers zo beperkt is. En onder de gelukkigen, die erin slagen aan het hoger onderwijs deel te nemen be staat ook nog een grote ongelijkheid van voorwaarden, waaronder zij dit on derwijs kunnen genieten: het is een feit, dat de werk- en spoorstudenten niet al leen veel nuttige studietijd, maar ook tal van mogelijkheden tot vruchtbare contacten missen, die voor hun defini tieve vorming en voor het verkrijgen van een savoir-vivre, op zijn allerminst zeer wenselijk genoemd dienen te wor den. Deze ongelijkheid, zowel om geogra fische als om economische redenen, moet zoveel mogelijk bestreden worden. De schrijnende ongelijkheid van kansen voor werkelijk begaafden om hoger on derwijs te genieten, strijdt tegen het al gemeen welzijn. Men zegt wel eens dat er geen ongelijkheid stuitender is, dan die om zich geestelijk te ontwikkelen. Dit is niet overdreven! Men moet wel iswaar niet uit het oog verliezen dat een democratisering van ons hoger onder wijs zeer geleidelijk dient te geschieden, wil zij niet tot een betreurenswaardige nivellering van het peil van ons gehele culturele leven leiden. (Vroeger sprak men in academische kringen wel wat al te snel van „homines novi", waarmee men met een aristocratisch exclusivisme maatschappelijke nieuwelingen in de academische sfeer bedoelde!) Maar de democratisering móét er komen, zij het langs de lijnen der geleidelijkheid. Wat minister Cals in deze richting doet, is wèl gedaan, maar er zal nog veel meer dienen te geschieden! dient „begeleid" te worden door actueel nieuws uit Uw voorzieningsrayon. Alleen in dat geval bezit ze de nodige „prikkel" tot actie en overleg en voert ze aldus tot groter omzet. Bedenk eens hoeveel aan goede reclame vastzit. Haak in op de goodwill die het algemeen verspreide nieuwsblad voor U gekweekt heeft ook als Uw zaak eens in de nieuwskolommen wordt be licht, wanneer daarvoor een speciale reden is. Denk om Uw trouwe viervoeter! Hü heeft 't net zo goed koud st< he de jJu jlai de ilai ja; sti ge ov dit sp: scl ee: da lin de 1 he da ve: ge: gel he: I dei boi aai I dai grc cee n.l. 24,! int we I te pei de 30 ver Ka sch boi aar sta ste: li de de wé zar de£ var wa ges ove doe eve rin( het boe nisl ice der dez

Holtens Nieuwsblad | 1956 | | pagina 2