B "BÏÏjjï meester Ontvangers van Holten Om je vingers van af te iik'n Hcinckeit's Sier AGENDA BOER Verder het weten waard. BURGERLIJKE STAND zegt Mans uut Twente. Preuf 't zelf en constateer: Heineken's het bier met alle voordelen. 9 Ze werkt er met de zgn Heineken's A-gist, een special gistreincultuur, woarvan geen een op de wereld (behalve Heineken) het geheim kent. 9 Heineken gunt zien bier, veurdat ie 't kriegt, een ;langdurige rijpingstijd. De kroonkurk (ik zeg: döpke) betekent ne snelle, massinale en hygiënische afsluuting van dat kostelijke bier, dat zodönig ook veul langer goed te hool'n is. oaweral het meest getapts Zondag 9 Oct.: Puzzlerit „De Toekomst", Dijkerhoek. Start 1.30 uur Broekhuis. Maandag 10 Oct. 7.30 uur: Film „Vech ten en dienen" ten bate van de Prot. Ziekenhuizen, in Irene. Maandag 10 Oct. t.m. Zaterdag 15 Oct.: Huis-aan-huis collecte ten bate van de Nationale Reclassering. Maandag 10 Oct. t.m. Woensdag 12 Oct. Slagerij Harry Gazan, Oranjestraat, wegens vacantie gesloten (zie adv.). Maandag 10 t.m. Zaterdag 15 October: Collecte voor de Nationale Reclasse ring (zie adv.). Dinsdag 11 Oct.: Ledenvergadering P.v. d.A. Zaal K. ter Horst, 7.30 uur. Donderdag 13 Oct., 's avonds 7.30 uur: Vergadering van de afd. Holten Chr. Boerinnen Bond in het gebouw „Re- hoboth". Vrijdag 14 Oct.: Plattelandsbibliotheek heropent (zie bericht). Maandag 17 Oct.: Moedercursus zaal M. Kalf sterman, 4 uur nam. (zie be richt) Vrijdag 21 October, 8 uur, in Irene, voor de C.J.M.V.. Spreker de heer J. Kroon. OnderwerpHet Rassenvraagstuk- Woensdag 26 Oct.: Bindingsavond Be scherming Bevolking, café Kalfster- man, 8 uur. PLATTELANDSVROUWEN GAAN JUBILEREN Onder leiding van haar presidente, Mevr. J. C. Nagelhout-Klijzing, hield de afdeling Holten van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen j.l. Woensdag avond in hotel Holterman haar eerste ledenvergadering in het winterseizoen. In haar welkomstwoord kon de pre sidente zich in het bizonder richten tot de vijf nieuwe leden, welke tot de afdeling zijn toegetreden. Zij consta teerde daarbij, dat de vereniging zich in een nog steeds toenemende belang stelling mag verheugen. Hoewel de afdeling in de afgelopen zomermaanden niet heeft stilgezeten zij verzorgde enkele collecten, terwijl behalve een uitstapje ook een trip ge maakt werd naar de Deense handwerk- tentoonstelling is thans de periode van grotere activiteit weer aangebro ken, aldus Mevr. Nagelhout. Zij deed vervolgens nog mededeling van het gezamenlijk bezoek, dat ge bracht zou worden op Donderdag 6 Oct. tober aan de woningtentoonstelling van de gezamenlijke Ned. vrouwenvereni gingen, welke gehouden wordt in de Koninklijke stallen van Paleis Het Loo te Apeldoorn. Bij de ingekomen stukken werden de leden opgewekt deel te nemen aan de cursus verenigingstechniek, welke eer lang te Almel ogehouden zal worden. Op 17 December a.s. zal het tien jaar geleden zijn, dat de afdeling werd op gericht. Er werd langdurig gesproken over de feestelijke herdenking van het tweede lustrum, maar men kwam niet tot een definitieve beslissing. In een volgende vergadering zal deze zaak nogmaals aan de orde komen. In' verband met het vertrek van Me vrouw M. Meijer-Dillingh naar Nieu- werker (Z.), werd in haar plaats tot bestuurslid gekozen Mevr. Joh. Metz- ger, geb. Slotman. Na de pauze heeft Mevr. Nagelhout gesproken over haar reis door Frank rijk in de afgelopen zomer. Met haar echtgenoot, dokter J. P. Nagelhout, de geestelijke vader van het schildersuit- wisselingsplan, heeft ze bijna 'n maand in dit mooie land doorgebracht om hotelliers te winnen voor het opnemen van Nederlandse kunstschilders in het naseizoen. In haar causerie heeft zij de dames tal van bizonderheden verteld over Frankrijk, dat zich door haar schoonheid der natuur zo bizonder leent voor het werk van een kunstschilder. Na een korte rondvraag sloot zij de goed bezochte bijeenkomst. DUIVENKAMPIOEN '55 Het generale kampioenschap over het seizoen 1955 der postduivenvereniging De Bergvliegers" is behaald door de heer G. Steunenberg met 1193,4 punten. Deze puntentelling gaat over alle vluch ten en al de behaalde prijzen. Twee de generaal-kampioen werd de heer H. J. Aaftink met 952,4 pt. en derde de heer L. Gazan met 729 pt. Bezitter van de kampioensvogel tot Orleans is de heer H. J. ten Velde met (ringnummer) H-53-378592 en 216,4 pt. Bezitter van de kampioenvogel boven Orleans is de heer L. Gazan met H-53- 378731 en 231,9 pt., terwijl de heer H. J. Aaftink bezitter is van de kampioen vogel der jonge duiven met H-55-131602 en 134,5 pt. FILM OVER PROTESTANTSE GEZONDHEIDSZORG Op Maandagavond 10 October a.s., om 7.30 uur zal in het gebouw „Irene" een film vertoond worden. Niet een ontspanningsfilm, maar een film die een beeld geeft van een zeer belangrijke zaak en wel van de Protes tantse Gezondheidszorg. Het gaat over het grote belang van de Protestantse Ziekenhuizen en Wijkverpleging. Dat mag geen enkel christen onver schillig laten. Toont daarom Uw belang stelling en medeleven. Toegangsbewijzen a f 0.75 zijn verkrijg baar bij Ds. C. C. Addink en 's avonds aan de zaal. Voor jongeren van 13 t.m. 18 jaar is een beperkt aantal kaarten beschikbaar voor f 0.40. Ds. R. A. Hoogkamp. over Uw zenuwen. Neem Mijjnhardt's ZenuwtabïeUen PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Kerk. Holten. 9 uur Ds Is raël en 10.30 uur Ds Israël. Medewer king Kerkkoor. In beide diensten collecte Inwendige Zending. 7 uur Ds Knipscheer (.Jeugddienst). In deze dienst collecte voor de jeugd diensten. Dijkerhoek 10 uur Ds Addink. Collecte Inwendige Zending. Geref. Kerk. 10 en 3 uur Ds Hoogkamp. In beide diensten extra collecte voor de Vrije Universiteit (Med. Faculteit). VERGADERING A.R. KIESVER. „NEDERLAND EN ORANJE". Vrijdagavond vergaderde de A.R. Kiesvereniging „Nederland en Oranje" voor de eerste maal in dit seizoen, onder presidium van haar nieuwe voorzitter, de heer W. Rietberg. Hij liet zingen Ps. 99 1, ging voor in gebed, las vervolgens Psalm 99 (onberijmd) en sprak een kort openingswoord. Na lezing der notulen door de waar nemend secretaris, de heer G. Lande- weerd, gaf de voorzitter een binnenlands overzicht. Hij stond stil bij de tijd van stoffelijke hoogconjunctuur, waarin we thans leven, geen werkloosheid, eer een arbeiderstekort. Geestelijk is het geen tijd van hoog conjunctuur. De politieke belangstelling en het medeleven is minimaal en zeer ver ontrustend. Het Herderlijk Schrijven van de Herv. kerk is teleurstellend. Geen enkele steun geeft dit aan het Christelijke organisatie- leven. Er is een zekere stilte tussen de politie ke partijen, die samen bouwen aan één gezamenlijk doelde opbouw van Neder land. In hét kabinet treden als topfigu ren naar voren minister Zijlstra en de ge matigd socialistische minister-president Dr. Drees. Even memoreerde hij de ka binetscrisis van 17 Mei, alsmede het af treden van Dr. J. Schouten als voorzitter van het Centraal Comité en het optreden van de nieuwe voorzitter, Mr. A. B. Roosjen. Daar de secretaris, de heer R. Reinink, wegens ziekte heeft moeten bedanken, werd nu overgegaan tot het stemmen tot het stemmen van een nieuwe secre- taris. Verkozen werd de heer H. Beltman, die deze benoeming aanvaardde. Vervolgens gaf de heer H. Beltman een buitenlands overzicht. In dit uitgebreide overzicht werd stil gestaan bij de machtsverhouding tus sen Oost en West, de moeilijkheden, die telkens de N.A.V.O.-eenheid bedreigen, de koude vrede, de kwesties Cyprus en Marokko, de toestand tussen Israelië en zijn Arabische buren, Indonesië, het Verre Oosten, de ziekte van president Eisenhower en de omwenteling in Argen tinië. Hierna volgde een korte maar zeer ge animeerde bespreking van het binnen bands en buitenlands overzicht. Daarna bracht de voorzitter verslag uit van de door hem bezochte deputaten- vergadering der A.R. Partij, op 22 Juni j.l. gehouden te Utrecht. Als uitvloeisel hiervan werd de contri butieverhoging besproken, die gebracht werd op f 4.50 per lid per jaar. De volgende vergadering zal D.V. ge houden worden op 28 Oct. Het onder werp voor deze vergadering zal zijn: „De komende Ouderdomsvoorziening". Dit belangrijke onderwerp zal worden in geleid door de heer J. Nijkamp. Op 2 December hoopt Ds. Hoogkamp in te leiden: „Het Mandement en het Herderlijk Schrijven". Na gehouden rondvraag- gaat de heer H. Beltman voor in dankgebed, waarna de voorzitter de vergadering sluit. De bestuursreglementen van 18151819, gebouwd op de grondwet van 1815, bepaal den, dat de schout en de gemeenteraad de ontvanger zouden benoemen, echter on der goedkeuring van de staten der pro vincie. De reglementen van 1825 daaren tegen lieten de benoeming aan de staten op voordracht van „zoveel mogelijk een dubbel getal personen" door de raad. De thans geldende gemeentewe van 1851 be paalt, dat in elke gemeente een ontvan ger moet zijn. Deze betrekking kan wor den gecombineerd met het secretariaat. De ontvanger kan ook als zodanig werk zaam zijn in verschillende gemeenten. Men spreekt dan van een districts- of streek- ont vanger. Omstreeks 1820 was B. H. van Marle plaatselijk ontvanger van Holten. Nadere gegevens omtrent deze persoon heb ik niet kunnij vinden. Wel over zijn opvolger Ger- rit Schuitert, die op 7 December 1798 te Holten is geboren als zoon van Hendrikus Schuitert en Janna Struik. Toen hij op 23 November 1825 in 'het huwelijk trad met Aaltjen Bredenoord (Brenoord), was zijn beroep koopman. Bij het uitbreken van de grote brand op 16 Juni 1829 vertoefde Schuitert ten huize van de molenaar Jan Meijers. Zodra hij het bericht van de brand vernam spoedde hij zich naar zijn „vrij aanzienelijke huis", staande in het dorp Holten en toebehorende aan zijn oom G. Schuitert te Zwolle. In zijn woning was een herberg en een tapperij gevestigd, als mede enige boerderij". Ook hield hi.i daar zijn kantoor. „Dit alles schijnt hem zodanig bestaan op te leveren, dat hij op een be hoorlijke wijze daar van kan leven en houd alzo met zijn huisgezin een ordente lijk burgerleven." Tot deze conclusie kwam de raad toen hij een onderzoek instelde naar zijn financiële positie. De vurzee tastte ook Schuiterts woning aan Vóór alles heeft Schuitert de gemeen tekas in veiligheid gebracht. De admini stratie en de gelden werden in allerijl in een kist vervoerd naar de woning van de molenaar Jan Albert Wansink m de Look. Schuiterts huis en een gedeelte van zijn inboedel werden een prooi der vlammen. De landbouwer Hendrik Jan Zandvoort m de Beuseberg stelde zijn woning gaarne beschikbaar voor Schuitert. zijn vrouw en vier kinderen. Gedurende zijn verblijf m dit huis hield de ontvanger daarin ook zijn kantoor. Schuitert overleed op 26 Novem ber 1948 te Holten. Zijn opvolger was de in 1806 te Holten -'eboren Albert Helderman, van beroep ondermeester bij zijn vader Derk Jan Hel derman, die in het Neerdorp woonde Al- bert trouwde op 12 Januari 1838, 's middags om vier uur, met Maria Dikkers, dochter van de herbergier Egbert Dikkers. Tot o Januari 1861 is Helderman ontvanger ge weest. De raad benoemde in zijn plaats Hen drikus Meijers, geboren in 1825 als zoon van de Molenaar Jan Meijers en Maria Dikkers. Meijers kreeg vier stemmen, ter wijn zijn concurrent Hendrik Hartsuiker drie stemmen op zich verenigde. Meijers, die gehuwd was met Janna Geertrui Stok kers, overleed in 1893. De raad voorzag in de vacature-Meijers dooi benoeming van de heer Hendrik Jan Bouwhuis, zoon van Jan Bouwhuis en ge boortig uit Bathmen. De tweede aanbe volen candidaat voor het ontvangerschap was de heer H. J. Bosschers, die twee stemmen verwierf. Vijf raadsleden brach ten hun stem op de heer Bouwhuis uit. Bij na 25 jaar langs is Bouwhuis als zodanig werkzaam geweest. Zijn voortdurende ziekte noodzaakte hem per 1 Maart 1918 ontslag uit zijn betrekking te vragen. Dit werd hem op de meest eervolle wijze ver leend. 's Raads voorzitter, baron van der Borch van Verwolde, en de leden Holter man en Teeselink roemden de rechtvaar- di°heid van de heer Bouwhuis en memo reerden, dat hij „tijdig en ontijdig gereed was om mensen te helpen. De burgemees ter bracht in zijn toespraak nog naar vo ren, dat de kas en boeken 96 keer waren opgenomen; nimmer werden opmerkingen gemaakt. De heer Bouwhuis, dig gehuwd was met A. Koopman, overleed op 23 April 1918 te Holten. Deze ontvanger ge noot een salaris van f 325 per jaar. Zijn zoon J. A, Bouwhuis volgde hem In zijn functie op. Het werd benoemd met ingang van 1 Maart 1918. De diensttijd van de heer Bouwhuis was ongeveer gelijk aan d;e van zijn vader. Op 16 Februari 1942 overleed hij in een ziekenhuis te Deventer. Hij was gehuwd met J. AaEtink. Een nieu we functionaris mocht voorlopig niet wor den benoemd. De secretaris-generaal van het departement van Binnenlandse Zaken was nl. voornemens de gemeenten Holten en Bathmen aan te wijzen als gemeenten waar de ontvangerspost door dezelfde per soon zou worden bekleed. Aan dit voor nemen werd uitvoering gegeven bij besluit van 5 October 1942, waarbij de ontvanger van Bathmen tevens tot ontvanger van Holten werd aangewezen. De bezettende macht was het met dit besluit niet eens. Aangezien de ontvangerswerkzaamheden toch verricht moesten worden is de heer G. J. Bouwhuis, een zoon van de over leden ontvanger, belast met de waarneming daarvan. Bij besluit van 14 December 1943 werd de bovenvermelde aanwijzing onge daan gemaakt, zodat definitief een opvolger van de heer J. A. Bouwhuis kon" worden benoemd. Sedert 1 Januari 1944 vervult de heer G. J. Bouwhuis de ontvangersfunctie. W. O. Voor de In het verslag van de kamer van koop handel en fabrieken voor Twente en Sal- land over 1954 troffen wij onderstaande, op de gemeente Holten betrekking heb- j bende, gegevens aan. eigendommen: Hoofdsom voor het gemeentefonds Opcenten voor de provincie 376o,S4 Opcenten voor de gemeente 1192a,14 Totaal Totaal aantal aanslagen Grondbelasting 1953 gebouwde ongebouwde eigendommen 3717,31 2230,40 4089,05 21967,37 851 10036,76 1003 Personele belasting over het tijdvak van 1 Juni 1953—31 Mei 1954 10436,51 15654,77 5218,25 31309,53 1028 Electriciteitsvoorziening 1954 Afgeleverde stroom (kwh) voor: Verlichtings- en huishoudelijke doeleinden 1.005.059 Kleinkracht 30.287 Grootkracht 452.924 Openbare verlichting 28.212 Totaal 1516-542 1106 1118 Aansluitingen Verlichting en kleinkracht Grootkracht Totaal Telefonie en handelsregister Op 31 December 1954 bedroeg het aantal telefoonaansluitingen 215, terwijl 9 aan vragen op de wachtlijst stonden vermeld. Op dezelfde datum stonden 178 zaken in geschreven in het handelsregister, dat bij de kamer van koophandel en fabrieken berust. burgerlijke stand Geboren: Ansje, dv D. J. Aaftink en J. W. Wegstapel, Oranjestraat 24. Albertus, zv A. Wechstapel en H. J. Wegstapel, Dijkerhoek 32. Jan Wil lem Albertus, zv J. H. Dollekamp en A. Koopman, Oranjestraat 69. Hilbert Jan, zv P. F. van Doorn en H. Haan, H. J. Wansinkstraat 25. Ondertrouwd: J. Huzen, 29 jr., Hol ten en H. Koeleman, 27 jaar, Laren (G.) H. W. Verveda, 23 jaar en F. Stam, 22 jaar, beiden te Holten. Gehuwd: A. Schipper, 26 jaar en C. van der Meulen, 26 jaar, beiden te Hol ten. Overleden: H. Stegeman, 92 jaar, we duwe van H. Stegeman, Lichtenberg 10. BOTSING OP DE DEVENTERWEG. Op de Deventerweg ter hoogte van de woning van B. J. Vruggink vond een auto-ongeluk plaats, dat nog goed is af gelopen. Uit de richting Deventer na derde een personenauto, bestuurd door de heer G. W. F. uit Haarlem, die zich genoodzaakt zag krachtig te remmen voor enkele stilstaande voertuigen, om dat uit tegenovergestelde richting een vrachtauto naderde. Tengevolge van de gladheid van de weg slipte de personen auto en kwam dwars op de linker weghelft te staan, zodat een botsing met de vrachtwagen onvermijdelijk was. De luxe wagen werd zwaar beschadigd, ter wijl de bestuurder een arm en een rib brak en een lichte hersenschudding op liep. Hij moest naar het ziekenhuis te Deventer worden vervoerd. De chauffeur van de vrachtauto bekwam geen letsel. Zijn voertuig werd slechts licht bescha digd. Officiële publicaties Burgemeester en wethouders van de gemeente Holten maken bekend, dat zij, die puin ter beschikking hebben, daar van opgave kunnen doen bij de dienst gemeentewerken welke dit zal laten af halen zonder daarvoor kosten in reke ning te brengen. Holten, 3 October 1955. Burgemeester en wethouders voorn., W. H. Enklaar, burgemeester. G. J. Langenbarg, secretaris. Uitloting obligatielening 85.000.— Burgemeester en wethouders van de gemeente Holten brengen ter openbare kennis, dat in een op 12 October a.s., des namiddags 2 uur te houden openbare vergadering van hun college zullen wor den uitgeloot twee obligaties van de per 1 November 1951 gesloten obligatiele ning, groot 85.000, Holten, 6 October 1955. Burgemeester en wethouders voorn., W. H. Enklaar, burgemeester. G. J. Langenbarg, secretaris. VRIJGEMAAKTE RUNDVEEBESLAGEN De Gezondheidscommissie voor Die ren van de Stichting voor de Landbouw geeft een overzicht van het aantal rundveebeslagen, dat in de periode van 20 Mei 1951 tot en met 9 Juli 1955 vrij van tuberculose is geworden, in de provincies, die nog niet t.b.c.-vrij zijn. Overijssel 7.398 5.157) Gelderland 14.006 6.560) Utrecht 4.322 2.710) Noord-Holland 6.709 4.306) Zuid-Holland 6.918 4.766) Noord-Brabant 23.391 7.858) Limburg 7.725 1.077) Totaal van de 7 prov. 70.469 (32.434) NEDERLAND 76.122 (35.252> Onder de 76.122 vrijgemaakte rund veebeslagen bevinden zich 3.882 rund veebeslagen, die na afloop van de voor die beslagen vastgestelde saneringster mijn zijn gesaneerd; dat wil zeggen, die te laat zijn gesaneerd. De betrokken veehouders zijn dus niet meer in aan merking gekomen voor uitkering van de extra-heffing of van slachtpremies. De getallen tussen haakjes geven aan de aantallen rundveebeslagen, die meer dan een jaar voor het einde van hun saneringstermijn zijn vrijgemaakt. AANGEBODEN REACTIEDIEREN De Gezondheidscommissie voor Die ren van de Stichting voor de Landbouw verstrekt een opgave van het aantal reactiedieren, dat aangeboden is voor slachtpremie in de vierweekse perio de van 12 Juni 1955 tot en met 9 Juli 1955, benevens van het totaal aantal sinds de aanvang der campagne. Provincies 12 Juni Totaal 20 Mei t.m. t.m. 9 Juli 9 Juli 1955 Groningen 8 12.258 Friesland 5 1.598 Drenthe 4 3.614, Overijssel 17 15.302 Gelderland 38 22.521. Utrecht 86 30.130 Noord-Holland 4 45.344 Zuid-Holland 923 80.837 Zeeland 11 4.12 4 Noord-Brabant 76 90.078 Limburg 46 23.329 Totaal Nederl. 1218 329.135 VOEDERPLANTEN Zowel op de weidebedrijven als op de gemengde bedrijven speelt de voe ding van het rundvee een zeer grote rol. Helaas wordt dit belang nog te vaak onderschat. Heeft men wel eens de krachtvoerre- keningen vergeleken met die van de kunstmeststoffen? En dan gaat dat nog maar uitsluitend over het krachtvoer. Daarbij komt nog het grote kwantum ruwvoer, dat ook niet gratis isal doet men soms weieens alsof. Nu we het stalseizoen gaan naderen, is het van belang, dat er concrete voe derplannen worden gemaakt (om deze naderhand ook uit te voeren). Men moet wel tot de slotsom komen, dat het wer ken zonder voederplan gelijkt op het varen in de mist zonder kompas. In beide gevallen komt men wel ergens terecht, maar men weet nooit tevoren waar. Meestal niet daar waar men dit wenste. Daarom luidt ons advies: als men zelf geen voederplan kan opmaken, wende men zich via de rayon-assistent tot het Provinciaal Veevoederbureau; ook kan men zich rechtstreeks tot dit bu reau wenden (per adres de Rijksvee- teeltconsulent). BEVOLKING Ingekomen: F. Klein Teeselink van Bathman naar Oranjestraat 7. J. Ph. Kater van 's-Gravenhage naar Kerk straat 14. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gevonden: riem m. dolkmes in sche de; alpinomuts; kinderbril; portemon- naie; muntbiljet. Verloren: herenportemonnaie (porte feuillemodel), inh. f 500,a f 600,—. Inlichtingen dagelijk aan het Groeps- bureau van de Rijkspolitie, Oranjestr. 22, tel. 352. Re Gem was J. Sa weer M. v in d' te N Mac! vesti naar Mar> V< grot zigei Cias pree zijn T< intn heei stuc verc Rijs en dier de i D zing leze zon: Ger ver: was ove gez zen ons Jez ver k02 aid din pai wa 'n bij vei rel is kij ga: ko: ka: ooi de all we he Ne Hi ze] HELLENDOORN Geboren: Alexander, zv A. Eigen- raam en G. Verheul, Nijverdal, Velds- weg 82. Hendrik, zv H. Meulenbelt en W. A. van der Helm, Nijverdal, Gro testraat 186. Gerrit, zv T. G. Ger- rits en H. Klein Kromhof, Daarler- veen, Spoorstraat 1. Klaas, zv S. Al- tena en A. Veurink, Daarlerv., Tweede Dwarsweg 1. Gerda, dv H. J. op den Dries en G. Koopman. Nfiverdal, Gro testraat 185. Frederika Janny, dv J. Twilhaar en E. de Jonge, N'dal, Derde Kampsweg 15. - Maria Theresia, dv J. G. Besten en A. J. van Riele, Haarle C 160 c. Gerrie Johanna, dv H. Smal- brugge en G. Letink, Nijverdal, Hexe- lerweg 24. Hermanus Wilhelmus Jo zef, zv J. A. Raamsman en W. G. Heu- vink, Haarle C 127b. Antonie Johan nes Gerhardus, zv G. A, Hoogland en B. W. Spijkerman, Nijverdal, Noetseler- weg 50. Albertus Gerhardus, zv H. W. Kruiper en J. H. Rodijk, Haarle C 164. Hermannus, zv A. W. Mannessen en G. G. H. Schutte, H'doorn, Schui- lenburgerweg 26. Gerrit Jan, zv J. van Gerresheim en G. Nijland, Hul zen, Scharlebeltsweg 2. Willem Mel- chior, zv W. A. Zijtveld en E. van Leij- enhorst, Nijverdal, Papaverstraat 10. Ondertrouwd: B. G. Paus, 37 jaar, Hengelo, Oldenzaalsestraat 391a en J. van den Berg, 34 jaar, Hellendoorn, Schapenmarkt 9. M. van Brussel, 21 jaar, Rijssen, Stationsdwarsweg 48 en G. Zonneheld, 19 jr., Nijverdal, Schans- hekweg 4. A. W. Baron, 32 jaar, Hel lendoorn, Dorpsstraat 14 en M. W. van Dijk, 31 jaar, Hellendoorn, Dorpsstr. 14. A. J. Bosch, 29 jaar, Daarle, Es- weg 26 en R. M. Stegeman, 27 jaar Marle, Ekkelweg 1. Gehuwd: B. W. M. Maatman, 28 jaar. Raalte en J. W. M. Veldhuis, 24 jaar, Haarle C 99. F. H. P. C. Poppe, 30 jaar, Nijverdal, Rijssensestraat 244 en H. G. Mensink, 28 jaar, Hellendoorn, Dorpsstraat 54. G. J. Sasbrink, 25 jaar, Marle, Heuversteeg 2 en J. Klein Baltink, 22 jaar, Hulzen, Zd. Hoofddijk 31. G. J. Sasbrink, 26 jaar, Haarle C 30c en J. F. Ravenshorst, 24 jaar, Nij verdal, Derde Kampsweg 10. Overleden: A. Ruiterkamp, 75 jaar. echtg. van G. v. d. Maat, Nijverdal, Eri- caweg 30. D. J. Klein Lugtenbelt, 62 jaar, echtg. van H. Marsman, Lemele D 103a. Jantina Hendrika, oud 1 dag dv G. Bouwhuis en J. Heuver, Nijver dal, Veldsweg 2.

Holtens Nieuwsblad | 1955 | | pagina 2