UIT HET PLAATSELIJK PARLEMENT Veerjoargetijden bier! Heineken's Bier Modeshow van de firma Wonnink BOER Veemarkt Rijssen (Vervolg van pag. 1) De Voorzitter antwoordt, dat deze 2 arbeiders deze toelage beslist wel ver dienen. Misschien hebben ze niet het tempo van een vakman, maar zij leve ren goed werk. Wanneer de gemeente al lerlei klusjes door vaklieden moet la ten verrichten, kost dat veel meer. De heer Brands vraagt of de dood graver-tuinman niet kan worden ge plaatst in loongroep 6 in plaats van in loongroep 5. Burgemeester en Wethouders vinden dit thans niet juist. Zij zien hierin wel een promotie-kans voor de huidige func tionaris, wanneer de plantsoendienst zich verder zal uitbreiden. Tegemoetkoming in kosten van vakstudie. Teneide de vakstudie te stimuleren zal aan het gemeentepersoneel, dat stu deert, een tegemoetkoming worden ver leend in de cursusgelden en de reiskos ten. Kosten van boeken e.d. komen niet voor vergoeding in aanmerking. Voor gehuwden en ongehuwden-enige kostwin ners bedraagt de tegemoetkoming 75 en voor ongehuwden 50 Deze vergoeding moet door de ambte naar geheel of gedeeltelijk worden terug betaald, wanneer hij binnen drie jaren na het behalen van een examen of na het ontvangen van de laatste termijn der ver goeding, door eigen toedoen de gemeen tedienst verlaat. Verlaging electriciteitstarieven. In verband met de verlaging van de omzetbelasting en gunstiger leverings voorwaarden van de IJsselcentrale stel len burgemeester en wethouders de vol gende verlagingen voor: Het huishoudtarief te brengen van 10 cent op 9V2 ct. per kWh., het nacht- stroomtarief van 5 V2 cent op 5.25 ct. per kWh. en van 4% cent op 4.25 ct. per kWh. Voor de groot-verbruikers de ko- lenbijslag te verlagen op grond van de bestaande overeenkomsten. Verder achten burgemeester en wet houders de tijd gekomen, nu met uit zondering van een gedeelte van de Bor- keld de niet-rendabele gebieden op het electriseh net zijn aangesloten, de vast- rechtbedragen voor de klein-verbruikers te verlagen met 55 cent per maand. In dertijd zijn deze bedragen verhoogd met 25 voor de financiering van de niet- rendabele gebieden. Deze verhoging is met de thans voorgestelde verlaging der vastrechtbedragen ongeveer teniet ge daan. De heren Dikkers en Wansink menen aanvankelijk dat de groot-verbruikers niet voldoende delen in deze verlaging. De IJsselcentrale zal volgens een kran tenbericht voor haar groot-verbruikers een verlaging toepassen van 8 en vol gens de voorgestelde verlagingen komt voor de Holtense groot-verbruikers al leen maar een verlaging van de kolen bijslag van 0.17 cent per kWh. De heer Dikkers wijst er op, dat er moeilijkheden kunnen ontstaan bij het aantrekken van industrie wanneer de tarieven hier hoger- liggen dan in andere gemeenten. De Voorzitter antwoordt, dat inder daad de groot-verbruikers alleen delen in de verlaging van de kolenbijslag. De thans voorgestelde tarieven zijn aange past aan de tarieven van de IJsselcen trale. De tarieven voor de groot-verbrui kers zijn indertijd ook niet verhoogd voor de financiering van de niet-rendabele ge bieden; een verdere verlaging van deze tarieven zou dus ten koste van de klein verbruikers moeten gaan. De heer Westerik, die voor het geven van een toelichting in de vergadering is geroepen, deelt mede, dat voor zover hem bekend de tarieven zoveel mogelijk zijn aangepast aan de tarieven van de IJsselcentrale. De groot-verbruikers de len volledig in de verlaging van de kost prijs van de electrische stroom. Hierna besluit de raad tot de ge noemde verlagingen. De verlagingen van kWh. prijs zulen ingaan met de boe- kingsmaand September 1955, de verla ging van het vastrechtbedrag met in gang van Januari 1956. Per Januari 1956 zal het vastrechttarief voor de klein- krachtverbruikers als volgt zijn: voor electromotoren van 4y25 P-k. f 2.80, van 5—5y2 pk., f 3.10, van 5y2—6 p.k. f 3.40 en van 66V2 P-k. f 3.80. Teneinde de afbraak van onbewoon baar verklaarde woningen, welke vaak zeer ongunstig zijn gelegen ten opzichte van belendende percelen, te bevorderen, wordt de bouwverordening aangevuld met het volgende artikel: „Een bouwwerk moet zich in zodanige toestand bevinden, dat het uiterlijk niet door verregaande verwaarlozing, bescha diging of verminking uit een oogpunt van welstand aanstoot kan geven. Indien een bouwwerk niet aan het be paalde in het vorige lid voldoet, kan ge last worden, dat daaraan de uit_ wel standsoogpunt nodig geachte voorzienin gen worden getroffen. Indien de in het tweede lid bedoelde voorzieningen hogere kosten met zich zouden meebrengen dan in verband met de waarde van het bouwwerk verant woord mag worden geacht, dan kan ge last worden het bouwwerk te slopen." De heer Soer vraagt of er ook sub sidie wordt verleend voor het verbou wen van een onbewoonbaar verklaarde woning tot pakhuis. De Voorzitter antwoordt, dat subsidie alleen wordt gegeven ten behoeve van de volkshuisvesting. Op advies van de hoofdingenieur-direc teur van de wederopbouw en de volks huisvesting in de provincie Overijssel worden de Volgende percelen onbewoon baar verklaard: Kerkplein 6, voorheen bewoond door het gezin J„ Koetsier; noemt Mans uut Twente HeJneken' Drink 't 's zomers en 's winters in veur- en najoar en constateer: Heineken's het bier met alle voordelen. 9 Ze werkt er met de zgn Heineken's A-gist, een special gistreincultuur, woarvan geen een op de wereld (behalve Heineken) het geheim kent. j mMm Heineken gunt zien bier, veurdat ie 't kriegt, een langdurige rijpingstijd. $1 De kroonkurk (ik zeg: döpke) betekent ne snelle, massinale en hygiënische afsluuting van dat kostelijke bier, dat zodönig ook veul langer goed te hool'n is. Kerkstraat 9, bewoond door het gezin H. Meerman; Rietmolenstraat 1, be woond door het gezin H. Menkhorst Rietmolenstraat 3, bewoond door het ge zin T. Hofman en Smidsstraat 3, eigen dom van gebr. Veldhuis. Voordat wordt overgegaan tot de be noeming van een hoofdonderwijzer aan de openbare lagere school in Dijkerhoek en 2 onderwijzers aan de openbare school voor u.l.o. gaat de raad op voorstel van burgemeesteren wethouders in geheime vergadering. Na heropening van de vergadering wordt met algemene stemmen benoemd tot. hoofd van de openbare lagere school te Dijkerhoek de heer J W. Witmer te Deventer. Tot 4e leerkracht aan de u.l.o. school wordt benoemd de heer W. Ras te Lo- chem en tot 5e leerkracht aan dezelfde school de heer J. Broere te Zeist. Vervolgens besluit de raad aan de heer Ras, die voornemens is dagelijks per outo van Lochem naar Holten te komen, een autokostenvergoeding te ver lenen van f 100.per maand voor de tijd dat voor de heer Ras geen geschikte woonruimte beschikbaar is. Burgemeester en wethouders achten een woningwetwoning geen geschikte woonruimte voor een ulo-onderwijzer. Op grond van de verplaatsingskosten verordening voor de gemeente Holten heeft de heer Ras recht op vergoeding van 90 van de pensionkosten bene vens de wekelijkse reiskosten van Hol ten naar Lochem v.v. Rondvraag. De heer Wansink vraagt om enige lichtpunten aan te brengen in de Hol- terberg, n.l. bij „De Zwarte Ruiter" en bij „Olde Hove", ten behoeve van de ge- repatrieerden, die hier zijn onderge bracht. De Voorziter zal dit met de heer Wes terik opnemen, maar hij vreest dat dit nogal dure lichtpunten zullen worden. De heer Wansink vraagt hoe het mo gelijk is dat de gemeente Markelo hier puin weghaalt. Dat kunnen wij toch ook best gebruiken. De Voorzitter antwoordt, dat hem hiervan niets bekend is. Het gemeente bestuur kan toch moeilijk alle particu liere bouwwerken langs gaan om te vra gen voor hem het puin te reserveren. De heer Jansen merkt naar aanleiding hiervan op, dat de mensen in de mening verkeren, dat het laten weghalen van puin door de gemeente moet worden betaald. De Voorzitter zegt, dat dit beslist niet waar is. Hij zal een publicatie hierom trent in de krant laten opnemen. De heer Soer zou gaarne de wegen in de gemeente willen voorzien van naam borden ten behoeve van de vreemdelin gen. De Voorzitter antwoordt, dat deze kwestie indertijd bij de invoering van de nieuwe huisnummering ter sprake is ge weest, maar dat de raad toen bewust heeft gekozen voor wijksgewijze num mering, omdat het plaatsen van naam borden op de wegen zulke hoge kosten zou meebrengen. De heer Jansen vraagt of nog kan worden overgegaan tot verharing van de Industrieweg. De Voorzitter antwoordt dat de ge meente eerst de gronden in eigendom moet hebben. Op een vraag van de heer Brands deelt de Voorzitter mee, dat er met be trekking tot de bebouwing van de Oude Deventerweg, nieuwe moeilijkheden zijn gerezen. Hierna volgt sluiting der vergadering. VERGADERING METAALBEWERKERS Donderdagavond j.l. kwamen de Hol tense metaalbewerkers, die aangesloten zijn bij de Alg. Ned. Metaalbewerkers- bond, in café ter Horst aan de Waag- weg in vergadering bijeen. Nadat de voorzitter, de heer Brink man, een welkomstwoord had gespro ken, kreeg de districtsbestuurder Baar- da het woord. Deze besprak met de leden de mogelijkheid om te komen tot de oprichting van een plaatselijke afdeling. Vervolgens was het woord aan de districtspropagandist Thijssen, die een uiteenzetting gaf van de door hem te verrichten werkzaamheden. Voorts sprak hij over het onderwerp „Scho ling". Hierbij kwam ook ter sprake de mogelijkheid tot deelneming aan de lessen, welke in de winter op de arbei dersavondschool worden gegeven. Tenslotte werden enkele aspecten van de collectieve arbeidsovereenkom sten belicht. Het aantal leden van de groep Holten is nog stijgende xx Maandagavond hield de firma Won nink haar halfjaarlijkse modeshow in 't keurig gerestaureerde „Amicitia" van hotel Holterman. Een talrijk opgekomen publiek de middagshow zelfs was buitengewoon goed bezocht, terwijl de avondshow was uitverkocht bewees, dat de shows van deze firma wel zeer in de belang stelling leven van het Holtense publiek en de omstreken. Degenen, die de show hebben bijgewoond, zullen deze belang stelling ook verklaarbaar vinden, want traditiegetrouw werd ook ditmaal een uitgebreide collectie getoond van japon nen, mantels, deux-pièces, sportcombi- naties enz. De collectie bestond uit een zó groot aantal nummers niet min der dan 75! dat het niet mogelijk is., al deze nummers te bespreken. Wij moeten dus volstaan met 'n greep te doen. Wij zagen o.a. enige japonnen van jersey, de bekende zachte wollen stof, die zich zo bijzonder goed eigent voor warme en toch lichte winter japon nen, evenals voor deux-pièces. Bij de japonnen waren de rokken vaak geplis- seerd en betrekkelijk laag aangezet. In het algemeen hadden de japonnen vrij wijde rokken. Zeer veel swaggers wer den getoond, waaronder enkele exem plaren opvielen door de mooie stof en bijna allen hadden de moderne grote ronde kraag. De stoffen waarvan deze swaggers vervaardigd waren liepen zeer uiteen. Zowel de allernieuwste fabrika ten als de reeds jaren lang bekende, zo als bv.'ratiné, die ruige warme stof, die men vroeger uitsluitend gebruikte voor zeemansjekkers; en loden, dat in vroe gere jaren voor regenjassen werd aan gewend. Natuurlijk waren er ook een paar re genmantels, hoewel niet zoveel als wij dat wel eens eerder hebben meegemaakt. Waarschijnlijkwaren de heren Won nink bij hun inkoop door de mooie zo mer die achter ons ligt zodanig beïnvloed dat zij terecht gemeend hebben wel met enkele regenmantels te kunnen volstaan. Die, welke getoond werden, mochten er intussen zijn. O.a. een prachtige gabar dine mantel met bijpassend hoedje en een mantel a double usage, namelijk 'n mantel, die aan twee kanten gedragen kan worden. Ook werden er enige bontjasjes en 'n prachtige bontstola geshowd. De leid ster maakte het publiek er op atten, dat bont eigenlijk geen dure dracht is, om dat wèl de aanschaf nogal in de papie ren loopt, maar men daartegenover veel langer plezier heeft van een bontman tel dan van een stoffen mantel. Er^ wa ren overigens zóveel mantels in zóveel verschillende prijzen en kwaliteiten, dat men te kust en te keur kon gaan. De modellen werden getoond door 't nu al goed bij het publiek bekende team mannequins. De dames deden dit op 'n voortreffelijke en tegelijk eenvoudige, sympathieke wijze, zodanig, dat er als het ware een band tussen het publiek en de mannequins viel op te merken. Ook werkten een paar kleine vrijwil- ligertjes mee, die blijk gaven het vak van mannequin ernstig te willen beoefe nen. Zij brachten enkele aardige kin derjurken en sportpakjes, hetgeen ook zeer bij het publiek in de smaak viel. De tasjes, welke door de mannequins gedragen werden waren van de firma Bouwhuis en de beeldige hoeden van het modehuis Bokkerink uit Rijssen. En kapper Geenhuizen verzorgde de kap- Aan het einde van deze buitenge woon goed verzorgde en geslaagde show sprak de heer G. Wissink een paar woor den ten afscheid tot het publiek, waar bij hij niet verzuimde ook mevrouw Kint-Couperus te bedanken voor de charmante wijze, waarop zij deze show .had geleid en van commentaar voorzien. LOVEN EN BIEDEN. Volgens een bekende Duitse spreuk zou de koper als volgt over de verkoper redeneren: „Zegt hij 12, meent hij 10, zal hij 't laten voor 8, zal het waard zijn 6, zal ik geven 4, zal ik bieden 2." xx OPBRENGST COLLECTE. De huis-aanhuis colljecte, die ten bate van het fonds „Draagt Elkanders Lasten" (bestrijding tuberculose) in deze gemeente werd gehouden, heeft f 249- opgebracht. VRIJSTELLING DIENSTPLICHT. De minister van oorlog heeft aan H. G. Jansen, Beuseberg 113, dienstplichtige der lichting 1956, voor één jaar vrijstel ling verleend wegens persoonlijke on misbaarheid, xx EMIGRATIE. Gedurende de jaren 1950-1955 emi greerden uit de gemeente Holten in to taal 76 personen, waarvan 42 mannelijke en 34 vrouwelijke. Het aantal landver huizers, dat onze gemeente in gezins verband verliet, bedroeg 67, vormende tezamen 15 gezinnen. De gezinshoofden waren resp. van beroep landbouwer (8), smid (2), ambtenaar (1), bloemist (1), predikant (1), schilder (1) en slager (1). Zij, die niet in gezinsverband vertrok ken waren onderscheidenlijk landarbei der (1), landbouwer (2), bankwerker (1), zuivelarbeider (1) en koopman (1). Niet minder dan 63 Holtenaren kozen Canada als hun nieuwe vaderland, ter wijl er 9 voet aan wal zetten in Austra lië en 4 in Nieuw-Zeeland. De oudste der emigranten was 66 jaar; de jongste had de leeftijd van één jaar nog niet be reikt. Meer dan de helft van hen be hoorde tot de jaarklassen 1930-1950. Van het totaal aantal emigranten be hoorden er 53 tot de gereformeerde en 23 tot de hervormde kerk. xx „OUDERS EN KINDEREN" Over dit onderwerp sprak Mr. Roel M. F. Houwink, psycholoog en adviseur voor huwelijks- en gezinsmoeilijkheden te Zeist, Donderdagavond in het ge bouw „Irene", zulks op uitnodiging van de kerkeraad der Herv. Gemeente. Ds. J. H. Israël heette allen hartelijk welkom, in het bizonder de inleider, nadat hij gelezen had het eerste hoofd stuk van de eerste zendbrief aan Pe trus en was voorgegaan in gebed. Hierna wgs het woord aan Mr. Hou wink, die Het aangekondigde onder werp wilde behandelen in het licht van enkele vragen, die hem tevoren waren gesteld. De eerste vraag was: „Hoe moeten wij met betrekking tot de doop godsdienstig opvoeden?" De tweede vraag luidde: „Hebben radio en televisie een bindende dan wel een ontbindende invloed op 't gezin?" Ten slotte was gevraagd hoe de verhouding moet zijn van de ouders tegenover vol wassen kinderen en hoe deze voorbe reid moeten worden op hun huwelijk. In een rede, welke met grote aan dacht werd aangehoord, ging Mr. Hou wink uitvoerig in op de gestelde pro blemen. Hij gaf daarbij tal van voor beelden uit de praktijk. De ruim 150 bezoekers hebben een leerzame avond gehad. Drs. C. C. Ad- dink sloot de vergadering met dank zegging, nadat hij Mr. Houwink harte lijk dank gezegd had voor de wijze van behandeling van dit zo moeilijke onderwerp. xx Voor de OPENING NIEUW WINKELPAND Donderdagmorgen omstreeks 10 uur vond onder grote belangstelling de opening plaats van de geheel verbouw de kruidenierszaak van J. G. P. Müller, Dorpsstraat 61. Behalve de burgemeester van Holten merkten wij onder de aanwezigen o.m. op de architecten Veeze en Twijnstra uit Lochem, onder wier leiding de ver bouw tot stand kwam. Burgemeester Enklaar verrichtte de opening. Hij wenste de heer Müller ge luk met deze geheel naai' de eisen des tijds ingerichte zaak, waarop de ge meente Holten terecht trots mag zijn. Dit prachtige winkelpand betekent een aanwinst voor de gehele gemeente. Door samenwerking is een schoon ge heel verkregen. Spr. wenste de heer Müller gaarne goede zaken toe. Hierna werd de aanwezigen koffie aangeboden. De heer Müller dankte de burgemeestef voor zijn woorden en zei te hopen, dat de uitgesproken woorden in vervulling mogen gaan. Hij was zeer erkentelijk jegens de burgemeester voor zijn bereidheid om de officiële ope ning te verrichten. Het timmer- en metselwerk werd uitgevoerd door de aannemers A. Koop man en Gebr. Meerman; het schil derwerk door de Fa. Gervedink Nij- huis, terwijl de winkelbetimmering en. de electrische installatie werden aan gebracht resp. door de heren H. J. Vukkink en J. van Bruggen, allen te Holten. AFGIFTE PASPOORTEN. Zoals bekend zijn de kosten van een paspoort geleidelijk teruggebracht van f 15.50 tot f 5.per exemplaar. De gel digheidsduur van dit reispapier werd van twee op vijf jaar gebracht. Dit heeft tot gevolg gehad, dat 't aantal paspoort- aanvragen sterk is toegenomen. Enige tijd geleden berichtten wij in ons blad, dat gedurende het eerste en tweede kwartaal van dit jaar in totaal niet min der dan 137 paspoorten werden afgege ven c.q. verlengd. De afgifte van pas poorten beweegt zich nog steeds in stij gende lijn. Het derde kwartaal laat zijn beide voorgangers ver achter zich. Tij dens de laatste drie maanden werd een aantal van 135 paspoorten uitgereikt. Dit is wel een bewijs, dat met de prijs verlaging het beoogde doel wordt be reikt, n.l. zoveel mogelijk personen in de gelegenheid te stellen zich een pas poort aan te schaffen. xx WIJZIGING REGELING HUISSLACHTINGEN Met ingang van het nieuwe seizoen voor de huisslachtingen is een kleine wijziging gebracht in de regeling voor de slachtingen in de buurtschappen Dij kerhoek en Holterbroek. In een an nonce in dit nummer kan men de nieu we regeling vinden. Wij willen gaarne Uw aandacht vestigen op het advies aan de voet vün de advertentie: „Knipt deze advertentie uit!" en wij zouden er aan willen toevoegen: „En prikt hem op de achterzijde van één van de deu ren van Uw kabinet". U is er dan van verzekerd de regeling bij de hand te hebben als U haar nodig hebt. xx NA EEN SUCCESVOLLE DAG Onlangs is te Ommen de grote Cen trale Fokveedag voor Drente en Over ijssel gehouden, welke buitengewoon goed is geslaagd. Ir. van der Wal schrijft hierover in het „Overijsselsch Landbouwblad" van 22 September: „Na afloop van deze grote dag zei Prof. de Jong, de hoogleraar in de veeteelt te Wageningen, dat de Over ijsselse en Drentse boeren met deze dag een reputatie hebben gevestigd van het houden van een der beste fokda- gen van Nederland en van de gehele wereld! Een dergelijke uitspraak mag onze boeren stellig met enige trots ver vullen. Het zijn hier in de eerste plaats de fokkers, die lof wordt toegezwaaid, maar wétende, dat wij een nog veel: grotere groep boeren hebben, die even zeer ijverig streven naar verbetering van hun veestapel mogen wij deze uitspraak toch wel een nog grotere waarde toekennen. Het aantal boeren, dat beschikt over een prima producerende veestapel, die hun gronden uitstekend in orde hebben, die hun bedrijfsvoering op de juiste wijze hebben aangepast aan de be schikbare arbeidskrachten, wordt in Overijssel stellig steeds groter. Merk waardig is het dan dat er nog heel wat zijn, die zo op het oog voor al deze dingen heel weinig interesse hebben. Die b.v.nog niet meedoen aandemelk- controle, de basis voor de verbetering van 't productievermogen van de vee stapel. Aansluiting bij de KI, even eens een machtig middel, heeft op gro te schaal plaats gevonden, doch nog steeds zijn er, die er toch nog niet toe overgaan. Door de provincie rijdend, zien we toch altijd hier en daar per celen, die te overdadig begroeid zijn met onkruid. Daarnaast perceelsloten, welke verre van onberispelijk zijn. Kortom, er zijn ook nog boeren -in Overijssel, waar zo op het oog nog wel het een en anders op is aan te merken. Aanmerkingen kan men natuurlijk op elk bedrijf wel maken. Grote verschil len treden echter nog altijd aan de dag. Het is 'n eerste vereiste, dat de boer zelf zijn tekorten ziet en zich afvraagt of niet verbetering mogelijk is, waar door het rendement van zijn bedrijf kan stijgen." Deze woorden zijn ook voor de onge organiseerde boer de moeite van het overdenken waard. DIJKERHOEKSE PLATTELANDSVROUWEN KOZEN NIEUWE PRESIDENTE De leden van de afd. Dijkerhoek van de Bond van Plattelandsvrouwen kwa men Dinsdagavond voor de eerste maal in dit seizoen in vergadering bijeen. De. vergadering werd door de presi dente, Mevr. Wanders-Greve, met een hartelijk woord van welkom geopend. Na afhandeling van enkele ingekomen stukken werd er bestuursverkiezing ge houden. Inplaats van Mevr. Wanders- Greve, die Dijkerhoek binnenkort gaat verlaten, werd als presidente gekozen Mevr. Reilink-Kers, die haar benoe ming aannam onder dank voor het in haar gestelde vertrouwen. Zuster Groeneveld, wijkverpleegster in deze gemeente, hield hierna een inleiding over het onderwerp: „Zieken verplegen thuis". Van de gelegenheid om Zuster Groe neveld vragen te stellen, werd door tal van dames gebruik gemaakt. Om ongeveer tien uur sloot Mevr. Reilink-Kers de zeer goed bezochte vergadering, nadat zij Zr. Groeneveld hartelijk dank had gezegd voor haar mooie en tevens leerzame inleiding. Op de Maandag te Rijssen gehouden veemarkt waren aangevoerd: 1244 stuks vee, runderen 302, varkens 927 en 15 schapen. Prijzen: 91 vette koeien, eerste kwa liteit van f2,45 tot f2,60; tweede kwa liteit van f2,28 tot f2,45; derde kwali teit van f2,10 tot f2,28 per k.g. slacht- gewicht; 107 melk- en kalf koeien van f610,— tot f850,— per stuk; 40 pinken van f390,— tot f510,— per stuk; 37 graskalveren van f 175,tot f 290,per stuk; 27 nuchtere kalveren van f 45,— tot f60— per stuk; 25 drachtige zeu gen van f230,— tot f325,— per stuk; 47 loopvarkens van f55,— tot f80,— stuk; 851 biggen van f4,50 tot f5,50 per week; 15 schapen en lammeren van f 75,— tot f 130,— per stuk. Overzicht handel: Vette koeien en stieren: De markt was matig bezet, de handel had over het geheel een kalm verloop met voor enkele van de beste kwaliteiten vaste prijzen. Gebruiksvee: Aanvoer niet groot, de handel had 'n zeer traag verloop, waar door de prijzen zich met moeite staan de hielden. Nuchtere kalveren: Deze werden bü een kleine aanvoer prijshoudend ver handeld. Varkens en biggen: Aanbod iets klei ner, doch de handel hierin had een re delijk vlug verloop, waardoor de hoge prijzen gehandhaafd bleven. Schapen en lammeren: De handel was bij kleine aanvoer over het geheel traag gestemd met gelijkblijvende prij zen. Pinken en kalveren: De handel had bij een geringe aanvoer een langzaam en nauwelijks prijshoudend verloop. Zoi afdel komt bene' delin He met prog: 3' deze He drinj publ Spor jong hen bij d ben D( erv uitei ten ling, spel dige mist Laai zoer het V naai zen: Z; P aan de Wh VOO den uit: her

Holtens Nieuwsblad | 1955 | | pagina 2