Grootse huldiging van Dokter en Mevrouw Nagelhout I.L.5.Y. 1955 Maximum melktoeslag flt70 per 100 kgn maar niet voor begin 1956 Ine Plaatseliik Nieuws nformatiebureau V.V.V. is weer open Blijf meester iB, Plak vreugde op uw post AGENDA 1 No. 22. Jaargang 7. ZATERDAG 4 JUNI 1955 Verschijnt elke Zaterdag. MENS NIEUWSBLAD De abonnementsprijs van dii blad bedraagt f 1.15 p. kwartaal Uitgave van de Stichting ,JIoltens Nieuwsblad" te Holten. Telef. K 51,83 - 231, Adv.-prijs115 m.m. d contant1.50. Iedere m.m. meer f 0.06 JK nz. ET 2it. I ijs. I CT 639 Een stroom van bezoekers op de receptie. Konden wij in ons vorig nummer reeds melding maken van de zanghulde, welke de schoolkinderen dokter Nagelhout en zijn echtgenote Vrijdagmorgen brachten ter gelegenheid van hun zilveren huwe lijksfeest en van het aanstaande ambts jubileum van de dokter en van de aan bieding van een huldeblijk door 't spoed- eomité bij monde van onze burgemees ter, 's middags had in Amicitia een re ceptie plaats, welke zo druk bezocht was, dat de zalen van hotel Holterman de be zoekers nauwelijks konden bevatten. In woord en gebaar werden de dokter en zijn vrouw zoveel sympathie en ge negenheid toegebracht, dat zij dikwijls bewogen, de bezoekers, die in een voort durende stroom binnenkwamen en waar onder dan dikwijls oudere mensen en joede bekenden, de hand drukten. De meeste gelukwensen gingen ook nog gepaard met een persoonlijk ge schenk, terwijl reeds velerlei bloemstuk ten en bouquetten waren aangeboden. Op zo'n éclatant huldebetoon kan men moeilijk vooruit rekenen, anders had 't zilveren echtpaar er zeker een staande receptie van gemaakt, maar ook nu heb- rappe handen, al was het dan niet allemaal in Amicitia, de bezoekers een tractatie kunnen aanbieden. Deze overweldigende toeloop was er de oorzaak van, dat er deze middag weinig toespraken gehouden werden, alhoewel hieraan zeker, mede in verband met de herdenking van het ambtsjubileum van dokter Nagelhout, behoefte bestond. Toen de drukte tegen 5 uur wat ge luwd was, heeft de voorzitter van het Algemeen Ziekenfonds, de heer Beijers, het zilveren echtpaar toegesproken en hen gecomplimenteerd met deze heuge lijke dag in hun huwelijksleven. Spr. zeide echter meer in het bijzon- ir enkele, woorden te willen wijden aan het ambtsjubileum van dokter Nagel hout, die hij dank bracht voor de wijze, waarop deze gedurende de afgelopen 25 jaar de ziekenfondspraktijk heeft ver vuld en voor de goede samenwerking, welke tussen hem en het fondsbestuur heeft bestaan. Wat dit bestuur altijd zo bijzonder gewaardeerd heeft is de waar dering, die de dokter zelf koesterde voor het ziekenfondswezen, waarvan hij her haaldelijk blijk heeft gegeven. Spr. over handigde de jubilaris een enveloppe met inhoud, welke deze naar hij hoopt, zal willen besteden voor de schildersreizen, welke de dokter en zijn echtgenote elk jaar ondernemen naar het buitenland. Namens 't bestuur van de Vereniging „Het Groene Kruis" bood de heer Beijers dokter Nagelhout en zijn echtgenote een langspeelplaat aan met klassieke muziek, waarbij hij de hoop uitsprak, dat beiden hiervan op rustige momenten zullen kun nen genieten. Namens de Rotaryclub in Rijssen werd nog het woord gevoerd door Mr. F. R. Crommelin, burgemeester van Hellen- doorn, die dokter Nagelhout als arts en echtgenoot, complimenteerde en een ge schenk voor beiden aanbood. Dokter Nagelhout sprak in zijn dank woord over de grote liefde van hem en zijn vrouw voor hun woonplaats. Wij voe len ons bijzonder aan U gehecht, zo zeide hij tot de vele aanwezigen, én hebben grote waardering voor de kern van vrien den van het ziekenfonds. Het zieken fonds heeft belangrijke mogelijkheden ge schapen voor de patiënten, die van de beste specialisten gebruik kunnen ma ken en het bestuur, waarvan hij in het bijzonder de penningmeester, de heer Soer, nog even belichtte, is daarbij een belangrijke schakel. De mogelijkheid om vrij van de doktoren en specialisten ge bruik te maken remt de schroom om dit terwille van de kosten na te laten. Spr. en zijn vrouw zullen in de herfst gaarne van de hen geboden enveloppe gebruik maken voor een reis naar het buitenland. De schildersreizen worden bekostigd door het Ministerie van Onderwijs, daar voor behoeft dit geld dus niet te wor den aangewend. De dokter bedankte Mr. Crommelin voor zijn hartelijke woorden en het sym pathieke cadeau. Hierna bleef men nog enige tijd in een prettige sfeer bijeen. De V.V.V. heeft het informatiebureau in de serre van café Maats Maandag j.l. weer geopend. De V.V.V.-vlag wappert aan de voorgevel en reeds werden aan de hier vertoevende vreemdelingen in formaties verstrekt. Het aantal schrifte lijke aanvragen is zeer groot. Er is veel foldermateriaal aanwezig. De administrateur, de heer Kers, zal het zeer op prijs stellen om geregeld in lichtingen te ontvangen van de hotel-, pension- en kampeerhuishouders vooral van hen die niet telefonisch zijn aangesloten gedurende welke perio- ó'en van het seizoen zij NOG NIET BEZET ZIJN. Het komt n-1. voor, dat de vreemdelingen naar hun adressen ver wezen worden en dat bij hun aankomst blijkt, dat het betrokken verblijf reeds bezet is. Dit geeft nodeloze teleurstel ling. Bovendien kan bij de schriftelijke beantwoording der aanvragen met de nog openstaande perioden rekening ge houden worden. De eerste evenementenlijst van de contactcommissie „De Vijfhoek" is ont vangen en inmiddels aan de verschillen- adressen toegezonden. Het wort thans tijd, dat voorbereidin gen worden getroffen voor de alhier te geven evenementen, opdat zij in deze 14-daagse lijst kunnen worden opgeno men. Er wordt in dezen gaarne een be roep gedaan op de plaatselijke vereni gingen. ENORME VERKEERSDRUKTE. Op de 2e Pinksterdag is vanwege de Rijkswaterstaat van 's morgens 6 uur tot middernacht op de Deventerweg 'n telling van het verkeer in beide rich tingen gehouden. Het aantal motorrijtuigen, met uit zondering van bromfietsen, dat in ge noemd tijdsbestek passeerde, bedroeg rond 8700. Normaal passeren hier ge middeld 2500 motorvoertuigen. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gevonden: zonnebril; bril; glacé da- meshandschoen; padvindersmes in sche de; jongensjasje; korte jas met bont- raag. Verloren: vulpen; bruine portemon- naie met inhoud; jekker; zwart wollen vest; plastic volleybal; jongensjasje he renhandschoen dubbele leren fietstas. Inlichtingen dagelijks aan het Groeps- bureau der Rijkspolitie, Oranjestraat 55, Holten, tel. 325. U.S.A. IJSREVUE VAN REDLEY in de Buitensocieteit te Deventer. Van Zondag 5 Juni tot en met Zon dag 12 Juni, dus slechts 8 dagen, zal Redley's wereldberoemde Amerikaanse IJsrevue in de Buitensocieteit te Deven ter optreden met meer dan 50 medewer kenden in de grote ijsrevue „Ice-Fanta- sia 1955". Meer dan 400 fantastische cos- tuums en een grote ijsvlakte temidden der internationale „stars" uit enkele werelddelen zullen tijdens de Kermis- week in Deventer zeker bijdragen tot de attractie van de Kermis. Zulk een inter nationale troep en zulk een beroemde Revue is wel een bijzonderheid en zeker zullen velen de gelegenheid waarnemen om de „IJsrevue" nu in de. Buitensocie teit te gaan zien. Enorme kosten brengt dit object met zich mede. Grote ijsma chines en eigen installaties alsmede de meer dan 60 medewerkenden zullen het publiek in extase brengen. Deze ijsre vue is na een wereldtour van drie jaar door de Orient, Spanje, Marokko en Is raël via Frankrijk weer in Europa te rug gekeerd en gaf vorige maand haar eerste voorstellingen in Theater Carré te Amsterdam, waar dagelijks het thea ter uitverkocht was- De Pers was een parig vol lof en noemde dit de mooiste ijsrevue der laatste jaren. SCHOOLREISJE. Klas 1, 2 en 3 van de School met de Bijbel maakten Donderdag onder leiding van het onderwijzend personeel een uit stapje naar Arnhem. Om 8 uur werd gestart met 2 prach tige O.A.D.bussen en werd via Laren en Zutphen naar Roosendaal gereden, waar de jongelui zich enige tijd vermaakten in het park met de bedriegertjes. Vanuit Arnhem werd een boottocht gemaakt naar de Westerbouwing, waar ook een bezoek gebracht werd aan de mooie speeltuin, waarin de jeugd zich naar hartelust kon vermaken. In Gelre's hoofdstad werd verder nog een bezoek gebracht aan Burgers Die renpark en werd de fam. Knipscheer aan de Bakenbergse weg nog even gedag ge zegd, wat door het domineesgezin bui tengewoon werd gewaardeerd. Hoogstvoldaan over het mooie uitstap je kwamen de kinderen om pl.m. 6 uur weer bij de school in de Stationsstraat aan, waar velen ter begroeting aanwe zig waren. over Uw zenuwen. Neem Mijnhardt's Zenuwtabletten De Grote Luchtvaartshow ILSY op Ypenburg op 2e Pinksterdag werd bijge woond door H.M. de Ko ningin en Z.K.H. Prins Bernhard. tn de Koninklijke Loge: H. M. de Koningin en Z.K.H. Prins Bemhard. Links de voorzitter van de Kon. Ned. Ver. v. Lucht vaart, de Heer C. Kolff. (Foto-Anefo, 29-5-55) WIE WIKA WORDEN WIL? Men verzocht ons het volgende op te nemen: Wat is Wika? Wika is W(erker) i(n) k(erkelijke) a(rbeid)! Het Hervormde instituut „Kerk en Wereld" te Drieber gen leidt hiertoe op. Daar thans weer vele jongelui bezig zijn het eindexamen van de school, die zij bezocht hebben, af te leggen, zullen zij straks een be roep moeten kiezen of een school, die hen tot een beroep opleidt. Om daarin een verantwoorde keuze te doen zal het van belang zijn, dat men de moge lijkheden, waaruit men kiezen kan, goed kent. Ook het instituut „Kerk en We reld" opent in September haar poorten weer voor jonge mensen, die de studie van Wika willen beginnen. Op verzoek van ebt instituut delen wij daarom voor eventuele belangheb benden mede, dat op Zaterdag 11 Juni a.s. des middags om 3 uur in hotel „van Gijtenbeek", Stationsplein 13, Zwolle, een voorlichtingsbijeenkomst zal gehou den worden over de Wika-opleiding. Deze bijeenkomst is bestemd voor hen, die de mogelijkheid overwegen als be roepskracht te gaan werken in: het jeugd- en sociaal culturele vormingswerk; het maatschappelijk werk; het personeelswerk in bedrijven; of in de direct evangelisatorische arbeid- Ook hun ouders zijn hier natuurlijk hartelijk welkom. Voor toelating tot het instituut „Kerk en Wereld" is een gezond geestelijk leven en een behoorlijke voor opleiding noodzakelijk. De vereiste leeft tijd is pl.m. 1829 jaar. Ook leden van andere Kerken dan de Hervormde kun nen hier terecht, terwijl zonodig onthef fing van opleidingskosten kan verkregen worden. BURGERLIJKE STAND HOLTEN Geboren: Gerrigje, dv Gerrit Boode en Aaltje Hermina Brinkman. Wil helmus, zv Johan Hendrik Finke en Saakje Rast. Ondertrouwd: Frans Jozef Geerlings, 28 jaar, Valkenburg-Houthem en Feli- citine Vredeline Florentinus, 38 jaar, Holten. Gehuwd: Egbert Veneklaas, 28 jaar Rijssen en Zwaantje Bekkernens, 25 jaar, Holten. Frederik Johan Vor- kink, 27 jaar en Gerritje Jansen, 27 jaar, beiden te Holten. Bernardus Adriaan ten Have, 28 jaar, Gorssel en Harmina Gerritdina Bosman, 23 jaar, Holten. Jan Oolbekkink, 19 jaar en Maria Temmink, 22 jaar, beiden te Holten. Hendrik Herman Olijdam, 28 jaar,.. Markelo en Hendrika Meilink, 30 jaar, Holten. BEVOLKING Ingekomen: J. Nijenhuis van Amster dam naar Larenseweg 25. H. J. Lam- mertink van Markelo naar Tuinstraat 46. P. A. Brands van Utrecht naar Burg. v. d. Borchstraat 16. H. M. C. Winkelaar, wed. van A. J. Linthorst, en gezin, van Wassenaar naar Holter- berg 26. T. Veenstra van Achtkars- pelen naar Holterberg 46. E. G. Waardenburg en gezin van Indonesië naar Holterberg 26. M. C. Blom, wed. van F. A. Dümpel, van Indonesië naar Holterberg 26. F. V. Florentinus, wed van A. Z. Pattynama en gezin van Indonesië naar Holterberg 26. A. B. C. Kepel en gezin van Indonesië n. Holterberg 26. H. C. Elbracht en gezin van Indonesië naar Holterberg 42. Minister Mansholt acht het gewenst op zo kort mogelijke termijn te ko men tot een beslissing inzake de rubricering van gebieden, welke in aan merking komen voor een toeslag van maximaal f 1,70 per 100 kg melk of een gedeelte daarvan op de minimum garantieprijs van de melk. Dit heeft de bewindsman meegedeeld in antwoord op vragen van het Tweede Ka merlid Dr. Ir. A. A. Vondeling (PvdA). De uitbetaling van een eventuele toeslag zal niet eerder kunnen geschie den dan in het begin van 1956, daar eerst bekend moet zijn welke de ge middelde netto-opbrengst in het melkprijsjaar Nov. '54—Nov. '55 is geweest. Met het secretariaat van het Landbouwschap is inmiddels reeds veelvul dig overleg gepleegd, waarbij onderzoeken in de provincies zijn ingesteld en waarbij tevens andere organen, welke op dit gebied van advies kunnen dienen, zijn ingeschakeld. Op grond van deze gezamenlijk verzamelde ge gevens is een voorlopige rubricering van bovenbedoelde gebieden verkre gen, welke voor nader overleg met het Landbouwschap zal dienen. Na be ëindiging van dit overleg mag een spoedige bekendmaking van bovenbe doelde gebieden worden verwacht.- Het ligt in het voornemen, dat direct na de beëindiging van de werkzaam heden, verbonden aan de Mei-inventarisatie, de provinciale diensten met een uitwerking in verdere details zullen aanvangen. Eén zwaluw maakt nog geen lente en de zomerzegels beduiden nog niet di rect, dat we zonder jas buiten kunnen lopen. Maar we kunnen gerust zijn: de zomer komt. En hij komt voor ieder een. Maar of hij ook voor iedereen zo- mervreugde brengt, dat is nog zeer de vraag. Zullen zfjn zonnestralen door dringen in de harten van een vader en moeder, die geen geld hebben om hun zieke kind de verpleging te geven, die het nodig heeft? Zal de zomer levens vreugde brengen in het kamertje van een oud-verpleegster, die haar leven lang anderen heeft geholpen en nu door anderen geholpen moet worden, omdat zij nauwelijks in haar levenson derhoud kan voorzien? Zal een kunst schilder, die geen linnen en geen verf kan kopen, omdat daar nu eenmaal geld voor nodig is, toch de schoonheid van de zomer op zijn doek kunnen brengen? Het kan. Want er worden zomerze gels verkocht. En zomerzegels bren gen hulp in nood. Veel instellingen, die prachtig werk doen op het gebied van de volksgezondheid en sociale en culturele zorg, kunnen haar werk voort zetten en uitbreiden, dank zij een aan deel in de opbrengst van de zomerze gels. Wij weten allen, dat in Nederland veel gedaan wordt om steeds meer mensen een zeker en gelukkig bestaan te verschaffen; het grote aantal instel lingen, die tot gemeenschappelijk doel hebben de mens in nood te helpen, is daarvan de heugelijke getuigenis. Wij moeten echter ook beseffen, dat deze instellingen haar werk alleen kunnen doen met steun van hen, die niet in nood verkeren. Door twee maanden per jaar zomerzegels te kopen inplaats van gewone postzegels, kunt U op een gemakkelijke manier honderden men sen levensvreugde geven. Prentbriefkaarten. Ook dit jaar worden naast de zomer- postzegels prentbriefkaarten verkocht. Het comité heeft nu eens iets anders willen brengen dan kaarten naar ont werpen van erkende kunstenaars. De kunstenaars, die deze tekeningen heb ben gemaakt, zijn 6, 9 en 10 jaar oud en zij maakten ze niet met de bedoeling, dat er prentbriefkaarten van zouden worden gedrukt. Het zijn vrye, on- Maandag 30 Mei t.m. Vrijdag 3 Juni: Wegens vacantie gesloten kapper W. Drent (zie annonce). Zaterdag 4 Juni: Opvoering Leken spel in Sportpark te Nijverdal (zie bericht) Dinsdag 7 Juni: School- en Volksfeest te Espelo (zie annonce). Woensdag 8 Juni: Ledenvergadering School met de Bijbel in gebouw Reho- both. Aanvang 8 uur. Donderdag 9 Juni: Jaarlijks uitstapje klanten en personeel fa. C. A. Müller en Zn. naar Elten, Arnhem en omg. Donderdag 9 Juni: Zomeruitstapje afd. Holten Bond Plattelandsvrouwen. Ver trek O.A.D. 8 uur voorm. Maandag 13 t.m. Zaterdag 18 Juni: Bak ker Tuller wegens vacantie gesloten (zie annonce). Officiële publicaties ZITTING WOONRUIMTECOMMISSIE. De voorzitter van de Woonruimte- commissie maakt bekend, dat de maan delijkse zitting dier commissie niet zal plaats hebben op Dinsdag 7 Juni a.s-, maar op Dinsdag 14 Juni d.a.v. De voorzitter voornoemd, J. KROON. gekunstelde uitingen van gewone, niet bizonder begaafde schoolkinderen. Me nig kunstenaar van onze tijd moet vechten om de overgave en spontani teit terug te vinden, die het kind van nature bezit. Het comité gelooft in z'n keuze van vier kindertekeningen in levendige kleuren goed geslaagd te zijn. Gebouwen. De zegels zelf vormen een prach tige gebouwenserie. Door ook op Uw buitenlandse post zomerzegels te plak ken, benut U een mooie gelegenheid de wereld nog eens goed duidelijk te ma ken wat Nederland op het gebied van de architectuur presteert. En daarmee dient U dan weer onze nationale cul tuur,'die U ook reeds steunt bij het ko pen van de zegels. Want een grotere volksgezondheid, een doeltreffende so ciale hulpverlening en een bloeiende cultuur, dat zijn nationale gebouwen, aan de bouw waarvan U een steentje bijdraagt door het kopen van zomer zegels!

Holtens Nieuwsblad | 1955 | | pagina 1