Ontroerend huldebetoon «oor dokter en mevr. Nagelhout Het Rode Kruis helpt een vergetei groep 9 Mmemami De Sikkenstraat gaat verdwijnen IVOROL: De Tandpasta van standing Dokter J. P. Nagelhout en Mevr. J. C. Nagelhout-Klijzing vieren vandaag (Vrij dag) hun zilveren huwelijksfeest, terwijl de dokter op 1 Juni a.s. zijn zilveren ambtsjubileum zal herdenken als huis arts en fondsdokter. De aankondiging van deze jubilea heeft een spontane reactie veroorzaakt in onze gemeente, die 's morgens reeds begon met een zanghulde van de kinde ren der lagere scholen voor de woning van het echtpaar Nagelhout in de Pas toriestraat. Fraai tapijt in medicijnfles. Om tien minuten voor negen kwamen ze van twee kanten aangelopen over de Pastoriestraat naar de woning van dok ter Nagelhout. De beide scholen van het dorp in hun geheel, terwijl Espelo en Dijkerhoek vertegenwoordigd waren door een deputatie, gerecruteerd uit de pa tiëntjes van de jubilerende geneesheer. Het verkeer werd even stil gelegd. Hierna zongen de kinderen de 4 couplet ten van het „Dokter Nagelhout-lied" on der leiding van de heer J. Kroon, nadat 4 kinderen der 4 scholen bouquetten en corsages hadden aangeboden aan het jubilerende paar, dat inmiddels op de stoep was verschenen. Op voorstel van de burgemeester, Mr. W. H. Enklaar, klonk een driewerf hoera uit vele monden. Hierna bood de burgemeester met enige treffende woorden namens de pa tiënten van dokter Nagelhout een medi cijnflesje aan. „U hebt zo vaak een drankflesje gevuld en aan uw patiënten verstrekt", aldus de spreker, „op deze dag hebben de patiënten samen een flesje gevuld om het hun dokter aan te bie den. De gebruiksaanwijzing staat op het etiket. U moet er een fraai tapijt voor gaan kopen." Dokter Nagelhout nam de fles, waarin zich circa f 810.bevond, bewogen in ontvangst. Ook werden hem de lijsten met namen der gevers overhandigd. Het spoedcomité, dat mee had gehol pen om leiding te geven aan het hulde betoon dat velen verlangden, trad naar voren en wenste het echtpaar Nagelhout- Klijsing hartelijk geluk met de blijde dag. Hierna keerden de schoolkinderen te rug en lieten dokter en mevrouw achter met het hoofd vol gedachten na deze spontane huldiging en met een dankbaar hart. Het spoedcomité bestond uit de heren Mr. W. H. Enklaar, G. H. Wanders, H. J. Haverslag, J. Kroon, D. J. Sehup- pert, H. Wierda, F. W. W. H. Bekker- nens, J. Sinnema, W. Beijers, A. J. Snij ders, J. H. Sprokkereef, B. H. Brouwer en H. W. Veneklaas. Druk bezochte receptie. 's Middags had in Amicitia een druk bezochte receptie plaats, waarop wij in ons volgend nummer hopen terug te komen. Het oudste straatje in Holten, n.l. de Sikkenstraat, staat op het punt te ver dwijnen. Eigenlijk is het geen straat, maar een rij landarbeiderswoningen, die op een rij staan, maar die in de loop der jaren in een min of meer vervallen staat zijn geraakt. Voor ongeveer honderd jaar is een vrij groot gedeelte van Holten voor de tweede keer door brand verwoest. Het waren toen geen rooskleurige tijden. Vandaar het liedje: „Hoolten, dat arme laand, drei maol verhungerd en twei maol verbraand." Voor de bouw van nieuwe woningen stelde de Gemeente een stuk grond be schikbaar tegen een geringe erfpacht. De huisjes werden zo geplaatst, dat elke bewoner een kleine tuin voor zijn wo ning kreeg van enkele vierkante me ters groot. Met het oog op de kosten werden de huisjes klein. Een architect had men in die dagen niet nodig en er was er ook geen. Ieder bouwde naar eigen inzicht en keek naar zijn buur man, zodat de huisjes ongeveer gelijk in uiterlijk werden. Het geheel had veel weg van een straat en aangezien de be woners van deze huisjes geen groot vee konden houden, maar wel een paar gei ten oftewel sikken, is waarschijnlijk de naam „Sikkenstraat" daardoor ontstaan. Als verkeersweg liep voor de huizen, onmiddellijk langs de ramen en deuren, het straatje, met als gevolg, dat er altijd een hechte nabuurschap bestond. De tuintjes, allen afgerasterd met latwerk en gaas, waren bleekjes of de aangewe zen plaats voor een konijnenhok en ook wel voor het drogen van de was. Het geheel was schilderachtig en bezat daar door een zekere aantrekkelijkheid. Aan de achterzijde van de huizen was als regel de mestvaalt. De bewoners waren prettige mensen, de onderlinge ver standhouding was altijd uitstekend en het was er gezellig. Er is daar veel lief en leed met elkaar gedeeld. Hier woonde destijds ook de eerste en enige barbier van Holten, n.l. Hendrikus ten Hove of in de volksmond „Kaals Dieks". Het was een zonderling manne tje en als regel nimmer om 'n praatje verlegen. Hij was ongehuwd en woonde alleen in een klein vertrek in gezelschap van een hond en een paar kippen. Hij had,het vrij druk, omdat hij geen con currenten had. Z'n woonvertrek, waarin een bedstee, was ook de scheersalon. Het kon gebeuren, dat bij de behande ling van de klanten de hond in bed zat een botje te kluiven. Dieks nam het niet zo heel nauw wat de zindelijkheid be trof. Hij had veel gevoel voor humor, vandaar zijn klandizie, die belust was op de geestigheden van de barbier. In het begin liep hij naar Markelo, voorzien van zijn scheerkoffertje met 't opschrift „Colfeur", om daar 'n enkele klant te scheren. Later kreeg hij een fiets, waarop hij zich sneller kon voort bewegen. Zo reed hij op de Markelose weg het rijtuig van de notaris voorbij, dat zich in een langzaam tempo voort bewoog, hetgeen Dieks aanleiding gaf de inzittenden bij het passeren toe te roepen: „Notaris, ik zal zeggen, daj der ankomt". Deze ook niet mis, cvoegde zijn koetsier toe: „Derk, leg de zweep eens aan", waarop een ogenblik later de wiel rijder werd gepasseerd en de notaris deze toevoegde: „Dieks, we zullen zeg gen, dat je er aan komt". Dieks trok een lelijk gezicht en mompelde: „Ie kunt. Talrijk zijn de verhaaltjes, welke over deze eenvoudige barbier te vertellen zouden zijn. Dieks ten Hove is reeds ge ruime tijd dood. Volgens enkelen lag er in de naam Sikkenstraat iets vernederends, hetgeen de gemeenteraad aanleiding gaf de naam te veranderen in „Tuinstraat", ofschoon er in de buurt geen enkele tuin te vin den was. De Sikkenstraat oftewel Tuinstraat is gedoemd te verdwijnen, want de raad van Holten heeft beslist, dat de wonin gen onbewoonbaar zijn en het zal dus wel niet zo heel lang meer duren of ze zullen er niet meer zijn. Alleen de her innering zal blijven. A. J. G. HIPPISCH SPORTEVENEMENT Nederlandse en Duitse kampioens- ploegen nemen deel. Voor de liefhebbers van de ruitersport wordt op 2e Pinksterdag in Laren (Gl.) een concours-hippique gehouden, waar aan de beste landelijke rijverenigingen uit Nederland en Westfalen deelnemen. Met recht kan gezegd worden, dat 'n dergelijk sportevenement in de Gelder se Achterhoek nog maar zelden te zien is geweest. Onder de zeer vele inschrijvingen die binnenkwamen zijn de kampioen en res.- kampioen uit Nederland, de L.R. „Gors- sel" en „Wieringermeer" en de West- faalse kampioen en reserve-kampioen „Nordwalde" en „Rheine". Tevens zal ook de derde geplaatste bij de landskam pioenschappen, ,Hamelandseruiters", vertegenwoordigd zijn. Bovendien zullen daarnaast nog 9 rijverenigingen dit concours bezoeken. Uit Duitsland komen behalve de reeds genoemde verenigingen eveneens „Gre- ven" en „Ahaus". De voorkeuring in de morgenuren maakt het mogelijk, dat de beste sprin gers elkaar 's middags zullen bekampen; dit wordt zonder twijfel een ongeëve naarde strijd. Aan de individuele klasse dressuur, die bestaat uit de klassen B, L en MZ, nemen ruim 125 ruiters deel. Eenzelfde aantal komt uit in de individuele klasse springen B en LMZ. Ongetwijfeld zal het barrière-springen en equipe-springen een der hoogtepun ten van de dag worden, met daarnaast de dressuur achttallen in de zware en lichte klasse en de viertallen. Het aantal inschrijvingen van tuig- paardnummers overtreft verre de ver wachtingen en zal voor de liefhebbers zeer zeker een mooie show worden. In de rubriek dekhengsten worden dieren van hengstenliouders uit de om geving voorgeleid. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Kerk. Holten. 8.-30 uur Ds Addink, 10.30 uur Ds Addink (mede werking Zangkoor. Collecte Zonneglo ren. 2e Pinksterdag 10 uur Ds Israel (Bed. H. Doop). Dijkerhoek. 10 uur Ds Israel. Collecte Zonnegloren. 2e Pinksterdag zie Hol ten. Geref. Kerk. 10 en 3 uur Ds Hoogkamp. 2e Pinksterdag 10 uur Ds Schenk van Enter. Tijdens de Pinksterdagen is de 3e col lecte bestemd voor de Zending op Soemba. DE HEER STERK SPRAK VOOR DE JONGE KERK Maandag hield de Jonge Kerk haar gebruikelijke samenkomst, waarin onze plaatsgenoot, de heer J. C. Sterk, sprak over de landen, welke hij bereisd heeft. Nadat samen gezongen was Gez. 132 vers 1 en 3 en de voorzitter in gebed was voorgegaan, werd er gelezen uit Filippenzen 3. Daarna heette Ds. Israel de inleider en alle leden hartelijk welkom. Hij uitte zijn blijdschap over het feit, dat de heer Sterk zo spontaan ja gezegd had op het verzoek deze avond iets te vertellen over en te laten zien van één van de landen, die hij bezocht. De heer Sterk kreeg toen het woord. Hij wist z'n zeereis in 1951 naar Argentinië zó te vertellen, dat er scherp geluis terd werd. Allerlei markante voorval len en typische trekjes van het land en volk passeerden de revue. Vooral stond spreker stil bij de kerk, de ge woonten, de leefwijze. t Na drie kwartier boeiend gesproken te hebben, was er pauze. De voorzitter deelde enkele dingen mede, o.a. het plan om op originelee wijze voor de te houden Jonge Kerk- kampen iets te vertellen over onze plaatselijke gemeente. Dit plan vond bijval en vier personen gaven zich hiervoor op. Na een kopje koffie of thee ver toonde de heer Sterk enkele aardige films over zijn reis. Dit maakte, met het gesprokene, een mooi geheel, zo dat om kwart voor elf allen dankbaar naar huis gingen. TEER-AUTO BOTST TEGEN DE BOMEN. Vrijdagmorgen botste een teer-auto van dc N.V. Tcer-unie uit Uithoorn, in Dijkerhoek na het passeren van de dikke boom aldaar uit de richting Deventer, door een tot nu toe onopgehelderde oor zaak tegen een aantal bomen langs de Rijksweg naar Holten. De trekker werd zwaar beschadigd en de aanhangende tankwagen kantelde op de weg, zodat zij een verkeersobstakel vormde. Pijpleiding en sproeibalk werden beschadigd, maar gelukkig vloeide de teer niet op de weg. De chauffeur kwam met de schrik vf ij, terwijl een bij hem inzittende collega een onbetekenende hoofdwonde kreeg. De beide voertuigen zijn later door een kraanwagen opge haald. PRACHTIGE OPBRENGST De inzamelingsactie van lompen, oud papier etc., die ten bate van HMV en de supportersvereniging HMV in het dorp en in de verschillende buurt schappen is gehouden, heeft f1329,— opgebracht. De bevolking van Holten heeft hier mede nog eens weer overduidelijk ge toond, dat men HMV 'n warm hart toe draagt. COMMISSARIS DER KONINGIN BRACHT LANGDURIG BEZOEK. De Commissaris der Koningin in Over ijssel Ir. J. B. G, M. Ridder de van der Schueren, bracht Vrijdagmorgen in ge zelschap van zijn kabinetchef Dr. C. F. Diesch, een langdurig bezoek aan deze gemeente. De beide heren werden ontvangen door het College van Burgemeester en Wet houders, waarmede zij zich ten gemeen tehuize geruime tijd onderhielden. Van het gemeentehuis wapperde de provin ciale vlag, terwijl de loper was uitge legd. Tijdens dit. verblijf aldaar heeft de Commissaris de heer C. G. Bal, die o.m. belast is met de werkzaamheden voor de Bescherming Bevolking, ontvangen en hem bedankt voor zijn arbeid in verband met de werving van het personeel voor de provinciale commandopost, die alhier gevestigd is. Ook de groepscommandant van de Rijkspolitie, adjudant R. Petter, maakte zijn opwachting. In gezelschap van de leden van het dagelijks bestuur onzer gemeente heeft de Commissaris vervolgens een bezoek gebracht aan de nieuwe Dorpsschool in het complex Boschkamp en aan de pro vinciale commandopost van de B.B. in de voormalige Herv. pastorie aan de Oranje straat. In de nieuwe Halschool heeft 't hoofd, de heer Brouwer, de Commissaris inge licht, terwijl de commandopost hem ge toond werd door de concierge, de heer G. H. Mekenkamp Jr. Op de Holterberg werd het Nat. Hist, museum van de heer Piet Bos bezocht. De heer Bos heeft het gezelschap rond geleid en o.a. een explicatie gegeven van het prachtige diorama, waarmede het museum is uitgebreid. Na een bezoek aan de Canadese Be graafplaats, waar de wethouders en de gemeentesecretaris afscheid namen van het gezelschap, hebben de hoge gasten de lunch gebruikt ten huize van de bur gemeester. Later op de middag bracht de Com missaris een bezoek aan de gemeente Olst. ZOMERDIENSTREGELINGEN TREIN EN BUS. De treinenloop heeft op het baanvak Deventer-Almelo bij de op Zondag 22 Mei ingevoerde zomerdienstregeling een aan merkelijke wijziging ondergaan, zodat wij hieronder voor 't gemak van onze lezers het spoorboekje is nog al ingewik keld een overzicht van de treinenloop laten volgen. Vertrektijden van de stoptreinen in de richting Deventer: Dinsd. t.m. Alleen Alleen Alleen Vrijdags Zaterd, Zond. s Maand. 6.24 6.24 8.32 6.24 7.28 7.28 9.41 7.28 9.41 9.41 10.06 8.32 10.06 10.06 12.06 9.41 12.06 12.32 14.06 12.06 13.06 13.05 16.06 13.06 14.06 14.06 17.06 14.06 16.06 15.06 18.06 16.06 17.06 16.06 20.06 17.06 17.58 18.06 22.06 17.58 18.18 20.06 18.18 20.06 22.06 20.06 22.06 22.06 Vertrektijden van de stoptreinen in de richting Almelo: 6.22 6.22 8.34 6.22 7.20 7.20 10.34 7.20 8.12 8.12 11.04 8.12 10.34 10.34 12.34 10.34 11.04 11.04 13.34 11.04 12.34 13.34 14.34 12.34 13.34 14.34 16.34 13.34 14.34 16.34 17.34 14.34 17.04 17.04 18.34 17.04 18.34 18.34 19.14 18.34 19.14 20.34 20.34 19.14 20.34 22.34 21.14 20.34 22.34 23.34 22.34 22.34 In de dienstregeling van de O.A.D. is bijna geen verandering gekomen. Alleen op het traject Rijssen-Almelo zijn enkele diensten ingelegd, zodat hier een vol- ledige halfuurdienst s tot stand geko- BODE ZIEKENFONDS BENOEMD. Tot bode bij het Algemene Ziekenfonds is benoemd in de vacature B. J. Meijer, de heer A. Paalman, Beuseberg 68. VRIJGESTELD. De dienstplichtige der lichting 1955 H. Rietberg, Holterbroek 73, is voor een jaar vrijgesteld van de dienstplicht we gens persoonlijke onmisbaarheid. VITESSE-VLUCHTEN. Zaterdag 14 Mei werden de duiven van de P.V. „De Bergvliegers" te Maas tricht gelost. Er werd als volgt gecon stateerd: 1, 3, 5, 7, 8 en 12 T. Wevers; 2 H. J. Aaftink; 4 en 9 L. Gazan; 6 en 11 Schuppert en Rosman; 10 W. v. d. Pluijm; 13 G. Veldhuis; 14 G. Steunen berg. Voor deze vlucht was door de fa. W. Dollekamp en Zn. een prachtig ontbijt- laken beschikbaar gesteld en dit werd gewonnen door de heer H. J. Aaftink. De heer Jan Haan had deze vlucht be paald pech doordat de cadrans van zijn klok scheurde, waardoor hij reglemen tair buiten de prijzen viel. Op Zaterdag 21 Mei werden de duiven te Roosendaal gelost: 1, 7 en 8 Rosman en Schuppert; 2, 5 en 10 H. J. Aaftink; 3 L. Gazan; 4 G. Steunenberg; 6 T. We vers; 9 G. Veldhuis; 11 W. Aaftink. Door de firma Gebr. Wansink was voor de le en 2e prijswinnende duif resp. een fles wijn en een fles ranja beschikbaar gesteld. Rosman en Schuppert wonnen de fles wijn en G. Steunenberg de fles ranja. De stand na vier vluchten in de afd. Vitesse is thans: 1, L. Gazan, 146.1 pt. 2. T. Wevers 146 pt.3. Rosman en Schuppert 136.8 pt.4. H. J. Aaftink 90.5 pt.5. J. Haan 84.8 pt.; 6. G. Steu nenberg 75.9 pt.; 7. W. v. d. Pluijm 72.7 pt.; 8. G. Veldhuis 53.1 pt.; 9. W. Aaftink 49 pt.10. J. Nijenhuis 40.6 pt. 11. H. J. ten Velde 33.8 pt. Zaterdag 28 Mei worden de duiven ge lost te Quievrain. Dit is de laatste Vi- tesse-vlucht beneden de 300 km. Uit bovenstaande stand blijkt duidelijk dat er volop spanning is. Tussen de drie koplopers is heel weinig puntenverschil en ongetwijfeld zal de heer H. J. Aaf tink nog een geducht woordje meespre ken. De heer v. d. Pluijm had Zaterdag pech, daar zijn klok stilviel. Zonder dit „ongelukje" zou hij zeker 2e en 3e zijn geworden. Het pakje shag, dat door de fa. Gebr. Veldhuis als 2e prijs beschikbaar was gesteld voor de wedvlucht Roermond, werd gewonnen door de heer J. Haan. SPORT EEN TWENTS EN EEN DUITS JEUGDELFTAL SPELEN TE NIJVERDAL Een Twents jeugdelftal van de KNVB heeft Tweede Paasdag in Rheine een wedstrijd gespeeld tegen het jeugd elftal van Westfalen. Tweede Pink sterdag wordt de returnwedstrijd ge speeld en wel te Nijverdal in het ge meentelijk sportpark. Het elftal van de Twentse jeugd is als volgt samen gesteld: Doel: Hulsebos (Almelo). Achter: Kers (Hengelo) en Kornet (Enschedese Boys). Midden: v. d. Weert (Heracles), v. d. Horst (Enschedese Boys) en Ossevoort (Udi). Voor: Brouwer (Wierden), Weidijk (Udi), Plas (Sp. Enschede), Kerkdijk (Sparta) en Plemmink (Nijverdal). Reserves zijn: Die ver (Rigtersbleek), Fischer (Losser), Siegmond (Vosta), Ho- man (Vosta) en Ter Beek (Rigtersbl.). Men spreekt thans zoveel over „vergeten groepen". Eén dier groep® waarover men maar heel weinig hooi wordt gevormd door de chronische zie ken. Voor de meesten is de belangstel ling al lang vervaagd. Ze liggen thuis dag in, dag uit. Ze voelen zich va? een last voor hun omgeving. Bezoe krijgen ze maar weinig. In de eender gang der dagen is er vrijwel niets, <j; hen boven de tragiek van hun besta; uittilt. Het Rode Kruis heeft via zijn Wel fare-werk en zijn Lectuurverspreidini getracht hun lot enigszins te verlich ten. Maar de meest geslaagde p in die richting is wel de „Rode Kruis boottocht" voor chronische zieken. Enkele jaren geleden is men hie. mede begonnen. De resultaten wares van dien aard, dat het denkbeeld lerwegen werd overgenomen. Verlt. den jaar gingen er op 13 boottocht® 800 patiënten mee; dit jaar zjjn er tochten uitgeschreven. Men heeft ooi een tocht ondernomen met t.b.c.-pj. tiënten, die uitstekend is geslaagd. Deu mensen lagen gemiddeld 11,5 jaar ziek Een vrouw, die stil-gelukkig in haar bed lag op het door glas beschermde dek van de grote witte salonboot, vei- telde, dat haar enig „uitje" al die tijd was geweesteen verblijf in hei ziekenhuis voor een operatie! Mensen, die jarenlang niets anc hebben gezien dan de weg vóór of tuintje achter het huis, zijn over I lands brede wateren gevoerd door os mooie land. Overal waar zij a; den, werden zij hartelijk ontvang® door Rode Kruis-afdelingen, die zici beijverden, te zorgen voor 'n ges avond. Deze éne week, boordevol ervarin gen en genietingen, staat als een blir kend herinneringsmonument in het k ven van al deze vergeten mensen, week, waarin zij al de schoonheid za- gen, die hen jarenlang onthouden werd waarin voor hen werd gezorgd en zjj het middelpunt vormdenwaario zij eens niet tot last waren van ds mensen thuis, die nu óók eens konda uitgaan. Voor velen van hen is deze boot tocht het laatste geschenk op aarde ge weest. Van de deelnemers aan de boo:- tocht uit Goude bijv. waren er ties het jaar daarop niet meer van de par tijhun levensdraad werd afgesne den. Maar déze belevenis hadden zij gehad! Er was een man bij, die altijd onte vreden was. Met tegenzin ging hij a a: boord. Maar hij voer tot het eind mee. Het volgend jaar wilde hij wéér mee..,, en verdiende met de vervaardiging van kleine snuisterijen (arbeids-therapie; zijn „passage". Het daarop volgend ja ging hij opnieuw aan het werk, ma thans zond hij het aldus verdiende ge naar het Rode Kruisopdat nu ander eens mee kon gaan. Voor deze man was de boottocht meer geweest dan „een week eruit"; hij was innerlijk veranderd. Dit prachtige werk voor de „vergeten groepen" wordt georganiseerd door het Rode Kruis. Nog lang niet allen wor den bereikt. Dit jaar was er voor 401 zieken geen plaats En wanneer het Rode Kruis thans weer zijn jaarlijkse inzameling houdt om zijn menslievend werk dank zij Uw hulp te kunnen verrichten, vergeet dan de vergeten groepen niet. Vergeet Rode Kruis, Uw Rode Kruis niet. Help het Rode Kruis ook déze mensen hel pen! Lk. Op de Maandag j.L te Rijssen gehou den veemarkt waren aangevoerd: 14S6 stuks vee, runderen 478 en varkens 1017. Prijzen: 63 vette koeien, eerste kwa liteit van f2,80 tot f3,— tweede kwali teit van f2,60 tot f2,80; derde kwaliteit van f2,38 tot f2,60 per kg. slachtge- wicht; 137 guste koeien van f510, tot f700,- per stuk; 75 pinken van f 395,- tot f550,— per stuk; 80 graskalverea van f 230,tot f 360,per stuk; nuchtere kalveren van f 38,— tot f 55,- 5per stuk; 36 drachtige zeugen v. f 250, tot f 310,— per stuk; 40 loopvarkens van f52,— tot f82,— per stuk; 941 b van f4,25 tot f5,25 per week. Overzicht handel: Vette koeien en stieren: Aanbod niet groot, de handel in de beste kwaliteit was vlug met stijgende prijzen. Guste koeien en gebruiksvee: Aan voer iets minder, de handel in de beste soorten had een redelijk vlug verloop en was prijshoudend, doch in de afwij kende soorten was de handel gestemd. Nuchtere kalveren: Deze waren bij afnemende aanvoer goed te plaatsen met iets hogere prijzen. Varkens en biggen: Aanbod iets gro ter; ze werden prijshoudend en vlugger verhandeld. Pinken en kalverenAanbod iets min der; de handel verliep langzaam met onveranderde prijzen.

Holtens Nieuwsblad | 1955 | | pagina 2