Uit het plaatselijk parlement Plaatselijk Nieuws Raad desillusie rijker. Verhar ding Helhuizerweg en Doorlopen de Djjk uitgesteld. Gymnastiek lokaal wordt gebouwd. Ont slagaanvrage van de heer Aaf- tink. Kritiek op werkwijze van gemeente-arbeiders. Met een zo op het oog zeer onschul dige agenda, die 12 punten „klein goed" telde, heeft de raad zich vorige week Woensdagavond bijna 4 uur (waarvan één uur geheim) bezig gehouden. Lang durig werd gediscussieerd over een schrijven van de Overijsselsche Land bouw Maatschappij, waarin aan de raad verzocht werd medewerking te ver lenen aan het uitbreiden van de La gere Landbouwschool in de Oranje straat. Er wordt op de lagere land bouwscholen de leerlingen voldoende theorie bijgebracht, doch praktisch on derwijs kan weinig worden gegeven. Het Ministerie van Landbouw wil daar om op korte termijn de lagere land bouwscholen uitbreiden met een cur sus „Hand- en vakvaardigheid". Reeds spoedig zal worden begonnen met het bouwen van proefscholen, waarvoor 't oog ook gevallen is op Holten. De be staande school zal met 2 of 3 lokalen worden uitgebreid. Op een vraag van de heer Klein Vel- derman, wat of men eigenlijk bedoelt met hand en vakvaardigheid, ant woordde de Voorzitter, dat dit in het schrijven van de OLM niet met zoveel woorden werd omschreven, doch ik denk hierbij aan het herstellen van een klein mankement aan de maai- en dorsmachine en natuurlijk het onder houd van de verschillende landbouw machines en tractoren. De heer Klein Velderman vertrouw de deze zaak echter niet al te best en hij vroeg: „Wat groeit hier op de duur uit?" Dat de jonge landbouwers op de hoogte worden gebracht met de wer king en het onderhoud van de diverse machines is noodzakelijk, doch men moet van hen geen metselaars en tim merlieden maken. Een landbouwschool moet een landbouwschool blijven en geen ambachtsschool worden. Een handige jongen zou mogelijk op de landbouwschool zoveel kunnen op steken, dat hij niet alleen op het eigen bedrijf, doch ook bij de buurman kleine karweitjes gaat opknappen. De heer Klein Velderman zag in deze voorge nomen uitbreiding een bedreiging voor de smeden, timmerlieden en metse laars en hij verklaarde te zullen te genstemmen. Teneinde iets naders te horen over de voorgenomen plannen, werd telefo nisch contact opgenomen met het hoofd der Lagere Landbouwschool, de heer A. J. Snijders, die zich terstond be reid verklaarde tot het geven van 'n toelichting. Het ligt, aldus de heer Snijders, ze ker niet in de bedoeling om van de jonge landbouwers timmerlieden en metselaars te maken, doch wel zal hen ten aanzien van beide zoveel prak tisch onderwijs worden gegeven, dat zij behoorlijk met hamer en nijptang kunnen omgaan en dat ze een gat in een betonnen vloer kunnen dichten. Van oneerlijke concurrentie, zoals de heer Klein Velderman veronderstelt, is geen sprake. Dit onderwijs, dat men binnen afzienbare tijd aan de Lagere Landbouwscholen hoopt te kunnen ge ven, wordt op de Landbouwwinterscho- len reeds enkele jaren gegevén, zo be sloot de heer Snijders zijn duidelijke uiteenzetting, waarvoor hem door de voorzitter dank werd gezegd. De raad ging hierna in principe ac- coord met het voorstel tot uitbreiding van het schoolgebouw, met aanteke ning, dat de heer Klein Velderman ge acht wilde worden tegen te hebben gestemd. Welke architect? Langdurig werd hierna gesproken over een vraag van de heer Aaftink, of deze bouw in eigen beheer zal wor den voorbereid of door de particuliere architect, de heer v. d. Bovenkamp, die indertijd de school bouwde. B. en W., aldus de Voorzitter, zou den niets liever dan deze bouw in eigen beheer houden, doch de gemeen te-architect, de heer Louwerse, is reeds overbelast. De heer Klein Velderman: Een par ticulier zakenman is ook vaak over de kop druk, maar hij moet zich er uit redden en dit moet bij de gemeente ook mogelijk zijn. De heer Jansen was van mening, dat het met de drukte nog wel mee zou vallen. Hij ziet nogal eens twee op zichters samen op de motor. Wanneer het werkelijk zo druk zou zijn, zou dat niet geregeld gebeuren. Ook de heer Soer zou deze school- uitbreiding in eigen hand willen hou den, doch als het beslist niet gaat, zal men naar een particulier architect moe ten. De raad machtigde tenslotte B. en W. om in overleg met de gemeente-ar chitect een beslissing te nemen. Uitbreiding arbeiderskorps. Een voorstel van B. en W. om het ar beiderskorps met één man uit te brei den, werd z.h.st. aangenomen. Momenteel is de heer 'Nijhuis reeds twee jaar als los-arbeider in gemeen tedienst werkzaam als arbeider-trac torbestuurder, doch B. en W. willen zich houden aan de met de raad ge maakte afspraak en een oproep plaat sen en ieder de gelegenheid geven om te solliciteren. De heer Soer merkte in dit,verband nog op, dat de heer v. d. Pluym reeds veel langer in losse dienst der ge meente is. Volgens de heer Wansink zou er dooi de gemeente-arbeiders nogal eens on economisch gewerkt worden. Spreker had hierbij het oog op het zandver- voer per gemeenteauto. Er wordt maar heen en weer gereden met een hoopje zand op de auto. We hebben deze auto's niet voor het maken van een toer-ritje, aldus de heer Wansink. Ook de heer Klein Velderman was van oordeel, dat er lang niet altijd economisch wordt gewerkt. Er moet volgens spreker uitgehaald worden wat er in zit. De Voorzitter: Dit gebeurt. De heer Klein Velderman: Ik be twijfel het. De heer Veneklaas Slots liet ook al geen gunstig geluid horen, toen hij sprak over de verbetering der Broek- maatsweg. Hier zou half werk zijn ge leverd en dit noemde spr. meer dan erg. Ook heeft het hem bevreemd, dat er geen wethouder is geweest om eens poolshoogte te nemen. Wethouder Wegstapel: Het was mij niet bekend, dat deze weg onder han den was genomen. De heer Landeweerd merkte op, dat er de laatste tijd zeer veel aan de zandwegen werd gedaan en hij had ge constateerd, dat de wegen, die 'n beurt hebben gehad, thans prima in orde zjjn. Een wethouder, aldus spr., moet niet geregeld op de wegen zijn. Daar hebben we wel andere mensen voor. De Voorzitter zei blij te zijn met het gunstige geluid, dat de heer Lande weerd liet horen. Het is zo heel vaak anders geweest. Wat betreft het niet- economisch werken door de gemeente arbeiders, zal een onderzoek worden ingesteld. In 1955 geen verharding van wegen. Bij de behandeling van de begroting 1955 werd lang gediscussieerd over 't verharden van de Helhuizerweg en de Doorlopende Dijk en wérd tenslotte be sloten het gymnastieklokaal op te offe ren aan de Helhuizerweg, die oor spronkelijk niet op de begroting stond. Het verlanglijstje van grote werken, die in 1955 hopelijk zouden worden gerealiseerd, zag er toen als volgt uit: 1. Verharding Doorlopende Dijk; 2. Verharding Helhuizerweg; 3. Bouw gymnastieklokaal. Al onze schone plannen, zo deelde de Voorzitter mede, liggen in duigen, want wij ontvingen dezer dagen het wel zeer teleurstellende bericht van Ge deputeerde Staten, dat voor dit jaar geen subsidie voor verharding van we gen meer beschikbaar is. Alles is ons uit de handen geslagen, maar wij de len dit lot met 25 andere gemeenten in Overijssel. Het op de rijksbegroting voor Landbouw geraamde bedrag voor verharding van wegen is onvoldoende en wij zullen ons bij de harde waarheid moeten neerleggen. Ook Ged. Staten zijn met deze gang van zaken niet bi zonder content, maar er is niets aan te doen. We zullen hopen, dat we ten aanzien van deze beide wegen in '56 volledig met onze plannen slagen, zo besloot burgemeester Enklaar, die nog mededeelde, dat door het afvoeren van deze beide wegen de bouw van het gymnastieklokaal doorgang zal vinden. De aardebaan van de Helhuizerweg zal, voorzover dit mogelijk is, in orde worden gemaakt en op de Doorlo pende Dijk zullen de Deventer ar beiders te werk worden gesteld. Subsidie voor Stichting 1940-1945? Een verzoek van de Stichting 1940- 1945 om voor één keer een subsidie te verstrekken als bijdrage in de laatste grote inzameling, die, naar de Stichting hoopt, de nog benodigde 5 millioen gulden zal opbrengen, heb ben B. en W. gemeend af te moeten wijzen. Niet dat wij deze stichting geen warm hart toedragen, aldus de Voor zitter, doch B. en W. zijn van mening, dat hier in de allereerste plaats een taak ligt voor het Rijk. Mogelijk kan het Rijk niet alles doen en daarom wordt een beroep gedaan op de par ticulieren. Deze zaak ligt in het vlak van de particuliere liefdadigheid en zeer beslist niet op het terrein van de gemeente. De heer Landeweerd: Hier ligt een ereschuld voor het Rijk, doch wanneer het Rijk tekort schiet, moeten de ge meenten iets doen. De Voorzitter: Wij hebben het rijk niet te corrigeren: De heer Wansink betreurde het, dat verschillende ingezetenen hun plicht niet kennen ten aanzien van de nagela ten betrekkingen van de gevallen ver zetsstrijders. Men heeft in de bange jaren wel willen profiteren van de on dergrondse, doch velen geven nu geen cent meer voor de Stichting 1940-1945. Ook de heer Rietberg bleek niet af wijzend te staan ten opzichte van het verzoek om subsidie. We gedenken op 5 Mei, aldus spr., dat we 10 jaar gele den werden bevrijd en ik zou, al was het alleen maar als sympathiebetui ging, voor deze keer een bedrag willen geven aan de stichting, die zoveel doet voor de nabestaanden van hen, die in de strijd tegen de bezetter het leven hebben verloren. Nadat ook de heren Soer en Dikkers zich hadden uitgesproken voor inwil liging van het verzoek, werd op voor stel van de heer Dikkers besloten deze aanvrage in de volgende vergadering nader in overweging te nemen. Belasting op televisietoestellen. Een voorstel van B. en W. om f 10,— belasting te heffen van televisietoe stellen in café's en andere voor het publiek toegankelijke inrichtingen, werd z.h.st. aangenomen. Waarom wel belasting van radio's, gramofoon en televisie en niet van de speelautomaten, zo vroeg de heer Lan deweerd. De Voorzitter: Wat mij betreft, stel len we het bedrag voor deze gokappa raten op f 1000,— per jaar. Ze zijn de pest voor het publiek en er gebeuren in Holten dingen, die ten hemel schrei en. Er worden hier enorme bedragen vergokt en het is mij bekend, dat mensen, die bij de weg zijn, hun route speciaal over Holten nemen, omdat ze hier hun goklust kunnen botvieren. De heer Landeweerd: Laten B. en W. zo gauw mogelijk een voorstel doen om deze gokapparaten op te ruimen. Wijziging uitbreidingsplan. Teneinde te kunnen voldoen aan een verzoek van het bestuur van de Chr. Kleuterschool om een perceel grond, gelegen tegenover de in aanbouw zijn de Chr. lagere school, te bestemmen voor het bouwen van een Chr. kleuter school, zal het uitbreidingsplan in on derdelen voor het dorp gewijzigd moe ten worden. Aangezien tegen de voor gestelde wijziging van het uitbreidings plan geen bezwaren zijn ingebracht, werd op voorstel van B. en W. tot de voorgestelde wijziging besloten. Elf woningen onbewoonbaar ver klaard. Een elftal woningen (8 in de Tuin straat, 2 in de Boschkampstraat en 1 in de Kerkstraat) zijn volgens het oor deel van de gemeente-architect, de heer Louwerse en de Hoofdingenieur-Direc teur van de Wederopbouw in de pro vincie Overijssel, ongeschikt voor be woning te achten. De geconstateerde gebreken zijn wegens de ouderdom en de vervallen en /of verwaarloosde toe stand van de woningen niet en voor zover mogelijk niet zonder onevenredig hoge kosten te herstellen. Genoem de deskundigen adviseren dan ook om overeenkomstig art. 25, lid 1, der wo ningwet, genoemde woningen onbe woonbaar te verklaren. De heer Soer begrijpt wel, dat het in dit geval gaat om het uitvoeren van een bepaald plan, doch er zijn wel woningen, die slechter zijn als die, welke nu onbewoonbaar worden ver klaard. De Voorzitter: Ook die komen aan de beurt. De heer Aaftink vraagt of bij het on bewoonbaar verklaren van deze huizen rekening is gehouden met de finan ciële omstandigheden van de huidige bewoners. Enkele huizen, die voor de sloop staan opgeschreven, zouden nog best enkele jaren mee kunnen. Ver schillende van deze mensen wonen nu onbezwaard en komen straks in een nieuw huis, dat een flinke huur doet. De Voorzitter: We zullen zien hoe we hieraan tegemoet kunnen komen. Een voorstel van B. en W. om een perceel grond in het complex „Bosch kamp" voor f 4282,60 te verkopen aan de heer A. J. Nijkamp, onder intrek king van het recht van opstal, werd z.h.st. aangenomen. Rondvraag. De heer Landeweerd informeerde in verband met de electrificatie van de Lichtenberg naar de gemeenschappe lijke regeling met de gemeente Rijssen. De belanghebbenden, die in de ge meente Rijssen woonachtig zijn, weten nog steeds van niets. De Voorzitter: Wij wachten op na der bericht uit Rijssen. De Holtense ingezetenen hebben over pl.m. 1 maand electrisch licht. Men heeft ons in Rijs sen gezegd: „Wij worden het zeker eens" en hierop vertrouwende hebben wij zware leidingen gelegd, zodat de Rijssenaren ten allen tijde aangesloten kunnen worden. De heer Soer zag door het aanbren gen van het zware net de onderhande lingspositie verzwakt, doch volgens de Voorzitter is dit niet het geval. De heer Wansink is het opgevallen, dat er bij de nieuwe huizen in het. complex „Boschkamp" nu al houten schuurtjes worden gebouwd. Hieraan valt, zo deelde de Voorzit ter mede, niet te ontkomen. Wanneer er redelijke termen aanwezig zijn, zal het bouwen van een schuurtje wor den toegestaan, zulks altijd in overleg met de gemeente-architect. De heer Wansink betreurde het, dat het terrein aan de rechterkant van de autoweg naar Nijverdal als 't ware vol- gezet is met bordjes „Verboden toe gang". Deze maatregel zal door de eigenaren wel genomen zijn tegen de stropers, maar de bonafide wandelaar wordt er ook de dupe van. Is het niet mogelijk, dat wandelvergunningen wor den uitgegeven? De Voorzitter zal in deze kwestie eens overleg plegen met de VVV. Toen enige jaren geleden enkele wegen in de Holterberg door de gemeente wer den verkocht aan de Fa. ter Horst, werd beloofd, dat ten aanzien van de bonafide wandelaar soepelheid betracht zou worden. De heer Soer: De praktijk heeft mij wel anders geleerd. Toen ik in de af gelopen zomer met een vriend op een rustig plekje zat, werden we door een jachtopziener weggejaagd. Het heeft de heer Wansink bevreemd, dat men bij de uitbreiding van het wa terleidingnet die percelen aansluit, die wel goed drinkwater hebben. Spr. had het juister gevonden als men eerst de bedrijven op het Holterbroek en in de Waterhoek, waar het water zeer slecht is, had aangesloten. De Voorzitter deelde hierop mede, dat in eerste instantie een plan werd gemaakt voor aansluiting van percelen, waarvan de kosten per perceel be neden de f 1000,— bleven, doch de Wa terleiding Maatschappij heeft ook reeds de ligging der percelen opgevraagd, wier aansluiting dringend noodzakelijk is. Met afgevaardigden uit de Water hoek en de heer Kranenburg van de Waterleiding Mij. is reeds gesproken over aansluiting van een aantal perce len. De heer Klein Velderman vond de bepaling in 't uitbreidingsplan in hoofd zaken, dat men een boerderij van 20 ha. moet hebben om daarbij een land- arbeiderswoning te mogen bouwen, te zwaar en hij zou het aantal ha. willen terugbrengen op 10. Het is, zo deelde de Voorzitter me de, indertijd de wens geweest van de boerenorganisaties, dat we 20 ha. heb ben aangehouden, doch B. en W. zijn desnoods wel genegen om er 5 ha. af te doen, omdat 20 ha. inderdaad aan de hoge kant is. Wethouder Teesselink merkte naar aanleiding van de verklaring van de heer Klein Velderman, die het aantal ha. op 10 zou willen stellen, nog op, dat de boer op zo'n bedrijfje hard moet werken om het hoofd boven wa ter te houden. Hierna sluiting van de vergadering. H.M. DE KONINGIN SPRAK TOT DE JEUGD De Holtense schooljeugd heeft de leerlingen van de o.l. Dorpsschool o.a. in de hal, van de School met de Bijbel in het gebouw Rehoboth en van de overige scholen in hun schoolgebouw Woensdagmorgen geluisterd naar de boodschap, welke Hare Majesteit Ko ningin Juliana voor de radio gericht heeft tot de jeugd van Nederland in verband met de herdenking van onze 10-jarige bevrijding. Aan deze Koninklijke woorden ging een hoorspel vooraf, getiteld „De bloem van de Vrijheid" van de auteur C. Wilkeshuis te Deventer. De radio-uit zending was voorbereid door de school radio-secties van KRO, NCRV en de Stichting Nederlandse Schoolradio. Koningin Juliana sprak als volgt tot de jeugd: „Behalve tot de grote mensen zou ik graag ook een woord tot jullie willen richten de kinderen, die al oud ge noeg zijn om zelfstandig te denken en de jongeren, die toch nog niet tot de volwassenen behoren, omdat wij diep blij en dankbaar zijn, dat wij tien jaar geleden onze vrijheid hebben terugge kregen. Het grootste deel van jullie leven heeft bestaan uit deze tien jaar na de oorlog en je oorlogsherinneringen, hoe deze ook zijn, zijn aan gebeurtenissen, die voor jullie al heel lang geleden zijn. Ik kan dus begrijpen, dat jullie je niet erg deelgenoot voelt aan het her denken van een tijd, die van je ouders was. Maar wij kunnen de geschiedenis ver gelijken met een weefsel, waaraan elk geslacht zijn deel weeft. Op jullie beurt is het aan jullie goed inzicht overge laten om daarin de draad, die van zui ver goud is, in het oog te houden. Die is daar ingeweven door hen, die dood eenvoudig niet anders meenden te kun nen doen dan het goede te kiezen en kwade te verwerpen. Dat is het voor beeld, dat gedurende die oorlogstijd door zoveel mensen gegeven is, zo, dat zij er hun leven voor over hebben gehad. De kwade machten hadden geen eerbied voor het leven op aarde, zelfs niet voor dat van de kinderen maar zij, die het hunne afstonden, deden dat, om het leven op de wereld en in Ne derland mooi te laten zijn in de toe komst. En zij, die de veerkracht von den hun geschonden leven weer op te nemen, toonden daardoor hoe won derbaarlijk veel er van het leven kan worden gemaakt. Iedere keer, dat men tien jaar ver der is, zijn het weer heel andere eisen, waaraan de mensen moeten voldoen en jullie omtkomt er niet aan je ,te bera den op wat er vooral in de toekomst van jullie gevergd zal worden. Aan jullie is het te tonen, dat je op jullie manier niet onder hoeft te doen voor wie je vóórgingen en dat je hoog zult houden al dat, waarvan je voelt, dat je het hoog houden móét. Dit kun je tonen door, kome wat kome, je eerbied voor het leven te la ten blijken in het algemeen en in het bizonder voor dat van anderen." JULIANA Na afloop van de radio-uitzending werd aan de leerlingen (voor de la gere scholen uitsluitend aan die uit de 5e en 6e klas) een gedenkplaat uit gereikt, waarop de tekst van de bood schap is afgedrukt, omlijst door een vierkleurig randmotief, in opdracht van de Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen getekend door Jenny Dalenoord. SERENADE HMV heeft Mr. G. Vixseboxse in verband met diens benoeming tot rid der in de Orde van de Nederlandse Leeuw, Vrijdagavond op „De Blikhorst" een serenade gebracht. De voorzitter, de heer M. Bouw huis, complimenteerde de heer Vixse boxse met deze hoge onderscheiding en sprak de hoop uit, dat hij nog tal van jaren zijn belangrijke arbeid in 's lands belang zal mogen verrichten. Mr. Vixseboxse zeide zeer vereerd te zijn met het bezoek van HMV en be dankte de muzikanten voor hun sym pathieke muzikale eerbewijzen. Koninginnedag werd opgewekt gevierd Er is aan Koninginnedag dit jaar heel wat meer aandacht besteed van voor gaande jaren en het is een opgewekte dag geworden. Het begon 's morgens met een auba de van de leerlingen der beide dorps scholen, die naar Kalfstermansweide trokken, omdat het verkeer wegens de afsluiting van de Larenseweg niet omgelegd kon worden en er van zingen voor het gemeentehuis dus niets kon komen. De burgemeester nam als vertegen woordiger van H.M. de Koningin hier de zanghulde in ontvangst. Het hoofd der bijzondere school, de heer J. Kroon, dirigeerde de bonte en feestelijk versierde schare, die vader landse liederen zong, met aan het slot onze nationale hymne, het Wilhelmus. Burgemeester Enklaar bedankte de kinderen en het personeel voor deze aardige zang, welke men hem bracht als een hulde aan Hare Majesteit de Koningin en wenste de kinderen een blijde dag. In Amicitia en Irene werden de kin deren daarna getracteerd op een film voorstelling en het optreden van goochelaar, prof. Herbe de Maison uit Eefde. 's Avonds organiseerde de Chr. Oran jevereniging een fakkeloptocht met me dewerking van de muziekver. HMV en onder leiding van haar voorzitter, de heer J. Kroon. Een grote stoet kin deren met kleurige lampions en (wat gevaarlijk aandoende) fakkels stelde zich op in de Stationsstraat en trok on der de vrolijke tonen van de muziek de feestelijk verlichte straten door. De bewoners van de Kolweg, die hun straat met brandende lampions een feestelijk aanzien hadden gegeven, werden wel wat teleurgesteld door het feit, de optocht alleen de hoofdstraat nam, daar een verdere gang voor de kinde ren te vermoeiend zou zijn geworden. De dorpstoren stond in floodlight het gemeentehuis baadde in een zee van licht door de talloze kleine witte lampjes, die de gevellijnen markeer den. Er was veel publiek op de been om de optocht en de verlichting gade te slaan. In Amicitia gaf de Holtense Oranje vereniging ter ere van deze dag een to neeluitvoering door de opvoering van 't dramatisch spel van Joh, v. Eekelen; „Toen de storm begon". Nadat de voorzitter, de heer H. J. A. Koldeweij, in zijn welkomstwoord er aan herinnerd had, dat de vereniging voor enkele jaren werd opgericht meer met het oog op de organisatie van de kinderfeesten, maar dat op aandrang Van het publiek thans ook voor de ouderen werd opgetreden, sprak de burgemeester, Mr. W. H. Enklaar, een korte feestrede uit, waarin hij herin nerde aan het voorrecht van ons volk om zich in vrijheid te kunnen scharen rondom het Huis van Oranje, met aan het hoofd onze verjarende Vorstin, die bij allen zo geliefd is. Grote dank baarheid vervult ons bij de gedachte aan dit alles, aldus de burgemeester, Staande zong men samen het Wilhel mus. Het stuk van Van Eekelen, dat een,, voorspel inhoudt van de laatste we reldoorlog en ergens speelt in Frank rijk, werd door de pas gevormde club onder regie van de heer Piet Bos vrij goed gespeeld, al waren er wel eens haperingen. Het spel had zoveel aan dacht en wist de toeschouwers zo te boeien, dat men in de zaal wel een speld kon horen vallen. Het bevatte een spionnage-intrige en de nadering van de oorlog viel er uit te proeven. Na afloop werden de dames bloe men en de heren sigaretten aangebo den en liet de voorzitter zich in waar derende woorden uit ten aanzien van de spelers en de regisseur. Ook de heer J. van Bruggen, de Fa. E. Wonnink en het bestuur van OCH kreeg een be dankje. Met een kleine verloting en een zellig bal werd deze uitvoering beslo ten en daarmede ook een opgewekte Koninginnedag. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gevonden: bruine ledige kinderpor- temonnaie; kaart wasknijpers; zwarte stoffen ceintuur. Verloren: herenpolshorloge; doublé broche; duffelse jas en zwarte hand tas, inhoudende wegenbelastingkaart en foto's; donkerblauw gebreid vest. Te bevragen: Groepsbureau Rijkspo litie, Oranjestraat 55, Holten. OPENING TENNISBAAN De moderne tennisbaan, die bij het hotel „Hoog Holten" werd aangelegd, is Zaterdagmiddag officieel in gebruik genomen. De voorzitter van de Hol tense Lawntennisclub, de heer G. S. E. Vegter, voerde ter gelegenheid hiervan het woord en dankte de eigenaar van „Hoog Holten", de heer G. Mensink, die deze baan liet aanleggen. Onze club, aldus de heer Vegter, prijst zich gelukkig, dat ze van deze baan gebruik mag maken en voor de medewerking, die wij van U ontvangen, zijn wij buitengewoon erkentelijk. Wij hopen, zo besloot spr., dat U en wij aan deze prachtige baan veel plezier mo gen beleven. Ter gelegenheid van de opening werden aan Mevr. Mensink bloemen aangeboden. De heer Mensink dankte voor de goede woorden en geuite wensen en hoopte op een prettige samenwerking met de leden van de club. Momenteel telt de Holtense Lawntennisclub 28 le den. Jongelui, die werkelijk ambitie hebben voor de mooie tennissport, kun nen zich als lid opgeven. TOE (Ver meer driet Wi onde zekei vete meer voor rech1 V? Or zette heid best; gebr de k W

Holtens Nieuwsblad | 1955 | | pagina 2