BJ. Brouwers Opde kuierbieJan enlanna Belastingplichtigen! Nijverdalse Drukkerij Agent: J. WIGGERS Bazar Chr. Kleuterschool. geboekt uit het gebied van IJsseldal. In Holten en Markelo zijn practisch alle leden van de zuivelfabrieken bij de K.I. aangesloten. Het aantal koeien bedraagt ruim 10.000 stuks. Financieel zijn de resultaten gunstig, zodat binnenkort wel tot verlaging van het dekgeld kan worden overgegaan. Door verschillende leden werd het als 'n bezwaar aangevoeld, dat in de zwart bonte afdeling slechts twee stieren ter beschikking staan. Uitbreiding is niet eenvoudig, zo werd van bestuurszijde opgemerkt, omdat de zwartbonte stieren knap duur zijn en er misschien wel f 15.000 op tafel gelegd moet worden. Een mogelijkheid voor de teeltverandering zou schuilen in ruiling met andere K.I. verenigingen, die even eens met het euvel van familieteelt te kampen krijgen. Door de heer H. Kers, hoofdinsemina- tor, werden enkele cijfers genoemd be treffende het drachtigheidspercentage. Er werden 10.063 dieren geïnsemineerd, waarvan 84 buiten de deelnemers voor een dekgeld van f 25.Hiervan waren er van het R.M.Y.-veeslag ruim en zwartbont ruim 2000. Het ge middelde drachtigheidspercentage was eerste aanleg 51 of 4 lager dan het vorige jaar. Voor het rayon Holten dit bij de roodbonten echter 78 v.. bij de zwartbonten pl.m. 3 hoger. Het uiteindelijke percentage bedroeg 91. Na deze uiteenzetting werden de af tredende bestuursleden H. J. ten Den en M. Boode met algemene stemmen her kozen. Abortus Bang. De heer R. Post, directeur van de Ge zondheidsdienst voor Dieren in Over- 1 te Zwolle, hield vervolgens een lezing over het besmettelijk verwerpen van kalveren, de Abortus Bang. Dr. Post wees er op, dat niet alle ge vallen van verwerping aan deze ernstige besmettelijke ziekte moeten worden toegeschreven. De oorzaak kan ook lig- in een val, schimmelig hooi, etter- bacterieën, een bepaalde para-typhus bacil, streptococcen en trichomonas. De helft van de gevallen kan echter worden geplaatst op rekening van de abortus bang bacterie, die volgens een door de Gezondheidsdienst in samenwerking met enkele zuivelfabrieken opgezette bere kening in Overijssel op een bedrijf van 1 melkkoeien een jaarlijkse schade ver oorzaken van f 2200, zodat de schade, die in de gehele provincie jaarlijks geleden wordt, gesteld kan worden op drie en een half millioen gulden. Uitvoerig ging spreker in op de wijze waarop de besmetting tot stand komt. Zij is dikwijls te wijten aan onvoldoende waakzaamheid en inzicht, omdat afge worpen kalveren in de sloot gegooid worden en honden en vogels zich er van meester maken en de besmetting, die voornamelijk een voedselbesmetting is, verder verbreiden. Een zo snel mogelijke afzondering van dè besmette dieren en ontsmetting van de omringende dieren, de grup en alles, dat met het afgewor pen kalf of vuil in aanraking is geweest, is bijkans de enige methode, die resultaat afwerpt. Inenting wordt steeds minder toegepast, omdat zij 'niet afdoende is. Evenals bij de tuberculose-bestrijding overweegt men plannen om door de medewerking der zuivelfabrieken abor tus bang uit te roeien. Reeds is 'n stelsel van certificaten ingevoerd, zoals dit bij de t.b.c. besti'ijding ook het geval is. Deze plannen, die lang niet zoveel geld zullen kosten dan het t.b.c. vrijma ken van de veestapel, moeten echter nog met de besturen der zuivelfabrieken be sproken worden, voordat zij verder open baar gemaakt kunnen worden. Men wil met Twente, waar de toestand 't gun stigste is, beginnen. Na deze causerie had Dr. Post nog tal van vragen te beantwoorden, waarbij wel bleek, welke ernstige gevolgen deze abortusgevallen voor de veehouders wel kunnen hebben. De voorzitter bracht hem dank voor zijn leerdame lezing. PERSONEEL VAN „DE VRIJHEID" OP SCHAATSEN EN PRIKSLEE. Door het personeel van de Coöp. Fa briek van Melkproducten „De Vrijheid" werd Woensdagmiddag op de banen van de IJscuub „De Noordpool" een wedstrijd georganiseerd in schaatsrijden en prik sleeën. De verliezers uit de eerste ronde van de schaatswedstrijd reden nog in een B-serie. Winnaars A-rijderij1 J. Aaftink2 M. Baan3 Jhr. van Coeverden4 J. Brinks. B-rijderij: 1. H. Volkerink; 2 Mej. A. Molenaar. Prikslee-wedstrijd: 1 G. Nijenhuis; 2 H. Krale3 Th. Zeldenrust; 4 J. Klou- wen. De wedstrijd op d prikslee bracht veel spanning en vermaak. Door de directeur van „De Vrijheid" werden de prijzen, die bestonden uit Edammer kaasjes en sigaretten, met een gepast woord uitgereikt. SCHAATSENRIJDEN OM HET KAMPIOENSCHAP VAN HOLTEN. Boeren te sterk voor de burgers. Op de banen van de IJsclub „De Noord pool" werden Zaterdagnamiddag van de vorige week lange baanwedstrijden ge houden voor dames en heren om het kampioenschap van Holten. Er namen aan deze wedstrijden 10 dames en 20 heren deel. Bij de dames was evenals het vori ge jaar Bertha Brinkman de snelste en het kostte haar weinig inspanning om het kampioenschap te prolongeren. 1 en kampioene van Holten Bertha Brinkman (wisselbeker 8 gulden) 2 Jo Stevens (f 4.3 Jo Veldhuis (f 3.4 Dini Vosman (f 2.5 Wil ly Slijkhuis (f 1. In de strijd om het kampioenschap voor heren werd fel gestreden in een overigens buitengewoon faire en sportie ve kamp. De beste rijders uit het dorp moesten het opnemen tegen de boeren jongens uit de verschillende buurtschap pen, waarbij de laatsten zegevierend uit de strijd kwamen. Gert Jan Brinks van 't Holterbroek rekende met al z'n tegenstanders af en werd kampioen van Holten en hij won de fraaie wisselbeker, die door Jaap van Duren's Vishandel beschikbaar was ge steld plus de eerste prijs van f 15. 2 G. Blankena (f 10.3 D. Harting (f 5.4 W. Beijers (f2.50); 5 W. Bouwhuis (f 1. Na afloop van de wedstrijden werden de kampioene Bertha Brinkman en de 14-jarige kampioen Gert Jan Brinks har telijk gehuldigd door de voorzitter van „De Noordpool", de heer P. G. Dijkstra. Het talrijke publiek bracht de nieuwe kampioenen een daverende ovatie. De heer J. Wiggers gaf via de geluids installatie van „Radio Bouwhuis" een ooggetuige-verslag van deze lange baan wedstrijden, zodat het publiek geregeld op de hoogte bleef met de prestaties van de rijders. De kampioen van Holten nam ook deel aan de lange baanwedstrijden (afvalra ces), die georganiseerd werden door de IJscub „Rowinkel" (Larensebroek). Hij won de eerste wedstrijd een afvalrace voor leden met gemak en wist zich ook als eerste te klasseren bij de afval races (vrije deelname). In deze laatste wedstrijd moest hij het opnemen tegen enkele zeer sterke rijders uit Laren en omgeving. Woensdag namen Brinks en Dick Har ting deel aan een wedstrijd over 15 kilo meter te Bornerbroek, aan welke kracht meting de beste lange baanrijders uit Twente deelnamen. Brinks bezette in deze race een eer volle 7e plaats en Harting eindigde als tiende. SCHAATSENRIJDEN OM HET SCHOOLKAMPIOENSCHAP 1955. Dorpsschool won beide titels. De beste schaatsenrijdsters en -rijders (totaal 32 meisjes en jongens) van de vier lagere scholen hebben Maandagmid dag op de banen van de IJsclub „De Noordpool" gestreden om het School- kampioenschap 1955. Het waren tenslotte 4 meisjes en 4 jongens van de o.l. Dorps school, die het kampioenschap wisten te behalen. De meisjes van de Dorps school waren sterk favoriet, doch de jongens van de school van meester Brou wer bleken slechts 1.4 sec. sneller dan het 4-tal knapen van de Christelijke School, 't Was erg jammer, dat twee jon gens van de school van meester Kroon die in de training de snelste tijd had den gemaakt wegens ziekte niet kon den starten. Hier zijn de uitslagen: Meisjes: 1 en schoolkampioen 1955 o.l. Dorps school, 2 min. 30.8 sec.; 2 school Dijker- hoek, 3 min. 17 sec.; 3 school Espelo, 3 min. 17.8 sec.; 4 Chr. School, 3 min. 29.1 sec. Jongens: 1 en schoolkampioen 1955 o.l. Dorps school, 2 min. 17 sec.; 2 Chr. School, 2 min. 18.4 sec.; 3 school Dijkerhoek, 2 min. 23.9 sec.; 4 school Espelo, 2 min. 35.2 sec. De waarn. voorzitter van de IJsclub, de heer Wiggers, reikte met een gepast woord aan de winnende groepen een fraaie wisselbeker uit, welke twee maal achtereen of 3 keer in totaal gewonnen moet worden. Jan Willem Hulsman (Chr. School) en Herma Broekhuis (Dorpsschool), die de beste tijd maakten, ontvingen ieder een paar nieuwe schaatsen, die door de fa. H. Stokkers beschikbaar waren gesteld. De kinderen, die aan de kampioens wedstrijden deelnamen, werden door Jaap van Duren onthaald op een heer lijke koek. Na afloop van de schoolwedstrijden streden de 6 meisjes en 6 jongens, die de beste prestaties hadden geleverd, in een lange baanwedstrijd (1 ronde) om de geldprijzen (f2.fl.en 0.50), die door het IJsclubbestuur beschikbaar gesteld werden. Uitslag meisjes: 1 Herma Broekhuis, 49.2 sec.; 2 Ali Meerman, 50.1 sec.; 3 Aaltje Paalman, 54.5 sec.4 Jenny Lam- mers, 1 min. 1.5 sec.; 5 Dineke Haver slag, 1 min. 3.6 sec.; 6 Mini Vruggink, 1 min. 9.3 sec. Jongens: 1 Wim Geenhuizen, 45 sec.; 2 Henk Rietberg, 46.2 sec.; 3 Wim Leef- tink, 47.2 sec.; 4 Wim Huzen, 48.3 sec.; 5 Jan Willem Hulsman, 50.5 sec.; 6 Jan Megelink, 57.4 sec. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Inlichtingen dagelijks aan het Groeps- bureau Rijkspolitie Holten, Oranjestraat 55, telef. 352. Gevonden: 1 zwart hondje; 1 doos zaad; 1 jongenszakmes; 1 kindersjaal; 1 jutezak; 1 padvindersportemonnaie m. inh.2 paar kinder- en 3 grote wanten; 1 kinderportemonnaie3 st. scheerzeep, 6 zakjes blauw; 3 weckring'en, 4 st. zeep in washandje; 2 bus insectenpoeder. Verloren: 1 linker grolse want; 1 bi vakmuts; 1 ceintuur; 1 herenhand schoen; 1 portemonnaie, inh. f5.50. RAADSVERGADERING. Vrijdagmiddag 11 Maart om half 2 komt de raad dezer gemeente ten Ge meentehuize bijeen ter behandeling van de volgende agenda: Ingekomen stukken. Voorstel tot 't aangaan van een geld lening groot f 200.000. Idem voor een kasgeldlening groot f 150.000. Verkoop van grond aan de School met de Bijbel. Wijziging overeenkomst met IJssel- centrale. Overeenkomst afgraven van zand. Vaststelling begrotingen 1955. ,,'t Is al hallef achte ewes, Willem en Dika bint toch ok late", zeg Jan tégen Janna. „Stille is", zeg Janna, „ik heure ze duch mie daor net." „Goeien aovond allemaole." „Ja, ok goeien aovond, Willem en Dika. Gaot er zitten. Wie zêên net al teegn mekare dat iele ok late bint." „Jao", zeg Willem, „det zak oe zeg'n, die achterste pinke hef der ons straks het kalf uut egooid. Det was 6 wekke te vrog. Ik harre der van 't veurjaor twee ekoch, det weet ie nog wel. Ik harre die bêre van 't zommer eweid bie Kroe- pers onder an 'n barg, daor leupen der wal 'n vief tig in. Van 't zommer han der daor ok al een paar het kalf der uut egooid en ik zegge toen al tégen onze Dika: as det meer good geet, want ik wasse der wal bange vuur. Die beiden war'n ok neet eënt tegen abortes, meer ik heb les wal eheurd det det inenten allene ok gin voldoonde zekerheid gif. Ik heb der noew wal pech met, want daor is van 't zommer al neet volle an eweid en noew dit, noew is 't helemaole mis. Ik hoppe dat er van 't zommer genog gelègenheid kump um in te weiden met allene vrieë bedrieven, want aanders dörf ik gin pinke wier op de weire te doon. Want ie hebt practisch alle jaor det in dei weidens der wal ene of meer is die der het kalf uutgooid en hoevölle luu hebt daorduur niet in 'n stal ekrégen. Ik heb de ofzetters apart ezet, in de schure, daor in 't varkenshok. De hele- boele heb ik vearder goed ontsmet. Det kalf har ik les met een stukske van de naogeboorte op estuurd naor Zwolle, um te weten of det nee besmettelijk was. Ik heb berich ehad, det det wal was." „Nöw, Willem en Dika, drink noew eers is een köpken koffie." „Ja, daank oe wal." „Nee, Willem, laot de piepe meer zit ten, hier hek nog wal ne segare. Ie heb ze allichte al wal is duurder erookt, meer daor mur ie meer neet nao kiekn." „Ja", zeg Willem lachend, „vake wal, want dan mök ze zellef betalen." „Jao, Willem, det ie daor zekt dat het kalver ofzetten schadelijk is, daor bin ik het volkommen met oe ees, ie hebt dan gin kalf en ie krieg ze ook lange neet an de melk. Meer det ie daor zovölle drokte aover maakt met det kalver op- stuurn enz., det vin ik meer flauwe kul. Ik zegge meer zo: ai iets hem zult dan kriej det toch en noew möt ze zich neet verbeelden det ze met die spuiterieë aoveral wat an kunt doon." „Jao, Jan, det zeg ie noew wal, meer hoe is 't bie oe, ie zult de melk toch ok wal vrie hebn?" „Det zak wal", zeg Jan, „want a'n pap heb ik nog niks epreufd." „Nee, det zal wal, meer noew maak ie der gekheid van. Ie hebt toch um de dree maond op 't melkbreefke staon of de melk positief of negatief is." „Nee, Willem, det hebbe wie der naoit opstaon. Verleden jaor zat er is een keer een breefke bie het melkgeeld in, det wie tegen de abortesbestrieding was, die mos det an de fabriek opgeven. Ik zegge toe tegen onze volk: daor kan geburen wat der wil, meer an die poepelepee dore wie neet an met." „Meer Jan, ie hebt 't daor aover spui ten, ik geleuve det ie het verkeerd be- greppen hebt." „Daor hej nog meer volk, wie zöl det wezen?" „Ik zegge: goeien-aovond." „Ok goeien-aovend, Dieks. Jao, Dieks, ik zegge les al tégen onze volk, ik wete eerlijke neet waate wie Dieks toch in de weg hebbe eleg, aanders kwam ie ieder bod nog wal is anlopen, meer de leste tied heure of zeuwe Dieks neet meer. „Ja va", zeg onze Mientje, „aover een paor maond gete trouwen en noew isse zowat alle aovende bie zien Gerritje." „Now", zeg Dieks, „laot ik meer niks zeggen, want as die deerns meka helpt, dan heb ze toch aaltied geliek. Lange praoten wik toch neet, want margenvrog mötte wie der al vrog uut, dan mudde wie een kow aofleveren, ie weet wal die millen uut 'n stal met die kromme hören. Die hebbe wie noew te Mei dree jaor ehad. Wie hebbn net ekregen toen oe Dika is ineschreven. Wie hebt ter wal een goie kow an enad, wie kon 'n hem neet wier drechtig kriegen, anders harre wie hem nog neet wegge edaon. Het slimste is, noe mödde wie der nog ene wier hebben. En um ne eerlijke kow te kriegen, det vaalt neet zo had met. Ie wilt ter geerne een goeie lieste bie hebn en dat mötte van een abortesvrie bedrief komn. Det vin ik as een good dinge det ze door met zint begunnen. Het zöl mie neet heugen woenneer wie der nen ofzet- ter bie hebt ehad, meer det kui gaow kriegen. Noew ze de bestrieding georga niseerd hebt an epakt, noew hek ie ok de kaans um vee an te kopen, woer ie zeker van bent det ze van 'n abortesvrie bedrief komt, det kun ie zeen an het stempel op het bewies." „O, Dieks, dus ie doot ter ok wal an met. Jao, Dieks, vuur det ie hier warn, hadden wie ter ok al over en Jan die zei, det hij der helemaole neet an met dee, hij neumen det meer poepelepee." „Jao, Jan, det is wal zo, det ie van- dage an 'n dag meer hebt te spuiten as vrogger, meer laote wie dankbaar wêzen det de wetenschap zo vere is, det ze tegen zovölle dinge middels hebt, woer wie vrogger neet van hebt edreumd." „Toe, Mientje", zeg Janna, „die sprei krieg ie vanaovend toch neet meer of, doot ie Dieks is een köpken koffie." „Good moe", zeg Mientje, „ik zal Dieks is een lekker köpke ingèten. Meer Dieks, ik weten neet of ze van mie wal zo lek ker smaakt as bie oew Gerritje, meer ie möt ze toch meer opdrinken. Zoas Dientje, die der oe les 's aovends zoolt inplasp van suuker in dee, det zal ik meer neet doon." „Jao", zeg Dieks lachend, „ik wete Vanaf heden is geopend ACCOUNTANTSKANTOOR Oranjestraat 60 Wij houden ons gaarne aanbevolen om 't onderstaande voor U te behandelen: 1. BOEKHOUDING 2. BELASTINGZAKEN 3. BOEDELSCHEIDING 4. SUCCESSIE MEMORIES 5. OPMAKEN VAN ACTEN 6. Inlichtingen over en verstrekking van HYPOTHEEK tegen ty2 per jaar 7. Inlichtingen over MECHANISATIE van Uw bedrijf 8. Behandeling van dubieuse posten enz. Voor opleiding vragen wij een JONGSTE M. of VR. BEDIENDE. Uitsl. schr. soil, te richten aan bovenstaand adres. Naamkaartjes Verlovingskaartjes Geboortebericht- kaartjes Ondertrouw- circulaires in luxe uitvoering Zo nodig binnen 2 uur gereed Kolweg Holten aanders nog neet good wie van oe beiden hem dat harre elapt, ik hole der oe niks tegood vuur. Oew Willem zul ie det na tuurlijk neet doon. Meer keerls, um op de abortesbestrieding terugge te kom'n, daor zit nog wal nen hoop an vaste. Toen ik vannommedag het t.b.c.-bewies vuur de kow haaln, toen was ter veerder niks gin volk en doe vreug ik der is naor. Zie hebt mie det aollemaole is uutelegd, meer als weet ik der ok neet van. Het vuur- naamste is mie wal duudelijk. Um te beginnen één keer in de dree maond nemt ze op de febriek uut alle busn een melkmonster, die zie dan optsuurt naor Zwolle. Daor kriegt de luu dan op het melkbreefke berich van of de melk good was of neet, behalven die toen op hebt egeven det ze tegen de abortesbestrie ding waar'n. Meer naor ze mie verteeld hebt waa'n der det nog meer een paar. Het was wal ebleken det ze neet direct tégen de abortesbestrieding waar'n, det is ok logisch, want det wil zeggen het kalver ofzetten tegen te gaon, want wat veur boer zol noew neet geerne een nor maal kalf heb'n en zovölle meugelijk melk van de beeste. Meer het knep um meer op een andere plase, zie wissen neet wat er precies ging geburen. Die luu die noew de melk neet vrie hebt, die kunt van ieder kow apat een monster nem- men, op de febriek kunt ze daor fleskes vuur krieg'n. Met een paar dage kump der dan berich van Zwolle en dan weet ie wat vökke beeste of det doot. Wil ie ze dan neet oprumen, dan kön ie ze toch in ieder geval bie mekare zetten en as det enigszins meugelijk is een dag of wat veur het kalven apat te zet'n. Nao het ofkalven möt dan de boel good ontsmet wod'n, ok de achterstellen van de beeste die der naost staot en 'n dam en de götte good schone maak'n met creoline of kalkmelk. Ie möt heel veurzichtig wêzen de rie dan zelf de besmetting neet aover brengt, as ie bevuurbeeld de götte uut heb 'egooid, de rie dan neet zo met die klompe deur het heui of aander voer loopt, want dan wödt het voer besmet. Ok met het melken möt ie uuterst vuur- zichtig wêzen en de ofzetters het leste melken, want in de melk van zo'n ofzet- ter zit de bacterie bie heupe in. As wie vee möt ankopen, dam allene met het bewies der bie det'de kow van nen abor tesvrie bedrief komp. Zitte wie bevuur beeld zelf dikke in de ofzetters, dan mörre wie meer neet lukraak an de haandel gaon, want dan komme wie der nooit uut. Wille wie dan toch nog vee umme zetten dan is het 't beste derre wie eers het advies vraogt van Zwolle of van 'n veedokter. Het is van groot belaank asze wie szommers vee inweidt bie een aander, det aor alleene vee inkump van vrieë bedrieven. Um der zo gauw meugelijk uut te kommen möt alle boeren hier an metwarken. Iederene is det moreel ok verplicht. Stel oe vuur det er in de zom- merdag argens in ne weire ne kow het kalf der uut gooid, eets wat toch meer al te vake gebuurd. As dan det kalf zo in nen sloot wödt egooid of argens zo in de busse, woer dan de honde, katten en veugel der meer wille met kunt maken, dan is het toch logisch det de besmet ting naor alle kaonten wödt over ebrach. Het gevolg zal dan wêzen det er ver schillende koppels allene al van det ene kalf wödt besmet. De scha die hieruut vuurkump is neet te becieferen. Noe is het zo, det gin ene boer zon kalf daor meer zal laoten liggen, as der bie nao edach wödden wat as der dan geet ge- buuren. Het is daorumme heel goed det hier ieder keer meer wier op ewezen wödt. As zich een geval veurdeut dan is het 't beste um derek de kow uut de weire te halen en apat te haolen. Het kalf en een stukske van de naogeboorte op- stuurn naor Zwolle. As ie het meer op geeft bie de administrateur, dan helpt oe din wal met het verstuurn. Krieg ie dan berich van Zwolle, det het neet be smettelijk is, dan kan de kow wal wier bie de koppel, in het aandere geval möt ie um veer wekke apat haolen. Is 't neet besmettelijk volgens Zwolle, dan is 't toch aaltied nog good der ie veertien dage naor het kalven een monster melk van die kow gaot opstuurn, um helemaole zeker te wezen. Zint ter al meer ofzetters ewes, en ie dus weet det het besmettelijk is, zodet het kalf neet op wodt estuurd", dan mötte depe in de grond wodden begrêven, met het onklaor en dan der creoline over hen gooien, zodet de boel good ontsmet is. As alle boeren zich good van eur ver antwoordelijkheid bewust bent, dan nemt ze disse maotregel in eur egen en in het belaank van nen aander. Bedrieven die 3 keer achter mekaar de melk vrie hebt, kriegt van de febriek een kaatje um te teken, aanders kunt ze an het bloodonderzeuk neet met doon. Is det good wat in de regel wal het geval is dan hebt ze een abortesvrie bedrief. Gaot ze wat verkopen, dan kriegt ze op het bewies ok het stempel op det ze vrie bent en det is ok direct een vuur- deel, umdet ze een hogere pries kriegt. Het bloodonderzeuk hoof neet alle jaor van 't zelfde vee opnieuw te geburen. Is het éénmaol good en de melk blif good en daor doot zich veerder gin apartig- heden op het bedrief vuur, dan hoof op eene aander jaor allene blood wödn enum van det vee, wat vuurgaond jaor nog te jonk was. Ie weet wal det ze blood nemt van alle. vee baovn 1 jaor en is het jonge eënt, dan bóven de ander half jaor. Het enten van de kalver, as ie det wilt laoten doon, dan möt det ge buren woenneer ze 6 tot 10 maond bent. Zee hebt mie ok nog ezeg det ie zon'n ofzetter neet in 'n perestal möt zetten, as naor nog wal is een peerd in kump, want dan kan din het ok kriege, al is det op een aandere maniere. Hij wödt dan kreupel en krig zweerderieë an de nekke. Ok de mensen die helpt met kal ven van zo'n ofzetter möt nao die tied zich good wassen, want aanders kunt ze arg en lange zeek wödden." „Now, Dieks, ik möt zeggen: ie weet er aordig wat van, ie kon wal veedokter wödn." „Och", zeg Dieks, „ik weet het vuur- naamste der wal van, meer alles nog lange neet. Meer ie kunt bie de admini strateur aaltied inlichtingen kriegen en as die het neet weet belt 'e der dokter of Zwolle wal aover op." Jan deut nog is een paar grote trek ken an ziene piepe, zodet um rook um'n kop hen kooldert en as die op is etrök- ken kik e ze ums te buurten is an en zegge: „Ik heb der al zo vake papier over e'kregen, meer umdet ik der neet an wol heb ik die naoit good elezen, meer noew Dieks det zo hef uut eleg stao ik der heel aanders tegenaover en 't is krek zo 't dokter les ok nog zere: Het is jullie eigen belang, Uw persoon lijk en Uw gemeenschappelijk belang. Toen geleuven ik det nog zo net neet, meer hij hef wal geliek. Ik dó der ok an met." V. De grote bazar, die op Woensdag 9 Maart (Biddag) en Donderdag 10 Maart a.s. in het gebouw „Rehoboth" ten ba te van de Christelijke Kleuterschool gehouden zal worden, belooft gezellig en zeer aantrekkelijk te worden. Er zijn tal van attracties voor jong en oud en er wordt een grote voorraad artikelen van zeer uiteenlopende aard ten verkoop aangeboden tegen billijke prijzen. In een flinke textielstand bieden de dames de door hen zelf vervaardigde goederen aan. Een pracht collectie ge breide jurkjes, jumpertjes, bolero'tjes, kleedjes etc., dwingt tot kopen. De ar tikelen uit deze stand kan men direct na de opening van de bazar kopen, doch het gekochte kan pas Donderdag middag na half vier in ontvangst wor den genomen. Voor nadere bizonderheden omtrent deze bazar verwijzen we naar de ad vertentie in dit nummer.

Holtens Nieuwsblad | 1955 | | pagina 3