15gjft©L GEÏïaËisT Wrijf Kou en Fijn LAJLAJLJUULJLJI JAARVERGADERING CHR. HIST. KIESVERENIGING. Onder presidium van de heer J. Kroon werd Maandagavond in „Irene" de jaar vergadering gehouden van de plaatse lijke afdeling van de C.H.U. De heer Kroon opende deze bijeen komst met gebed, nadat gelezen was Lucas 12, en sprak vervolgens 'n kort openingswoord. De secretaris, de heer T. Noteboom, liet in zijn jaaroverzicht verschillende zaken de revue passeren, waarbij o.m. aan de uitslag van de verkiezing voor de Prov. Staten extra aandacht werd ge schonken. De penningmeester, de heer G. J. Vrugteveen, kon over 1954 een batig saldo boeken van f 32.65. Boeken en bescheiden werden door de heren E. J. Westerik en H. W. Klein Ooink ge controleerd en keurig in orde bevonden weshalve werd de penningmeester de charge verleend voor zijn beheer. Als lid van het bestuur werd met al gemene stemmen herkozen de heer C. Dikkers, die zijn herbenoeming, onder dank voor het wederom in hem gestel de vertrouwen, aanvaardde. Door de heer Kroon werd een uitvoe rig verslag uitgebracht van de te Deven ter gehouden vergadering van de Con tactcommissie, waar o.a. gesproken is over de te voeren propaganda en de te geven voorlichting. Er zal in de komende weken een fol der uitgaan en getracht zal worden door huisbezoek een aantal nieuwe leden te winnen. Het stichten van een C.H. Jongeren groep werd van groot belang geacht en al het mogelijke zal worden gedaan om te komen tot het oprichten van 'n flinke jongerengroep. Door het bestuur zullen enkele per sonen worden aangezocht om de nodige stappen te doen. Na afhandeling van enkele zaken van meer interne aard werd deze vergade ring door de heer Kroon met dankgebed gesloten. CHRISTELIJK SOCIALE POLITIEK IN DEZE TIJD. Over dit onderwerp sprak Donderdag 17 Febr. Mr. C. F. Bramer voor de Arjos alhier. In zijn uitvoerig betoog schetste hij de lijnen, waarlangs een waarlijk Chris telijk Sociale politiek dient te worden opgebouwd. Als eerste vereiste hiertoe noemde hij het aankweken of verster ken van het individueel verantwoorde lijkheidsbesef. Op het terrein van de industrie toege spitst, brengt dit wel zeer grote moei lijkheden met zich mee. Door de steeds verder gaande splitsing van 't arbeids proces in de fabrieken verlies de arbei der hoe langer hoe meer het uitzicht op de eindresultaten van zijn arbeid. Dit kan er toe leiden, dat de arbeidsvreugde gaat ontbreken. Wij kunnen met de inrichting onzer industrie niet meer terug tot de toestan den van de vorige eeuw. Het roepings besef van de arbeider zal dus op andere wijze aangekweekt moeten worden. Mr. Bramer pleitte in dit verband voor een actieve uitwerking van de gedachte der P.B.O. Op een uit de vergadering gestelde vraag betreffende de Zondagsarbeid ant woordde spr., dat deze zoveel mogelijk moet worden beperkt in overeenstem ming met Gods gebod. Het hangt van de omstandigheden af, hoever men hierin kan gaan. Ieder dient hier terdege zijn eigen verantwoordelijkheid te beseffen. Aan het slot van de avond verloor de club in de heer J. Nijkamp haar toege wijde vice-voorzitter. Na een hartelijk afscheidswoord van deze laatste bracht de voorzitter hem dank voor de betoonde medewerking en vriendschap. Er werd besloten in de volgende ver gadering een verkiezing ter vervulling van deze vacature te houden. SPOORWEGMANNEN KWAMEN BIJEEN. De spoorwegmannen, georganiseerd in de afd. Holten van de Ned. Vereniging van Vervoerspersoneel, kwamen Dins dagavond in het Stationskoffiehuis van de heer M. Kalf sterman bijeen onder leiding van de voorzitter, de heer H. Sig- ger,.voor het houden van hun jaarver gadering. Na een kort inleidend woord van de voorzitter, bracht eerst de penningmees ter, de heer H. J. Pinkert, het financieel verslag uit, waaraan wij ontlenen, dat er een batig saldo was van ruim f 20- De heren G. Ulfman en G. Broekhuis vonden de bescheiden in orde, zodat hem onder dankzegging decharge verleend werd. Ook de secretaris der afdeling, de heer G. A. Sigger, gaf een kort overzicht van het verenigingsleven in het afgelopen jaar. De afdeling telde aan het eind van 1954 19 leden. Er werden enkele leden aangewezen als afgevaardigden naar vergaderingen te Utrecht. Hoewel de afdeling als zodanig niet aan politiek doet, sprak men zijn vreug de uit over het besluit van de Katho lieke Werkgemeenschap in de Partij van de Arbeid op het congres te Leiden om in de partij te blijven. Men voelde zich verheugd over het ingenomen standpunt van de werkgemeenschap. De aftredende penningmeester, de heer Pinkert, werd met algemene stem men herkozen in zijn functie, hoewel hij de actieve dienst verlaten heeft. Hij ver klaarde zich bereid deze taak nog te blijven vervullen. De heren H. J. Traanman, H. Nijerees en G. Broekhuis werden aangewezen in de kascommissie. Na een geanimeerde rondvraag volgde sluiting. weg met DAMPO JAARVERGADERING BEDRIJFSGEMEENSCHAP HOLTEN. De Bedrijfsvereniging „Holten" hield Dinsdagavond onder voorzitterschap van de heer Joh. G. Holterman haar jaarvergadering in hotel Holterman. In verband met de lezing met kleurendia van de heer Dijkstra over Canada en Amerika was ook een aantal dames van de leden tegenwoordig. Nadat de heer Dijkstra zijn causerie had gehouden, waarover wij reeds ver schillende malen hebben geschreven, werd de agenda afgewerkt. Voordien had de voorzitter in zijn openings- en welkomstwoord er nog op gewezen, dat het afgelopen jaar voor het weidebedrijf over het algemeen goed was, maar dat door de regen de hooi oogst en de graanoogst en ook de aard- appelverbouw in kwaliteit waren tegen gevallen. Spr. wees er nog op, dat deze tijd van mindere driikte op de bedrijven geëigend is voor het iklaarmaken van het bouw plan in samenwerking met de Rijks- landbouwvoorlichtingsdienst ter plaatse. De tijden zullen moeilijker worden en de boer zal dus moeten produceren wat de markt vraagt. Uit het verslag van de secretaris, de heer E. Voordes, bleek dat het ledental constant bleef en dat men een goed ver enigingsjaar gehad heeft. Uit de lezin gen -en besprekingen kwam vast te staan, dat men de bedrijven zo econo misch mogelijk moet inrichten, want al leen een goed geleid bedrijf waarborgt een bestaan. De penningmeester, de heer G. W. Hulsman, bracht hierna het financieel verslag uit, waaruit bleek, dat de in komsten f 126.en de uitgaven f 35.95 bedroegen, zodat er een batig saldo was van f 90.12. De contributie der vereni ging is zeer matig, omdat de voorlich ting van Rijkswege geschiedt, waaraan geen hoge kosten verbonden zijn. De kascommissie, bestaande uit de heren D. J. Bronsvoort en G. J. Nijland, vond de bescheiden in orde. De nieuwe commissie werd samengesteld uit de heren G. J. Nijland en H. J. Nijland. Het aftredend bestuurslid, de heer E. Voordes, werd met algemene stemmen herkozen. Voor de heer M. Stam, die zich niet herkiesbaar stelde, waren candidaat gesteld de heren Joh. Dijkink en J. H. Jansen. Eerstgenoemde werd gekozen en nam de benoeming aan. De voorzit ter bracht de heer Stam dank voor zijn arbeid in het belang der vereniging. Besloten werd in het komende seizoen een excursie naar „de Schothorst" te maken, waarin de kas f 40.voor reis kosten zal bijdragen. Aan het slot der vergadering gaf de assistent der R.L.V.D., de heer W. Riet berg, nog enkele inlichtingen over snij- mais. Door het gevorderde uur kon hij hierop niet volledig ingaan, maar men kan persoonlijk inlichtingen bij hem ver krijgen over de teelt van dit gewas. DE COÖPERATIE GAAT GROTE GRAANSILO BOUWEN. De Coöp. Aan- en Verkoop vereniging „Holten" hield Maandagavond in het Stationskoffiehuis van de heer M. Kalf- sterman een druk bezochte ledenverga dering onder voorzitterschap van de heer G. Stam. Er is in deze vergadering een belang rijk besluit genomen. Het bestuur vroeg n.l. machtiging van de leden om over te gaan tot het laten bouwen van een mo derne graansilo van 300 ton met de be nodigde machinerieën en verdere moder nisering van het machinepark der ver eniging. Na een uitvoerige toelichting aan de hand van tekenenigen en bereke ningen en na een drukke beraadslaging kon de vergadering zich met dit voor stel verenigen en werd besloten hiervoor een lening aan te gaan bij de Coöpera tieve Boerenleenbank, alhier. De bouw van de silo is nodig gewor den, aldus lichtte 't bestuur zijn voor stel toe, door de noodzakelijke meerdere opslag van boerengranen en door uit breiding van de omzet. Er wordt voorts nog overwogen om ook een weegbrug te doen opstellen. Voordat het tot dit besluit kwam had de voorzitter de aanwezigen welkom ge heten, in het bijzonder de aanwezige nieu we leden. Hij gaf een globaal overzicht van de groei van het bedrijf, waarbij hij o.a. aanstipte dat in het afgelopen jaar 24 nieuwe leden waren toegetreden. Hij deed een ernstig beroep op alle leden, om al hun benodigdheden van de vereniging te betrekken, want daardoor wordt een hecht en sterk eigen bedrijf geschapen. Omzet sterk gestegen. De directeur, de heer M. Bouwhuis, bracht vervolgens een uitvoerig verslag uit over het afgelopen boekjaar, waarin hij tal van optimistische klanken kon laten horen. De omzet steeg in goederen met 62 wagons van 10 ton, zodat de gehele om zet 5.493.012 kg. bedroeg of ruim 549 wagon goederen. De geldomzet beliep een bedrag van f 1.213.618.48 (vorig jaar f 1.149.990). Schreef het bestuur in het vorige jaar verslag: „Hadden alle leden hun beno digdheden voor de volle 100 van de vereniging betrokken, dan hadden wij zeker dit jaar de 5.000.000 kg. omzet gehaald", in het afgelopen jaar is deze hoeveelheid ruimschoots overschreden. Ook de balanspositie van het bedrijf is gunstig. Behalve de in de laatste twee jaar gestichte gebouwen staan alle vaste goederen voor slechts f 1.op de ba lans. De nieuwe gebouwen en terreinen paraisseren daarop met een bedrag van 70.000 gulden. De reserves stegen tot ruim f 18.000, terwijl de ledenrekening een tegoed aanwijst van f 15.720.70. Er werd in 't totaal afgeschreven f 23.887.86, terwijl er nog een netto overschot ge boekt kon worden van f 6.123.31. Hier van werd f 4000.overgeboekt op de ledenrekening. Bij de hierna volgende bestuursver kiezing werden het periodiek aftredend bestuurslid, de heer H. Blankena, en de commissarissen de heren H. W. Meilink en G. W. Peters, met bijna algemene stemmen herkozen. Na dit punt kwam de bouw van de graansilo aan de orde, waarbij de direc teur de nodige toelichting gaf. Het be sluit om het bestuur tot de bouw te machtigen werd met algemene stemmen genomen. Aan het slot van de vergadering bracht de voorzitter dank aan de direc teur en de leden van het personeel voor hun grote ijver in het belang van het bedrijf, ook richte hij zich met een dank woord tot de ass. landbouw consulent, de heer W. Rietberg, en sprak hij er zijn voldoening over uit, dat de besprekin gen inzake de uitbreiding van het bedrijf zo vlot en in zo'n goede geest waren ver lopen. RESERVISTEN RAAKTEN DE ROOS. Door. een vijftal van de reserve-Rijks- politie der Groep Holten werd op 1 Fe bruari 1955 deelgenomen aan de te Zut- phen gehouden Nationale Schietwedstrij den voor Reserve-Rijks- en Gemeente politie. Zij veroverden aldaar een 7e prijs (zil veren beker), terwijl door de reserve wachtmeesters W. ten Berge, J. F. van Geenhuizen en H. J. Dokter (Bathmen) een individuele prijs in de wacht werd gesleept. ELECTRISCH KOKEN IS NIET ZO DUUR. In ons verslag van de voorlichtings avond van het G.E.B. hebben wij ge schreven, dat het klaarmaken van de complete maaltijd door de huishoudkun dige Mej. Oude Wolbers aan stroom ge kost had 36.3 cent. Dat was echter niet juist, want de stroomprijs bedroeg 7.5 ct., hetgeen bij een gebruik van 2.2 kWh een bedragje betekent van 16.5 cent. Het vastrecht wordt n.l. indien men electrisch gaat koken, niet verhoogd, zodat alleen de kWh-prijs moet worden berekend. Dat valt dus nog al wat mee. WIERDENSE REVUE-ARTISTEN ENT AMICITIA. Graads, Dika en Moo zullen Maandag avond in Amicitia optreden voor de le den van de O.L.M.-afdeling met hun dames. Men verzoekt ons mede te delen, dat nog enkele kaarten voor leden beschik baar zijn. GOEDE RESULTATEN VAN DE VARKENSFOKKERS De varkensfokvereniging „Holten en Omstreken" hield Woensdagavond in het Stationskoffiehuis van .de heer M. Kalfsterman haar jaarvergadering on der voorzitterschap van de heer H. Markvoort. In deze vergadering hield de heer J. H. A. G. Sprokkereef, leraar aan de Rijkslandbouwwinteïschool te Hengelo, een lezing over „De problemen rond de varkenshouderij" Spr. belichtte de economische bete kenis van de varkenshouderij, welke 28 pet. uitmaakt van de bedrijfsinkom- sten op de gemengde bedrijven; 80 procent van de varkens strekt tot con sumptie in het binnenland; 20 procent is bestemd voor export. Van betekenis is de export van ons varkensvlees naar Duitsland. Daar worstelt men nog met het probleem van het veredelde Duit se landvarken. Het is voor de Neder landse fokkers zaak om kwalitatief vooraan te blijven en daarvoor is een sterke en goede organisatie noodzake lijk. De snelle groei van de bevolking waarborgt een behoorlijke afzet in het binnenland, maar de export mag hier bij niet verwaarloosd worden. Dc con sument verlangt geen dikke spekvar- kens meer, maar 'n vleesvarken. Nood zaak is het fokken van een beter en stabiel type varken. Wat de voeding betreft, moeten aan een zeug geen aardappelen worden ge voerd. Voor biggen, jonge en zieke varkens is ondermelk altijd nog het onmisbare voedingsbestanddeel. Aard appelen zijn in dit verband een heel best verbouw. Met D.A.-meel en enkele kilogrammen graan vormen zij een goede voeding. Met betrekking tot de voeding merk te spr. nog op, dat mestvarkens geen bieten en wel aardappelen moeten heb ben en fokdieren wel bieten en geen aardappelen. Bij de varkensmestwedstrijd van de GOS, waaraan werd deelgenomen door de vereniging „Jong Holten", afdeling van de BOO, werd 40 pet. van de aan geboden varkens geklassificeerd alsba- convarkens. Het landelijk gemiddelde lag op 36 pet. Van grote betekenis is de snelle groei. Dit kan bij hetzelfde voedsel soms 80 kg schelen. Met betrekking tot een doelmatige inrichting van de hokken, wees de heer Sprokkereef er op, dat de Voorlich tingsdienst te Hengelo de landbouwers gaarne inlichtingen verstrekt betref fende doelmatige hokken. De voorzitter heeft de heer Sprokke reef, die nog verschillende vragen be antwoordde, dank gebracht voor zijn leerzame lezing. In zijn openingswoord had de voor zitter opgemerkt, dat het voor de fok kerij een goed jaar is geweest. Wel licht zal in de maand Mei in Goor weer een centrale varkensfokdag ge houden worden. De secretaris, de heer W. Rensen, constateerde in zijn jaarverslag, dat het met de varkensmesterij in het begin van 1954 nogal vlot ging, totdat zich tegen het einde van het jaar een ge ringe prijsdaling voordeed. Mede door de hoge meelprijzen leverde het mes ten later niet zulke beste resultaten op. Een opmerkelijk feit is daarbij geweest, dat de biggen steeds goed in prijs bleven, wat de fokkers zeer ten goede kwam. Er deed zich in het af gelopen jaar een steeds groter vraag voor naar beter en geregistreerd fok- materiaal. Het ledental liep van 70 op tot 86. In het afgelopen jaar trad de heer Jhr. A. G. van Coeverden toe als beerhou- der. Er zijn dit jaar drie nieuwe be ren aangekocht met premie. De penningmeester, Jhr. A. G. van Coeverden, bracht hierna het finan cieel verslag uit, waaraan wij ontlenen, dat de inkomsten f 785,59 en de uitga ven f 189,87 bedroegen, zodat er een ba tig saldo was van f595,72. De kascom missie, bestaande uit de heren G. Ren sen en C. van de Berg, had de beschei den in orde bevonden, zodat de pen ningmeester onder dankzegging werd gedechargeerd. Als nieuwe commissie leden werden aangewezen de heren G. Rensen en H. Luggenhorst. Het aftredende bestuurslid, de heer G. W. Baltus, werd met algemene stemmen herkozen. Voor het bestuurs lid, Jhr. A. G. van Coeverden, die niet herkiesbaar was, omdat hij beerbouder is geworden en daardoor adviserend lid, werd na een aantal stemmingen gekozen de heer E. Aaltink. Tot afgevaardigden naar de jaarver gadering van 't varkensstamboek wer den aangewezen een bestuurslid, als mede de heer C. van de Berg. Bij de rondvraag adviseerde het be stuur de leden, die fokmateriaal wen sen aan te schaffen of te verkopen, dit te doen door tussenkomst van het bestuur, dat zich daarvoor in verbin ding zal stellen met de heren Dem- mers en Holsbrink van het Varkens stamboek. Tenslotte werd nog besloten het be stuur te machtigen de premie voor aangekochte beren, welke thans ge steld is op f 15,—, te bepalen naar de kwaliteit van de beer. Nadat de secretaris de leden nog op het hart gedrukt had de buurman lid te maken en te overtuigen van de noodzakelijkheid tot verbetering van 't fokmateriaal, en de voorzitter de af tredende penningmeester, Jhr. A. G. van Coeverden, dank had gebracht voor zijn arbeid in het belang van de vereniging, sloot deze de vergadering. ruwe huid, ruwe handen, ruwe lippen DRUK BEZOCHTE OUDERAVOND DORPSSCHOOL. In de prachtige hal van de nieuwe Dorpsschool werd Dinsdagavond onder leiding van het hoofd, de heer B. H. Brouwer, een druk bezochte ouderavond gehouden. Het eerste deel van de avond werd gevuld door een lezing van de heer H. J. Evers uit Amersfoort, die sprak over zijn studiereis naar Amerika, waartoe hij met vele anderen in staat was ge steld door de Amerikaanse regering. De heer Evers werd ingeleid door de heer Brouwer, die er op wees, dat leer krachten en ouders elkaar nodig hebben om de kinderen op te voeden en te onder wijzen. Dit gaat beter naarmate er meer wederzijds begrip voor elkaar bestaat. Zij vormt een gezonde basis voor de op voeding van de jeugd. Er doen zich da gelijks veel problemen voor, het is moed gevend ze op te lossen als de ouders achter het personeel staan. In zijn, met prachtig gekleurde lan taarnplaatjes toegelichte lezing heeft de heer Evers de talrijke ouders en enkele genodigden een beeld gegeven van de on derwijsmethoden in Amerika, waar het opvoeden op de eerste en het onderwij zen op de tweede plaats staat. Spr. be zocht onderwijs-instituten met 25.000 studenten, die een stad op zichzelf vorm den en maakte kennis met een ambachts school, die 23.000 leerlingen telde. De confessionele scholen zijn in Amerika ver in de minderheid, zij worden trouwens ook niet gesubsidieerd. Het openbaar onderwijs is algemeen gebruikelijk, waar bij echter alle vrijheid wordt geboden voor de uitoefening van de godsdiensti ge plichten. De vlag is het symbool, dat alle amerikanen verenigt, zij ontbreekt in geen enkele klas. In bijeenkomsten legt men altijd eerst een gezamenlijke belofte af van trouw aan de staat. Achtereenvolgens vertoonde de heer Evers plaatjes over de kleuter- en lagere scholen, de u.l.o.-scholen, die slechts twee verplichte vakken kennen; Engels en Staathuishoudkunde, en waarin de leerlingen zich in tal van richtingen kun nen ontplooien en vertelde hij van de ove rige onderwijsinstituten. Na een korte pauze liet hij beelden zien van het leven in Amerika en van aardige snapshots op allerlei gebied. De voorzitter dankte de heer Evers en de Amerikaanse ambassade, die belang rijk bijdroeg in de kosten van deze lezing met lichtbeelden. Nadat in de pauze chocolademelk met een koekje was gepresenteerd, werd de uitslag van de stemming voor drie leden van de oudercommissie bekend gemaakt. De drie aftredende leden, de heren Jhr. A. G. van Coeverden, E. Reilink en W. Veldkamp werden met grote meerder heid van stemmen herkozen. De her- kozenen werden gefeliciteerd en de stern- commissie bedankt voor haar arbeid. De verloting ten behoeve van de on kosten bracht ruim f 127.op. Het hoofd deed vervolgens enkele me dedelingen over de enquête inzake de schoolmelk-voorziening. 135 ouders heb ben om de melkvoeding gevraagd, 180 verklaarden zich er niet voor. Hun be zwaren waren volgens de heer Brouwer wel voornamelijk terug te leiden tot de kosten, die deze melkvoorziening vraagt. Voor het personeel brengt een en ander, vooral gezien uit een oogpunt van het onderwijs, wel bezwaren mede, doch het ziet ook de belangen van de kinderen, die het gaarne wil dienen. Invoering wan neer niet 90 van de kinderen er aan deelneemt leek hem niet gerechtvaar digd. Misschien is het financiële be zwaar op te lossen door een gemeente lijke bijdrage, maar als de prijs per flesje inplaats van op 7 cent op 4 cent wordt bepaald kost dit nog een flink be drag. Uit de vergadering werd verzocht deze zaak nog eens onder de ogen te zien, omdat het nut der melkvoorziening op de scholen door de medici hoog wordt Op verzoek van een der kinderen deel de hij nog de uitslag mede van de 's mid dags gehouden schoolschaatswedstrij- den: Meisjes 910 jaar: 1 Mike ten Velde; 2 G. Kers; 3 L. Sinnema; 11-12 jaar; H. Broekhuis, A. Meerman, W. Ve neklaas; 13-14 jaar: A. Paalman, B. Meerman, J. Kromdijk. Jongens: 9-10 jaar: J. Stegeman, A. Klein Velderman, G. Vincent en A. Leeftink; 1112 jaar: W. van Geenhuizen, J. Bosschers, G. Voordes; 13-14 jaar: W. Leeftink, H. Stukker, H. Bolink en Hj Wansink. Nadat nog gesproken was over de wen selijkheid van vrouwelijke leden in de oudercommissie, sloot de heer Brouwer de bijeenkomst met een: wel thuis. BENOEMD. De heer M. Bolink, Borkeld 71, is met ingang van 1 Maart 1955 benoemd tot inseminator bij de Coöperatieve vereni ging voor kunstmatige inseminatie „De Volharding" G.A. te Emmeloord N.O.P, METAALBEWERKERS HEBBEN EIGEN AFDELING In de zaal van de heer K. ter Horst werd Woensdagavond een vergadering gehouden van de werknemers in het metaalbedrijf. Deze bijeenkomst stond onder leiding van de voorzitter van de afdeling Rijssen-Holten van de Algem. Ned. Metaalbedrijfsbond, de heer A. van Geenen te Rijssen, die met zijn medebestuurders aanwezig was. Aan wezig was voorts de districtsbestuur der van de ANMB te Hengelo, de heer R. Baarda. Aangezien in onze gemeente thans 24 personen zijn aangesloten bij deze bond, werd besloten tot oprichting van een afzonderlijke afdeling, welke voor lopig nog zal werken onder toezicht van het bestuur van de afdeling Rijs sen. Er werd een voorlopig bestuur gekozen, bestaande uit de heren A. Njj- hof, voorzitter; G. Wierbos, secreta ris; J. Pasop, penningmeester; G. J. den Heijer en J. Bosman, leden. Er zal nog een vertegenwoordiger aangewe zen worden in het bestuur van de NVV-Bestuurdersbond. IJSWEDSTRIJDEN DORPSSCHOOL. Dinsdagmiddag toonden de leerlingen van de O.L. school hun prestaties op de schaats. Onder leiding van het perso neel werd de tijd opgenomen per chro nometer. De uitslagen van de beste pres taties zijn als volgt: Meisjes 9 en 10 jaar korte baan: 1 Mieke ten Velde, 12 sec-; 2 Gerrie Kers, 12-2 sec.; 3 Liefke Sinnema, 13.4 sec.; 4 Ria van Beek, 13.8 sec.; 5 Anke Bolink, 14.3 sec.; 6 Willemien Wechsta- pel, 14.4 sec.; 7 Willie Kromdijk, 15. sec. Jongens 9 en 10 jaar, korte baan: 1 Jan Stegeman, 10.8 sec.; 2 Alle KI, Velderman, 10.9 sec.; 3 Appie Leeftink, 11 sec.; 3 Gerrit Vincent, 11 sec.; 4 Die- derik Wansink, 11.6 sec.; 5 Jan Brouwer, 11.8 sec.; 6 Henk Kevelham, 12 sec.: 6 Bennie Oolbekkink, 12 sec.; 7 Ad je v. d. Bovenkamp, 12.2 sec. Meisj.es 11 en 12 jaar, lange baan: 1 Herma Broekhuis, 14.5 sec.; 2 Alie Meerman, 15.7 sec.; 3 Fennie Veneklaas, 17.6 sec.; 4 Jennie Lammers, 18.2 sec; 5 Dinie Schippers, 19.6 sec.; 6 Jkvr. Willie van Coeverden, 21.2 sec.; 7 Annie Schol ten, 21.5 sec. Jongens 11 en 12 jaar, korte baan: 1 Wim van Geenhuizen, 14.2 sec.; 2 Jan Bosschers, 14.3 sec.; 3 Gerhard Voor des, 14.6 sec.; 4 Bert Snijders, 15 sec.; 5 Jan Sluiter, 15.2 sec.; 6 Jopie Nijendijk, 15.4 sec.; 6 Henk Stegeman, 15.4 sec.; 1 Eric Vincent, 15.5 sec. Meisjes 13 en 14 jaar, lange baan: 1 Aaltje Paalman, 15.5 sec-; 2 Betje Meerman, 17.5 sec.; 3 Jo Kromdijk, 21 sec. Jongens 13 en 14 jaar, lange baan: 1 Wim Leeftink, 14.7 sec.; 2 Herman Schutte, 15 sec.; 3 Henk Wansink, 15,2 sec.; 3 Henk Schooien, 15.2 sec.; 4 Be rend J. ten Dam, 16.5 sec.; 5 Henk Velt- kamp, 20.1 sec. Er waren veel kornuiten van de strij ders om de ritten gade te slaan op de Noordpool, doch de belangstelling van de zijde der ouders ontbrak vrijwel ge heel. De eerste, tweede en derde prijswin naars van de verschillende groepen ont vingen geldprijsjes door de medewerking van de Oudercommissie. De IJsvereniging had de baan welwil lend afgestaan voor de schoolwedstrijd en de scholieren van de Dorpsschool vrij entree gegeven voor deze gelegenheid, op vertoon van een schoolstempel. VERKOOPDAG VAN DE VROUWENVERENIGING. Door de leden van de Vrouwenvereni ging zijn zoveel goederen vervaardigd, dat zij op 2 Maart a.s. een verkoopdag hopen te organiseren. Hopenlijk zijn er velen in onze ge meente, die de vereniging willen helpen haar werk voor de kerk te kunnen voort" zetten en zullen komen kijken naar en kopen van de collectie, die door de da mes is vervaardigd. Er is een grote ver scheidenheid sokken, schorten, pyama's, truitjes, babykleertjes enz. De opening is bepaald op Woensdag middag 2 Maart om 4 uur in Irene. De trekking van de verloting heeft 's avonds plaats in de zaal. het tar'i, ninj ven Ir wer naa: de wer enig B: de t toch verl plaa de "V hoe\ digd van Hi boei done voor

Holtens Nieuwsblad | 1955 | | pagina 2