1 lllll lil!... Plaatselijk Nieuws AGENDA ♦M No. 4. Jaargang 7. ZATERDAG 29 JANUARI 1955 Verschijnt elke Zaterdag. iOLTENS NIEUWSBLAD abonnementsprijs van du blad bedraagt 1.15 p. kwartaal Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad" te Holten. Telef. K 5488 - 234 Adv.-prijs115 m.m. (d contantf 1.50. Iedere m.m. meer f 0.06 het werk der HEIDE-MIJ. Op uitnodiging van de afdelingen der 0.L-M. en C.B.T.B. en van de Bedrijfs vereniging „Holten" verzorgde de Ned. Heide-Maatschappij voor een groot aan tal toeschouwers Woensdagavond in zaal Vosman een filmavond, die zeer in de smaak gevallen is. De voorzitter van de Bedrijfsvereni ging. de heer Joh. G. Holterman, zeide verheugd te zijn over de flinke opkomst en begroette in het bijzonder de heren Schut, Jansen en J. B. Meijer van de Heide-Mij. Voor de pauze werden de films „Maas en Waal" en „De Hoge Veluwe" ver toond. Hierna hield de heer Schut een korte inleiding over de geschiedenis van de Ned. Heide-Mij. Deze is een vereni ging ten algemenen nutte en beoogt niet het maken van winst, doch opvoering van de productiviteit. Zij werd opgericht op 5 Januari 1888. Hield zij zich in den beginne bezig met de bosbouw, later waren het vooral de ontginningen, die haar aandacht vroegen en thans zijn 't o.a. grote werkobjecten, herontginning en ruilverkaveling. Begonnen werd met 1 ambtenaar, thans bestaat het kader uit 3000 functionarissen. In drukke tij den werken er onder hun leiding 30.000 tot 40.000 mensen. Daar Nederland thans nog maar 7 pet. bos bezit, is van ont ginning geen sprake meer. Er gaat elk jaar door stadsuitbreiding en wegen aanleg 2500 ha. goede cultuurgrond verloren. Naast inpoldering moet vooral de her ontginning op de voorgrond worden ge steld om zoveel en zo goedkoop moge lijk te produceren. Daarom worden nu dan ook vele cultuur-technische wer ken uitgevoerd. Niet alleen aan ont= watering, maar ook aan waterbeheer sing moet grote aandacht worden be steed. Door ruilverkaveling stijgt de productie met 20 tot 300 procent. Naar aanleiding van deze voordracht vraagt de heer W. Rietberg o.a. of de enk- en broekgronden in Holten voor ruilverkaveling in aanmerking zouden kunnen komen. De heer Meijer antwoordde hierop, dat dit voor de Holter boeren zeer ze ker van groot belang zou zijn, ware het alleen maar om het net van goede ver harde wegen, dat dan ontstaat. Maar ook uit economische overwegingen is ruilverkaveling in de gemeente Holten zeer zeker sterk aan te bevelen. De fi nanciële consequenties zijn zeker niet onoverkomelijk, zoals de heer Meijer de aanwezigen voorrekende. De kosten kunnen in 30 jaar worden betaald. Na de pauze volgde de vertoning van de hoofdfilm „Langs ongebaande we gen", waarin de toeschouwers op boei ende wijze in de trant van 'n speel film werden meegevoerd langs de verschillende grote objecten in uitvoe ring. Daarbij werd de klok ook even 100 jaar teruggedraaid. Door deze film kreeg men wel een duidelijk beeld van de mechanisatie, welke bij grote werken wordt toegepast. De voorzitter bracht dank aan de Di rectie van de Ned. Heide-Mij. en de spre kers voor deze goede avond, welke het nuttige en het- aangename in zich ver- VEEARTSENIJKUNDIGE DIENST. Plaatsvervanging inspecteur vee- artsenijkundige dienst Overijsel. De heer G. S. E. Vegter, dierenarts, alhier, is bij beschikking van 10 Jan. '55 van de minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening met ingang van 1 December 1954 voor onbepaalde tijd aangesteld als tijdelijk plaatsvervanger van de inspecteur van de veeartsenij- kundige dienst in het district Overijsel. Ds. HAGEN SPRAK VOOR GEREF. JEUGD. Op uitnodiging van het bestuur van de Geref. Jongelingsvereniging sprak Don derdagavond van de vorige week in de Geref. Kerk Ds. T. J. Hagen uit Deventer over „De zonde tegen het" beeld". Nadat gezamenlijk gezongen was Ps. 14710 opende Ds. R. A. Hoogkamp deze goed bezochte bijeenkomst met ge bed en het lezen van Deut. 6 49. Na een kort woord van welkom, in zonderheid tot de geachte spreker, werd bet woord gegeven aan Ds. Hagen, die begon met op te merken, dat de bezoe kers, die van dit onderwerp iets bijzon ders verwachten, misschien wel teleur gesteld naar huis zouden gaan. Veel mensen weten de juiste beteke nis van het 2e gebod niet. „God wil niet dat wij van Hem een beeld maken", wordt vlot geantwoord op de vraag: Hoe luidt bet 2e gebod?, doch onder beeld wordt veel meer verstaan dan iets zichtbaars. Afgod is alles wanneer wij iets lief hebben boven God. Wanneer we met tegenzin ons morgen gebed doen of met tegenzin, uit sleur of uit traditie uit de bijbel lezen of naar de kerk gaan, zondigen wij tegen het beeld Gods. Uitvoerig stond Ds. Hagen stil bij de afval van deze tijd, die niet te stuiten is met het bouwen van prachtige jeugdgebouwen, enz. enz. We moeten terug naar de bijbel en leven naar de eis van Gods Woord. Nadat Ds. Hagen door Ds. Hoogkamp dank was gebracht voor zijn boeiende rede, sloot Ds. Hagen deze avond met gebed, nadat gezongen was Psalm 1. IS EEN OVERKOEPELEND SPORTORGAAN GEWENST? Op uitnodiging van het bestuur der Jongeren Discussiegroep kwamen Za terdagavond in hotel Holterman afge vaardigden van verschillende sportver enigingen in onze gemeente samen om te spreken over de oprichting van een overkoepelend sportorgaan. Ook bur gemeester Enklaar liet van zijn belang stelling blijken. De voorzitter van de JDG, de heer J. Kater, zette het doel van deze bij eenkomst uiteen en wees er op, dat de sport in Holten een armetierig be staan lijdt en dat de JDG gaarne een poging zou ondernemen om haar, in samenwerking met de sportverenigin gen, tot meer bloei te brengen. De verenigingen zijn dikwijls te klein en er zijn geen terreinen en lokalen en men zou door meer eenheid tot een grotere sportontplooiïng kunnen komen. Ook ontbreekt het aan sporten voor het vrouwelijk deel van de bevolking, terwijl zou kunnen worden overgegaan tot de oprichting van een schaak- en een damclub, omdat er ook liefhebbers zijn voor deze binnensporten. Dik wijls is er gebrek aan geldmiddelen, waardoor de verenigingen niet tot ont plooiing kunnen komen. De JDG meent, dat hierin verbetering kan worden ge bracht door samenwerking in een over koepelend sportorgaan, samen te stel len uit afgevaardigden van de vereni gingen, die deze dan kunnen bijstaan bij de oplossing van hun moeilijkhe den en door het maken van propagan da door sportfilms, het optreden van athleten en het organiseren b.v. van 'n algemene sportdag in 't kader van het VVV-vacantieprogramma. Deze laatste zou dan in de eerste plaats bestemd zijn voor de ingezetenen. Bij de g'edachtcnwisscling, welke na deze uiteenzetting volgde, kwam o.m. naar voren, dat er geen behoefte is aan meer verenigingen, dat het wel ge makkelijk is nog meer verenigingen op te richten, maar dat zij na korte duur weer verdwijnen en dat het beter is door zelfwerkzaamheid van de vereni gingen te komen tot grotere verban den, waarna men dan een coördinerend lichaam in het leven zou kunnen roe pen. De vrees werd geuit, dat van bo venaf het beoogde doel niet zal wor den bereikt en de vraag werd ge steld of de JDG niet te veel hooi op haar vork neemt door deze dingen te willen organiseren. Opgemerkt werd, dat in een betrekkelijk kleine plaats als Holten toch niet alle verenigingen tot grote bloei kunnen komen. Er is in dezen altijd een zekere op- en neer gang. Anderzijds werd opgemerkt, dat aan samenwerking toch wel behoefte schijnt te bestaan, gezien de verschillende moeilijkheden der verenigingen, welke bij deze discussie naar voren kwamen. Ook werd gewezen op de behoefte aan een Zaterdagmiddag-afdeling in de voetbalclub voor hen, die principiële bezwaren hebben tegen sportbeoefe ning op Zondag. De voorzitter zeide bij de beant woording van de sprekers o.m., dat de JDG wel een bloeiende volleybal afdeling heeft, maar dat het niet in de eerste plaats haar bedoeling is meer dere verenigingen op te richten. Zij heeft het initiatief genomen tot deze samenspreking, maar zal bij 't totstand komen van zo'n orgaan zich terugtrek ken. Tenslotte werd besloten een com missie te benoemen, die het aange sneden vraagstuk in studie zal nemen en daarbij o.a. ook zal betrekken de vraag of er behoefte is aan een cultu rele contactcommissie, zoals die reeds gepropageerd is, met op de achter grond een fonds van de gemeente voor het eventueel laten optreden van het Overijssels Philharmonisch Orkest, be roeps-toneelgezelschappen e.d. Reke ning houdend met de samenstelling der gemeente, werden tot leden dezer com missie aangewezen de heren G. S. E. Vegter, J. M. 'Metzger, G. Brands, A. Westerik en J. Wiggers. De voorzitter zeide in zijn slotwoord, dat de uitkomst iets anders is gewor den dan men gedacht heeft, maar men zal nu het idee van de JDG nader gaan bestuderen. Hij dankte de burgemees ter en dc overige afgevaardigden voor hun belangstelling. ARCHITECT JANS SPRAK VOOR DE PLATTELANDSVROUWEN Dinsdagavond hield de Twentse ar chitect in een bijeenkomst van de afd. Holten van de Ned. Bond van Platte landsvrouwen in hotel Holterman een causerie over „Mooi Twente". Hoewel de heer Jans niet in het dia lect sprak, wees hij in de inleiding op de betekenis van wat hij noemde de moedertaal en op het toenemend stre ven om deze te behouden. De heer Jans voerde zijn toehoorsters in gedachten door het Twentse land en liet aan de hand van lantaarnplaat jes de talrijke oude bouwwerken en monumenten zien, waaraan Twente nog rijk is. Zo werd een bezoek ge bracht aan de St. Plechelmuskerk te Oldenzaal, waar verder nog tal van oude geveltjes getoond werden, aan Losser en Ootmarsum, aan de water molen te Haaksbergen. Spr. gaf een toelichting op de oude architectuur, die een grote verwantschap vertoont met de aangrenzende delen van Duits land. Hij vertelde van 't kasteel Twickel en de prachtige tuinen van het huize Weldam onder Diepenheim en vertoon de verschillende plaatjes van oude boerderijen, waaronder enkele malen een „Lös Hoes", van kerktorens en an dere oude gebouwen. Het slot werd gevormd door enkele prachtige opna men van de Friezenberg. De heer Jans wist met zijn grapjes en anecdotes van Twentse origine zijn gehoor zeer te boeien en te amuseren, zodat het zeer genoten heeft van zijn causerie. De vice-presidente, Mevr. B. Beij- ers—Holterman, die de heer Jans en de leden met een kort woord had wel kom had geheten, bracht hem aan 't slot van zijn causerie dank voor de mooie avond en sprak de hoop uit, dat hij nog eens een excursie met de le den der afdeling zou willen leiden. In deze bijeenkomst werden voorts nog enkele ingekomen stukken behan deld van het hoofdbestuur en over een cursus op „Den Alerdinck". Voorts werd medegedeeld, dat de periodiek aftredende bestuursleden, de dames H. Maats—Kevelam en H. Boo- de—Rensen, zich in afwijking van de mededeling op de convocatie niet herkiesbaar hebben gesteld. HOUT WAS PRIJZIG Bij de Zaterdagmiddag in Amicitia alhier, ten overstaan van notaris B. H. Pluimers uit Markelo gehouden pu blieke houtverkoop, ten verzoeke van de N.V. Ter Horst en Co. te Rijssen. werden de volgende prijzen gemaakt: berkenhout en eikenstammetjes f 15,— tot f25,— per perceel; percelen dode dennen f25,— tot. 130,— per perceel; andere dennen f 30,— tot f 40,— p. per ceel. De ca. 180 percelen, hoofdzake lijk brandhout, lagen in de Holterberg. Het hout werd nogal prijzig genoemd. FILM DON CAMILLO IN HOLTEN Maandagavond a.s. zal de Irene-com- missie in 't jeugdgebouw aan de Bosch kampstraat de bekende en ontroeren de film vertonen „De kleine wereld van Don Camillo", die in talloze bios copen in ons land weken geprolon geerd moest worden. Medewerking aan deze avond verleent onze oud-plaats genoot ,de heer H. J. Hoeve, thans te Oosterbeek, die in de pauze zal de clameren. PROPAGANDA-AVOND DIERENBESCHERMING. De Holtense dierenvrienden beleggen op Donderdag 3 Februari a.s. in de zaal van hotel Vosman 'n propaganda-avond om te komen tot een zelfstandige afde ling van de Vereniging voor Dierenbe scherming. Er zijn reeds meer dan 50 aangesloten leden in onze plaats, maar men moet er 100 hebben om een afde- iing te kunnen stichten. Wanneer men plaatselijk over een afdeling beschikt, zal ook meer activiteit ontplooid kun nen worden, want er heerst nog veel dierenleed en er komen dikwijls nog ergerlijke dingen voor. Wij herinneren in dit verband aan het door een aanrij ding gewonde paard, dat men uren heeft laten liggen zonder de nodige maatregelen te treffen. Ds. van Oost uit Vriezenveen zal een causerie houden over de dierenbescher ming, terwijl een sprekende kleuren film vertoond wordt over het Nationaal Kruger Park in Oost-Afrika, een reser vaat waar de dieren vrijelijk in 't wild leven. Niet alleen herten en antilopen, maar ook leeuwen en olifanten. De Tegehaja's met hun band verle nen aan deze avond hun muzikale mede werking. Nadere bijzonderheden vindt men in een advertentie in dit nummer. HET VOLKSTONEEL IN AMICITIA Zaterdagavond geeft het Ned. Volks toneel „De Toneelvereniging" in Ami citia een uitvoering van het spel in 4 bedrijven van Eugène O'Neill „Anna Christie". De opvoering vindt plaats op uitnodiging van de Bestuurdersbond van het NVV. maar is ook toegankelijk voor niet-leden. Een aantal plaatsbe wijzen is daarvoor in hotel Holterman beschikbaar. „Wij hebben", zo schreef het Volkstoneel, „met deze voorstelling een enorm succes". Nu de dood 't werk van O'Neill heeft afgesloten, is er alle aanleiding om t.e proberen door her opvoeringen tot 'n waardebepaling van de verschillende werken van een van de grootste toneelschrijvers van deze eeuw te geraken. Als aandeel van ..De Toneelvereniging" lijkt een opvoering van „Anna Christie" aangewezen. Het behandelt het oude, maar nooit ver ouderde motief van de loutering door de liefde. De moederloze Anna Chris tie is als kind door haar vader, een zeeman, uitbesteed op het land. Ver der heeft hij zich heel weinig van haar aangetrokken. Al vroeg werd er mis bruik gemaakt van haar onervarenheid en onbeschermdheid en via een be trekking is zij in „het leven" beland Hoe het haar verder vergaat, als zij bij haar vader aan boord komt, mogen 'wij niet verklappen. Verlaten door haar vader en haar verloofde blijft Anna verslagen en ontgoocheld achter. Maar tenslotte overwint de liefde. Het gebeurt niet vaker dan eenmaal per jaar, dat een beroepsgezelschap naar Holten komt. Zo'n kans mag men niet verzuimen. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Kerk. Holten. 10 uur Ds Is raël (Bed. H. Doop). Collecte N.O.P. 19.30 uur Ds A. Jörg van Delden (Jeugddienst). Collecte voor de Jeugd diensten. Dijkerhoek. 10 uur Ds Addink. Col lecte N.O.P. Geref. Kerk. 10 en 3 uur Ds Hoogkamp. OUDERLING-KERKVOOGD Bij de j.l. Donderdagavond gehouden stemming voor de verkiezing van een ouderling-kerkvoogd der Herv. Kerk is de heer J. Kroon als zodanig geko zen. Tegencandidaat was de heer G. J. Langenbarg. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Inlichtingen dagelijks aan het Groeps- bureau Rijkspolitie, Oranjestraat 55, te lefoon 352. Gevonden: 2 wollen sjaals; 1 porte- monnaie zonder inhoud4 portemon- naies met inhoud; 1 paar meisjeshand schoenen; 7 handschoenen en/of wanten; 1 paar kinderwanten; 2 honden; 1 arm band; 1 zaklantaarn; 2 muntbiljetten van f 2.50. Verloren: 6 handschoenen en/of wan ten; 1 schaatssleutel. AFSCHEID BIJ DE SPOORWEGEN Vrijdagavond van de vorige week heeft de heer H. J. Pinkert, halte wachter der Ned. Spoorwegen alhier, in het café van de heer M. Kalfster- man afscheid genomen van zijn colle ga's uit Holten en Rijssen. In een ge zellige sfeer kwam een 50-tal spoor wegmannen bijeen om de heer Pinkert en zijn echtgenote bij het verlaten van de dienst nog eenmaalde hand te drukken. Een droevig afscheid was het niet, want de heer Pinkert heeft er 40 jaren opzitten en zijn pensioen wel verdiend. De stations-chef van Rijssen, de heer S. N. Blokdijk, sprak de heer Pinkert toe en schetste hem als een goed en bekwaam spoorman, die altijd opge ruimd en in een goede verstandhou ding met z'n collega's zijn dienst placht te vervullen. Hij was zelfs zo voortva rend om zijn opvolgers in zijn eigen tijd. op te leiden en zo bekwaam voor de dienstuitvoering te maken. Hij bood namens het stationspersoneel te Rijs sen, de wachtposten 11, 12 en 13 en het personeel van de ATO aldaar een rooktafel aan. Namens de afdeling Holten van de Ned. Vereniging van Vervoersperso- neel nam de heer Joh. Nekkers af- ocneid van het lid der afdeling en bood een wandelstok aan, terwijl diens echt genote met een bloemetje werd ver eerd. Het was tenslotte de heer L. Vene klaas, die namens het stationsperso neel te Holten en de beide ploegen van weg en werken een lampekap en een schemerlamp aanbood met een kort afscheidswoord. De heer Pinkert dankte allen voor hun belangstelling bij zijn heengaan als spoorman en voor de mooie cadeaux en bood hen nog een gezellig samen zijn aan. HOLTENS JEUGDTONEEL OP DE PLANKEN Onder leiding van de heer F. Groene- woudt-, onderwijzer alhier, heeft een groepje jongens en meisjes van de Dorps- en Uloschool onder de naam van „Holtens Jeugdtoneel" Zaterdag avond in Amicitia een revue opge voerd, getiteld: „Ons nieuwe leesboek". De opbrengst kwam ten bate van de plaatselijke afdeling van het Centraal Genootschap voor de uitzending van kinderen naar vacantiekolonies enz. De revue bestond uit verschillende schetsjes en een operette „De gouden kroon". Hierin speelden mee 12 jon gens en 19 meisjes. Koning Ramanassie was door de boze fee de kroon ontsto len en nu heerste er in zijn rijk hon gersnood en tegenspoed. Enkele hof maarschalken hadden reeds geprobeerd de kroon op te sporen, maar waren niet teruggekeerd. Een onbekende jon geling bracht .van een goede fee brood voor de hongerenden en bood aan de kroon terug te brengen. Via de kabou ters wist hij de boze 'fee onschadelijk te maken en keerde met de kroon ook de voorspoed in het land terug en zelfs de verdwenen maarschalken. Als be loning kreeg de jongeling, die 'n prins bleek te zijn, de dochter van Koning Ramanassie en diens koninkrijk. De ko ning en zijn familie, hovelingen, hof nar, dienaren, kaboutertjes en de fee- en, allen speelden hun rol aardig. Er waren soms ontroerende tafereeltjes. De voorzitter van de plaatselijke af deling van het Centraal Genootschap, de heer H. J. A. Koldeweij, gaf een kort overzicht van de uitzending van kinderen uit onze plaats, waarvoor, ondanks de bijdragen der ouders en van de gemeente, altijd nog geld te weinig is. Hij dankte de heer Groene- woudt met zijn groepje, Mevr. Be rends en de heren Van Bruggen en Van Geenhuizen voor hun arbeid bij deze voorstelling. Er werd een kleine verlo ting gehouden en de kinderen ontvin gen een tractatie. Het was jammer, dat de zaal niet geheel bezet was. Vrijdag 28 Jan.: Jaarvergadering Jong Holten in hotel Muller. Aanvang half acht precies. Vrijdag 28 Jan.: Vergadering C.J.M.V. (dorp). Inleiding van de burgemees ter Mr. W. H. Enklaar over „Opvoe ding tot staatsburger". In Irene. Aan vang 8 uur. Zaterdag 29 Jan.: Uitvoering Ned. Volkstoneel in Amicitia voor leden en niet-leden van het N.V.V., met het toneelspel in 4 bedrijven „Anna Chris tie". Aanvang 8 uur (zie advertentie). Maandagavond 31 Januari, Geb. „Reho- both", 7.30 uur: Uitvoering door de Chr. Ontspanningsclub „C.O.C." met medewerking van 't muziekclubje „Boholoos" (zie adv.). Dinsdag 1 Febr.: Uiterste datum voor aangifte plaatsing of verandering op de hotel- en pensionlijst van de V.V.V. (zie adv.). Dinsdag 1 Febr.: Filmavond Chr. Blin deninstituut „Bartimeus" in Irene. Aanvang 8 uur. Kindervoorstelling 3.30 uur (zie bericht). Dinsdag 1 Febr.: Ouderavond Openbare lagere school te Dijkerhoek, aanvang 7.45 uur. 7 uurBezichtiging werk van de leerlingen. Dinsdag 1 Febr.: Spreekuur Dr Tromp Visser, kantoor Algem. Ziekenfonds 16.3017 uur (vooruit bespreken). Dinsdag- en Donderdag van 912 uur: Aangifte hondenbelasting ter gemeen te-secretarie (tot uiterlijk 1 Maart). Donderdag 3 Febr.: Propaganda-avond voor Dierenbescherming, in zaal Vos man. Lezing Ds van Oost. Kleurenfilm „Krüger Nationaal Park". Muzikale omlijsting Tegehaja's. Aanvang 7.30 u. (zie advertentie). Donderdag 3 Febr.: Spreekuur en aan gifte voor Kraamcursus Deventer, kantoor Algem. Ziekenfonds voor Hol ten, 13.3014.30 uur. Vrijdag 4 Febr.: Opvoering van de operette „Zwaan kleef aan" in Amici tia. Aanvang 1.30 uur. Zaterdag 5 Febr.: Laatste dag inleve ren brieven koop burgerwoonhuis (zie advertentie) Maandag 7 Febr., 's av. 7.30 uur: Le denvergadering Fokver. Fries-Holland se; tevens vertoning lichtbeelden fok- veedag 1954, door de heer Dijkstra, bij Stationskoffiehuis Kalfsterman. Woensdag 9 Febr.: Filmavond van de Nationale Levensverz. Bank in Ami citia. Woensdag 9 Febr., Gebouw „Irene", 7 uur: Jaarfeest van de Meisjesclubs „Martha" en „Jong Leven", zaal open 6.30 uur (zie adv. in 't volgend num mer). Zaterdag 12 Febr.: Tweede uitvoering van de Mandoline Club „Jong Leven", met medewerking van de Larense Schotsers en Gait Jan Kruutmoes, in Amicitia. Vrijdag 18 Febr.: Lezing over de toe komstige Ouderdomsvoorziening, in zaal K. ter Horst. Zaterdag 5 Maart: Uitvoering van de Arb.toneelver. V.O.P. in zaal Maats. ï.ast van Zenuwen? Mijnhardt's Zenuwtabletten helpen U er overheen. B— BURGERLIJKE STAND. GeborenMattanja, dv Hendrik Breed- veld en Adriana Pijl. Gehuwd: Gerrit Jan Vorkink, 28 j., en Hermina Rensink, 24 j., beiden Holten. BEVOLKING. Vertrokken: M. H. J. Lauterbaeh en gezin van Holterberg 26 naar Hengelo (O.). P. Winterman en gezin van Neerdorp 56 naar Markelo. Officiële publicaties ZITTING WOONRUIMTECOMMISSIE. De voorzitter van de Woonruimte- commissie maakt bekend, dat de maan delijkse zitting dier commissie niet zal plaats hebben op Dinsdag 1 Februari a.s., maar op DINSDAG 8 Febr. d.a.v. De voorzitter voornoemd, J. KROON. HOUDT UW LAMP BRANDENDE? Van de fiets is het achterlicht het meest kwetsbare, maar ook het meest verwaasloosde onderdeel. Dat rode licht is voor anderen een onveilig sein, het betekent: „Daar is een obstakel, waarmede ik rekening houden moet". Voor U is het echter een VEILIG licht, want het kan U behoeden voor een aanrijding door achterop komend ver keer. Mag het Verbond voor Veilig Ver keer U deze welgemeende raad geven?

Holtens Nieuwsblad | 1955 | | pagina 1