MELK OP SCHOOL ?n ^aatselijk Nieuws KOU-KOORTS-GRIEP Discussie-avond van de C.J.M.V. Dorp AGENDA Wrijf Kou en Pijn 'O; ra:G mt is ♦»t Do. 2, Jaargang 7, ZATERDAG 15 JANUARI 1055 Verschijnt elke Zaterdag. HOLTENS NIEUWSBLAD abonnementsprijs van dit blad bedraagt f 1.15 p. kwartaal TJitgave van de Stichting Holtens Nieuwsblad" te Holten. Telef. K 5483 - 234 Adv.-prijs115 m.m. a contantf 1.50. Iedere m.m. meer f 0.06 Er is momenteel geen product, dat zo zeer in het teken van de publieke be- gstelling staat als de melk. De door regering genomen maatregelen, wei een verhoging van de consumptie- Ikprijs met 3 en 4 cent per liter heb- i veroorzaakt, hebben uit alle lagen onzer samenleving een stroom van pro testen opgeroepen. In onze plaats is de prijs van de melk verhoogd met 4 cent. Een verhoging, welke normaal niet mo gelijk zou zijn, maar wij lagen hier een I™ cent lager dan in de ons omringende ge- "bieden, zodat er waarschijnlijk wel niets tegen te dopn zal zijn, dat men nu de prijs heeft rechtgetrokken om met de gehele streek gelijk te komen. Deze prijsverhoging is niet zonder be denking, omdat zij voor vele gezinnen bet huishoudelijk budget dreigt te ver storen en aanleiding kan worden, dat vooral in de gezinnen, waarin daaraan de meeste behoefte bestaat het melk gebruik minder zal worden. Melk is een zeer belangrijk voedings middel. Zij bevat eiwitten, vitaminen, mineralen en andere stoffen, welke voor al voor de gezondheid van onze kinde ren van groot belang zijn. Geregeld melk gebruik maakt het lichaam, volgens de deskundigen, minder vatbaar voor ziek ten en voert het groeistoffen toe, welke op andere wijze niet te vervangen zijn. Van regeringswege wordt daarom sterke aandrang uitgeoefend op de ge meente- en schoolbesturen om op de la gere scholen, voorzover zulks nog niet hiedt, over te gaan tot het verstrek- van melk aan de leerlingen, in de kosten waarvan door de ouders dan zo- veel mogelijk wordt bijgedragen. Men zal ons tegenwerpen, dat dit wel noodzakelijk kan zijn in de steden, maar dat daaraan op het platteland geen be hoefte kan bestaan, omdat men daar bij de bron van de melk verkeert en de kin deren dus voldoende melk zullen krijgen. Met deze redenering moet men toch voorzichtig zijn, omdat de praktijk leert, dat ook op het platteland in lang niet alle gezinnen voldoende melk aan de kin deren wordt verstrekt er zijn gezin nen met kinderen, waar niet meer dan 1 liter melk per dag wordt genomen jeen erg jammer is. Maar bovendien er heel veel kinderen, die niet gaarne k drinken, waardoor het dagelijks ge bruik van een noodzakelijke hoeveelheid dit gezonde voedingsmiddel achter wege blijft. Nu doet zich het typisch verschijnsel voor de ervaring met de schoolmelk- voorziening heeft dit geleerd dat deze kinderen op school dikwijls wel melk drinken, omdat er blijkbaar van het ge zamenlijk melkdrinken zo'n suggestieve invloed uitgaat, dat zij wel mee moeten doen. Bovendien kan de aandrang en het geestelijk overwicht van de meester of de juffrouw van grote invloed zijn. Uit dien hoofde zou het reeds belang rijk zijn, indien men ook in onze ge meente kon besluiten om tot de melk- voorziening op de lagere scholen over te. gaan. Desnoods bij wijze van proef. Door de schoolartsendienst is hierop, naar wij menen, ook reeds aangedrongen. Wij stellen ons voor, dat het mogelijk moet zijn, bij afname van grotere hoe veelheden melk, bij de melkfabriek een enigszins gereduceerde prijs te bedingen. Wel wordt het onderwijzend personeel in dit geval weer een last op de schou ders gelegd, maar het zal daartegen zeker geen bedenkingen hebben als het om de gezondheid der leerlingen. 3 heb l E LTEli MINISTER STAF SPREEKT VOOR DE C.H.U. Zoals in de agenda reeds enkele we- in is aangekondigd, zal Zijne Excel lentie Ir. C. Staf, Minister van Oorlog van Marine a.i. op Vrijdag, 21 Jan. in het gebouw Irene in 1 een open- Ie vergadering van de plaatselijke af deling van de C.H.U. een spreekbeurt vervullen. De vergadering begint om kalf acht. Z.Exc. zal spreken over het onder- Onze defensie-inspanning in in- irnationaal verband". De Minister zal aarbij zeker komen te spreken over de belangrijke offers, welke het Nederlandse volk zich heeft moeten getroosten ffij denken daarbij aan de anderhalf Nllliard aan belastingen, welke moesten worden opgebracht ter voorbereiding van de verdediging van West-Europa. Bovendien is de bewindsman door het veelbesproken liftverbod in de belang stelling komen te staan, zodat velen eens sullen willen horen wat de Minister tot °us te zeggen heeft. ZENDINGSAVOND GAAT NIET DOOR Men verzoekt ons mede te delen, dat avond van de Suriname-Zending (Zeister Zendigsgenootschap) wegens uitvoering van H.M.V. op Woensdag t" Jan. a.s. niet door zal gaan. ANAPIRIN (Mijnhardt) veelvoudige 9e|teeslcracht door veelvoudige samen- Koker 50 tabletten 90 ct, 25 CURSUSAVOND LEDEN N.V.V. De Bestuurdersbond van het N.V.V. heeft voor de leden van de daarbij aan gesloten vakorganisaties en voor hen, die eventueel als lid wensen toe te tre den, een cursusavond belegd in de zaal van café „De Waag" van de heer K. ter Horst. Op deze avond zal de heer J. Bouma uit Utrecht het onderwerp be handelen: „De toekomstige Ouderdoms voorziening". Aangezien door velen met spanning wordt uitgezien naar de vast stelling van een wet waarin de ouder domsvoorziening definitief zal worden geregeld, naar men over het algemeen hoopt, volgens de richtlijnen zoals deze zijn vastgelegd in het rapport van de S.E.R., verwachten wij voor deze inlei ding grote belangstelling. MET AUTO IN HET KANAAL Onze plaatsgenoot, de heer C. Rei- singer, is Dinsdagavond omstreeks half acht op de Snippelingsdijk nabij De venter door de gladheid van de weg met zijn auto geslipt en in het Over ijssels Kanaal gegleden. Het ijsdek brak door de zwaarte van de auto, waardoor deze in de diepte verdween. De heer R. behield zijn tegenwoordigheid van geest, waardoor het hem gelukte een portier te openenen en hij zich zwem mend kon redden. Een passerende wiel rijder ontfermde zich over hem en bracht hem naar 'n garage in de buurt, waar hij van droge kleren werd voor zien en zonder zijn auto de terugreis naar Holten kon aanvaarden. Deze is later met behulp van een takelwagen op het droge gebracht en naar een garage gesleept. Gezien de beschadi ging van de wagen, mag de heer R. van geluk spreken, dat het portier nog functionneerde, waardoor hij de wagen nog tijdig verlaten kon. Het koude bad heeft tot nu toe nog geen ernstige gevolgen voor hem gehad. BEVORDERD TOT EERSTE LUITENANT Onze oud-plaatsgenoot, de heer H. H. Fransen, thans werkzaam voor de BPM te Lutong in Serawak (Br. Bor neo) is bevorderd tot reserve eerste luitenant der Technische Troepen. FILMAVOND REKKENSE INRICHTINGEN Vanwege de Rekkense inrichtingen, opvoedingsgestichten voor verwaar loosde kinderen en psychopaten, werd in gebouw „Irene" een filmavond ge houden. Vertoond werd de Engelse ge luidsfilm „Kinderen voor de rechter", waarin de toeschouwers een aangrij pend beeld getoond wordt van het pro bleem der verwaarloosde jeugd. Tussen de beide delen van de film vertelde een van de medewerkers der genoemde inrichting, de heer C. A. Hu- zen, op suggestieve wijze van de men selijke ellende en het kinderleed, waar mede men in de inrichting dikwijls te maken krijgt. Veel kinderen, vooral als zij zeer jong worden opgenomen, kun nen weer als rechtschapen mensen in de maatschappij worden teruggebracht. Niet altijd gelukt het de door het mi lieu, waarin zij verkeerden, ontspoor de kinderen weer op het rechte pad terug te brengen. De inrichting heeft gebrek aan ruim te en daarom spoorde de heer Huzen de talrijke bezoekers aan als lid der in richting toe te treden, opdat met deze gelden een nieuw paviljoen gebouwd kan worden. Velen gaven zich na af loop als lid op. 's Middags werd voor de kinderen „Irene" was toen geheel bezet met jeugdige toeschouwers de jeugdfilm „Mijn beste vriend" gedraaid, met in de hoofdrol Rin Tin Tin, de speurhond. Deze prachtige kleurenfilm voerde de kinderen naar het land der Eskimo's. Er was nog een aardig bijprogramma. DE STERKEN VOOR DE ZWAKKEN Men schrijft ons: De afdeling Holten van het Centraal Genootschap zendt elk jaar een aantal kinderen, die volgens de school- of huisarts daarvoor in aanmerking ko men, naar een koloniehuis om daar ge zondheid en levenslust op te doen. In 1954 werden 9 kinderen uitgezon den naar 5 verschillende plaatsen. Deze uitzendingen zijn zeer kostbaar. Wel betalen ook de meeste ouders een deel der onkosten, maar uit de kas der vereniging moet er nog wel zoveel bij, dat het bestuur vaak moeite heeft om rond te komen met de gelden, die aan contributie en subsidie worden ontvan gen. Het bestuur waardeert daarom bi zonder het plan van de heer Groene- woudt om ten bate van de kas der vereniging met „Holtens Jeugdtoneel" op Zaterdag 22 Januari a.s. een re vue op te voeren. Wij hopen, dat de inwoners van Hol ten en omgeving veel belangstelling zullen tonen voor deze avond en dat ze met ons zullen willen genieten van het aardige spel dezer jeugdige spelers. Komt en ziet. U zult stellig een pret tige avond hebben en steunt tevens 'n nuttige zaak. Voor bizonderheden zie men de ad vertentie in dit blad. De C.J.M.V. voor het Dorp heeft het nieuwe jaar goed ingezet door een flink bezochte bijeenkomst, waarin de vraag aan de orde werd gesteld: „Wat verwacht je van 1955?" Voor de beantwoording van deze vraag had zij vier plaatsgenoten be reid gevonden hieromtrent hun zienswijze te geven, met de bedoeling over hun korte inleidingen in dis cussie te treden. De bijeenkomst, welke gehouden werd in het gebouw Irene, was ook toegankelijk voor niet-leden, van welke gelegenheid een aantal leden gebruik maakte om aan de gedach- tenwisseling deel te nemen. Er ontstond zodoende een leven dige en zeer interessante discussie met de inleiders, die zich door het jeugdig enthousiasme van de dis cussianten niet van hun stuk lieten brengen. Wel werd als een bezwaar gevoeld de korte duur van de inleidingen en de on voldoende omlijning van de onderwer pen, welke aan de orde werden gesteld, maar dit deed toch niets af aan de uit stekende wijze, waarop de inleiders zich van hun taak gekweten hebben. Men zou kunnen zeggen: dit smaakt naar meer, maar dan wel met enige be perking wat de onderwerpen betreft. De bijeenkomst werd op de voor de C.J.M.V. gebruikelijke wijze geopend door de algemeen voorziter, de heer A. Westerik, die ook als algemeen discus sieleider optrad. Men zong gezamenlijk Gezang 201. Geestelijk leven. De heer C. Knijff behandelde als ouder ling der Herv. Kerk de vraag: „Wat verwacht je van de kerk?" Deze niet eenvoudige vraag heeft, zo als de inleider verklaarde, zeer verschil lende aspecten, zodat het niet eenvoudig was deze in de korte tijd, welke gebo den werd, ook maar enigszins volledig te behandelen. De heer Knijff verwacht van de kerk dat zij volhardt in de leer der apostelen, zoals ons die o.a. middels de Bijbel gegeven is. De prediking moet Christocentrisch zijn. Zij is of vormt een waarachtige gemeenschap, geen lots- gemeenschap, noch belangengemeen schap, maar een gemeenschap, waarin men zich solidair weet met zijn naaste. Zij moet tevens zijn een avondmaalsgemeen- schap en tenslotte een gemeenschap van mensen, die bidden. Uitvoerig lichtte spreker zijn stellingen toe. Stoffelijk welzijn. De heer H. Soer sprak als lid van de gemeenteraad over de vraag: „Wat ver wacht je van je land?" en somde daar bij tal van zakelijke verwachtingen op, die in het thans ingetreden jaar aan de orde zullen komen, o.a. ten aanzien van de huurverhoging, verhoging kosten le vensonderhoud, doorberekening omzet belasting, de Japanse en Duitse concur rentie op de wereldmarkt, steun aan de jongerenorganisaties, de gevolgen van het mandement, subsidiëring van het on derwijs, premiereductie ziekenfondsen, enz. De heer D. J. Muller sprak als zaken man over de vraag: „Wat verwacht je van de wereld?" en behandelde daarbij de zakelijke mentaliteit, het peilen van de publieke smaak, het durven nemen van risico's, de risico van prijsval, scher pere concurrentie en kwam tot de con clusie dat 1955 een goed jaar kan wor den voor zakenlieden. De heer M. Teeselink behandelde ten slotte als landbouwer de vraag: „Wat verwacht je van je werk?" Spreker be handelde daarbij de P.B.O., de melkprijs, de graanimport en de 'export van land bouwproducten, waarbij hij wees op de noodzaak niet alleen te streven naar productieverhoging, maar vooral ook naar kwaliteitsverbetering. In een bid dend opzien naar God, hoopte hij op Gods zegen op het werk van de boer. Nadat de inleidingen gehouden wa ren, werd een korte pauze gehouden en werd de vergadering vervolgens in groe pen verdeeld om zich over het gespro kene te beraden. Voor iedere groep werd een discussie leider aangewezen, welke na afloop van het beraad de gevormde mening naar voren kon brengen. Hoewel de desbetreffende stof voor de jonge mensen zeer moeilijk was, nam de discussie met de heer Knijff reeds veel tijd in beslag en voelde men op dit punt reeds het bezwaar van de be knoptheid der inleiding. Ook met andere inleiders werd nog zo uitvoerig mogelijk van gedachten gewisseld. De heer Westerik moest er echter op een gegeven moment een punt achter zetten, aangezien het veel te laat werd. Hij bracht, nadat ook de heer Kater zulks gedaan had namens de J.D.G., de inleiders dank voor de keurige vervul ling van hun taak en sprak de hoop uit, dat men nog eens weer in dezelfde geest mocht samenkomen om met elkander de problemen te bespreken. Hij sloot, nadat gezongen was Gez. 121 2, de samen komst met dankgebed. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Kerk. Holten. 10 uur Ds Is rael (Voorb. H. Avondmaal) en 19 uur Ds Addink (Gelijkenis: Ploegen, zon der omzien). Dijkerhoek. 10 uur Ds Addink (Voorb. H. Avondmaal). Geref. Kerk. 10 en 2.30 uur Ds Hoog kamp. KERKELIJKE VERKIEZING Door de kerkeraad der Herv. Ge meente alhier zijn candidaat gesteld als ouderling-kerkvoogd in de vacature wegens het bedanken van de heer E. Dikkers Wzn. in alphabetische volg orde de heren J. Kroon, hoofd der bijzondere school en G. J. Langenbarg, gemeentesecretaris. De stemming heeft plaats op 27 Januari a.s., des avonds van 7—7.30 uur, in het geb. „Irene". IJSVERMAAK OP „DE NOORDPOOL" De ijsclub „De Noordpool" kon Za terdagmiddag van de vorige week haar banen voor de schaatssportliefhebbers open stellen. Vooral de jeugd heeft er een druk gebruik van gemaakt. De aanvankelijk hier en daar nog aanwe zige kleine wakken waren dicht ge vroren, zodat er een mooi gaaf ijsdek aanwezig was, dat in een uitstekende conditie verkeerde. Tegen de avond waren hier en daar wel enkele zwakke plekken ontstaan, maar Zondagmiddag kon men weer uitstekend rijden. Het was toen echt gezellig op het knusse baantje en jong en oud genoot van deze gezonde wintersport. Wie zelf niet rijden kon, kwam een kijkje ne men; zodat om de baan vele toeschou wers vooral de verrichtingen van de kinderen gadesloegen. Ook het koek- en-zopie ontbrak niet. Jaap van Duren was er met zijn consumptiewagen. En hoewel de traditionele chocolademelk en anijsmelk ontbrak, kwam men han den tekort om de dorstige kelen te laven met warme ranja en de jeugd andere lekkernijen te verkopen. Ook voor de verlichte baan was er des avonds veel belangstelling, maar aan de verlichting ontbrak nog wel het een en ander. In dit opzicht was het te betreuren, dat het ijsclubbestuur niet tijdig zijn maatregelen genomen had. Het GEB heeft nog wel getracht een provosorische verbinding tot stand te brengen, maar dat kon in de tijd, die Zaterdamiddag nog restte, niet goed meer voor elkaar komen. Ook Donderdagmiddag is er weer ge reden. Het ijsdek was toen vrij be hoorlijk, alleen aan het begin van de baan stond nogal wat water. De toe stand van het ijs was door de in het begin van de week ingevallen dooi niet helemaal meer op een grote toe loop berekend. De ijsclub heeft gedu rende deze dagen weer een mooie cent in kas gekregen. KINDEREN GAAN OPERETTE OPVOEREN. Op verzoek van de afd. Holten van „Volksonderwijs" en met medewerking van deze vereniging zal op Vrijdag 4 Febr. a.s. opgevoerd worden de operet te „Zwaan kleef aan". Enkele leerkrachten van de open bare lagere school en de Uloschool oefenen reeds geruime tijd met de me- despelende jongens en meisjes, opdat de verschillende onderdelen van de operette vlot kunnen worden uitge voerd. Bizondere zorg zal besteed wor den aan de aankleding van het toneel, de costuums der spelers en speelsters en de verlichting. Ongetwijfeld zal het een avond worden, waarvan jong en oud kan genieten. Men houde daarom 4 Februari vrij en kome op die avond naar „Amicitia". Verdere bizonderheden kunt U in het volgende nummer lezen. BEVORDERD TOT RESERVE TWEEDE LUITENANT De heer Gerh. J. Wissink is bevor derd tot reserve tweede luitenant der lichte Lua. Hij werd Woensdag te La ren (N.H.) beëdigd. POLS GEBROKEN Dooi en vorst hebben de buitenwe gen bijna onbegaanbaar gemaakt. De echtgenote van de heer G. J. Jansen in het Holterbroek op het erve „Henge- veld" werd daarvan Woensdag de dupe, toen zij door een zware ribbel in het fietspad in de buurt van haar woning kwam te vallen en daarbij een pols brak. Op advies van haar geneesheer moest ze naar het ziekenhuis te De venter om daar behandeld te worden. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Inlichtingen dagelijks aan het Groeps- bureau der Rijkspolitie te Holten, Oranje straat 55, telef. 352 K5483. Gevonden: 1 grolse want; 1 autoband; 1 leren riem; 1 dekzeil. Verloren: 1 grolse want; 1 grolse want; 1 herenportemonnaie met inh.1 herensjaal; 1 herensjaal; 1 reservewiel met band1 grolse want1 grolse want 1 padvindersriem. Vrijdag 14 en Zaterdag 15 Jan.: Jaar feest C.J.M.V. „De Bouwers" te Espe- lo. Aanvang 7.30 uur. Vrijdag 14 Jan.: Verkeersavond met hersengymnastiek van de M. en A.club „De Holterberg" in café Vruggink. Spr. de heer Mout uit Deventer. Aan vang 8 uur. Maandag 17 Jan.: Cursus-avond N.V.V. zaal K. ter Horst. Spreker de heer J. Bouma te Utrecht over: „De toekom stige ouderdomsvoorziening". Ook toe gankelijk voor adsp.leden. Aanvang 7.30 uur (zie annonce). Maandag 17 Jan.: Hotel „Holterman" van 3.305 uur Receptie Bestuur IJs club „De Noordpool" in verband met 25-jarig bestaan. Maandag 17 Jan., 's avonds 8 uur in Ami citia: Vertoning van de grandioze showfilm „Frühling auf dem Eis" met de wereldberoemde Weense IJsrevue (zie annonce). Dinsdag 18 Jan. t.m. 22 Jan.: Opruiming bij G. J. Schuppert (zie annonce). Dinsdagmorgen 18 Januari: „Feest voor de huismoeders" bij de fa. Gebr. Schup pert. Dinsdag 18 Jan. begint de opruiming bij H. Roelofs, Dorpsstr. (zie annonce). Woensdag 19 Jan.: Jaarlijkse muziek uitvoering van „H.M.V." in Amicitia (zie annonce). Woensdag 19 Jan.: Praatavond afd. O.L.M. en Bedrijfsvereniging Dijker- hoek in „Het Bonte Paard" aldaar. Spr. de heer J. H. A. G. Sprokkereef te Hengelo over: „De rundvee- en var kenshouderij". Aanvang 7.30 uur. Donderdag 20 en Vrijdag 21 Jan.Jaar feest van de afd. Dijkerhoek der C.J. M.V. in het gebouw eBthanië. Aan vang 7.15 uur. Donderdagavond 20 Jan., 8 uur: Verga dering Herv. Vrouwenver. in „Irene". Vrijdag 21 Jan.: Openbare vergadering C.H.U. Spreker. Z.Ex. Ir. C. Staf, Mi nister van Oorlog en Marine, in Irene. Aanvang 7.30 uur. Zaterdag 22 Jan.: Uitvoering Holtens Jeugdtoneel in Amicitia. Aanvang 7.30 uur (zie annonce). Zaterdag 22 Jan.: Houtverkoop Notaris Pluimers in hotel Holterman. Aanvang nam. 1.30 uur (zie adv.). Woensdag 26 Jan.: Filmavond voor de O.L.M., C.B.T.B. en Bedrijfsver., ver zorgd door de Ned. Heide Mij., in zaal Vosman, aanvang 7.30 uur. O.a. ver toning van de film: „Langs ongebaan de Klingen". Zaterdag 29 Jan.: Uitvoering Ned. Volkstoneel in Amicitia voor leden en niet-leden van het N.V.V., met het toneelspel in 4 bedrijven „Anna Chris tie". Aanvang 8 uur. Donderdag 3 Febr.: Propaganda-avond voor Dierenbescherming, in zaal Vos man. Bezing Ds van Oost. Kleurenfilm „Krüger Nationaal Park". Muzikale omlijsting Tcgehaja's. Aanvang 7.30 u. Vrijdag 4 Febr.: Opvoering van de operette „Zwaan kleef aan" in Amici tia. Aanvang 7.30 uur. Zaterdag 12 Febr.: Tweede uitvoering van de Mandoline Club „Jong Léven", met medewerking van de Larense Schotsers en Gait Jan Kruutmoes, in Amicitia. weg met P*1© BURGERLIJKE STAND. Geboren: Geertje Janny Roely, dv. Johannes Bernardus Meijer en Harmina Dillingh. Hendrinand Geert, zv. Hen drik Jan Dikkers en Alida Lina Pakkert. Tjal, dv. Roelof Heeres en Dirkje Wietsche Algra. Ondertrouwd: Gerrit Jan Vorkink, 28 j. en Hermina Rensink, 24 j., beiden te Holten. Overleden: Hendrik Jan Stukker, 58 j. BEVOLKING. Ingekomen: C. N. Roodenburg van Wijhe naar Dijkerhoek 41. W. M. H. J. Lauterbach en gezin van Indon. naar Holterberg 26. Vertrokken: A. N. Harting van Pas toriestraat 48 naar Serooskerke (W.). W. Kolkman van Dijkerhoek 71 naar Deventer. W. Brinks van Holterbroek 53 naar Laren (Gld.). M. Schuit en gezin van Holterberg 42 naar Hengelo (O.). R. E. Hooper en gezin van Hol terberg 26 naar Hengelo (O.). HOUDT UW LAMP BRANDENDE? Van de fiets is het achterlicht het meest kwetsbare, maar ook het meest verwaasloösde onderdeel. Dat rode licht is voor anderen een onveilig sein, het betekent: „Daar is een obstakel, waarmede ik rekening houden moet". Voor U is het echter een VEILIG licht, want het kan U behoeden voor een aanrijding door achterop komend ver keer. Mag het Verbond voor Veilig Ver keer U deze welgemeende raad geven?

Holtens Nieuwsblad | 1955 | | pagina 1