Barnes! Vooral sin ld platteland Ss karig bedeeld met leidingwater. EEN JAAR JONGEREN DISCUSSIEGROEP De Jongeren Discussiegroep herdacht Woensdagavond in een goed bezochte bijeenkomst in hotel Holterman haar oprichting voor een jaar geleden. Op een wijze, welke wel wat van de conventionele methode afweek, werd een bestuursverkiezing gehouden, om dat alle vier bestuursleden hun man daat ter beschikking hadden gesteld. Een verkiezingscommissie had voor de vacatures door alphabetische dubbel tallen candidaten gesteld, waarvan ver schillende van de gelegenheid gebruik maakten om hun programma te ont vouwen ter ondersteuning van hun can- didatuur. Interessant was het daarbij te erva ren, wat er onder de jongeren leeft op het gebied van sport, kunst en an dere maatschappelijke vraagstukken. Een belangrijk doel was de JDG zo levend mogelijk te houden. Bij meerderheid van stemmen wer den de functies als volgt verdeeld: voorzitter de heer J. Kater; secretaris de heer J. Slotman; penningmeester de heer F. Petter en algemeen secun dus Mej. Ria de Jonge. Lezing dokter Nagelhout. Na het huishoudelijk deel der verga dering werd door dokter Nagelhout 'n interessante causerie gehouden over de schilderkunst, waarbij de inleider de jongeren de vraag voorlegde, op welke wijze de beeldende kunst, welke bij ons volk in een impasse is geraakt, weer op een hoger plan kan worden gebracht. Dokter Nagelhout begon zijn inlei ding met een historisch overzicht van de schilderkunst, terwijl hij o.m. wees op de belangrijke ontdekkingen in de grot van Lascaut in Frankrijk, waar men wandschilderingen heeft ontdekt, welke 30.000 tot 17.000 jaar oud zijn en een weergave vormen van de meest primitieve vorm van uitbeelding door het menselijk geslacht. Bij de tegenwoordige massa van le ken op het gebiedvan de kunst, is naar sprekers oordeel een wantrouwen ontstaan tegen de huidige, dikwijls lang harige kunstenaars. Naar zijn oordeel moeten daar tegenover plannen wor den gezet en daar is altijd al naar gezocht om het publiek iets te doen gevoelen voor de kunstenaars. Men kan van de werken van de echte genieën in de huizen reproducties op hangen en de bewoners op deze wijze deelachtig maken aan een kunst, die zij niet verstaan, maar men kan ook beginnen met 't werk van goede schil ders daar een plaats te geven en 'te trachten op deze wijze een band te leggen tussen de schilder en de bezit ter van zijn werk. De N.V. Organon te Oss is op sprekers advies begonnen met een actie, waarbij een van de inzen ders van een kaartje in het bezit kan komen van een door Corrie Gabrielse te schilderen portret. Spr. zelf wil een actie beginnen om door middel van een verloting een portret te laten schilde ren, of een stilleven, een buitenlands of binnenlands landschap. Hierdoor zal 'n gevoel van verbondenheid ontstaan, welke de mensen zeer ontvankelijk maakt voor de kunst. Discussie. Bij de discussie, welke hierop volgde, werden door de jongeren tal van vra gen en problemen aan de orde gesteld, zonder dat men echter al te zeer in ging op de door de inleider naar voren gebrachte suggesties. De voorzitter, de heer J. Kater, bracht dokter Nagelhout dank voor z'n boeien de inleiding en dankte het oude be stuur voor zijn gedegen taakvervulling. JAARVERGADERING CHR. GEM. ZANGVERENIGING. De leden van de Chr. Gem. Zangver. „Soli Deo Gloria" kwamen Dinsdagavond in 't gebouw „Rehoboth" in jaarverga dering bijeen. De voorzitter, de heer J. Wiggers, liet bij de aanvang zingen Psalm 100 1 en 4, las vervolgens Psalm 98 en ging hierna voor in gebed. In zijn openingswoord sprak de heer Wiggers hartelijke woorden van dank tot de dirigent van het koor, de heer W. van Erkelens te Enschede, die in het afgelopen jaar weer zijn beste krachten aan Soli heeft gegeven en tot mevrouw Bolink-Landeweerd, die op zo schitte rende wijze als sopraan-soliste mede werkte aan de Kerstoratorium-uitvoe ring in de Ned. Herv. Kerk. Verder dankte de voorziter de Kerk voogdij der Ned. Herv. Gemeente voor het beschikbaar stellen van het kerkge bouw in verband met de oratorium-uit voering op 20 Dec. j.l., terwijl de kerke- raad der Geref. Kerk dank werd gezegd voor het beschikbaar stellen van het ge bouw „Rehoboth" voor het houden van de wekelijkse repetities. Door de secretaris, de heer J. Boots- ma, werd hierna een uitvoerig jaarver slag gelezen, waaruit o.m. bleek, dat het ledental iets was teruggelopen. Als hoog tepunten uit het verenigingsjaar 1954 noemde de heer Bootsma de Paaswij- dingsavond, de deelname aan het con cours in Hoog-Soeren en de promotie naar de Superieure afdeling, en de uit voering van het Kerstoratorium „Chris tus' Geboorte". Uit het door de penningmeesteresse Mevr. G. Wegstapel-van Lindenberg uit gebrachte financiële verslag over 1954 bleek dat er een klein voordelig saldo was. De commissie voor kascontrole, die bestond uit de h.h. J. v. d. Meulen en G. J. Jansen, had boeken en bescheiden keurig in orde bevonden, weshalve werd de penningmeesteresse décharge ver leend. Tot leden van de kascontrole-commis sie 1955 werden benoemd de h.h. J. v. d. Meulen en J. Schuppert. De aftredende voorzitter, de heer J. Wiggers, werd met bijna algemene stemmen herkozen en nam de herbenoeming aan, dankende voor het wederom in hem gestelde ver trouwen. Na de pauze waarin getracteerd werd op koffie met sprits werd ge handeld over de vraag: „Wat zullen we in de nabije toekomst doen?" Besloten werd om ook dit jaar weer een Paaswijdingsavond te houden. Het koor zal op deze avond enkele liederen uitvoeren, terwijl mevr. R. Bolink-Lan deweerd enkele liederen voor sopraan ten gehore zal brengen. Verder zal medewerking worden ver leend door de organist Hilbrand van Bolhuis te Enschede. Met algemene stemmen werd besloten om na Pasen weer een oratorium in studie te nemen, hetwelk ter gelegenheid van Kerstfeest 1955 zal worden uitge voerd. Een voorstel van enkele leden om dit oratorium uit te voeren met mede werking van een klein orkest-, zal nader onder ogen worden gezien. Na een slotwoord door de voorzitter werd deze prettige jaarvergadering na het zingen van Gezang 280 1 door de heer Bootsma met dankgebed .gesloten. DIPLOMA-EXAMEN EHBO Door de plaatselijke doktoren, de heren J. P. Nagelhout en C. H. Rietdijk zijn in de afgelopen jaren cursussen gegeven in eerste hulp bij ongelukken. In een van de lokalen van de openbare u.l.o. school de den een aantal cursisten Woensdagavond hun zgn. diploma-examen, dat door beide artsen werd afgenomen. Voor het prak tisch gedeelte werden zij daarbij geassis- seerd door de heren W. ten Berge en H Tuller, die ook reeds geruime tijd als hel pers optraden. De volgende curssisten verwierven hun diploma: mevr. A. J. Wansink—van de Brink; mevr. J. MetzgerSlotman; mevr E. J. HartgenbergGrootdorst; mevr. J. ReilinkReilink; mej. T. C. A. Muys van de Moer; mej. M. Kloosterboer en de heren F. W. Lubbersen, J. Aaftink, H. Rozen- dom, H. W. Kloosterboer (Loo, Bathmen) en P. F. van Doorn. De laatstgenoemde was reeds in het bezit van het diploma maar deed examen voor het behoud van de geldigheid daarvan. Na afloop van het examen heeft de voorzitter van de plaatselijke EHBO-af- deling de beide examinatoren dank ge bracht voor hun arbeid in het belang van de EHBO en er op gewezen, dat het plaat selijk werk in deze niet mogelijk zou zijn zonder hun gewaardeerde medewerking De diploma-uitreiking, zo deelde de heei Ten Berge mede, zal later plaats vinden Hij dankte ook de helpers op de cursus sen. Dokter- Nagelhout, mede namens zijn collega sprekend, heeft er op gewezen, dal het aantal cursisten deze keer niet groot was, maar zij die deelnamen hebben se rieus gestudeerd en geoefend, zodat zij hel diploma alleszins verdiend hebben. Na afloop kwam men in hotel Holterman nog enige tijd gezellig bijeen. SLACHTINGEN EN WEGINGEN IN 1954. Het aantal slachtingen in het gemeen telijke slachthuis is in het afgelopen jaar bijna constant gebleven bij het daaraan voorafgaande jaar wat het aantal die ren betreft. In de verschillende diersoor ten was nog wel enig verschil. Het aan tal geslachte varkens nam af, het aan tal geslachte runderen nam toe. Mede de zwaardere kwaliteit van de runderen betekende dit een vrij belangrijk voor deel voor het bedrijf. De specificatie luidt als volgt: paarden 4 (4), runderen 6260 (5446), kalveren 127 (111), nucht. kalveren 174 (131), varkens 2011 (2827), schapen 1 (0) en geiten 1 (1). De tussen haakjes geplaatste aantallen hebben betrekking op 1953. Het aantal huisslachtingen bedroeg: runderen 118 (138), pinken 27 (14), varkens 271 (343), schapen 1 (4), gei ten 0(1). In het waaggebouw werden gewogen 9611 varkens tegen 9911 in 1953. IJSCLUB IN 'T ZILVER. Receptie en filmavond. Maandag 17 Jan. a.s. is het een kwart eeuw geleden dat de IJsclub „De Noord pool" werd opgericht. Grote festiviteiten zullen er in verband met dit jubileum niet komen, doch het bestuur heeft gemeend dat een eenvou dige herdenking niet achterwege mag blijven. Op de datum van oprichting zal het bestuur van 3.305 uur recipiëren in T Hotel „Holterman", terwijl 's avonds in de eerste plaats voor leden en dona teurs in „Amicitia" de grandioze show film „Frühling auf dem Eis" met de wereldberoemde Weense IJsrevue zal worden vertoond. Kaarten, die door le den/donateurs niet worden afgehaald, zullen 's avonds worden verkocht a f 1.-. Voor nadere bijzonderheden verwijzen we naar een advertentie in dit nummer. Korte inhoud „Frühling auf dem Eis": Gordon's IJsrevue viert grote triom fen op de overdekte kunstijsbaan te Wenen. Alida, Gordon's schone vrouw, is de ster van de revue en staat in het mid delpunt van ieders belangstelling. De kleine, maar uiterst begaafde danseres, Eva, waagt het echter, Alida's kwalitei ten in twijfel te trekken en zij wordt ont slagen met enige collega's, die het voor haar opnemen. Zij vormt met haar vrien den een nieuwe ijsballetgroep en oefenen 's avonds heimelijk op Gordon's baan. Thomas Haller, een radio-verslagge ver, maakt kennis met Eva en haar vrienden en belooft hun, dat hij zijn best zal doen om hen weer in het openbaar te kunnen laten optreden. Gordon laat geen middel onbeproefd om de plannen van Haller in de war te sturen, doch hij weet uiteindelijk toch niet te voorkomen, dat de premiere van Eva's nieuwe revue „Frühling auf dem Eis" gaat. De schitterend gemonteerde revue, met prachtige internationale scènes, wordt een overweldigend succes, waarbij Eva en Thomas Haller tevens voor een dub bel gelukkig slot zorgdragen. C.J.M.V. (DORP) HAD EEN GOED JAAR. In de jongste vergadering van de C.J.M.V. voor het Dorp heeft de pen ningmeester van de bazarcommissie, de heer H. Hilverink, in een uitvoerig ver slag mededeling gedaan van de netto opbrengst van de onlangs gehouden ba zar. Zij bedroeg f 1098.26. Een resultaat, waarmee men zeer tevreden was. De vergadering, waarin de heer Hil verink dit verslag uitbracht, werd ge houden op Donderdag 30 December j.l. in het gebouw Irene, onder voorzitter schap van de heer A. Westerik. Deze opende de vergadering met gebed en een kort welkomstwoord, waarna de heer G. H. Koopman de kroniek van het jaar voorlas. Er werd vervolgens een aardig spel gedaan, dat aan de hand van ver schillende foto's de nodige spanning on der de deelnemers bracht. In de pauze volgde een tractatie op oliebollen, waarna door de verschillende functionnarissen de jaarverslagen wer den uitgebracht. Zij spraken van een goed jaar en een opgewekt verenigings leven. De penningmeester boekte een ba tig saldo van f 51.36. Bij de bestuursverkiezing, welke hier na volgde, werden alle aftredende be stuursleden herkozen, t.w. de heren A. Westerik, als algemeen voorzitter, G. H. Koopman als 2e secretaris, en H. Ver veda als 2e penningmeester. Te ongeveer elf uur sloot de voorzitter de avond na lezing van Openbaringen 5 17, terwijl men samen zong Gez. 282. KOMT ER IJS? De grote vraag, die de jeugd en wel licht ook oudere schaatssportliefhebbers bezig houdt is: „Komen we gauw op de schaatsen?" In onze waterarme plaats houdt deze vraag ten nauwste verband met de toestand van het ijs op de banen van de IJsclub „De Noordpool". Giste ren was het ijsdek op deze banen bijna gesloten. Door de wind zijn enkele kleine wakken ontstaan, maar als het zo door vriest als in de laatste nacht, dan is er kans, dat ze Zaterdagmiddag geopend kunnen worden. Dit zal dan nader be kend gemaakt worden op het schoolbord bij de voormalige onderwijzerswoning aan de Dorpsstraat. Door het IJsclubbestuur wordt een dringend beroep op de jeugd gedaan om de, overigens behoorlijk afgesloten, baan niet te betreden voordat hiertoe het sein is gegeven en om het ijs niet op eniger lei wijze te bederven. Officiële publicaties FINANCIERINGSSTOP OORLOGS SCHADE Burgemeester en Wethouders van Hol ten brengen onder de bijzondere aandacht vanb elanghebbenden, het persbericht van het ministerie van Wederopbouw en Volkshuisvesting, afdeling voorlichting, van 11 December 1954, no. 61, luidende als volgt: „In Juni 1954 heeft de minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting beslo ten, dat na 1 Januari 1955 geen rentever goeding meer zal worden gegeven voor bijdragen, ingeschreven in het grootboek voor de wederopbouw, voor zover deze betrekking hebben op toegebrachte oor logsschade aan opstallen, die gelegen zijn of waren in bepaalde gebieden. Bij dit besluit is uitgegaan van de over weging, dat in die gebieden dan voldoen de gelegenheid heeft bestaan om tot her bouw of herstel van deze objecten over te gaan. Deze zgn. rentestop is thans gevolgd door een financieringsstop. Dezer dagen heeft de minister van Financiën namelijk be- p'aald, dat bij de besteding van een bij drage in deze gebieden geen financiële fa ciliteiten zullen worden verleend, indien de aanvrage daartoe niet voor 1 April 1955 bij de gemeente is ingediend." Onder de gebieden, waarvoor het bo venstaande geldt, is ook Overijssel begre pen. Holten, 30 December 1954. Burgemeester en wethouders van Holten, W. H. ENKLAAR burgemeester G. J. LANGENBARG secretaris AANGIFTE HONDENBELASTING 1955. Houders van honden in de zin van de verordening op de heffing van honden belasting worden verzocht voor 't jaar 1955 daarvan aangifte te doen vóór 1 Maart a.s. op Dinsdag- en Donderdag voormiddagen ter gemeente-secretarie. Betaling der belasting dient gelijk tijdig te geschieden. De aandacht wordt daarbij gevestigd op de volgende bepalingen: le. onder het verlaagde tarief val len enkel honden, uitsluitend gehouden ten dienste van de landbouw of enig bedrijf van nijverheid, of ter bewaking van gebouwen of erven; 2e. zij, die in de loop van het jaar houder van een of meer honden wor den of zij, wier hond in de loop van het jaar een bestemming krijgt, niet ge noemd onder le., zijn verplicht daarvan binnen 14 dagen aangifte te doen ter gemeentesecretarie 3e. in geval van verzuim van tijdige aangifte of ingeval van een foutieve aangifte kan, ongeacht de mogelijkheid van strafvervolging, de aanslag worden verviervoudigd. Holten, 6 Januari 1955. Burgemeester en Wethouders van Holten, W. H. ENKLAAR, Burgemeester. G. J. LANGENBARG, Secretaris. Hamea-Gelei voor Uw handen GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: 1 gele sjaal; 1 groen zijden sjaal; 1 theedoek; 1 grolse want (rech ter) 1 auto-buitenband maat 900 x 20 1 lederen riem1 rubber spatlap1 grol se want (rechter)5 zakdoekjes. Verloren: 1 bruine portemonnaie met inh.; 17 gouden ketting met hanger; 1 portefeuille met inh. „KINDEREN VOOR DE RECHTER". Dit is de titel van een Engelse film, waarin het wereldprobleem van de ver waarloosde jeugd op meesterlijke wijze aan de orde wordt gesteld. Wij willen over de inhoud van deze film niets verklappen. De grote waarde van „Kinderen voor de Rechter" ligt vooral in de eenvoud en de levensecht heid. Iedere overdrijving, iedere valse sentimentaliteit is vermeden. Het is een sublieme film, die de Gou den Oscar (de hoogste onderscheiding voor de beste film van het jaar) heeft verworven. De „Rekkense Inrichtingen" hebben beslag weten te leggen op deze film. Want ook in deze inrichtingen kent men het probleem van de verwaarloosde en misdeelde jeugd! Zij komen deze film vertonen op a.s. Woensdag 12 Januari des avonds om 7.30 uur in gebouw „Irene". Toegang wordt alleen verleend aan personen boven 18 jaar. Toegangsprijs is 50 ct. Wij raden ieder aan om deze on vergetelijke film te gaan zien. Kaarten zijn in voorverkoop verkrijg baar bij: Mej. W. Bal, Molenbelterweg 12a; W. Drent, Oranjestraat 18; H. Roe lof s, Dorpsstraat 40; en A. Westerik, Kerkplein 4. En wie zijn kinderen een prettige middag wil bezorgen, die doet goed hen te zenden naar de kindervoorstelling, die in hetzelfde gebouw wordt gehouden en om 4 uur begint. De toegangsprijs voor de jeugdvoorstelling bedraagt 25 c. Er wordt een spannende hoofdfilm ver toond, voorts tekenfilms en gekleurde films enz. In 1964: nog 122.000 boerenbedrij ven zonder aansluiting. Een oceaan van drinkwater wordt iedere dag via buizennetten van dui zenden kilometers lengte kris kras door ons gehele land gepompt naar keukens en badkamers en fabrieken en werk plaatsen. Honderdduizenden Nederlan ders krijgen er, door middel van een kraantje, net zoveel van thuisbezorgd als zij maar willen gebruiken en betalen. Nog niet overal is de water leiding doorgedrongen. In ong. 400.000 percelen in ons land behelpt men zich op andere wijze. Maar 82 pet. van alle percelen in ons land kent wél het com fort van het geduldige kraantje, en dat percentage is hoog, wanneer men het met andere landen vergelijkt. Boven dien: er wordt hard gewerkt om het nog verder op te voeren. Dit jaar is men begonnen met de uitvoering van 'n 10-jarenplan, waarvoor het Rijk grote kapitalen beschikbaar stelt. Als in 1964 dit plan zal zijn verwezenlijkt, zullen nog ongeveer 150.000 percelen ver stoken zijn van waterleiding; dat is minder dan 7 pet. van het totaal. Dit is een hoopvol toekomstbeeld, tenminste, voor wie het bekijkt door een algemene bril. Er komen heel an dere cijfers voor de dag, wanneer men nagaat hoe het op de Nederlandse land bouwbedrijven met de drinkwatervoor ziening is gesteld. De Stichting voor de Landbouw heeft dat gedaan en onlangs een rapport gepubliceerd over „De drinkwatervoorziening op het platte land". En wat blijkt daaruit? Als in 1964 het 10-jarenplan geheel zal zijn uitgevoerd, dan nóg zal ongeveer de helft van de landbouwbedrijven in ons land niet op een of andere waterleidng zijn aangesloten. Van de 150.000 perce len, die in dat jaar nog overschieten, zijn er n.l. niet minder dan ruim 122000 landbouwbedrijven. Er is dus, wat de landbouw betreft, een grote achter stand. Hoe komt dat en waarom wordt in het 10-jarenplan niet meer aandacht aan de agrarische belangen geschon ken? Enkele jaren geleden heeft een com missie, samengesteld uit vertegenwoor digers van verscheidene departemen ten, een balans opgesteld van het aan tal Nederlandse percelen, dat nog niet op een waterleidingnet was aangeslo ten. Het bleken er, zoals gezegd, in totaal 400.000 te zijn. Voor ongeveer 80.000 percelen was een aansluiting in voorbereiding of in uitvoering. Van de ruim 300.000 overige percelen is de commissie de aansluitkosten per per ceel gaan berekenen. De uitkomst was, dat ruim 160.000 percelen zouden kun nen worden aangesloten voor minder dan f 1000,per stuk. De 150.000 resterende percelen zou den aan aansluitkosten meer vragen dan f 1000,— per stuk. Berekend werd bovendien, dat het aansluiten van de eerste 160.000 percelen voor de wa terleidingbedrijven een jaarlijkse ex ploitatie tot gevolg zou hebben van ongeveer 5 millioen gulden. De Minister van Sociale Zaken besloot een subsidieprogramma te ontwerpen, met behulp waarvan de 160.000 „goedkope" percelen in 10 jaar tijd op een waterleidingnet zouden 'kunnen worden aangeslo ten. In 1954 werd voor het eerst 'n bedrag voor dit doel op de begro ting van sociale zaken geplaatst. Het jaarlijks tekort, dat deze aan sluitingen aan de waterleidingbe drijven zullen opleveren, zal voor twee-derde door het Rijk en voor één-derde door provincie, gemeen te en verbruiker zelf worden be taald. De provincies moeten uit maken hoe de kosten over deze drie partijen moeten worden ver deeld. Uit de studie, die de Stichting vooi de Landbouw aan dit onderwerp gewijd heeft, blijkt dus, dat de waarde van dit grote 10-jarenplan voor de land bouw maar betrekkelijk gering is. Wel zullen er in de periode tot 1964 onge veer 50.000 bedrijven op een water leidingnet worden aangesloten, maar voor agrarisch Nederland is veel be langrijker het antwoord op de vraag: wat er gedaan zal worden om de reste rende ruim 120.000 bedrijven van wa terleiding te voorzien. Een moeilijkheid is, dat men, wetenschappelijk gespro ken, nog niet precies weet, wat voor landbouw of veeteelt nu goed of slecht water is. Er zijn nog geen feiten kend over de invloed van het gebruik van leidingwater op de bedrijfsresul taten in landbouw en veeteelt. De Stichting voor de Landbouw heeft zich voorgenomen deze vraag te laten onderzoeken. Maar vooruitlopend op 't resultaat van dat onderzoek, dat nog wel enige tijd op zich zal laten wachten, heeft de Stichting zich ook tot doel gesteld: waterleiding overal, waar niet op goed kopere wijze in de behoefte aan water kan worden voorzien. Aan de Mi nister van Sociale Zaken is gevraagd 't 10-jarenplan in versneld tempo te laten uitvoeren en aan de Minister van Land bouw is verzocht om subsidie voor de aansluiting van de grote rest van 122. landbouwbedrijven. Zo wordt, op li niveau, gepleit voor een zo snel moge lijke uitbreiding van de waterleiding tot werkelijk alle uithoeken van het platte land. Dat doel: overal goed drinkwater voor mensen en voor vee, zal eerder reikt kunnen worden, naarmate men ook op het platteland vooruitstrevendheid aan de dag legt en zich niet laat beïnvloe den door het nog al te vaak gehoorde ar gument: het is al eeuwen lang gegaan zonder waterleiding, waarom moet het dan nu anders? DE VEEMARKT IN 1954. Over de aanvoer op de veertiendaagse veemarkt over het jaar 1954 kan het volgende worden medegedeeld: Het totaal aangevoerde aantal groot vee bedroeg 10.088 stuks, waarvan op de marktdag- van 12 April 1954 't groot ste aantal per veemarkt was, n.l. 915 stuks. Het totaal aantal varkens en bigger is in vergelijking met 1953 weer een flink aantal gestegen, n.l. in 1953 een totaal van 19031 stuks en in 1954 bedroeg dit aantal 20.156 stuks. Het totaal aantal aangevoerde scha pen bedroeg 184 stuks, dit is ruim 100 stuks minder dan over het jaar 1953. In totaal werden derhalve 30.428 stuks vee aangevoerd, dit is 1017 stuks vee meer dan in het jaar 1953. Ter vergelijking worden hierbij de cij fers over enige vroegere jaren gegeven. Deze v/aren als volgt: ruderen varkens schapen totaal 1951: 13427 20364 165 33956 1952: 12102 14758 115 2 1953: 10093 19031 287 29411 1954: 10088 20156 184 30428 De grote voor jaars- en na jaarsmark ten kenmerkten zich evenwel, zoals ieder jaar het geval is, door een flinke aan voer. De belangstelling voor de Rijssense veemarkten is vrijwel steeds in elk op zicht groot geweest. De veehandelaren, die deze markten bezoeken, komen prac- tisch uit geheel Nederland. Ook uit alle delen des lands wordt vee per vracht auto naar de markten te Rijssen aange voerd. De prijzen waren over het algemeen nogal vast te noemen, behoudens klei ne schommelingen, die hun oorzaak enkele maal vonden in grote aanvoeren, welke de prijzen enigszins drukten. De uitbreiding van de Rijssense vee markt is nu tot stand gekomen en e en ander blijkt een grote verbetering zijn geworden. Het wachten is nu nog op het verdwijnen van de woning va: Van Brussel, welke reeds enige tijd ge leden in het bezit van de gemeente i gekomen, maar nog steeds bewoond is Zodra de bewoners dit huis verlaten, za de ingang van de markt naar hier ver plaatst worden, hetgeen vooral een hele opluchting zal zijn voor het verkeer op de Wierdensestraat. Het ware te hopen, dat er dan einde lijk ook eens een behoorlijke los- en laadplaats komt, want bij het laden en lossen van vee gelijkt het momenteel meer op een dierenmishandeling. De varkensmarkt is thans uitgebreid met een overdekte ruimte voor de drach tige zeugen. Wanneer komt hier op „de Hagen" eens een grote overkapping, welke ook gebruikt kan worden voor grote samen komsten en dergelijke? he Neem deze krant te baat: ADVERTEER MET REGELMAAT!! Gai

Holtens Nieuwsblad | 1955 | | pagina 2