Plaatselijk Nieuws 1 r "Uit liet plaatselijk u parlement Hcignden en Lippen ruw? gas» u ft jl AGENDA No, 1. Jaargang 7. ZATERDAG 8 JANUARI 1955 Verschijnt elke Zaterdag. HOLTENS NIEUWSBLAD De abonnementsprijs van dii blad bedraagt f 1.15 p. kwartaal Uitgave van Nieuwsblad j ^dv.-prijs-. 115 m.m.(d contant) 1.50. Iedere m.m. meer Verlaging electriciteitstarieven. Geen subsidie voor tentoonstel ling E 55. 't Valt met de schil ders nogal mee. Subsidies voor tal van verenigingen en instel lingen. De raad der gemeente Holten kwam Maandagavond der vorige week voor de laatste keer in 1954 in vergadering bij een voor afhandeling van een 13 punten tellende agenda. Nadat de notulen van de openbare vergaderingen van 5, 12 en 23 Novem ber waren goedgekeurd, kwamen enkele ingekomen stukken aan de orde, w.o. 'n schrijven van een der plaatselijke schil ders en een blanco rekening, die door een der andere plaatselijke schilders was toegezonden. De heer Klein Velderman kwam be- treffende deze schilderskwestie, die in de vorige bijeenkomst van de vroed- schap speelde, nog even terug om te - vertellen, dat hij het niet in z'n hoofd lei zou halen om een gemeente-schilder aan =ei i te stellen zolang de plaatselijke schil- jj{ ders het werk baas kunnen. De Voorzitter noemde de hele schil derskwestie opgeblazen en had weinig waardering voor de wijze waarop een der bladen hierover had geschreven. Men moet, aldus de Voorzitter, het ev. aanstellen van een gemeente-schilder in een ander licht bekijken. Wanneer 't zover komt, gebeurt dat zeker niet om- eet dat de schilders te kort schieten, doch )5j de gemeente heeft langzamerhand zo- veel huizenbezit, dat het aanstellen van lui een gemeenteschilder verantwoord zou zijn. Er staat niemand van de schilders in een bepaalde kwade reuk en ter ge- ruststelling zou ik nog willen zeggen, dat er geen sprake is van strafoefening - ten opzichte van de schilders. Bepaalde schilders, die niet in de gelegenheid 15: werden gesteld om voor de gemeente te an schilderen, hebben zich deze zaak nog- al aangetrokken en dientengevolge zijn er enkele „binnenpretjes" geweest. De heer Veneklaas Slots verklaarde zich tegen het aanstellen van een schil der in vaste dienst, want vast personeel kost heel veel geld. Op een vraag van een der leden deel de de Voorzitter mede, dat 't gemeente schilderwerk naar billijkheid onder de AJ plaatselijke schilders wordt verdeeld. Uitbreiding gemeentepersoneel en 'el wijziging titulatuur. iei Op voorstel van B. en W. werd beslo ten af te stappen van de tot nu toe ge- ïi bruikelijke rang onderscheidingen voor - het gemeentepersoneel en deze aan te passen aan de thans algemeen gebrui kelijke rangorde. Inplaats van le, 2e en 3e ambtenaar zal er in 't vervolg ge sproken worden van hoofdcommies, commies, adjunct-commies le klas, aöj.- commies, schrijver en typiste. Hogere instanties hebben goedgevonden, dat de secretarie-bezetting van 5 op 6 wordt - gebracht en B. en W. zouden nu willen overgaan tot het benoemen van 'n func- P(j tionaris in de rang van commies. Het benoemen van deze functionaris is een B. en W.-aangelegenheid, doch de raad moet de benodigde gelden (f 5300) voteren. De heer Soer juicht de wijziging in de dii titulatuur toe en kan zich met de voor gestelde uitbreiding zeer wel verenigen, doch de manier waarop het gebeuren - moest smaakt hem niet. Dat men om dit te bereiken met de pet in de hand naar Zwolle of Den Haag moet, vindt spreker vernederend. De zo geroemde zelfstan- digheid van de raad wordt op deze ma- - nier niet meer dan een mooie leuze. El Volgens de Voorzitter is het hier geen kwestie van met de „pet in de hand" of „te biecht gaan", doch normaal over- leg, wat nu eenmaal noodzakelijk is met Ged. Staten van Overijssel, waarvan men steeds de grootst mogelijke medewer king ondervindt. Overeenstemming met de Erven Schuppert. Aangezien de Erven Schuppert zich alsnog bereid verklaarden tot levering van een perceeltje grond aan de Pasto riestraat, stellen B. en W. voor om de raadsbesluiten tot het aangaan van een proces in te trekken, met welk voorstel de raad gaarne accoord ging. Terloops deelde de Voorzitter mede, '5' dat de wijzigingen van het uitbreidings- - plan, verband houdende met het vast- j gestelde plan in onderdelen, waarbij aan de toen geopperde bezwaren wordt tegemoet gekomen, vanaf Maandag 3 155 Januari ter inzage zullen liggen. Verlaging electriciteitstarieven. Gaarne ging de raad accoord met de door B. en W. voorgestelde verlaging der electriciteitstarieven. Het wil, aldus de Voorzitter, niet zeggen, dat we met deze verlaging voldaan zijn, doch zolang we geen zekerheid hebben omtrent de financiële uitkomsten, kunnen we niet verder gaan. Wethouder Teeselink verklaarde met deze geringe verlaging erg blij te zijn, temeer waar de electrificatie van de z.g. onrendabele gebieden voortgang had en bijna een feit is geworden. Naar aanleiding van een desbetreffen de vraag deelde de Voorzitter mede, dat nog pl.m. 75 percelen die over ver schillende delen van de gemeente ver spreid liggen op aansluiting wachten. De heer Klein Velderman had graag gezien, dat de verlaging voor de z.g. „grootverbruikers" iets meer te beteke nen had gehad, alhoewel hij met deze verlaging, waarvan de kleinverbruikers meer profiteren dan de grote afnemers, graag accoord ging. Volgens de heer Soer waren tot nog toe de kleinverbruikers het duurste uit en het is alleszins billijk, dat deze cate gorie in eerste instantie van de verla ging profiteert. Op een vraag van de heer Dikkers of het volgend jaar verlaging van 't vast recht tegemoet kan worden gezien, ant woordde de Voorzitter, dat hieromtrent geen enkele toezegging kan worden ge daan. Bezwaarschrift afgewezen. Z.h.st. besloot de raad tot afwijzing van een bezwaarschrift tegen de aan slag schoolgeld 1951-1952. Het dreige ment van adressant: „Als ik betalen moet, doe ik mijn kinderen naar de an dere school", sorteerde niet het minste effect. Geen subsidie voor E 55. Een voorstel van B. en W. om f 250. subsidie te verlenen ten behoeve van de Nationale Energie Tentoonstelling E 55 te Rotterdam, vond weinig bijval. De provincie Overijssel zal op deze tentoon stelling een grote stand inrichten en 't provinciaal bestuur heeft hiervoor een bedrag van f 30.000 gevoteerd, doch dit is niet toereikend, reden waarom een beroep gedaan wordt op de gemeente besturen in de provincie. Op een vraag van de heer Soer deelde de Voorzitter mede, dat op deze ten toonstelling de aandacht zal worden ge vestigd op de. provincie Overijssel (in dustrie, natuurschoon etc.), doch dit wil niet zeggen, dat Holten hierbij op de voorgrond zal komen. De heer Rietberg zag in deze tentoon stelling een nationale manifestatie en z.i. moet daarom de financiële kant door het Rijk worden geregeld. Ook de heer Veneklaas Slots zag in deze tentoonstelling niet veel. en de heer Aaftink zag de f 250 liever aan de ver betering van wegen in eigen gemeente besteed. De heer Dikkers verklaarde zich voor het verlenen van de subsidie en hij was het eens met wethouder Teeselink, die verklaarde, dat men met de toekomst rekening moet houden. Subsidies voor 1955. Om bij de behandeling van de begro ting 1955 niet te veel tijd te verspelen bij het bekijken van de vele aanvragen om subsidie, werden door B. en W. reeds in deze vergadering voorstellen gedaan, waarbij de volgende bedragen werden toegekend: A.N.W.B. f 25 Plaatselijke afdeling E.H.B.O. f 200 Fed. Ver. Geestelijke Volksgezondheid f 425 Holtens Naai en Handwerkschool f 500 Chr. Stich ting „Meer en Bosch" f 25 „Joan Cele", bureau Psycho-technisch onder zoek f 25 „Pro Rege" f 50 Herv. Stichting Maatschappelijk Werk in Overijssel f 50 Bond Heemschut f 7.50 Rheumabestrijding f 50 Johanna- stichting te Arnhem f 50 Stichting „Huize Welkom" te Almelo f 100 Hollandse Molen f25 Prov. V.V.V. f 108. De heer Soer verklaarde niet tegen deze subsidie te zijn, doch hij zou dan ook graag zien, dat de Prov. V-V.V. eens wat deed voor de verbetering van de autoweg HoltenNijvex-dal. De Voorzitter: Wij staan er voor. De heer Soer: Wij zitten er mee. De Voorzitter: Het beste lijkt mij, dat we voor verbetering van deze autoweg het volgend jaar een post op de begro ting plaatsen. We kunnen dan eens zien, wat er van terecht komt. Econ. Technisch Instituut f 100. Verschillende leden verklaarden zich tegen het geven van subsidie aan het E.T.I.O., doch zij veranderden van stand punt nadat de Voorzitter had verklaard, dat men dit instituut niet kan missen bij het industrialisatieplan. Men heeft op 't E.T.I.O. reeds verschillende malen een beroep gedaan en het is zeer beslist niet waar, dat Holten achter wordt ge steld wanneer het gaat om industrie vestiging in Overijssel. Revalidatie-centrum „Strevo" f 100 Humanistisch Thuisfront f5 Marktcommissie f 75. 't Was voor deze commissie 'n geluk, dat de heer Aaftink aanwezig was, want B. en W. hadden reeds besloten om voor lopig maar te stoppen met deze subsidie, doch zij kwamen hierop terug na een vurig pleidooi van de heer Aaftink. De markt in Holten heeft de laatste jaren weinig te betekenen gehad, aldus spr., doch we moeten niet afbreken, wat eenmaal is opgebouwd. We moeten de moed niet opgeven en we zullen trach ten er nieuw leven in te brengen. We moeten proberen de eiermarkt terug te krijgen en het moet toch mogelijk zijn in 't najaar 2 of 3 markten te houden. De heer Aaftink gaf ruiterlijk toe, dat de huidige marktcommissie in activiteit tekort was geschoten, doch dit zal zeker anders worden. De heer Dikkers beweerde met zeker heid, dat het met de markt toch niets zou worden. Hij was niet tegen 't geven van de 75 gulden en gunde de Markt commissie graag een lang leven. Tenslotte werd besloten de 75 gulden toch te geven, omdat we, zo verklaarde de Voorzitter, een groot vertrouwen in de voorzitter van de Marktcommissie hebben. Plaatselijke Vereniging „Veilig Ver keer" f 250 Holtense Muziekvereni ging f 362-50 Plattelandsbibliotheek f 530 Gymnastiekvereniging „Bato" f 300 Gezinsverzorging f 1000 VVV „Holtens Belang" f 1000 (onder voor waarde, dat de leden tenminste een be drag van f 2000 aan contributie betalen) benevens f 175 en f 100 voor de propa- ganda-acties van de Contact-commissie Twenthe en de Vijfhoek Consultatie bureau voor zuigelingen f 200. Met voorbehoud van goedkeuring van hogerhand zullen de beide kleuterscho len een subsidie ontvangen van f 20 per leerling van 4 jaar en ouder. De volgende verzoeken om subsidie werden afgewezen: Ned. Consultatie bureau voor alcoholisme, Prov. Stich ting voor sociaal- en sociaal-cultureel werk, Overijssels Philharmonisch Or kest, Ned. Blindenbond, Kath. Blinden wezen, Katholiek en Christelijk bureau voor Beroepskeuze. Benoemingen. Als leden van de commissie van ad vies Woonruimtewet werden herkozen mevr. J. Jansen-van den Brink en de heren J. H. Assink, G. J. Bouwhuis, G. Brands en J. Kroon. De heren E. Dikkers Hzn. en A. Jan sen werden herkozen als gedelegeerde in het bestuur van de Bouwvereniging „Beter Wonen", ter", "ijl als leden van de commissie tot wering van schoolverzuim werden herkozen de heren J. Kroon en A. Rietman. Ter voorziening in de vaca ture ontstaan door het overlijden van de heer Joh. Derksen, werd uit de aan beveling J. A. Broekhuizen en H. Soer laatstgenoemde gekozen. Kasgeldlening. Z.h.st. ging de raad accoord met het voorstel van B. en W. tot het aangaan van een kasgeldlening, groot f 150.000 per 1 Januari 1955 met de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten te 's-Gravenhage tegen een rente van lVk Rondvraag. De heer Soer informeerde of er bij B. en W. iets naders bekend was over een bericht in de krant, waarin gezegd werd, dat voor de woningwetwoningen een huurvermindering van f 1.was te krijgen. Volgens de Voorzitter schijnt er dien aangaande wel iets ophanden te zijn, doch officieel is hierover nog geen be richt binnen gekomen. De heer Aaftink vindt, dat er maar weinig schot zit in de uitvoering van het rioleringsplan. Volgens de Voorzitter wordt dit plan zo gauw mogelijk uitgevoerd, doch het wachten is op goedkeuring van de be groting 1954 en de verbetering van de Larenseweg. De riolering van de Bos kamp hangt ten nauwste samen met de grondaankopen in de Gaarden. De heer Klein Velderman probeerde de Voorzitter uit de tent te lokken ten opzichte van de plannen van wegverhar ding in 1955, doch dit lukte hem niet. Wel deelde de Voorzitter mede, dat men zich ten opzichte van het komende jaar geen grote illussies moet maken. Laten we blij zijn als er voor '55 één zandweg op de begroting komt. In 1956 praten we nader. De heer Landeweerd drong aan op verharding van het restant gedeelte van de Aalpolsweg en de heer Dikkers zou graag zien, dat aan de eigenaren die grond moeten afstaan voor het uitbrei dingsplan zo spoedig mogelijk bericht werd gedaan, omdat deze mensen graag willen weten waar ze aan toe zijn. Voor „verrassingen", zoals zich die indertijd in het complex „Boskamp" voordeden, zou spr. graag gespaard blij ven en dit kan als men de mensen vroegtijdig op de hoogte stelt. Nadat de Voorzitter nog had medege- deel, dat men op korte termijn met de betrokken eigenaren tot zaken doen hoopt te komen, werd deze vergadering gesloten. Afwezig waren de heren A. Jansen en D. J. Wansink. KALME JAARWISSELING JEUGD IN IRENE De viering van de jaarwisseling is hiei dit keer zeer rustig verlopen. Slechts bij de klokslag van twaalf uur weid vee] vuurwerk ontstoken en volgden de lichtin gen en de knallen van de zware donder slagen elkaar snel op. Ook gingen nog a] wat vuurpijlen de lucht in. Op de nieuw jaarsdag was het vrij rustig in ons dorp Jeugdsamenkornsi De Irenecommissie organiseerde in hel jeugdgebouw Irene om de jeugd wal van de straat te houden op de nieuw jaarsdag een gezellige avond waaraan me dewerking verleenden de radiovoordracht kunstenaar Peter Ruyf en Bert Woelde- rink, die met zijn wonderinstrument, de clavioline, het muzikale gedeelte verzorg- de. Na enkele declamaties in het ernstige genre, zoals het gedicht van Wim Hessels „Saul peinst" en de brand op het Erie- meer, die met grote aandacht werden ge volgd, wist Peter Ruyf de talrijke jonge- mensen te boeien met zijn conference en grapjes en bespeelde Bert Woelderink hel orgel en zijn clavioline, waarmede hij o.a in het bekende lied „Hoort de muzikanten' de trompet en de bas-saxofoon immiteer- de. Beiden oogsten met hun optreden tel kens een hartelijk applaus. Met een gezel lig spel „Trek aan de bel", waarbij de heer Ap Schipper als winnaar een formi dabele worst wist te winnen, werd het eer- ste deel van deze avond afgesloten. Na de pauze werd het programma ge vuld met talrijke liedjes en declamaties en nog enkele mooie nummers op de clavio line. De heer A. Westerik, die aan het begin van de avond een kort openingswoord had gesproken, bracht de beide artisten dank voor hun gezellig optreden en wenste de jonge mensen een wel thuis. VERGADERING CHR. JONGE BOEREN De leden van de afd. Holten van de Chr. Jonge Boeren Org. (CJBO) kwamen Dins dagavond in vergadering bijeen onder voorzitterschap van de heer W. Aanstoot die deze bijeenkomst opende met gebed na het zingen van Psalm 33 vers 7 en het lezen van het schriftgedeelte Matth. 6 19- 34. Na een kort woord van welkom, waarbij de voorzitter zich in het bijzonder richtte tot de heer W. Rietberg, ass. Rijkslandb. Voorl. Dienst, hield de heer J. W. Stam een inleiding over het onderwerp „Publiek en privaatrecht". Inleider gaf een uitvoerige uiteenzetting omtrent het recht dat geldt bij losse en vaste eigendommen. Een reeks van belang rijke zaken als koop en verkoop van roe rende en onroerende goederen, de huur- en pachtwetten, materiële acten, erfbezit, het huwen al of niet in gemeenschap van goederen, werden behandeld. Er volgde op deze inleiding een zeer ge animeerde discussie. Verder werd gesproken over de jaarlijk se toogdag, tevens jaarvergadering, die Dinsdag, 8 Februari a.s. te Zwolle zal wor den gehouden. Verschillende leden gaven zich ter vergadering reeds op voor het bezoeken van deze Toogdag. Voor deelname aan een snoei- en fruit- cursus bestond bij tal van leden belang stelling, zodat deze cursus hoogstwaar schijnlijk wel doorgang zal kunnen vin den. Na het zingen van Gezang 180 vers 1 werd deze, door 23 leden bezochte, verga dering door de heer J. W. Stam met dank gebed gesloten. UITVOERING HM V. EEN DAG VERVROEGD. Aangezien Ds Hagen uit Deventer op 20 Jan. a.s. zal optreden voor de Geref. Jongelingsvereniging, is de uitvoering van de muziekvereniging „H.M.V." ver zet naar Woensdag 19 Januari. ONDERWIJZERSWONING WORDT POLITIEBUREAU. Vrijdagmorgen werd ten Gemeente huize door Burgemeester en Wethouders in het openbaar aanbesteed het verbou wen van de voormalige onderwijzerswo ning in de Dorpsstraat tot Groepsbureau van de Rijkspolitie onder architectuur van de gemeente-archtect, de heer Jac. Lauwer sc. Ingeschreven werd als volgt: Perc. I: de verbouwing met uitzondering van perc. II: G. J. Grotelaar, Hasselo f19.700; J. W. Nijland, Holten f19.300; Gebr. ten Brinke, Enter f 17.600A. Koopman en Zn., Holten f 17.500; H. G. Jansen en H. Klein Velderman, Holten f 17.489Fa. E. Achterkamp en Dolle- kamp, Holten f 17.459A. Rietman, Holten f 16.450G. Koenderink, Enter f 16.440D. J. Langkamp, Holten f16.409; A. Vukkink en Zn., Holten f16.320; Fa. J. H. Dijkink en Zn., Mar- kelo f 16.250Fa. Voordes en Meerman, Holten f 15.851 en Fa. H. Koopman en Zn., Holten f 14.869.— Perceel H: glas-, schilder- en behang- werk: Gebr. Maats, Holten f1935; Fa. A. Schipper en Zn., Holten f1729; G. J. Gervedink Nijhuis, Holten f1720; W. Koopman, Holten f 1600 en J. Webbink, Holten f1550. De fa. Koopman is dezelfde middag om 1 uur reeds met het werk begonnen. Maandag 10 Jan., vanaf 2 uur voor leden en donateurs IJsclub „De Noordpool" kaarten afhalen voor Filmavond in Amicitia bij G. J. Aaftink, Larense weg B 16. Kaarten van 7—9 uur ook verkrijgbaar bij H. Soer, Larenseweg (zie adv.). Dinsdag 11 t.m. Vrijdag 14 Jan. a.s.: Grote halfjaarlijkse opruiming bij ma- nufacturenhandel A. Mulder. Dinsdag 11 Jan.: Grote balans-uitver koop Fa. E. Wonnink (zie annonce). Woensdag 12 Jan., 4 uur: Kinderfilm voorstelling: „Kinderen voor de Rech ter"; 's avonds 7.30 uur voor volwas senen in Irene (zie annonce). Woensdag 12 Jan. a.s. van 106 uur: Grote verkoop van een schiterende partij Amerikaanse legergoederen bij Manufacturenhandel A. Mulders (zie adv.). Vrijdag 14 en Zaterdag 15 Jan.: Jaar feest C.J.M.V. „De Bouwers" te Espe- lo. Aanvang 7.30 uur. Vrijdag 14 Jan.: Verkeersavond met hersengymnastiek van de M. en A.club „De Holterberg" in café Vruggink. Spr. de heer Mout uit Deventer. Aan vang 8 uur. Maandag 17 Jan.: Cursus-avond N.V.V. Spreker de heer J. Bouma te Utrecht over: „De toekomstige ouderdoms voorziening". Ook toegankelijk voor adsp.leden. Aanvang 7.30 uur. Maandag 17 Jan.: Hotel „Holterman" van 3.305 uur Receptie Bestuur IJs club „De Noordpool" in verband met 25-jarig bestaan (zie adv.). Maandag 17 Jan., 's avonds 8 uur in Ami citia: Vertoning van de grandioze showfilm „Frühling auf dem Eis" met de wereldberoemde Weense IJsrevue (zie adv.). Woensdag 19 Jan.: Jaarlijkse muziek uitvoering van „H.M.V." in Amicitia. Zaterdag 22 Jan.: Uitvoering Holtens Jeugdtoneel in Amicitia. Aanvang 7.30 uur. Woensdag 19 Jan.: Zendingsavond Zeis ter Zendingsgenootschap in Irene. Aan vang 7.30 uur. Spreekster: Mevr. M. A. M. Renes-Boldingh. Vrijdag 21 Jan.: Openbare vergadering C.H.U. Spreker. Z.Ex. Ir. C. Staf, Mi nister van Oorlog en Marine, in Irene. Aanvang 7.30 uur. Woensda.g 26 Jan.: Electr, kookdemon stratie in café Maats. Aanvang 7.30 u. Zaterdag 29 Jan.: Uitvoering Ned. Volkstoneel in Amicitia voor leden en niet-leden van het N.V.V., met het toneelspel in 4 bedrijven „Anna Chris tie". Aanvang 8 uur. Vrijdag 4 Febr.: Opvoering van de operette „Zwaan kleef aan" in Amici tia. Aanvang 7.30 uur. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Johanna, dv. J Lammers en F. van den Bos. OndertrouwdAlbertus Hendrikus Beltman, 22 jr., Laren (Gld.) en Geer- truida Hendrika Aaftink, 24 jr., Holten. BEVOLKING. Ingekomen: H. Veneklaas, van Wier den naar Look 47. Vertrokken: P. A. Brands, van Burg. v. d. Borchstraat 16 naar Utrecht. F. M. Bos, van Dorpsstraat 62 naar Am sterdam. F. Groenewoudt, van Hol terberg 49 naar Goor. H. F. Wester beek en gezin, van Holterberg 42 naar Dordrecht. LOOP DER BEVOLKING OVER 1954. Op 1 Jan. 1954 telde de gemeente Hol ten 5334 inwoners, t.w. 2730 mannen en 2604 vrouwen. Op 1 Januari 1955 bedroeg dit aantal 5371, t.w. 2751 mannen en 2620 vrou wen, alzo een toename van 37 inwoners, t.w. 21 mannen en 16 vrouwen. Het aantal geboorten bedroeg 54 jon gens en 58 meisjes, totaal 112. Er overleden 19 mannen en 11 vrou wen of totaal 36 personen. 285 personen vestigden zich in de ge meente, terwijl 324 personen de gemeen te verlieten. Het aantal huwelijken bedroeg 62. Echtscheidingen werden niet ingeschre ven. Het aantal levenloos geboren kin deren bedroeg 1. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Kerk. Holten. 10 uur Ds Ad- dink en 19 uur Ds Israël. Gelijkenis: Grote oogst, weinig arbeiders. In bei de diensten collecte Inwendige Zen ding. Dijkerhoek. 10 uur Ds Israël. Collecte Inwendige Zending. Geref. Kerk. 9.30 uur (Bed. H. Av.) en 2.30 uur (Bed. H. Av. en Nabetr.) Ds. R._A. Hoogkamp. CONTROLEUR BELASTINGEN Tot controleur van de gemeentebelas tingen betreffende o.a. de vermakelijk heidsbelasting en de hondenbelasting, is in de plaats van de heer M. Heijenk, die wegens ziekte bedankte, benoemd de heer C. G. Bal, alhier. De heer Bal zal tevens als marktmeester optreden.

Holtens Nieuwsblad | 1955 | | pagina 1