I er! Comité Vluchtelingenhulp 1954 Bestrijdt het leedf dat kanker heet* HAmER hond Gelei TEN B0LSCHER - Rijssen SieOFDênKIEiPIJN AGENDA (ie abonnementsprijs van dit blad bedraagt f 1.15 p. kwartaal jst) 'ijs op ank eli#1 •W 3 lis •reli 41. Jaargang 6. ZATERDAG 16 OCTOBER 1954 Verschijnt elke Zaterdag. HOLTENS NIEUWSBLAD Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad" te Holten. Telef. K 51/83 - 281, }EN UUR VOOR EEN TOEKOMST". Het motto, dat het Comité Vluchtelin- enhulp 1954 heeft gekozen voor zijn ff*] tie ten bate van de vluchtelingen in ostenrijk en Griekenland, is de laatste igen alom bekend geworden. „Een uur jpor een toekomst" men heeft het innen lezen in kranten en vakbladen, heeft het kunnen horen door de idio. Eén uur van ons inkomen kan vluchtelingen een nieuwe toekomst geven. Is het eigenlijk geen beklem mende gedachte? De tegenstelling is zo schril: een uur en een hele toekomst van jaren. In ons jachtende westeuropese leven iiurt een uur niet lang. .Amper heeft e klok drie uur geslagen, of het is weer vier uur. En hoe vaak gebeurt et niet, dat we verrast opkijken naar e Idok en zeggen: „Hè, is het al weer laat?" Een uur plezier is kort. Een ar werken ook. Het bedrag dat we met in uur werken verdienen is dan ook ab- )luut gezien, niet groot. Maar we wer en acht-en-veertig uren per week en clit-en-veertig maal een uurloon is in as land wèl een behoorlijk bedrag. In een vluchtelingenkamp in Oosten- of Griekenland duurt een uur wel Een uur is daar: zestig minuten ol smartelijke herinneringen, vol leed, ol ontbering, maar zonder werk, zon- er hoop, zonder voedsel vaak. En iedere telt daar vier-en-twintig maal zes- g van zulke minuten. Elk uur is de Dorganger van het volgende, dat even en doelloos zal zijn. Elke tik van de lok leidt honderdduizenden vluchtelin- en nader naar een toekomst, die geen jekomst is. Want er is geen perspec- I ef voor mensen die geen huis hebben, een werk, geen inkomen, geen kleding, een familie soms. Die alleen maar ge- rek hebben aan zelfs de meest elemen- aire levensbehoeften. Voor deze men en is een uur alleen maar: zestig mi rten verder op de weg, die eens zal eiden naar het einde van alles. Een uur voor de toekomst. Geld. Het moet mogelijk zijn, de vluchtelin gen in Oostenrijk en Griekenland weer en toekomst te geven, Het moet moge lijk zijn, een uur voor hen weer dezelfde inhoud te geven als het heeft voor ons. En die mogelijkheid moet worden aan gegrepen. De vluchtelingen moeten weer een huis krijgen, waarin zij elkaar onge stoord kunnen liefhebben, waarin zij in intieme kring gelukkig kunnen zijn. Zij moeten weer werk krijgen, waardoor hun leven zin krijgt en waardoor zij zelf kunnen zorgen voor eten, kleding, ont spanning, ontwikkeling. Zij moeten weer de kans krijgen zichzelf te zijn, zich een toekomst te scheppen. Dat kan allemaal als wij één uur inkomen afstaan: dat kleine bedrag, dat wy verdienen in die zestig mi nuten, die zo snel voorbijgaan. Een volk dat zich zo snel van de oorlog herstelde als het Nederlandse, een volk dat in een goed jaar de gevol gen van een enorme watersnood te boven kwam, merkt het niet, wan neer het één uur voor een ander werkt in plaats van voor zichzelf. En toch levert dat uur milioenen guldens op. De tegenstelling is schril: één kort uur, waarvan wij er zo vele hebben een lange toekomst, die de vluchtelin gen niet hebben. Zij zijn mensen als wij.. Ze hebben dezelfde eigenschappen, dezelfde liefheb berijen, dezelfde verdrietigheden. Maar ook dezelfde rechten. De rechten die verbonden zijn aan het mens-zijn. Het recht op werk, het recht op liefde, op vrijheid, op eten. Het recht op een toe komst. Wij Nederlanders hebben een toe komst. Het gaat ons land gaat. Daarom is het onze menselijke plicht de vluch telingen tot ons te trekken. Juridische argumenten over verantwoordelijkheid en taken kunnen we thuis laten. We hoeven aleen maar ons hart mee te ne men naar fabriek, kantoor, laboratori um, school en winkel, als we het uur voor die anderen gaan werken. Want harten verstaan elkaar. En in Grieken land en Oostenrijk kloppen er nu hon derdduizenden met een glimp van nieuwe hoop. Het antwoord moet duidelijk zijn: „Eén van onze uren voor hun hele toekomst". AFDELING KONINGIN WILHEL MEN AFONDS OPGERIOHT. HUIS-AAN-HUIS-COLLECTE OP 15 EN 16 OCTOBER. De vergadering, die Maandagavond in 't hotel „Holterman" werd uitge schreven door het „Comité van Aan beveling", om te komen tot het stich ten van een afdeling van het Konin gin Wilhelmina Fonds was helaas maar heel matig bezocht, doch geluk kig was dit kleine gezelschap ten volle doordrongen van de noodzaak van het oprichten van een afdeling en spon taan traden allen als lid toe van de afd. Holten van het Koningin Wilhel mina Fonds. De bijeenkomst werd met een enkel voord geopend door de voorzitter van iet Comité van Aanbeveling, de heer J. froon, die zich in het bijzonder richtte ot dokter C. H. Rietdijk en de heer B. Krol, propagandist van het K.W.F. sé Doetinchem. Nadat een film was vertoond hield )r Rietdijk een causerie over het onder- verp: ,,De verschillende soorten kanker Rsn de bestrijding". De heer Krol gaf een duidelijk ant- voord op de vraag: „Wat doet 't K.W.F. 39|fciet het geld, dat. door het Nederlandse rolk bijeengebracht wordt?" Ons volk, aldus de heer Krol, offerde sinds de oprichting van het K.W.F. op 31 Aug. 1949 niet minder dan 10 milli- oen gulden en het heeft er recht op te weten wat er met dit geld is gebeurd. Jaarlijks heeft het K.W.F. iy2 millioen [ulden nodig voor verplichtingen aan: iet Ned. Kankerinstituut, het Rotter dams Radio-Therapeutisch Instituut, de Pr J. J. de Bruine Groeneveldt Stichting, de vijf Universitaire Kanker Centra resp. te Groningen, Utrecht, Leiden, Nijmegen en Amsterdam, de sub-centra in Mid delbrug, Eindhoven, Maastricht, Deven- m<j ter en Leeuwarden, terwijl bovendien all steun wordt gegeven voor individuele on- r/l derzoekingen, voorlichting aan medici, nazorg van kankerpatiënten, opleiding van kankerspecialisten, enz. enz. Niets is minder waar dan dat een groot deel van het geschonken geld „aan de pen zou blijven hangen". Natuurlijk heeft het K.W.F. een eigen bureau en. een aantal betaalde krachten in dienst, doch we streven er steeds naar om de uitgaven zo laag mogelijk te houden. Om u een indruk te geven van de enor me kosten, die met het bestrijden van kanker gemoeid zijn, moet U weten, dat één gram radium 80.000 gulden kost. Radium moet bewaard worden in een l^platina buisje en één zo'n buisje kost fflpf 40.000.Voeding en onderhoud van witte muizen, die als proef diertjes WH -Vor(ien gebruikt, kost per jaar niet min- ^der dan f 50.000.—. Voor het bouwen van het Radio-Therapeutisch Instituut te Rotterdam heeft 't K.W.F. f 2.000.000 beschikbaar gesteld en maakte hiermede bet ontstaan van deze inrichting moge- bjk. Wanneer over enige jaren dit ge bouw voltooid is, zal het een monument zijn van de offervaardigheid van het Ne derlandse volk. De strijd tegen de kanker is onvoor stelbaar zwaar en zeer kostbaar, doch zeker niet hopeloos, indien allen bereid zijn hieraan deel te nemen. Het gaat om de gezondheid van ons volk. Toen ons land 5 millioen inwoners telde, stierven er per jaar 12 a 13.000 landgenoten aan tuberculose en in 1953 bedroeg dit aantal 900 op 10 millioen inwoners. Nederland staat dan ook als no. 1 op de wereldlijst bij de t.b.c.-be- strijding. We hebben, aldus spr., de tuberculose zo goed als overwonnen en thans zullen we nationaal en internationaal samen strijden in algehele mobilisatie tegen de vreselijke ziekte, de kanker, waaraan in het jaar 1953 niet minder dan 20.000 landgenoten zijn gestorven. Afdeling opgericht. Nadat alle aanwezigen zich hadden op gegeven als lid van het K.W.F., werd besloten tot de oprichting van de afd. Holten. Bij de hierna gehouden bestuursverkie zing werden gekozen de dames C. P. K. Enklaar-van Andel, G. G. Rietdijk-Taco nis, W. Israël-Hofmeijer, J. Wiggers- Aanstoot en de heren J. Kroon, B. H. Brouwer, J. Sinnema, J. M. Metzger en F. H. Steunenberg. Als bestuursleden voor Dijkerhoek en Espelo werden be noemd de heren G. H. Wanders en H. Wierda. Collecte en ledenwerving. De uitbouw van de kleine afdeling zal met kracht ter hand worden genomen en ieder lid zal in z'n kring van kennis sen en familie trachten enkele nieuwe leden te werven, zodat er binnen niet al te lange tijd in onze gemeente een flinke afdeling van het K.W.F zal zijn. Vrijdag en Zaterdag (heden) zal de jaarlijkse huis-aan-huis-colleete worden gehouden. De leerlingen van de hoogste klassen der 4 lagere scholen en de leer lingen van de Ulo-school zullen de col lectebus presenteren bij alle ingezetenen. Wanneer ieder naar draagkracht geeft zal de opbrengst van de collecte 1954 ten bate van het Koningin Wilhelmina Fonds tot blijdschap en dankbaarheid stemmen. SCHOOLKRING ESPELO. Op Woensdag 6 October j.l. kwam het bestuur van de buurtvereniging Schöol- kring Espelo in vergadering bijeen. Besloten werd ook deze winter weef enige avonden tc geven voor de bewoners van de Sehoolkring en wel in de maanden October, November, Januari en Februairi. Als eerste zal dan op Zaterdag 23 Oc tober de heer P. Dijkstra een lezing hou den met filmplaatjes over zijn reis naar Canada en Amerika. Gezien het succes van de reeds door hem elders in deze gemeente verzorgde avonden, belooft dit een alleszins ge* slaagde avond te worden. Een vorstelijke handverzorging NAJAARSVERGADERING V.V.V. In de voorjaarsvergadering \r|an dc| VVV „Holtens Belang" werd de suggestie gedaan om na afloop van het seizoen zo spoedig mogelijk weer bijeen te komen om eens te spreken over de in dat seizoen opgedane ervaringen ten aanzien van het vreemdelingenverkeer en om zo spoedig mogelijk reeds de plannen te bespreken voor het komende seizoen. Het bestuur van de VVV heeft ge-- meend aan deze suggestie gevolg te moe ten geven en voor Maandagavond a.s. een vergadering belegd in café Maats, waar over het vorenstaande gesproken zal' worden. Zo hoopt men ook mededelingen te doen over het in de voorjaarsvergadering gedane voorstel tot het verkrijgen vail hogere vrijwillige bijdragen, terwijl de be groting voor het jaar 1955 aan de orde zal komen. Aangezien het bestuurslid, de heer G. H. Franke, binnenkort metterwoon naar Lochem vertrekt, wordt van deze gele genheid gebruik gemaakt in de vacature, wegens het bedanken van de heer Franke, te voorzien. Het bestuur heeft blijkens de agenda van deze vergadering, welke men in. de advertentierubriek kan vinden, ca.n- didaat gesteld de heren J. P. Nagelhout en J. Wiggers. De leden zijn echter zelf ook in tie gelegenheid om candidaten te stellen, mits zij vóór de aanvang van de vergadering bij de secretaris, de heer A. J. Snijders, zijn opgegeven. Het kan dus ook nog in de vergaderzaal. Waar het hier een alleszins belang rijke vergadering betreft, adviseren wij de leden en met name de zakenmensen, deze avond niet te verzuimen. Het isl aan het begin van de week en zoals het spreekwoord zegt: „Een goed begin is het halve werk". Dat geldt ook voor een belangrijke zaak als het vreemdelingen verkeer. Adv.-prijs115 m.m. (d contantf 1.50. Iedere m.m. meer f 0.06 VEILIGHEIDSINSTITUUT JONGEREN LUISTERDEN NAAR KLASSIEKE MUZIEK. Zaterdagavond 9 Oct. kwam de J.D.G. voor de derde maal in dit seizoen bijeen in hotel Holterman. De avond stond in het teken van de serieuze muziek. Met een kort welkomstwoord opende de voorzitter, de heer J. Kater, de bij eenkomst, waarbij hij zich in het bij zonder richtte tot de heer Wittermans. Deze had op verzoek van de J.D.G. spontaan enkele gramofoonplaten uit zijn discotheek ter beschikking gesteld, welke door de heer H. Fransen werden toegelicht. Als eerste werk werd een gedeelte van het „Brandenburgs Concert" van J. S. Bach ten gehore gebracht. Dit Branden burgs Concert behoort tot de weinige wereldlijke muziekstukken, welke Bach heeft nagelaten. Het overgrote deel van de welken van deze componist bestaat uit kerkelijke muziek.. Dit muziekstuk ontleent zijn naam aan de vorst van Brandenburg, in wiens opdracht Bach deze muziek heeft gecomponeerd. De tweede plaat, die op het program ma stond, was „Eine kleine Nachtmu- sik" van W. A. Mozart. Mozart is 'n zeer vruchtbaar componist geweest, hetgeen wel blijkt uit de circa 40 symphonieën, 28 piano-concerten, een tiental opera's en legio kleine werken voor allerlei instru menten, welke op zijn naam staan. „Eine kleine Nachtmusik", welke bij het publiek wel in de smaak viel, behoort tot het luchtige en pretentieloze genre. Als laatste werk voor de pauze werd de „Ouverture Egmont" van L. von Beet hoven gespeeld. Von Beethoven heeft getracht in deze ouverture de geschiede nis van de graaf van Egmond in klan ken uit te beelden. „Ouverture Egmont" is een zelfstandig werk, in tegenstelling tot de meeste andere ouvertures, die een opera inleiden. Na een korte pauze werd de avond vervolgd met „La Valse" van Ravèl. Deze componist schiep dit werk, kort nadat hij als soldaat gediend had in de eerste wereldoorlog. De verschrikkingen van deze oorlog, welke een zeer diepe indruk op Ravèl hebben gemaakt, ko men in dit werk naar voren. „La Valse" was wel het minst begrepen stuk van deze avond. Veel meer tot de luisteraars spraken de Wals en de Polonaise van de beroem de Poolse componist F. Chopin, die daar na ten gehore werden gebracht. De Po lonaise draagt een strijdvaardig karak ter, waarmede hij de opstand van Polen tegen Rusland tot uitdrukking heeft wil len brengen. De avond werd besloten met de po pulaire „Aufforderung zum Tanz" van C. M. von Weber. Dit werk is door de componist geschreven voor piano, doch later door Berlioz voor orkest bewerkt, in welke vorm het tegenwoordig meest al wordt uitgevoerd. Na dit veelzijdige en leerzame pro gramma bood de voorzitter namens de J.D.G. de heer Wittemans een klein ge schenk aan en deelde nog mede, dat de volgende bijeenkomst in samenwerking met de Hervormde Jeugdraad zal wor den gehouden, waarin het onderwerp „Vrije tijdsbesteding" zal worden be handeld. ACCOUNTANTSKANTOOR Zitting in Hotel Holterman elke Maandagmiddag. 40-JARIG JUBILEUM. Het was Woensdag 13 Oct. j.l. veer tig jaren geleden dat de heer F. R. T. Haan bij de Fa. Gebr. Wansink alhier in dienst trad. Deze dag is voor de heer Haan niet ongemerkt voorbijgegaan. In tegenwoordigheid van de firmanten en het personeel werd in de bakkerij de ju bilaris door Burgemeester Mr W. H. Enklaar hartelijk gecomplimenteerd met dit heugelijk feit en speldde Z.Ed. Acht bare de jubilaris de bronzen medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nas sau, op de borst. Hierna werd de heer Haan hartelijk toegesproken door een der firmanten, de heer H. J. Wansink Sr., die de jubilaris prees om z'n accu ratesse en plichtsgetrouwheid. Hij dank te de heer Haan voor de veertig jaren van trouwe dienst en hoopte, dat hij nog vele jaren in het bedrijf mag werk zaam zijn. De heer Haan dankte voor de Konink lijke onderscheiding, die hij uit handen van de Burgemeester mocht ontvangen en zegde tevens dank aan zijn patroon voor de goede woorden en wensen, tot hem gericht. Men bleef hierna nog een tijdje gezel lig bijeen in de bakkerij. PRINSESSENKALENDER 1955. Ookdit jaar heeft de vereniging Pro Juventute weder een Prinsessenkalen- der het licht doen zien. De prijs is f 2.75 per stuk. Het mag bekend worden geacht, dat de baten van de verkoop ten goede'ko men aan het misdeelde kind. De kalender is, zoals elk jaar, weer bijzonder goed verzorgd uitgevoerd en zal in menige huiskamer een sieraad zijn. De kalender is verkrijgbaar bij Mevr. C. P. K. Enklaar-van Andel, terwijl Mej. H. J. Slotman ter secretarie van het ge meentehuis deze kalender voor de ko pers beschikbaar heeft. KRUUTMOES VAN DE RADIO NAAR HOLTEN. De onlangs opgerichte mandolineclub „Jong L<even" gaat op Zaterdag 23 Oct. a.s. in „Ainicitia" een uitvoering geven met medewerking van de „Larcnse Schot- sers", die hier ook met de Braderie op traden met als bizondere medewerkers Gait Jan Kruutmoes en zijn gezelschap, bij iedereen bekend van de radio. Ook Lubbert van Gortel zal van de partij zijn, zodat de bezoekers een bizondere avond wacht. Voor bizonderheden wordt ver wezen naar een annonce in dit nummer. ONTSPANNINGSPROGRAMMA N.V.V. BESTUURDERSBOND. De Bestuurdersbond van het NVV in onze woonplaats heeft zich vroegtijdig beraden over het ontspanningsprogramma, dat hij de leden en hun huisgenoten het thans ingetreden seizoen weer zal aan bieden. Voor Dinsdag 9 November a.s. staat een cabaretavond op 't programma, waar op het bekende gezelschap Adrie van Oor schot met tal van artisten in „Amicitia" zal optreden. Het gezelschap is speciaal t'OiOr dit tournee aangevuld met „De' Spelbrekers", die hier het vorig jaar zo'n groiot succes oogstten. Aangezien de zaal voldoende plaatsen biedt, zullen ookniet- leden van deze avoind kunnen profiteren. Er zullen hierover vroegtijdig medede lingen worden gedaan. Op Zaterdag 4 December vindt in café Maats een feestelijke kindermiddag plaats, waarbij de goede Sint uit Spanje wel niet zal ontbreken. Des avonds volgt dan een familievoorstelling met het optreden van de artisten: Tineke van Leer, Coirry Vroons, Ko van den Bosch, Dolf Dries- sen, Jo Hamilton en Ben Tollens. Op Zaterdag 29 Januari a.s. koimt het Ned. Volkstoneel „De Toneelvereniging" met een toneelstuk in „Amicitia". Bovendien is in elk geval -één uitvoe ring te verwachten van de Arb. Toneel vereniging „VOP" en komt er een cur susavond over de toekomstige ouderdoms voorziening. Ook aan het ontwikkelingselement zal in dit seizoen veel aandacht worden be steed. Zo bestaat er nog gelegenheid voor aanmelding als cursist voor de arbeiders- avofndsckool. Spoedige opgave is echter dringend gewenst. Mijnhardt Kiespijnpoeders. Doos 50 ct. Mijnhardt Hoofdpijnpoeders. Doos 50 ct. Alleen ECHT met de naam MIJNHARDT Zaterdag 16 Oct.Lezing met filmplaat jes voor de buurtvereniging en platte landsvrouwen door de heer P. Dijkstra over zijn reis naar Canada en Ameri ka, nam. 7 uur in café „Het Bonte Paard" te Dijkerhoek. Zaterdag 16 Oct.: Cross Country voor leden van de Land. Rijver. „De Berg- ruiters" op de Borkeld. Zaterdagavond 16 Oct.: Dansen in ho tel Müller" (zie adv.). Maandag 18 Oct.: Najaarsvergadering van de V.V.V. „Holten's Belang", mn. 8 uur in café Maats (zie annonce). Maandag 18 Oct.: Vergadering School feestcommissie Dorpsschool, nam. 7.30 uur in het Schoolgebouw. Woensdag 20 Oct., 7.30 uur: Gecomb. vergadering C.J.M.V. en C.J.V.F. Spreker: de heer Witterman. Donderdagavond 21 Oct., 8 uur: Verga dering Herv. Vrouwenver. in „Irene". Vrijdag 22 Oct.: Ouderavond School met de Bijbel, nam. 7.30 uur in Irene. Zaterdag 23 Oct.: Lezing met filmpl. voor de Sehoolkring Espelo door de heer P. Dijkstra over zijn reis naar Canada en Amerika, nam. 7.30 uur, in de school te Espelo. Zaterdag 23 Oct.Uitvoering Mandoline club „Jong Leven" in Amicitia, met medewerking „Larense Sehotsers" en Gait Jan Kruutmoes en zijn gezel schap, nam. 7.30 uur (2de annonce). Dinsdag 26 Oct.: Bazar van „Arbeid Adelt" en Ver. „Tesselschade" van 2.305 uur nam. in hotel Holterman. Vrijdag 29 Oct., nam. 3 uur, in 't café Kalf sterman: Aanbesteding bouwen van een lagere school met 8 lokalen (zie advertentie). Woensdag 3 Nov. (Dankdag): Uitvoering H.G.K. in Amicitia (zang en toneel). Zie voorlopig bericht. Woensdag 3 Nov. (Dankdag), 8 uur: Uitvoering toneestuk: Rimboe, O.C.H. in Irene (zie annonce). Dinsdag 9 Nov.: Cabaret-avond in Ami citia met Adri van Oorschot en de Spelbrekers, nam. 8 uur. Zaterdagavond 13 Nov.Tussenbal Dans club „Müller". Woensdag 17 Nov. Ouderavond U.L.O.- school. 25, 26 en 27 November: Bazar in Irene ten bate van de C.J.M.V. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Hendrikus, zv Lambertus Rast en Hermanna Jacoba van Engelen. Ondertrouwd: Cornells van Os van den Abeelen, 27 j., Almelo, en Johanna Cornelia Neurdenburg, 27 j., Holten. Gehuwd: Gerrit Jan Haverslag, 27 j., Holten, en Tonia Sophia Wilhelmina ten Velde, 21 j., Holten. Gerrit Pasman, 27 j., Holten, en Janna Hendrika Kolk man, 24 j., Holten. Johannes Gerhar- dus Prins, 18 j., Holten, en Geertruida Schippers, 18 j., Holten. BEVOLKING. Ingekomen: E. Wuestman van Gorssel naar Larenseweg 30. J. Maats van Rotterdam naar Dorpstraat 38. Vertrokken: M. J. W. Knipscheer en gezin van Raalterweg 12 naar Arnhem. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Kerk. 9 uur Ds Grolle van Nijverdal, 10.30 uur (Voorb. H. Av.) Ds Grolle en 7 uur Ds Israël. Dijkerhoek. 10 uur Ds Israël. Geref. Kerk. 10 en 3 uur Ds Hoogkamp. In beide diensten extra collecte voor de Zending op Soemba. MARKTBERICHT RIJSSEN. Op de Maandag j.l. te Rijssen gehou den veemarkt waren aangevoerd: 1440 stuks vee, runderen 402, varkens 1005, schapen 33. Prijzen: Vette koeien, eerste kwaliteit van f2,60 tot f2,72; tweede kwaliteit van f2,44 tot f2,60; derde kwaliteit van f2,30 tot f2,40 per kg slachtgewicht. Melk- en kalfkoeien van f670,— tot f 920,— per stuk. Pinken van f 375,— tot f550,— per stuk. Graskalveren van f160,— tot f260,— per stuk. Nuchtere kalveren van f 42,— tot f 58,— per stuk. Drachtige zeugen van f 275,tot f 375,- per stuk. Loopvarkens van f70,— tot f 95,— per stuk. Biggen van f 4,50 tot f 5,50 per week. Schapen van f 60,— tot f 95,— per stuk. Overzicht handel: Vette koeien en stieren: Deze waren tamelijk ruim aangevoerd, de handel was vrij goed, ze werden tegen iets hogere prijzen verkocht. GebruiksveeAanbod redelijk, de han del onderging weinig of geen verande ring, de beste soorten werden iets vlug ger verhandeld tegen gelijkblijvende prijzen. Pinken en kalveren: Aanbod iets gro ter, doch de handel had een kalm ver loop met onveranderde prijz.en. Nuchtere kalveren: De handel was kalm, de prijzen iets lager. Varkens en biggen: De aanvoer was groter, doc-h over het geheel was de handel in alle soorten traag gestemd, waardoor de prijzen iets lager werden.

Holtens Nieuwsblad | 1954 | | pagina 1