I 5 Om het Provinciaal Kampioenschap I! VVV-vacanfieprogramma TEN BOLSCHER - Rijssen De Veiligheidsactie WIET ZO.... MAAR 10/ AGENDA No. 33. Jaargang 6. ZATERDAG 21 AUGUSTUS 1954 Verschijnt elke Zaterdag. HENS NIEUWSBLAD De abonnementsprijs van dié blad bedraagt f 1.15 p. kwartaal Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad te Holten. Telef. K 5J,8S - 28Jt Adv.-prijs115 m.m. a contant1.50. Iedere m.m. meer 0.06 Vrijheidsdressuur van wereldklasse Het concours hippique, dat Zaterdag 28 Aug. a.s. op het terrein bij café „De Poppe" aan de Markeloseweg zal worden gehouden, belooft een hippisch festijn te worden van de bovenste plank. De beste rijverenigingen uit geheal Overijssel nemen aan de wedstrijden deel, waarbij het zal gaan om het kampioen schap van Overijssel. De volgende rijverenigingen hebben in geschreven: „Deltaruiters" (Kampen) „Rijden is Kunst" (Zwolle)„Dijkrui- ters" (Wijhe)„Sallandruiters" (Har- denberg)L.R. „Avereest"; L.R. „Olst"; „Hertruiters" (Hellendoorn)L.R. „Mar- kelo"; L.R. „Lonneker"; „Bergruiters" (Holten); L.R. „Diepenheim"„Loolee- ruiters' (Almelo)L.R. „De Noord- Oostpolder". 76 ruiters komen uit in de Indiv. Dres suur B, 20 in de Indiv. Dressuur Prov. Kamp KI. L en 17 combinaties nemen deel van de Veelzijdigheidswedstrijd. Nadat selectie is toegepast zullen in 't Springconcours Klasse B, L, M en Z pl.m. 40 ruiters kunnen starten. Het parcours zal worden uitgezet door de heer Jurgens, die wat dit betreft een internationale reputatie heeft, gezien 't feit, dat door hem het springparcours werd uitgezet op de Olympiade te Hel sinki en op de wereldkampioenschappen (Madrid 1953). Tussen de verschillende nummers zal de bekende Land. ruiter Jan de Wit uit 't Zandt (N.H.) optreden met z'n beide Vrijheidspaarden, De heer de Wit geeft met deze paarden Vrijheidsdressuur van wereldklasse. Tal van keren ontving de heer De Wit uitnodigingen om in Engeland, Amerika en andere landen op te treden, doch zijn werkzaamheden (de heer De Wit ex ploiteert een groot landbouwbedrijf in Anna Jacobapolder) laten dit niet toe. Een groot cirsus heeft voor de beide paarden fantastische bedragen geboden, doch de heer De Wit denkt er niet aan om z'n „lievelingen" te verkopen. We twijfelen er niet aan of zeer velen uit Holten en omgeving zullen Zaterdag a.s. willen zien hoe een paard koord danst, zich neerlegt in een ledikant en toedekt enz. enz. Er zijn rond het terrein pl.m. 500 zit plaatsen. Kaarten zijn in voorverkoop bij verschillende winkeliers verkrijgbaar. Men lette pp de raambiljetten. lCT do: HARTELIJK AFSCHEID VAN „MEESTER" HIDDINK. I WELKOM VOOR DE HEER WIERDA. De Espelose bevolking heeft het de ij burgemeester en de overige leden van j het gemeentebestuur niet zo erg kwa- j lijk genomen, dat zij' haar school voor 4 de tweede maal in drie jaar van een uit stekend hoofd beroofden. Eerst was het de heer Snijders, die hoofd werd van de lagere landbouwschool en nu de heer Hiddink, die aan de u.l.o.school alhier verbonden is geworden en Maandagmid dag afscheid nam van de schoolkring Espelo. Wel werd er bij dit afscheid schert- sender wijze gesproken over „een kool, die Espelo gestoofd werd", maar de stemming bij dit afscheid was opper best, want men heeft daar reeds lang begrepen, dat men goede leerkrachten toch niet tegen kan houden om het elders „hoger op" te zoeken. Er zijn deze middag veel hartelijke woorden van afscheid en van welkom gesproken. Het gemeentebestuur, dat vertegen woordigd was door de burgemeester, Mr W. H. Enklaar, en de loco-secretaris, de heer W. Beijers, heeft van dit af scheid tevens gebruik gemaakt om het nieuwe hoofd, de heer H. Wierda, te in stalleren. Behalve de voltallige oudercommis sie waren tal van ouders opgekomen om bij deze gebeurtenis tegenwoordig te zijn, evenals de collega's hoofden met hun echtgenoten, Ds M. J. W. Knip- scheer, de heer P. Bos en de onderwij zeressen Mej. E. v. d. Ridder en Mevr. de Raadt-Pot, die eerstgenoemde gedu rende haar ziekte verving. Ook de heer J. H. C. Pleiter van Diepenveen, uit wiens school de heer Wierda afkomstig is en die zelf acht jaar in Espelo ge staan heeft, was met diens echtgenote overgekomen. Mr Enklaar, na een inleidend woord van de voorzitter der oudercommissie, de heer G. H. Volkerink, het woord ver krijgend, noemde de samenkomst een droeve en blijde gebeurtenis, waarbij ech ter geen traan zou vallen. Wel heeft de gemeenteraad Espelo zijn hoofd ontno men, maar als wij hem niet genomen hadden, dan zou een andere gemeente het wel gedaan hebben. Thans kan de u.l.o. profiteren van de uitnemende kwa liteiten, die de heer Hiddink aan deze school ten toon gespreid heeft. Hem past dan ook een woord van oprechte dank voor de bijzondere toewijding, waarmede hij hard voor de school ge werkt heeft. De heer Hiddink heeft goed begrepen, welke taak hij hier had en hij heeft deze met zijn echtgenote op een enthousiaste wijze vervuld. De Espelose bevolking zal hen node zien gaan, maar zij zal kunnen billijken, dat hij naar Hol ten gaat. De burgemeester begroette de heer en mevr. Wierda, die thans de mooie taak van de heer en mevr. Hiddink gaan over nemen, met een hartelijk welkomst woord en schetste de verwachtingen, wel ke de Espelose bevolking van hen koes tert. Spr. wenste hen veel voorspoed en sprak de hoop uit, dat de heer Wierda hier vruchtbaar mag werken en in Es pelo veel geluk mag vinden met zijn gezin. Hij complimenteerde Mej. van de Rid der met haar herstel en sprak woorden van dank tot Mevr. de Raadt-Pot, die op zo'n uitstekende wijze de taak van Mej. v. d. Ridder heeft waargenomen. De leden van de oudercommissie be dankte spreker nog voor de wijze, waar óp zij het hoofd en het personeel steeds terzijde staan. Nadat de kinderen een af scheids-, tevens welkomstlied hadden gezongen, gedicht door de plaatselijke dichter, de heer E. Krikkink, sprak de heer J. W. Nijland, de beide hoofden namens de volksfeestcommissie toe. Het waren woorden van dank en welkom. Mej. van de Ridder belichtte de goede kwaliteiten van het scheidende hoofd en de prettige, collegiale verhouding. Zij memoreerde de prettige sfeer van het Kerstfeest en tal van andere samenbin dende factoren, die in Espelo zo wel dadig aandoen. Paedagogisch is deze saamhorigheid van heel veel belang. Mede namens de leerlingen verwelkomde zij de heer en mevr. Wierda. Ds Knipscheer deed in zijn afscheids woord uitkomen, dat de kerkeraad de medewerking bij de verkondiging van 't Evangelie op deze school zo bijzonder op prijs stelt. Zij is een geestelijk cen trum en het werk, dat hier met mede werking van de heer Hiddink kon ge beuren, noemde hij bijzonder belangrijk. Daarvoor dankte hij hem hartelijk en hoopte op zijn kerkelijke belangstelling straks ook in Holten. Namens de aanwezige hoofden sprak het oud-hoofd, de heer H. J. A. Kolde- weij, die er op wees, dat de schoolkring Espelo de heer Hiddink node ziet vertrek ken. Hij hoopte, dat de nieuwe plaats dezelfde mooie resultaten van hem mag verwachten. Namens zijn collega's bood hij de heer Hiddink een boek aan. Van een buitengewoon royale geste gaf de oudercommissie blijk, die bij mon de van de heer F. W. W. H. Bekkernens aan het scheidende hoofd een bureau aanbood. Hij herinnerde er nog eens aan, dat in een tijd van drie jaar voor de tweede maal door het gemeentebestuur een hoofd naar Holten-is benoemd. Eerst de heer Snijders, die als hoofd naar de lagere landbouwschool ging en nu de heer Hiddink naar de u.l.o. Deze had een moeilijke taak om een goed opvolger van de heer Snijders te zijn, maar hij heeft met zeer veel am bitie en een enorme werkkracht en ener gie zijn taak in het belang van Espelo verricht. Met een welkomstwoord tot de heer Wierda, bood hij de dames een bloempje aan. Het gemeentebestuur dankte spreker voor de prachtige nieuwe vloeren en de fietsenbergplaats. De laatste sprekers waren de heer J. H. C. Pleiter, die de persoon van de heer Wierda bij de aanwezigen inleidde, en de heer Piet Bos, di.e uit hoofde van een jaarlijkse medewerking aan de school van de heer Hiddink. afscheid nam. Na het serveren van een kopje thee door de dames en heren van de ouder commissie, sprak de heer Hiddink een dankwoord, waarbij hij de verschillende sprekers beantwoordde en hen dank bracht voor de goede samenwerking, op velerlei wijze genoten. De bevolking van Espelo en omgeving heeft hem bijna be schaamd gemaakt door het prachtige cadeau, dat hem en zijn vrouw werd aangeboden. De heer Wierda dankte voor de harte lijke wijze waarop men hem is tegemoet getreden. Hij hoopte het in hem gestelde vertrouwen niet te beschamen en wilde als zijn voorganger gaarne in de gunst van de bevolking worden opgenomen. Onder een gezellig babbeltje bleef men nog enige tijd in de school bijeen. DE BERGRUITERS PRESENTEER DEN EEN NIEUW PROGRAMMA. De Landelijke Rijvereniging „De Berg ruiters" presenteerden Vrijdagavond in Kalfstermansweide voor talrijke zomer gasten een nieuw programma, dat een geslaagde hippische demonstratie ge noemd kan worden. Met toelichtingen via de geluidsinstallatie van de heer H. J; Bouwhuis brachten zij eerst een car- rousselnummer in ouderwetse kleder dracht, waarbij de helft van de ruiters zich vermomd had als boerinnen in wijde rokken en met knipmutsen op. Het vorm de direct een aardige entree voor de rui ters, die na dit nummer een hartelijk ap plaus oogstten. Ook het hoogtesprin- gen, dat veel oefening en vaardigheid vereist, vormde een keurige demonstra tie van het gehalte der ruiters. De hoog te werd successievelijk opgevoerd van I.20 tot 1.50 M.. die ten slotte alleen werd gehaald door de heer Schoneveld. Verder vermelden we het voltigewerk, het hoedengevecht, een van de komische nummers, en de individuele dressuurproe- ven van de heer A. J. Struik, dat ook veel bewondering genoot Ook nu weer demonstreerde de heer Struik, wat men met een paard bereiken kan, als het maar met geduld en liefde wordt behan deld. De burgemeester, Mr W. H. Enklaar, sprak in zijn kwaliteit van voorzitter van de V.V.V. de toeschouwers toe, richtte zich daarbij in het bijzonder tot de vreemdelingen en dankte -de rijvereni ging voor haar werk in het belang van het vreemdelingenverkeer. WINKELCHEF TE DIJKERHÖEK. Tot winkelchef der Goöp. Aan- en Ver koopvereniging „Holten", afd. Winkel te Dijkerhoek is benoemd de heer H. Lonink te Markelo. WIELERSPORT. Wim Beijers derde in de Ronde van Steenwijk. In Steenwijk werd Woensdagavond een grote nationale nieuwelingenwed strijd over 64 km. verreden, waarvoor een zeer grote belangstelling bestond. Na een spannende course, waarin Rademaker uit Utrecht en de Roo uit Schore (Z.) een voorsprong hadden ge nomen en A. Koning uit Oldemarkt bij een uitloöppoging voor de krachten van Wim Beijers en v. d. Stark uit Boekelo moest bukken, werd onze plaatsgenoot in een sterke eindsprint derde. De totale uitslag was: 1. J.Radema- ker (Utrecht), 64 km. in 1.31.58; 2. J. de Roo (Schore Z.), op 400 m. 3. W. Beijers (Holten), 4. H. v. d.. Sark (Boekelo); 5. A. Koning (Oldemarkt); 6. J. Theunis- sen (Utrecht); 7. F. Elsinga Norg); 8. G. H. v. d. Veen (Augustinusga) 9. B. Pla tei (Zwolle). Het bovenstaand programma zal waar schijnlijk besloten worden met de her opvoering van het blijspel „De Spaanse vlieg" door de toneelclub van de Jonge ren Discussie Groep op Woensdag 25 Augustus a.s., des avonds 8 uur in „Amicitia". Door de sucesvolle opvoering van dit blijspel op Dinsdag 20 Juli Amicitia was toen tot de laatste plaats bezet en doordat haar telkens verzoeken in deze bereikten, heeft de J.D.G. besloten tot deze heropvoering, die naar zij hoopt veel publiek zal trekken. Het prachtige spel, dat toen door deze jongeren werd vertoond, mag voor ieder, die. het stuk nog niet gezien heeft, aan leiding zijn om zich spoedig van een toe gangsbewijs te voorzien. Er hebben al velen om een plaatskaart gevraagd, zo dat men verstandig doet van de voorver koop van de toegangsbewijzen gebruik te maken. ACCOUNTANTSKANTOOR Zitting in Hotel Holterman elke Maandagmiddag. Onder het motto „Tegen gevaren van electriciteit" voert het Veiligheidsin stituut te Amsterdam deze maand een veiligheidsactie voor het veilig gebruik van electrische gereedschappen, lam pen, kachels enzovoort. Het tracht een ieder te doordringen van het grote gevaar, dat ontstaat bij gebruik van defecte leidingen en ap paratuur. Deze actie moet vanzelfspre kend worden begonnen met een grondi ge, algemene inspectie van de electri sche installaties en -toestellen. VEILIGHEIDSINSTITUUT A 11 - 76 De veiligheidsplaat van deze maand wijst op het juiste gebrui^ van snoer en stopcontact, in de wandeling „stek- ker"-geheten. De actie wordt gericht op: le. het veilig en doelmatig gebruik van electr. apparaten met toebehoren, 2e. het spoe dig inleveren van defecte electrische gereedschappen, snoeren enz. en 3e. het onmiddellijk melden van beschadigde wandcontactdozen, schakelaars e.d. Deze actie wordt o.m. gevoerd door de verspreiding van zg., bijsluitplaatjes. Aangezien hiermede plaatselijk een gering aantal personen kan worden be reikt heeft het G.E.B. alhier besloten een afdruk van deze bijsluitplaatjes telkens in ons blad op te nemen, wij vragen Uw aandacht voor de komende reeks afdrukken, waarvan de raadge vingen U voor ernstige gevaren kun nen behoeden. DE KERMISMARKT. De jaarlijkse kermismarkt in Augustus heeft dit jaar door de braderie belangrijk aan betekenis ingeboet. Van de eigenlijke kermis is niets terecht gekomen, doordat verschillende exploitanten, die een plaats gepacht hadden, deze wegens de vooraf gaande feestelijkheden, niet wensten in te nemen. De markt bood des morgens nog wel haar normale aanzien, al was het bezoek, naar liet ons voorkwam, niet zo groot als voorgaande jaren. Aangevoerd werden 10 neurende koei en van f 700800; 198 biggen van f55 f 68 en 36 schapen, lammeren f 50,60 en oudere schapen f 6090. A.N.W.B. VRAAGT VERBETERING AUTOWEG NIJVERDAL—HOLTEN. Het wegdek van de toeristisch zo be langrijke autoweg NijverdalHolten over de Haarler- en Holterberg, ver keert in zodanig slechte toestand dat het gebruiken van deze weg weinig plezier verschaft. Niet alleen vertoont het wegdek vele kleine oneffenheden, maar tevens flin ke kuilen. Bij droogte veroorzaken pas serende auto's bovendien dichte stof wolken op deze zandweg die met puin is verhard. De A.N.W.B heeft zich dan ook tot het College van Gedeputeerde Staten gewend met het verzoek, deze weg, die door een prachtig natuurgebied voert, spoedig te verbeteren, zodat aan ge noemde euvelen een einde komt. Zondag 22 Aug.: TRIAL Motorbehen digheids wedstrijden bij café De Poppe, georganiseerd door de Motorclub Ons Genoegen te Markelo. (Zie adv.) 23 en 24 Aug.: Herijk maten en gewich ten. (Zie de officiële publicatie). Maandag 23 t.m. Zaterdag 28 Aug: Bak kerij W. Beldman wegens vaeantie ge sloten. Zaterdag 28 Aug.: Heropvoering van het blijspel „De Spaanse Vlieg" door de J.D.G. in Amicitia om 8 uur. Na af loop bal. Zaterdag 28 Aug.: Groot concours-hip- pique bij café De Poppe. (Zie adv.) Zaterdag 28 Aug.Vossenjacht C.J.M.V. en C.J.V.F. Aanvang half 8. Maandag 30 Aug.: tot Donderdag 2 Sept. Accordeonshow van Fa. Rein Ilbrink, Oosterhofweg 32, Rijssen. (Zie adv.). 30 en 31 Aug., 1 en 2 Sept.: Rijlito te Rijssen. Vierdaags lichtfeest met grote tentoonstelling te Rijssen. (Zie adv.) Maandag 30 Aug. t.m. Zaterdag 4 Sept. Wegens vaeantie gesloten fa. H. W. ten Velde, Oranjestraat. Dinsdag 31 Aug.: Aanbesteding bouw transformatorhuisje G.E.B.v.m. 11 uur ten gemeentehuize. Woensdag 1 Sept. 7.30 uur: Aanmelding voor deelname cursus Middenstands diploma 1955 bij W. Müller, Borkelt 16. (Zie annonce). Dinsdag 7 Sept.: School- en Volksfeest te Dijkerhoek, met avondvoorstelling op Maandag 6 Sept. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Janna Hendrika, dv Jan Al- bert Meijerman en Tonia Hendrika Mars man. Johanna, dv Gerrit Jan Meijer en Aleida Bouwhuis. OndertrouwdJan Willem Vruggink, 25 j., Hellendoorn, en Mina Broekhuis, 23 j., Holten. Johan Lubbersen, 25 j„ Holten, en Diena Brinkman, 26 j., Die penveen. Derk Beldman, 30 j., Holten, en Dientje Loman, 30 j., Laren (Gld.). Hendrik Jan Vincent, 26 j., Holten, en Geertruida Gerritdina Nijland, 24 j., Ambt-Delden (laatst te Markelo). Overleden: Jan Olijslag, 70 j., echtgen. van Hendrika Johanna Goorman, Hol ten. BEVOLKING. Ingekomen: G. J. Langenbarg en ge zin van Doesburg naar Raalterweg 16. T. C. J. Groene veld van Ede naar Kolweg 12. A. H. Landeweerd en ge zin van Wierden naar Pastoriestraat 1. H. Harmsen, e.v. F. Stam, van Wier den naar Deventerweg 22. Vertrokken: I. J. Ronner van Kerk straat 1 naar Utrecht. G. Kampen en gezin van Dijkerhoek 67 naar Leersum. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Kerk. Holten. 8.30 en 10.30 uur Ds van Achterberg van Leiden. In beide diensten collecte voor het Kerkkoor. 19.30 uur Jeugddienst. Voorganger: Ds ter Steege. Dijkerhoek. 10 uur de Eerw. Heer Wortman uit Markelo. Collecte voor het Kerkkoor. Geref. Kerk. 10 en 3 uur Ds Hoogkamp. In beide diensten is de derde collecte bestemd voor Hulpbeh. Studenten. BVESTIGING AMBTSDRAGERS. Zondagmorgen zijn in de Ned. Herv. Kerk de nieuw gekozen ambtsdragers in hun ambt bevestigd. Te weten de he ren J. Sinnema, als ouderling-kerk voogd, en G. Steunenberg en H. Ste- geman als diaken. De heren A. Klein Baltink en H. Vos man, die werden gekozen als ouder ling en notabele hebben hun benoeming niet aangenomen. Voor de vervulling van eerstgenoem de vacature kunnen de stemgerechtig de lidmaten vóór 1 September a.s. een schriftelijke en ondertekende aanbeve ling indienen van lidmaten, van wie zij menen, dat zij voor verkiezing van ou derling in aanmerking komen. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: dop benzinetank; sleutel: bonte schort; broche; trui, waarin hemd, pyama, handdoek, onderbroek, 1 paar sokken; '1 paar nylon handschoenen; ca puchon; dameslaars; zilverbon; 1 paar oorknoppen en armband; speldje; dames- polshorloge: kinderportemonnaie: broche en oorbellen; zakmes; zakmes. Verloren: bril; regenjas; portemonnaie; zwart-bonte koe; damesvestje; zadeldek; regenjasboodschappentas. Inlichtingen op het Groepsbureau der Rijkspolitie, Oranjestraat 55, tel. 352. BRADERIE... BRADERA... Het is ons een genoegen in Holtens Nieuwsblad een woord van dank te mo gen richten tot de leden van onze jonge ren-discussiegroep en enige niet-leden, die allen hebben medegewerkt tot het doen slagen van de ball on wedstrijd en dc bediening van het miniatuur-treintje. Vooral wat het treintje betreft, was een grotere bediening nodig dan verwacht was. Wij hebben het een buitengewoon sym pathiek gebaar gevonden, dat wij deze twee braderie-dagen op niemand een ver geefs beroep hebben gedaan. Nogmaals, ballonhelpers, conductrices en conducteurs, onze hartelijke dank voor het verrichte werk. Het Bestuur der Jongeren Discussiegroep.

Holtens Nieuwsblad | 1954 | | pagina 1