BRADERIE Ie Holten op 17 en 18 Augustus De BRADERIE (Dinsdag en Woensdag a*s*) De Eerste Holtense Braderie Braderie en vreemdelingen» verkeer Adverteren doet verkopen. Braderie: gezelligheid gepaard aan zakelijkheid V.V.V.-vacantieprogramma Bezoekers worden kopers WENKEN wordt gehouden in het centrum van het Dorp. voor de Braderie No. 32. Jaargang 6. ZATERDAG 14 AUGUSTUS 1954 Verschijnt elke Zaterdag. 11TENS NI EUWSBLAD De abonnementsprijs van du blad bedraagt f 1.15 p. kwartaal Uitgave van de Stichting Holtens Nieuwsblad" te Holten. Telef. K 5Jf83 - 28Jf Adv.-prijs115 m.m. a contantf 1.50. Iedere m.m. meer 0.06 Waaneer de volgende week de Holter winkeliers op een lien onbekende plaats en op een voor hen nieuwe wijze hun wa ren bij U zullen aanprijzen, dan heeft deze gebeurtenis tweeërlei bedoeling. De Holter Braderie toch beoogt zowel voor de zakenman verhoging van de om zet, als voor de koper 'n aangename ver strooiing. Ik wil gaarne de organisatoren van dit Braderiefestijn hulde brengen voor hun initiatief, waarmede de belangen van ve len worden gediend. Het valt toch niet te ontkennen, dat een gemeente als de onze, die zo zeer op het vreemdelingenverkeer is aangewezen, zich daarvoor ook haar inspanning heeft te getroosten. De overheid heeft in deze natuurlijk ook haar plichten, doch het is duidelijk, dat haar taak slechts een stimulerende' kan zijn. Daarom kan de activiteit, welke onze Holtense Handelsvereniging gaat ontplooi en, slechts met vreugde en dankbaarheid worden begroet. Ik hoop gaarne, dat de Holtense Bra derie, met zoveel enthousiasme georga niseerd, voor alle daarbij betrokken par tijen een succes mag worden. Dat onze zomergasten en die van el ders zullen weten te waarderen, dat deze Braderie mede te hunnen genoege is ge organiseerd, is een wens, die ik de Bra- derie-conimissie gaarne mede geef. De bezoekers van deze eerste Holtense Braderie, die van heinde en verre, in gro ten getale, naar Holten mogen komen, moge ik de verzekering geven, dat zij gaarne geziene gasten zullen zijn. De Burgemeester van Holten, Mr. W. H. ENKLAAR. Dat Holten in trek is bij de vacantie- gangers, hebben we de laatste weken wel kunnen merken. Vooral wanneer de zon eens even door het regengordijn keek, zag men in de straten van ons dorp en in de omgeving van ons dorp vaak meer vreem delingen dan Holtenaren. De plaats Hol ten heeft bij vele vacantiegangers eeni goede naam. Dit is in de eerste plaats te danken aan de prachtige omgeving met het afwisselende en bekoorlijke natuur schoon. Voor mensen, die in hun vacan tia de rust van de ongerepte natuur zoe ken, is onze plaats een ideaal oord. Maar de vacantieganger zoekt niet al leen natuurschoon, hij wil ook wel eens kennis maken met verschillende kanten van het dorpsleven en de levenssfeer van een landelijk dorp op zich laten inwer ken. En ik geloof, dat de zomergasten, die hiervoor openstaan, ook in dit opzicht in onze plaats m|iet teleurgesteld wor den. En dan denk ik in de eerste plaats aan het vele werk, dat de diverse Holtense verenigingen doen in het belang van het vreemdelingenverkeer. Deze verenigingen toch geven door hun medewerking in het z.g. vacantie-programma, de vreemdeling naast wat afwisseling en vertier 'tijdens hun verblijf, ook enig idee omtrent het verenigingsleven op het platteland. Zo| heeft nu de Holtense Handelsvereniging! een Braderie willen organiseren. Wanneeir het weer meewerkt, zal deze tweedaagse Braderie met verschillende f eestelij khe- den en daarop aansluitend de kennis markt, in ons dorp een aparte en gezel lige stemming en sfeer geven, die voor vacantieganger en inwoner aanleiding zal zijn, enige tijd in het dorp te vertoeven. Dat de Handelsvereniging deze koopda gen en feestelijkheden heeft willen orga niseren in het kader van het vacantiepro- gramma, heeft van VW-zijde de meeste waardering. Evenals de andere Holtense (Kerkstraat, Kerkplein, Smidsbelt, Smidsstraat, Binnenstraat enz.) HET PROGRAMMA LUIDT: DINSDAG 17 AUGUSTUS: 13.— uur: 14.30 uur: 15.30 uur: 20.uur: Officiële opening door de EdelAchtbare Heer Burge meester, Mr. W. H. Enklaar, en het Dagelijks Bestuur der gemeente. Ball on wedstrijd voor kinderen (1000 balonnen stijgen op). Poppenspel voor de jeugd. Optreden van de Boerendansers „De Larense Schot- sers", voorafgegaan door een rondgang yan de Boeren- kapel „De Hooiplukkers" uit Lochem. Hl 21.uur: Herhaald optreden alsvoren. WOENSDAG 18 AUGUSTUS: eeee 13.uur: Schietwedstrijden van „De Eendracht" in Kalfstermans- weide. 14.uur: 't Ophalen van de Schutterskoning met muziek van m H.M.V. Poppenspel voor de jeugd. Feestelijke intocht van de nieuwe Schutterskoning. Populair concert van de Muziekvereniging „H.M.V.". 15.uur: 19.30 uur: 20.30 uur: Gedurende de beide dagen: OPTREDEN VAN DE 3 FRATELINI'S MET HUN PIEREMENT en RONDGANG VAN HET BRADERIETREINTJE DOOR HET DORP. Grote gezelligheid en tal van aardige attractie's @p de braderie. Parkeerterrein voor auto's: Stationsstraat en bij hotel Vosman. Rijwielstalling: Voorplein O.L. Dorpsschool en bij hotel Vosman (Lees vooral de toelichting op het programma.) verenigingen, helpt ze hiermede Holten aantrekkelijk te maken voor de vacantie gangers en onze plaats als toeristenoord, een steeds grotere bekendheid te geven. Namens de Vereniging voor Vreemde lingenverkeer wensen wij de bezoekers een paar prettige Braderiedagen en de Holtense Handelsvereen. in zakelijk op zicht veel succes. De secretaris van de VVV „Hol tens Belang", A. J. SNIJDERS. Over enkele dagen zal Holten in het teken van de Braderie staan. Dit, door de Holtense Handelsvereniging georganiseer de verkoopfcest, beoogt Holten, maast haar toeristische bekendheid, ook als koopcen trum voor de omgeving op de voorgrond te plaatsen. De Holl|ense middenstand heeft ge-i meend door het organiseren van diverse attracties tijdens de Braderiedagen, waar- Op Vrijdag 13 Augustus geeft de Lan delijke Rijvereniging „De Bergruiters", die onlangs, ondanks de ongunstige weersomstandigheden, zo'n succes had, nogmaals een ruiteravond met hippische demonstraties op Kalfstermansweide aan de Stationsstraat. De voorstelling begint om 8 uur. De bergruiters komen met een bijna geheel nieuw programma, bestaande uit spring-escadrille, carrousselnummer in ouderwetse kledij, voltigewerk, pyrami- des in carroussel en indien de weersom standigheden het toelaten, hoogtesprin- gen. Zij hebben zelfs tot over de gren zen van Overijssel een goede naam en geen vreemdeling wil deze avond dan ook missen. Op Zaterdag 14 Aug. geeft de Arb.- Toneelvereniging „V.O.P."in zaal Maats een toneeluitvoering met de opvoering van het blijspel in drie bedrijven van P. L. van Prooijen-Bogaerds „De nieuwe veearts". De voorstelling begint om acht uur en er is na afloop bal. Deze in September 1953 opgerichte toneelclub heeft nog maar enkele uitvoe ringen gegeven, maar met succes. Het stuk dat zij voor het voetlicht brengt, werd bekroond op een toneelfestival. Verdere bijzonderheden vindt men in een advertentie in dit nummer. Op Zondagmiddag 15 Augustus orga niseert de Motor- en Automobielclub „De Holterberg" oriënteringsritten voor auto's, motoren en scooters, bromfietsen en fietsen. Er wordt om 2 uur nam. ge start bij het clublokal café Vruggink in de Stationsstraat. De automobilisten en motorrijders krij gen een zeer aantekkelijke tocht over 97 km. door de schoonste delen van mid den-Overijssel. Hun gemiddelde snelheid bedraagt 36 km. per uur. Het inleggeld bedraagt resp. f 1,50 en f 1,25. De bromfietsers en fietsers blijven uit- teraard wat korter bij huis. Zij rijden door de mooiste delen van onze gemen- te on omgeving. Hun traject bedraagt 32 km. en gemiddelde snelheid resp. 18 en 12 km. per uur, het inleggeld resp. f 1, en 50 cent. De tijdopname is thans van controle stuk niet gejakkerd hoeft te worden om tot controle, zodat er op het laatste op tijd aan de finsh te zijn en de fietsers behoeven er dus geen Tour de France van te maken, zoals de vorige keer is ge beurd. Men kan op zijn gemak van de natuur genieten. Dinsdag 17 en Woensdag 18 Augus tus Braderie in het centrum van het dorp. Voor nadere bijzonderheden zie men de uitvoerige berichten elders in dit no. Donderdag 19 Aug. Holter Kermis met runder- en biggenmarkt en speciale sehapenmarkt. De Holtense zakenmensen hebben on langs besloten iets attractiefs te doen en daarom gaan zij Dinsdag en Woensdag a.s. een Braderie houden. Onze burgemeester, de voorzitter van de Holtense Handelsvereniging en de se- cretaris van de VVV hebben hierboven deze Braderie met een kort woord bij U ingeleid. Zij roepen U een hartelijk wel kom toe. Ook Holtens Nieuwsblad wil U gaarne welkom heten en bindt U daarom op het hart op bovenstaande dagen het werk een ogenblik neer te leggen om onze Braderie te bezoeken, die een centrum zal worden van zakelijkheid en gezelligheid. De zakenmensen wij hopen, dat hun aantal zeer groot zal zijn willen zich een offer getroosten om U op dit ver koopfcest te tonen, dat zij goede verko pers zijn en contacten weten te leggen, die tot voordeel van beide partijen strek ken. Niet allen zullen directe voordelen plukken van deze Braderie, maar als zij de bezoekers kunnen overtuigen van hun uitgebreide sorteringen op schier elk ge bied, dan zuilen de contacten niet zon der gevolgen blijven. Wat zou het aardig zijn, wanneer zij na afloop zouden kunnen zeggen: „Onze Braderie is een succes ge worden". Daarom bezoekerswordt ook ko pers. U zult er veel genoegen van bele ven. W. B. over U elders in dit blad meer kunt le zen, de aantrekkelijkheid en gezelligheid van dit feest te verhogen. Het bestuur hoopt dan ook, dat menig een tijdens deze dagen onze woonplaats zal bezoeken. Vooral nu, naast een bezoek aan onze prachtige omgeving, ook Holten als koopcentrum de aandacht vraagt. Namens het bestuur wens ik U allen een paar prettige Braderiedagen toe. De voorzitter van de Holtense Handelsvereniging, G. WISSINK. Wij laten hier nog enkele bijzonderhe den volgen zoals deze besproken zijn in de Woensdagavond in café Maats ge houden vergadering van de deelnemers der Braderie. Voor de ballonwedstrijd moeten de kinderen om 13.30 in Kalfstermansweide aanwezig zijn. De ballonnen kosten tien cent en er kunnen prijzengewonnen worden. Het poppenspel is bij goed weer in Kalfstermansweide en kost daar voor de kinderen niets. Voor de groten 25 cent. Indien bij slecht weer in Amicitia wordt opgetreden, zal waarschijnlijk 10 ct. en 25 ct. geheven worden. Voor de schietwedstrijden wordt men verwezen naar het programma. Na de officiële opening Dinsdagmid dag 1 uur maakt het gezelschap een rondje met het treintje. Er wordt een stationnetje ingericht aan de Larenseweg ingang Kerkstraat. De bediening ge schiedt door leden van de Discussie groep. De eerste Braderiedag zal de Boeren- kapel eerst om 20 uur rondgaan, daarna optreden van de Boerendansers in Kalf stermansweide en terug met de Hooi plukkers naar de Braderie. Bezoekers worden verzocht geen fiet sen en auto's mee te nemen naar de Bra derie. Zie hiervoor de parkeer- en stallings plaatsen. De dorpenaren worden verzocht de vlag uit te steken en zo mogelijk ge kleurde lampjes aan te brengen. Zij die nog wensen deel te nemen, kunnen van de heren D. J. Bulsink en G. E. Koetsier (technici van de kramen- commissie) de nog beschikbare stand plaatsen gewaar worden. De standhou ders worden verzocht hun verlichting tijdig in orde te brengen. De dorpstoren zal in floodlight worden gezet. GROOT RUITERFESTIJN 28 AUG. De provinciale kampioenschappen van de Landelijke Rij verenigingen in Over ijssel worden Zaterdag 28 Augustus a.s. verreden op het terrein bij café „De Poppe" aan de Rijksweg naar Markelo. Het wordt een groot ruiterfestijn, waar bij de beste Overijsselse landelijke rui ters aan de start komen. Als bijzondere attractie komt Jan de Wit uit 't Zandt met zijn beide vrijheidspaarden. Deze wonderbaarlijke dressuur heeft men in Overijssel nog niet gezien. De kranten hebben er druk over geschreven.

Holtens Nieuwsblad | 1954 | | pagina 1