PU® ML, Adverteren doet verkopen. „Soli Deo Gloria" won le prijs met 318 punten Zeer geslaagde avond in „Amicitia" Opgeklommen lot superieure afde ling. Donderdagavond klonken plotseling de vrolijke tonen van de muziekvereniging HMV door ons dorp. Velen wisten reeds was dit betekende, want de blijde mare was al vooruit gegaan: de Ghr. Gemengde zangvereniging „Soli Deo Gloria" be haalde onder leiding van haar dirigent, de lieer W. van Erkelens, op het twee daags Nationaal Zangconcours van haajr zustervereniging „Zingt den Heer" te Hoog-Soeren. in de ere-afdeling een le prijs met 318 punten. Onder stromende regen zong het koor aldaar het verplichte werk „Herfst" van Leo Smeets en vervolgens het keuze- nummer: „Iele sal den Heer mien Godt gliebenedijen" van Noël Faigniënt, in een arrangement van Otto de Vaal. Voor het eerste nummer kende de jury 161 en voor het tweede nummer 157 punten toe. Dat het een blijde incomste werd, zal niemand verwonderen. Overal stonden de mensen aan de straat, toen :t koor, voor afgegaan door de muzikanten, even door het dorp trok, om vervolgens naar het gebouw „Rehoboth" te gaan. Huldiging. Het was de voorzitter van de inderhaast gevormde commissie van ontvangst, de heer Pottjewijdt, die hier het eerst het woord voerde en „Soli" met enkele har telijke woorden gelukwenste en de hoop uitsprak, dat het steeds „excelsior" mag gaan. De loco-burgemeester, de heer J. Weg- stapel, complimenteerde de prijswinnaars namens het gemeentebestuur en wees er op, dat dit verheugend is, dat „Soli" thans deze hoge trap op de vocale lad der heeft bereikt. JBehoudt wat ge hebt, tildus de loco-burgemeester, want ge zijt tliaiis op een plaats aangeland, die niet zo gemakkelijk is te handhaven. Spre ker overhandigde een enveloppe met in houd. Ditzelfde deed met een korte toespraak de vice-voorzitter van de VVV, de heer W. Beijers, die wees op de belangrijke culturele betekenis van „Soli" door de Kerst-cantates, die o.a. gezongen worden en haar medewerking aan het VVV-va- cantieprogramma. De voorzitter van de Ghr. Oranjever eniging, de heer J. Kroon, wees er op, dat adeldom verplicht. Nu men zohi hoge trap heeft bereikt, zal de burgerij het op prijs stellen van deze kunst eens iets te horen. Studeren voor een concours geeft een stimulans, maar er zal een we reld van mooie zang opengaan, als men het Christelijk lied onder de mensen brengt. Spreker bood eveneens een en veloppe aan. Ook Ds. R. A. Hoogkamp, die namens de Geref. Kerk sprak, wees op de be tekenis van het Christelijk lied. Het ge regeld bezoeken van een concours houdt de zang wel op peil, maar het vormt naar sprekers mening, niet het eigenlijke succes. Het zingen van het Christelijk lied, zoals dit b.v. met de Kerstdagen geschiedt en dat geschiedt uit liefde voor Jezus, houdt zijn waarde, omdat het werk is voor de eeuwigheid. Ook spr. bood een enveloppe, met inhoud aan. De heer D. J. Aaftink complimenteer de namens de gemengde zangvereniging HGK, de plaatselijke zustervereniging, terwijl de penningmeesteresse, Mevr. van der Hurk, bloemen aanbood. Nog spraken de heren Js. Beldman na mens de COC en de heer A. Westerik na mens HMV, die er op wezen, dat men spontaan had meegeleefd en dat het hen met grote blijdschap vervulde, nu dit prachtige resultaat was bereikt. JHMV bood de aanschaffing van een zangnum mer aan. De verschillende sprekers brachten ook de heer Van Erkelens hulde voor diens belangrijke aandeel in 't behaalde succes. De voorzitter van „Soli", de heer J. Wiggets, sprak een dankwoord, terwijl ondertussen rappe handen reeds koffie en koekjes hadden doen rondgaan. Hij was zeer ingenomen met de harte lijke woorden, welke waren gesproken en de cadeaux, die waren aangeboden. „Soli Deo Gloria" is geen Geref. koor, aldus spr., maar een Christelijk koor en ziet gaarne nog vele leden tegemoet, die het koor zouden willen versterken. Een zin gend mens is een blij mens, aldus de heer Wiggers, zodat het goed is lid te worden van een zangvereniging of kerk koor. Hij toonde een zwak te hebben voor de wijze waarop HMV de blijde in comste verzorgde en sprak woorden, van dank tot de heer Van Erkelens, die hij een kist sigaren aanbood. „Soli" is het schip en U waart de kapitein. Wij hopen ook in deze afdeling na de drie voor gaande onder Uw leiding nog eens een eerste prijs te behalen. De heer Van Erkelens sprak daarna nog een kort slotwoord en onder zijn lei ding brachten de bekroonde zangers en zangeressen tenslotte de beide in Hoog- Soeren gezongen nummers nog ten ge hore. Een hartelijk applaus werd hiervoor hun deel en daarmede kwam het einde van deze spontane huldiging. PRIMA MERRIES. Op de Centrale Premiekeuring van het V.L.N. te Vollenhove werden de volgende merries bekroond: Met een le premie: Limona, eig. H. Rietberg. Deze merrie werd tevens tot stermerrie verklaard. Een 2e premie behaalden: Ladira en Pimasa van H. Deten; Sterami van de Wed. G. H. Stegeman en Rolphina van M. Boode. De Ideale Gezinszalf VRIJ VAN DIENST. De dienstplichtige der lichting 1953 J. Bolink is voor een jaar van de dienst plicht vrijgesteld wegens persoonlijke onmisbaarheid. van Nijverdals Chr. Mannenkoor en de Tegehaja's. Nijverdals Chr. Mannenkoor kracht in Hollen de imvoners en gasten in extase. Een uitvoering, die aller bewondering afdwong. In het kader van ontspanning, welke de Holter VVV deze zomer wil bieden aan de vele telken jare in Holten vertoe vende gasten, gaf Nijverdals Chr. Man nenkoor aldaar Dinsdagavond, onder lei ding van haar directeur, de heer Wouter de Rooy uit Almelo, een concert met me dewerking van de „Tcgahaja's", een band van de afdeling Holten van het CJMV. Het lag eigenlijk in de bedoeling om dit concert in de openlucht, in het Sportdal, te geven, maar de weersomstandighe den waren van dien aard, dat men terecht kwam in het gebouw „Amicitia". Dit ge bouw was aardig goed bezet met vele gasten, maar ook Holtenaren en onder de aanwezigen was een groep van de Ned. Reisvereniging onder leiding van de heer Havenaar. De heer W. Beijers, tweede voorzitter van de VVV Holten, sprak een openings woord en riep een speciaal welkom, toe aan de Nij verdaLse zangers, de band uit eigen dorp en de vele gasten van elders, die hun vacantie in het mooie Holten doorbrengen. Het was eerst de beurt aan Nijverdals Chr. Mannenkoor om zich te laten horen. Begonnen werd met twee liederen van Schubert n.l. „Sanctus" en „O, bone Jesu". Het zijn twee uitstekende werken, maar die vooral om een goede voordracht vragen. Dit was echter volledig toevertrouwd aan de heer De Rooy en z"n mannen. Hoe kos telijk mooi en met wat een overgave werden deze twee nummers gezongen. Het was duidelijk, dat deze avond niet maar alleen een ontspannings-avond zou wor den, maar ook een avond van uitstekende kunst. Van uitstekend gehalte was ook het werk uit „Die Zauberflöte" van Mozart. Prachtige stemming, uitstekend in forti en piano-gedeelten en zeer muzikaal ge zongen. Na elk nummer daverde een har telijk applaus door de zaal en opmer kelijk was ook met hoeveel aandacht er geluisterd werd. Het was een zeer dankbaar en rustig publiek, zodat het een genoegen was hiervoor te zingen. Bij elk nummer kwam het koor er beter in en elk lid gaf zich volkomen. Nadat Nijverdals Chr. Mannenkoor vier nummers gezongen had, verliet men het podium om plaats te maken voor de „Tegahaia's", Dit vrolijke groepje da mes en heren (4 dames en 5 heren) zorg de voor de muziek, terwijl een zevental dames de zang voor haar rekening nam. Men bracht natuurlijk nummers van een geheel ander genre, maar toch ook wel passend in het kader van deze avond. Op uitstekende en enthousiaste wijze heeft deze band verschillende trekkers- liedjes gespeeld en gezongen en daarna o.m. Zuid-Afrikaanse liedjes, waaronder bekende, die later door het publiek mee gezongen werden. Ook deze band oogstte veel succes met haar optreden en vooral de gasten in Holten waren verwonderd, dat men in het dorp met zoiets goeds voor de dag kan komen. Men stak deze bewondering dan ook niet onder stoelen en banken. Een climax in het sucóes. Was het eerste optreden van Nij verdals Chr. Mannenkoor in Holten Dinsdagavond al een goed succes, het tweede zou nog beter worden en zou de kroon spannen. Dit lag voor een niet onbelangrijk deel aan de keuze der nummers, maar toch ook aan de uitstekende zang en het zeer muzikaal optreden. Het gezelschap uit het Westen van ons land, aldaar aanwezig en volkomen tot oordelen bevoegd, stond perplex over hetgeen hen hier door de mannen uit Nij- verdal werd voorgezet. Bizonder vermelding verdient de uit voering van de beide Russische nummers na de pauze. Deze beide nummers sloe gen geweldig in en vooral het lied „De Twaalf Rovers" met de bariton-solo, ge zongen door de heer G. Hekman. Tot slot van deze uitvoering volgden twee Hollandse werken, n.l. het bekende „Lied van de zee" en het niet minder bekende „Ferme jongens, stoere knapen". Wat een bruisend enthousiasme, wat mooi van klank en kleur was deze zang en wat boeide alles. Dit was kunst van uitste kend gehalte, waarvoor alle hulde toekomt aan hen, die het brachten. Dit zou dan het einde moeten zijn van het optreden van Nijverdals Chr. Mannen koor Dinsdagavond in Holten. Dat dach ten dirigent en koor, maar zo dachten de aanwezigen er niet over. De heer De Rooy werd tegengehouden door de reis leider van de Ned. Reisvereniging toen hij het podium wilde verlaten en men riep: „bis, bis, bis". Er was geen houden meer aan en dus kregen de aanwezigen een bis-nummer. Het werd nogmaals het prachtige lied van de 12 rovers. Staande heeft men toen dirigent en koor hulde ge bracht. Men was niet alleen voldaan, maar ook volkomen verrast. Na het tweede optreden van de Nijver- dallers volgde ook het tweede optreden van de „Tegahaja's" en ook deze club toonde weer tot heel wat in staat te zijn. Deze dames en heren hebben ook een be- BIJ HET VERLATEN VAN DE DORPSSCHOOL. Donderdagmiddag om kwart voor vier kwamen 51 leerlingen der Dorpsschool in een der lokalen samen om afscheid te nemen van het personeel, dat hen zo veel jaren dag in dag uit had onderwe zen en opgevoed. Enige hadden aan de Leerplichtwet voldaan en de rest zal na de zomervacantie een andere onderwijs inrichting gaan bezoeken. De oudercommissie was bij dit af scheid aanwezig. Het schoolhoofd, de heer B. H. Brou wer, sprak de leerlingen voor de laatste maal als zodanig toe. Het ogenblik is nu aangebroken, aldus spreker, dat jullie weer een nieuw begin maken en vol ver wachting zullen starten straks. Het per soneel der school zal ook vol verwach ting kijken naar wat er van jullie terecht komt. De maatschappij heeft behoefte aan werkers, niet aan luiaards, aan door. werkers, niet aan ogendienaars, aan hen die niet uitsluitend voor zichzelf leven, maar ook voor hun naaste en de gemeen schap. De scholen hebben geen behoefte aan jongelui, die andermans werk na schrijven en keet maken, maar aan leer lingen, die willen vorsen, uitzoeken, zich zelf ontwikkelen. Niet aan genotzoekers, maar aan wilskrachtige doorwerkers, die naast taaie arbeid gezonde ontspanning zoeken. De scholen hebben behoefte aan leerlingen, die tijdig naar bed gaan en fris op school komen. De maatschappij heeft geen behoefte aan ja-zeggers, maar aan waarheidslievende mensen met ka raktervastheid. Niet listig maar eerlijk. Aan de vruchten, aldus spreker, kent men de boom. Zij kunnen anderen daar naar beoordelen, en zullen er zelf naar worden beoordeeld. En het Schriftwoord zegt waarschuwend, dat iedere boom die geen goede vrucht voortbrengt, zal wor den uitgehouwen en in het vuur gewor pen. De voorzitter van de oudercommissie, de heer H. Soer, bedankte namens de leerlingen het personeel der school voor wat aan de jeugd is gedaan. Johan van Bruggen bedankte namens degene, die naar de Ulo zullen gaan, de heer F. Groenewoudt, voor de extra les sen, die hij hen heeft gegeven, en over handigde een aardig geschenk. Hierna ontving elke leerling een ge tuigschrift, het rapportboekje en tevens als geschenk van de oudercommissie nog, naar keuze, een atlas, een zangbundel of een woordenboekje. Hierna drukten de jongelui personeel en oudercommissie de hand ten afscheid en verwijderden zich. VARA-SPAARFONDS. In de Maandagavond, onder voorzitter schap van de heer D. H. Tiekink, gehou den ledenvergadering van de VARA-afde ling, welke slechts door enkele ledeii bezocht was, werd besloten niet in te gaan op de voorstellen van het hoofdbe stuur voor het houden van een propagan da-avond, omdat, naar de mening van de aanwezigen, het aangeboden programma geen voldoende garantie vormde voor een geslaagde avond. Er werd echter besloten tot invoering van een spaarsysteem, met spaarzegels en -kaarten, om zodoende voldoende fi nanciën bijeen te krijgen voor liet aanvra gen van een goed programma en om ook een reisje te kunnen maken of mooie uit voeringen elders te kunnen bezoeken. Er zal begonnen worden met een kwartje per week per gezin. Verschillende leden zullen rondgaan om de overige VARA- vrienden te bezoeken. De afdeling lelt momenteel ruim 60 leden. De heer M. Bolimk, die als bestuurslid wenste af te treden, zal verzocht worden zijn functie te blijven waarnemen, totdat in de komende herfst een ledenvergade ring zal worden gehouden, waarvoor de nodige reclame zal worden gemaakt om liet bezoek te stimuleren. SCHILDERIJENTENTOONSTELLING. Onze plaatsgenoot, de kunstschilder Ko de Mik, exposeert. Hij heeft het mecs- tershuis aan de Dorpsstraat, dat onlangs door het hoofd der Dorpsschool, de heer B. H. Brouwer, en zijn gezin verlaten is en dat binnenkort zal worden verbouwd tot groepsbureau van de Rijkspolitie, in gericht voor de expositie van een 30-tal zijner werken. Het is uiteraard een kleine expositie, die slechts enkele kamers be slaat, benevens een deel van de brede gang, maar het biedt aan de ingezetenen en aan de zomergasten toch een ogenblik van bezinning omtrent hetgeen deze schil der heeft gewrocht. Het zijn 19 olieverf- doeken, enkele pastels en een gebakken portret fan tas ie van gebakken klei. Onder de olieverfstukken zien we tal van dorpsgezichten op Holten, een naar onze mening niet onverdienstelijk gezicht op Hotel Holterman vanuit het Meer mansstraatje, een winterlandschap op het Neerdorp, een hoekje van het oude kerk hof, enkele buitenlandse stukken en en kele stillevens. Van de pasteltekenin gen noemen we „Zonnebloemen", Hotel „In den Swarten Iluyter" en een „Om gewaaide hooiberg". Ko de Mik neigt, naar liet ons voor komt, naar sterk expressieve kleuren, terwijl zijn figuren een strakke lijn ver tonen. Wij moeten ons van een verdere beoordeling onthouden en dit gaarne aan meer bevoegden overlaten, maar willen toch gaarne aanraden deze expositie te bezoeken, die nog wel enkele weken ge opend is. langrijk aandeel gehad in het succes van deze mooie avond. De heer Beijers bracht tenslotte dank aan allen, die hadden meegewerkt en toen kon de heer Havenaar, de leider van het gezel schap der Ned. Reisvereniging, niet lan ger op zijn stoel blijven zitten. Ook hij beklom het podium om namens alle gas ten, die deze avond aanwezig waren, zijn dank, bewondering en waardering uit te spreken voor het gebodene. SCHOOLREIS DIJKERHOEK-ESPELO. Op Maandag 12 Juli, de dag waarop Pluvius rijkelijk de regen deed neerda len, maakte de jeugd van Dijkerhoek en Espelo zich op om haar jaarlijks geza menlijk schoolreisje te maken. Al drens de des morgens de motregen gestadig neer, toch was dit geen beletsel voor de Jeugd en al gauw schalden de eerste liedjes door de bus. De reis ging via De venter naar Apeldoorn. Vóór in de bus beraadslaagde inmiddels de staf, die be last was met de organisatie, over het. vraagstuk, hoe deze tocht1 te doen sla gen, zonder dat men met al te natte pak ken thuis kwam. Besloten werd om in afwijking met het oorspronkelijk reis plan eerst een bezoek te brengen aan de Echoput bij Apeldoorn. Hier weerklonk de monotone stem van de gids boven de put en duidelijk was de echo te verstaan. De verbazing der jeugd steeg ten top toen een brandend kaarsje werd neer gelaten in de 78 m. diepe put. Zonder al te veel nat te zijn geworden belandde men weer in de bus en voort ging 't via Amersfoort naar Paleis Soest- dijk, waar even werd gestopt. De jeug dige reizigers verlieten enkele ogenblik ken de bus om even voor het paleis langs te lopen om dit prachtige bouwwerk te bekijken, bewaakt door twee zwijgende schildwachten. Verder ging de tocht naar Hilversum, waar de bus langs alle studio's reed, zo dat ook nu de jeugd de gebouwen heeft gezien, vanwaar de stemmen der omroe pers door de aether klinken. Daarna ging het richting Oud-Loosdrecht, waar de eerste consumptie werd gebruikt en een groot gedeelte der meegenomen boter hammen verdween in de grage monden. Wijd keek men uit over de plassen, waar vanwege het regenachtige weer alle zeil boten voor anker lagen. Een groots ge zicht moet dat wel zijn deze onafzienbare watervlakte voor onze jeugd uit het land van hei en dennen. De boterhammen waren op, dan maar op de boot. En zo stoomde de overdekte boot, genaamd „Juliana", van de aan legsteiger, met aan boord opgeruimde gezichten van de schooljeugd van Dijker- hoek en Espelo. Eerst was de deining van het schip nog wat onwennig, maar weldra zag men al enkele „stoere bin ken" druk in de weer de boot. wat te laten schommelen. Weldra kwamen meer dere „zeebenen" los en het gevolg was, dat we ons op de Golf van Biscaye waanden, totdat een der oudercommis sieleden een waarschuwend woord liet horen en dreigde uit te stappen. Dit ver hoogde de pret in niet geringe mate, maar toch kwam langzamerhand de boot weer tot rust en luisterden allen naar de uitleg, die de schipper onderweg gaf en hen vertelde van laagveengebied, waaruit turf was gegraven en hoe zo de plassen waren ontstaan. En al spatte het water hoog tegen de boeg en al klet terde de regen neer op het dak, binnen zong men: „Hagel en sneeuw, onweer, wind en regen deren ons niet". Na deze boottocht werd de reis voort gezet en ging het naar het „Slot Zuy- len". Hier werd de jeugd rondgeleid en werd volop genoten. In stille bewonde ring stond men in de eetzaal, bij de met tafel en in de „gobelinzaal" naar het prachtig handgeweven wandtapijt, dat alle muren rondom bedekte. Tot slot mochten ze bij groepjes een kijkje nemen in de gevangenis. Geen enkele wenste het veilige „oolders huus" te verwisse len voor dit soort kamertje en zo ging de groep in zijn geheel weer in de bus, richting Utrecht, waar halt gehouden werd bij de Dom. Met deskundige leiding voorop begon de tocht langs de steile trappen naar de 112 m. hoge top. Onder weg werd enige keren gerust, want 465 treden is te veel in één keer van het goede. Prachtig kon men de klokken van de Dom bekijken en sommigen kregen onweerstaanbaar de neiging aan het klokketouw te trekken. Zo gemakkelijk ging daf echter niet, want voor de groot ste klok was twaalf man nodig, wilde deze haar galmen over de stad doen weerklinken. Op 70 m. hoogte kwam men voor het eerst op de trans en kon men buiten om lopen. Hier waaide het zo hard, dat me nigeen het koud kreeg. Verder omhoog ging de tocht. Boven gekomen genoot ook hier de jeugd van het enorme uit zicht over de stad. Ver kon je niet kijken, want een nevel van motregen legde over de verdere omgeving een dichte sluier. De tocht naar beneden werd in één ruk afgelegd en voort ging de tocht naar de speeltuin bij de Pyramide van Austerlitz. Een plensende stortbui noodzaakte ons echter spoedig weer op te breken en de bus bracht ons over de Veluwe, via Ede, Beekbergen naar Apeldoorn. Nog een maal werd gestopt bij een speeltuin in Teuge, waar de jeugd naar hartelust ge noot. Het was inmiddels droog gewor den. Met een groep kinderen uit Parijs knoopten enkelen al een gesprek aan, wat echter niet wilde vlotten, omdat ze de taal van weerszijden niet machtig wa ren, maar het plezier met en om elkan der was er niet minder om. De pret kon niet ophet vertrek werd zelfs nog even uitgesteld, maar eindelijk moesten we toch gaan. Zingend ging het huis toe, ge dachtig aan de spreuk van Boer Biet: „Niet mooi, maar wel hard". Zo kwam dan een eind aan deze tocht op die regenachtige Maandag. De stem ming was opperbest. Het was een dag vol gebeurtenissen en achteraf gezien ERNSTIGE VAL BIJ WONINGBOUW. Tijdens werkzaamheden in de kap van de in het zomerhuisjesplan in aanbouw zijnde woning van de heer D. J. Bulsink is onze plaatsgenoot de heer T. Koopman Hzn., aannemer alhier, uitgegleden en gevallen. Zijn val werd gebroken door de aanwezige steigerplanken, zodat zij minder hard aankwam. Dokter Nagel hout was spoedig ter plaatse en verleen de de eerste hulp. De heer Koopman klaagde over pijn in de rug en zal voor lopig rust moeten houden. SCHOOLFEEST DORPSSCHOOL. Maandagavond 12 Juli kwam de feesij commissie van de Dorpsschool in ha schoolgebouw bijeen om besprekingen te voeren over een in September le hot' den schoolfeest, in verband met de t! openen nieuwe school. Er zal getracht worden 's morgens e» rijtoer te houden met wagens, waarop 4(» kinderen een plaats kunnen krijgen. Et onderzoek zal worden ingesteld naar ht aantal paarden, platte wagens op lucht! banden, kleedwagens zonder kleed, drd isecrkarretjes, brikken of cofpioens, begc; leiders, ruiters enz., da t ter beschik! king kan staan. Des middags zullen kit derspelen worden gehouden. Voorts besloot de commissie om et? grote klok te gaan bestellen, die n^ enige andere geschenken tezamen zs worden aangeboden namens ouders e voorstanders van de Dorpsschool, bij d> opening van het nieuwe schoolgebouw, i De penningmeester, de heer II. van Zei ben, bracht nog kasverslag uit. De boekej werden gecontroleerd en in de beste ordj bevonden. De voorzitter, de heer B. u Brouwer, bedankte hem voor zijn accurast werk, waarna de penningmeester dechars werd verleend. Hierna werd de vergadering geslotec SMEDEN EN SCHILDERS „VOETBALDEN" BETER DAN BOUWVAKMENSEK In het Sportdal werd Maandagavon: een voetbalwedstrijd gespeeld tussen elftal samengesteld uit bouwvakpatrootó en een combinatie van smeden en schil! ders. De combinatie won verdiend me| 64. Niet omdat men technisch bete: speelde, doch de vertegenwoordiger)' van „aambeeld en van kwast" werkter harder. Zowel bij het combinatie-elftal en al in dat van de bouwvakken zaten enkel aardige spelers, doch we geloven nier dat ze door de vertegenwoordigers va: de Profclub „Twente" die de wed! strijd bijwoonde gekozen zullen woij den. De wedstrijd, die gespeeld werd te: bate van de afdeling Holten van he' Rode Kruis, leverde de penningmeeste: f 35.55 op. JONGEREN DISCUSSIEGROEP MAC TERUGZIEN OP GOED SEIZOEN, j Zaterdag 10 Juli hield de Jongere* Discussiegroep haar laatste bijeenkom? in dit seizoen. Het programma van deze avond weel af van de andere avonden. Begonne: werd met een inleiding over Misdaad en Straf" van F. M. Dostojewski. Spre-: ker was de heer G. Slijkhuis te Dijker-, hoek. Bovengenoemde Russische schrijver ij Me niet alleen in eigen land bekend, dod'midd ook ver daarbuiten. Vervuld van een on-;in Ri eindige deernis met het lijden van d-Jerra mensheid, naar zijn overtuiging verooijbelar zaakt door misstanden in de maatschap-waar pij, welke hun wortel vinden in liefde-jangf loosheid en egoisme, schildert Dosto-bliek jewski ons de „moderne" grotestadsjcomr mens in al zijn hoogten en laagten. Unie In zijn roman „Misdaad en Straf" ijties 1 de Peterburgse Raskolnikov de schuld!lettei bewuste moordenaar van een oude woe-jvan keraarster. De schrijver geeft een gigan tisch beeld van een gehele generatie var' mensen, dat aan de vooravond van d% j grote Russische omwenteling en d: Europese crisis hun leven leiden. Or Het heeft als een van de onsterfelijk romans uit de wereldliteratuur door z'nstoet ontroerende menselijkheid en zijn liefdlpt voor de lijdende mensheid nog niets aaijhek\ waarde ingeboet. ïaar^ Spr. belichtte nog tal van punten ui:van dit uit 6 delen bestaande meesterwerkhet' Op een der eerste bijeenkomsten ir.veel het nieuwe seizoen zal over ,,Misdaaomeis en Straf" nog gediscussieerd worden. Pen De voorzitter dankte de heer Slijk-Lete huis voor zijn keurige inleiding en sprak; Oi verder enkele woorden van dank tot pen, zijn mede-bestuursleden. De penning-den meester, H. ten Velde, werd dank ge-zeer bracht voor de wijze, waarop hij de fi-rijk nanciële administratie in de beginperio-schii de van de J.D.G. heeft gevoerd en iimeij de toekomst zal men zeer gaarne op hert muz blijven rekenen. Ei Hartelijke woorden van dank werdet;aan gesproken tot de scheidende bestuursle-!gen den mej. Sprokkereef, die door 'n prac-^am tisch studiejaar, en mej. W. Holterman.de die wegens vertrek naar het buitenlancbij in een volgende periode geen bestuurs- verj functie kunnen vervullen. Beide dames. een aldus de voorzitter, hebben veel werk:(Joo] verricht in het belang van onze club.;jjet doch ze deden het altijd met veel ple- rhyi zier. Gaarne wensen wij U bij studie. D en werk veel succes, zo besloot de hee!'Kna Kater, die daarna door de heer W. Gel- radj tink hartelijk werd dank gezegd voor 't dan vele werk, dat hij als voorzitter in hei afgelopen seizoen heeft verricht. zitt( Daar het voor dit seizoen de laatste dan bijeenkomst van de club betrof, werd; na de pauze overgeschakeld naar dewez meer vrolijke golf. Enige leden decla-j meerden op zeer verdienstelijke wijze! schetsjes van Carmiggelt, terwijl tot be sluit een wedstrijd „Gesprekvorming"; werd gehouden. De le prijs ging naar j, de groep die, kon 't anders, „De Spaan-jde se Vlieg" als onderwerp had gekozen. st0f Aan het slot van de avond volgdenjde] enkele mededelingen. De Volleybal-af-jO.L deling, die aan de gestelde verwachtin-j g gen voldoet, heeft een uitnodiging ont- de vangen om tegen een Goors team een! ove wedstrijd te spelen. wai Op een deze avond gehouden enquê-;He] te hoopt men in een volgende vergade-!Spr ring nader terug te komen. l ;sch [Per j der jwe: on1

Holtens Nieuwsblad | 1954 | | pagina 2