Grote belangstelling voor Rijssense Voorjaarsmarkt en Paasveetentoonstelling NOTARIS PLUIMERS SPRAK VOOR „JONG HOLTEN". i In een Vrijdag gehouden vergade- ring van de vereniging „Jong Holten" (afdeling van de B.O.O.), heeft de heer B. H. Pluimers, notaris te Mar- kelo, een causerie gehouden over de verdeling der nalatenschap. Voordat notaris Pluimers aan het woord kwam heeft de vergadering, welke onder leiding stond van de heer Joh. Lubbersen, zich nog bezig ge houden met enkele andere onderwer pen en werden de diploma's uitgereikt aan de cursisten van de Pluimvee- teeltlessen, welke in de Lagere Land bouwschool werden gehouden. Aangezien de opgave voor deelname aan de bondslanddag van de B.O.O., welke binnenkort in Zwolle gehouden wordt, nog niet zo groot is, spoorde de voorzitter de leden aan zich alsnog op te geven en samen een voetbal-elftal te vormen, dat tegen „Jong Bathmen" kan uitkomen. Ook de opgave voor de bedrijfskeu- ring is nog niet bijster groot. Als afgevaardigde naar de algeme ne vergadering van de B.O.O., die 12 Mei a.s. in Almelo wordt gehouden, s werd voor het bestuur aangewezen de r heer H. Rietberg. Als plaatsvervanger t uit de leden werd gekozen de heer J. e Aanstoot. Aangezien de heer D. Aanstoot zijn benoeming tot bestuurslid van de kal- veropfokclub niet heeft aangenomen, werd door het bestuur aangezocht de - heer J. Haverslag, die de functie aan vaard heeft. 3 Na de pauze vertelde de heer Plui- mers de talrijk opgekomen leden over de groepen van erfgenamen, welke zich, bij de verdeling van de' nalaten schap kunnen voordoen. De kinderen en de echtgenote, die met een kind gelijk gesteld wordt, vormen de eer- ste groep erfgenamen, waartoe dan ook behoren de verdere afstammelin gen. De tweede groep erfgenamen, die dus aan de beurt komt als er niemand L j is in de eerste groep (geen vrouw, geen afstammeling) wordt gevormd r door de ouders, broers en zusters van de overledene. i Zijn er ook in de tweede groep geen l verwanten, dan houdt men nog reke ning met de verdere voorouders en de verdere verwanten. Dat is dus de derde groep. Komt deze aan de beurt dan vindt eerst Moving van de nala tenschap plaats in twee helften, waarbij de ene helft komt aan de fa milie van vaders zijde en de andere helft aan de familie van moeders zijde. Uitvoerig ging spreker in op de plaatsvervulling, de testamentaire wilsbeschikking en tal van andere in gewikkelde problemenf welke met de verdeling der nalatenschap te maken hebben. Bij de boedelscheiding sprak hij over het z.g. majoraat, waarbij aan de zoon, welke de boerderij erft een groter deel der nalatenschap wordt toegewezen dan aan de overige erf genamen. Hoewel dit niet geheel in de lijn van het. burgerlijk recht ligt, is hiervoor in deze streken met haar zandbedrijven veel te zeggen, aange zien het de toekomstige boer onmo gelijk zou worden gemaakt om de boerderij in stand te houden, indien zulks niet geschiedde. In Friesland kent men het majoraat niet, vandaar dat in deze provincie veel boerderijen verkocht werden, wat hier practisch niet meer voorkomt. Nadat door de heer Pluimers enkele vragen waren beantwoord bracht de voorzitter hem dank voor zijn leer zame causerie. MATTHAEXJS PASSION IN GROTE KERK TE DEVENTER. De uitvoeringen van de Matthaeus Passion in de Grote of Lebuïnes Kerk te Deventer genieten jaarlijks grote belangstelling; niet alleen uit de stad zelf, maar ook uit de wijde omgeving. Langzamerhand begint ook buiten Deventer bekend te worden, hoe zeer bevoorrecht deze stad is'met een kerk als de Lebuïnes, waar het er om gaat Bach's geniale schepping „De Mat thaeus Passion" te beluisteren. De opstelling van koor en orkest in het eigenlijke koor van de kerk is uniek en waarborgt een door niets gestoor de voortplanting van het geluid naar het schip van de kerk. Voeg daarbij de alom bewonderde accoustiek van het kerkgebouw en voldaan is aan enige zeer belangrijke eisen, die de hoorder kan stellen ten aanzien van de plaats, waar de uitvoering gegeven wordt. Het J. P. Sweelinck-koor beschikt over een rijke ervaring, wat de Bach- muziek betreft. Als interkerkelijk koor heeft het tal van Bachcantates uitgevoerd, terwijl het nu voor de elfde maal zich gereed maakt voor de uitvoering van de Matthaeus Passi on. Liturgisch zal aan de uitvoering ook alle zorg worden besteed. Onge twijfeld zal het Overijssels Philhar- monisch Orkest, dat dit jaar voor het eerst de orkestrale begeleiding ver- zorgt, zijn reputatie hoog houden, zo dat een alleszins verantwoorde ver- tolking van Bach's meesterlijke schepping mag worden verwacht. Dat de uitvoering in de z.g. Stille Week valt, heeft een extra bekoring, maar geeft bijzondere moeilijkheden bij de solistenkeuze. Desondanks is het gelukt de medewerking te krijgen van ervaren krachten. De sopraan partij is bij Dora van Doorn-Linde man in vertrouwde handen en de alt Annie Woud heeft geen verdere aan beveling nodig. De Engelse tenor William Herbert is wederom de ver tolker van de Evangelistenpartij. Deze zanger van naam is in Engeland één der meest bekende Bach-vertol- kers. Peter de Vos in de Christus partij is voor Deventer geen onbeken de meer. De tenor- en bas-aria's ko men voor rekening van Reinhardt van Randwijk en David Hollestelle, twee namen die voor zichzlf spreken. De kleine baspartijen zijn voor Johan Mendels, één van Nederlands jongere concertzangers. Zijn eerste optreden in Deventer in de cantate van Bach „Wachet Auf", jongstleden zomer, was veelbelovend. Twee Deventernaren, Henk Dul, di recteur van de gemeentelijke muziek school, en Jacques Wolff, leraar aan dezelfde inrichting, bespelen resp. het clavecimbel en het orgel. Henk Dul doet dat al enige jaren op zeer muzi kale wijze, terwijl Jacques Wolff zijn plaats stellig waard zal zijn. Nadere bijzonderheden vindt men in een annonce in dit nummer. PAASREIS DER N.R.V. De Ned. Reisvereniging heeft met haar Paasreizen naar onze plaats nog steeds veel succes. Onder leiding van de heer J. Havenaar uit Delft zullen met een touringcar van de O.A.D. met de a.s. Paasdagen wederom 50 gasten naar Holten komen om hier eier eten te leren en de paasvuren te bewonde ren. Zij logeren in hotel Holterman en zijn dependances en zullen o.a. op de le Paasdag een tocht door Twente maken. NED. ELFTAL (ZAT. VOETBAL)— TWENTS ELFTAL. Op het R.V.-terrein te Rijssen zal Zaterdag 3 April een voetbalwedstrijd worden gespeeld tussen het Neder landse Zaterdagmiddag-elftal en een Twents elftal, dat samengesteld is uit spelers uit de le, 2e en 3e klasse K.N.V.B. De wedstrijd vangt aan om 16.30 uur. Zaterdag 10 April speelt het Ned. Zaterdag-middag-elftal te Leiden een wedstrijd tegen het Franse Zaterdag elftal. ZATERDAG-ELFTAL VOOR RIJSSEN GEWIJZIGD. Voor dc oefenwedstrijd tegen een Twents KNVB-elftal, die Zaterdag a.s. om 4.30 uur op het terrein van Rijssen Vooruit te Rijssen wordt gespeeld, heeft het Ne derlands Zaterdagelf tal twee wijzigingen moeten ondergaan. Stopperspil Schaap, die wegens werk zaamheden niet van de partij kan zijn, zal worden vervangen door v. d. Nagel (Rijns- burgse Boys). Ook Schaap's clubgenoot Zandbergen, die de rechtshalf plaats zou bezetten, kan in Rijssen niet meespelen. Hij is nog niet hersteld van een blessure en zal vervangen worden door Heiïriy Jansen van CSVD. Van dc reserves is doelman Waal van Noordwijk niet beschikbaar. In zijn plaats werd aangewezen Ten Donkclaar van Sparta-Enschede, terwijl v. d. Goot (Spa kenburg) aan de reserves werd toege voegd. Ook het Twents KNVB-elftal wijkt op twee plaatsen af van de oorspronke lijke samenstelling. Rechtsbacs Assinlc (Tubantia) is vervangen door v. d. Hout (Heracles), terwijl rechtshalf Wolters (Heracles), is vervangen door z'n clubge noot J. v. d. Veen. Het Twents elftal telt thans vijf spe lers uit dc le Idas, drie uit de 2e klas, één speler van een derde-ldasser en de beide Zaterdagspelers Kerkdijk van Spar ta en Schuitemaker van Enter Vooruit. DE BRANDWEER VERGADERDE. De brandweerkorpsen Holten en Dij - leerboek vergaderden Maandag 29 Maart in dc zaal van café Maats, onder voor zitterschap van de brandweercomman dant, de heer W. Beijers, in welke verga dering ook dc burgemeester als hoofd van de brandweer aanwezig- was. In zijn openingswoord, waarin hij de burgemeester en dc brandweermannen welkom heette, wees de voorzitter er op, dat 1953 voor de brandweer een jaar is geweest met tal van activiteiten. In Dij - kerhoek werd de door de bevolking ge schonken motorspuit aan het gemeente bestuur overgedragen, dat de uitrus ting completeerde met een trekker-man- schappenwagen en zorgde voor een on derdak voor het geheel. Door enkele be- velvoerenden werd een instructeurscursus gevolgd, terwijl een cursus werd begon nen voor brandwacht 2e klas, waarvoor op 12 April a.s. het examen zal worden afgenomen. De Holtense brandweer moest in het afgelopen jaar 8 maal uitrukken voor brand, waarbij een bosbrand. Bij dc blus sing van enkele hooibergbranden kwam duidelijk de behoefte naar voren aan een tankwagen met nevelspuit om ook in de waterarme gebieden der gemeente krach tig tegen branden te kunnen optreden. De commandant verzocht in dit ver band de onmisbare medewerking van de burgemeester om tot een spoedige aan schaffing te komen, zoals deze in bijnn alle omliggende gemeenten reeds is ge schied. De burgemeester deelde mede, dat dc tankwagen reeds in de begroting is opgenomen. In Dijkcrhoek kwam geen brand voor, maar men rukte daar talrijke malen uit om de bevolking de door haar geschonken motorspuit te demonstreren. Hij bracht de vrijwilligers dank voor de goede geest en prettige samenwerking, welke het optreden van de brandweer heeft gekenmerkt. Brandkolken. Bij de bespreking der brandweerbelan- gen kwam ook de aanleg van brandkol ken in Dijkerhoek en omgeving aan de orde. Er is reeds een voorstel ingediend tot het uitdiepen van kolken, dat op kortere termijn geschieden zal door de Deventer werklozen. Verder zal nagegaan worden of ook in de lagere gebieden van de Beuzeberg en het Holterbrock kolken te vinden zijn, die voor brandblussing dienstbaar gemaakt kunnen worden. Kleding en material zal verder nog enige uitbreiding ondergaan, terwijl bij de komende oefeningen de brandgevaar lijke objecten ook van binnen zuUen op genomen worden. In verband met het ter beschikking steUen van hun functie van brandweer man werden enkele candidaten genoemd als opvolgers. Het korps Holten zal dit jaar deelne men aan de brandweerwedstrijden. Dij kerhoek moet zich wegens drukke werk zaamheden hiervan onthouden. ALS DE DAG VAN DE STEMMING NADERT. In de Dinsdagavond in de zaal van de heer K. ter Horst, onder voorzitterschap van de heer H. Soer gehouden ledenver- vergadering van de afdeling Holten van de Partij van de Arbeid, is uitvoerig ge sproken over de verkiezingsactie van de op Woensdag 21 April a.s. te houden stemming voor de Provinciale Staten. Medegedeeld werd dat zij, die wegens ziekte verhinderd zijn naar de stembus te gaan of op de dag van stemming bui ten de provincie afwezig zijn, tot uiterlijk Woensdag 7 April a.s. op de secretarie een verklaring kunnen afleggen om bij volmacht te stemmen. Verblijft men op 21 April (Paasvacantie) in een andere ge meente in Overijssel, dan kan men tot ge noemde datum een verklaring laten op maken om in die gemeente te stemmen. Voor het vervoer van partijgenoten en geestesverwanten, welke niet goed ter been zijn, zal een auto beschikbaar zijn. Opgave hiervoor moet geschieden zoals is genoemd in een in dit nummer voor komende advertentie. Tot afgevaardigden naar de Provinciale Dag op Zatex-dag 10 April in. liet Groe nendal te Almelo, welke vrij toegankelijk is, werden aangewezen de lieren A. Jan sen en G. Brands. De afdeling zal zich in verbinding stel len met het politieke lekencabai'et ,,'n Braandnèttel" uit Almelo om hier op te treden met een spreker, terwijl men op Zaterdag 1 Mei een gezeUige Meidagvie- ring hoopt te organiseren, in samenwer king met de VARA-afdeling. JAARFEEST GEREF. JONGENS. EN MEISJESCLUB. Donderdagavond hii-lden de Jongens- en Meisjesclub in 't gebouw „Rehoboth" hun jaarvergadering. Ds. R. A. Hoogkamp opende met het laten zingen van Psalm 138 vers 1 en las daarna, in verband met de inleiding, die gehouden zou worden Matth. 26 vers 69 tot 75. Na liet gebed sprak Ds. Hoog kamp een kort openingswoord, waarna de jongens en meisjes verder gelegenheid kregen deze avond te vuUen. Fenna Paal man had een keurige inleiding over „Pe trus' verloochening". Intussen had een groep meisjes zich al opgesteld am het ^iblcau „Trouw aan Holland" te laten zien. Dit prachtige tableau viel buitenge woon in de smaak. Nadat de jaarversla gen waren uitgebracht, speelden Henk Rietman en Chris Tromop het toneel stukje „De Scharensliep", waarom onbe daarlijk werd gelachen. Ook Jopie Paal man cn Henk Stam oogstten met hun ko mische één-acter „Sam uit de Sikken- straat" veel succes. Verder noemen we nog het vrolijke spel „De Hotelrat" en het optreden van Henk van Lindenberg, die de aanwezigen ver raste met enkele jodelnummertjes. Na de pauze waarin ruim getrac- teerd werd op chocolademelk, een krente- bol en koekjes las Henk Kevel am zijn inleiding over „De inneming van 's-Her togenbosch door Frederik Hendrik". De meisjes, die in de zomer van 1953 een weekje kampeerden in de omgeving van Gcesteren, hadden „gleunig volle wille hat" en de manier waarop ze deze avond hiervan een „reportage" gaven, was erg aardig. Nadat al het kleingoed van het feest programma van deze avond was „door gedraaid" werd door de leden van de jongensclub tot besluit opgevoerd het grote stuk „Trouwe kameraden". De heer Pottjewijd sloot deze avond met dank aan God, nadat namens de ker- keraad der Geref. Kerk nog een kort woord was gesproken door ouderling D. Beid m an. Al met al een mooie feestavond, waar voor zeer grote belangstelling bestond en waarop dc leidsters van de meisjesclub, Mevr. Hulsman-Landeweerd en Mej.Riek Landeweerd en de leiders van de jongensclub, de heren Groendijk en Pott jewijd, met voldoening mogen terugzien. ERNSTIG ONGEVAL IN FABRIEK. Onze plaatsgenoot, de heer G. J. Prins, is op de Twentse Stoombleekerij te Goor, waar hij werkzaam is, een ernstig onge luk overkomen, doordat hij in aanraking kwam met een der machines. ^JHij is met een hersenschudding in het algemeen ziekenhuis te Hengelo opgeno men. VOETBAL. Competitie loopt ten einde. Holten 1 speelt Zondag haar laatste ontmoeting van deze competitie tegen Rood-Zwart te Delden. De wedstrijd be gint om 2.30 uur. Het eerste heeft zich vrij goed gehandhaafd en staat ongeveer op de derde plaats van boven. Dat de Rijssense markt dc tweede plaats inneemt in Overijssel, is reeds enige keren aangetoond en kwam ook Maandag weer tot uiting, toen weer dui zenden in deze plaats op de been waren, honderden stuks vee aldaar ter markt waren aangevoerd, kooplieden uit alle oorden van ons land aanwezig waren om zaken te doen en ook de vele kramen, standwerkers e.d. ieders belangstelling trokken. Bovendien was er een Paas- vcetentoonsteUing aan verbonden, waar voor vee was ingezonden uit alle stre ken van ons land. Het weer werkte de ze dag weer in hoge mate mee, zodat het een gezellige drukte was op deze Rijssen se voorjaarsmarkt. Waaraan is het grote succes van deze markt toch te danken? Er zijn verschiRende redenen voor aan te wijzen, 'maar één van de belangrijkste re denen is toch wel de intensieve reclame, die er voor gemaakt wordt en de een drachtige samenwerking tussen gemeente bestuur, marktcommissie, middenstanders enz. enz. Dat werd ook gezegd inde bijeenkomst, die Maandagmorgen door de vereniging tot bevordering van het marktwezen in café Struik werd georganiseerd. Het be stuur van deze commissie kon daar in de eerste plaats een welkom toeroepen aan het gemeentebestuur van Rijssen, de ver tegenwoordigers van de veehandelaren in de persoon van de heer K. van Dam, voorzitter van de bond van veehandelaren in Nederland, vertegenwoordigers van de landbouworganisaties, van veehouders enz. Dit gebeurde bij monde van de voorzitter, de heer G. Kappert, die zich in zijn toespraak ook wendde tot Dr. A. van Doorn, de man, die sedert November van het vorig jaar in Rijssen werkzaam is als contactman tussen het gemeentebestuur en aHen, die bij het marktwezen betrokken zijn. Dr. van Doorn is hiervoor door het gemeentebestuur aangesteld en kan in dezen belangrijk werk verrichten en heeft dat in de tijd, dat hij in Rijssen werkzaam is, al ver richt. De heer Kappert dankte in zijn toespraak aUen, waarvan men altijd weer medewerking ondervindt en wel in het bijzonder van het gemeentebestuur van Rijssen,. Hij wees op de uitbreiding van hei; Marktplein, dat aanstaande is en waartoe het gemeentebestuur besloot. BOSBRANDWEER IN „AMICITIA" Aan de leden van de bosbrandweer cn de huisbrandweer werd de vorige week Donderdag een gezeUige avond aangebo den in „Amicitia", waarbij dc burge meester, Mi-. W. H. Enklaar, als kring- commandant in het bijzonder welkom heette de inspecteur van de Prov. Over ijsselse Stichting voor de Bosbrandbe- strijding, de lieer Nering Bögel te Om men. De burgemeester heeft de vrijwiUigcrs dank gebracht voor hun bcreidwiUighcid om in geval van bosbrand op te treden voor het behoud van bos en landschap. Vooral ook de preventiemaatregelen - de uitkijkdienst op de toren en het pa- trouiUelopen op drukke dagen zijn zeer belangrijk. Deze mogelijkheden zijn te danken aan de stichting, in welker kosten ook de steden in Overijssel bij dragen. Spr. bracht nog in het bijzonder dank aan de heer J. J. ter Horst te Rijssen, welke door een financiële bijdrage deze activcringsavond mogelijk maakte. Hierna werden vei-schiUende filmpjes vertoond over de bosbouw in Amerika en Canada, waarin ook de bosbrandbestrij - ding, weUce daar op grote schaal is geor ganiseerd, duidelijk tot uiting kwam. De plaatsvervangend kringcommandant, de heer Beijers, gaf een uiteenzetting van de plaatselijke organisatie, welke ver deeld is in vier groepen en wees de vrij willigers er nog eens op hoe zij in geval van brand moeten handelen. Na de pauze volgde een aardig cabaret programma van „The Harmony Singers" uit Almelo, onder leiding van Henk Al- bers, dat de talrijke aanwezigen nog en kele gezellige uren bezorgde. Zang, mu ziek en conference van Mevr. Albers cn de heren H. Albers, H. Krommendijk, Ben ten Brink, wiens fluitsoli bijzonder mooi waren, en Tony Harbers volgden elkaar in een vlot tempo op, zodat het ongemerkt half twaalf was en de ge zellige bijeenkomst door de burgemeester met een kort woord kon worden geslo ten. JAARVERGADERING Donderdag 25 Maart j.l. kwam de Her vormde Mannenveretiiging in het gebouw „Irene" bijeen voor het houden van haar jaarvergadering. Dc voorzitter, de heer E. J. Koopman, opende de vergadering met gebed en sa menzang van Psalm 150 vers 1, waarna aUen welkom werden geheten, in het bi- zonder de vrouwen der leden en de afge vaardigden. De heer M. Teesclink hield een uitvoe rige Bijbelinleiding naar aanleiding van Johannes 14. Op deze inleiding volgde een leerzame discussie. In de pauze, die hierop volgde, werd een tractatie aangeboden. Hierna las de secretaris, de heer H.' J. Westerik, de notulen van de vorige jaarvergadering en daarna het jaarverslag, dat in dichtvorm was gesteld. Dc vereniging telt 31 leden. Daar de penningmeester, de heer J. Aal- tink, door ziekte verhinderd was, deed de secretaris financieel verslag. De boeken sloten met een voordelig saldo van f 13,53. De kascoinmissie rapporteerde bij monde van de lieer D. J. Kuiper, dat boeken en kas in goede orde waren bevonden. Als nieuwe controlecommissie werden aan gewezen de heren G. J. Meijer en B. Scheperman. Een gedeelte van deze uitbreidin- w as tijdens dcz.c n.arkt al in gebruik gestild voor d< keuring van het vee. De neer KappeH sprak ook de wens uit, dit men binner niet ai te lange tijd op de Rijs sense markt zou komen tot een afzonder- Ujkc markt voor landbouwwerktuigen, wat hij nodig achtte, gezien de zich ver der ontwikkelende mechanisatie in de landbouw, terwijl cr ook een afzonderlijke parkeerplaats moet komen. De heer Van Dam sprak nog enkele woorden, waarin hij ook hulde bracht aan het gemeentebestuur van Rijssen, dat telkens weer, in samen werking met de Vereniging tot Bevor dering van het Marktwezen initiatieven durft te nemen, voor welker initiatieven de Rijssense markt nog steeds tot grote bloei komt. Voor de toekomst zegde de heer Van Dam de medewerking toe van aUe veehandelaren in Nederland, die gaarne de Rijssense markt bezoeken. Hij spoorde aan ook de kwaliteit van het vee op te voeren en niet aUeen te letten op de kwantiteit van het aangevoerde. Nadat ook burgemeester IV. Zeeuw enkele woorden had gesproken, ging het gezelschap een kijkje nemen op de markt cn kreeg men pas een goede indruk hoe vol het was. Er was haast geen doorko men aan en niet dan na veel moeite was het gezelschap bij de keuring van het tentoongestelde vee aangekomen. Daar waren de volgende heren als juryleden druk in de weer: C. van Gel der, Zutphen; H. Gankema, Emmen en A. Nijhoi, Deventer. Voor deze Paasvee- tentoonsteUing waren in totaal 60 stuks vee aangevoerd cn van de aUerbeste kwa liteit. Dat dit vee wel de bijzondere aan dacht trok van de landbouwers, maar ook van iedere andere marktbezoekcr, behoeven we zeker niet te zeggen. De da mes vertoefden hoofdzakelijk op de kra- menmarkt, waar het ook zeer druk was en verder op de veemarkt met de hon derden aangevoerde dieren eveneens. Om 12 uur kwamen velen bijeen in café Gijsbei's aan de Enterstraat, waar de prijsuitreiking zou plaats vinden. Dit ge schiedde door burgemeester Zeeuw, die daarbij een kort woord van gelukwens sprak tot de winnaars der prachtige prij zen. Deze prijzen bestonden uit geld, bekers en medailles. In de tweede pauze werd door de se cretaris een nummer hersengymnastiek gelast, dat zeer in de smaak viel. Prijs winnaars werden de heer en mevouw Knijff, Mevr. Knipscheer, D. J. Schup- pert en Ds. Israel. De,heer Knijff gaf enige voordrachten ten beste, benevens een levensschets van de Engelse zendeling-arts D. Livingstone, die gewerkt heeft in Noord-Afrika. Door de afgevaardigden werd dank gezegd voor de ontvangen ui (nodiging en zij wensten onze vereniging Gods zegen toe in de toekomst. Ds. Knipscheer sprak tot slot een slot woord, naar aanleiding van enkele ver zen uit Johannes 15. Nadat de Avond zang gezongen was, ging Ds. Knipscheer voor in dankzegging. Het was een goe de en gezellige avond en allen keerden zeer voldaan huiswaarts. NED. BIJBELGENOOTSCHAP. Het afdelingsbestuur van het Neder lands Bijbelgenootschap wil gaarne Uw aandacht vestigen op het 150-jarig be staan van het Nederlands Bijbelgenoot schap. Dit jubileum zal luisterrijk gevierd worden op 16 Juni a.s. in de Houtrust- haUen te 's-Gravenhage. Voor deelname kunt U zich opgeven tot 12 April a.s. bij de secretaris der afde ling, dc heer II. J. Westerik, Pastorie straat 47 alhier. De kosten tot deelname bedragen f9,per persoon. In deze kos ten is inbegrepen de reiskosten heen en terug Den Haag, vrije toegang, kop koffie en thee en een eenvoudige lunch. Na 12 April is de deelnemersprijs belangrijk hoger. Geeft U dus spoedig op! Officiële publicaties SPREEKUUR GEMEENTE-ARCHITECT. Hierbij wordt ter kennis van be langhebbenden gebracht, dat de gem.- architect, de heer Jac. Louwerse, van af heden spreekuur zal houden elke Dinsdag van 910 uur en elke Zater dag van 912 uur te zijnen kantore achter het Gemeentehuis. UITBREIDINGSPLAN Partiële herziening van het Uitbrei dingsplan in onderdelen voor het z.g. Zomerhuisjesterrein. Het hoofd van het gemeentebestuur van Holten brengt ter openbare ken nis, dat van 1 April 1954 af geduren de vier weken ter gemeente-secretarie voor een ieder ter inzage ligt een ont werp tot een partiële herziening van het uitbreidingsplan in onderdelen voor terreinen, gelegen tussen de Markeloseweg en de Borkeldsweg (zg. Zomerhuisjesterrein) Gedurende bovengenoemde termijn van vier weken kunnen belangheb benden bij de gemeenteraad bezwaren indienen. Holten, 29 Maart 1954. Het hoofd van het Gemeente bestuur voornoemd, W. H. ENKLAAR.

Holtens Nieuwsblad | 1954 | | pagina 3