UamEfl Plaatselijk Nieuws Winkelweektarief KOU-KOORTS-GRIEP - - No. 44. Jaargang 5. ZATERDAG 7 NOVEMBER 1953. Verschijnt elke Zaterdag. HOLTENS NIEUWSBLAD sprijs van du blad bedraagt f 1.15 p. kwartaal Uitgave van te^attehting^ "k^IsT- ^uwsblad Adv.-prijs: 115 m.m.(dcontant) f 1.50.lederen Twintig jaar Ruitersport. „Bergruiters" recipieerden in zaal Vosman. Velen kwamen geluk wensen. Tijdens de receptie, die Dinsdagmiddag door het bestuur van „De Bergruiters" in zaal „Vosman" ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan der vereniging werd ge houden, hebben talrijke bezoekers hun gelukwensen aangeboden. Tal van felicitaties gingen vergezeld van bloemen, waardoor de receptiezaal 'n feestelijke aanblik kreeg, passend bij dit jubileum. Burgemeester Enklaar, ere-voorzitter van, „De Bergruiters", kwam in gezel schap van de beide wethouders, de heren M. Teeselink en D. J. Wansink, en de gemeente-isecreftaris, de heer S. Sikkes, feliciteren en in een korte toespraak wees de burgemeester op de schitterende suc cessen, die de laatste jaren door de Berg ruiters werden behaald, waardoor men opklom tot de bovenste sport van de hip pische ladder. Door het behalen van het Provinciaal kampioenschap en het bezetten van de 6e plaats bij de wedstrijden om het lands kampioenschap hebben de Bergruiters getoond, dat ze uit het goede hout gesne den zijn. Het gemeentebestuur is trots op een dergelijke vereniging, die niet alleen de verenigingsnaam hoog weet te houden, doch tevens de naam van de gemeente Holten. Gaarne wensen wij uw vereni ging onder de bekwame leiding van uw voorzitter-instructeur voor de toekomst het beste toe, aldus burgemeester Enklaar. De heer A. J. Goldstein voerde 't woord namen de Vereniging voor Vreemdelin gen Verkeer „Holtens Belang". Hij wees op het vele werk, dat door wijlen de heren W. Holterman en J. Kort hals Altes werd verricht toen „De Berg ruiters" nog in de kinderschoenen stond. Veel moeite hebben zij zich getroost, doch hun werk is rijkelijk beloond. Een woord van hulde, aldus de heer Goldstein, mo gen we op deze dag niet onthouden aan de heren T. Beldman Sr. en J. Struik, die vanaf de oprichting lid zijn geweest en die beide nog regelmatig aan wedstrij den deelnemen. De V.V.V. is aan „De Bergruiters" veel dank verschuldigd. Wanneer de ruiters optreden in het kader van het V.V.V.- Vacantieprogramma, weten we reeds bij voorbaat, dat het een geslaagde avond wordt. JNlamens district 5 van de gewestelijke federatie Overijssel sprak de voorzitter van de Markelose Rijvereniging, de heer J. H. Meijer. Spr. roemde de sportieve prestaties en hoopte, dat nog eens het landskampioen schap behaald mocht worden. Overijssel heeft dit jaar bij de wedstrijden om het landskampioenschap in „De Bergruiters" een waardige representant gehad. Evenals verschillende andere sprekers bood de heer Meijer een enveloppe met inhoud aan. Namens de Kon. Federatie van Land. Rijverenigingen werden de gelukwensen overgebracht door de vice-voorzitter, de heer D. J. Blom uit Enschede, die namens de Federatie een schitterend bloemstuk offreerde. Onder de talrijke bezoekers merkten we verder op mevrouw baronesse van der Borch van Verwolde geb. Boellaard, af gevaardigden van de muziekvereniging H.M.V., Jong-Holten, Chr. Jonge Boeren Organisatie, O.C.H., de heren Sprokke- reef en Jansen, die zitting hadden in het oprichtingsbestuur, de heer G. den Bes ten, bedrijfsleider van de Verenigde Ve- luwse Melkbedrijven (V.V.M.) te Nun- speet, en verder verschillende zakenmen sen en landbouwers. De voorzitter van „De Bergruiters", de heer H. Beldman, heeft de sprekers per soonlijk bedankt voor hun goede woorden en de bloemen of enveloppes met inhoud, die werden aangeboden. Onder het genot van een verversing en een x-okertje bleef men enige tijd gezel lig bijeen. 's Avonds was er in zaal „Vosman" een meer intiem feestje voor de leden en hun dames, waar een gezellige sfeer heerste. Zoals wij reeds eerder hebben gemeld, zal er eind Januari a.s. een grote jubi leum-feestavond worden belegd. HERDENKING KERKHERVORMING. Evenals op vele plaatsen elders in ons land, en ongetwijfeld ook daarbuiten, is vorige week Zaterdagavond in de Herv. kerk alhier een interkerkelijke dienst ge houden ter gelegenheid van de herden king der reformatie. Voorganger in deze dienst was de Her vormde predikant Ds Knipscheer, die, na het uitspreken van votum en zegengroet, liet zingen de verzen 1 en 8 van Psalm 89. Hierna las hij voor Art. 22 van de Ned. Geloofsbelijdenis, waarin de kern van het evangelie tot uitdrukking komt, n.l. dat de rechtvaardige alleen door het ge loof en de genade zal leven, of, zoals dit in theologische kringen luidt: „sola fide" en „sola gratia". Na voorlezing van een tweetal Schrift gedeelten en het uitspreken van eeix ge bed, werd gezongen Gez. 96: „Een vaste burcht is onze God", terwijl een collecte werd gehouden ten bate van het Huge- notenkruis. (Dit kruis wordt door vele protestan ten in Frankrijk, België, Zwitserland en ,toen Hugenoten genoemd werden. De laatste jaren begint ook in Nederland, daartoe aangespoord door de actie voor protestants kerkewerk in Zuid-Limburg, dit Hugenotenkruis het teken te worden van het reformatorisch christendom. Dat dit Hugenotenkruis ingeburgerd is, is merkbaar aan het feit, dat meerdere heren hun revers met dit kruis sieren en vele dames uiting geven aan hun reformato rische gezindheid, door het Hugenoten kruis als hanger te dragen.) Hierna hield Ds Knipscheer een toe spraak, waarvoor hij als uitgangspunt had gekozen Marcus 2 vers 1: „Niemand naait een niet-gekrompen lap op een oud kle dingstuk, anders scheurt de ingezette lap er iets af het nieuwe van het oude en de scheur wordt erger." Spreker begon met op te merken, dat het goed is telkenjare aandacht te schen ken aan de grote keer in de kerkgeschie denis, welke wordt aangeduid met de naam Keirkhervorming. Het was Dr Maar ten Luther, die op 31 October 1519, de dag vóór Allerheiligen, zijn 95 stellingen sloeg aan de deur van de Slotkapel te Wittenberg, en daarmee een strijd open de, welke een fundamentele betekenis is geweest. Christus' heerlijkheid toch was uitge blust tengevolge van de sterke verwant schap, welke ontstaan was tussen het hu manisme en het rooms-katholicisme. De roomse visie op de genade staat in onver brekelijke samenhang met een bepaalde beschouwing van de aard van de mens, van de structuur der menselijke natuur. Naar Rome's mening heeft de natuur van de mens door de val in het paradijs niets wezenlijks verloren. Deze natuur kan daarom nog dienstbaar worden ge maakt aan de genade. Dit is het cardi- nale punt, waarop Rome en de reformatie uiteengegaan zijn. De reformatie immers predikte ten volle afhankelijkheid van God. Een rooms-katholiek geestelijke heeft eens verklaard de onderwerpelijke tekst woorden uit Marcus 2 niet te kunnen rij men met de door hem beleden leer. Dit is geen wonder, als men bedenkt, dat met „het oude kleed" gedoeld wordt op de mens. De mens wil van nature zijn „oude kleed" niet prijsgeven, en toch zal dit in gehoorzaamheid aan de Heilige Schrift noodzakelijk zijn. Is de oude vaderlandse deugd der zuinigheid op na- tuuxiijk terrein alleszins prijzenswaardig, in geestelijk opzicht mag zij niet gehand haafd blijven, wdnt wie zijn leven zal willen behouden, die zal het verliezen. Luther heeft ons de weg gewezen langs welke wij kunnen komen tot het ware kerk-zijn. Moet ons enerzijds de verdeeld heid in de kerk tot grote droefheid zijn, omdat zij zonde is voor God, anderzijds mogen wij dankbaar zijn, aangezien wij in het dogma van „de rechtvaardiging door het geloof alleen" weer het hart van het evangelie voelen kloppen. Voor iedereen is het de vraag of zijn motieven wel even zuiver zijn als bij Luther. Het belijden van de hervoi'mei's moe ten wij niet alleen gelóven, maar ook en vooral hun geloof, dat ook het onze moet zijn, werkelijk belijden. Dan zullen wij nooit in farizeïstische hoogmoed neerzien op de rooms-katholieke medemens. Ds Knipscheer besloot zijn predioatie met het uitspreken van de wens, dat de samenwerking, welke in deze interker kelijke dienst tot uiting komt, bestendigd moge blijven. Met het houden van deze dienst, welke bijgewoond werd door ongeveer 400 per sonen, werd beoogd het protestantse be sef levendig te houden. SUCCESSEN VOOR BERGRUITERS. Bij de ruiterwedstrijden, die Woensdag (Dankdag) te Hattem werden gehouden, wist de heer H. Beldman in de L-dres- suur met „Figurant" de eerste prijs te behalen. In klasse B (dressuur) was de 3e plaats voor de heer T. Beldman Sr. met „Johnny". Springconcours Klasse B: 3. W. Huls man met „Gold Mantel"; 4. E. Aaltink met „Perhaps". In de vossenjacht, die Woensdag ge houden werd door de L.R. te Bathmen, werd de 4e prijs gewonnen door de heer E. Hulsman met „Albert"15. Joh. Bronsvoort met „Klein Duimpje"16. Freek Veltkamp met „Nectar". Er namen aan de vossenjacht ruim 50 ruiters deel. Zaterdag 7 Nov. (heden) wordt, deel genomen aan de cross countx-y van de L.R. „De Berkelruiters" te Eibergen. Er komen resp. in de zware en lichte cross 10 en 4 Bergruiters uit. ONDERWIJZERES BENOEMD. Aan de Chr. Kleuterschool is als on derwijzeres met akte benoemd Mej. G. Dake te Hengelo, die thans als zodanig werkzaam is aan de Chr. Kleuterschool (Molenweg) te Hengelo (O.). BONTE AVOND VOOR VéGé-KLANTEN. De heer M. Bolink, VéGé-kruidenier, biedt in samenwerking met zijn collega's uit Rijssen, zijn klanten Donderdagavond in het Parkgebouw te Rijssen een „Bonte Avond" aan, waaraan medewerking ver leend wordt door het bekende gezelschap „Familie Kok". Aan het rijk gevarieerde programma werken medeJoop Kok, hammond orgel en accordeon; Johnny ter Horst, piano; Yf Blokker, drummer; Henk Larmené, bas; Anton de Ridder, tenor; „The Ge~ sona's" (Vrolijke meisjes leuke wijs- jes) Voor nadere bijzonderheden verwijzen In verband met de aanstaande Win kelweek zonden wij aan onze adverteer ders en verdere Holtense zakenlieden een circulaire over een speciaal winkel weektarief voor het adverteren op 14, 21 en 28 November a.s. Wij raden hen aan van deze circu laire goede nota te nemen en ons tijdig hun annonces te doen toekomen, opdat daaraan op de drukkerij de volle aan dacht kan worden geschonken. Wie nadere inlichtingen wenst wende zich tot de redactie, Holterberg 13, tel. 234, of Kol weg 17, tel. 356, of tot de administratie, Kolweg 19. Voor onze abonné's komen wij Zater dag, 28 November a.s., met een adver- tentie-prij svraag. GEZONDHEIDSZORG VOOR VROUWEN. Over dit onderwerp hield Mej. Dr. E. Hengeveld Vrijdagavond der vorige week in hotel Holterman voor de afd. Holten van de Bond van Plattelandsvrouwen een leerzame lezing. Dokter Hengeveld besprak diverse ziekten, o.a. Rode Hond bij zwanger schap, en gaf daarbij een uiteenzetting van de functies van het menselijk lichaam. Zij waarschuwde de moeders voor zede lijke gevaren, welke haar dochters be dreigen. De huismoeder kan slecht gemist worden in het gezin. Zij moet derhalve zorgen door goede voeding in staat te zijn haar taak te blijven vervullen. Dr. Hen geveld adviseerde dan ook niet al het wei'k staande te verrichten, maar dit waar mogelijk zittend af te doen. Er werden na deze met grote aandacht gevolgde causei'ie talrijke vragen gesteld, welke uitvoerig door dokter Hengeveld werden behandeld. De presidente, mevr. Maats-Kevelam, bi-acht haar dank voor het gebodene. De vergadering had zich eerst bezig gehouden met een uitnodiging om Woens dag 11 November een gewestelijke bijeen komst bij te wonen van de Bond van Plat telandsvrouwen en de O.L.M. in het Stift- huis te Weerselo. In deze bijeenkomst, welke om 9.30 uur aanvangt, zal Prof. Dr. H. D: de Vries Reilingh een toespraak houden over: „De boer in een veranderde wereld". Er heeft 'n gezamenlijke brood maaltijd plaats en daarna wordt een pro gramma van muziek, spel en dans aan geboden door de „Korenaar" en de Boe rendochtersvereniging en Ontwikkeling te Almelo. Opgave voor deze bijeenkomst kan ge schieden tot Zaterdag 7 Nov. Bij voldoen de deelname zal er een bus rijden van de O.A.D. De kosten bedragen f 2.per persoon, zo werd medegedeeld. In November zal weer een gezamen lijke bijeenkomst worden gehouden met de afdelingen Bathmen en Dijkerhoek in café „Het Bonte Paard". Als sprekers zijn hiervoor beschikbaar de heer Sellenraad uit Enschede met: „Waarom leven wij eigenlijk?" of de journalist Jansen uit Amsterdam met: „De Amsterdamse ze denpolitie 's nachts op controle". Een op roep zal nader volgen. De handwerkcursus zal op een nader op te geven datum worden gegeven door mej. A. Slots uit Enter. De presidente, die bij het begin van de vergadering enkele nieuwe leden had welkom geheten, sloot hiex'na de niet druk bezochte samenkomst. JAARVERGADERING SCHIETVER. „DE EENDRACHT". De Holtense schutters, verenigd in de schietver. „De Eendracht", hielden Dins dagavond der vorige week onder voorzit terschap van de heer Joh. van Geenhui zen in hotel Holterman hun jaarverga dering. Het was de eerste jaarvergadering se dert de oprichting en de voorzitter kon in zijn openingswoord constateren, dat de machine nu een jaar proef gedraaid heeft, dat er foutjes aan gekleefd heb ben, maar dat men toch over de resul taten tevreden mocht zijn. Er werd, zoals de secretaris, de heer H. Klein Velderman, in zijn jaarverslag opmerkte, goed geoefend, in Amicitia werd een concours gehouden en 't schut tersfeest is goed geslaagd deze zomer. Op 22 Aug. werden te Bathmen met het schieten vrij goede resultaten behaald, behalve in het corpsschieten, dat nog onvoldoende was. De heer F. J. Sluiter bracht als pen ningmeester een verslagje van de finan ciën. De vereniging stond bij haar op richting voor grote uitgaven, zoals een paar dure buksen, kogelvangers, munitie enz. Na afloop van de aankoop van de kapitaalsgoederen bleef er een batig sal do over van f 76.40. Bij de bespreking van het programma voor het thans ingetreden verenigings jaar besloot men om per 14- dagen te oefenen in Amicitia, ook de contributie zal hier naar bepaald worden en 40 cent, in de 14 dagen bedragen. Wegens het bezet zijn van de zaal wex'd de eerste oefenavond bepaald op Dinsdag 10 No vember. Daarna komt men per 14 dagen op Dinsdag bijeen. Naast de buksbaan zal er een wind- buksbaan komen. De leeftijdsgrens blijft tijd ook iets in die geest georganiseerd voor jeugdiger schutters. Op 21 Nov. en de daarop volgende Za terdagen en gedurende de winkelweek zal er een windbuksconcours worden gehou den, terwijl men verder in het seizoen nog wil komen tot onderlinge wedstrij den. De schuttersfeesten brachten niet de financiële baten, welke men gaarne ge wenst had, omdat de deelname door on bekendheid met dit schieten onvoldoende was en de kosten zeer hoog. Op voorstel van een der aanwezigen besloot men om het volgend jaar kaarten vooruit te plaatsen daarmede de bekendheid en de animo wat te verhogen. Bij het volgend schuttersfeest wordt de koning van zijn woning gehaald en de nieuwe koning ingehuldigd. Op de 2e Kerstdag hoopt men in Ami citia een schietconcours te organiseren. Het een korte rondvraag werd deze geanimeerde vergadering gesloten. DISCUSSIECLUBS „JONG HOLTEN". De vereniging „Jong Holten" vergader de Vrijdag der vorige week in hotel Mul ler onder voorzitterschap van de heer J. Lubbersen. Deze deelde in zijn openings woord mede, dat aan de pluimveecursus 20 leden deelnemen. Voor de ontspanningsavonden is in studie genomen het toneelspel in 3 be drijven van A. van der Lucht „De Rauwe Grond". De regie wordt verzorgd door de heer A. J. Snijders, hoofd der Lagere Landbouwschool. Zij worden gehouden met St. Nicolaas in samenwerking met de Boerendochtersvereniging. Het stuk wordt afgewisseld met muziek en een enkele voordracht, zodat de avon den geheel gevuld zullen zijn. De toe gangsprijs is vastgesteld op f 1.voor de leden en f 1.25 voor niet-leden. Na afwerking der agenda hield de heer A. J. Snijders een causerie, waarin hij een historisch overzicht gaf van het ont staan van de bonden van oud-leerlingen. De jaren 1880-1890 vormden voor de boer, aldus spr., een bar slechte tijd. De markt werd overstroomd met buitenland se landbouwproducten, waardoor de in landse voortbrengselen weinig opbrach ten. In die jaren ontstonden de organisa ties, wier streven er op gericht was cur sussen te houden en scholen op te rich ten en hierdoor ontstonden de bonden van oud-leerlingen, welke in verenigings verband hun ervaringen met elkaar be spraken en werden proefvelden aange legd. Na de oorlog gingen veel proefvelden verloren door de opkomst van de land- bouwvoorlichtingsdienst, door welke men beter met alles op de hoogte werd ge bracht. De behoefte aan vergaderingen zakte hierdoor snel, waardoor men tegen woordig dikwijls met slecht vergadering- bezoek te kampen heeft. Om hierin verandering te brengen, meende het bestuur iets nieuws te moe ten beginnen. Men besloot n.l. de vergadering in groepen te verdelen en in die groepen enkele vragen ter discussie te stellen. Op deze wijze namen meerderen aan de be sprekingen deel en daar ging het juist om, want meestal is in de vergadering de voorzitter aan het woord en dat was nu geheel anders. De vergadering was dan ook vol lof over deze methode en was van mening, dat dit experiment moest worden her haald. Verder waren sommigen van oor deel, dat men nog eens een spreker moet laten komen. Medegedeeld werd, dat Vrijdag 13 Nov. in café M. Kalfsterman een filmavond zal zijn. De voorzitter wekte alle leden op hier tegenwoordig te zijn. Bij de rondvraag werd besloten om op een volgende vergadering door een van de leden een inleiding te doen houden, waarvoor reeds verschillende onderwer pen werden aangeroerd. „RATO" KOOS VOLLEDIG BESTUUR. In haar onder voorzitterschap van de heer J. ten Wolthuis in hotel Holterman gehouden ledenvergadering, welke niet druk bezocht was, werd Dinsdagavond der vorige week besloten de jaarlijkse openbare uitvoering te houden op een Donderdag en Zaterdag in Februari. Voor het innen van de contributies en de donaties zal getracht worden een vaste bode te vinden, die in overleg met de leden en de ouders der adspiranten, een maal in de 3 maand rond zal gaan. De aanwezige leden verklaarden zich bereid deel te nemen aan de inzameling voor Klaproosdag in samenwerking met de voetbalvereniging „H.V.C.". Met. deze gelden worden de onbemiddelde ouders uit andere landen in staat gesteld de graven hunner verwanten in Nederland te bezoeken. Uit 't verslag van de secretaris bleek, dat de vereniging momenteel bijna 300 leden en adspiranten telt. Voor verster king van de heren-afdeling zal nog wat propaganda worden gemaakt, aangezien deze te zwak is. Na aanvulling van het bestuur tot ze ven leden bleken daarin zitting te nemen J. te Wolthuis, voorzitter; Mej. J. Arf- man, secretaresse; D. J. Bulsink, pen ningmeester; Mej. M. Traanman, Mej. A. Harting en de heren H. Stokkers en W. Geltink, leden. SANAPIRIN (Mijnhardt) veelvoudige geneeskracht door veelvoudige samen- AGENDA Vrijdag 6 Nov. 7.30 uur in hotel Holter man: Lezing van de heer P. Bos voor de B.D.V. Holten en Markelo. Vrijdag 6 Nov. 7.30 uur in Irene: Ver gadering Herv. Mannenvereniging. Vrijdag 6 Nov.: Filmvoorstelling N.R.V. in Amicitia. Vertoning van de kleu renfilm „Romantisch Frankrijk". (Zie annonce.) Zaterdag 7 Nov. 7.30 uur in „Irene": Grote filmvoorstelling. Zaterdag 7 Nov.: Verwerping in Bakke rij Hartsuiker, aanvang 7.30 uur (zie annonce). Maandag 9 Nov.Ledenvergadering V.V.V.D. in hotel Holterman, 8 uur nam. (zie annonce). Dinsdag 10 Nov. in Amicitia: Eerste oefenavond Schietvereniging van „De Eendracht". Woensdag 11 Nov.: Vergadering oprich ting Wielerclub in café M. Kalfster man, 8 uur precies (zie annonce). Donderdag 12 Nov. 7.45 uur in Irene: Vergadering Herv. Vrouwenver. Donderdag 12 Nov.: Aanbesteding boer derij van de heer W. Reilink, E 72, café Vruggink, v.m. 11.30 uur. Donderdagavond 12 Nov., 8 uur: Bonte avond, aangeboden door de VéGé-krui. deniers voor hun klanten, in 't Park gebouw te Rijssen. (Zie annonce VéGé- kruidenier M. Bolink). Vrijdag 13 Nov. 7.30 uur in Irene: Ouderavond School met de Bijbel. Vrijdagavond 13 November, 7.45 uur: Gebouw „Rehoboth"Propaganda- avond Chr. Nationaal Vakverbond (zie annonce). Vrijdag 13 Nov.: Filmavond in café M. Kalfsterman. Ver. „Jong Holten", nam. 7.30 uur. Zaterdag 14 en 28 Nov.: Verwerping en schieten, bij T. Koopman, Larenseweg. Zaterdag 14 Nov.Uitvoering accor deonver. „D.S.V." in Amicitia, aanv. 7.30 uur (zie annonce). Woensdag 18 Nov.: Filmavond van de Auto- en Motorclub „De Holterberg", in zaal Vosman. Toegang vrij. Vrijdag 20 Nov.: Vergadering Herv. Mannenver. in Irene, om 7.30 uur n.m. Dinsdag 24 Nov.: Lezing met film Be drijf sver. Dijkerhoek in café „Het Bonte Paard" door de heer F. Wagter, ass. R.V.D., over de pluimveehouderij, 7.30 uur. Verhoogt het aanzien van Uw handen. Altijd aaaf, zacht en welverzorgd ramWUWWMMMBMWEtM BURGERLIJKE STAND. Geboren: Egbertdina, dv. H. Klein Tee selink en J. F. Vorkink. Hermina Alei- da, dv. H. J. Oosterveld en J. Klein Ovink. Gerritdina Janna, dv. H. J. Wechstapel en Z. Veltkamp. Gerritje, dv. A. J. Lensink en H. Aaltink. Ondertrouwd: Jan Wegstapel, 32 jr. en Maria Aaftink, 27 jr., beiden te Holten. Hermanus Hendrikus Wacht, 20 jr. en Antoinette Traanman, 21 jr., beiden te Holten. Johan Sligman, 24 jr., Markelo en Johanna Pasop, 21 jr., Holten. Overleden: Hendrik Krieger, 11 jaar, zv. Hendrik Krieger en Gerritje Bolink (overleden te Deventer. Heintjen Vor kink, 78 jr., wed. van Herman Pongers, Holten. BEVOLKING. Ingekomen: G. J. Engbers, van Duits land naar Holterberg 52. M. C. T. Rei- singer van Doetinchem naar Molenbelter- weg 2. Vertrokken: K. M. Vrolijk van Holter berg 78 naar Diepenveen. K. Smit van Oranjestraat 30 naar Wijhe. Th. Frede- riks en gezin van Holterberg 26 naar Kampen. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: zadeldekje; ceintuur dames mantel; onderdeel telescoop vork; zwarte hond; lage zwarte herenschoen; rood ge breide kinderwant. Verloren: rood kinderpantoffeltje; een grolse handschoen; rode kinderportemon- naie met inhoud; insigne E.H.B.O. 67716. Inlichtingen op het Groepsbureau der Rijkspolitie Oranjestraat 55, telef. 352. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Kerk. Holten. 9 uur en 10.30 uur Ds J. C. van Eizinga; 19 uur Ds Israel. Dijkerhoek. 10 uur Ds Israel. Geref. Kerk. 10 uur Ds v. d. Berg van Zutphen en 3 uur Ds Hoogkamp. In beide diensten is de 3e collecte be stemd voor de geestelijke arbeid onder de militairen. WIJZIGING HUISSLACHTINGEN. Er is een kleine wijziging gebracht in de dagen van de keuring der huisslach tingen voor het seizoen 1953/54. Belang- hebben worden daarom verwezen naar de in dit nummer voorkomende annonce en aangeraden deze uit te knippen en in de binnenkant van het kabinet op te han gen. Blijkens mededeling van de vlees keuringsdienst zal aan deze regeling stipt de hand worden gehouden. VOETBAL. Holten I krijgt Zondag om 2.30 uur Rood-Zwart. I uit Delden op bezoek. Holten II ontvangt om 12 uur de Haar-

Holtens Nieuwsblad | 1953 | | pagina 1