V.V.V. ¥aeantieprogramma AGENDA Zomeravond-Festival buitengewoon geslaagd BEZORGER f gevraagd I ffffffVfffffl» V... en B... m.m.v. H D Grote volte, kleine volte, galop No. 28. Jaargang 5. ZATERDAG 18 JULI 1953. Verschijnt elke Zaterdag. HOLTENS De abonnementsprijs van du blad bedraagt f 1.15 p. kwartaal NIEUWSBLAD tgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad" te Holten. Telef. K 5J,83 - 234 Adv.-prijs: 115 m.m. (a contantf 1.50. Iedere m.m. meer f 0.06 r BEIDE AVONDEN WAS ER FLINKE BELANGSTELLING. Het eerste na-oorlogse Zomeravond- Festival, dat door de Muziekvereniging „H.M.V." en de „Supportersvereniging H.M.V." Vrijdag- en Zaterdagavond in het Sportdal werd georganiseerd, is goed geslaagd. De belangstelling was beide avonden zeer goed te noemen en Zater dagavond waren er zeker meer dan 1000 belangstellenden. Het programma, dat gebracht werd, mocht er zijn. Er was „voor elck wat wils". De muzieknummers, die door de ver schillende korpsen werden gebracht, wa ren voor een groot deel van het lichte genre, doch werden juist hierom te meer gewaardeerd. „Wilhelmina" uit Rijssen en onze plaatselijke vereniging „H.M.V." (beide corpsen uit de Vaandelafdeling) mikten hoger en brachten enkele zware num mers op een wijze, zoals van Vaandel korpsen verwacht mag worden. Buitengewoon jammer was het dat de prachtige schepping van Suppé, de ouver ture „Dichter und Bauer" verstoord werd door een fikse regenbui. Beide avonden werd begonnen met een optocht door het dorp vanaf de Rijssen- seweg en Vrijdagavond kreeg deze op tocht een bijzondere bekoring doordat de drumband van „Wilhelmina" en de gymnastiekvereniging „B.A.T.O." mee marcheerden. Langs de weg bestond overal flinke belangstelling en velen slo ten zich bij de optocht aan, zodat de mensen bij de kassa aan de ingang van het Sportdal even handen te kort kwamen. Programma Vrijdagavond. Nadat de Voorzitter van „H.M.V.", de heer A. Westërik, een kort openings woord had gesproken, werden door „Wil helmina' uit Rijssen o.l.v. van de heer Sommer Sr. uitgevoerd „Grand Final d' Ariele" van de Bock en de ouverture „Preciosa" van C. M. von Weber. Holtens Gemengd Koor (H.K.G.) zong hierna op zeer verdienstelijke wijze onder leiding van de heer Warmink een drietal nummers, t.w.: Villanello Alia Napoli- tana van Donati, Het Russiche Vesper koor van Bortnianski en Koorfantasie van Simon Strating. Een programma van 6 nummertjes, ge bracht door de Krontjongband „Tega- haja's" viel buitengewoon in de smaak. De damesleden van „B.A.T.O." oogst ten met hun brugoefeningen en de hoe peloefening (met muzikale begeleiding) veel succes. H.M.V. speelde tot besluit van deze eerste avond Carl Zeller's „Vogelkoop man" en de oude en toch altijd weer nieuwe ouverture „Dichter en boer" van Franz von Suppé. Het lag in de bedoeling om deze eerste avond ook de film „Hoe 't reilt en zeilt in Holten" te vertonen, doch in verband met de weersomstandigheden werd deze vertoning uitgesteld tot Zaterdagavond. Programma Zaterdagavond. Het programma opende Zaterdag avond met 't optreden van de Muziek vereniging „Apollo" uit Laren (G.), welk korps onder directie van de heer Brouwer speelde de ouverture „Richard III" van Gilson en „Narcissus en Echo" van Gerard H. Boedijn. Nadat door de Chr. Muziekvereniging „Juliana" te Colmschate onder leiding van de heer v. d. Bos waren uitgevoerd „Fructidor" van Andrieu en „Les Lilas Blues" van Gadenne, zorgden het Ned. Herv. Koor onder leiding van de heer Heleenders en de Chr. Gem. Zangver. „Soli Deo Gloria", directeur de heer W. v. Erkelens, voor vocale afwisseling. Door beide koren werd met veel bezieling gezongen en 't gebodene werd zeer gewaardeerd, ge tuige de stilte tijdens de zang. De Wierdense Harmonie onder leiding van de heer Heleenders zorgde voor een waardig besluit van dit festival. Dit korps gaf een gave vertolking van Boedijn's „Partita Picola" en Offenbach's „Les Savoyards", om daarna met een vlotte mars te besluiten. Als herinnering aan dit Zomeravond- Festival en tevens als uiting van dank voor verleende medewerking werden door de heren A. Westerik en J. Wiggers, resp. voorzitter van „H.M.V." en „Sup portersver. H.M.V.' fraaie vaantjes uit gereikt met het opschrift „Festival Hol ten Juli 1953". Deze vaantjes waren uit gevoerd in de kleuren van de gemeente Holten: groen/rood. Prof. Herbe Maison, illusionist en goo chelaar te Eefde, die hierna optrad, heeft pl.m. 3 kwartier lang het publiek aan genaam beziggehouden. Zijn goocheltrucs waren schitterend en het praatje, dat de professor er bij maakte werd eveneens zeer gewaardeerd. De kleine Jantje Wansink fungeerde als assistent van de professor. Tot besluit van het Zomeravond-Festi val werd door de heer Pluimers uit Mar- kclo de film „Hoe 't reilt en zeilt in Hol ten" gedraaid. Ook van dit onderdeel van het programma werd zeer genoten. De heer J. Wiggers sprak een kort slotwoord en dankte de verenigingen, die medewerking verleenden, terwijl ver woorden van dank werden gesproken het bestuur van „H.V.C." voor het be schikbaar stellen van het terrein, tot de heer Vincent als eigenaar van het Sport dal, tot het personeel van het G.E.B. (aanbrengen verlichting en illuminatie), tot de fa. K. ter Horst voor het plaatsen van de muziek- en consumptietent, tot de bedienden, tot prof. Herbe Maison, tot de heer Pluimers voor het beschik baar stellen van het filmtoestel, tot de politie voor handhaving van orde en rust, tot de heer Bouwhuis (geluids installatie) en tot onderstaande zaken mensen, hotelliers, en instellingen, die een financiële bijdrage schonken: Architectenbureau v. d. Bovenkamp, Coöp. Zuivelfabriek „De Vrijheid", Ge meentebestuur van Holten, Holtens Nieuwsblad, Fa. Gebr. Wansink, Hotel „Vosman", Hotel „Hoog Holten", Hotel ,,'t Lösse Hoes", Fa. Krekel en Zoon, Overijsselse Autobus Diensten N.V., Fa. E. Wonnink, Fa. H. Beltman, Fa. W. Maats en Zoon, Fa. H. Stokkers (Sme derij), Fa. P. Rugenbrink, Fa. H. Roe- lofs; Fa. Gebr. Schuppert, Fa. Gerve- dink Nijhuis, H. Kloosterboer (Dijker- hoek), Aaftink en Zn. (Horlogerie), E. Achterkamp (Larenseweg), Fa. H. Klein Velderman, Hotel „Holterman", Slage rij Kalfsterman, Stationskofiehuis M. Kalfsterman, Slagerij J. Dolman, v. d. Vlies (groente en fruithandel), Radio Schoneveld, Wed. van Zon, Geltink (Dij- kerhoek), G. v. d. Bos (rijwielhandel), Bakker W. Beldman, Fa. Gebr. Dekkers, G. Vruggink (café „Stationszicht"). WIELERSPORTSUCCESSEN. Onze plaatsgenoot H. Brinks behaalde de vorige week Zaterdag in de peleton- race voor nieuwelingen bij de wieler wedstrijden te Rijssen ter gelegenheid van de Ronde van Overijssel de 4e prijs. In de Ronde van Deventer, ter gele genheid van het le lustrum van de De venter Ren- en Toeristenvereniging „De Zwaluwen", gehouden in de Rivieren wijk, behaalde Wim Beijers in de voor wedstrijd voor junioren over 12 K.M. de 2e prijs plus een premie. Johan ten Velde wist 2 premies te bemachtigen en eindigde op de 6e plaats. UITSTAPJE BUURTVERENIGING „DE HAAR". De leden van de buurtvereniging „De Haar" maakten Donderdag 9 Juli per O.A.D. touringcar hun jaarlijks uit stapje. Via Zutphen en Dieren werd naar de Posbank bij De Steeg gereden, waar even halt werd gehouden om te genieten van de prachtige omgeving en het fantastische uitzicht. In Rhenen werd een bezoek gebracht aan het mili taire kerkhof op de Grebbeberg, waar ook enkele plaatsgenoten die in de Mei dagen van 1940 sneuvelden, een laatste rustplaats hebben gevonden. Na in Rhenen een kopje koffie te heb ben gedronken, werd de reis voortgezet naar Hilversum, waar de Avro-studio en het fraaie gemeentehuis werden bezich tigd. Het volgende bezoek tevens eind doel van de reis gold Amsterdam, waar een bezoek werd gebracht aan Schiphol en natuurlijk werd een boot tocht gemaakt door de havens en grach ten. De dames brachten een bezoek aan Nederlands grootste warenhuis „De Bijenkorf". Na een welverzorgd diner werd om pl.m. 8 uur de thuisreis aanvaard. Hoogstvoldaan kwam het gezelschap om 12 uur weer in Holten aan. SCHOOLREISJE. Begunstigd door schitterend weer maakten de middenklassen van de scho len Espelo en Dijkerhoek te zamen met onderwijzend personeel en voorzitters der oudercommissies een aardig reisje via Loenen waar de watervallen be zichtigd werden en het sterk glooiende terrein de jeugd uitlokte (en niet alleen de jeugd!) tot hol- en renpartijen naar Nijmegen en Berg en Dal. Het laatste gedeelte werd per tram afgelegd, wat weer een sensatie op zich zelf was. Vervolgens werd de speeltuin Erica bezocht, een vermaak voor groot en klein, waarna men koers zette naar Wijier. Op verzoek ging de slagboom voor de grens omhoog en mocht men dus 'n paar passen Duitsland in. Men kreeg aldus een indruk van een grens tussen twee landen. Bovendien was 't natuurschoon hier werkelijk de moeite waard. Via Groesbeek werd Nijmeben weer opgezocht, 'waar het Valkhof bekeken werd en waar sommigen Claudius Civi- lis nog meenden te horen, knarsetanden. Lopend werd nu de Waalbrug met 't monument voor Jan van 't Hoof gepas seerd, waarna de bus weer klaar stond om de jeugd naar een kersenbommerd te brengen. Bijkans afgeladen ging het nu huistoe, echter niet nadat in Warns- veld nog even gespeeld was. Ook wer den de sluizen bij Dieren en Eefde nog even „gedaan". Bij laatstgenoemde trof men het bijzonder, daar juist enkele schepen geschut zouden worden, welk schouwspel de jeugd wel wist te boeien. Moe, maar voldaan en in uitstekende stemming kwam men via Gorssel weer thuis. Het vorige week Vrijdag en Zaterdag in het kader van het V.V.V. vacantie- programma gehouden Zomeravond-Fes tival van H.M.V. is zeer geslaagd. Een uitvoerig verslag van dit evenement vindt men elders in dit nummer. Niet zo gunstig is het verlopen met de openlucht-demonstratie van de Gym nastiekvereniging „Bato". Men had zo gaarne de zomergasten willen laten zien wat onze plaatselijke gymnastiekvereni ging presteert. Maar toen Woensdag avond de ruim 300 leden en adsprianten in hun sportieve pakjes klaar stonden om af te marcheren naar het Sportdal, kwam er zo'n vervaarlijke plensbui, dat de uitvoering .moest worden afgelast. Men zoekt nu naar 'n andere geschikte datum. Wij vervolgen nu dé publicatie van hetprogramma met de Schuttersfeesten op Vrijdag 17 en Zaterdag 18 Juli a.s. in het Sport dal, welke worden georganiseerd door onze nog jonge Schietvereni ging „De Eendracht". Vrijdagavond hebben o.a. plaats wed strijden op de hazenbaan, vrije baan, fladderschieten en wedstrijden op de windbuks. Zaterdag, des namiddags 3 uur begint het Koningsschieten, dat blijkens een an nonce in dit nummer uitsluitend open gesteld is voor inwoners van Holten van 18 jaar en ouder. Deze openstelling uit sluitend voor inwoners vindt, zijn oorzaak in het feit, dat de Schutterskoning het volgend jaar zijn titel moet verdedigen. Men kan dan geen deelnemers van el- -ders hebben. Opgave kan geschieden van 23 uur op het terrein. Op Woensdag 22 Juli heeft een openluehtvoorstelling plaats door de Ontspanningsclub O.C.H. onder de z.g. Feestbomen op de Holter- berg. Opgevoerd wordt het open luchtspel „Zingani", een vertolking van een episode uit het Kozakken leven van omstreeks 1790, in 3 be drijven. Het terrein onder de Feestbomen leent zich bijzonder voor de opvoering van openluchtspelen en O.C.H. heeft dan ook reeds twee jaar achtereen een groot suc ces geoogst bij de opvoeringen, welke zij daar gehouden heeft. Het terrein is am- phitheatergewijze ingericht, zodat men het spel heel goed kan volgen, terwijl de geluidsweergave steeds tot in de per fectie verzorgd was. Ontelbare malen hebben deze comman do's en nog vele andere geschald over het (te) kleine oefenterrein van de Rij- vereniging aan de Borkeldseweg. Intensief hebben de leden getraind, waarbij zij zich als doel stelden het be halen van 't Overijssels kampioenschap. Zaterdag 11 Juli werd dit doel bereikt op het concours hippique te Olst, waar het provinciaal kampioenschap dressuur- proef voor achttallen werd behaald. Op bovenstaande foto reikt de Com missaris der Koningin in de provincie Overijssel, Ir J. B. G. M. Ridder de van der Schueren de fraaie wisselbeker uit aan de voorzitter van „De Bergruiters", de heer H. Beldman. Bij de vele gelukwensen, die de kam pioenen ontvingen voegen wij gaarne de onze en wij weten ons de tolk van alle Holtenaren, als wij „De Bergruiters" veel succes wensen bij de wedstrijden om 't landskampioenschap, die op 8 en 9 Sep tember a.s. te Utrecht gehouden zullen worden. DAMES-COMITé PROT. KLEUTERSCHOOL. Door het bestuur van de Prot. Kleu terschool is een dames-comité gevormd en bereids geïnstalleerd, dat zijn taak hoopt te helpen verlichten en de school tot meerdere bloei te brengen. Opgaven van leerlingen voor het nieu we schooljaar worden gaarne spoedig ingewacht bij een der bestuursleden. Kinderen van 4 jaar en ouder kunnen worden toegelaten. Aan het bezwaar, dat de uitvoeringen steeds op Zaterdagavond plaats vonden, juist de dag dat er grote wisseling van pensiongasten plaats vindt, is tegemoet gekomen door de uitvoering thans op Woensdagavond te houden. Men rekent er dan ook gaarne op, dat de ingezetenen en de vreemdelingen, welke in ons mid den vertoeven in grote getale zullen op komen. Er is een groot aantal medewerkenden in speciale costuums, terwijl medewer king wordt verleend door de leden van le landelijke Rijvereniging „De Berg ruiters", welke met hun paarden aan het spel zullen deelnemen. In de pauze zullen door enige ruiters waarschijnlijk staaltjes van paarden- dressuur worden vertoond. Men lette er eens op, wat men met geduld en liefde deze boerenpaarden, die des daags het gewone boerenwerk doen, kan bijbren gen. Voor hen, wie het bezwaarlijk valt de plaats van de uitvoering te voet of per rijwiel te bereiken, loopt een extra bus. Vertrek 7.30 uur vanaf de Smids belt. Stopt bij het O.A.D.-tation. Bij voldoende behoefte vertrekt om 7.45 uur een tweede bus. Bij eventuele ongunstige weersomstan digheden vindt de opvoering plaats op Zaterdag 25 Juli. De kaarten in voor verkoop verkocht blijven hun geldigheid behouden. Ten slotte verzoekt men ons de aan dacht op te vestigen, dat het roken op de plaats van de uitvoering verboden is. Op Vrijdag 31 Juli geeft de Lande lijke Rijvereniging „De Bergruiters", waarvan het eerste achttal Zater dag j.l. in Olst het kampioenschap van Overijssel behaalde, een hippi sche demonstratie met springcon cours, pushbal-wedstrijd enz. op Kalfstermansweide in het centrum van het Dorp. Nadere bijzonderheden worden in ons blad bekend gemaakt. De reeds aangekondigde zanguitvoe ring van Holtens Gemengd Koor zal op 27 Juli a.s. niet doorgaan, maar gehou den worden op Zaterdag 8 Augustus a.s. Voor Woensdag 12 Augustus staat „Vrij en Blij" op het programma en op Donderdag 20 Aug is het Kermis. Wel licht kan de Volksfeestcommissie dan nog eens een wielerwedstrijd organiseren of iets dergelijks. Bij de sucessen in ploegverband, het behalen van het kampioenschap van Overijssel in de dressuurproeven door het le achttal en een le prijs in de zware klasse door het 2e achttal, komen nog tal van individuele prestaties bij de dres suurproeven en het springen der leden, welke bekroond werden. De uitslag was als volgt Dressuurproef kampioenschap van Overijssel (individueel)H. Beldman Tzn., met „Figurant", 5e prijs. Individuele dressuur klasse B (ver schillende ringen buiten het kampioen schap) J. W. Hulsman met „Goldman- del" 2e prijs; T. Beltman met „Johny" 3e prijs; G. Bolink met „Harry" 3e prijs; J. Struik met „Henny" 4e prijs; H. J. Wansink met „Billy" 5e prijs; G. Keizer met „Prins" eerv. vermelding; G. Huls man met „Albert" eerv. vermelding. Individueel springconcours klasse B: G. Bolink met „Harry" 3e prijs; E. Aal vink met „Perhaps" 4e prijs. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: metalen duimstok; jasje; damesportemonnaie met inhoud; 'n zak kippenvoer; zwart hondje; postduif. Verloren: wieldop van auto (Renault); terra mantelceintuur; ceintuur v. japon (wit-rood gestreept). Inlichtingen dagelijks aan 't Groeps- bureau Rijkspolitie te Holten, Oranje straat 55 (telef. 352). Maandag 13 Juli t.m. Zaterdag 18 Juli: Radio Schoneveld wegens vacantie gesloten. 14 tot 21 Juli: Seizoen-opruiming bij Fa. E. Wonnink (zie annonce). Vrijdag 17 en Zaterdag 18 Juli: Schut tersfeesten in het Sportdal van de Schietver. „De Eendracht" (zie adv.) Maandag 20 Juli begint de opruiming bij Schoenhandel H. Steunenberg en Zn., Burg. v. d. Borchstraat. Woensdag 22 Juli: Openluchtvoorstel ling onder de Feestbomen door O.C.H. Opvoering „Zingani" (zie Vacantie- programma). Woensdag 22 Juli: Inlevering briefjes v. roggeverkoop G. J. ter Maat (zie adv.) Vrijdag 24 Juli: Heropening manufactu renzaak Fa. J. W. Dollekamp v.m. 10 uur (zie annonce). Maandag 27 Juli t.m. Zaterdag 1 Aug.: J. Geltink, Dijkerhoek, wegens vacan tie gesloten. Maandag 27 Juli t.m. Zaterdag 1 Aug.: Vacantie Smeden Wed. G. v. d. Bos, G. H. Broekhuis, B. Jansen, H. Haan, Fa. H. Stokkers, H. Klein Velderman en Coöp. Landbouwvereniging „Hol ten" (zie annonce). Maandag 27 Juli t.m. Zaterdag 1 Aug.: Vacantie van de schoenmakerszaken A. J. Willems, H. J. Oolbekkink, H. Steunenberg en W. Oolbekkink (zie annonce). Vrijdag 31 Juli: Demonstratie L.R.V. De Bergruiters met Pushbalwedstrijd op paarden. Woensdag 12 Aug.: „Vrij en Blij" met zang van Henk Dorel. i Ons blad vraagt met ingang van J een nader te bepalen datum een bezorger voor het oostelijk deel van het Dorp. J Aanmelding en nadere inlich- tingen bij de administrateur, de heer H. Beltman, Kolweg 19. BURGERLIJKE STAND. Gehuwd: W. ten Velde, 33 jr. en T. F. Wilmerink, 26 jr. Overleden: J. van den Bos, 33 jaar, echtg. van M. van de Maat. BEVOLKING. Ingekomen: V. U. van Bronckhorst en gezin van Bandung naar Holterberg 26. J. Chr. Sterk en gezin van Rotter dam naar Holterberg 66. J. Maats van Rotterdam naar Dorpsstraat 38. J. van der Veen van .Dantumadeel naar Kolweg 21. G. Gerritsma van Hooge- zand-Sappemeer naar Molenbelterweg 15. A. M. Sip van Horssen (Gld.) naar Neerdorp 21. Vertrokken: J. Hoekman van Oranje straat 13 naar St. Maartensdijk (Zld.). R. Bastiaans van Holterberg 42 naar Kampen. PREDffiHEURTEN. Ned. Herv. Kerk. Holten. 8.30 uur (Bed. H. Av.) en 10.30 uur (Bed. H. Av. en Dankz.) Ds Knipscheer. Dijkerhoek. 10 uur Ds Israël (BeJ. H. Av.). Geref. Kerk. 10 en 3 uur Ds Hoogkamp. In beide diensten extra collecte voor de Generale Kas Hulpbeh. Kerken. WOENSDAGAVOND 12 AUGUSTUS VROLIJK EN BLIJ PROGRAMMA. MUTATIES BIJ DE POLITIE. De heer J. Hoekman, wachtmeester der Rijkspolitie, is op zijn verzoek over geplaatst naar St. Maartensdijk op het eiland Tholen. In zijn plaats is naar onze gemeente overgeplaatst de wacht meester G. W. van Belzen, afkomstig van Vlissingen. DENK AAN DE COLORADOKEVER. Een van de vijanden van de aard appeltelers, de coloradokever, vertoont een verhoogde activiteit. Er zijn nog verschillende aardappelvelden, die ern stig besmet zijn met larven en dus een gevaar opleveren voor de overwinte ring van deze kevers. Reeds is een vier tal bekeuringen opgemaakt tegen land bouwers, welke onvoldoende zorg heb ben besteed aan de bestrijding van de coloradokevêr. Wij kunnen de boeren dan ook slechts adviseren: Houdt voort durend controle over uw gewassen en bestrijdt de coloradokever.

Holtens Nieuwsblad | 1953 | | pagina 1