V.V.V. Vacantie-programma Plaatselijk Nieuws Oranjefeest op „Voorsweide" AGENDA No. 26, Jaargang 5, ZATERDAG 4 JULI 1953. Verschijnt elke Zaterdag. MENS NIEUWSBLAD sprijs van dii blad bedraagt f 1.15 p. kwartaal mtgave "3'™wsblad" Adv.-prijs: 1-15 m.m. (a contant)fl.50. Iedere m.m. meer f 0.06 In de met zon overgoten weide van de heer M. Teeselink aan de Rijssenseweg werd Maandagnamiddag ter gelegenheid van de verjaardag van Z.K.H. Prins Bernhard schoolfeest gevierd met de kin deren van de „School met de Bijbel", aan welk feest tevens volksspelen waren verbonden. Voordat men onder de vrolijke tonen van „H.M.V." naar de feestweide ver trok, werden op 't plein achter de school de vele versierde fietsen, karretjes, mandjes, boogjes, e.d. gekeurd door het personeel der school en de heer G. Blom. Er was door de jeugd aan deze ver siering weer buitengewoon veel zorg be steed en de jury had dan ook een niet gemakkelijke taak om uit te maken welke inzending nu juist de mooiste was. De prijzen werden als volgt toegekend: Mandjes: 1. Toosje Muller en Diny Rietberg; 2. Ineke en Betty Hoogkamp; 3. Ali Drent; 4. Toosje Stevens; 5. Ma- rietje Meuleman. Fietsen: 1. Pautje Müller; 2. Marinus Veldhuis; 3. Herman Nekkers; 4. Jan Bolink; 5. Henk Rietberg, Anton en Her man Stokkers en Annie Nijland. Wagens: 1. Bennie Müller (groente boer) 2. Mini Bronsvoort, Gerrie Riet man, Annemie Westerik, Geeske Zelden- rust, Hermina Schuppert (Koningin in Droomland)3. Jan Dijkink, Marinus Rietberg en Jan Albert Pekkeriet (mel ken)4. Egbert Beldman; 5. Dinie Tij man, Janny Kruimelaar en Dineke Ool- bekkink, Henkie Tempelman. Bogen en parapluies: 1. Mineke Brink man en Diny Vukkink; 2, Annie Zelden- rust en Hanny Beldman; 3. Freek Grote- boer en Henk Rietberg. Groepen: Ereprijs: Mini Koopman, Ma- rietje Koopman en Marietje Hartsuiker;. 1. Irene Loggers en Dora Mensink (Ja- coba van Beieren)2. Rita Franke en Alie Stukker (bloemenmeisjes)2. Mien- ke Knipscheer en Arie Tulier (bruids paar), Annemieke Blom en Hannie Beld man (bruidsmeisjes)2. „Sneeuwwitje, prins en zeven dwergen" (Sylvia Sikkes, Rudi Franke, Marrie Reinink, Ineke Schuppert, Thea Eshuis, Jannie Stok kers, Gerrie Beldman, Gerdientje Kolk man en Dini Smit)2, „Roodkapje en Kabouter" (Berndientje Knijff en Gerrit Mensink; 3. „Familie Balutski" (Zigeu ners) (Fenny Rietman, Ali Stukker, Diny Tuller, Diny Schuppert en Diny Aan stoot) 3. „Hollandse Nieuwe" (Els Go deschalk) 4. „Stompie" (Dickie Blom) 4. „Bloemenmeisje" (Mientje Pekkeriet). Op het feestterrein. Nadat het hoofd der school, de heer J. Kroon, een korte toespraak had ge houden, waarin gewezen werd op de grote en rijke betekenis van ons Oranjehuis voor land en volk, zowel in het verleden als in het heden en hopelijk nog tot in lengte van jaren en met begeleiding van „H.M.V." twee coupletten van het Wil helmus" waren gezongen, werd een aan vang gemaakt met de verschillende spel letjes, waarbij de jeugd elkander vinnig bekampte om de eerste prijs in de wacht te slepen. De uitslagen waren als volgt: Klas 1 Meisjes (lopen met ballen op een bord)1 Cobi Ekkelenkamp2 Dinie Beldman; 3 Ali Smit; 4 Mienke Knip scheer; 5 Annemieke Blom; 6 Mineke Vincent; 7 Jannie Bronsvoort; 8 Bern dientje Knijff; 9 Janny Stam; 10 Ma- rietje Hartsuiker; 11 Bartha Beldman; 12 Toosje Maneschijn. Klas 1 Johgens (blokjes rapen)1 Jan Bolink; 2 Henk Buitenhuis; 3 Jan Al- bert Pekkeriet; 4 Eppie Steunenberg; 5 Jan Letink; 6 Gerrit Kruimelaar; 7 Ger rit Aaltink; 8. Jopie Bastiaanse; 9. Ger rit Mensink; 10 Johan Schuppert. Klas 2 Meisjes (was ophangen)1. Thea Eshuis2 Marrie Reinink3 Gerrie Stam; 4 Minie Schooien; 5 Annie Nij land; 6 Ineke Schuppert; 7 Gerrie Beldman; 8 Gerdientje Kolkman; 9 Syl via Sikkes; 10 Willy Maneschijn. Klas 2 Jongens (autobanden-race)1 Benny Müller; 2 Jan Westerik; 3 Jan Markvoort; 4 Gerrit Schooien; 5 Gerard Stam; 6 Jo Schuppert; 7 Jan Meerman; 8 Henk Landeweerd; 9 Henk Sluiter; 10 Jan Aanstoot. Klas 3 Jongens (verkleed hardlopen) 1 Herman Nekkers; 2 Henk Beldman; 3 Frits de Groot; 4 Jan Willem Knip scheer; 5 Marinus Veldhuis; 6 Marinus Jansen; 7 Jan Rietman» Klas 3 Meisjes (autoped-race)1 Geeske Zeldenrust; 2 Hermientje Schup pert; 3 Toosje Stevens; 4 Rita Franke; 5 Jenneke Letink; 6 Dikie Stam; 7 Alie Stokkers. Klas 4 Meisjes (op reis gaan)1 Minie Bronsvoort; 2 Gerritje Megelink; 3 Marie Jansen; 4 Aaltje Rietberg; 5 Gerry Riet man; 6 Annemie Westerik; 7 Willy Aal- tink; 8 Henny Jansen. Klas 4 Jongens (blokken-race)1 Klaas Veldhuis; 2 Henk Wansink; 3 Henk Tempelman; 4 Hendrik Jan Pek keriet; 5 Henk Bolink; 6 Johan Ave- zaath; 7 Seine Ekkelenkamp. Klas 5 Jongens (zaklopen)1 Wim Hulsman; 2 Egbert Rietberg; 3 Jan Aan stoot; 4 Henk Rietberg; 5 Albert Elber- sen; 6 Johan Bosschers; 7 Arie Wes terik; 8 Gerrit Withaar. Klas 5 Meisjes (balgooien)1 Henny Beldman; 2 Dini Rietberg; 3 Gerry Nek kers; 4 Joke Beldman; 5 Annie Zelden rust;. 6 Janny Dijkink; 7 Gerrie Beld man. Klas 6 Jongens (kruipbal)1 Albert Pekkeriet; 2 Henk Rietman; 3 Gerrit Avezaath; 4 Gerhard Veldhuis; 5 Henk Grootherder; 6 Freek Klein Teeselink; 7 Jan Meilink; 8 Jan Otter. Klas 6 Meisjes (ringwerpen)1 Fenny Rietman; 2 Ali Stukker; 3 Mineke Brink man; 4 Diny Vukkink; 5 Diny Stevens; 6 Marie Driessen; 7 Diny Bosschers; 8 Diny Aanstoot; 9 Janna Elbersen; 10 Hanneke Wansink. Klas 7 en 8 (zaklopen met hindernis sen) Meisjes1 Hanneke Beldman2 Joke Aanstoot; 3 Jenneken Kruimelaar; 4 Heiltje Veldhuis; 5 Janny Meijerman. Jongens: 1 Jan Albert Veldhuis; 2 Jan Stam; 3 Eddy van Geffen; 4 Egbert Beldman; 5 Jan Albert Ulfman; 6 Her man Bekernens. De prijzen bestonden uit gezelschaps spelen, ballen, schooletui's, enz. enz. Alle kinderen werden rijkelijk getrac- teerd op snoep, 'n krentebol, ijsjes en niet te vergeten ranja. De heer M. Teeselink, voorzitter van de Schoolvereniging, sprak aan 't einde van de zeer geslaagde feestdag een woord van dank tot de Chr. Oranjevereniging voor de financiële medewerking, die werd verleend. Volksspelen. Voor de verschillende volksspelen be stond helaas maar zeer geringe belang stelling. Het feit, dat de boerenzoons en -dochters druk waren met 't hooien zal hieraan wel niet vreamd zijn. Stoelendans: 1 Jo Veldhuis; 2 Hanne ke Bosschers; 3 Mevr. Stegeman-Meken- kamp; 4 Hanna Meilink; 5 Jet Veldhuis; 6 Ali Rietman. Schieten: 1 F. L. Tromop (34); 2 H. KI. Velderman (33)3 B. Rietman (31) 4 Mej. Jo Aanstoot (30)5 Gerh. Aan stoot (29). ZOMERINSPECTIE NED. RUNDVEE STAMBOEK. Bij de dezer dagen gehouden zomer inspectie van het Ned. Rundvee Stam boek werden voor de afdeling zwart bont veebeslag door de heer A. Prins te Kampereiland de volgende koeien inge schreven: Betje met 77 punten ben Janke 78 p. beig. H. W. Veneklaas; Mina 2 77 p. bLutske 7 75 p. bc eig. D. J. Bronsvoort; Louwkje 4 77 p. beig. J. W. Rietberg; Zwolle 77 p. bAaltje 31 76 p. ben Gelske 77 p. beig. B. W. Krikkink; Lucie 48 75 p. bc Tecla 3 79 p. bSaakje 6 79 p. ben Sietske 77 p. beig. P. G. Cats; Fokje 75 p. bc eig. H. J. Belt man; Gerards Jetske 55 75 p. bc Hiltje 78 p. beig. W. Landeweerd; Sietske 25 77 p. beig. G. W. Baltus; Johanna 69 77 p. bGerards Jongema 77 p. b-, eig. H. J. Huzen; Sassinga Betje 77 p. ben Entje 2 77 p. b eig, E, Aaltink; Mina 17 79 p. b, eig. G. H. Volkerink. In de afd. roodbont werden door de heer R. W. Weijers ingeschreven de vol gende koeien: Annie 40 met bc 76 p., eig. W. A. Kemper; Alida 9 b78 p., Alida 10 b, 79 p. en Paulina 18 bc 76 p., eig. W. J. ten Den; Wanda II b 78 p., Olga's Mina bc 76 p., eig. Wed. F. Boode; Emma 8 bc 76 p. en Joka b78 p., eig. G. H. Teeselink; Corrie b78 p. en Willy bc 76 p., eig. G. J. Veneklaas; Coba XI b77 p. en Jo 6 be 76 p., eig. J. W. Reilink W.Fzn. Erwins Coba b78 p., eig. H. Beld man; Olga II bc 76 p., Boukje II b 78 p., Jannie II b77 p., eig. M. Velt- kamp; Daatje b78 p. en Coba bc 76 p., eig. Joh. Wansink; Toosje b 78 p., Trui 26 b78 p. en Toosje II b-, 77 p., eig. J. Jansen; Ada II bc 76 p. en Leida bc 75 p., eig. G. Lan deweerd; Rossje b78 p., Dirkje bc+, 76 p., eig. Joh. Landeweerd; Roza b 7 8p., eig. H. M. Weijers. De 1-jarige stier Paul van de heer H. Beldman werd voorlopig opgenomen met b SCHOLENSPORTDAG. Donderdag 2 Juli werden de leerlingen uit de middel- en hogere klassen der 4 scholen voor gewoon lager onderwijs in het Sportdal in staat gesteld om een proeve van bekwaamheid af te leggen aangaande lichamelijke prestaties. Het betrof de onderdelen hardlopen, vèr- springen, kastiebalverwerpen en een be- hendigheidsproef. De leiding berustte dit jaar bij de heer J. Kroon, die veel voorbereidend werk had verricht om alles vlot te doen slagen. Mede dank zij de gunstige weers omstandigheden en een uitgebreide staf van medewerkers, verliep alles zonder stagnatie. Een geslaagde sportdag! Ver schillende records van 1952 werden ver beterd. De diploma's zullen in de scholen uit gereikt worden, wanneer de gedelegeer de, de heer E. J. van Koningsveld, Con sulent der Lichamelijke Opvoeding te Deventer, deze getekend heeft terugge zonden. Diploma's van gelijke of lagere rang dan een leerling reeds bezit, worden niet uitgereikt. Onder bovenstaande titel hopen wij de komende weken de evenementen te pu bliceren, welke door de verschillende plaatselijke verenigingen gegeven zullen worden ter verstrooiing van de vreemde lingen, welke onze plaats in hun vacan- tie zullen bezoeken. Natuurlijk zijn zij ook bedoeld voor onze plaatsgenoten en wij hopen dan ook, dat velen de verschil lende voorstellingen etc. zullen bezoe ken om nog eens weer kennis te nemen van de prestaties van onze verenigingen, welke zich voor dit doel dikwijls grote inspanningen getroosten. Wellicht zal het mogelijk zijn ook ver enigingen en gezelschappen van elders, b.v. door uitwisseling enz. te doen op treden. Zang, muziek, toneel, paarden sport, gymnastiek, schietsport en andere evenementen staan op het programma. Van de volgende zijn nadere bijzon derheden bekend. Op Vrijdag 10 en Zaterdag 11 Juli a.s. organiseert de Muziekvereniging H.M.V. in het Sportdal (ingang bij het grote via duct) een Zomeravondfestival. Vrijdagavond 10 Juli zullen in de mu ziektent aldaar optreden Holtens Gem. Koor, de Krontjongband „De Tegeha- ja's" en H.M.V. onder leiding van haar directeur, de heer J. F. Heleenders. De muziekvereniging „Wilhelmina" uitRijs- sen geeft het openingsconcert, nadat eerst vanaf Slotman een optocht wordt gehouden naar het Sportdal, waarin ook de leden van de Gymnastiekvereniging „Bato" zullen meemarcheren. Aanvang van de optocht om 7 uur. Verder volgt, als het donker is, de ver toning van de film „Holten, hoe het reilt en zeilt". Zaterdag 11 Juli: Het programma opent weer met een optocht vanaf Slot man om 7 uur. Verder concerten van de muziekverenigingen uit Markelo, Wier den, Laren, Colmschate, Bathmen en het vocaal optreden van de Chr. Gem. Zang- ESPELOSE SCHOOL MAAKTE SCHOOLREIS PER FIETS. Een 12-jarige scholier vertelt zijn indrukken: Zo was dan eindelijk de lang ver wachte morgen aangebroken, dat we er drie dagen met de fiets op uit gin gen. Woensdagmorgen om 7 uur ver trokken we vanaf de school in de richting Okkenbroek, Wezepe, Olst. In deze laatstgenoemde plaats gingen we met een motorpont de IJssel over. Nu ging het door Welsum en het was ook de bedoeling om door Nijbr.oek te rijden zonder te rusten, maar dicht bij Nijbroek trof het pechvogeltje ons, doordat een der jongens een lekke band kreeg. Gelukkig was de techni sche ploeg direct op de been om de band te plakken. Nadien hebben we een kwartier gepauzeerd en zijn toen weer verder gereden naar Va as sen, waar we de forellenkwekerij bekeken. Eerst kwamen we in een kelder, waar een man ons allerlei wetenswaardig heden vertelde omtrent de viskwekerij. Daarna gingen we naar buiten naar de visvijvers. Dit was zeer interessant om te zien. Vooral als de begeleider ge kookte long (dit is het voer voor deze vissen) in het water gooide, was het een ontzettend gewirwar van boven het water uitspringende vissen. Een paar jongens hebben nog geprobeerd een vis te vangen, maar dit mocht niet gelukken. Weer op de fiets ging het via Epe naar de Prins Bernhard-toren. waar we. na van een frisse dronk voorzien te zijn, onze eigen gang gingen. De een beklom de hoge toren en de ande ren speelden in de speeltuin. Jammer was het, dat we een regenbui kre gen, waardoor alles nat was. We vervolgden onze tocht en reden over een heuvelachtige weg en langs oefenterreinen van militairen naar de jeugdherberg in Oldebroek. Om onge veer vier uur pakten we de bagage van de fiets en legden dit in de ba gagerekken. Daarna wasten we ons en maakten vervolgens een wandeling in de mooie omgeving. Terug in de jeugd herberg was het zo onderhand zes uur geworden: de tijd. dat we moesten eten. Dit was de moeite waard, want het eten was prima bereid. Na de maal tijd werld besloten een kampvuur te houden met de andere aanwezige scho len. Iedereen sleepte een paar houtjés aan en zo kwam er een aardig hoopje te liggen. Voordat het werd ontstoken, werden er nog een paar spelletjes ge daan en allen waren druk aan het ra votten. behalve de meester. Deze zat toet een pijnlijk gezicht met de rug tegen een boompje, want hij had last van de andijvie. Het kampvuur viel zeer in de smaak. Vooral doordat enkele trekkers enige voordrachten ten beste gaven. Toen dit kampvuur tot het verleden be hoorde, begaven we ons naar de jeugd vereniging „Soli Deo Gloria" en het Herv. Kerkkoor. Tenslotte het optreden van Prof. Herbe Maison, goochelaar en illusionist. Verwezen wordt naar de aanplakbil jetten. Op Woensdag 15 Augustus geeft de Gymnastiekvereniging „Bato" een open bare uitvoering in het Sportdal, onder leiding van haar directeur, de heer Kna pen uit Nijverdal. Aanvang waarschijn lijk om 7.30 uur. Deze vereniging telt momenteel bijna 300 leden en adspiranten en zal vertonen oefeningen aan de werktuigen, grond- gymnastiek, vrije oefeningen enz. enz. Voorts is aan deze uitvoering verbon den een wedstrijd in hardlopen over een afstand van (vermoedelijk) 2000 meter, met, naar men hoopt, als hoofdprijs een beker van de V.V.V. en diverse medail les, welke door „Bato" zelf v/orden uit geloofd. Bijzonderheden hieromtrent worden verstrekt door de heer W. Gel- tink en de overige bestuursleden van de vereniging. Verder staan op het programma 17 en 18 Juli schietwedstrijden van de schiet vereniging „De Eendracht" en Woens dag 22 Juli het openluchtspel „Zingani" van de Ontspanningsclub O.C.H. Bijzon derheden hieromtrent zijn reeds aange geven op de aanplakbiljetten. Op Maandag 27 Juli volgt het optreden van H.G.K., terwijl op Vrijdag 31 Juli de Landelijke Rijvereniging „De Berg- ruiters" 'n hippisch programma zal ver zorgen. Tussentijdse aanvullingen van 't pro gramma worden in ons blad tijdig aan gekondigd. De nog niet genoemde ver enigingen worden verzocht zich omtrent hun optreden in verbinding te willen stellen met onze redacteur, de heer W. Beijers, Holterberg 13, tevens bestuurs lid van de V.V.V. herberg waar we nog een kopje thee kregen. Hierna gingen we onder de wol. Er werd eerst nogal gepraat, maar dat verminderde ook al gauw en weldra was een ieder in diepe rust. De volgende morgen na het ontbijt reden we via Het Soerel, Vierhouten naar Elspeet. Verder langs het kasteel Staverden, waar we dichtbij een fikse regenbui kregen, zodat niemand een droge jas meer aan had. Nu reden we naar Harderwijk. Daar werd eerst de boterham opgegeten in een grote tent op het strand. Om kwart voor twee be gaven we oms met de boot naar de Zuiderzeewerken. Na dit tochtje reden we nog steeds in de regen naar Putten. Onderweg werd nog even ge schuild. In Putten hebben we ons eerst verfrist en gegeten. De maaltijd was ook hier smakelijk bereid. Bij de pudding werd door sommigen nogal gemopperd en geknord, want ze von den het „niet lekker", maar toch verre weg de mieesten smulden. Na het eten, om pl.m. acht uur, ging de jeugdherberg-vader met ons wande len. De wandeling was heel mooi en was mede oorzaak, dat we 's nachts geslapen hebben als een os. De volgende dag gingen we via Gar deren naar het Uddelermeer waar nog door velen geploeterd en gezwommen werd. Daarna gingen we door allerlei binnenweggetjes naar de Echo-put. Deze put is 78 meter diep en is gegra ven op last van Lodelijk Napoleon in 1809. De man, die ons begeleidde, liet een kaars zakken in de put om een in druk te geven van de diepte. Via Berg en Bos ging het nu naar de Julianato- ren, waar het twaalf-uurtje werd ver orberd. Om ongeveer half drie reden we in de richting van het paleis 't Loo. Daar werden we rondgeleid door de prachtige tuinen van dit paleis. De tocht ging verder en na een an derhalf uur fietsen, kwamen we in Terwolde, waar we in een kersen- boomgaard kersen hebben gegeten. Na deze smulpartij gingen we via De venter, Lettele, waar we nog gerust hebben, naar Espelo terug, waar velen ons stonden op te wachten. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen: H. H. Wacht, van Hoog kerk naar Kei'kstraat 22. R. E. Bloem- hard en gezin, van Djakarta naar Hol terberg 26. B. Symons en gezin van Ifar (Nieuw-Guinea) naar Holterberg 26. Joh. Janssen en gezin, van Ifar naar Holterberg 26. M. A. Jonbloets en gezin, van Soerabaja naar Holterberg 26. J. E. Koijmans en gezin, van Hol- landia-Haven (Nieuw-Guinea) naar Hol terberg 26. H. J. Paalman, van Hel- lendoorn naar Neerdorp 87. Vertrokken: J. A. Slotman, van Oran jestraat 69 naar Gorssel. M. A. Jong- bloets en gezin, van Holterberg 26 naar Drunen. Maandag 29 Juni t.m. Zaterdag 4 Juli: Levensmiddelenbedrijf J. G. P. Muller wegens vacantie gesloten. Zaterdag 4 Juli: Inlevering vacantiebon- nen en afrekeningsstaat vacantiegeld leden Alg. Ned. Bouwbedrijfsbond afd. Holten van 35 uur bij G. H. Oplaat, H. J. Wansinkstraat 37, alhier. Zondag 5 Juli: Jeugddienst in de Ned. Herv. Kerk. Aanvang 7.30 uur, uit gaande van de Jeugdraad (zie an- nonce). 5 Juli t.m. 11 Juli: Vacantie Gebr. Dik kers. Maandag 6 Juli: Autotocht Ouden van Dagen, verzamelen 12.30 uur, vertrek 13 uur (zie bericht). Maandag 6 Juli t.m. Vrijdag 10 Juli: Gebr. Veldhuis wegens vacantie ge sloten. Maandag 6 Juli: Aanvang verkoop loten 520e Staatsloterij bij de debitant de heer Joh. Derksen (zie annonce). Woensdag 8 Juli: Excursie afd. Holten O.L.M. Woensdag 8 Juli: Stroopwafelactie voor het Federatiehuis der C.J.V.F. Woensdag- en Donderdagavond 8 en 9 Juli na 7.30 uur inlevering vacantie- bonnen met zegelboekjes enz. bij P. F. van Doom, H. J. Wansinkstraat 25 (zie annonce). Donderdag 9 Juli: Excursie Jong Holten en B.D.V. Donderdag 9 Juli, 7.30 uur: Openbare raadsvergadering. Vrijdag 10 en Zaterdag 11 Juli: Avond festival van de muziekvereniging „H.M.V." in het Sportdal. Maandag 13 Juli t.m. Zaterdag 18 Juli: Radio Schoneveld wegens vacantie gesloten. Dinsdag 14 Juli: Laatste dag inzending sollicitaties tijd. administratieve hulp G.E.B. (zie annoce). Woensdag 15 Juli: Laatste dag voor aan melding van leerlingen voor de lagere landbouwschool. Woensdag 15 Juli: Uitstapje van de ver eniging „Schoolkring Dijkerhoek". BURGERLIJKE STAND. Geboren: Jacomina Francina Adriana, dv. Jac. Louwerse en A. Meijers, Pasto riestraat 10. Ondertrouwd: J. Teeselink, 26 jr. en E. F. A. Schutte, 28 jr., W. ten Velde, 33 jr. en T. F. Wilmerink, 26 jr. Gehuwd: G. Meesterberends, 33 jr. en H. Leunk, 25 jr. Overleden: H. H. Bronsvoort, 87 jr., weduwe van L. Kolkman. RAADSVERGADERING. De Gemeenteraad komt Donderdag 9 Juli, des avonds 7.30 uur, bijeen ten Ge meentehuize. De agenda der te behan delen onderwerpen wordt nog nader be kend gemaakt. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Kerk. Holten. 8.30 uur en 10.30 uur Ds Knipscheer. In beide diensten collecte Inwendige Zending. 19.30 uur Ds Israel (Jeugddienst). Dijkerhoek. 10 uur Ds Israel, Collecte Inwendige Zending. Geref. Kerk. 10 en 3 uur (Voorb. H. A.) Ds R. A. Hoogkamp. In beide diensten is de derde collecte bestemd voor het eigen verenigingsgebouw „Rehoboth". JEUGDDIENSTEN IN DE HERVORMDE KERK. Men schrijft ons: De Herv. Jeugdraad heeft, onder lei ding van Ds Israel, en nadat hierin ver tegenwoordigers van verschillende Her vormde jeugdorganisaties zijn opgeno men, onder meer besloten om op Zon dagavonden, ongeveer één maal per maand, jeugddiensten te gaan houden in de kerk. Hierin zullen, hetzij door onze eigen predikanten, hetzij door predikan ten van buiten, verschillende onderwer pen, speciaal van betekenis voor de jeugd, worden besproken, terwijl muzi kale medewerking is toegezegd. Jongens en meisjes, de meesten van jullie zoeken Zondagsavonds hun vertier op straat. Bevredigt dit? Kennen jullie de manier om werkelijk blij van je jonge jaren te genieten? Weten jullie de juiste weg om met vertrouwen straks het volle leven in te gaan? De kerk wil jullie die weg wijzen? Vindt U het, ouders, vaak niet moei lijk om Uw kinderen hierin te helpen en voor te gaan? Komt dan allen luisteren Zondagavond half acht in de Jeugddienst. Zie de an nonce in dit blad. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: hond; kinderportemonnaie met inhoud; bruine portefeuille m. inh.; paar motorhandschoenen; doorzichtig vulpotlood; twee haarkammen; dames mantel; wieldop (Minor); vulpotlood; postduif; schaar; zonnebril. Verloren: melkboekje en sleutel koper; wieldop (merk International). Inlichtingen dagelijks aan het Groeps- bureau der Rijkspolitie, Oranjestraat 55, telef. 352. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll^

Holtens Nieuwsblad | 1953 | | pagina 1