Plaatselijk Nieuws Schietwedstrijden op de Holterberg Informatiebureau V.V.V. in gebruik genomen AGENDA No. 23. Jaargang 5. ZATERDAG 13 JUNI 1953. Verschijnt elke Zaterdag. S NIEUWS De abonnementsprijs van dïï blad bedraagt 1.15 p. kwartaal Uitgave van de Stichting Holtens Nieuwsblad" te Holten. Telef. K 5Jf8S - 2SJf Adv.-prijs115 m.m. d contantf 1.50. Iedere m.m. meer f 0.06 Beste schutter was de heer G. W. ter Horst uit Rijssen. De leden van de afd. Overijssel van de Ned. Vereniging van Jachtopzieners hielden Zaterdag 6 Juni op de prachtige terreinen van „Het Overijssels Land schap" bij hotel „De Dieken" hun jaar lijkse sportdag, waarbij schietwedstrijden werden gehouden op dubbelloops jacht geweer en buks. Door jachtopzieners en jagers werd bijna ononderbroken geschoten van 9 uur tot half zes op de buksbaan en de ver schillende banen voor kleiduiven en haas. De heer G. W. ter Horst uit Rijssen werd kampioen van dit schuttersfestijn en hij kwam definitief in het bezit van een grote zilveren beker, die beschikbaar was gesteld door de Ned. Jachtpatro nen Fabriek „De Kruithoorn" te 's-Her- togenbosch. De fraaie beker moest 2 maal achter een of drie keer in totaal worden ge wonnen en aangezien de heer ter Horst ook het vorig jaar winnaar was van de beker, werd dit prachtige trofee thans zijn eigendom. In 1950 en 1951 waren resp. winnaar de heren Nijland te Zwolle en Mollink te Wierden. De uitslagen der wedstrijden waren als volgt: Jachtschieten door de Jachtopzieners: 1. H. Veldhuis, Enschede; 2. M. Kem perman, Haarle; 3. G. Sluiter Jr., Bath- men; 4. G. A. J. Veldhuis, De Lutte; 5. H. J. Visser, Zwollerkerspel; 6. Joh. v. d. Haar, Gramsbergen; 7, Brinsma, Alme lo; 8. G. J. Groteboer, Heino; 9. Mollink, Hellendoom; 10. B. Nijman, Ommen; 11. H. Oude Griep, Denekamp; 12. G. J. Hegeman, Rijssen; 13. B. W. Nijhuis, Haaksbergen; 14. W. Koldewey, Bath- men; 15. J. Dekker, Hellendoorn; 16. Smelt, Raalte; 17. M. Pluim, Hengelo; 18. Bosch, Almelo; 19. J. Zomer, Nijver- dal; 20. Hegeman Jr., Holten; 21. J. Grotenhuis, Ommen; 22. Van Burken, Hellendoorn; 23. J. Jansen, Bathmen; 24. H. J. Wassink, Bathmen; 25. Rete- Schoonheeten26. Kotterink, Dalf- 27. G. Vriezen. Hengelo; 28. H. Heuvink, Lettele; 29. P. Tromp, Grams gen; 30. B. Tukkers, Holten; 31. H. Koldewey, Bathmen; 32. G. Visser, Goor; 33. H. Tromp, Gramsbergen; 34. A. Meijer, Hardenberg; 35. A. Boonstra, Sibculo36. W. H. Herberink, Heino 37. G. K. Dankelman, Ommen. Vrije buksbaan: 1. A. Eeijsink, Goor; 2. W. Koldewey, Bathmen; 3. H. J. Hid- dink, Holten. Buksbaan voor jachtopzieners: 1. H. Nijkamp, Ootmarsum; 2. B. Tukkers, Holten; 3. A. Eeijsink, Goor; 4. H. Mol link Wierden; 5. Bosch, Almelo; 6. Kem perman, Haarle; 7. J. C. Hegeman, Rijs sen; 8. A. Kat, Dedemsvaart; 9. Neu- sink, Wesepe; 10. H. Dankelman, Om men; 11. H. Veldhuis, Enschede; 12. Nieuwenhuis, Diepenheim; 13. J. Dekker, Hellendoorn; 14. J. Bloem, Nijverdal; 15. G. J. Hegeman, Rijssen; 16. G. H. Hofman. Wierden. Vrije baan kleiduiven: Jachtopzieners: I. M. Kemperman, Haarle; 2. A. Dekker, Wierden; 3. J. Dekker, Hellendoorn; 4. Hegeman, Rijssen. Vaste baan kleiduiven (hazenbaan, dwarsvliegers, af vliegers)1. G. W. ter Horst, Rijssen; 2. J. H. Jordaan, Haaks bergen 3. Nijland, Zwolle. Vrije baan (hazen)1. G. W. ter Horst, Rijssen; 2. Nijland, Zwolle; 3. Faber, Den Haag. Vrije baan (dwarsvliegers)1. G. W. ter Horst, Rijssen; 2. Hofstede, Amster dam; 3. Von Martels, Dalfsen. Afvliegers (Doubletten)1. Hofstede, Amsterdam; 2. Wesselink, Almelo; 3. Baron van Voorst tot Voorst, Twello. Gecombineerde wedstrijd (kleiduiven) 1. G. W. ter Horst, Rijssen; 2. Hofstede, Amsterdam; 3. H. Jordaan, Rijssen. De voorzitter van de afdeling, de heer G. W. ter Horst, reikte met een gepast woord de prijzen die bestonden uit kunst- en gebruiksvoorwerpen uit en sprak tevens een hartelijk woord van dank tot allen, die aan het welslagen van deze sportdag hadden medegewerkt, waarbij spreker zich in het bijzonder richtte tot de firma J. Visser uit Deven ter voor het in orde brengen van de ver schillende banen en tot de Stichting „Het Overijssels Landschap" voor liet beschik baar stellen van het terrein. OUDEN VAN DAGEN GAAN WEER OP STAP. De organisatie van 'de autotocht voor de Ouden van Dagen blijft bij het be stuur van de Holtense Handelsvereni ging. In de Maandagavond in het Sta tionskoffiehuis van de heer M. Kalfster- man gehouden vergadering van het be stuur der winkeliersvereniging met de sutobezitters heeft het voorgesteld ook andere plaatselijke verenigingen in de organisatie van deze tocht te betrekken, doch de aanwezigen waren het er alle maal over eens, dat de eenmaal gevorm de traditie moest blijven gehandhaafd. Wel is er een kleine wijziging gekomen in de opzet. De plaatselijke vrouwenver enigingen, t.w. de afdelingen Holten en Dijkerhoek van de Ned. Bond van Plat telandsvrouwen en de afd. van de Chr. Boerinnenbond en andere plattelands vrouwen, zullen financieel bijdragen in de kosten van de koffie met koek, welke de deelnemers na afloop van de tocht in Amicitia zal worden aangeboden. Het initiatief hiertoe is uitgegaan van de afd. Holten van de Bond van Platte landsvrouwen. y In deze vergadering, welke ónder lei ding stond van de heer H. J. Wansink, werd de tocht aanvankelijk bepaald op Donderdag 2 Juli a.s., doch in verband met marktbezoek van verschillende han delaren-autobezitters, is zij later be paald op Maandag 6 Juli. Het vertrek zal weer geschieden vanaf de Stations straat, en de kosten zijn vastgesteld op f5.per persoon, waarbij nadrukkelijk is bepaald, dat voor hen, voor wie deze kosten een bezwaar zouden vormen, de deelname aan de tocht niet achterwege mag blijven. Nadere bijzonderheden om trent aanmelding voor deelname en het uur van vertrek, vindt men in een ad vertentie in dit nummer. De tocht zal gaan naar Arnhem,- met o.m. een bezoek aan Park Sonsbeek en de bedriegertjes, over Ede en de Hoge Vel uwe, via Otterlo naar Apeldoorn en vandaar weer naar Holten. Een nadere omschrijving van de route zal zeker nog aan de deelnemers en deelneemsters ter hand worden gesteld. Men verzuime vooral niet zich tijdig op te geven, aan gezien dit voor de vrij omvangrijke orga nisatie van groot belang is. DANKBARE GASTEN VERLIETEN HOLTEN. Na een verblijf van vier dagen zijn de gasten uit Ooltgensplaat, Stad aan 't Haringvliet en Den Bommel de vorige week weer naar hun eiland vertrokken om de leiding en de arbeid aan herstel en wederopbouw weder op zich te nemen. Uit de grond van hun hart dankbaar voor de buitengewoon heerlijke dagen, welke zij in ons midden hadden door gebracht. Zij hebben zich, na meer dan vier maanden tussen water en verzilt land te hebben geleefd, de ogen uitge keken aan het prachtige natuurschoon waartussen wij het voorrecht hebben te mogen leven. Dat woorden hier bijna te kort scho ten om de gevoelens te vertolken, laat zich begrijpen. Toch heeft de burgemees ter van Ooltgensplaat, de heer P. Hordijk san de gezamenlijke maaltijd in hotel Holterman, zoals wij in het kort in ons vorig nummer reeds gemeld hebben, ge tracht deze gevoelens onder woorden te brengen. Als ik eerlijk moet zijn, aldus de heer Hordijk, dan weet ik niet hoe ik de dank van het gezelschap moet weergeven. Wij staan versteld hoe punctueel en in welk een uitstekende harmonie alles ver lopen is. Wij zijn lichamelijk en geeste lijk door dit verblijf zeer gesterkt en zullen deze daad van het Holtense ram pencomité steeds blijven gedenken. Spr. dankte de leden van het comité en in het bijzonder de heer Bal voor de organisatie, waarvoor hij hem een kleine attentie aanbood. Er zal nog een tegenprestatie volgen, aldus spr., waarop hij niet nader kon in gaan, maar 'hij verzocht de tafelpresi dent, Mr Enklaar, de hartelijke dank aan de Holtense bevolking te willen over brengen. De heer Saarloos, wethouder van Stad aan 't Haringvliet, sprak eveneens een dankwoord en zeide: U hebt veel gege ven, maar nog meer ontvangen, want U hebt het gedaan met heel Uw hart. Als men iets uit het hart geeft, zo zegt het Schriftwoord, dan is het zaliger te geven dan te ontvangen. Spr. bracht ook dank aan de Holtense burgerij en aan de gast heren, maar in het bijzonder aan de gast vrouwen, die zich in het bijzonder inge spannen hebben om ons verblijf tot iets onvergetelijks te maken. God zegene de burgemeester en de burgerij van Holten, aldus eindigde de heer Saarloos. Slotwoord burgemeester Enklaar. De burgemeester van Holten, Mr Enklaar, sprak ten slotte nog een kort afscheidswoord. Gij gaat thans weer naar Uw zoute land. Ik hoop, dat gij hierheen gaat, gesterkt en met frisse moed. Wij zijn blij iets voor U te hebben kunnen doen door U een ogenblik de zorgen te doen vergeten door de schoon heid van ons land. Dat ge hierheen ge komen zijt en in ons midden enige af leiding gevonden hebt is voor ons reeds een voldoende beloning. Er zijn nieuwe banden gelegd en onze gedachten zullen gaan naar Ooltgensplaat, Den Bommel en Stad aan 't Haringvliet. Spr. bracht dank aan de heer Louwerse, die met deze suggestie kwam, welke door het ram pencomité is overgenomen. Het moment van vertrek is aangebro ken, wij wensen U een goede reis. Met een driewerf hoera werden deze woorden door de gasten beantwoord. Met een comfortabele O.A.D.-bus en begeleid door de heer en mevr. Bal en de heer en mevr. Otten, vertrokken de gasten, door velen nagewuifd, naar Nu- mansdorp, waar de pont hen overbracht naar het eilend Goeree-Overflakkee. In een telegram aan burgemeester Enklaar heeft burgemeester Hordijk ten slotte de dank van de eilandbewoners nog eens onder woorden gebracht. Een door de V.V.V. „Hoitens Belang" reeds lang gekoesterde wens is deze week in vervuiling gegaan. Zij heeft haar in formatiebureau geopend, dat gevestigd is in de serre van café Maats in de Dorps straat, een zeer geschikt punt in de hoofdstraat van ons dorp. Door de benoeming van onze plaatsge- note Mej. Jannie Jansen Maneschijn, voorheen werkzaam op een bankinstel ling te Deventer, is thans de mogelijk heid geopend om de talrijke vreemdelin gen, welke telken jare om inlichtingen vragen, in een speciale ruimte te ont vangen en hen van folders, wandelkaar- ten en dergelijke te voorzien. Reeds di rect vanaf de opening zijn inlichtingen verstrekt en wandelkaarten verkocht. De plaats van het informatiehuis zal nog door richtingaanwijzers en enkele vlag gen gemarkeerd worden. Medewerking hotel- en pension houders enz. gevraagd. Zullen de inlichtingen aan hun doel beantwoorden, dan moeten zij up to date zijn. In dit verband doet de V.V.V. een beroep op de hotelhouders, pensionhou ders en eigenaren van zomerhuisjes en kampeerterreinen, om wekelijks aan het informatiebureau een opgave te willen verstrekken of men al of niet in de ge legenheid is gasten te ontvangen onder opgave over hoeveel kamers en bedden men beschikt. Van de pensionhouders worden gaarne de tarieven tegemoet ge zien. Het komt ons voor, dat de zaken, wel ke over reclame-materaal beschikken, hier de gelegenheid hebben dit door mid del van het informatiebureau aan de man te brengen. Wij hopen dat de Holtense zakenmen sen aan het streven van de V.V.V. om de vreemdelingen de grootst mogelijke service te verlenen hun volle medewer king zullen verlenen. SCHOOLREISJE O.L. DORPSSCHOOL. Woensdag' gingen de leerlingen dei- klassen 4 en 5 van de O.L. Dorpsschool per speciale kindertrein met hun gelei ders naar Amsterdam, Monnikendam, Marken, Volendam en terug langs Broek in Waterland. In de rijtuigen was ruime zitgelegenheid en in de beste stemming arriveerde de Holter jeugd tégen tienen op het Centraal Station te Amsterdam, waar een consumptie werd genuttigd. De boot bracht allen naar de overkant van 't IJ. De tram nam het vrachtje over, zodat er de nodige afwisseling ontstond. Pasge maaide weilanden met jonge kieviten en tureluurtjes, volle sloten, waarin moeder eend met haar jongen dreef, vierkante boerderijen met pyramidevormig rood- pannendak, ernstige grote molens en grappige kleine, die het landschap een bepaald cachet gaven, staarden de tram vol verbazing na. In een nauwe straat van Monniken dam kwam er een eind aan de vrolijke rit. De boot lag klaar. Weldra was het: „Varen, varen, over de baren". Het regende buiten. Binnen niet. Visdiefjes met rode snavel en ingetrok ken pootjes wiekten al turend achter de boot aan. Zo nu en dan grepen ze een visje en verdwenen voor enige tijd. Zware meeuwen dreven door de ioodgrijze luch ten of op de deinende golven. Plekken fonteinkruid trotseerden donker de wie gende zee. „Marken, uitstappen! Niets laten lig gen. Alles meenemen!" De leuke huisjes hebben de deurtjes nodigend open en alles schuift binnen om nieuws en de regen. De wanden zijn behangen met bor den en andere sieraden. De bedstee is helder en kleurig. Romantisch om een nacht achter de gordijntjes te liggen. „Wat zult u toch veel hebben af te stof fen met al deze borden en wat dies meer zij." „Wij hebben de tijd hier op Marken. Op het vasteland heeft men dat niet. Wij hebben geen Cinema en geen Dancing." Het bezichtigen en luisteren verplicht tot niets, maar de kinderen mogen ge rust een kaart van 12 cent kopen. Ze vliegen weg, de kaarten. In lange rij gaan Holten, Wierden, Almelo en Enschede door het dorp. Een van de scholen staat op zware palen, waar je onder door kunt lopen. De boot vaart naar Volendam. Het regent niet meer. De honger wordt ge stild en,de speeltuin krijgt onrustige be zoekers. De tram rolt weer naar Amsterdam. Artis is vlakbij. Wat een dieren, vogels! Eerst naar het Aquarium. In het halfdon ker loopt het publiek, maar de vissen zwemmen in feestelijk licht door zuur stofrijk water. Welk een verscheidenheid heeft God toch doen ontstaan in zeeën, meren, poelen en plassen. Zeepaardjes krullen hun staartjes om een takje. Zee dahlia's wuiven heen en weer. Alle we zens uit het dierkundeboek vertonen zich aan het oog. Kanjers van snoeken, potige kreeften, rustige meervallen. De tijd gaat veel te snel, maar tegen zessen gaat de stoet naar de Muider- poort en de trein raast weer naar huis; langs steden en dorpen, langs bossen en heide. Deventer, raampjes half open, zak doek met hand er uit. ,,'t Is mooi geweest, 't is mooi geweestHolten, uitstap pen! „Goeie reis Wierden, Almelo en En schede." "Dag Vader, Moeder." „Dag vent; ben je er. weer, lieverd? Schik gehad?" „Nou en of!" Het perron is overladen vol, maar de menigte ontbindt zich snel en schuift in slierten uiteen. Het reisje is verleden tijd geworden en de dubbele d's of t's zullen de volgende dag weer uit gestald liggen in de taalboekjes. De droom van het heerlijke en leerzame reisje 'is voorbij. Maar het beeld van die eenzaam stappende lepelaar in Water land blijft! De starende blauwe reiger aan de slootkant naast de bloeiende smeer- wortel blijft in de herinnering daar al tijd staan. De klederdrachten en de druk te, de landschappen en het IJ, de grote zeekastelen en de hoge huizen, zij blij ven. En nog sterker door deze dag uit werd de band tussen leerlingen en onder wijzers. HUWELIJK IN DE RUITERWERELD. Wanneer er ten gemeentehuize een huwelijk voltrokken wordt, trekt dit ge woonlijk min of meer belangstelling. J.l. Donderdag was de interesse echter bui tengemeen groot. De penningmeester van de Land. Rij vereniging „De Bergruiters", de heer J. W. Hulsman, trad die dag n.l. in het huwelijk met mejuffrouw J. H. Landeweerd. Het bruidspaar werd naar het gemeentehuis gereden door 'n buur man en een tweetal leden van de rij ver eniging in een landouwer. Terwijl de bruidsstoet de trappen van het raadhuis besteeg, stond een twintig tal ruiters in hun prachtige nieuwe uni form, saluerend op hun paard gezeten, aan weerszijden van de stoep. De ambte naar van de Burgerlijke Stand, burge meester Mr W. H. Enklaar, voltrok het huwelijk en hield, de goede gewoonte ge trouw, een toespraak, waarin hij melding maakte van het feit, dat het voor het bruidspaar een hoogtijdag was, tot het welslagen waarvan ook de rij vereniging haar medewerking verleende. Voor het gemeentehui^ was het een drukte van belang, waarvan een groot aantal paardenliefhebbers en vreemde- lingen getuige was. De politie zorgde op uitstekende wijze voor de regeling van 't verkeer. SCHOOL. EN VOLKSFEEST DIJKERHOEK. In de Donderdagavond gehouden ver gadering van de school- en volksfeest- c om missie te Dijkerhoek is besloten de jaarlijkse feesten aldaar te houden op Vrijdag 28 Augustus a.s. TUINCONCERT HUIZE „DE BERG". Het luinconcert, dat de muziekvereni ging HMV Zaterdagavond onder leidmg van haar dirigent, de heer J. F. Heieen- ders, op huize „De Berg" van de heer J. H. ten Bos, gegeven heeft, was door de avondkilte niet druk bezocht. Het con cert werd gegeven ten bate van het Rode Kruis. De heer en mevrouw Ten Bos had den hun tuinen voor dit doel beschik baar gesteld en op de voormalige tennis baan en in de muziektent een aardige feestverlichting aangebracht, waarbij door de afdeling van 't Rode Kruis een buffet en een zitje was ingericht. In deze, voor een concert zo geëigen de omgeving, bracht HMV voor de later nog vrij talrijke bezoekers een prachtig programma ten gehore, waarvan wij o.m. vermelden de vierdelige suite „Sinfonia" van Joh. Chr. Bach, de „Coppelia-suite" van Leo Delibes, de wals „Mondnacht auf der Alster" van Oscar Fétras en enige meer speelse nummers als de vrolijke marspotpourri „Op Mars" van Willem Ciere, de „Belgische Parachutistenmars" van P. Leemans en „Dein 12 regiment bravourmars" van Fur ter. Het korps oogstte na ieder nummer een welverdiend applaus. In de pauze bracht de voorzitter van de afdeling Holten van het Rode Kruis, de heer W. Beijers, de heer en mevrouw. Ten Bos hartelijk dank voor hun sym pathieke geste het Rode Kruis op deze wijze aan een versterking van zijn finan ciën te helpen. De openstelling van de tuin werd, naar spr. zeide, temeer ge waardeerd omdat de familie ten Bos daarmede een traditie wil herstellen uit de tijd, dat onze vorige burgemeester, wijlen de heer A. P. R. G. Baron van ider Borch van Vervolde, huize „De Berg" be woonde, wiens nagedachtenis in de har ten van vele Holtenaren nog steeds een grote plaats inneemt. Ook mevrouw Ba ronesse van der Borch-Boellaard heeft zij daarmede een grote eer aangedaan. Spr. bedankte ook HMV en de heer Heleen- ders en de verschillende helpers en help-, sters voor hun bereidheid aan deze avond hun medewerking te verlenen. Hij bood mevrouw Ten Bos bloemen aan. Door het buffet, ingericht door de heer W. ten Berge, werd vanwege het koude weer hoofdzakelijk koffie geserveerd, De nette-opbrengst hiervan kwam ten bate van het Rode Kruis. De kinderen Ten Bos en hun speelka meraadjes gingen met de collectebus rond. De avond bracht voor het Rode Kruis bruto nog ruim f150,- op. Vrijdag 12 Juni: Raadsvergadering, nam. 7.30 uur (zie agenda). 14-20 Juni: Vacantie Gebr. Wansink. Maandag 15 Juni: Laatste dag aanmel ding landbouwhuishoudschool Marke- lo (zie annonce). Maandag 15 Juni: Uitstapje Hervormde Vrouwenvereniging naar de Aler- dinck. Vertrek 9 uur vanaf het O.A.D. station. Woensdag 17 Juni: Aanbesteding 9-klas- sige Hallschool en hoofdonderwijzers woning, voorm. 11 uur ten gemeente huize. Woensdag 17 Juni: Laatste dag aanmel ding excursie Jong Holten en B.D.V. Donderdag 18 Juni, 8 uur: Vergadering Herv. Vrouwenver. in „Irene". Zaterdag 20 Juni: Laatste dag aanmel ding autotocht Ouden van Dagen (zie annonce). Maandag 6 Juli: Autotocht Ouden van Dagen, verzamelen 12.30 uur, vertrek 13 uur (zie annonce). Woensdag 8 Juli: Excursie afd. Holten 0.L.M. (zie mededeling). Donderdag 9 Juli: Excursie Jong Holten en B.D.V. (zie mededeling). Woensdag 15 Juli: Uitstapje van de ver eniging „Schoolkring Dijkerhoek". DE RAAD KOMT BIJEEN. De Gemeenteraad komt Vrijdag (he denavond) om 7.30 uur ten Gemeente huize bijeen voor de behandeling van de volgende agenda: 1. Ingekomen stukken en mededelin gen. 2. Benoeming van een onderwijzer aan de o.l. Dorpsschool in de vacature L. J. Pel. B. en W. hebben de raad de volgende voordracht aangeboden: 1. F. Groene- woudt, onderwijzer aan de o.l. school te Klazienaveen2. A. Bruinsel, onderwijzer aan de o.l. school te Baarn; 3. P. Göbel, onderwijzer aan de o.l. school te Harf- sen. 3. Rondvraag. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Fredrikus, zv. Joh. Meerman en J. H. Egberts, Smidsstraat 10. Ondertrouwd: J. Reinaardus, 29 jaar, Vries en J. W. Oolbekkink, Larenseweg 32. G. Meesterberends, 32 jr., Dijker hoek 33 en H. Leunk, 25 jr., Espelo 30. Gehuwd: L. Veneklaas, 25 jr. en F. A. Klein Zandvoort, 27 jr. J. W. Hulsman, 26 jr. en J. H. Landeweerd, 26 jr. Overleden: L. Meijer, 72 jr., echtg. van E. J. ter Beek. R. Breedveld, 3 jr., dv. H. Breedveld en A. Pijl. Als levenloos aangegeven een kind van B. Faber en G. J. van Essen; een kind van G. J. Kolkman en O. Stöcker. BEVOLKING. Ingekomen: Ph. J. van Vliet van Wou denberg naar Holterberg 26. J. H. N. Reijenga van Woudenberg naar Holter berg 26. H. Wassink van Diepenveen naar Espelo 91. A. Bierman van Rui nen naar Borkeld 12. J. Vellema van Ferwerderadeefl. naar Deventerweg 8. Vertrokken: E. Kooiman van Beuseberg 178 naar Amsterdam. J. Pinkster en gezin van Look 94 naar Almelo. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Kerk. Holten. 8.30 en 10.30 uur Ds Israël. Dijkerhoek. 10 uur Ds Knipscheer. Geref. Kerk. 10 en 3 uur Ds Hoogkamp. In beide diensten is de derde collecte bestemd voor het Prot. Interk. Thuis front. BENOEMING BIJ CHR. ONDERWIJS. Aan de School met de Bijbel is met ingang van 1 September a.s. als zevende leerkracht benoemd mej. G. Burgier te Oldekerk (Gr.). VACANTIEREGELING VOOR DE WINKELIERS. In de Donderdagavond onder voorzit terschap van de heer TH. J. Wansink in café Stationszicht van de heer G. Vrug- gink gehouden ledenvergadering van de Holtense Handelsvereniging heeft men zich langdurig bezig gehouden met de opzet van de vacantieregeling der win keliers. Zoals men weet hebben de bakkers en de smeden onderling reeds een regeling getroffen. Met de winkeliers is dit niet het geval, omdat door hun groter aan tal deze regeling niet zo gemakkelijk te treffen is. Besloten werd een beroep te doen op alle winkeliers, zich binnen enkele da gen te beraden over het tijdstip, waarop zij vacantie zullen nemen. Van de zijde van de winkeliersvereniging zal dé heer J. Oosterkamp dan rondgaan om deze data op te nemen, om het bestuur zo doende in staat te stellen een gezamen lijke regeling te publiceren, opdat de bediening van de consumenten voldoen de gewaarborgd blijft. Mocht deze rond gang niet tot een bevredigende oplossing leiden, dan is het bestuur gemachtigd nadere maatregelen te treffen, zonder dat een ledenvergadering bijeengeroepen behoeft te worden.

Holtens Nieuwsblad | 1953 | | pagina 1