Gouden (eest school te Espelo [fit het plaatselijk parlement GOUDEN ECHTPAAR Officiële publicaties. 2 ken' 5 Woensdag herdacht het echtpaar A. Meerman en J. Meerman-Vrugte- veen zijn 50-jarig huwelijksfeest. Meerman is met zijn 75 jaar en zijn vrouw met haar 74 jaar nog zeer kras en beiden mogen zich nog in een vrij goede gezondheid verheugen. De heer Meerman heeft bijna een mensenleeftijd in onze plaats het be drijf van aannemer-metselaar uitge oefend en heel wat woonhuizen en boerderijen helpen tot stand brengen. Het bedrijf wordt nu door zijn zoon uitgeoefend. Het gouden paar ontving veel belangstelling van familie, buren en vrienden en de muziekvereniging bracht het een serenade, waarbij de voorzitter, de heer A. Westérik, de gelukwensen van het korps uitsprak. Deze beste wensen werden nog eens harte lijk onderstreept door een pittige mars van onze muzikanten. De burgemeester kwam het gouden paar des avonds nog even de hand druk ken. Hoewel enkele dagen over tijd voegen wij hieraan ook nog gaarne onze gelukwensen toe. PROGRAMMA voor Donderdag 4 Juni (terrein tegenover de Marschhoeve). 9-12 uur: KINDERSPELEN. VOLKSSPELEN: 1.uur: Ringsteken karretjes Inleggeld ƒ1.50 2.15 uur: .Ringsteken losse paard ƒ1. Stoelendans dames (gecostumeerd) tot 25 jr.. 0.50 Stoelendans dames boven 25 jaar 0.50 §g 3.15 uur: Langzaam fietsen (dames) 0.50 Hardlopen met hindernissen (heren) ƒ0.50 4.uur: Zaklopen (dames) ƒ0.50 Langzaam fietsen (heren) 0.50 4.45 uur: RONDE VAN ESPELO 0.50 Deelnemers kunnen zich nog opgeven bij een van de volgende Commissieleden: G. Rensen J.Wzn., E 70; J. W. Nijland, E 41; Joh. Haverslag, E 52; F. Schippers, E 15; H. J. Hiddink, E 1; H. Volkerink., N 95. Voor de CABARET-AVOND op Woensdag 3 Juni a.s. zijn nog kaarten a 2.25 verkrijgbaar aan de volgende adressen: Holten: Café-Rest. J. Löhr, Groentehandel den Heijer, Hotel Holter- man, Café K. ter Horst. Dijkerhoek: Café „Het Bonte Paard". Okkenbroek: Winkelier J. Visser. Nijverdal: Kiosk Meulenbelt. De Poppe: Café Aanstoot. De Muziekvereniging „H.M.V." zal (waarschijnlijk Dinsdagavond 2 Juni) een CONCERT geven bij de School. Onderwijzerswoning wordt politie bureau. - Wegen vragen de aan dacht. In de Maandagavond j.l. onder voor- •itterschap van de burgemeester, Mr. W. d. Enklaar, gehouden raadsvergadering, naarin de heren J. Wegstapel en J. Riet- bcrg met kennisgeving afwezig Iwaren, tabben de vroede vaderen een agenda san slechts enkele punten behandeld, ivelke toch nog een paar uur in beslag nam. Bij de ingekomen stukken was de goed keuring der gewijzigde bezoldiging van le chef-monteur en de monteurs van het GEB, waartoe reeds geruime tijd geleden besloten werd. De heren Sinnema en Pel gaven be ticht, dat zij hun benoeming tot hoofd, onderwijzer aan de Uloschool aan nemen. In verband met de afrekening van het tijk konden de bouw- en grondvoorschot- ien van enkele complexen woningwetwo ningen definitief worden vastgesteld en werden zij bepaald voor „de Boskamp" bouwvoorschot f 45.897,27, grondvoo|r- ichot f8.366,95. Meestetshuis of politiebureau. Na deze hamerstukken bracht de voor- titter in bespreking de bestemming van ie onderwijzerswoning der o.l. iDorps school. Plet nieuwe hoofd der Ulo heeft overwegende bezwaren, aldus de burge meester, om deze woning te betrekken, omdat zij ouderwets, onvoordelig en on- loclmatig is. Bovendien zijn er ook nog redenen van particuliere aard, welke het betrekken van deze woning voor de fam. Sinnema niet aantrekkelijk maken. s de heer Brouwer naar zijn nieuwe ft'oning gaat, dan komt dus diens oude •toning zonder bestemming. Nu ligt het politiebureau veel te ver uit de kom van het dorp en zou dit een prachtige gelegenheid zijn om de politie in het centrum te krijgen. Er zijn dan ichter ook cellen nodig, zodat men de Honing niet over drie jaar weer als on- lerwijzerswoning kan bestemmen. B. en V. vragen daarom er mede accoord te [[aan deze woning zijn (bestemming te mitnemen. Dan zal ik zelf de eerste zijn, aldus de burgemeester, die zal zeggen, dat bij de school een woning hoort, (maar deze beeft als schoolwoning afgedaan, omdat men er geen onderwijzer meer in krijgt tn de woning gaat nog te lang mee om haar tegen de vlakte te gooien. Zij heeft dus als schoolwoning afgedaan. De heer Jansen zag in liet ontbreken van een onderwijzerswoning bij een Ulo geen bezwaar; het betreft hier toch al oudere kinderen. Als politiebureau zal er een preven tieve werking van uit tgaan, aldus de voorzitter, die de vraag van de heer Lan- deweerd, of de gemeente er wel iets ove|r te zeggen heeft, na een besloten bespre king wilde beantwoorden. De heer Aaftink vond het een bezwaar, dat het hoofd naar elders moet. Deze hoort bij of in de nabijheid van de school, hoewel hij ook voelt fvoor het tweede punt van het politiebureau naar het cen trum. L Wij zullen mèt deze woning in de toe komst altijd struikelen, omdat iedereen voor de bewoning zal terugschrikken. Wethouder Teesclink wilde er nog even op wijzen, dat hij het wel met de heer Aaftink eens kon zijn, maar als men met de wensen van de onderwijzers rekening wil houden, dan zal uien - zoals hij ook in het college gezegd heeft - een nieuwe woning moeten bouwen. De raad begaf zich in besloten zitting om de alternatieven te bespreken. Na de opening werd z.li.st. besloten de woning onder nader te stellen voorwaar den aan de Rijkspolitie te verhuren, al leen voor politiedoeleinden. De heer Aaftink wilde geacht worden tegen te hebben gestemd. Een verzoek van de heer G. Kolkman, Beuseberg 58 om steun voor woningver betering, werd na deze besloten bijeen komst afgewezen. Subsidie Veilig Verkeer. Bij een besluit tot een begrotingswijzi ging voor 1953 stelden B. en W. voor aan de afdeling van het Verbond voor Veilig Verkeer, welke onlangs werd opgericht, een subsidie te verlenen van f250,-. De afdeling neemt dan de volledige kosten van de verlceersexamens op zich, welke in de afgelopen jaren reeds vrij hoog waren. Zij werft leden en derhalve bijdragen van particulieren. De raad kon zich hiermede verenigen. Jaloers op Markelo. Bij de rondvraag wees de heer Soer er op, dat men dezer dagen in Markelo met veel vertoon wegen officieel in gebruik genomen heeft met het doorknippen van linten en een rondgang in een autobus. Hij heeft zich afgevraagd of men hier een bepaald procédé heeft gebruikt, dat goedkoper is, zodat men meer wegen kon verharden en of de Heihuizerweg dan ook misschien niet met dit procédé ver hard zou kunnen worden. De voorzitter wees er op, dat Markelo door de ruilverkaveling in dezen meer heeft kunnen doen dan Holten. Als de Jeurlinksweg en Aaltinkssteeg verhard zijn en men telt daarbij de oorlogsschade wegen op, dan komt men hier ook tot een behoorlijk aantal kilometers. De heer Soer meende, dat we met de woningbouw Markelo voor zijn, maar met de harde wegen komen we hier achter aan. Wethouder Veneklaas Slots wees er op, dat de Heihuizerweg de volle aandacht heeft, terwijl de Voorzitter zei, dat aan de Heide Mij. is opgedragen met een plan te komen, dat voor enkele jaren goed is. Wat het nieuwe procédé betreft, zou hij eerst willen zien Hoe dit zich houdt. De heer Landuwer heeft in dit verband liever goede wegen, terwijl de heer Meij- erman opmerkt, dat men in Markelo toch wei goed werk gemaakt heeft. De heer Soer zegt: een nieuwe weg spreekt meer dan een verbeterde weg. Wethouder Veneklaas Slots wijst er nog op, dat men met op de begroting grote sommen voor verharding van Jeur linksweg en Aaltinkssteeg, direct .niet meer beschikbaar kan stellen voor de Heihuizerweg, maar deze zal ook wel aan de beurt komen. De Voorzitter beaamt diit en zegt, dat B. en W. deze weg wel in het oog houden. De Heihuizen trekt wel geregeld bij ons aan de bel. Verkeersmoeilijkheden. Naar aanleiding van getrokken lijnen op de Larenseweg in verband met de maatregelen tot verbetering van de ver-, keerssiduatie op dit punt, vraagt de heer Derksen of de gemeente over het plaatsen van het hekwerk iets te zeggen heeft. De Voorzitterantwoordde hierop, dat alies in gezamenlijk overleg gaat, maar dat de gemeente moet betalen. Er zijn en kele trailers van stal gehaald om de juiste bochten vast te steden. Er zuUen wel voortuintjes op de Larenseweg moe ten vallen. De heren Soer èn Derksen wezen er op, dat de getrokken streep door de haag gaat. De laatste is geen verkeersdeskun- dige, maar is van oordeel, dat een even tueel hek ondersteboven gaat. Er ontwikkelde zich een verkeersdis- cussie, zonder dat een bepaalde conslusie getrokken werd. De heer Derksen wees er voorts op, dat bij elke bui de put bij 't Erve Mossink overloopt en er een grote smeerboel önt- staat, waardoor alles even glibberig is. Wethouder Teeselink wees er op, dat dit wel bekend is en dat hierop wel de aandacht gevestigd is. Daarom heeft men ook opdracht om de Beterswaterleiding goed schoon te houden. Door het peil van de leiding en onvoldoende afvoer stag neert de zaak daar. De heer Aaftink vroeg nog aandacht te schenken aan het leeghalen der putten. De beide wethouders wezen op de ge volgen van het strooien van zand in de winter. Men had hier wel mensen voor, maar kunnen die er niet aanzetten. Het zijn geen gemeente-arbeiders. De Voorzitter zei, dat de regeling voor de werkloze handarbeiders zich tegen dit werk verzet. Nadat de heer Derksen nog gewezen had op een verzakte put en de heer Aaf tink op de afgraving van de Industrie weg, werd de vergadering gesloten. TENTOONSTELLING HANDWERKEN Men schrijft ons: Het bestuur van de Hol tense Naai- en Handwerkschool heeft besloten op Vrij dag 29 Mei a.s. een tentoonstelling en verkoop te houden van de door de leer lingen gemaakte kledingstukken. Niet al leen kunnen belanghebbenden daar ken nis nemen van wat er zoal geleerd wordt op de verschillende cursussen, maar ook is het mogelijk om tegen een zeer matige prijs nuttige en nodige kinderkleding, kleedjes enz. te kopen. Moeders, profiteert van deze prachtige gelegenheid om de garderobe van uw jon gens en meisjes op weinig kostbare wijze aan te vullen. Iiet is het bestuur geble ken, dat er altijd nog dames zijn, die menen, dat alleen onderwijs in het naaien wordt gegeven, terwijl voor oudere meis jes toch ook de gelegenheid bestaat om een speciale knipcursus te volgen. Door de leerlingen is onder leiding en met medewerldng van de leraressen een prachtige sprei gehaakt, hetwelk te be zichtigen is in de etalage van de heer J. W. Dollekamp, Oranjestraat alhier. Deze sprei zal op bovengenoemde avond worden verloot. De loten, waarvan het aantal beperkt is, zullen door de leer lingen worden verkocht. Voorziet u tijdig. De tentoonstelling en verkoop worden gehouden in het gymnastieklokaal bij de openbare school, waar ook gelegenheid zal zijn om een kopje thee te gebruiken. Verder zijn er nog enige verrassingen. Zie ook de advertentie in dit blad. GESLAAGDE BAZAR PROT. KLEUTERSCHOOL. De net to-opbrengst van de vierdaagse bazar, welke door de Prot. Kleuterschool de vorige week in Amicitia gehouden werd, is nog niet bekend, maar er kan gerust gezegd worden, dat zij wel ge slaagd is. Ook op de laatste avond, Zaterdag j.l., was het bezoek weer zeer groot en werd er weer druk aan alle attracties deelge nomen. Aan het slot volgde de verkoop van de restanten, waarbij de verschillen de leden van de bazarcommissie de wa ren voor de microfoon te koop aanbo den, welke vlot van de hand gingen. Zo is alles weggegaan. Alleen de grote lo terij moest worden uitgesteld. De trek king daarvan zal op nadere aankondiging plaats hebben in de maand Juni a.s. Wij laten tenslotte hieronder nog enkele uitslagen volgen. De volgende schutters behaalden op dc buksbaan het hoogste aantal punten en wonnen daarmede een extra premie, be staande uit 10 loten van de loterij met als hoofdprijs een rijwiel. Eerste dag J. Haan, tweede dag Ter Stege, Rijssen, der de dag Wessels, Rijssen, vierde dag PI. Zandvoort, Rijssen. De extra-premie, be staande uit een windbuks, werd gewon nen door de heer J. ter Stege te Rijssen. De big werd gewonnen door de heren G. W. Wolters en PL J. Pinkert, welke beiden het juiste gewicht hadden gera den, n.l. 45,5 pond. De gestikte deken werd gewonnen door de heer A. Vincent en twee poppen door mej. G. Tuitert en de heer. G. J. Aaftink. Het aansteken van kaarsen werd het beste verricht door de volgende prijswin naars: 1. J. Aitink, Wierden; 2. K. Soer; 3. M. Bouwhuis; 4. PI. J. Wansink en 5. H. Tuller. Een groot krentenbrood viel ten deel aan de familie A. P. de Jonge. De electrische trein legde met de snel heid, zoals hij op de bazar liep, een af stand af van 45 km. en 304 meter. De eerste prijs ontving de heer H. Heij- enk, terwijl de tweede en derde prijs ge wonnen werden door de heren Ds. J. H. Israël en B. Schoppers. TELEFOON GEMEENTE-ARCHITECT. De gemeente-architect, de heer J. Louwerse, brengt ter kennis van be langhebbenden, dat hij thans thuis 'Pastoriestraat 10 telefonisch aange sloten is onder No. 245. BRANDWEER DIJKERHOEK DEMONSTREERT. De volgende demonstratie van de Dijkerhoekse brandweer zal plaats heb ben op Donderdag 28 Mei a.s., 's avonds 8 uur in Espelo in de buurt van de heer Jan Vruggink. Alle buurtgenoten worden uitgeno digd. PASPOORTEN. De burgemeester van de gemeente Hol ten vestigt er de aandacht op, dat een aanvraag ter verkrijging c.q. verlenging van een paspoort ten minste 14 dagen, voordat men het reispapier nodig heeft, ter secretarie moet worden ingediend. Bij de aanvraag van een paspoort moe ten worden overgelegd 2 pasfoto's van recente datum, alsmede een opgaaf om trent de lengte, de kleur van de ogen, de kleur van de haren en eventuele bijzon dere kentekenen. Alleen paspoorten van het model 1950 kunnen worden verlengd. De kosten van (verlenging van) een paspoort voor één persoon bedragen f 15.50 en voor een echtpaar f 26. Deze bedragen worden met f 0.50 ver hoogd voor elk kind, dat in het paspoort wordt bijgeschreven. Een aanvraag ter verkrijging van een bewijs van Nederlanderschap moet .ten minste 5 dagen, voordat men hiervan ge bruik wil maken, worden ingediend on der overlegging van 1 goedgelijkende pasfoto. De kosten van zodanig bewijs bedragen f 2.50. Holten, 21 Mei 1953. De Burgemeester voornoemd, W. H. ENKLAAR. AANGIFTE LEERLINGEN OPENBARE SCHOLEN. Burgemeester en Wethouders van Holten maken bekend, dat kinderen, die vóór 1 October a.s. de leeftijd van zes jaren hebben bereikt, leerplichtig wor den op 1 September a.s. De ouders of verzorgers van boven bedoelde kinderen, voor wie openbaar onderwijs wordt verlangd, wordt ver zocht, voor zover dit nog niet is ge schied, aangifte te doen bij het hoofd van een der openbare scholen. Trouw boekje of geboortebewijs meebrengen. Holten, 21 Mei 1953. Burgemeester en Wethouders van Holten, W. H. ENKLAAR, Burgemeester. S. SIKKES, Secretaris. SCHOUW WATERLEIDINGEN. Burgemeester en Wethouders van Holten brengen bij deze ter kennis van belanghebbenden, dat op de hierna be paalde dagen zal worden overgegaan lot het schouwen der waterleidingen IN DE GEMEENTE, te weten op: Dinsdag 2 Juni a.s.: de Kleine Water leiding, de Klaphekkewaterleiding en de Steeg-Egbertswaterleiding. Vrijdag 5 Juni a.s.: de Koordes- en Schuttewaterleiding, alsmede de Essen- en Boerendanswaterleiding. De onderhoudsplichtigen worden her innerd aan art. 19, eerste lid, en 20, eerste en tweede lid, van het Reglement op de Waterleidingen, luidende: Artikel 19, eerste lid: „De waterlei dingen worden tegen elke schouw van alle riet, biezen, lies en andere ruigten door het verwijderen van de wortels dezer planten gezuiverd, tot op de door Burgemeester en Wethouders te bepa len diepte uitgediept en tot op de ligger vermelde bodembreedte gebracht, aan de kanten afgestoken en de wallen of kanten opgezet." Artikel 20, eerste en tweede lid: „Bij de zuivering der waterleidingen, welke altijd van beneden af moet beginnen, worden gesneden en losgemaakte ruig ten door de onderhoudsplichtige uit de waterleiding weggevoerd. Iedere onderhoudsplichtige plaatst gedurende de zuivering aan het einde van zijn onraad een weep of weer, ten einde wegdrijven der ruigten te voor komen. Holten, 20 Mei 1953. Burgemeester en Wethouders voornoemd, W. H. ENKLAAR, Burgemeester. S. SIKKES, Secretaris. ofoaoaoaooöco Zo de Here wil en zij 8 leven hopen onze ge- q liefde Ouders en Kin- X q deren q 0 H. J. AALPOL 0 X G. AALPOL-Jansen X 0 op Zondag 24 Mei Q Q hun 25-jarige Echt- Q 0 vereniging te herden- Q 0 Dat zij nog lang ge- 0 8 spaard mogen blij- 8 0 ven is de wens van 0 8 hun dankbare Kinde- 8 0 ren en Vader 0 2 Gerritje - Gerrit 8 O Aaltje - Johan •X Willem Janna X Willem Aalpol. X Q Beuseberg 113. Q 0 Mei 1953. 0 8 Gelegenheid tot feli- 8 citeren Dinsdag 26 8 Mei. COQOCOÖOOSOOO OÈOOiOOëOOSOOGOOSO Op Dinsdag 2 Juni Q a.s. hopen onze gé- O q liefde Ouders Q A. M. NIJKAMP 2 g' M. NIJKAMP- Q q Roeterdink 0 0 hun 25-jarige Echt- 8 0 vereniging te herden- 0 0 ken. Dat zij nog lang 8 0 gespaard mogen blij- 0 0 ven is de wens van 8 0 hun dankbare kin- 0 8 deren 8 2 RIKIE 2 X ANTON-DINE. X Q Dijkerhoek 48. 0 2 Gelegenheid tot feli- 2 citeren op Dinsdag X 8^ 2 Juni na 4.30 uur en z op Woensdag 3 Juni na 6.30 uur bij café z 8 „Het Bonte Paard". 8 OsOQOOUOCÏQOSOOjO Heden behaagde het de Heer tot Zich te nemen mijn trouwe Vriend GERRIT DIEDERIK SCHOOLEN in de bloeiende leeftijd van 18 jaar. Rust zacht. H. J. VAN ZON. Holten, 19 Mei 1953. B 164. Heden behaogde het de Here uit ons midden weg te nemen onze trouwe vriend en me delid G. D. SCHOOLEN in de bloeiende leeftijd van 18 jaar. Zijn trouwe vriend schap zal steeds bij ons in gedachtenis blij- Rust zacht. Bestuur en leden C.J.M.V. „De V riendenschaar' Holten, 19 Mei 1953. DUIVEN VLOGEN WEER. De duiven van „De Bergvliegers" hebben de laatste weken weer 2 vluch ten gemaakt, n.l. op 9 en 16 Mei j.l. Op 9 Mei werd gevlogen vanaf Roer mond. Lossing 12 uur; aankomst eerste duif 2.04.31 uur. De uitslagen waren: 1 en 10 Gazan; 2, 4 en 8 H. J. Aaftink; 3 en 15 Veld huis; 5, 7, 9 en 13 Schoneveld; 6 v. d. Pluijm; 11 Schuppert-Rosman; 14 A. Meerman. Op 16 Mei werd gevlogen vanaf Maas tricht. Lossing 12.15 uur; aankomst le duif 1.59.57 uur. Uitslag was: 1, 6 en 12 J. Schoneveld; 2 Nijenhuis; 3 en 5 Gazan; 4 Haan; 7 v. d. Pluijm; 8 H. J. Aaftink; 9 10 en 14 Joh. Veldhuis; 11 J. Aaftink; 13 A. Meerman; 15 W. Aaftink. LEZING OVER TUINBOUW. De Boerendochtersvereniging hield Maandagavond een ledenvergadering in hotel Holterman. De presidente, mej. J. H. Wolters, heette de boerendochters hartelijk welkom en ook de spreker, de heer G. Wanders, hoofd der school te Dijkerhoek. Deze vertelde over de tuin bouw het hele jaar rond, want in de kassen heeft men tegenwoordig groen te van Januari tot December. Verteld werd van verbouw en vervoer van groenten in het Westland, van de bloemencultuur in Aalsmeer, van het vlugge vervoer der bloemen per K.L.M. naar Amerika enz. Het was 'n leerzame avond, waarmede het winterprogramma van de Boerendochtersvereniging werd besloten. In de maand Juni zal nog een excursie worden gemaakt naar Wageningen door Boerendochtersvereniging en Jong Hol ten. De datum wordt nog nader bekend gemaakt.

Holtens Nieuwsblad | 1953 | | pagina 3