Uit het Plaatselijk Parlement Plaatselijk Nieuws Gevaarlijke verkeerssituatie op de viersprong Dorpsstraat-Larenseweg- Stationsstraat zal binnenkort tot het verleden behoren. Kosten Technische voorzieningen geraamd f 3171.50. Wanneer komt de nieu we Dorpsschool klaar V.V.V. „Holtens Belang" krijgt extra sub sidie. Ontslag tijdelijk-arbeider blijft gehandhaafd. Muziektent lastig probleem, dat toch spoedig opgelost moet worden. In de vergadering van de gemeente raad, die Dinsdagavond onder voorzitter schap van burgemeester Mr. W. H. En klaar werd gehouden, werd, evenals in vele voorafgaande bijeenkomsten van de vroedschap, gesproken over de gevaarlijke verkeerssituatie op de hoek bij de Fa. Gebr. Schuppert. Een situatie, die eigen lijk geen dag langer mag voortduren, doch die nog steeds bestendigd blijft, omdat tijdens de talrijke besprekingen, die plaats hadden met verkeersdeskundi- gen van de Rijkspolitie, de ANWB en de Ingenieurs van Rijkswaterstaat, geen op lossing kon worden gevonden, die bevre digde. Een oplossing, die bevredigend "is, is thans nog niet gevonden, maar de voorzieningen, die men in de zeer nabije toekomst hoopt te treffen, betekenen wel een flinke stap in de goede richting. Burgemeester en Wethouders kwamen in deze vergadering met plannen ter ta fel, welke de veiligheid van het verkeer ter plaatse moeten waarborgen en vroe gen voor verwerkelijking van deze plan nen een crediet van f 3171.50. Dit bedrag wordt nodig geacht voor het aanbrengen van de volgende voorzie ningen: Oversteekplaatsen in witte tegels in de Stationsstraat, ter hoogte van de ingang van het woonhuis van de heer Paalman, in de Dorpsstraat ter hoogte van de Geref. Kerk en o.l. Dorpsschool en ter hoogte van de bakkerij van de Fa. Gebr. Dikkers. Van oversteekplaats tot oversteekplaats zal langs het trottoir een hek met dubbele buizen worden geplaatst om de jeugd de gelegenheid tot kopje- duikelen te ontnemen. Verder zullen in de Dorpsstraat en de Larenseweg constant flikkerende oranje- lichten worden geplaatst, welke de weg gebruikers zullen attenderen op de geva ren, die her bedrei van de drukke Rijksweg. De heer Derksen (VVD) zei de plei nen van B. en W. zeer toe te juichen, doch hij zou liever verkeerslichten ge plaatst zien. De ijzeren hekken, die aan gebracht zullen worden, zijn te lang en voor de klanten van de Fa. Schuppert zeer hinderlijk. De mensen zijn gewoon hun fiets tegen het winkelpand aan te plaatsen en wanneer dit ook straks ge beurt, geeft dit opstoppingen en zijn de trottoirs niet meer te gebruiken. Wethouder Teeselink (CH) is het met de zienswijze van de heer Derksen ten dele eens en hij had ook liever een an dere oplossing gezien. De Voorzitter acht het probleem van de rijwielen niet onoplosbaar en hierop zal zeker wat gevonden worden. In geen geval mogen straks de fietsen meer op het trottoir geplaatst worden. De Firma Schuppert, die beter dan wïe ook met de gevaarlijke situatie op de hoogte is, heeft reeds vele malen op verbetering aangedrongen en zal, nu deze wordt aan gebracht, zeker zijn medewerking verle nen, zodat het effect zo groot mogelijk zal zijn. Voor de fietsen is misschien wel plaats bij de melkfabriek. Er zal een beroep worden gedaan op de hoofden van scholen om de kinderen met de nieuwe situatie op de hoogte te brengen. Het bezwaar van de heer Derk sen, die de hekken te lang vond, deelde de Voorzitter niet. Bij korte hekken loopt men de kans, dat de kinderen er achter heen glippen, met alle gevolgen van dien. Z.h.st. ging de raad tenslotte accoord met de voorgenomen plannen en het ge vraagde crediet van f 3171,50 verleend. Ingekomen stukken. Bij de ingekomen stukken was een rap port van de Commissie tot Wering van Schoolverzuim over het jaar 1952. De commissie kreeg in dit jaar 4 gevallen in behandeling, die alle ïeerlingen betrof fen van de o.l. Dorpsschool. In één ge val werd een kind vijf maanden te vroeg van school thuis gehouden en werd door de rechter een boete opgelegd van f6,-, terwijl in de andere gevallen fl,- boete werd opgelegd. De Voorzitter sprak woorden van dank aan het adres van de commissie, die veel al een zeer ondankbare taak heeft te vervullen. Subsidie-aanvrage Militaire Tehuizen. Van de Militaire Bond „Pro Rege" (Prot. Chr.) en „Katholiek Thuisfront" kwam een verzoek binnen om subsidie, doch B. en W. zijn van mening, dat hier een taak ligt voor de regering en niet voor de gemeente. Op een vraag van de heer Landeweerd (AR) deelde de Voorzitter mede, dat vorige jaren een aanvrage om subsidie niet werd gedaan. De heer Soer (PvdA) betreurde het, dat deze subsidie-aanvrage door B. en W. werd afgeAvezen, gezien het grote belang van de militaire tehuizen, die door ge noemde bonden worden gesticht en in standgehouden. 't Is best mogelijk, dat in de eerste plaats de regering hier een taak heeft, maar als de regering hier tekort schiet, wat dan. Wat het Rijk doet, is ook altijd lang niet in orde. Wethouder Teeselink: Ieder van ons heeft hier persoonlijk een taak. Het schrijven van beide bonden wordt tenslotte voor kennisgeving aangenomen. Ontslag tijdelijk arbeider Paalman. Van de tijdelijke slachthuisarbeider J. Paalman, die met ingang van 1 Mei a.s. ontslag werd aangezegd, kwam een schrij ven binnen waarin hij verzocht het aan gezegd ontslag in te trekken. Volgens de heer Paalman is er bij de gemeente werk in overvloed en hij ver zoekt dan ook hem aan te stellen als gemeente-arbeider. Werk hebben we inderdaad meer dan genoeg, aldus de Voorzitter, maar we behoeven niet te proberen om er een vaste arbeider bij te krijgen en op de be groting is voor losse arbeiders geen be drag uitgetrokken, nu we Deventer werk lozen op onze zandwegen aan het werk hebben. De heer Paalman heeft bijna zes jaar op het slachthuis gewerkt, doch werd wegens slapte op het slachthuis sedert Juni van het vorige jaar bij gemeente werken gedetacheerd. B. en W. vroegen in deze kwestie het advies van de directeur van het slacht huis, de heer G. S. E. Vegter, en deze verklaarde de heer Paalman 2 middagen per week nodig te hebben voor 't schoon maken van de waag, waarmede, zoals bij nader onderzoek bleek, 2 keer anderhalf of twee uur gemoeid zijn. We kunnen alleen voor het schoonma ken van de waag onmogelijk de heer Paalman handhaven en als de heer Veg ter hiervoor geen slachthuis arbeider ter beschikking heeft, dan zal dit werk een van de gemeentearbeiders worden opge dragen. B. en W. hebben in verband met het ontslag, dat de heer Paalman werd aan gezegd, een onderhoud gehad met een vertegenwoordiger van de Algemene Bond van Ambtenaren (ABVA), doch ons col lege, aldus de voorzitter, heeft geen aanleiding kunnen vinden om het ontslag in te trekken. Tegen de persoon van de heer Paalman bestaan niet de minste bedenkingen en over zijn werk zijn we tevreden, doch we kunnen hem als tijdelijk arbeider onmo gelijk langer handhaven. De heer Jansen (PvdA) betreurde het ontslag, doch als er geen werk op het slachthuis is voor de bjeer Paalman, mag men deze man niet handhaven. De heer Paalman zonder meer in gemeentedienst (bijv. op de wegen) als vaste arbeideT, gaat niet, want bij liet aanstellen van een vaste arbeider moet een oproep ge plaatst worden en de heer Paalman heeft dan ook een kans om te solliciteren. Op een vraag van de heer Derksen (VVD) of de heer Paalman niet geschikt is voor de tractor met wegschaaf, ant woordde de Voorzitter: Zeer beslist niet en als U hem dit vraagt zal hij jdit ook zelf graag toegeven. De heer Jansen: Het doet toch wel een beetje vreemd aan, dat het niet mogelijk is de heer Paalman als tijdelijk arbeider te handhaven, terwijl men aan de andere kant een los arbeider uit een andere gemeente in dienst neemt. Waar om een arbeider uit Markelo en geen Holtenaar en waarom werd geen oproep geplaatst, zo vroeg de heer Jansen. Het feit, dat deze arbeider uit Mar kelo de a.s. schoonzoon is van Bekker- nens, zal hieraan wel niet vreemd zijn. De heer Jansen zei verder nog bevreesd te zijn, dat uit deze tijdelijke tewerkstel ling geleidelijk een vaste aanstelling zou voortvloeien, doch hiervoor bestaat niet de geringste grond. Volgens de Voorzitter is de los-arbei- der Nijhuis aangesteld op arbeidscon tract met een opzeggingstermijn van één week. Alhoewel de heer Nijhuis geen Holte- naar is, is hij toch geheel op Holten ge oriënteerd en de verdiensten van deze arbeider vloeien bijna geheel in de kassa's van de Hol tense winkeliers. Het tewerkstellen van de heer Nijhuis, die pl.m. 14 dagen geleden is aangeno men aks chauffeur op de tractor en we- genschaaf, heeft niets te maken met „vriendjespolitiek", doch is zuiver een gevolg van gewijzigde omstandigheden bij gemeentewerken. Door het in gebruik nemen van een tweede vrachtwagen, waarop de heer Tempelman als chauf feur werd geplaatst en de tractor en we- genschaaf geen dag stil mogen staan, werd de heer Nijhuis weer als los-arbei der in dienst genomen. De heer Derksen (VVD) merkte nog op, dat het besturen van een tractor toch wel te leren is, doch volgens de Voor zitter komt hier meer kijken dan alleen maar aan het stuurwiel draaien. Verhoogde subsidie voor „Holtens Belang". Gunstig werd beschikt op een aanvrage van de VVV „Holtens Belang" om ver hoging van de subsidie met f215,-. De heer Jansen zei vergeefs gezocht te hebben naar advertenties in de grote bla den, waarin de a.s. vacantiegangers ge wezen werd op de schoonheid van Hol ten en de Holterberg, doch volgens de Voorzitter, die onlangs de jaarvergade ring meemaakte van de VVV, moest op het bedrag, dat het vorig jaar voor ad vertenties werd uitgegeven f 100,- be snoeid worden en als gevolg hiervan kon voor de Pasen niet geadverteerd wor den. Op deze vergadering heb ik echter een duidelijk inzicht gekregen betreffen de het financiële gedeelte, waarbij mij bleek, dat dc VVV f215,- zal moeten bijdragen in de kosten, die door de Con tact-commissie Twenthe en de Vijfhoek worden gemaakt in verband met het uit geven van folders in binnen- en buiten land. In deze folders, die gedrukt zijn in het Engels, Frans en Duits, wordt ook aandacht geschonken aan Holten als va- can tie-oord. De brand van 1829. Voor de aanvang van de vergadering werd door de burgemeester in de raads zaal opgehangen een heel oude prent, voorstellende de grote brand, die Holten in 1829 bijna geheel verwoestte. Deze oude prent, een schenking van Mevrouw Starreveld-Muller te 's-Gravenbage, werd door de raad in dank aanvaard. Verzoek van de kappers ingewilligd. De drie in deze gemeente gevestigde kappers richtten tot de raad het verzoek tot wijziging van art. 11 lid 1 der Win kelsluitingsverordening, volgens welke het verbod om een winkel voor het publiek geopend te hebben op werkdagen na 18 uur, niet zal gelden op de Donderdagen, Vrijdagen en Zaterdagen, onmiddellijk aan Pasen en aan Pinksteren en op de Dinsdag en Woensdag voor Hemelvaarts dag tot 20 uur. B. en W. hebben zich in verband met bestuur van de Holtense Handelsvereni ging, welk bestuur te kennen gaf, dat op verlenging van het avondsluitingsuur op genoemde dagen voor de andere zaken dan de kapperswinkels, geen prijs wordt gesteld. Wij menen echter, zo zeggen B. en W. in hun toelichting, dat niet alleen de belangen van de winkelier, doch ook die van de consument zeer beslist gediend is met een ruimere verkoopgelegenheid vóór genoemde feestdagen en wij stellen dan ook voor om de verordening, als bedoeld in art. 11 lid 1 der Winkelsluitingswet 1951, aan te vullen met een bepaling, volgens welke het verbod om een winkel voor het publiek geopend te hebben op werkdagen na 18 uur niet zal gelden op bovenbedoelde dagen, tot 20 uur. De heren Wegstapel (Algem, Belang) en Soer (PvdA) deelden mee, dat met een kapper over deze kwestie was gesproken, waarbij hun was medegedeeld, dat de kappers aan een verlenging van het slui tingsuur op Zaterdag geen behoefte had den. Liever, zo werd gezegd, zou men willen beschikken over de Maandagmid dag en avond vóór Hemelvaartsdag. De winkeliers, aldus de heer Soer. doet men zeker geen plezier met openstelling op Donderdag. Vrijdags en Zaterdags vóór de feestdagen open tot 8 uur is meer dan voldoende. Tenslotte werd besloten om de kappers toe te staan de drie dagen, voorafgaande aan de feestdagen, tot 8 uur geopend te zijn en de andere winkeliers in de gele genheid te stellen twee avonden vóór de feestdagen de deur open te houden tot 8 Aankoop van grond voor woningbouw. Zonder, hoofdelijke stemming werd be sloten tot aankoop van gronden in het complex Boskamp van de heren W. Aaf- tink alhier en G. ten Velde te Amstel veen voor resp. f2315,- en f3075,-. Een perceel bouwland, gelegen aan de Peterswaterleiding, werd op voorstel van B. en W. verpacht aan G. W. Maneschijn en cons, alhier voor f50,- per ha., wat voor dit perceel neerkomt op f 30.90. Het perceel zal telkens voor een jaar worden verpacht. Een perceeltje bouwland aan de H. J. Wansinkstraat wordt op voorstel van B. en W. tijdelijk in gebruik gegeven aan de heer Gerh. Aaftink voor f5,- per jaar, onder voorwaarde, dat de pacht ten allen tijde kan worden beëindigd. Woningsplitsing. Zonder hoofdelijke stemming ging de raad" accoord met het voorstel van B. en W. om een bedrag van f525,- toe te ken nen aan de heer W. Veneklaas, Look 47. Het Rijk draagt in de kosten f1575,- bij. Met de heer B. W. Veldhuis werd op voorstel van B. en W. een overeenkomst aangegaan tot afgraving van zand en grint van een perceel in de Holterberg. De heer Veldhuis zal een bedrag van f250,- ineens ontvangen, waarvoor de ge meente 10 jaar mag afgraven. Na ampele bespreking ging de raad ook accoord met het voorstel van B. en W. om het uitbreidingsplan te wijzigen, zo dat op enige terreinen, gelegen ten Oos ten van de Geskesdijk, tussen de Rijksweg naar Rijssen én de spoorweg naar Rijssen, in de buurtschap Look, kleine kampeer- bedrijven en niet voor permanente be woning bestemde gebouwtjes mogen wor den opgericht. Bouw nieuwe hallenschool. 't Was de heer Jansen (P.v.d.A.), die bij punt 13 van de agenda „Rondvraag" de vraag stelde: „Hoe staat het met de nieuwe hallenschool?", waarop de Voorzitter antwoordde: Het bestek is nu bij de drukker en zal wanneer het gereed is direct worden doorgezonden naar het Departement van Onderwijs. De heer Soer zeide, het te betreuren dat deze zaak zo traag loopt en dat alles zo lang moet duren. Wordt aan deze zaak wel hard genoeg gewerkt Wethouder Teeselink (C.H.)Wan neer U de interne zaken wist zou U een dergelijke vraag niet stellen. Talloze be sprekingen, tot soms diep in de nacht, zijn over deze plannen gevoerd. Het bou wen van de school op zich zelf heeft niets te betekenen, maar de bijkomende werken, waarvan ik LT noem de riole ring, vormen grote problemen, die niet in één of twee dagen zijn op te lossen. De heer Derksen (V.V.D)We hadden de grond eerder moeten kopen. De Voorzitter: Maar m'n lieve man, hoe kun je nu zo iets zeggen. In October 1952 werd pas het plan gemaakt en sindsdien hebben B. en W. alles gedaan wat mogelijk was om zo gauw mogelijk te kunnen bouwen. Critiek die ons niet toekomt, neem ik zeer beslist niet en voor een dergelijke opmerking heb ik zeer weinig waardering. De heer Landeweerd (A.R.): Ik had het direct wel bekeken dat de school niet klaar zou komen tegen 1 Sept. a.s. en daarom hadden we dit werk best in eigen beheer kunnen uitvoeren. De Voorzitter: Wanneer we het in eigen beheer hadden gedaan waren we zeker nog niet zo ver geweest als we nu zijn. Langdurig werd bij de rondvraag ook gesproken over de muziektent, die ver plaatst moet worden, nu voor de tent het kantoorgebouw van de dienst van openbare werken is geplaatst. Volgens de Voorzitter ging de heer Westerik (vóorz. H.M.V.) accoord met het ver plaatsen van de tent. De gemeente zal graag mensen beschikbaar stellen om be hulpzaam te zijn bij deze verplaatsing en mogelijk kan het gemeentebestuur nog iets meer aanbieden dan mankracht. We moeten t.z.t. maar eens praten met het bestuur van H.M.V. en het korps moet dan maar met een voorstel ter tafel komen. Er werd wel een suggestie gedaan om de tent in het Boskampplan in te passen, maar dat gaat niet zo ge makkelijk, omdat het hele uitbreiding plan nog in de mist hangt. Voordat het thans veranderde uitbreidingsplan is verwezenlijkt zijn we 10 a 20 jaar verder. Woningbouw. Naar aanleiding van hetgeen in de laat ste notulen door de Voorzitter omtrent de woningbouw is gezegd, deelde de heer Landeweerd (A.R.) mede, dat naar zijn oordeel de particuliere woningbouw voor moet gaan. Hij heeft de indruk, dat al leen die gezinnen zijn bekeken, die bij de gemeente om woonruimte aankloppen, maar men moet niet uit het oog verlie zen, dat er heel wat ingezetenen zijn, die door zelf te bouwen de moeilijkheden willen oplossen. Volgens de Voorzitter worden voor par ticulieren dezelfde maatstaven aangelegd als voor Woningwetgegadigden en wat de verdeling betreft delen B. en W. 't stand punt van de regering: ieder de helft. De toewijzing voor 1953 bedraagt 12 wo ningen, waarvan 6 aan particulieren wer den toegewezen. Er is een verzoekschrift naar Den Haag om extra bouwvolume, maar of we succes hebben moet worden afgewacht. Wethouder Teeselink zou ook heel graag meer bouwvolume beschikbaar wil len stellen voor particuliere bouwers. Hij was het aanvankelijk wat de verdeling be treft met de Voorzitter ook niet eens, maar heeft later ingezien, dat er geen an dere oplossing mogelijk is. Naar aanleiding van een vraag van de heer Soer deelde de Voorzitter mede, dat de reiskosten van de Deventer werklozen, die momenteel in de gemeente zijn te werk gesteld, door het Rijk voor 95 pet. worden betaald. Over de prestaties van de Deventerna- ren, zo deelde de Voorzitte op een vraag van de heer Rietberg (C.H.) mede, kun nen we tevreden zijn. Nadat de heer Soer nog had gewezen op de vieze sloot bij Wegstapel (Diesenplas) en de heer Landuwer had gewezen op de wenselijkheid van het afsteken van de bermen langs het eerste gedeelte van de Larenseweg, volgde sluiting van de ver gadering, die de heer Aaftink (PvdA) wegens ziekte niet kon bijwonen. CHR. JONGE BOEREN ORGANISATIE. De leden van de afdeling Holten van de Chr. Jonge Boeren- en Tuinders Orga nisatie (CJBTO) kwamen Donderdag avond 26 Maart j.l. in gebouw „Reho- both", onder voorzitterschap van de heer W. Aanstoot, in vergadering bijeen. De heer Aanstoot opende deze vergade ring met gebed, na liet gemeenschappelijk zingen van Psalm 19 1 en het lezen van Psalm 75. Na het lezen der notulen kwamen en kele ingekomen stukken in behandeling, waaronder een schrijven van het Provin ciaal Bestuur betreffende de Bondsland- dagen, die 19, 20 en 21 Mei te Ommen gehouden zuilen worden. Met de plaatse lijke afdeling van de Chr. Boerinnen Plat telands Bond zal in deze contact worden opgenomen voor gezamenlijk bezoek aan deze bondsdag. Uitvoerig werd verder gesproken over de varkensmestwedstrijd en de kalver- opfokclubs. Bij de vorige varkensmest- wedstrijd werd per varken een premie gegeven van f5,- (i'2,50 door de GOS en f 2,50 door de Coöp. Landbouwvereniging „Holten''), doch dit zal nu niet weer het geval zijn. Dit premiestelsel heeft het vorig jaar enorm veel geld gekost, doch wat erger is: men heeft het beoogde doel (verbetering bacon type) slechts zeer ten dele bereikt. Bij deze mestwedstrijd zal alleen dan de premie van f2,50 per varken worden uitbetaald, als het varken geklasseerd wordt in AI. Voor deze varkensmes twedstrijd bleek bij de CJO-ers flinke belangstelling te bestaan, evenals voor de kalveropfokclubs op welk terrein zal worden samenge werkt met de afd. „Jong Holten BOO". Door de heer II. Aanstoot H.zn. werd een inleiding gehouden over het onder werp: „De verbouw van haver en bieten". Op dit onderwerp volgde een geani meerde bespreking, waarbij de ervarin gen, die met de verschillende rassen werden opgedaan, werden uitgewisseld. Na gehouden rondvraag werd deze ge- animperde vergadering door de heer PI. Aanstoot met dankgebed gesloten. BESCHERMING BURGERBEVOLKING. Kringhoofd v. Dijken: Holten gaf zeer goed voorbeeld. In één der lokalen van de o.l. Dorps school alhier werden de eerste lessen ge geven van de cursus „Bescherming Bur gerbevolking" door de instructeur, de heer E. Lirabeek, wachtmeester der Rijks politie alhier, die tot instructeur werd opgeleid door adjudant Petter. Voordat met de cursus werd begonnen werd het woord gevoerd door burge meester Mr. W. H. Enklaar, die de 40 leden van de beide blokploegen dank bracht voor dc door hen betoonde be- bereidwiiligheid door zich op te geven als lid van de blokploeg en het volgen van de lessen. Voor de door U opgebrachte burgerplicht, of juister gezegd „noaber- plicht", te|n tijde van nood, ben ik Ujier- soonlijk zeer erkentelijk en de hele ge meenschap van Holtenaren mag U hier voor dankbaar zijn. We moeten de wer kelijkheid, aldus de burgemeester, onder ogen zien en rekening houden met on verhoopte dingen en we moeten voorbe reid zijn. Het zou heel erg zijn, wanneer we onszelf op een bepaald moment ver wijten moesten maken, dat we niet had den gedaan wat we hadden moeten en kunnen doen. Burgemeester Enklaar sprak vervolgens woorden van dank tot de heer P. A. van Dijken, hoofd van kring 5 BB, tot de heer Petter, tot de blokhoofden, de he ren G. Bouwhuis en A. Snijders, tot de instructeur, de heer E. Limbeek en tot de heer G. G. Bal, die allen hun beste krachten hebben gegeven bij de opbouw van de Bescherming Burgerbevolking in deze gemeente. Moge de gegeven tijd en de tijd, die nog gegeven zal worden, nodeloos gege ven tijd blijken, zo besloot burgemeester Enklaar. De heer P. A. van Dijken te Rijssen, hoofd van kring 5 BB, waartoe behoren de gemeenten Den Ham, Hellendoorn, Holten, Rijssen, Vriezenveen en Wierdenj sprak er zijn grote voldoening over uit, dat Holten als enige gemeente van kring 5 reeds nu kan starten met de opleiding van 2 volledig bezette blokploegen. GEZELSCHAP JOHAN KAART. Naar wij vernemen zal op Maandag 13 April a.s. in het Parkgebouw te Rijssen het stuk „De vier Mullers." worden op gevoerd. Dit stuk vol Joodse humor, waarmee het gezelschap Johan Kaart thans op tournee is, trekt dag aan dag volle zalen. Het is verheugend, dat nu ook Rijssen en omstreken de gelegenheid geboden wordt van het mooie spel van dit toneelgezelschap te genieten en we twijfelen niet of tal van ingezetenen zul len deze uitvoering gaan bezoeken. Men lette op de advertentie in het nummer van volgende week. HOOFD VAN DE U.L.O. In de Dinsdagavond gehouden raadsver gadering deelde burgemeester Enklaar mede, dat B. en W. in overleg met de In specteur de volgende voordracht hebben opgemaakt voor hoofd van de Ulo-school: 1. J. Sinnema, hoofd U.L.O.- en L.O.- school te Kollum. 2. P. S. Gorter, hoofd U.L.O.-school te Balk. 3. G. v. d Meer, hoofd U.L.O.-school te Bolsward. Aangezien er eerst een hoofd benoemd moet zijn voordat tot het benoemen van onderwijzers kan worden overgegaan, zal er reeds Donderdag 9 April weer verga dering van de raad zijn, in welke ver gadering een hoofd zal worden benoemd. De drie candidaten alle uit Fries land hebben voor die tijd gelegenheid om een bezoek te brengen aan B. en W. en de leden van de raad. GESLAAGD. Onze plaatsgenoot, de heer B. J. Dijkink, Beuseberg, slaagde te Hengelo (Ov.) voor het eindexamen Rijkslandbouwwinter- school. Jaarvergadering Herv. Mannenver. Vrijdag 27 Maart j.l. kwam de Herv. Mannenvereniging in het gebouw Irene in jaarvergadering bijeen. De voorz. de heer E. J. Koopman, opende de verga dering met gebed en samenzang van Psalm 138 1, waarna allen welkom werden geheten, in het bijzonder de vrouwen der leden en de afgevaardig den der Geref. Mannenvereniging. De secretaris, de heer H. J. Westerik, hield een uitvoerige bijbelinleiding over Joh. 12 1—19. In de pauze werden tractaties aan geboden. Hierna las de secretaris de notulen der vorige jaarvergadering en het jaar verslag, dat in dichtvorm was gesteld. De penningmeester, de heer J. Aal- tink bracht het financieel verslag uit. Hij kon de boeken afsluiten met een voordelig saldo van f 26.77. De kascommissie deelde bij monde van de heer Joh. Koopman mede, dat boeken en kas in orde waren bevonden. Als kascommissie werden door de voor zitter aangewezen de heren D. J. Kui per en Joh. Koopman. De heer Knijff droeg enige komische voordrachten voor en de heer Kroon sprak over het onderwerp: „Het pakje over de muur". Namens de Geref. Mannenvereniging sprak de heer Rietman en wenste ons Gods beste zegen toe voor het nieuwe jaar. In de rondvraag werd de suggestie gedaan, om gezamenlijk een reisje te maken naar de bloemententoonstelling FLORA. Spontaan werd dit voorstel aanvaard. Ds Knipscheer sprak tenslotte een slotwoord naar aanleiding van enkele verzen uit Efeze 6. Nadat gezongen werd gezang 112:1 ging deze voor in dankzegging. Het was een goede avond en allen keerden voldaan huiswaarts. De N.R.V.-filmavond. In onze aankondiging van de N.R.V.- filmavond op Zaterdag 4 April a.s. in Amicitia, in ons vorige nummer, is ver meld, dat deze avond gratis toeganke lijk zou zijn. Deze mededeling berust op een misverstand. Wij bedoelden te zeggen, dat zij voor ieder toegankelijk is, d.w.z. voor leden zowel als niet-leden van de Reisvereniging, maar niet zonder betaling van een bijdrage in de kosten. Ter dekking hiervan moet nl. een toe gangsprijs worden geheven van 50 ct voor leden en 75 ct voor niet-leden. Maar de avond welke hiervoor gegeven wordt, is deze kosten ten volle waard. Wij verwijzen in dit verband naar de annonce in dit nummer.

Holtens Nieuwsblad | 1953 | | pagina 2