Toch Pasen* Plaatselijk Nieuws No. 13. Jaargang 5. ZATERDAG 4 APRIL 1953. Verschijnt elke Zaterdag. NIEUWSBLAD De abonnementsprijs van du blad bedraagt f 1.15 p. kwartaal Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad" te Holten. Telef. K 5J/.8S - 23Jf Adv.-prijs115 m.m. d contant1.50. Iedere m.m. meer 0.06 De Heer is waarlijk opgewekt en is etan Simon verschenen. Luc. 24 34 N.V. Laten we er maar eerlijk mee voor de dag komen: We „zitten" er een beetje mee of een heleboel! met dat Paasfeest. Zeker, 't is o zo gemakkelijk om blij te zijn en in een feestelijke stem ming deze dagen door te brengen; daar zorgen immers diverse dingen wel voor, zoals eieren en kr entebrood, uitgaan of visite ontvangen. En wanneer we er bij stil staan, wat we alzo zullen gaan doen op die twee vrije dagen, och, dan is het net, of we de wereld in een doosje heb ben. Nee, zó bezien is het niet moeilijk om feest te vieren; om een vers in te zetten van lof en aanbidding. Ik denk aan dat bekende lied: Wees gegroet, Gij eersteling der dagen! 't Is alsof er iets naklinkt en terugkomt van de oude glorie: Hosannah, gezegend Hij, Die daar komt in de naam des Heren. Het is feest op 5 en 6 April! iDe kerk zal het uitjubelen. Het zal gezegd of ge zongen worden: De dood is overwon nen!... Wij kunnen vrolijk grafwaarts gaan! Ja, dat klinkt prachtig. Wat 'n zware woorden! Wat een moed om zo iets te zeggen! Want daar zitten wij nu juist vaak mee: worden er niet dagelijks dui zenden graven gedolven? Gaat ook hier niet herhaaldelijk de droeve lijkstoet voorbij? En wanneer een geliefde van ons heengegaan is en om het zo eens te zeggennóóit meer terugkomt Toch doen wij allemaal op onze beurt en op onze wijze uitbundig mee op de paasdagen, 't Is ook zon „gezellige" tijd; zo in het vroege voorjaar, wanneer de tere sprietjes van het jonge koren parmantig hun stengeltjes omhoog ste ken en de bomen beginnen uit te botten. Maar indien we wat dieper nadenken, beseffen we al gauw, dat dit niets te maken heeft met de paasboodschap, zo als de bijbel ons die geeft. Zeker, we zijn blij, dat het pasen is geworden; dat hèt graf leeg is en dat de Heer, de Heiland leeft! Maar ja, wanneer we dan weer de harde werkelijkheid van iedere dag zién, dan lopen we vast met dat: de dood is overwonnen. Met Kerst was het zo heel anders. Dat blijde gebeuren spreekt ons allen aan. Het houdt je bezig en die tintelen de kaarsjes in de kerstboom het is alles zo echt blij! En de boodschap: alzo lief heeft God de wereld, dat Hij Zijn eigen Kind gegeven heeft, die bood schap laat je niet koud. Geen mens! En tóch we vieren ook dit jaar weer Paasfeest. Dat mogen wij doen. Want: de Heer is waarlijk opgewekt en als ge het nog niet geloven wilt: Hij is ook gezien door Petrus! Petrus: de man, die nog zo kort ge leden z'n Heiland, z'n Meester, tot drie maal toe verloochend heeft! Petrus, haantje de voorste, de aanvoerder; de spreekbuis van de andere discipelen. Petrus, die het beleden 'had: Jezus, Gij zijt waarlijk de Zoon van God! Aan deze man is Jezus verschenen, nadat alles zo afschuwelijk donker en uitzichtloos geworden was: daar op Golgotha, toen Jezus de laatste adem had uitgeblazen. Maar nu De Heer is waarlijk op gestaan de dood overwonnen! Het graf leeg! Lezer, zet dat eens goed in uw ge dachten vast. Kunt u dat niet? Kunt u het niet geloven? Ik kan dat begrijpen, omdat noch u, noch ik deze wonderlijke boodschap van Pasen ooit uit ons zelf geloven kunnen, laat staan begrijpen. En toch daar hebt u weer dat merkwaardige woordje: toch! en toch: Het graf is leeg. Gelukkig! want nu mogen wij het weten, dat Jezus leeft. Dat we dus niet met een dode God te maken hebben. Dat betekent, dat wij nu onze handen kunnen vouwen en bidden! Want we spreken niet tot dovemans oren, integendeel: God hóórt naar óns! God hoorde naar Petrus, toen hij daar na de verloochening bitter weende; en daarom zocht Jezus in Zijn grote liefde hem nu ook weer op. Hem, Simon Petrus. Het staat er niet voor niets! Omdat Petrus blij is (je moet hem maar eens horen preken in Jeruzalem, weken later!), daarom weten wij, dat ook wij, nu met Pasen evengoed als met kerstfeest, blij mogen zijn! Nog eens: wij zitten met het „Paas- wonder". Goed, maar laten we nu wéér eens eerlijk zijn: hebt u nog nooit in uw leven ondervonden, dat Jezus leeft? Om u wat op weg te helpen: herinnert u zich nog dat ogenblik, toen u als door het oog van een naald ging? Weet u nog, hoe God u sterkte in die moeilijke ogenblikken? En u bent toch nog niet vergeten, dat aangrijpend ogenblik, dat uw geliefde stamelde: Veilig in Jezus' armen? Jezus leeft! Simon Petrus eerst zat hij diep in de put: zijn Heer is weg; hij verloochende Hem; later, toen Jezus aan hem verscheen, was hij blij en nog later klinkt het uit Jezus' mond, Petrus tegen: Weid Mijne schapen. Eerst donkerheid; toen licht, omdat Jezus Christus werd opgewekt. Hij leeft! Dus tóch Pasen! En wij? Als wij zien op Jezus in ge lovig vertrouwen, dan wordt het ook voor ons een blij paasfeest. Ziende op Jezus. Daar gaat het om. Dat is het geheim, maar ook dé op lossing! En dan is het ook voor ons: tóch Pasen. Ds J. H. Israël. KLEUTERCURSUS VAN HET GROENE KRUIS. Het Bestuur van het Groene Kruis alhier verzoekt ons het volgende mede te delen: Vanwege de Prov. Overijsselse Com missie ter bevordering van de hygiëne van Moeder en Kind zal bij voldoende deelname het aantal cursisten moet ongeveer 20 bedragen door zuster En- gelkes uit Hengelo een kleutercursus worden gegeven. De cursus zal bestaan uit 5 lessen en is toegankelijk voor moe ders, die een moedercursus gevolgd heb ben en zelf kleuters hebben. Zij zal ge houden worden op Donderdagmiddag van 23.30 uur in een nader aan te geven lokaal en beginnen op Donderdag 23 April a.s De cursus is weer gratis. Aanmelding voor deelname aan deze cursus moet geschieden vóór of op Za terdag 11 April bij zuster Ronner (Kerk straat) of bij de secretaris, de heer G. Brands, Burg. v. d. Borchstraat. OUDERAVOND O.L. DORPSSCHOOL. Woensdag werd in „Amicitia" de fees telijke oudervand der O.L. Dorpsschool gehouden, onder leiding van het hoofd der school. Om kwart voor acht opende de heer B. H. Brouwer de bijeenkomst en heette de aanwezigen hartelijkwel kom. In het bijzonder richtte hij zich tot de burgemeester, Mr V/. H. Enklaar, die als hoofd van de gemeente was uitge nodigd en tot de schoolarts, Dr C. L. Bense, die verder op de avond nog een agendapunt zou verzorgen. Hierna werd het gordijn opgetrokken en kwamen de kabouters in het tover- j achtige schijnsel der gekleurde lichten te staan. Er werd een stukje kindertoneel vlot gespeeld, „Marjolijntje en het gou- den jurkje", ingestudeerd onder leiding van mej. W. E. Wolters, geassisteerd j door haar zuster, mej. J. H. Wolters, i beiden onderwijzeressen aan de O.L. j Dorpsschool alhier. Marjolijntje was een enigst kindje, een prinsesje, dat in alles haar zin kreeg, tot aan vierkant gebak- ken pannekoeken toe. Wanneer ze echter 'n gouden jurkje begeert, driftig stamp voetend, zijn de ouders ten einde raad. In kabouterland wordt ze echter opge knapt en verdient ze tenslotte het gou- j den jurkje door een braaf en deugdzaam leven, tot grote voldoening van haar ouders. Het stukje werd gespeeld in twee I bedrijven en maakte een zeer goed ver- t zorgde indruk. De dansende elfjes en j vrolijke kabouters brachten veel leven in de tonelen. Als hoofdpersonen kunnen j vermeld worden de koning (Egbert van j Schooten), de koningin (Mientje Lam- mers), de prinses Marjolijntje (Joke Vosman), de kabouterkoning (Jan van Beek), terwijl nog meerdere jongens en meisjes kleinere rollen hadden ingestu deerd. Aan 't slot van het tweede be drijf werden de dames Wolters bloemen aangeboden en de kinderen getracteerd. De heren H. van Zeben en W. Kiestra verzorgden met de heer J. van Bruggen de toneelaankleding, terwijl laatstge noemde eveneens de verlichting bedien de. Muzikale begeleiding werd gegeven door mej. E. T. v. d. Zwaag (piano) en de heren A. P. de Jonge (cello), L. J. Pel (viool) en B. H. Brouwer (viool). In de pauzes zongen de aanwezigen, begeleid door de muziek enige liederen, terwijl de zesde klas onder leiding van haar leerkracht, de heer L. J. Pel, op zeer verdienstelijke wijze diverse liedjes ten beste gaf, spontaan met applaus be loond. Voor het naar huis gaan werden ook die leerlingen getracteerd. Vier leden der oudercommissie moesten periodiek aftreden. Drie waren herkies baar en werden met gx'ote meerderheid van stemmen herkozen, t.w. de heren H. J. Beltman, H. J. Pasop en H. W. Veneklaas. De secretaris-penningmees ter, de heer A. J. Aanstoot, was wettelijk niet weer herkiesbaar. De heer Brouwer sprak woorden van dank en roemde zijn ijver en toewijding als oudercommissie lid. Practisch altijd aanwezig op verga deringen en nauwgezet in het beharti gen van zijn taak. De vacature werd ver vuld door de verkiezing van de heer J. Reilink. De gekozenen namen onder dank voor het in hen gestelde vertrouwen, de benoeming aan. Als leden van het stem bureau hadden gefungeerd de heren J. A. Broekhuizen, J. Derksen en H. Soer. In de pauze werden er loten verkocht tot dekking van de kosten, terwijl de oudercommissie thee aanbood. Na de pauze kreeg Dr C. L. Bense het woord voor zijn onderwerp: „Prac- tische wenken van de schoolarts". Plij sprak over de waarde van kinderuitzen ding en de nazorg, over voeding, rein heid, sport, gymnastiek, e.d. Hij wees er op dat we het kind tegen velerlei heb ben te beschermen en aan de andere kant moeten leiden. Ook de geestelijke verzorging moeten de ouders niet ver waarlozen. Het schoolhoofd dankte de spreker voor zijn duidelijk betoog en bood hem als bewijs van erkentelijkheid een doosje sigaren aan. Door mej. G. den Heijer, die de loten trok, werden verschillende aanwezigen verrast met een prijs. Verschillende prij zen waren spontaan aangeboden door voorstanders van de openbare school. Het hoofd van de school bracht allen die meegewerkt hadden tot het slagen van deze mooie avond hartelijk dank en sloot de bijeenkomst. ER ZULLEN VEEL PAASVUREN BRANDEN. Het aantal Paasvuren, waarvan wij al een overzicht gaven in ons vorig num mer, is weer met een tiental toegenomen. Er zullen n.l. ook nog vuren worden ont stoken bij J. Janssen (Manenschijn) in Dijkerhoek, J. Pasop op de Borkeld, H. W. van Schooten te Neerdorp, A. Haver slag in Espelo, W. Stevens aan de San- geldijk, Joh. Meijer in het dorp, H. W. Veneklaas in Look, PI. Klaasses in Espelo, E. Jansen te Neerdorp en J. A. Podt in Waterhoek. Niet alle vuren zullen even groot zijn, maar het oude gebruik wordt hier toch in ere gehouden. VOORJAARSSHOW VAN DE FIRMA WONNINK EEN GESLAAGD MODEFESTIJN. De Modeshow, welke de fa. E. Won- nink Maandagmiddag en -avond in Ami citia arrangeerde, is weer een gezellige samenkomst geworden, die de harten van talrijke vrouwelijke ingezetenen en niet-ingezetenen ver werd heeft, door de prachtige en begeerlijke voorjaarsmodel len, welke hen hier werden getoond. De smaakvol ingerichte zaal baadde in een zee van licht, en zij was weer zodanig ingericht, dat de getoonde mo dellen goed van alle kanten kondèn wor den opgenomen. Het waren dezelfde mannequins als bij de herfstshow, welke de talrijke man- telcostuums, japonnen, blouses, mantels en toppers voordroegen en zij hebben hun taak weer met veel gratie en charme verricht. Mevr. J. Kint-Couperus uit Rijssen gaf voor de microfoon'een toelichting op de getoonde modellen. Namens de fa. Won- nink heette zij de talrijke aanwezige da mes met enkele vriendelijke woorden wel kom. en deelde o.a. mede, dat alle model len de andere dag uit voorraad lever baar waren. In een zeer gevarieerde opvolging wer den hierna door de mannequins getoond mantelcostuums in mooie tinten, Kübler japonnen, chique swaggers, eenvoudige zomerjurkjes, maar ook chique geklede japonnen, jonge meisjestoppers in spre kende kleuren, een sportieve combinatie van jasje, broek en blouse, regenkleding, aangesloten mantels van zuiver wollen stof, zeer aparte streep swaggers, zomer jurken van dupionzijde en enkele zomer japonnetjes van de nieuwe stof Ever- glaze, en nog tal van andere modellen, te veel om allemaal op te noemen. Opvallend was het aantal prachtige swaggers in ribstof in zeer gedistingeer de kleuren, o.a. een prachtige witte man tel, welke de bewondereing van alle da mes moet hebben opgewekt. En voorts de toppers in de nieuwe stof „alpalaine" genaamd. Maar niet alleen voor jonge meisjes en vrouwen viel hier zeer veel te bewonderen, ook voor de dames op leeftijd werden prachtige mantels, ja ponnen en blouses voorgedragen, o.a. de hier zeer gewilde prachtige zwarte wol len mantels. Wij doen een greep uit de vele model len en noemen nog no. 18, een gestreepte swagger, een prachtige mantel; no. 23,, een deux-pièce in jersey; het Doris Day jurkje voor f 19.75, de witte alpalaine topper, welke onder no. 35 getoond werd, een twekapakje (deux-pièce), dat in tal van kleuren geleverd kan worden, en nog tal van aardige zomerjurken met gedis tingeerde bloemmotieven, enz. De hoed jes, welke de mannequins droegen, wa ren beschikbaar gesteld door de fa. Böc- kerink'te Rijssen, de sieraden van de fa. H. J. Bouwhuis en Zn., de tassen van de fa. Steunenberg, terwijl de heer Joh. van Geenhuizen de kapsels verzorgde. De bloemen, welke de zaal sierden, waren beschikbaar gesteld door de fa. v. d. Vlies. De show werd besloten met een bruids stoet, met een chique bruidspaar en bruidsmeisjes in prachtige nylonjurkjes, terwijl ook de bruidsmoeder hierbij een prachtige japon toonde. Onder de tonen van het bruidskoor uit de Lohengrin schreed de stoet door de zaal, van alle zijden zeer bewonderd en met een har telijk applaus beloond. De heer Beijers zeide aan het slot, dat dit initiatief van de fa. Wonnink zeer toe te juichen is en dat het motto moet zijn al zal zij dat zelf wellicht niet zo open lijk willen zeggen „koopt in de vreem de niet, wat eigen plaats U biedt". Hij dankte haar dan ook en alle medewer kenden voor deze mooie show, welke niet alleen was een feest van fleur en kleur, maar ook een feest van lijn en gratie. TRAGISCH ONGEVAL. In de buurtschap Beuseberg heeft zich Woensdagmiddag een tragisch ongeval voorgedaan. De 70-jarige echtgenote van de heer D. J. Paalman, Beuseberg 145, Wa. Wesseldijk, werd door een kleinkind be wusteloos in de schuur aangetroffen aan de voet van een laddertje, waarmee men op de hiele gaat. Wat er precies gebeurd is, valt niet te zeggen, omdat niemand er getuige van geweest is, maar toen zij werd gevonden, bloedde zij erg uit een Van haar oren. Dokter Nagelhout consta teerde dan ook een schedelbasisfractuur. Zij is enige uren later aan haar verwon ding overleden. VEEL BELANGSTELLING VOOR KALVEROPFOKCLUBS. Woensdagavond vergaderden in de La gere Landbouwschool de besturen der Chr. Jonge Boeren Org. en Jong Holten B.O.O. om te spreken over de te houden kalveropfokclubs. Besloten werd tot het vormen van een regelingscommissie, waarin de vol gende heren werden benoemd: B. Cats, voorzitter (Jong Holten), G. Brinks, secretaris (C.J.O.)Joh. Éoode W.Fzn., penningmeester (Jong Holten)J. W. Hulsman, lid (C.J.O. Het doel van deze kalveropfokclubs is de animo voor de fokkerij te stimu leren. Zowel bij de C.J.O. als bij „Jong Hol ten" bestaat flinke belangstelling voor de kalveropfokclubs en tot.nog toe gaven een 40-tal leden zich reeds voor deelname op. De keuring van de kalveren zal plaats hebben op de fokveedag in de a.s. herfst. Voor deelname aan de kalveropfokclub bestaat nog gelegenheid, maar opgave moet thans direct bij één der commissie leden plaats hebben. A.R. JONGEREN BIJEEN. Woensdagavond kwam de Anti-Revo lutionaire Jongeren Studieclub in verga dering bijeen in gebouw „Rehohoth". De leiding berustte bij de voorzitter, de heer H. Beltman. Deze opende de vergadering met ge bed, nadat gezongen was Gez. 18 1, 2 en 3 (Geref. bundel) en gelezen was Openb. 1 119. In verband met het a.s. Paasfeest, stel de de voorzitter in zijn openingswoord de vraag aan de orde: „Wat heeft de poli tiek met Pasen te maken?" De voorzit ter betoogde dat de paasboodschap de basis is, waarop we onze politieke activi teit hebben op te bouwen. De boodschap van Pasen is: „Christus Triumfator Wereldimperator". Christus onze Koning heeft overwon nen en bouwt nu als Overwinnaar Zijn Imperium op, waarbij hij ons allen mobi liseert om mee te bouwen en mede te strijden, om Zijn Koninkrijk te vestigen, ook op het terrein van het politiek en staatkundig leven. De opstanding van Christus vieren we niet alleen binnen de kerkmuren. Christus' verlossingswerk en Zijn over winning is wereldomspannend, is van de grootste betekenis voor alle terrein des levens. Daarom kan ook op een politieke samenkomst zoals deze A.R.J.O.S.-ver- gadering gesproken worden over het Paasgebeuren, de opstanding van Jezus Christus. Als Christus niet was opgestaan zou heel onze christelijk-politieke actie onzin zijn. Maar nu wij weten dat Christus leeft en overwonnen heeft, kimnen en moeten wij strijden in Zijne kracht. Want Hij leeft en wij zullen leven, ook al vallen wij in de strijd. Na dit openingswoord werden de no tulen gelezen door de secretaresse, mej. D. Hazewinkel. Vervolgns hield mej. D. Dijkink een inleiding over 't onderwerp: „Overheid en maatschappelijk werk". Op duidelijke wijze zetten zij uitéén, dat 't aanstellen van gezinsverzorgsters en sociale werksters in de eerste plaats een taak is der kerk, met name der dia conie. De Overheid heeft ook hier alleen een aanvullende en stimulerende taak. Bij de eenvoudige doch zeer leerzame bespreking, die volgde, werden nog heel wat practisehe vragen behandeld. Na de pauze gaf de heer A. Dijkink het politiek maandoverzicht. De heer Dijkink stond inzonderheid stil bij de nieuwe Zondagswet, de rege ringswisseling in Moskou en het bezoek van Tito aan Engeland. De bespreking concentreerde zich op de Zondagswet. Vooral het standpunt der S.G.P. kwam ter sprake. Duidelijk kwam uit bij de con clusie, dat de overheid wel een taak heeft ten opzichte van de Zondagsrust, maar niet ten opzichte van de Zondagsheili ging. Zij mag geen gewetensdwang toe passen. Op 24 April zal D.V. de volgende ver gadering worden gehouden. Gezongen werd nog: „In het kruis zal 'k eeuwig roemen", waarna mej. D. Dij kink voorging in dankgebed. AGENDA Zaterdag 4 April: Filmavond over Z. Afrika van de Ned. Reisvereniging in Amicitia om 8 uur. (Zie adv.) Zaterdag 4 April: Laatste dag opgave voor Voor j aars vergadering Plattelandsvrou wen in het Parkgebouw te Rijssen. Maandag 6 April (2e Paasdag): Paas- weide bij „De Dikke Steen" (zie annonce). Paasmaandag vanaf 3 uur: Dansen bij hotel Müller, Deventerweg (zie adv.). Dinsdag, 7 April 8 uur: Openbare Lezing Wachttoren Genootschap in zaal Vos man. (Zie adv.) Donderdag 9 April 8 uur in café Vrug- gink: Ledenvergadering van de Motor en Automobielclub „De Holterberg". Donderdag 9 April 8 uur: Vergadering Herv. Vrouwenver. in Irene. Donderdag 9 April 7.30 uur: Verzilvering vacantiebonnen zegelboekje le halfjaar 1953 van schilders, wegen- en bouwbe drijf bij P. F. van Doom, H. J. Wan- sinkstraat 25. Zaterdag 11 April: Laatste dag voor op gave déelname Kleutercursus Groene Kruis. Zie desbetreffend bericht. Maandag 13 April 8 uur: Openbare lezing Wachttoren Genootschap in zaal Vos man. (Zie adv.) Dinsdag 14 April: Laatste dag opgave v. Zomeruitstapje Plattelandsvrouwen n. Bloeiende Betuwe en Zeist. Bezoek aan Sola-fabrieken. 20-25 April: Afhalen goederen Protes tantse Kleuterschool. Woensdag 22 April 7 uur: Jaarlijkse Alg. Ledenvergadering Coöp. Boerenleen bank in hotel Vosman. (Zie adv.) Donderdag 23 April 2 uur: Aanvang van Kleutercursus Groene Kruis. Vrijdag 24 April 7.30 uur: Vergadering afd. Holten Plattelandsvrouwen. Cause rie van de heer J. v. d. Berg over het schikken en verzorgen van bloemen. 13-16 Mei: Bazar Prot. Kleuterschool. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIN BURGERLIJKE STAND. Geboren: Aaltje Gerrigje, dv. G. Boode en A. H. Brinkman, Espelo 73. Overleden: W. Wesseldijk, 70 jr., echtg. van D. J. Paalman, Beuseberg 145. B. J. Vukkink, 17 maand, Espelo 22 (overleden te Deventer). GEVONDEN VOORWERPEN. Een gebreide wollen das; een imitatie paarlsnoer; een postduif. Inlichtingen op het Groepsbureau der Rijkspolitie, Oranjestraat 55 (tel. 352). PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Kerk. Holten. 8.30 uur Ds Knipscheer (Paaszangdienst met mede werking van het Kerkkoor) en 10.30 uur Ds Knipscheer. 2e Paasdag 10 uur Ds Lentz van Hellendoorn. Dijkerhoek. 10 uur Ds Verbeek Wolt- huys van Hellendoorn. In alle diensten Paascollecte. Geref. Kerk. 10 en 3 uur Ds Hoogkamp. 2e Paasdag 10 uur Ds Ploeger v. Goor. Tijdens de Paasdagen is de derde col lecte bestemd voor de Kas Alg. Chr. Doeleinden. OUD-PLAATSGENOOT GESLAAGD. Onze oud-plaatsgenoot, de heer A. Ulf- man, adjunct-commies ter secretarie te Papendrecht, slaagde dezer dagen voor het le en 2e deel van het diploma Maat schappelijk werker. TWEE PLAATSGENOTEN IN DE RONDE VAN ZWOLLE. Henk Brinks en Willy Lammers zul len Paasmaandag deelnemen aan de Ronde van Zwolle. Deze heren komen uit bij de Nieuwelingen. De wedstrijd gaat over 4-0 kilometer (20 ronden van 2 kilometer). Succes, jongelui! AANTAL SLACHTINGEN. In het afgelopen kwartaal werden in 't gemeentelijk abattoir geslacht 1217 runde ren, 16 kalveren, 57 nuka's en 25 var kens. Het aantal huisslachtingen bedroeg 73 runderen, 5 pinken, 196 varkens, 1 schaap en 1 geit Vrijstelling en uitstel van de dienst. Aan de dienstplichtige H. J. Kolkman in het Neerdorp van de lichting 1952, is een jaar vrijstelling verleend, wegens persoonlijke onmisbaarheid. De dienstplichtige P. Harting kreeg uitstel wegens emigratie naar Nieuw- Zeeland en de dienstplichtige H. E. Kemper werd uitstel verleend tot het tijdstip, dat zijn broer uit de werkelijke dienst komt. Aan de dienstplichtigen der lichting '52 H. J. Vórkink te Holterbroek en D. B. Nijland te Espelo is voor een jaar vrij stelling van de dienst verleend wegens persoonlijke onmisbaarheid. Aan de dienstplichtige J. Spakman, waarnemer van de zaken van onze plaats genoot, de heer Spakman, werd een jaar uitstel verleend.

Holtens Nieuwsblad | 1953 | | pagina 1