n 5 ƒ18 1AL] V£ Plaatselijk Nieuws Druk bezochte O. L.M.-vergadering WINKELWEEK van 26 Nov. t.m. 6 Dec. AGENDA No. 49. Jaargang 4. ZATERDAG 6 DECEMBER 1952. Verschijnt elke Zaterdag, er sa OLTENS NIEUWSBLAD pni z IST4 srsch De abonnementsprijs van dit blad bedraagt f 1.15 p. kwartaal Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad" te Holten. Telef. K 5Jt8S - 23Jf Adv.-prijs115 m.m. (d contantf 1.50. Iedere m.m. meer f 0.06 IC Het verzekeringswezen vraagt de aandacht. Tal van punten voor de wintervergadering in Zwolle. De afdeling van de O.L.M. hield Woensdagavond in hotel Holterman een druk bezochte ledenvergadering onder voorzitterschap van de heer J. H. Sprok- kereef. Of het in verband stond met de grabbelton van de winkelweek of dat men benieuwd was naar de agenda van de wintervergadering der O.L.M., welke op 10 Dec. te Zwolle gehouden wordt, is ons niet bekend, het was in elk geval een goede vergadering, waarvan de bezoe kers weer wat hebben kunnen opsteken. Ook de lezing over „Verzekeringsaange legenheden" door de heer Gunst van de O.B.F., heeft er zeker toe bijgedragen. In zijn openingswoord, met 'n speciaal welkom aan de landbouwleraren, de heer Gunst en de pers, hield de heer Sprokke- reef een korte beschouwing over de hui dige situatie in de landbouw. Van zijn woorden tekenden wij het volgende op „Wanneer we de economische toestand van nu met die van vlak na de oorlog vergelijken, dan zien we duidelijk het grote verschil. Na 1945 een enorme vraag naar producten, waarbij ruime geldmid delen aanwezig waren, nu een steeds toe nemende productie en is het de kunst een lonende en quantitatief voldoende af zet te vinden en te behouden. In de gunstige ontwikkeling van onze handelsbalans, aldus de heer Sprokke- reef, heeft de uitvoer van landbouwpro ducten een flink aandeel, n.l. 40 van de waarde van de totale export. Ondanks de daling van de melkproductie in 1951 en 1952 vertoont de totale uitvoer van zuivelproducten een sterke stijging. De waarde van de totale zuivelexport over de eerste 8 maanden van 1951 steeg n.l. van f 430 millioen tot 541 millioen over hetzelfde tijdvak in 1952. De boter had een iets grotere uitvoer, doch de uitvoer van kaas, condens en melkpoeder ver toonde een sterke stijging, waardoor de verschuivingen in de verwerking van de melk wel zeer sterk naar voren treden. Ook worden elk jaar meer eieren ge ëxporteerd, t.w. over 8 maand van 1951 829 milloen stuks, waarde 120 millioen gulden, eerste 8 maand van 1952 871 milioen stuks, waarde 137 millioen gul den. Een belangrijk artikel, aldus de heer Sprokkereef, is onze bacon, alhoewel de uitvoer een paar maand heeft stil gele gen, zodat dit jaar geen recordcijfers te verwachten zijn, was toch die uitvoer over die 8 maanden 88 millioen1 gulden tegen 68 millioen over die maanden in 1951. De uitvoer van levend vee is als ge volg van het optreden van mond- en klauwzeer sterk teruggelopen. Door in enting en afslachting is het kwaad be dwongen, zodat het exportverbod kan worden opgeheven. Het geheel overziende, kan worden ge constateerd, dat het verloop van de agra rische export 1952 gunstig is, terwijl redelijke prijzen konden worden gemaakt. Met uitzondering dan van het fruit, waaromtrent ongerustheid bestaat, en van ons varkenvlees, waarvoor de prij zen minder goed lijken. De toekomst van ons kwetsbaar land bouwbedrijf is, aldus spr., onzeker. Een doeltreffende Europese samenwerking zou wellicht meer zekerheid geven voor een ruime en lonende afzet. Daarbij is het nodig, dat we steeds betere verede- lings- en kwaliteitsproducten produceren tegen de laagst mogelijke kostprijs. Daar mede is het mogelijk te concurreren op de wereldmarkt en voldoende afzet te vinden. Daarvoor is het, mede gezien ons bevolkingsoverschot, nodig, dat we in tensief de ons toebedeelde bodem bewer ken, waarbij we dankbaar constateren, dat hiertoe ons landbouwonderwijs en de rijksvoorlichtingsdienst belangrijk bij dragen. Persoonlijk meen ik echter bezwaar te moeten maken, dat onze boeren door mid del van de bedrijfsverenigingen nog een abonnement op deze rijksvoorlichting moeten kopen en waardoor de aangeslo tenen bij zo'n bedrijfsvereniging bijzon dere voordelen genieten, terwijl de nodige contacten via onze standsorganisaties wel mogelijk waren. Wij hopen en vertrouwen, aldus be sloot de heer Sprokkereef zijn openings woord, dat, onze georganiseerde boeren, die zich steeds tijd en financiële offers getroosten om langs de weg van organi satie een redelijk deel van het nationale inkomen te verwerven, daarvan ook dui delijke en tastbare resultaten mogen zien. Wat dat betreft valt het te betreuren, dat er nog steeds boeren zijn, welke niet tot een organisatie zijn toegetreden. Als wij vechten pluk,ken zij ook de vruch ten. Aan de leden de taak hen alsnog in ons midden te brengen." In verband met ongesteldheid van de secretaris, de heer H. Vosman, werden de notulen gelezen door de vice-secreta- ris, de heer T. Noteboom. Spoorwegviaduct. Aan de hand van de notulen werd de vraag gesteld of de viaduct in de Dorps straat nu geluiddempend is gemaakt, zo als door de Directie der N.S. is toe- De voorzitter verklaarde hierop, dat er wel aan de viaduct gewerkt is, maar dat was nog niet om het lawaai weg te nemen. Het is goed de Spoorwegen hier op nog eens attent te maken voordat er ongelukken gebeuren. V er zeker ingsaangelegeniie den Ingeleid door een kort woord van de voorzitter, hield de heer J. Gunst, ver tegenwoordiger van het Onderlinge Boe- renverzekeringsfonds „O.B.F." te Leeu warden een causerie over „Verzekerings aangelegenheden". De heer Gunst is door de O.L.M. aangewezen de leden te advise ren inzake verzekeringsproblemdh. Men zegt nog wel eens, dat de boer het nog wel goed heeft, aldus de heer Gunst. Spr. wilde dit niet geheel ontken nen, hoewel de boerenstand ook wel zeer moeilijke tijden heeft gehad. Toch zijn er nog wel vele zorgen en daaronder valt zeker de zware belastingdruk, welke het sparen belemmert, zodat er van kapitaal vorming weinig terecht komt. De bedrijfsmethoden zijn veranderd, er wordt veel meer geïnvesteerd, en als de belasting dan nog een belangrijk stuk neemt blijft er niet veel over. De oudere boeren willen wel ophouden, maar zij kunnen dan niet leven, de jonge boer wordt dus eigenlijk ontzegd, zelf een boerderij te exploiteren. Hij kan dus geen gezin vormen. Maar als dit wel het geval is, moet men goed onder de ogen zien de mogelijkheid, dat de man op het be drijf wegvalt. Er komen dan behalve de dagelijkse zorgen de fiscale bezwaren, n.l. belasting, liquidatiewinst en succes siebelasting. Deze zorgen kunnen gedeeltelijk wor den opgeheven door kapitaalsverzeke ring. Verzekering tegen de oude dag is daarnevens een grote noodzaak. Het verzekeringswezen is echter inge wikkeld en zo moeilijk te overzien en spr. licht daarom uitvoerig toe hoe de O.L.M. door contact op te nemen met de O.B.F. hierin wil voorzien. Hij laat een uitvoerig overzicht van de verschillende vormen van verzekering de revue passeren, waarvan wij aanstippen: de gemengde verzekering, welke een uit kering waarborgt op een bepaalde leef tijd b.v. 65 jaar) of bij eerder overlijden. Een andere vorm is de gemengde ver zekering met erfrente, waarbij hetzelfde kapitaal wordt uitgekeerd als in 't voor gaande geval omschreven, maar waarbij b.v. na het overlijden van de man aan diens weduwe, tot de datum waarop de overledene de 65 jaar zou hebben be reikt, een rente wordt uitgekeerd van b.v. 10 of 20 Bij de derde vorm, de Ideaal-verzekering, heeft de rente-uitke ring plaats vanaf het overlijden en wordt het gecontracteerde kapitaal uitgekeerd op het vastgestelde tijdstip (65 jaar). De premies zijn voor de laatste vormen ho ger als voor de eerste. Belangrijk voor de oude dag is de ouderdomspensioen verzekering op 60- of 65-jarige leeftijd. Hierin bestaan verschillende vormen, o.a. dat bij eerder overlijden de premie aan de maatschappij komt, maar ook dat premie-restitutie plaats heeft bij voor overlijden en ook na het overlijden als de verzekering b.v. nog maar enkele ja ren uitkering gedaan heeft. De kapitaals verzekering is meer van belang voor de voortzetting van het bedrijf, de ouder domsvoorziening voor de mens op z'n oude dag. De arbeider heeft allerlei so ciale voorzieningen, aldus spr., maar ook de boer zal zich in de toekomst moeten afvragen wat hem te doen staat. Spr. gaat dan nog in op uitzet- en stu dieverzekering en adviseert de aanwezi gen niet op bepaalde aanbiedingen in te gaan zonder deskundig advies van de O.L.M. gevraagd te hebben. De premie bij de O.B.F. is 8 tot 10 lager dan bij andere maatschappijen en men heeft nog aandeel in de winst, terwijl met de be legde kapitalen de landbouw wordt ge diend. In het bijzonder wijst spr. ten slotte bij de discussies nog op het recht van de wettelijke aansprakelijkheidsverzekering, wat de leden van de Landbouwonderlinge gratis hebben. De voorzitter bracht de heer Gunst dank voor zijn duidelijke uiteenzetting. Afgevaardigden Wintervergadering!. Vervolgens kwamen aan de orde de behandeling van de beschrijvingsbrief voor de algemene vergadering van de O.L.M. op 10 Dec. a.s. te Zwolle en de be noeming van de afgevaardigden. Als afgevaardigde der leden werd met meerderheid van stemmen aangewezen de heer H. Stevens, als plaatsvervanger de heer G. J. A. Keuterman, terwijl het bestuur een tweede afgevaardigde aan- Bestrijding mond- en klauwzeer. Bij de beahndeling van de verschil lende voorstellen der afdelingen op de beschrijvingsbrief werd bij het punt be strijding mond- en klauwzeer door een dér leden de vraag gesteld of deze niet verplicht moet worden gesteld. De voorzitter was hier huiverig voor. Wij hebben ons steeds verzet tegen over heidsinmenging in ons bedrijf en nu moe ten we deze want dan moet er natuur lijk controle komen niet weer binnen halen. De afslachting vormt een stok achter de deur en de boeren kennen hun verantwoordelijkheid. De meningen waren in de vergadering verdeeld, zodat men niet tot een uit spraak kwam. Wel zou men het algemeen betreuren, dat door nalatigheid met de inenting goede productiedieren zouden moeten worden afgeslacht. Een belangrijke stap zou het beteke nen voor een algemene inenting, wan neer de entstof tegen gereduceerde prijs kon worden beschikbaar gesteld, aldus verschillende leden. Ook de varkenspest kwam ter sprake. Afslachting kan voor een bedrijf een enorme schadepost betekenen. De vraag is nu of dit als een normaal bedrijfsrisico moet worden aangemerkt dan wel dat hier een tegemoetkoming moet worden gegeven. Over het algemeen achtte de vergadering een redelijke tegemoetko ming gewenst. De vergadering was unaniem in haar oordeel, dat de varkensmarkten spoe dig weer open moeten komen, aangezien de ziekte zich nog sporadisch voordoet en dit in het belang van de handelaren zou zijn. Na nog een overzicht te hebben ge geven van de enorme ingewikkeldheid en omslachtigheid der sociale verzeke ringsadministratie, welke om vereenvou diging schreeuwt, sloot de voorzitter met dank voor de goede opkomst de ver gadering. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Johanna Hermina, dv. van Mr. W. H. Enklaar en C. P. K. v. Andel, Holterberg 17. Willernina, dv. J. H. Schooien en A. G. Dikkeboer, Beuse- berg 69. Berendina, dv. H. Stege- man en B. M. Vosman, Beuseberg 141. Cornells Gerrit, zv. L. C. van den Bo- venkamp en F. Dijkstra, Molenbelter- weg 17. Ondertrouwd: G. J. Kastenberg, 26 j., Rijssen en J. W. Aaftink, 24 j., Binnen straat 6. Overleden: Berend Jan Bosschers, 76 jr., echtg. van M. Lodeweges, Beuse berg 129. ONFORTUINLIJKE DEEN. De Deen K. B., welke twee jaar als emigrant gewerkt heeft bij de Pool- defensie in Canada en daar een klein fortuintje had vergaard, had dit fortuin tje in een flinke Dodge-personenautomo- biel gestoken en deze meegebracht uit Canada, om haar waarschijnlijk in zijn oude vaderland duur te verkopen. Hij had daarbij echter reuze pech, want toen hij goed en wel ons dorp gepasseerd was, kwam hij ter hoogte van het woon wagenkamp bij het passeren van andere wagens, welke hij wilde snijden, in bot sing met een boom, waardoor zijn auto ernstig beschadigd werd. Hij vertoeft nu sinds Dinsdag in Hotel Holterman om een oplossing te vinden voor het trans port van zijn wagen. De reparatie zal pl.m. f 1500 kosten en deze kan in ons land goedkoper geschieden dan in Dene marken, maar hij heeft niet zoveel geld en ook geen overzicht over zijn wagen. Hij wil nu trachten deze over land of per schip naar huis te vervoeren. Het is te hopen dat hem dat op een billijke wijze gelukken zal. Holtenaren hebben aange boden zo nodig voor hem in de bres te springen. EERVOLLE UITNODIGING. Onze plaatsgenote, mej. Riek Lande- weerd, ontving de eervolle uitnodiging om Zaterdagavond 20 Dec. a.s. als so praan-soliste mede te werken aan een uitvoering van de Chr. Gem. Zangver eniging „Looft den Heer" te Neede. Deze vereniging zal die avond 'n uit voering geven van het oratorium „Het Licht der Wereld", hetwelk Dinsdag avond 23 Dec. door „Soli Deo Gloria" zal worden uitgevoerd in de Ned. Herv. Kerk alhier. VRIJE TIJDSBESTEDING. Voor de Boerendochtersvereniging sprak Vrijdagavond mej. Gunther, iand- bouw-lelares uit Bathmen. Ze had als onderwerp: Vrije tijdsbesteding. Aller eerst stelde zij de vraag: Beschik je nog over vrije tijd? Zo ja, hoe besteed je die? Vindt je het van belang om over vrije tijd te beschikken? Zo ja, waar om? Zo neen, waarom niet? Deze vragen werden groepsgewijs beantwoord, waar na er een ,goede discussie ontstond. Het was voor onze Boerendochters vereniging een goede avond. Jammer, dat de opkomst wegens de slechte wegen niet zo groot was. MEISJE BRAK ARM. Vrijdagmorgen van de vorige week kwam Joke Beldman uit de H. J. Wan- sinkstraat bij het spelen zo ongelukkig te vallen, dat ze een arm brak. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: Zadeldekje. Verloren: Rechter grolse want. Inlichtingen dagelijks aan 't Groeps- bureau der Rijkspolite, Oranjestraat 55, Holten (tel. 352). Ondanks het aanvankelijk gemis van de muziek bij de winkelweek in het begin van de week be vroren de instrumenten is zij toch wel op gang gekomen. Maandag werd de eerste keer in de grabbelton gegrabbeld in Hotel Muller en Woensdag kon men z'n geluk beproeven in Amicitia. De animo was niet zo groot als vorige jaren bij het Holaspel, maar nu heeft men ook 25 winkeliers bonnen nodig om een grabbeltje te maken tegen vorige jaren 10. Dit heeft enig misnoegen opgewekt evenals het groot aantal kleine prij zen, dat uit de ton kwam en het klein aantal grote prijzen. Men moet daarbij echter niet uit het oog verliezen, dat voor de grabbelton viermaal over f 300.aan prijzen wordt beschikbaar gesteld en nog eens f 300.voor de lintwedstrijd. De kleine prijzen zijn nodig om niet in strijd te komen met de Loterij- wet. Dit wordt vermeden nu er geen nieten zijn. De hoofdprijzen bestonden uit een kachel, electr. lampen, bad handdoeken, overhemden, lederen pantoffels, handkoffiemolens, rol lades en dergelijke. H.M.V. heeft Woensdagavond de zaak met muziek opgevrolijkt en ging Donderdagavond naar Dijker- hoek, waar de grabbelton was op gesteld in café „Het Bonte Paard". Hier was ook weer veel animo en er werd druk gegrabbeld. Namens de Dijkerhoekse zakenmensen bood de heer G. H. Bosman aan de mu ziekvereniging een enveloppe met inhoud aan en sprak de secretaris der Handelsvereniging, de heer H. J. Bouwhuis, een dankwoord tot de muzikanten, welke weer hun on misbare medewerking verleenden. De voorzitter van H.M.V., de heer A. Westerik, beantwoordde de beide sprekers en zeide dat H.M.V. gaarne bereid is de initiatieven der zakenmensen te helpen doen sla- Maandag, 8 Dec. a.s., staat de grabbelton van 310 uur opge steld in de Feestzaal van Hotel Vosman. Dat is de laatste maal dat men de winkeliersbonnen kan gebruiken. Er zullen dan nog extra hoofdprijzen in de ton zitten. Men benutte dus al zijn bonnen. o De inlevering van de in ons blad afgedrukte bon voor de lintwed strijd kan tot en met Maandag 8 Dec. a.s. geschieden bij een der bestuursleden of in de feestzaal Vosman. o Woensdag, 10 Dec. a.s., 's avonds 8 uur wordt de uitslag van de lint wedstrijd bekend gemaakt in het Stationskoffiehuis van de heer M. Kalfsterman, en worden tevens de prijzen uitgereikt. OUDERAVOND LAGERE LANDBOUWSCHOOL. In ons vorige nummer gaven we reeds een kort overzicht van de Donderdag 27 November j.l. onder voorzitterschap van Mr. W. H. Enklaar gehouden ouderavond der Lagere Landbouwschool. Na het openingswoord van de voorzit ter gaf het hoofd der school, de heer A. J. Snijders, een verslag over het afgelo pen cursusjaar, waaraan wij ontlenen, dat de school begonnen is in het vergaderlo kaal van de Coöp. Fabriek van Zuivel producten „De Vrijheid" met 2 klassen van 8 leerlingen. Dat leek eerst wel wat teleurstellend, maar nu telt de laagste Idas 32 leerlingen, zodat de school 48 leerlingen telt. Ér werd aanvankelijk nog geen praclisch onderricht gegeven, omdat dit in de le en 2e klas niet gebruikelijk is, maar nu is in de 3e klas een practi- sclie les gegeven in veeverzorging op de boerderij van de heer D. Harting. Betreffende de inrichting van het on derwijs gaf de heer Snijders een uitvoe rige uiteenzetting, waaraan wij ontlenen, dat de klas 4 leerjaren omvat. In de 'le klas ontvangen de leerlingen twee en een halve dag les gedurende 40 weken per jaar; in de 2ë klas 1 dag per week ge durende 40 weken en in de 3e en 4e klas 1 dag per week gedurende 30 weken. In de 4e klas heeft de eindcursus plaats en wordt een diploma uitgereikt. Momenteel kan een leerling slechts worden toegela ten na het doorlopen van 7 klassen der lagere school, maar in de naaste toekomst zal dit worden na het doorlopen van de 6e klasse. Gedurende het eerste jaar wordt dan echter de gehele week school gehouden. Men is hiermede in 9 proef scholen reeds begonnen. Het eerste jaar vormt dan als liet ware een voorbe reidende klas. Betreffende de betekenis van het on- Vrijdag 5 Dec. en Zaterdag 6 Dec.: Ont spanningsavonden „Jong Holten" en B.D.V. met opvoering „Bloesem in de wind", in Amicitia, 7.30 uur. Vrijdag 5 Dec., 6 uur: Verwerpen enz. bij A. Paalman, Raalterweg N 54 (idem op 20 Dec.) Vrijdag 5 Dec., 7 uur: Verwerpen bij bak ker B. Slotman, Oranjestraat 75. Zaterdag 6 Dec.: Aanbesteding burge meestershuis v.m. 11 uur ten gemeen tehuize. Zaterdag 6 Dec.: Cross country L.V.R. „Bergruiters" in de omgeving van het erve „Menum". Zaterdag 6 Dec., 7.30 uur: Verwerpen en schieten van krentenbrood, speculaas enz. bij bakker T. Koopman, Larense- weg. (Zie annonce.) Maandag 8 Dec.: Grabbelton winkel week 310 uur n.m. in Feestzaal Vos man. Woensdag 10 Dec., 8 uur: Vaststelling uitslag Lintwedstrijd winkelweek bij M. Kalfsterman. Donderdag 11 Dec., 8 uur: Vergadering Herv. Vrouwenver. in Irene. Donderdag 11 Dec. Oprichting Varkens- fokvereniging in Stationskoffiehuis M. Kalfsterman, 7.30 uur. Spreker de heer Demmer, Insp. Varkensstamb. Donderdag 11 Dec. 7.30 uur: Vergade ring Chr.. Jonge Boeren Organisatie in gebouw Rehoboth. Vrijdag 12 en Zaterdag 13 Dec.: Jaar feest C.J.M.V. „De Bouwers" in de school te Espelo, 7 uur. Opvoering van „De antieke klok". Zaterdag 13 Dec.: Verwerpen bij bakke rij Hartsuiker. Donderdag 18 Dec., 8 uur: Herv. Vrou wenver. Kerstwijding in Irene. Maandag 22 Dec. Ledenvergadering Bedrijfsver. Dijkerhoek in café „Het Bonte Paard". Spreker de heer Habers over: „Boekhouding L.E.I.-bedrijven". Dinsdag 23 Dec. 8 uur: Uitvoering in de Ned. Herv. Kerk van het Kerstorato rium „Het Licht der Wereld" door de Chr. Gem. Zangver. „Soli Deo Gloria" derwijs zeide de heer Snijders, dat men zonder lager landbouwonderwijs te heb ben genoten op de duur - en die tijd ligt niet zo heel ver mee:r af - niet meer mee zal komen op de boerderij. De tijden zul len moeilijker worden voor de boeren stand en men zal dan niet kunnen vol staan door alleen met de handen te wer ken, maar men zal ook met het hoofd moeten werken, m.a.w. de jonge boer zal ook theoretisch goed ontwikkeld moeten zijn. Hierna volgde de pauze, waarin koffie werd geschonken en de aanwezigen van de gelegenheid gebruik maakten om de school te bezichtigen. Van de gelegenheid om naar aanleiding van de uiteenzetting van de heer Snijders vragen te stellen werd door verschillende ouders gebruik gemaakt. Zij gingen voor namelijk over de inrichting van het on derwijs en de aansluiting bij het lager on derwijs. Tenslotte werd nog een film vertoond over aardappelmoeheid, welke de aan wezigen een zeer verhelderend inzicht verschafte omtrent de gevolgen dezer ziekte, aangezien men deze op de rolprent duidelijk kon waarnemen. In zijn slotwoord heeft Mr. Enklaar de aanwezigen bedankt voor hun opkomst en de heer Snijders voorde voorbereiding van deze goede avond. Hii heeft er daar bij nog eens op gewezen, dat de opvoe ding der kinderen in de eerste plaats een taak der ouders is en hen herinnerd aan de déraillementen van de jeugd als in Hardenberg en Markelo. Hierna sloot hij de bijeenkomst. CANADESE AMBASSADEUR BEZOCHT MIL. BEGRAAFPLAATS. De nieuwe Canadese ambassadeur, Mr. Thomas A. Stone, bracht Vrijdag morgen, vergezeld van de Militaire At taché van Canada, Col. Johnson, een bezoek aan de Canadese Militaire Be graafplaats op de Holterberg. De ambassadeur werd op het gemeen tehuis ontvangen door de burgemeester, Mr W. H. Enklaar, waar ook de Com missaris der Koningin in Overijssel, Ir. J. B. G. M. ridder de van der Schueren, gearriveerd was met zijn kabinetschef, Dr. C. F. Diesch. In het gezelschap was ook de secretaris van de plaatselijke af deling van 't Ned. Oorlogsgravencomité, de heer J. Kroon, alhier. De ambassadeur toonde zich zeer in genomen met de schone ligging van de laatste rustplaats van vele zijner land genoten, welke in de tweede wereld oorlog zijn gesneuveld, en met de keu rige wijze, waarop de begraafplaats is aangelegd en' wordt onderhouden. RECTIFICATIE. In ons bericht in het nummer van de vorige week betref fende de successen van de Bergruiters, die deelnamen aan een cross country te Zuidwolde, werd niet de naam genoemd van het jongste lid van de Bergruiters, Johan Bronsvoort, die met Klein Duim pje in de lichte cross een zeer eervolle 13e plaats bezette.

Holtens Nieuwsblad | 1952 | | pagina 1