Plaatselijk Nieuws 29e Rijssense Marktverloting gestart. ïpjïo. 36. Jaargang 4. ZATERDAG 6 SEPTEMBER 1952. Verschflnt elke Zaterdag. laL HOLTENS ,H 1 )e abonnementsprijs van dit blad bedraagt 1.15 p. kwartaal Uitgave van de Stichting Holtens Nieuwsblad" te Holten. Telef. K 5Jf8S - 234 Adv.-prijs115 m.m. a contantf 1.50. Iedere m.m. meer 0.06 dr— EEN ONVERGETELIJKE BOOTTOCHT. dij vf lil roj Het Gewest Overijssel van het Ned. ntjtoode Kruis organiseerde evenals het rvoorgaande jaar de vorige week een boot- docht voor invaliden en lichamelijk ge- idejrekkigen en de jonge afdeling Holten if aocht daarbij ook een deelnemer of deel- ekjeemster aanwijzen, die deze tocht kon reekeemaken. Zij wees daarvoor aan de n leer H. J. Potman uit de Beuseberg, die k jl meer dan drie jaar aan zijn bed en u ie stoel gebonden is en door een ver- nstamming niet in staat is om te lopen. Potman heeft op de salonboot „Gel derland" van de rederij Zwaag, die g laandag 25 Augustus uit Deventer ver dok en de IJssei opvoer in de richting tfymegen, een onvergetelijke week mee gemaakt. Aan boord was alles er op evjigericht om het de opvarenden zo ge makkelijk en zo genoegelijk mogelijk te maaken. Tal van vrijwilligers dames n heren gaven hun vacantie om de jerpleging der opvarenden te verzorgen ENn de jonge dokter, die als leider van de moocht optrad, was een en al zorg en be- meiiinlijkheid, om het hen aan niets te vjoen ontbreken. e J 51 personen uit alle delen van de pro- gjincie maakten de tocht mee en over ijl waar de boot aan wal ging of ge lieerd werd om te overnachten, werd lij zonder veel aandacht aan de opvaren den besteed. Dat was een verkwikkend ,3ts voor hen, die door hun lichamelijke gesteldheid dikwijls niet verder komen ian het bed, waarop zij gekluisterd lig- ;en. Een geestelijke verfrissing en op- leffing die het leven weer een tijdlang ^-'tragelijk maakt. Geen wonder, dat allen dfpijt hadden, dat het Zaterdag weer af gelopen was. 'ec| Van Deventer ging de tocht Maandag laar Doesburg, waar de boerendansers Optraden, bloemen werden aangeboden ;n de burgemeester aan boord kwam en mjich met de opvarenden onderhield. ,ud! De andere morgen werd Nijmegen aan gedaan, waar het Jeugd-Roode Kruis Vuitbakjes aanbood en de tocht werd L01(oortgezet naar Tiel. Hier bracht de plaatselijke muziekvereniging met drum- r jand een serenade en beleefden de opva- 2 benden bijzonder veel genoegen Van het iptreden van de tamboer maitre, die zijn lak wel verstond. Hier ontving men ver- s Ier een tractatie. In Rotterdam, dat het eindpunt vorm- ie van de tocht, kon men vanwege de S eitorm niet in de Parkhaven ankeren en jrerd de kolenhaven opgezocht, waar de jurgemeester en tal van autoriteiten lan boord kwamen, het Jeugd-Roode ,0^ruis een cabaretavond verzorgde en alle eelnemers een ets van Rotterdam werd angeboden. Op de terugtocht werd Vreeswijk, lijk bij Duurstede en Arnhem aange- aan en overal heeft men niets onbe- roefd gelaten om het de opvarenden an de „Gelderland" echt naar de zin 3 maken. In Vreeswijk kregen allen een 3ouvenir in de vorm van een lepeltje iet de Dom van Utrecht, dat de Geweste- jke Commandant van het Roode Kruis a de provincie hen aanbood. Zaterdagmiddag had de ontscheping laats aan de Zutpenseweg in Deventer. 'n )nze plaatsgenoot werd per auto opge- .aald door het dagelijks bestuur van de toode Kruis-afdeling alhier en weer vei- ;n ig thuis gebracht. Hij was natuurlijk blij reer thuis te zijn, maar buitengewoon r. ankbaar voor de mooie dagen, aan oord van de „Gelderland" doorgebracht. er loe dankbaar moet de gezonde mens rel niet zijn bij het aanschouwen van zo- eel menselijk leed op nog maar één zo'n joot bijeengebracht. HET IS NIET ALLES GOUD, WAT ER BLINKT. In een dagblad werd dezer dagen fuel ling gemaakt van dé vermissing van een vijftienjarige jongen uit het naburige jlijssen. Men vermoedde, dat deze jonge- nan, die, zoals de lezers van dat blad 36jullen hebben vernomen, inmiddels in zijn Ouderlijke woning is teruggekeerd, in ianraking gekomen is met ronselaars an het Vreemdelingenlegioen (Légion trangère). Of dit vermoeden juist is, reten wij niet, doch een mededeling van en te. Rijssen verblijvende Rotterdamse ongen, dat hij contact heeft gehad met en tweetal ronselaars van het Vreem- elingenlegioen zou in deze richting kun- en wijzen. Hoewel wij tot nog toe in lolten van enige activiteit van legioen- onselaars niets hebben bespeurd, willen dj toch niet nalaten onze daarvoor in tanmerking komende lezers te waar- jchuwen toch wel op hun hoede te zijn. Het vreemdelingenlegioen, een deel ran de Franse militaire macht, is een sa- nenraapsel van volkeren en rassen. In 948 bestond het legioen voor 70 a 0 uit Duitsers. Het Duits is dan ook ie voertaal, niet alleen tussen deze Duit sers, maar ook tussen de Rus en de fransman, de Belg en de Spanjaard. De [egionairs, waaronder aartsboeven, mis lukkelingen en avonturiers worden aan- I getroffen, hebben in het algemeen ge- jiomen een verre van blanco strafregis ter. De dienstnemers kunnen overal wor- |j||||||iien heengezonden, zelfs naar het strijd- liilllllfoneel in Indo-China. Niettegenstaande dit worden nog herhaaldelijk gevallen van dienstneming, ook van minderjari gen, gesignaleerd. Het feit, dat het le ven in het legioen nogal erg romantisch wordt afgeschilderd, zal hieraan wel debet zijn. Uiteraard zal een minderjarige zonder toestemming van ouders of voogd geen verbintenis kunnen aangaan met het legioen, althans niet, indien hij zich in Nederland bevindt. Het is de laatste tijd bekend geworden, dat min derjarigen tijdens kampeer- of trektoch ten door Frankrijk bezweken zijn voor allerlei mooie voorspiegelingen. Volgens de Franse wetgeving is een jongmens op zijn achttiende jaar militair meerderja rig, zodat hij alsdan op die leeftijd wel een militair dienstverband bij het vreem delingenlegioen kan aangaan zonder de toestemming van ouders of voogd. Po gingen om deze verbintenissen ongedaan te doen maken hebben slechts in zeer enkele gevallen succes gehad. DE E.H.B.O. WEER AAN DE SLAG. Nu de zomermaanden en daarmee een gedwongen rustperiode weer voorbij zijn, beeft het bestuur al voorlopige plannen voor de winter. Met de Bescbermmg Be volking zal in verbinding getreden wor den over de opleiding voor deze groep, terwijl daarnaast bij genoegzame deel name weer een aanvangscursus gegeven zal worden ter opleiding tot E.H. B.O.er(ster). Opgave voor de nieuwe cursus dient zo spoedig mogelijk en in ieder geval vóór Woensdag 10 September a.s. te ge schieden bij éen der bestuursleden. Zij, die reeds lid zijn en de cursus wensen te volgen, gelieven zich ook op te geven en genieten voorrang. Naast deze cursus zal de diploma-cur sus gegeven worden voor hen, die de verleden jaar gehouden aanvangscursus tot een goed einde brachten. Donderdag 11 Sept. zal de jaarverga dering worden gehouden in hotel Vos man. Ook nieuwe leden zijn op deze ver gadering van harte welkom. BENOEMING (PLV.) BLOKHOOFDEN De burgemeester van Holten heeft tot hoofden van de te vormen blokploegen voor de bescherming bevolking benoemd de heren G. J. Bouwhuis, gemeente-ont vanger, en A. J.- Snijders, hoofd van de lagere landbouwschool. Tot hun plaatsvervangers zijn aange wezen de heren H. J. Beltman, manufac turer, en W. Ütten, ambtenaar ter secre tarie. Het dorp Holten is verdeeld in 2 blok ken, n.l. een oostelijk en een westelijk blok. FEEST O.L. DORPSSCHOOL. Donderdagavond 28 Augustus verga derde de feestcommissie met het perso neel in een der lokalen van de O.L. Dorpsschool alhier. Nadat de lijsten waren gecontroleerd, werd de begroting opgemaakt voor het schoolfeest, dat, althans onder normale omstandigheden, zal worden gevierd op Dinsdag 9 September. Besloten werd de dag als volgt in te delen 11.3012.30 uur: Keuring van de fietsen, karretjes, boogjes, mandjes en' groep jes op het schoolplein. Keuring der bespannen wagens op het Dikkerspleintje. 12.3013.00 uur: Opstellen van de op tocht. 13.0014.00 uur: Optocht door 't dorp, Route: Larense weg, Pastoriestraat, Oranjestraat tot Slotman en terug, Dorpsstraat, Molenbelterweg, Burg. van der Borchstraat, Dorpsstraat, Stationsstraat, Kalfstermansweide. 14.0017.00 uur: Kinderspelen plus draaien in de molen van de heer A. Visser. Er zullen 4 commissies worden ge vormd, bestaande uit dames, om de op tocht te keuren. Er is f 185.uitgetrok ken voor prijzen en prijsjes. Bij genoeg zame deelname en bevredigende presta ties zullen de volgende prijzen worden uitgereikt: Wagens: f 20.—, f 15.—, f 10.—, f 5.—. Fietsen: f3.75, f3.50, f3.25, f3.—, f 2.75, f 2.50, f 2.25, f 2.—, f 1.75, f 1.50, f 1.25, f 1.— Karretjesf 5.50, f 4.50, f 3.50, f 2.50, f 1.50, f 1— Boogjes: f2.75, f2.50, f2.25, f2.—, f 1.75, f 1.50, f 1.25, f 1.—, f 0.75, f 0.50. Mandjes: gelijk aan de prijzen voor Groepjes: f5.—, f 4.—, f3.—, f2.—, f 1.—. Voorts zijn er ongeveer 100 troost prijzen beschikbaar. De Commissie voor Volksfeesten heeft, bij genoegzame deelname, nog een drie tal prijzen beschikbaar gesteld voor ver sierde wagens, die in de optocht ge bracht worden door oud-leerlingen van de O.L. Dorpsschool. De prijzen zijn zijn f 15.f 10.en f 5. Voor tractaties voor de schoolkinderen is f 250.uitgetrokken, en voor ge schenken en prijzen bij de wedstrijden circa f 500. Het zal door de feestcommissie op prijs worden gesteld, dat er door de ingeze tenen wordt gevlagd op de feestdag. Het schoolplein is tijdens de keuring niet toegankelijk voor het publiek. GOUDEN BRUIDSPAAR. Op Woensdag 10 September a.s. ho pen de heer en mevrouw J. P. G. Müller en J. MüllerTeeselink de dag te her denken, dat zij voor 50 jaar in het hu welijksbootje stapten. De heer Müller is 77 jaar en zijn echt genote 71 jaar en beiden mogen zich nog in een goede gezondheid verheugen. We zijn er van overtuigd dat er zeer weinigen in onze gemeente zijn, die het aanstaande gouden echtpaar niet kennen en deze algemene bekendheid zal Woens dag a.s. blijken uit de belangstelling bij dit gouden feest. We maakten dezer dagen een praatje met de gouden bruidegom, Holten's eer ste expediteur en busondernemer. Bijna direct nadat wij getrouwd wa ren, aldus de heer Müller, kocht ik in Losser een vrachtwagen en begon een geregelde dienst van 2 keer per week, Dinsdag en Vrijdags naar Deventer, en enige jaren daarna ook een keer per week naar Almelo. In 1918 moest het paard wijken voor de auto, want op een grote verkoop van Duitse legerauto's (restanten van de oorlog 1914-'18) te Aalten werd een „Daaag" vrachtauto gekocht voor niet minder dan f 4000.wat voor die tijd een respectabel bedrag was. Terloops vertelde de heer Müller dat de jonge lingsvereniging in die jaren een uitstap je met deze vrachtauto naar Arnhem maakte. Op de terugreis gaf de „Daaag" er in de omgeving van Vorden de brui aan, zodat de J.V.'ers de terugreis ver der maar moesten lopen. Een groot en onvergetelijk moment in het leven van het gouden echtpaar was de aankomst van een echte autobus op een dag in 1925, welke bus in Hengelo werd gekocht. Met deze aan pl.m. 30 personen plaats biedende bus werd Vrij dags naar Deventer gereden en soms ook op Dinsdag en verder met de kooplui naar Borculo en Vriezenveen. Pl.m. 1929- 1930 werd de dienst RijssenDeventer geopend, liefst 5 keer per dag. In Rijs sen gaf deze dienst aansluiting op de dienst van de heer Hodes naar Almelo. In de loop der jaren groeide het be drijf gestadig, totdat de 2e wereldoorlog een kink in de kabel bracht. De heer Müller en zijn zoons wisten echter de vele moeilijkheden te overwinnen en ondanks vordering van bussen en houtgasmisère bleef men rijden. In Januari 1942 werd de samenwer king met de ondernemers Hodes te Rijs sen en Ter Haar uit Borne een feit, en werd besloten tot oprichting van de Overijsselse Autobus Diensten (O.A.D.) N.V., gevestigd te Holten. In de directie van deze nieuwe N.V. nam de heer Müller wegens gevorderde leeftijd geen zitting, doch wel zijn oud ste zoon, de heer Jan Müller, terwijl te vens twee zoons als chauffeur bij de O.A.D. in dienst zijn. Ondanks de vele beslommeringen, die het expeditiebedrijf en het personenver voer meebrachten, vond de heer Müller toch nog tijd en gelegenheid om zijn krachten op ander terrein te geven. Pl.m. 45 jaar maakte hij deel uit van het ker kelijk bestuur der Ned. Herv. Gemeente, eerst als diaken en notabel en tot voor kort als president kerkvoogd. Bijna 5 jaar woont het echtpaar Müller nu in het vriendelijke huis aan het Boskamps pad en geniet daar van de rust, die bei den ruimschoots hebben verdiend. BUURTVERENIGING „DE TOREN" OP STAP. De leden van de buurtvereniging „De Toren" maakten Donderdag j.l. onder begunstiging van ideale weersomstandig heden hun jaarlijkse uitstapje. Om 7 uur startte de luxe OAD-touringcar en werd via Deventer en Apeldoorn naar het park „De Hoge Veluwe" gereden. Nadat de uitgebreide collectie schilderijen in het fraaie St. Hubertusslot was bezichtigd, werd de tocht via Leersum (waar koffie werd gedronken) voortgezet naar Doorn, waar een bezoek werd gebracht aan het fraaie park en het kasteel van de ex- keizer. In Alsmeer bezocht men een der grootste bloemkwekerijen van ons land. en het waren in het bijzonder de dames, die hier hun hart konden ophalen. In één woord: een zee van bloemen in on telbare kleuren. Om half drie kwam het gezelschap op Schiphol aan, waar men getuige was van het landen en vertrek ken van grote en kleine vliegtuigen. Te gen half vier had men voor de bus een plaatsje gevonden op het Damrak en werd allereerst een boottocht gemaakt door de havens en de grachten van Am sterdam, wat natuurlijk buitengewoon in de smaak viel. Deze tocht duurde on geveer anderhalf uur, zodat er voor de dames helaas geen tijd meer over bleef om te winkelen, want om 6 uur wachtte het diner in de „Beursbengel". Men wist niet wat de „Beursbengel" was, maar dit bleek een flink restaurant te zijn, waar een diner op tafel werd gebracht, dat klonk als een klok. Alle deelnemers wa ren over het geserveerde voor 100 procent tevreden. Dit diner Yjwmde wel een van de hoogtepunten van het dagprogramma. Op de terugweg werd nog een uurtje ge zellig vertoefd in Apeldoorn. Hoogstvol- daan kwam het gezelschap om pl.m. 11 uur weer in Holten aan. PREMIEKEURING „HET NEDERLANDSE TREKPAARD". Bij de grote centrale premiekeuring, gehouden tijdens de Landbouwdagen „Succes" te Delden, hebben enkele trek paardfokkers uit Holten en naaste om geving goede resultaten geboekt. De uit slag is als volgt: 1-jarige merriën: G. J. Boode te Hee- ten met „Olga van Middelweg" een 2e premie. 2-jarige merriën: J. W. Stevens te Es- pelo met „Liza van Espelo" een 2e pre mie; G. J. Boode te Heeten met „Alice van Molenhoef" een 2e premie; G. H. Vosman te Heeten met Annie van Clai- ron" een 3e premie. 3-jarige merriën: A. H. Marissink te Nw.-Heeten met „Frida" een 2e premie. 4- t.m. 7-jarige zogende merriën: W. F. Boode te Espelo met „Tonnie" een le premie. De keuring ging uit van de afdeling Overijssel der Koninklijke Vereniging „Het Nederlandse Trekpaard". GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Inlichtingen dagelijks aan het Groeps- bureau der Rijkspolitie te Holten, Oran jestraat 55, tel. 352. Gevonden: 1 grijs damesjasje, met sjaal en zakdoek; 1 tas met appels; 1 zilveren armband; 1 Lips-sleutel1 ge wone sleutel; 1 motorbuitenband; pluim veemanden. Verloren: 1 grijs-beige trui; 1 leren ceintuur. Mr VIXSEBOXSE NAAR STRAATSBURG. In het op 21 Maart 1952 uitgegeven Staatsblad nr. 83 is opgenomen de wet van 21 Februari 1952, houdende goed keuring van het op 18 April 1951 te Parijs ondertekende verdrag tot oprich ting van de Europese gemeenschap voor kolen en staal. Bij Koninklijk besluit van 23 Augus tus 1952, opgenomen in Staatsblad nr. 452, is bepaald, dat de aanwijzing van de afgevaardigden van Nederland naar de gemeenschappelijke vergadering een maal 's jaars zal geschieden door de bei de Kamers der Staten-Generaal. De wijze van aanwijzing wordt door de Kamers in onderling overleg vastgesteld. Op 10 September a.s. zal de gemeen schappelijke vergadering worden gehou den te Straatsburg. Tot de afgevaardig den, die dezer dagen zijn aangewezen, behoort o.m. het christelijk-historisch lid der Eerste Kamer, de heer Mr G. Vixse- boxse, alhier. Op de Maandag jl. te Rijssen ge houden veemarkt waren aangevoerd 170 vette koeien, 16 vette stieren, 151 melk- en kalfkoeien, 51 pinken, 62 graskalveren en 27 nuchtere kalveren, 35 drachtige zeugen, 30 loopvarkens, 980 biggen en 11 schapen. De prijzen waren als volgt: Vette koeien le kwal. f2.75 tot f2.95; 2e kwal. f2.50 tot f2.75; 3e kwal. f2.30 tot f 2.50; vette stieren le kwal. f 2.65 tot f2.80; 2e kwal. f2.40 tot f2.60; 3e kwal. f 2.10 tot f 2.35 per kilogram slachtgewicht; melk- en kalfkoeien f500 tot f980; pinken f410 tot f600; graskalveren f140 tot f375; nuchtere kalveren f45 tot f65; drachtige zeu gen f325 tot f425; loopvarkens f70 tot f 100; biggen f6 tot f7; schapen f 60 tot f 100 per stuk. Het aanbod van vette koeien en stieren was groter dan de vorige markt. De handel had een kalm ver loop met gelijkblijvende prijzen. Voor gebruiksvee waren zowel aanbod als vraag groter, waardoor de dieren met een willige handel goed waren te plaatsen, vooral vee met papieren. In nuchtere kalveren was het aan bod klein en de handel willig; de prijzen waren hoger. De aanvoer van pinken en kalveren was ruimer, met een goede handel, vooral in pinken. De kalveren iets flauw, met onveranderde prijzen. Voor varkens en biggen was de han del flauw met groter aanbod en geen hogere prijzen. AGENDA 1 t.m. 6 Sept.: Wegens vacantie geslo ten Fa. W. Maats en Zn., Dorpsstr. 36. 1 t.m. 6 Sept.: Vacantie bakker W. Beid- man, Markeloseweg. Maandagavond 8 Sept.: 7.309 uur In schrijving Dansschool „Schrijver" in hotel Holterman. Zaterdag 6 Sept.: H.M.V. naar Nat. Fed. Muziekconcours te Groenlo. Vertrek der bussen ook voor de supporters vanaf de Smidsbelt om 2 uur. Dinsdag 9 Sept.: Schoolfeest der o.l. Dorpsschool in Kalfstermansweide. 8 t.m. 13 Sept.Vacantie Brood- en ban ketbakkerij B. J. Slotman, Oranjestr. 8 t.m. 13 Sept.: Huis-aan-huis collecte voor de tuberculose bestrijding. (Zie annonce en bericht onder letters D.E.L.). 10 Sept.Laatste dag van aangifte voor de 3e jaars Landbouwcursus. (Zie an nonce). Woensdag 17 Sept.: 's Avonds 7 uur: Oriënteringsrit Motor- en Automobiel club „De Holterberg". Start: Hotel Vosman. 19 September: Paardenfokdag „Holba- theo" te Dijkerhoek. Vrijdag 19 Sept.: School- en Volksfeest in Dijkerhoek. Zaterdag 27 Sept.: Fokveedag. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Kerk. Holten. 8.30 uur Ds Knipscheer. 10.30 uur Ds Knipscheer. In beide diensten collecte Inwendige Zending. 's Avonds 7 uur Zangdienst. Dijkerhoek. 10 uur Ds Swijnenburg. Collecte Inwendige Zending. Gerei. Kerk. 10 en 3 uur Ds Hoogkamp. In beide diensten extra collecte voor art. 13 K.O. Ingekomen personen: G. J. Brinkman, echtgen. van J. W. Bronsvoort, van Bath- men naar Neerdorp 2. H. J. Schintz van Rijssen naar Larenseweg 46. Vertrokken personen: M. A. H. van Rooijen van Deventerweg 55 naar Bus- sum. J. Aanstoot, echg. van Joh. v. d. Sel, en kind van Boskampspad 4 naar Deventer. H. Steunenberg van Burg. v. d. Borchstraat 8 naar Hellendoorn. H. F. Meerman, echtg. van W. Akse, van Larenseweg 47 naar Almelo. G. J. W. Gruiters van Smidsstraat 1 naar Venlo. M. A. Buys van Holterberg 42 naar Rijssen. U. S. Buys van Holter berg 42 naar Rijssen. P. H. M. Rijnen berg en gezin van Holterberg 42 naar Rijssen. F. J. Tokaye en gezin van Holterberg 71 naar Rijssen. Mr R. C. Dijksterhuis van Neerdorp 84 naar Fra- neker. De bekende Rijssense Marktverloting staat straks met één been in haar zesde lustrum. De 29e Marktverloting van dit jaar is inmiddels weer gestart en overal prijken de bekende gele biljetten met de algemeen begeerde hoofdprijs: Een vette koe ter waarde van f 1000. Als alles naar wens gaat en daaraan behoeft met deze oude bekende niet ge twijfeld te worden, zal 13 October a.s. de trekking plaats vinden. Met de intrede van het najaar staat de grote Rijssense Marktverloting steeds in het centrum van de belangstelling. Gaandeweg heeft de verloting zich in het gehele land tal van deelnemers ver worven, niet in het minst natuurlijk in Rijssen zelf en in alle buurtplaatsen in verre omtrek. Deze verloting is niet alleen voor Rijssen zelf een attractie van bijzondere betekenis, maar neemt eveneens in de gemoedelijkheid van het onderling „buurtverkeer", waarvan Rijssen een graag bezocht middelpunt is, een voor name plaats in. Het leidt geen twijfel of het pad van de 29e marktverloting zal evenals dat van haar voorgangers voorspoedig zijn. De 30e of zesde lustrumverloting die dan volgt, zal door haar speciaal karak ter zeker niet minder spannend wor den. De verlotingscommissie, waarvan vele heren reeds tal van jaren achtereen, de grootste activiteit in het belang van deze verloting aan de dag hebben gelegd zal zich zonder twijfel wülen beijveren om ook dan op de meest attractieve wijze voor de dag te komen. Inmiddels hopen we dat haar voor ganger, de 29e marktverloting, van dit jaar, reeds een voorteken mag zijn van het feit, dat de Rijssense Marktverloting in de belangstelling van gans Overijssel en daarbuiten, steeds „springlevend" is gebleven en dat ook in de toekomst zal weten te blijven. Aan de Rijssense marktverloting is steeds dat karakter van de plattelands- romantiek verbonden geweest, dat de bevolking van Overijssel onder alle om standigheden gaarne wil bewaren. De trekkingsdag is in vele plaatsen, en in Rijssen en Nijverdal zouden we durven beweren wel nummer één, een dag van spanning en vermaak, en over de franje die in de loop der jaren bij aangeborduurd is, zou een boek te schrij ven zijn. In ieder geval deelnemers: Veel succes met uw lot van de Rijssense markt.

Holtens Nieuwsblad | 1952 | | pagina 1