Afscheid van Ds Jac. de Vries Cultureel programma wflWo. 28. Jaargang 4. ZATERDAG 12 JULI 1952. Verschijnt elke Zaterdag. kö stuf e hi el ijl HOLTENS NIEUWSBLAD do!De abonnementsprijs van dit blad bedraagt 1.15 p. kwartaal Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad" te Holten. TeleJ. K 5^83 - 234 Adv.-prijs115 m.m. (a contantf 1.50. Iedere m.m. meer 0.06 :r k( i Pi 'crfi Voor de laatste Prediking van Ds de ^vglVries, welke in verband met zijn ver- plajtrek naar Mirbo (North, Australië) onze erni>ëemeen1:e verlaten, bestond Zon- -i Z(dag grote belangstelling. Het moet Ds am aide Vries en zÜn echtgenote wel moeilijk ;n (jzijn geweest, dat zij, na ongeveer twee 'nojaar in de Herv. Gemeente werkzaam te zijn geweest, juist nu hun arbeid tot sj. va volle ontplooiing kwam van de do- iet :minee als herder en leraar en van zijn .inge vrouw als leidster van de Vrouwenver- •t ereniging hun taak plotseling moesten jn (neerleggen. De hartelijkheid, waarmede velen hen na afloop van de dienst de hand kwa- "^~men drukken zal hen een steun geweest rrizijn bij het verbreken van de ontstane (banden, al geschiedde dit onvrijwillig. In zijn afscheidsprediking deed Ds de tders Vries uitkomen, dat de mens niet moet jboi blijven vasthouden aan oude vertrouw- de begrippen, maar onder Gods hoede de banden moet durven verbreken, die hem aan deze vertrouwdheden kluiste- plaa; ren. l dri Tot tekst van zijn predikatie had Ds ;ever;de Vries gekozen Deut. 32:11 en 12: „Gelijk een arend zijn nest opwekt, over zijn jongen zweeft, zijn vleugelen uit- ïkers breidt, ze neemt en draagt op zijn vler- lelijl ken; zo leidde hem de Heere alleen, en ippel er was geen vreemde god met hem." ;ever In dit lied van Mozes, hetwelk een afscheidslied is, wordt gewezen op de Ier e; eeuwige trouw van onze God, die ons elma met Zijn eeuwige liefde en met Zijn beschermende handen altijd omspant, geej Het is aan de ene kant een klaagzang heef over onze zwakheid, maar tegelijk een et b jubelzang over Gods kracht, t, d Het O.T. stelt Mozes de krachtmens a,t d als de centrale figuur. Hij is geweest de it ge dienstknecht Gods, die een ordeloze troep slaven heeft omgesmeed tot een )p d volk. Hij, de balling, heeft de arenden, ndis waarvan het tekstwoord spreekt, gade geslagen. Velen willen aan het O.T. voorbij gaan. God is daarin niet de beste Lieve Heer, die wij er van gemaakt hebben, maar de gevaarlijke, die alles opdrijft en die ons uitwerpt. Wij zijn het, die vasthouden aan de oude, vertrouwde begrippen. Ons huis, onze ouders, onze buurt, ons dorp, voor mij ons land, ons volk. In deze wereld voelt de mens zich thuis en dan komt de arend, die ons er uitwerpt. Zo valt de mens uit z'n zekerheden. God is hier de geweldige. Hij houdt ons in het oog, maar niet bij de hand. Deze wereld moeten wij uit. Wij moeten worden opgeheven uit het om hulsel van thans en opstijgen als nieuwe mensen naar de geest. Zo is het ook als we emigreren. Hier verdringen en vertrappen we elkaar. God heeft ons opgeheven. Van het volk Israël waren het Abra ham, Jacob en Jozef, welke gegrepen werden door Gods genade. Als de ade laar, die met majesteitelijke slag het jong naschiet, dat vliegen leert, zo wor den wij gegrepen. Dat is Jezus Christus in het Nieuwe Testament. Hoe diep wij gevallen zijn, Hij duikt ons op. Dat is het grote feit van Kerstmis. Als we scheiden gaan, banden blijven bestaan. Hij blijft bij ons. We zijn een gemeente op mars. We zullen worden als de libel die opstijgt naar het licht tot Jezus. Na zijn predikatie werd gezongen Ps. 68 16 en richtte Ds de Vries zich tot tal van personen en verenigingen in het burgerlijk en kerkelijk leven. Hij bracht dank aan de burgemeester en de wethouders voor de goede ver houding, welke tussen de burgerlijke en kerkelijke gemeente altijd heeft be staan en voor het persoonlijk medeleven ondervonden. Ook de afgevaardigden van de Geref. Kerk bracht hij dank voor het mede leven tussen de beide gemeenten. On danks alle verschillen is er meer dat ons verbindt dan dat ons scheidt. De afgevaardigden van de Synode, Ds v. d. Flier van Velp en Mr. Gobius van Voorschoten, was spr. dankbaar voor hun komst en dat de Emigratie commissie hem waardig keurde dit werk op zich te nemen. Voor diens aanwezigheid bracht spr. ook dank aan Ir. Swaan, penningmees ter van de Classicale Zendingscommissie i en vertegenwoordigende de provinciale kerkvergadering. Voorts begroette spr. Ds Poldervaart uit Nijverdal als afgevaardigde van het breed ministerie van de Kring Rijssen, waarmede spr. veelvuldig samenwerkte in de classicale zendingscommissie en naar de tijdelijke vervulling van de vacature, waarvan hij hoopte, dat zij niet te lang mag duren. Woorden van dank richtte Ds de i Vries tot de afgevaardigden van de Herv. Gemeenten van Wouterswoude, Lopik en Sliedrecht, waar hij gestaan heeft en voor wier komst hij zeer dank- baar was. I Zich tot de kerkeraad van Holten wendend, bracht hij de leden met inbe grip van de ouderlingen-kerkvoogd, IV ite. dank voor de goede samenwerking. Ook Ds Knipscheer dankte hij in dit verband voor de vriendschap van hem en zijn vrouw ondervonden. Men zegt weieens, aldus Ds de Vries, dat het zeer moeilijk is: twee predikanten in één plaats. Op de basis van ons werk is de samenwer king echter zeer prettig geweest. Moge God het zo leiden, dat de vacature niet te lang mag duren. Voor de vele tegemoetkomingen van de ouderlingen-kerkvoogd was spr. zeer dankbaar. Woorden van dank richtte Ds de Vries tot Mr Vixseboxse, als voorzitter van de raad van kerkvoogden, tot de oud-kerk voogden, welke gedurende zijn verblijf hier waren afgetreden, en tot het college van notabelen. Koster Meerman en zijn vrouw dank te hij voor de goede hulp en de orga nist. de heer Koopman, en mej. Schutte, die de diensten in Dijkerhoek steeds met haar orgelspel begeleidde, dankte hij voor him spel. Voorts dankte hij de heer Hartsuiker, het kerkkoor, de hoofden en het perso neel der scholen. Toen ik hier kwam, aldus Ds de Vries, had ik bijna een woord teveel gezegd, maar nu kent ge mij en ge weet wat ik heb bedoeld. Twee scholen is niet zo erg, als ze maar in dienst staan van die éne Heer. Spr. hoopt, dat ook de kwestie der kleuterscholen in goede orde mag worden opgelost. Hij dankt de heren Brouwer en Kroon en hun per soneel voor de prettige wijze, waarop zij hem steeds zijn tegemoet getreden. Ook Ds Bal dankt spreker voor diens vriendschap. Hij is nog vol energie bij de behartiging van de belangen van het Bijbelgenootschap. Het afscheid van de Vrouwenvereni ging viel hem en zijn vrouw zwaar. Hij hoopt, dat deze jonge vereniging mag blijven bestaan. Spr. dankte voorts voor de goede verstandhouding met de Mannenvereni- ging en sprak in het bijzonder een op wekkend woord tot de jeugdverenigin gen. De Jonge Kerk is hier verloren ge gaan, maar zij kan opnieuw tot leven gebracht worden. Aan de C.J.M.V. en de Meisjesvereniging met hun leiders cn leidsters houdt spr. de aangenaamste herinneringen. Grote waardering heeft hij voor hun schone werk. Zich tot de gemeente als geheel rich tend, zegt spr., dat de band thans los gemaakt wordt om een roeping te vol gen. Het heeft mij strijd gekost om het zachte en veilige nest te verlaten, maar hij hoopt, dat het God was die hem overhaalde deze stap te doen. Mede na mens zijn vrouw dankte Ds de Vries allen voor hun vriendelijk medeleven, waarbij zij nimmer een deur gesloten vonden. In antwoord op de woorden van Ds de Vries zeide de burgemeester, Mr. Enklaar, ook hem grote dank verschul digd te zijn voor de aangename samen werking. In het bijzonder wilde de bur gemeester danken voor de catechetische zorg, welke hij besteedde aan de leer lingen van de openbare scholen, waar van de zorg aan B. en W. is toever trouwd. De beste wensen vergezellen U naar het nieuwe land. Ds van de Flier, sprekende namens de Herv. Emigratiecommissie, zeide dat het de Herv. Synode verheugt, dat Ds de Vries dit beroep heeft aangenomen. Tienduizenden Hervormden dreigen ver loren te gaan. Er is een overeenkomst tot stand gekomen met de Australische kerk en het is daarbij gelukkig, Hol landse predikanten bereid te vinden, de geestelijke zorg dezer mensen op zich te nemen. Als emigrant zal de Hervoi-mde Synode ook U niet uit het oog verliezen. Het zijn eeuwige armen, die ons dragen. Ir. Swaan sprak een afscheidswoord namens de Prov. Kerkvergadering en Ds Poldervaart namens het breed mi nisterie van de Kring Rijssen. Met spijt en eerbied zien wij U gaan, zei Ds Pol dervaart. Spijt, omdat uw kracht en uw persoon nu niet meer voor 't werk hier beschikbaar is. Eerbied, omdat gij de roeping van het geloof volgt om het werk in het verre land voort te zetten. Spr. wenste Ds de Vries de zekerheid van een Paulus. Ds Knipscheer zeide vervolgens ook in het openbaar namens de gemeente van Holten en de kerkeraad nog af scheid van Ds de Vries te willen nemen. In besloten kring is dit al geschied. Spr. dankte Ds de Vries voor 't werk, dat hij hier heeft verricht en de goede samenwerking. Er zijn goede en minder goede dingen geweest, maar bij dit ver trek mogen we dankbaar zijn voor het goede, dat is geschied. Gij waart een zeer markante persoonlijkheid en een vroom collega. Wij mogen U toebidden geloof, en blijf trouw aan God in het land, dat uw hulp zozeer nodig heeft. Hierna zong het Herv. Kerkkoor Ds de Vries toe: „De Heere zegene U en Hij behoede U. Hij doe Zijn aangezicht over U lichten en zij U genadig. De Heere verheffe Zijn aangezicht over U en geve U vrede." Na een kort dankwoord van Ds de Vries zong de gemeente hem toe drie verzen van Gezang 149, waarmede de dienst was geëindigd. In de consistoriekamer maakten velen van de gelegenheid gebruik om van Ds de Vries en zijn echtgenote met een handdruk afscheid te nemen. De familie De Vries is Donderdag met het s.s. „Nelly" vanuit Rotterdam naar Australië vertrokken. Naar Noord, Zuid, Oost of West, Met de H.A.V.I-Tours sist U op z'n best. Rijssen, Tel. 300, b.g.g. 364 Holten, Burg. v. d. Borchstr. 22 gedurende het vreemdelingenseizoen 25 JAAR IN HET SLACHTHUIS WERKZAAM. Vrijdag der vorige week herdacht de heer J. H. Paalman de dag, waarop hij voor 25 jaar als los arbeider in dienst trad van het Keurings-, Waag- en Slachthuisbedrijf in onze gemeente en in het gemeentelijk slachthuis zijn loopbaan aanving. Zoals gebruikelijk heeft het gemeente bestuur hem op die dag in tegenwoor digheid van superieuren, collega's en 't overige gemeentepersoneel in de bloe metjes gezet en zo was dan Vrijdagmid dag de raadszaal vol mensen om de jubilaris te huldigen. Mr Enklaar wees bij het uitspreken van de gelukwensen jegens Paalman en zijn echtgenote met deze belangrijke dag, op de goede gewoonte om samen te ko men en dankte Paalman voor de goede plichtsbetrachting en werklust, welke hij steeds aan de dag heeft gelegd. Het ver heugde hem te kunnen spreken van de vriendelijke gezindheid en de goede ver houding, welke tussen ons leeft. De bur gemeester bood namens de leden van het gemeentebestuur en het personeel een ruststoel aan en sprak de hoop uit, dat de jubilaris daarvan nog lang ge bruik zou mogen maken. Ook de echt genote van de heer Paalman betrok hij in de huldiging. De directeur van het Slachthuis, de heer Vegter, schetste de persoon van de heer Paalman en wees op zijn verschil lende goede eigenschappen. Een ogen blik is men ongerust over hem geweest toen 'de pompinstallatie explodeerde, maar gelukkig was de jubilaris juist in veiligheid. Namens allen, die aan het slachthuis verbonden zijn bood hij een radiotafel aan. De heer D. Kater dankte de jubilaris namens de verzendgrossiers voor zijn bereidwillige houding en voor zijn veel vuldige medewerking. Zij deden hun aandeel in het cadeau, dat de burgemees ter aanbood. De heer Beijers sprak namens de A.B. V.A.-afdeling woorden van gelukwens en wees er op, dat Paalman de noodzaak van organisatie steeds heeft ingezien, eerst als lid van de afd. van het Nat. Verbond en na de bevrijding door toe treding tot de A.B.V.A. Na nog gewe zen te hebben op de plichten, welke men als werknemer heeft en waaraan men dan rechten kan ontlenen, bood hij Paal man een scheerstel aan. De heer Nuland sprak nog als oud buurman. In de tijd dat spr. wethouder was, is Paalman aan de gemeente geko men en hij heeft zich altijd doen kennen door zijn goede plichtsbetrachting. De jubilaris dankte ten slotte voor de mooie cadeaux, welke hem waren aan geboden en sprak er zijn vreugde over uit, dat men hem deze mooie dag had bezorgd. In hotel Holterman hield de keur meester-opzichter, de heer J. Aanstood, nog een aardige toespraak, waarin hij enkele feiten uit de loopbaan van de heer Paalman de revue liet passeren. In de zaal van de heer K. ter Horst vierden collega's en buren het zilveren feest des avonds mede. GESLAAGD. Woensdag 2 Juli slaagde te Arnhem voor adspirant Bouwkundig Opzichter- Tekenaar onze plaatsgenoot, de heer C. Wijnnabel. ALLROUND BAKKER. Onze plaatsgenoot A. M. Nijkamp Jr. te Dijkerhoek slaagde onlangs te Zwolle voor het examen broodbakker en dezer dagen te Groenlo voor het diploma vak bekwaamheid brood-banketbakker. MOTORSPORT. Zondag organiseerde de Motor- en Automobielclub „De Holterberg" een oriënteringsrit over een afstand van 74 kilometer. Er verschenen 23 motoren en 6 auto's aan de start bij hotel ,,'t Lösse Hoes". Uitslag motoren: 1. G. Bussink Del den, 43 strafp.; 2. W. Wansink, Laren, 44 strafp.; 3. G. J. Gouwe, Enter, 46 strafp.; 4. G. Krabshuis, Nijverdal, 47 strafpunten. Uitslag auto's: 1. H. J. Bouwhuis, Hol ten, 82 strafp.; 2. B. Polstra, Heino, 161 strafpunten. H.G.K. heeft Woensdagavond het pro gramma voor deze zomer geopend met een vocaal concert op de muziektent achter het gemeentehuis. Voordat met het afwerken van het programma werd begonnen sprak de voorzitter van de V.V.V., de heer Gold stein, enkele woorden van welkom, waar bij hij zich in 't bijzonder richtte tot de vele gasten, die gekomen waren om de zang te beluisteren. H.G.K. zong hierna onder leiding van de heer Warmink een achttal nummers op zeer verdienstelijke wijze. Na elk nummer volgde een spontaan applaus. Als toegift werd nog gezongen het Wilhelmus. De heer Goldstein sprak na afloop van het zeer geslaagde concert een woord van hartelijke dank tot de uitvoerenden. Zaterdag 12 Juli geeft de gymnas tiekvereniging „Bato" een openbare demonstratie in het Sportdal, onder leiding van haar directeur, de heer W. Knapen uit Nijverdal. Het programma, dat om pl.m. 7.30 uur wordt geopend met een massale oefe ning van dames en meisjes, publiceerden we reeds in ons vorig nummer. Er is een sportieve optocht aan ver bonden naar het terrein en het zal wer kelijk de moeite waard zijn om al die oudere, maar vooral jongere gymnasten te zien marcheren en werken. De V.V.V. rekent er op, dat alle leden in onberispelijke turnkledij aan deze demonstratie mee doen. Wij moeten laten zien, dat Holten op het gebied van de gymnastiek kan wed ijveren met de beste plaats in Neder land. En dat kan het, daar zijn we van overtuigd, gezien de keurige prestaties, welke vooral door de jeugdgroepen op gewestelijke turndagen werden geleverd. We hopen op een massale opkomst in het Sportdal. Op deze wijze kan Bato ook haar onkosten vergoed krijgen. De volgende week wordt het program ma voortgezet met een Voetbalwedstrijd tussen het le elf tal van de H.V.CJ. „Hoiten" en A.B.S. „Bathmen" op Dinsdag 15 Juli a.s., des avonds pl.m. 7 uur in het Sportdal. De Voetbalvereniging „Holten" werd opgericht 2 Februari 1931. Zij speelt mo menteel in de 2e klasse van de afd. Twente van de K.N.V.B. (de vroegere Twentse Voetbalbond). Haar oefenavond is Dinsdagavond, maar ook" andere avonden wordt van het terrein in het Sportdal gebruik ge maakt. Het dagelijks bestuur bestaat uit de heren G. Wissink, voorzitter, H. W. ten Velde, secretaris, en H. W. ten Velde, penningmeester. Op Zaterdag 19 Juli a.s. houdt de groep Holten van de Nationale Re serve op een nog nader aan te kon digen tijdstip een openbare demon stratie, welke zal bestaan uit straat gevechten enz. en waaraan wellicht ook andere groepen zullen deel nemen. Nadere bijzonderheden hopen wij in ons volgend nummer bekend te maken. De groep Holten van de Nationale Re serve werd in September 1949 gevormd op initiatief van de door de Burgemees ter, Mr W. H. Enklaar, ingestelde plaat selijke commissie van het Nationaal in stituut „Steun Wettig Gezag". Zij omvat 20 man, welke meestal op Maandag avond oefenen. Leider van de groep is Serg.-Maj. Rouwendal te Deventer. Aanmelding voor de groep is nog steeds mogelijk en wordt zeer op prijs gesteld, aangezien dit instituut door de overheid voor het behoud van onze on afhankelijkheid van groot belang wordt geacht. SLACHTHUIS-PERSONNEL VERSUS VEEHANDELAREN. Woensdagavond 16 Juli a.s., om 7.30 uur zal op het H.V.C.-terrein in het Sportdal een voetbalwedstrijd worden gespeeld tussen een elftal van de Vee handelaren en een elftal van het Slacht- huispersoneel. De opstelling is als volgt: Slachthuispers.: A. Meerman, doel; D. Tiekink en W. Schöppers, achter; J. A af tink, J. Bargpeter, W. Postuma, mid den; L. Gazan, B. Schreurs, Leussink, Joh. Harbers, W. v. d. Pluym, voor. Res.: Vukkink. Grensrechter: D. Schöppers. Veehandelaren: T. Hofman Jr., doel; J. W. Kevelam en D. Aaftink Jzn., ach ter; M. Hofman, H. Kevelam en D. Aaf tink Dzn., midden; G. Aaftink Gzn., H. Deyk, G. J. Aaftink, H. Baltus en J. Aaftink Johzn., voor. Reserve: G. J. Aaftink. Grensrechter: A. J. Kevelam. Ongetwijfeld zullen weer zeer velen aanwezig zijn, niet in de eerste plaats om te genieten van technisch spel, doch om de sensatie en vrolijkheid, die een dergelijk treffen altijd kenmerkt. AGENDA Zaterdag 12 Juli: Opening Drogisterij „De Vijzel", Oranjestraat 20, nam. 2.30 uur. (Zie annonce.) Zaterdag 12 Juli: Aanbesteding riole ring ten gemeentehuize vm. 11.30 uur. Zaterdag 12 Juli: Openbare demonstratie Gymnastiekvereniging „Bato" in het Sportdal. Aanvang 7.30 uur. Zie aankondiging cultureel progr.) Zaterdag 12 Juli, 7 uur: Voetbalwed strijd te Dijkerhoek, terrein D.S.V., elftallen „Jong Holten" en „Jong Bath men. Zaterdag 12 Juli, 4-6 uur en Donderdag 15 Juli, 7-9 uur: Aangifte van leerlin gen Chr. School voor U.L.O. te Rijs sen. (Zie annonce.) Maandagavond 14 Juli, 7 uur: Leden vergadering „Okkenbroeks Belang" bij Visse. Maandag 14 Juli t.m. Zaterdag 19 Juli: Grote Zomeropruiming bij Alb. Mul der (zie adv.). Maandag 14 Juli: Halfjaarlijkse oprui ming H. Roelofs, manufacturen. (Zie annonce.) Maandag 14 t.m. Vrijdag 18 Juli: Grote Zomeropruiming Fa. E. Wonnink. (Zie annonce.) Maandag 14 t.m. Vrijdag 18 Juli: Va- cantie Gebr. Veldhuis. (Zie annonce.) Dinsdag 15 Juli: Excursie afd. O.L.M. via Afsluitdijk naar Marken en Volen- dam. Woensdag 16 Juli: Scholensportdag in het Sportdal, aanvang 9 uur. Bij on gunstig weer Donderdag 17 Juli. Woensdag 16 Juli en vervolgens elke Woensdagavond oefenavond van de E.H.B.O.-ploeg. Donderdag 17 Juli: Publieke verkoop boerenvoortvaring erve J. H. Roth- man, Larensebroek, nam. 2 uur. (Zie annonce.) Maandag 21 t.m. Zaterdag 26 Juli: Va- cantie Coöp. Landbouw Handelsver. „Holten" afd. Holten. (Zie annonce.) IlilllllllllllillllllllillllllllllUIIIIIIUIIIIIIIIIH BURGERLIJKE STAND. Geboren: Jakob, zv. G. Spakman en J. G. Wolters, Borkeld 18. Gehuwd: H. H. G. Baan, 24 jr., Rijs sen en J. F. Hofman, 25 jr. Overleden: G. Jansen, 47 jr., echtg. v. C. H. Goorman, Beuseberg 103. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Kerk. Holten. 8.30 uur (Bed. H. Av.) en 10.30 uur (Bed. H. Av. en Dankz.) Ds Knipscheer. Dijkerhoek. 10 uur (Voorber. H. Av.) Geref. Kerk. 10 uur (Voorb. H. Av.) en 3 uur Ds Hoogkamp. In beide diensten extra collecte voor de Theol. Hogeschool. PRACHTIGE SUCCESSEN VOOR DE BERGRUITERS. De leden van de Land. Rij vereniging „De Bergruiters", die deel namen aan 't grote concours-hippique te Liederholt- huis (gem. Heino), hebben verschillende eclatante successen weten te behalen. Dressuurproef voor achttallen: 1. De Bergruiters met le achttal, 92 punten. Aan de dressuurproeven voor acht tallen hamen 9 verenigingen deel, w.o. de kampioen en reserve-kampioen 1951: Individuele dressuur (aantal deelne mers 44): 1. T. Beldman met „Miss Blanche"; 2. H. Beldman met „Figu rant"; 5. Aaltink met „Perhaps"; eer volle vermelding H. Beldman met „Gol den Fiction". Springconcours: 1. M. Bolink met „Lyda" (66 seconden, 0 fouten); 3. G. Hulsman met „Albert"; 4. T. Beldman met „Miss Blanche"; 5. H. Beldman met „Golden Fiction". MET „H.M.V." NAAR EIBERGEN. Evenals vorige jaren zullen ook deze keer weer tal van Holtenaren Zaterdag 19 Juli met H.M.V. mee willen naar het muziekconcours. Velen gaven zich reeds op, doch een aantal personen, die van plan zijn om mee te gaan naar Eibergen, gaven zich nog niet definitief op. Teneinde de nodige maatregelen tijdig te kunnen treffen voor vervoer naar Eibergen, wordt men verzocht zich op te geven vóór Woensdagavond 16 Juli a.s. De kosten bedragen f 1.50 p. p. Vertrek: 1 uur vanaf Smidsbelt. Opgave voor deelname kan plaats heb ben bij: A. Fransen, tel. 262; Jo Slot man, tel. 288, en J. Wiggers, tel. 356. GESLAAGDEN. Mej. G. 'den Heijer, onderwijzeres aan de o.l. Dorpsschool alhier, slaagde dezer dagen te Groningen voor de akte licha melijke oefening. De heer G. J. Paalman Ezn. slaag de te Amsterdam voor het diploma sterk stroommonteur. De heren J. A. Slotman en Chr. Reisinger slaagden resp. voor het eind examen H.B.S. B en H.B.S. A.

Holtens Nieuwsblad | 1952 | | pagina 1