Hit het plaatselijk ;nte parlement Plaatselijk Nieuws lM>. 23. Jaargang 4. ZATERDAG 7 JUNI 1952. Verschijnt elke Zaterdag. HOLTENS NIEUWSBLAD "1J5 abonnementsprijs van dit blad bedraagt 1.15 p. kwartaal Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad" te Holten. Telef. K 5fy8S - 284 Adv.-'prijs: 115 m.m. (d contant) f 1.50. Iedere m.m. meer f 0.06 RAADSVERGADERING 23 MEI. de bij (Vervolg). in" Een aparte rioolbelasting. Aangezien aan de riolering van de Bur- meester v. d. Borchstraat, welke in Schipbeek loost, twee percelen lig- iur'in, die niet tot het grondgebied van dat aterschap behoren, vraagt dit voor de voervergunning een bedrag van f 525.- Jr jaar, hetwelk gelijk is aan de water- Miapslasten, welke deze percelen zouden oe-ten betalen, indien zij wel onder het aterschap vielen. De voorzitter meent, dat dit billijk is, dat B. en W. voorstellen de verorde- ng op de wegen- en rioolbelasting te gzigen. De voorzitter deelt nog mede, dat het jjksbureau voor de zuivering van af- deilwater niet bereid is eerder een plan maken voor een zuiveringsinstallatie, jn wanneer deze ook gebouwd kan wor- ;n. Maar daarvoor is geld nodig. Het .aterschap is hiermede nu ook op de jogte. Nadat de heer Aaftink nog opgemerkt ;eft, dat het bedrag wel wat groot órdt voor die paar mensen, hetgeen jlgens de voorzitter wel meevalt, wordt en.; wijziging goedgekeurd. Ten behoeve van hotel „Hoog Holten" :rleent de raad ontheffing van de eisen >or vergunnings- en verlofslokaliteiten gevolge de Drankwet. De raad besluit verder tot verhoging in de leninggarantie voor de \Vatcrlei- |ngs Mij voor aanleg van de drinkwater- iding naar het perceel B. 16, bewoond Dor de heer G. J. Aaftink. Na de bij - rage van de heer Aaftink en het tarief j.. jor de brandkraan zal de gemeente ''og f 14.- moeten garanderen in de ex- [oitatiekosten ad f 144.-. Aan de heren H. W. ten Velde c.s. en erh. Aaftink wordt een strook grond brkocht achter de nieuw te bouwen oningen aan de H. J. Wansinkstraat, elke vroeger aan deze gegadigden heb- sn toebehoord. Rondvraag. Bij de rondvraag informeert de heer andeweerd naar het herstel van de eusebergerweg, welke door de oorlogs- instandigheden vernield is. •De voorzitter wijst er op, dat de kapi- lalsuilgaven van de laatste begrotingen og steeds niet zijn goedgekeurd. Het uilege heeft echter binnenkort een on- erhoud met Ged. Staten, waarbij men eze zaak aan de orde hoopt te stellen. Stank der riolen. De heer Landeweerd informeert naar je stank der riolen langs de Kolweg en 1 de Dorpsstraat, die zeer onaangenaam De voorzitter deelt mede, dat de leve- ancicr van de straatkolken verzuimd eeft de stankschermen te leveren. Deze unnen echter ieder ogenblik komen. De heer Aaftink informeert naar de oortrekking van de riolering langs de W larenseweg. De toestand wordt onhoud- aar. Ook dit wacht op de goedkeuring der OU egrotingen, zegt de voorzitter. Gevaarlijk kruispunt. De heer Derksen wijst op het gevaar an de Stationsstraat, waar op Hemel- aarlsdag een ernstig ongeluk heeft laats gehad. Kan hier niet wat gebcu- rn jen, zo vraagt hij. De voorzitter wijst 'er op, dat hier loor de jeugd ;ook zo dom gehandeld Sï rordt. Men laat ^zicli zo maar gaan en I et niet op het drukke verkeer in de dorpsstraat. De heer Landeweerd oppert het uan- h" irengen van een flikkerlicht of stop- iclvten. De heer Soer zag liever op drukke lagen ter plaatse een politieman. De voorzitter somt de gevaarlijke puil en op en zegt, dat er dan ook nog een ir. nan op het bureau moet zijn. De po- itie kwam mensen te kort, omdat men tok in de berg toezicht moet houden >p het roken enz. Hij weet wel, dat lit niet gaat vóór een mensenleven, tiaar alle borden en tekens helpen zo yeinig en de aandacht gaat helemaal leg, wanneer men overal maar een po- itieman neerzet. Stoplichten zijn hier tndoenlijk. 1 De heer Derksen zegt, dat er bij de potorwedstrijden wel vier waren. Hij ivil in de Stationsstraat het woord „Stop" jchildcrcn. De voorzitter ontraadt deze tekens, tij baten toch niet. Hij zal er wel eens aiet de groepscommandant over spreken. Op een vraag van de lieer Soer of de ïanbestede gemeentewoningen niet aan 3e opvolger van de laagste inschrijver kunnen worden gegund, omdat het ver schil maar f900.- en deze ingezetene |s, antwoordt de burgemeester, dut dit iliet kan vanwege de Minister. De heer Jansen: „Het zijn allemaal Nederlanders". De Ulo-school. De heer Soer dankt de voorzitter voor zijn bemoeiing bij de goedkeuring van de Uloschool. Hij vraagt wanneer nu piet de cursus kan worden begonnen. De voorzitter zegt, dat de uitlating van de Inspecteur van het lager onder wijs niet bemoedigend is. Deze wil met alle liefde de bouw van een school be spoedigen, maar niet met een noodop lossing beginnen. Hij is in dezen zeer positief en het lijkt spr. niet wenselijk deze zaak te forceren. Men zal dus zeker niet vóór 1 September 1953 kunnen be ginnen. De heer Soer zegt, dat het beter was geweest 1 September 1952 te beginnen. Anders kon het wel eens voorgoed uit gesteld worden. Er zijn toch wel onder komens te vinden. De voorzitter is het helemaal met de inspecteur eens. Als je eenmaal begint, moet ook alles in orde zijn. Behalve, dat de onderwijzers geregeld rouleren moe ten, hetgeen bij uiteenliggende lokalen niet te doen'is. Zijn cr geen bouwvolu men en is er geen geld, dan vindt er geen bouw plaats. De heer Soer wijst er op, dat de men sen in October al gevraagd hebben om deze school. Men meet trouwens met twee maten, want elders wordt een gym nastieklokaal gesticht, dat men hier niet krijgen kan. De voorzitter zegt nog, dat er veel weerstanden te overwinnen zijn en dat men meer bereikt door even kalm aan te doen. B. en W. hebben er juist over gedacht om de vraag naar een gymnas tieklokaal maar wat te laten vieren, ten behoeve van een Uloschool. Hierna wordt de vergadering gesloten. H.G.K. PROMOVEERT NAAR DE AFD. UITMUNTENDHEID. Het was een blijde mare, die Pinkster maandag zo tegen de avond door het Dorp ging, dat Holtens Gemengd Koor een le prijs had behaald op het zangcon cours te Brummen met 301 punten. Al zijn de zangverenigingen wellicht niet zo populair als het gefuseerde H.M.V., bij velen was er toch wel een gespannen verwachting, hoe de zangers en zangeressen het maken zouden met hun nieuWe dirigent. Het is eén succesvol optreden gewor den en de aanschijn van dit succes werd nog verhoogd, toen H.M.V. de le prijs winnaars met en pittig stuk muziek door het dorp voerde naar de muziektent, waar het gebruikelijke ceremonieel voor dergelijke gelegenheden plaats vond. Zo even voor het officiële gedeelte sprak de dirigent, de heer M. Warmink, zijn koor in enkele hartelijke woorden toe en feliciteerde hij het met de geza menlijk verworven le prijs, daarbij na tuurlijk niet nalatend de hoop uit te spre ken, dat het hierbij niet blijven zou. De voorzitter, de heer Joh. van Geen huizen, trad toen naar voren om in een kort openingswoord de gevoelens van trots te vertolken, welke het koor door stroomde nu het naar de afdeling uit muntendheid promoveert. Het is een zware stap geweest, maar H.G.K. heeft bewezen tegen haar taak opgewassen te zijn, aldus de heer Van Geenhuizen. Wij hebben nimmer een beroep gedaan om financiële steun, maar de vereniging vraagt wel de morele steun van de bur gerij en doet een beroep op de jonge mensen, om als lid toe te treden. Spr. bracht dank en een woord van lof aan de dirigent, de heer Warmink, de hoop uitsprekend dat hij het koor verder zal brengen. De burgemeester, Mr W. H. Enklaar, wilde H.G.K. mede namens het gemeen tebestuur met het heugelijk feit van deze dag gelukwensen. Een Duits spreek woord zegt: „Böse menschen haben keine lieder". U heeft schone liederen en het moet U een grote voldoening zijn na het studeren loon naar werken te hebben ontvangen. De hele gemeente deelt in de eer en het is daarom ook voor het ge meentebestuur een groot genoegen hier woorden van gelukwens te kunnen spre ken. Inderdaad hebt ge, aldus Mr Enk laar, nimmer bij de overheid aangeklopt om subsidie, zij wil U nu gaarne, zodra de kas van de gemeente-ontvanger mor gen open is, een klein douceurtje ter hand stellen. De voorzitter van de Chr. Gem. Zang vereniging „Soli Deo Gloria" was de vol gende spreker, welke koor een dirigent met het behaalde succes complimenteer de. Wij hebben met U meegeleefd, aldus de heer Wiggers, en gezegd: „het zal wel gaan". U heeft het er prachtig af gebracht en wij hopen, dat ge ook verder moogt komen op de vocale ladder en ons koor moogt volgen om zodoende geza menlijk mede te werken aan de culturele verheffing onzer gemeente. De secreta ris van Soli, de heer W. A. Aanstoot, bood vervolgens bloemen aan. Namens H.M.V. sprak haar voorzit ter, de heer A. Westerik, die zeide, niet achter te willen blijven bij de sympathie betuigingen, welke H.G.K. van alle zijden ontvangt. Spreker bracht de gelukwen sen over van zijn vereniging met over reiking van een bloemstuk en sprak de hoop uit, dat H.G.K. onder leiding van de heer Warmink nog vele successen mag oogsten. In zijn dankwoord aan de sprekers legde de voorzitter van H.G.K., de heer Van Geenhuizen, er nog eens de nadruk op, dat men behoefte heeft aan nieuwe leden. Het koor heeft echter vertrouwen in de toekomst en spr. dankte voor de hulde, aan H.G.K. gebracht. De huldiging werd besloten met het zingen van het keuze-nummer „Villanela All a Napolitana", een Italiaans dansnum- mer uit de middeleeuwen van de Ital. componist Baldassari Donati, en in café Maats bleef men daarna nog geruime tijd gezellig bijeen. INTERNATIONALE MOTORWED STRIJDEN TE MARKELO. Deelnemers uit vier verschillende landen. Voor de tweede keer organiseert de Markelose Motorclub „Ons Genoegen" op het prachtige circuit „De Herikerberg" te Markelo internationale motorterreinwed- strijden. Overtrof het aantal bezoekers het vorige jaar alle verwachtingen, er waren er meer dan 10.000, Zondag 15 Juni worden er minstens 15.000 verwacht. Behoudens enkele kleine wijzigingen is het parcours gelijk aan dat van het vorige jaar. De ongeveer 900 meter lange aanloop vanaf de startplaats bij de boe renherberg „De Pet" tot aan het eigen lijke circuit, loopt deze keer niet over de stoffige z.g. Langeweg, maar over een daaraan evenwijdig door de bossen ge projecteerde weg. Aan het einde van de aanloop krijgen de tijdwaarnemers en an dere officials een plaats boven op een te bouwen luchtbrug, zodat zij een goed overzicht over dit gedeelte van het cir cuit hebben. Hier is n.l. ook de finish. In het parcours zijn weer de bekende voormalige leemgroeven opgenomen, die toepasselijke namen dragen van Schuts- kuil, Carousselkuil, Vallei des Doods (22 meter diep), Paardekuil (hier doken ge durende de oorlog de boerenpaarden on der), Pieuw (20 meter), Dumpkuil en Heksenkloof. Ongeveer 75 renners zullen aan de start verschijnen. Alleen al in de inter nationale klasse 20, waaronder 6 Belgen, 4 Engelsen, 1 Fransman en 2 Duitsers. Van de Belgen komen o.a. Liekens, die het vorige jaar op Sarolea 2e werd. Na dien is hij echter snel opgekomen, zodat verwacht wordt, dat hij dit jaar een goede kans maakt op het kampioenschap. Te vens komt de leermeester van Liekens, Karei Dom. Deze rijdt Matchless en is "t vorige jaar kampioen van België gewor den in de zijspankl rsse. De jeugdige Sterckx van de Motorclub Mortsel, die het vorige jaar kampioen senioren van België werd, zal het eveneens onze Ne derlandse koprenners lastig maken. Tot de kopmensen zullen tevens be horen de Engelsen Hall en Avery. Hall is een der beste terreinrijders van Euro pa. Zijn start te Markelo zal de eerste zijn op het continent dit jaar. De internationale klasse wordt verre den in 2 manches zonder finale. In de klasse junioren tot 125 cc. zal uit komen W. Koops uit Assen, die in Norg met een grote voorsprong het kampioen schap behaalde. In dezelfde klasse senio ren heeft de naam van Dick Renooy een uitstekende klank. Ook in de junioren klasse boven 125 cc. wordt, gezien 't groot aantal inschrijvingen, een vinnige strijd verwacht. De Belgen Dom en Liekens hebben toegezegd als bijzondere attractie demon straties te zullen geven met motoren met zijspan. Het ligt n.l. in de bedoeling van de motorclub het volgend jaar tevens zij- spanraces aan de terreinwedstrijden te verbinden. In het buitenland bestaat voor de Mar kelose wedstrijden grote belangstelling, in het bijzonder in België en Duitsland. Uit Duitsland worden minstens 1000 bezoe kers verwacht. MELKERSEXAMEN. Op 30 Mei slaagden alle cursisten, wel ke de melkerscursus gevolgd hebben van de N.V. Ver. Veluwse Melkproductenfa- brieken. Een getuigschrift met het predicaat Uitmuntend melken verwierf F. W. Velt- kamp; met zeer goed melken mej. M. Groteboer, H. Scholen, J. A. Scholen en A. Volkerink; met goed melken H. Ulf- man, B. Haverslag en Fr. Steijger. EEN UITSTAPJE NAAR BOXMEER. Donderdag van de vorige week heb ben ruim honderd plaatsgenoten, verge zeld van een klein aantal inwoners van Enter en Markelo, met een drietal tou ringcars van de O.A.D. een excursie ge maakt naar de vee- en pluimveevoeder- fabrieken van de fa. W. H. Hendrikx te Boxmeer. Het is wel een zeer uitgebreide be zichtiging geworden, want behalve de reeds genoemde artikelen exploiteert de firma ook koel- en vrieshuizen, een spe cerijenmalerij met aanverwante artike len en houdt zij voorts een hoenderpark, waar de voedersamenstellingen natuur lijk op hun bruikbaarheid en rendement worden getoetst. Toen het gezelschap in Boxmeer ar riveerde, werd het verwelkomd door de zoon van de heer Hendrikx, welke het allereerst het hoenderpark toonde, waar de modernste kipperverblijven waren op gesteld. Er werd de deelnemers een sma kelijke en goed voorziene koffietafel aan geboden, waarna de bezichtiging volgde van de specerijenmalerij en verpakkings machines en werden de garage en tim merwerkplaats getoond. Ook was aan de fabriek een ruim laboratorium verbon den, waar alle soorten voeders op kwa liteit worden onderzocht en de serums worden toebereid voor verschillende pluimveeziekten. Dit geheel staat onder leiding van een kundig veearts. Na een bezoek aan de voedermalerij en -mengerij annex koekenperserij werden nog de koel- en vrieshuizen bezichtigd, waar duizenden kilo's boter, vlees, spek en \^ld waren opgeslagen. Hier was een warme winterjas wel te pas gekomen, die men vanwege het prachtige weer natuurlijk niet had meegenomen. De da mes en heren werden nog getracteerd op sigaretten en pakjes geurige thee, toen men ten slotte nog de koffiebranderij en theepakkerij bezichtigde. Men had een prachtige excursie gemaakt, toen de heer Hendrikx met een handdruk afscheid nam van het gezelschap. Op de terug weg werd nog een bezoek gebracht aan het mooie gedeelte van de kop van Lim burg. HOLLANDSE NIEUWE. Vanaf Zaterdag 7 Juni is de Hollandse nieuwe weer te krijgen op de Smidsbelt. De heer H. J. Wesseling uit Rijssen, wel ke ons wekelijks van verse vis voorziet, neemt dan zijn standplaats in, welke hij van het gemeentebestuur gepacht heeft. Verwezen wordt naar de advertentie in dit nummer. INZAMELINGSACTIE BOODE KRUIS. Ons gehele land staat momenteel in het teken van het Rode Kruis. De inza melingsactie, welker opbrengst 't mooie en belangrijke werk van deze organisatie moet schragen, is overal begonnen. Ook onze plaatselijke afdeling hoopt binnen enkele dagen een beroep op U te doen om het werk van het Rode Kruis met een financiële bijdrage te willen steunen. De afdeling vraagt vrijwilligers, welke bereid zijn in de komende week voor deze actie rond te gaan. Meldt U daar voor aan bij de penningmeester, de heer W. ten Berge, Hotel Holterman, alhier. Gaarne vestigen wij de aandacht nog op de Luisterwedstrijd, met prijsvraag, welke de vier omroeporganisaties aan het Rode Kruis hebben aangeboden. Luistert daartoe op 10 Juni om 19.45 uur naar Hilversum H en 11 Juni 20.50 uur naar Hilversum I. Mr C. J. VERPLANKE SPRAK VOOR DE A.R. PARTIJ. In het gebouw „Rehoböth" werd Don derdagavond een druk bezochte vergade ring gehouden van de A.R. Kiesvereni ging „Nederland en Oranje", waarin als spreker optrad Mr C. J. Verplanke uit Haarlem, secretaris van de A.R. Jonge ren Organisatie (ARJOS). De voorzitter der kiesvereniging, de heer P. v. d. Meulen, opende deze bij eenkomst met gebed en het lezen van Hand. 9 vs 10 tot 22, nadat gezongen was Psalm 68 1 en 2. Hij sprak vervolgens een kort openingswoord naar aanleiding van het gelezen Schriftgedeelte, waarna de aanwezigen hartelijk werden welkom geheten, waarbij de voorzitter zich in het bijzonder richtte tot de heer Verplanke, die zich terstond bereid had verklaard om voor de afdeling op te treden. Mr. Verplanke, hierna het woord ver krijgende, sprak over het onderwerp: „Bij de puinhopen". Het is, aldus spr., bijna 7 jaar geleden, dat aan de heren Schermerhorn en Drees de opdracht werd gegeven een kabinet samen te stellen en sinds die datum, om precies te zijn, het was Dinsdag 24 Juni 1945, zijn we in ons land socialistisch geregeerd. Er is in deze 7 jaren veel gesproken over herstel en vernieuwing en over de zegeningen van het socialistisch beleid, voor welk beleid spr. zeer weinig waardering heeft. De gevolgen van dit beleid zijn voor land en volk fataal. Het zijn, aldus mr. Ver planke, bittere woorden, doch ze zijn waar, dit beleid heeft ons gebracht „Bij de puinhopen". De volle verantwoorde lijkheid hiervoor komt voor rekening van de P.v.d.A. en de K.V.P., gesteund door een deel der Chr. Hist. Unie en de V.V.D. De gevoerde socialistische politiek zou alleen al te veroordelen zijn, gezien het Indonesische beleid. Het koninkrijk der Nederlanden is uiteengescheurd en dit is wat spr. bedoeld met de titel van zijn rede: „Bij de puinhopen". Ernstig waarschuwde spr. ook voor de gevolgen van staatssocialisme en staatsalmacht, waarnaar de P.v.d.A. streeft. De socialist kent in wezen maar één verband ,n.l. de staat en 't hele men selijke leven onder het beslag van de staat. Sprekende over de a.s. verkiezingen voor de Tweede Kamer, zeide spr.: Wie nu in de verkiezingsstrijd als een held wil optreden moet het te doen zijn om de redding van ons land en ons volk. Er moet dan een dam worden opgeworpen tegen het revolutionair geweld. Het gaat niet om de zaak van Jan Schouten en de A.R. partij, het gaat om Gods zaak. Er moet bij ons zijn een dringend ver langen om als Christus wederkomt een volk te bereiden, dat Hem ontvangt met een Halleluja, zo besloot spr. z'n boeiende rede. Van de gelegenheid om met spr. van gedachten te wisselen, werd gebruik ge maakt door de heer W. Beijers. De heer Verplanke sloot deze zeer ge slaagde bijeenkomst met dank aan God, nadat gezongen was: ,,'k Wil U, o God, mijn dank betalen". AGENDA 16 Juni: Wegens vacantie gesloten Kap per W. Drent. Zaterdag 7 Juni, 8 uur: Gala-openings voorstelling viermasten-circus Boltini (zie annonce). Maandag 9 Juni: Viermasten-circus Bol tini. 4 uur kinder- en familievoorstel ling; 8 uur gala-voorstelling. Dinsdag 10 Juni, 7.30 uur: Voetbalmatch elftallen „De Vrijheid" en Gebr. Wan- sink, in het Sportdal. Dinsdag 10 Juni nm. 2 uur ten huize van Ds de Vries: publieke verkoping van meubelen enz. wegens emigratie (zie de annonce). Woensdag 11 en Donderdag 12 Juni: Col lecte voor „Het Hoogeland". Donderdag 12 Juni, 8 u.: Herv. Vrouwen vereniging in Irene. Maandag 7 Juli: Buurtvereniging Dorps straat maakt een reisje naar Duitsland. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Kerk. Holten. 8.30 en 10.30 uur Ds de Vries. In beide diensten collecte voor Inwen dige Zending. Dijkerhoek. 10 uur Eerw. Heer Klein Onstenk van Schalkhaar. Collecte voor Inwendige Zending. Geref. Kerk. 10 uur Ds Heule van Deven ter en 3 uur Ds Hoogkamp. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Willemina, dv. J. W. Dene kamp en G. A. Tukkers, Tuinstraat 2. Willem, zv. W. Schöppers en W. Beldman, Aalpols weg 18. Antoinette Johanna, dv. J. W. Meijerman en J. Koopman, Dorps straat 63. Ondertrouwd: H. H. G. Baan, 24 jaar, Rijssen en J. F. Hofman, 25 jr., Kolweg 31, Holten. Gehuwd: J. W. Stevens, 28 jr. en H. J. Klein Teeselink, 23 jr. H. J. Vasters, 24 jr. en H. Leunk, 21 jr. Ingekomen: H. J. Oostervelt van Rijs sen naar Borkeld 98. H. H. Haverslag geb. Schooien van Rijssen naar Dijker- hoek 12. W. F. Meijers van Leiden naar Dorpsstraat 56. M. W. Herder van Die penveen naar Espelo 17. Vertrokken: W. Mac Leod en echtg. v. Holterberg 72 naar Geldrop. A. Paal man van Aalpolsweg 24 naar Goor. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Week van 28 Mei tot en met 3 Juni 1952. Inlichtingen op het Groepsbureau der Rijkspolitie, Oranjestraat 55, Holten. Telef. 352. Gevonden: 1 autoped, 1 riem, 1 pakje met inh., 1 stofbril, 1 manchetknoop, 1 wollen das, 1 plastic damesmantel, 1 al pinomuts. Verloren: 4 autobanden „Good Riche" 640 x 15 x 4, 1 herenportemonnaie met inh., 1 gekleurde sjaal, 1 portefeuille inh. foto's, 1 contactsleuteltje voor „Jawa". VERGADERING HERV. KERKKOOR. Het Herv. Kerkkoor heeft Dinsdag avond zijn jaarvergadering gehouden in Irene onder voorzitterschap van de heer E. J. Westerik. De jaarverslagen van de secretaresse, mevr. H. J. Bal-Keiler, en van de penningmeester, de heer G. J. Aaftink, werden na voorlezing goedge keurd. Bij de bestuursverkiezing werd de heer E. J. Westerik met algemene stemmen herkozen, terwijl aan het bestuur na stemming werden toegevoegd mevr. A. C. E. Pel-Bolwidt en de heer G. H. Koop man. De avond werd verder op gezellige wijze doorgebracht. Bij de rondvraag kwam vooral 't punt „Nieuwe leden" naar voren. Alle pogin gen moeten worden aangewend, aldus werd besloten, om nieuwe leden te wer ven, waarbij de hoop werd uitgesproken, dat vele nieuwe krachten zich bij het be stuur zullen aanmelden. De repetities worden gehouden in het gebouw Irene op Dinsdagavond van 8 tot 10 uur. COLLECTE VOOR „HET HOOGELAND" Woensdag 11 en Donderdag 12 Juni zal in deze gemeente de jaarlijkse collecte worden gehouden voor de Vereniging „Het Hoogeland", d.i. de Christelijke Ver eniging tot stichting en instandhouding v. arbeidskoloniën, aangesloten bij de „Cen trale Bond voor Inwendige Zending en Chr. maatschappelijk werk". Het geld is bestemd voor het heerlijke, mooie en zo noodzakelijke werk van her opvoeding van kinderrechterpupillen, om de reclassering van oudere jongens en van mannen. Het gaat om de verzorging van die mannen en jongens, die niet meer de maatschappij in kunnen en daarom een blijvende verzorging nodig hebben. Het gaat om de verpleging van zieken en oude stakkers, die allen hulp nodig heb ben. Collecte harelijk aanbevolen.

Holtens Nieuwsblad | 1952 | | pagina 1