Voor GelepnMsMno en zonnige Koninginnedag met aubade, concert en uitvoeringen naar BELTMAN Voor een Overhemd naar BELTMAN 18. Jaargang 4. ZATERDAG 3 MEI 1952. Verschijnt elke Zaterdag. sr g •f g W< Dliti Ie b HOLTENS NIEUWSBLAD heie abonnementsprijs van dit blad bedraagt f 1.15 p. kwartaal od Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad" te Holten. Telef. K 5Jf88 - 284 Adv.-prijs115 m.m. (a contant1.50. Iedere m.m. meer 0.06 keliH ;t ti ordt geve chri Aubade. De viering van de verjaardag van onze olteioningin ving dit jaar aan, zoals de laat- estfte jaren reeds gebruikelijk, met een ubade van de schoolkinderen. De leerlingen van de beide Dorpsscho- sn hadden zich 's morgens opgesteld •ad CIL UaUUCU O iuv.QV.iw LiD oor het Gemeentehuis om een hulde te rengen aan de vertegenwoordiger van in Tare Majesteit, onze burgemeester, die 1 Set de gemeentesecretaris op het bordes an het gemeentehuis de zanghulde van »F!e jeugd in ontvangst nam. Onder lei- .ing van de heer A. P. de Jonge wer- lani'en verschillende liederen gezongen. Met iet „Wilt heden nu treden" ving men an om met het aloude Wilhelmus, onze :ationale hymne, te besluiten. Deze zang werd begeleid door een paar axofoons van H.M.V. De burgemeester dankte de kinderen 'Rlloor deze hulde ter ere van onze Vorstin n haar Huis en wees op het grote voor- ien' echt, dat wij bezitten in het huis van )ranje en zo'n vorstin als H.M. Juliana, lij sprak nog even over de reis, welke ?1M. en Z.K.H. Prins Bernhard nu pas' naar Amerika gemaakt hebben en wees >p de grote betekenis van dit bezoek liet alleen voor ons land maar voor ge- leel West-Europa, dat veel aan de Ame- ikanen te danken heeft. Na de zanghulde gingen de beide scho ol en naar Amicitia en Rehobóth, om daar rader leiding van het personeel het Ko- linginnefeest te vieren. f7 Naar Amicitia. pT In Amicitia hield de heer Brouwer een sort toespraakje en werd het verjaar- lagslied ter ere van de Koningin gezon- jen. Hij wees er de kinderen op, dat na ie aubade alles zo vlot verlopen was, iodat het verkeer tot tevredenheid van le politie, practisch niet gestremd was ;n vertelde, dat de Holtense Oranjever eniging diep in de buidel getast had om 33|de kinderen de voorstelling van de goo- •.helaar aan te bieden en een tractatie chocolademelk en eierkoeken. De ®^eide bestursleden Mej. W. E. Wolters ïn de heer Koldeweij, die in de zaal wa- "lll""l|en, kregen een spontane ovatie. Prof. Obri van Deventer, goochelaar In illusionist, had al direct contact met Èe kinderen bij zijn opkomst en wist hen |net zijn talrijke goochelkunstjes steeds Ie boeien. Vooral het optreden van de iprekende pop Nico viel zeer in de Imaak. Mej. v. d. Zwaag zorgde voor een |nuzikale begeleiding. 1 In „Rehoböth". I De leerlingen van de Christelijke school liebben Oranjefeest gevierd in het ge- r) {bouw „Rehobóth" en zelf het program- fna verzorgd. Tal van vaderlandse liederen werden gezongen, er werd voorgedragen en enige leuke stukjes werden opgevoerd. De kinderen werden ruim onthaald op allerlei lekkers. 1 Tijdens het feest in „Rehobóth" kwam fiet gezin van meester Wiersma, dat op piet punt stond naar hun nieuwe woon plaats te vertrekken, op het podium om |van de schoolkinderen afscheid te nemen. 1 H.M.V. concerteert. 1 Tussen 7 en 8 uur gaf de muziekver eniging H.M.V. een marsconcert in de Imuziektent, waarvoor de belangstelling Éiiet zo groot was, omdat velen zich ge- freed maakten voor de uitvoeringen, wel- ike die avond in Irene en Amicitia plaats fvonden. Het Wilhelmus werd door allen Istaande aangehoord. Oranjefeest-avond Chr. Oranjever. IIIIIIIHÏ Afwisselend programma, waarvan j volop werd genoten. li De naar schatting 350 „feestelingen", 1 die Woensdagavond „Irene" bevolkten, hebben daar genoten van een bont pro gramma, dat de Ontspanningsclub „Hol ten" (O.C.H.) daar bracht onder auspi ciën van de Chr. Oranjever. „Vreest God, eert de Koning". De voorzitter der vereniging, de heer J. Kroon, opende deze oranjefeest-avond met gebed, nadat begonnen was met het zingen van het bekende „Dankt, dankt nu allen God". In zijn openingswoord sprak de heer Kroon er zijn grote vreugde over uit, dat zovelen waren gekomen om met de Chr. Oranjevereniging de verjaardag van H.M. de Koningin te vieren. Hij wees verder op de grote betekenis van het Oranjehuis voor land en volk en dankte O.C.H. voor de bereidwilligheid om deze avond het programma te verzorgen. Bur gemeester Mr W. H. Enklaar, die even na de opening verscheen, werd eveneens hartelijk welkom geheten. Namens O.C.H. werd een kort woord gesproken door de voorzitter de heer J. Oosterkamp, die tevens een korte toe lichting gaf betreffende het programma, dat geboden zou worden. De heer Herman Koopman declameer de hierna op keurige wijze „Het meisje en de tijger", waarna de kleine Johanna Schuppert (5 jaar) het overbekende lied je zong „Naar de speeltuin". De kleine peuter zong dit wijsje heel mooi en ontving als beloning een grote ,k chocolade en een prachtige pop. Nadat onder leiding van de heer Kroon met begeleiding van Mej. Janny Stok kers (piano) een 6-tal van de bekendste vaderlandse liederen was gezongen, zong Mej. Adri Harting (sopraan) met bege leiding van Mej. Janny Stokkers op zeer verdienstelijke wijze een 3-tal liederen, t.w.: Waterval, Wiegelied (W. A. Mo zart) en het Nonnenkoor uit Casanova van Strauss. Onder leiding van de heer Herman Koopman werd hierna een interessante wedstrijd gehouden, onder het motto „Welke plaats??" De dames Sikkes, Ebreeht en Wiggers toonden zich in deze wedstrijd sterker dan hun resp. echtgenoten en wonnen met 15 punten. De mannen wisten 13 V2 punt te behalen. Na de pauze bracht een 6-tal leden van O.C.H. (de dames A. Jansen en A. Harting en de heren J. Holterman, Joh. Meerman, G. Steunenberg en J. Ooster kamp) Godfried Bomans blijspel „De Huis-tyran" voor het voetlicht. Een spel voor 100 kitsch, doch waar aan men pl.m. 2 uur lang 100 genoe gen en plezier beleefde. De heer Oosterkamp (door Johan van Geenhuizen voortreffelijk gecreëerd tot kolonel) speelde zijn rol als tyran mees terlijk en hetzelfde moet gezegd worden van de andere vijf medespelers. Dit zes tal heeft de zaal pl.m. 2 uur lang aan genaam bezig gehouden en de ovatie, die hen gebracht werd, was volkomen ver diend. Aan de grime (Johan van Geenhuizen) en de verlichting (van Bruggen) was zo als altijd weer zeer veel zorg besteed. De heer Kroon dankte aan het slot van deze zeer geslaagde feestavond allen, die hadden medegewerkt, waarna met het zingen van het Wilhelmus werd besloten. In Amicitia gaf de Gemengde Zang vereniging „H.G.K." haar traditionele Oranje-avond, welke dit jaar echter niet zo druk bezocht was als andere jaren. De avond-werd hier geopend door de voorzitter van H.G.K., de heer Joh. van Geenhuizen, die de aanwezigen welkom heette, waarna men gezamenlijk het Wil helmus zong. Door de Nijverdalse toneelvereniging „N.A.O.D." werd voor het voetlicht ge bracht het blijspel in drie bedrijven „De Gebr. Pompernikkel". De komische situaties, welke hier ont stonden door de afwisselende vrees voor het huwelijk en de trouwlustigheid van de beide niet jonge broeders Pomper nikkel, nog verhoogd door de doofheid van de oude oom Barend, wisten span ning en vrolijkheid te wekken. Het stuk werd door de Nijverdalse amateurs keu rig gespeeld, waarbij in het bijzonder het spel van oom Barend (de heer Hekman) genoemd mag worden en van Mevr. Krui zemunt (mevr. TijhuisKlein Nagel voort) die door haar spel een bijzondere sfeer wist te scheppen. De burgemeester kwam nog even een kijkje nemen, waarbij hij door de heer Van Geenhuizen welkom werd geheten. Laatstgenoemde bracht de spelers van N.O.A.D. dank voor hun keurig spel. Met een gezellig bal met muziek van de Goorse band werd deze avond besloten. Ijlak De Heer Tilanus sprak in Irene". Geen kleine politiekmaar zoveel mogelijk samenwerken, is zijn devies. De leider van de CHU en aanvoerder van de Tweede Kamerfractie dezer partij, de heer H. W. Tilanus, heeft Maandag avond gesproken in het Herv. Jeugdge- bouw „Irene" voor de Chr. Hist. Kies vereniging. De vergadering was niet druk bezocht. In een buitengewoon leerzaam en bijna huiselijk gesprek heeft de heer Tilanus zijn toehoorders meegenomen langs de paden in de politiek, welke momenteel in ons land betreden moeten worden en de kiezers gewezen op de belangen, welke voor ons volk naar zijn mening bij de komende verkiezingen op het spel staan. Het was dikwijls meer een college in staatkunde en politiek dan een ver kiezingsrede, maar het was buitengewoon boeiend om deze ervaren politicus in grove lijnen de huidige politiek te horen schetsen. In een ernstig slotwoord zeide de C.H.- slaatsman, dat men samen gesproken had over veel dingen in het practische poli tieke leven, zodat hij weinig behoefde te zeggen over het beginsel. De practische politiek is als een golfslag, die op en neer deint en zich telkens wijzigt. Een ding, aldus de heer Tilanus, wijzigt zich nimmer, dat is de diepgang van het^ be ginsel. Het fundament van dat beginsel is Gods Woord. De vergadering stond onder leiding van de heer J. Kroon, de voorzitter der kiesvereniging, die na het lezen van Ps. 138 voorging in gebed en daarna het woord gaf aan de spreker. Als inleiding van zijn betoog gaf de heer Tilanus een terugblik op de staat kundige ontwikkeling in ons land vanaf de bevrijding. In de kampen was gesproken hoe de politiek zich zou ontwikkelen als Neder land bevrijd was. Men was het er van be paalde zijde over eens, dat de oude partijvorming za(u hebben afgedaan en dat ook in ons land, naar het Engelse voorbeeld, slechts de onderscheiding zou kunnen bestaan: vooruitstrevend of con servatief. Zelfs in Katholieke kringen in het zuiden vond deze gedachte aanhang. Spr. schetste uitvoerig hoe hij deze ontwikkeling niet voor mogelijk heeft geacht en hoe na de stichting van de Partij van de Arbeid de daarna gehouden verkiezingen de Liberalen en Prot. Chris telijke partijen, welke deze gedachte scherp hadden afgewezen, door de uit slag daarvan in het gelijk werden gesteld. Tot ieders verrassing kwam de CHU on geschonden uit de bus. Bij de 10 dagen later volgende stemming bleken zelfs de aanvankelijke wankelingen geheel te zijn hersteld. Aan de hand van enkele cijfers toonde spr. aan, dat dit ook in Holten het geval was, hetgeen voor hem een reden temeer was om gaarne in de plaats, waar de Chr. Hist, mannen en vrouwen een belangrijk deel van het kie zerskorps uitmaken, te komen spreken. De vragen, waarvoor we staan, ver deelde spr. vervolgens in twee groepen n.l. de grondwetsherziening en de alge mene politiek in het vaderland. Uitvoerig motiveerde spr. de reden waarom de CHU haar stem niet gegeven heeft aan de verschillende voorstellen tot grondwetsherkiezing, welke de rege ring bij de Kamer heeft ingediend, waar bij hij de internationale situatie uitvoerig behandelde en o.m. wees op de betekenis van het Schumanplan en de Europese Defensie Gemeenschap. Uit staatkundige overwegingen, omdat men uitbreiding van het aantal kamerleden nu nog niet nodig vindt, maar ook om financiële reden heeft de CH de uitbreiding van het aan tal leden van Eerste en Tweede Kamer afgewezen, evenals de leeftijdsverlaging van 30 op 23 jaar om lid van de Tweede Kamer te kunnen zijn. Gedachtig aan het woord van Paulus: „Kiest tot Uw ouderlingen zij, die hun huis wel regeren" vond men een leeftijd van 23 jaar wel rijkelijk jong voor deze verantwoordelijke taak. Het hooftstuk over de buitenlandse betrekkingen zal men echter wel weel moeten aanvaarden, omdat de interna tionale verhouding dit meebrengt. Ten aanzien van de algemene politiek zeide spreker, dat men de Ned. Staat kunde niet kan begrijpen als men het internationale leven niet bekijkt. In in ternationaal opzicht zeide spr. over zorg volle dingen te moeten spreken, waarbij hij wees op de strijdtonelen buiten Europa, waar allerwege bloed stroomt. Behale Korea zien we strijdtonelen in Indo-China, Malakka en de grote moei lijkheden in het voormalig Brits -Indië, Perzië, Egypte, welke zich gaandeweg bevrijden van de blanke overheer sing.' Achter het ijzeren gordijn staan tal van gewapende divisies klaar en hou den de satelietstaten grote legers op de been. Daar ligt dan ons volk en ons vader land, nijver en arbeidzaam met een grote welvaart, in schijn althans. De toestand, waarin wij liggen open en bloot aan de mond van Maas en Rijn, brengt mee, dat deze omstandigheden de Nederlandse po litiek voor een groot deel beheersen. Na de kabinetscrisis gelden de pro blemen, die toen gespeeld hebben, nog in dezelfde mate de voornaamste dingen, waar het om ging, zijn de militaire in spanning, lonen en prijzen en de handels balans. Met onze handelsbalans ging het, door de liberale politiek, die wij voerden, scheef. De grenzen sluiten mogen we niet, aldus spr., wegens de bestaande verdragen. Engeland doet dat wel, van daar, dat de groenten momenteel worden doorgedraaid en dit een gevoelige tik voor de tuinbouw betekent. Tenslotte ging spr. uitvoerig in op de m-ilitaire krachtsinspanning, welke ons land zich moet getroosten gezien de in ternationale verhoudingen. De kosten be dragen 1.500.000.000 gulden. Zoudt gij indien ge daarover te be slissen hadt de vrijmoedigheid heb ben om neen te zeggen bij de huidige dreigingen? vroeg de heer Tilanus zijn toehoorders. De herhalingsoefeningen leggen zware lasten op ons, maar het geld moet er zijn. Men kan gemakkelijk kankeren op Minister Lieftink, die de volksvertegen woordiging moeilijke belastingontwerpen voorlegde, maar kon U neen zeggen? Hier hebt U het feit, dat de interna tionale verhoudingen diep ingrijpen in het Nederlandse volksleven. Spr. zeide tenslotte over andere par tijen niet te hebben gesproken. Wij moe ten vandaag aan de dag geen kleine po litiek voeren en liggen te hakketakken. De nood der tijd dwingt elkander de hand te reiken. Dat is niet altijd ge makkelijk b.v. als men de uitspraken leest van het verkiezingscongres van de Partij van de Arbeid en leest het plan „De weg naar vrijheid", dat juist scherpe gebondenheid inhoudt. Spr. heeft weinig gezegd van zijn be ginselen, maar hoopt, dat men toch wel iets heeft gevoeld in het gesprokene van het aloude, maar toch steeds weer her nieuwende CH-beginsel. Na een korte pauze werden door ver schillende aanwezigen vragen gesteld, welke door de heer Tilanus uitvoerig be antwoord werden. Zo werd de vraag gesteld of de toene mende hardheid van de gulden een sta biel karakter zou krijgen, dan wel of de in dit opzicht intredende verbetering door de politieke invloeden nog wankel bleef. De heer Tilanus beantwoordde deze vraag door te spreken over de waarde vaste gulden. In dit opzicht herinnerde hij aan de ontstellende werkloosheid vóór de tweede wereldoorlog, welke een schrij nend leed heeft gebracht in duizenden gezinnen en welke men niet voldoende gelenigd heeft, omdat de toenmalige re gering bang was, dat de gulden in waarde zou tialen. Die politiek, zeide spr., mag nooit weer terugkomen. Als Christen zijn wij verplicht ook rekening te houden met sociale omstandigheden, waaronder wij leven, mag niet alleen rekening gehouden worden met de waardevastheid van het geld. De waarde van de gulden mag hier alleen geen maatstaf zijn. Omtrent de classiricatie (gemeente- klasse-indeling) zei de heer Tilanus, dat ook in het laatste congres breedvoerig over deze zaak is gesproken. Het rap port van de commissie Kruyt heeft ook zijn partij niet bevredigd. De regering heeft thans het advies gevraagd van de Sociaal-Economische Raad. Uitvoerig ging spr. in op de vraag om trent samengaan tussen AR en CH. Reeds in Buchenwalde werd veel over deze dingen gesproken. Direct na de bevrijding is spreker het gehele land doorgegaan en zijn deze dingen uitvoerig bespro ken. Overduidelijk is daarbij gebleken, dat de algemene opvatting bestaat, dat Geref. zijn betekent AR en Hervormd CH. Toen in 1941 nog maar besloten werd tot een samenspreking met de AR, verlieten Krijger en zijn aanhangers de CH en stichtten de Prot. Unie. In de Kamer is er voortdurend contact, maar spreker meent, dat van een samengaan eerder kwaad dan goeds is te verwachten. Omtrent de derde macht van de heer Oud zeide spreker, dat deze door de Prot. Chr. partijen verworpen was. Men stemt wel eens gelijk, maar dikwijls uit een ander beginsel. Wat de PBO betreft, deze wil de overheid niet opleggen, al is spr. over tuigd, dat zij voor de landbouw, die hier mede reeds ver gevorderd is, een zegen zou zijn. Na nog te hebben gesproken over de electriciteitstarieven, waarbij men reeds in sommige delen van ons land de kin deraftrek toepast en welke de regering wil verhogen om te kunnen reserveren voor terugvorming van het geïnvesteerd kapitaal, sprak de heer Tilanus zijn vo rengenoemd slotwoord. De heer Kroon dankte hem voor zijn ernstig woord en duidelijke lezing, waar na de heer Tilanus sloot met dankgebed. CONTRIBUTIE RODE KRUIS. Het bestuur van de afdeling van het Rode Kruis verzoekt ons mede te delen, dat binnen enkele dagen tot inning van de contributie over het jaar 1952 zal worden overgegaan. Het rekent er zeer gaarne op, dat allen weer hun bijdrage offeren en dat ook zij, die aanvankelijk een losse bijdrage toezegden, als lid van de afdeling zullen toetreden. De mini mum contributie bedraagt f 1. Met het oog op de bescherming be volking, waarbij ook het Rode Kruis zal worden ingeschakeld en voor andere liefdadige doeleinden is veel geld nodig. De afdeling draagt b.v. de kosten van de bootreis voor een invalide plaatsge noot. OVERGEPLAATST. Onze oud-plaatsgenoot, de heer J. Schippers, wachtmeester der Rijkspoli tie, werd overgeplaatst van Luttenbcrg naar Markelo. GESLAAGD. Onze plaatsgenoot, de heer H. Stok kers Tzn., slaagde dezer dagen voor het diploma Hoefsmid. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: 'n paar Bata gummilaarzen (maat 2); armbandje; geblokte haarstrik. Verloren: blauw lederen portemonnaie met inhoud; blauw gekleurde plastic portemonnaie met ritssluiting zonder inhoud; driedubbele armband; boekje; parelsnoer; pakje, inh. ritssluiting, lint, gesp enz. Inlichtingen aan 't Groepsbureau der Rijkspolitie te Holten. Tel. 352. NIEUWE BLOKWACHTER N.S. Op het station N.S. is dezer dagen inplaats van de heer Paalman als blokwachter in functie getreden de heer H. Nijerees, die werd overgeplaatst van Wijhe naar Holten. AGENDA Zaterdag 3 Mei: Plechtige kranslegging monument' Molenbelterweg. Aantre den uiterlijk 7.30 uur bij Herv. Kerk. Dinsdag 6 Mei: Ledenvergadering Jong Holten in Café Vruggink, 8 uur. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: J. W. Stevens, 28 jr. en H. J. Klein Teeselink, 23 jr. J. Klein Teeselink, 26 jr. en G. J. Blankena, 23 jr. G. J. Kolkman, 24 jr. en O. Stöcker, 25 jr. W. Otten, 29 jr. en G. Stam, 27 jr. Overleden: Hendrik J. Jansen, 77 jr., weduwnaar van J. Stegink, Holterbroek 58. Vertrokken: H. Verveda, van Laren- seweg 7 naar Deventer. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Kerk. Holten. 8.30 uur Ds Knipscheer en 10.30 uur Ds Knip- scheer. In beide diensten collecte voor Ere schuld en Dankbaarheid en Stichting 1940-1945. Dijkerhoek. 10 uur Ds de Vries. Collecte voor Ereschuld en Dankbaar heid en Stichting 1940-1945. Geref. Kerk. 10 en 3 uur Ds Hoogkamp. In beide diensten extra collecte voor de kas van Art. 13 K.O. OPENING NIEUWE WINKEL. In tegenwoordigheid van tal van be langstellenden heeft de burgemeester, Mr W. H. Enklaar, die vergezeld was van de gemeente-secretaris, de heer S. Sikkes, en wethouder M. Teeselink, j.l. Woensdagmiddag om 12.30 uur de nieuwe winkel van de heer B. J. Slot man aan de Oranjestraat geopend. Burgemeester Enklaar wenste de fam. Slotman van harte geluk met dit zeer fraaie pand en noemde deze opening 'n hoogst belangrijk moment in het leven van de heer Slotman. U heeft zich veel zorg en moeite moeten getroosten eer dat tot de opening kon worden overge gaan, maar uw moeite is ruimschoots in de totstandkoming van dit trotse pand, wat ongetwijfeld een sieraad voor onze gemeente mag worden genoemd. In dit nieuwe pand als een Fenix uit de as herrezen wens ik U gaarne een goed zakenleven toe, aldus Mr Enklaar. De heer A. J. Goldstein, sprekende namens de Holtense V.V.V., prees de ondernemingslust van de heer Slotman en zijn echtgenote en hoopte, dat de heer Slotman in deze nieuwe zaak ook de vruchten mocht plukken van het steeds toenemende vreemdelingenver keer. Hierna werd gelegenheid gegeven om de nieuwe winkel te bezichtigen, waar van 'n dankbaar gebruik werd gemaakt. AFSCHEID BIJ HET CHRISTELIJK ONDERWIJS. De heer Wiersma vertrok naar Elim (Dr.). De heer J. Wiersma, die ingaande 1 Mei j.l. werd benoemd tot hoofd der Gereformeerde School te Elim (Dr.), heeft vorige week afscheid genomen van het bestuur der „School met de Bijbel" en van het onderwijzend personeel. Namens het bestuur sprak de voorzit ter der Schoolvereniging, de heer M. Teeselink, woorden van dank en grote waardering tot de scheidende onderwij zer, die bijna 5 jaar zijn beste krachten gaf aan de school. Het bestuur, aldus de heer Teeselink, ziet U node vertrekken. Gij hebt U in de jaren, dat U aan onze school werkzaam zijt geweest, doen ken nen als een bekwaam onderwijzer, wiens lust het was het christelijk onderwijs met alle gaven en krachten te dienen. Gaarne wensen wij U en Uw vrouw met Uw kinderen in Uw nieuwe standplaats Gods zegen toe en moge Hij U daar tot een rijken zegen stellen voor het onder wijs, dat U en ons zo lief is. Als aan denken aan zijn verblijf in Holten bood de heer Teeselink de heer Wiersma een fraaie vulpen aan. Het hoofd der school, de heer J. Kroon, sprekende namens het personeel, her innerde aan de prettige samenwerking, die er altijd is geweest met de heer Wiersma, die zich niet alleen heeft doen kennen als een goed onderwijzer, doch ook als een oprecht vriend en collega. Een hartelijk woord van dank sprak de heer Kroon ook tot mevrouw Wiers ma, die dagelijks zorgde voor een kopje koffie. Namens het personeel bood de heer Kroon aan de heer en mevrouw Wiersma een cadeau aan. Met enkele woorden dankte de heer Wiersma, mede namens zijn vrouw voor de vriendelijkheid, die men steeds in zo ruime mate mocht ondervinden. Ons gezin zal steeds met groot genoegen te rugdenken aan de jaren, die wij in Hol ten mochten doorbrengen. Schenke God ook in de toekomst aan deze school Zijn onmisbare zegen en stelle Hij het onderwijs tot een rijke ze gen, zo besloot de heer Wiersma.

Holtens Nieuwsblad | 1952 | | pagina 1