Plaatselijk Nieuws tonen, dat de zakenmensen het minst be talen, maar ik heb cijfers van 27 cent en meer. Er wordt propaganda gemaakt voor electriscli koken, maar nu worden de las ten zodanig opgevoerd, dat de mensen bedrogen uitkomen. Het is naar spr. mening een gebiedende eis, dat er volstrekt niet meer wordt ge heven, dan noodzakelijk is. Wij zijn erkentelijk, aldus de heer Soer, voor de uitgebreide toelichting, maar als niet-deskundige is dit moeilijk te begrijpen en aan de hand van zijn steekproeven blijkt, naar zijn mening, dat deze lang niet kloppen met zijn voorbeelden. Spr. wijst er aan de hand van enkele voorbeelden op, dat een groot boerenbe drijf betaalt f 134.53 en een middelgroot winkelpand f 345.01. Een klein winkelpand inclusief koken betaalde eerst f 254.77 en nu f 351.29 of bijna f 100.meer. Middenstander (geen winkel) nu f73.80 per jaar. Maar er zijn ook middenstan ders, die f22.50 tot f39.per maand betalen. In het voorbeeld is genoemd een klein boerenbedrijf met 72 kwh, maar dit is veel te laag, want spr. heeft ook een klein bedrijfje opgenomen, maar daar werd 300 kwh. afgenomen, dit beïn vloedt de kwh-prijs, die dus voor zo'n bedrijfje niet zo hoog is (63 ct.) als in het overzicht wordt voorgesteld. Spr. heeft de gegevens van een mid delgroot zakenpand, maar daar is de ge middelde prijs niet 12,5 cent, maar 27 cent. De heer Soer is nog niet overtuigd, dat de oneffenheden op de juiste manier zijn opgelost en acht het niet noodzakelijk, dat er na de electrificatie van de Beuse- berg jaarlijks f 10.000.overblijft, zo als uit de toelichting op de tariefsherzie ning valt af te leiden. De burgemeester gaat uitvoerig op het gesprokene in en zegt, dat de zaak niet zo ligt als de heer Soer het voorstelt. Toen de aansluiting van de Beuseberg aan de orde kwam heeft de raad unaniem besloten, dat de tarieven zodanig ver hoogd zouden worden, dat de hele ge meente zou worden aangesloten, dus ook alle niet rendabele gebieden. Door alle aangeslotenen zou een offer moeten ge bracht worden om met het batig slot, dat uit deze tariefsherziening te voorschijn zou komen, ook tot verdere electrificatie te kunnen overgaan. Tot een batig slot van f 10.000.zou het volgens de voorzitter wel niet ko men maar de bedoeling was om even te potten om daarna weer een slag te slaan. Het is de opzet geweest, dat het geld in het bedrijf zou blijven om nadelige sloten te dekken. Dit was een van de voorwaarden, waaronder de herziening is tot stand gekomen. Als het batig saldo in de gemeentekas moest, dan was men er niet aan begonnen. De heer Soer repliceerde hierop, dat het toch nog wel 6 jaren zal duren en dan heeft men, als de aanvankelijke cij fers klopen, in 6 jaar al f 60.000. De Voorzitterzoveel zal het niet wor den, maar wat er over blijft komt in de pot voor de onrendabele gebieden. Wethouder Teeselink merkte op, dat ais bij het volgend object minder draag krachtige mensen zullen moeten worden aangesloten, de gemeente er meer bij moet leggen. De heer Aaftink is van mening, dat andere aangeslotenen dezelfde vrijwillige bijdrage in de aansluiting moeten betalen als de mensen in de Beuseberg. De heer Derksen wijst er op, dat de lieer Soer al rekent op een nadeel van de Beuseberg van f 5000.terwijl maar f 2850.— geraamd is, waarop de Voor zitter antwoordt, dat de kosten van de hoogspanningskabel, die voor de Beuse berg nodig was, gedeeltelijk in de exploi tatie van het Dorp is verdisconteerd. De heer Soer had, aldus de Voorzitter, liever eerder alles glad gestreken, wat hij gezegd heeft aan het adres van de lei ding is voor onze monteur minder aan genaam. Deze treft niet de minste schuld, want in andere gemeenten staan de za ken er net zo voor. Men kan de bereke ningen zo maar niet steeds veranderen. De heer Soer: Van de uitbreidingen moet toch-melding worden gemaakt door de installateurs en daar kan toch reke ning mee gehouden worden. Als dat niet gebeurt moet men de zaak maar beter aanpakken. Spreker wijst op Laren, Bathmen en Markelo, waar de winkel als een ver trek gerekend wordt. De zakenmensen zijn hier het meest getroffen. Belasting van een spiegelruit kent men daar niet. De heer Derksen wijst er op, dat Wier den op 4 cent ligt. De heer Soer en de ruit worden niet genoemd. De Voorzitter wijst er op, dat andere gemeenten waarschijnlijk nog niets ge daan hebben voor de onrendabele gebie den of deze in de goedkope tijd hebben aangesloten. Bij de vaststelling van het tarief is toch uitdrukkelijk gezegd, dat het geld zou dienen voor deze gebieden. De heer Soer wijst nog eens op een voorbeeld van een zakenman, wiens vast recht van f 6.88 gebracht is op f 18.73. De belasting van de winkels moet niet te zwaar zijn. De mensen gebruiken geen electriciteit voor hun plezier, maar moe ten hun brood er mee verdienen. Het geld moet er dan maar door een andere berekening komen. De Voorzitter wijst er op, dat het juist de winkels zijn, die de maximum belasting veroorzaken, waarnaar het be drijf betalen moet. Dit standpunt wordt door de heren Soer en Derksen bestreden, die van oor deel zijn, dat in de spertijd ook in de gezinnen veel licht verbrand wordt, zo dat we er allemaal aan meewerken de maximum belasting op te voeren. De Voorzitter wijst er op, dat de voor beelden, die de heer Soer gesteld heeft, in tegenspraak zijn met die van "B. en W. Men zal toch niet menen, dat B. en W. de raad een rad voor de ogen heb ben willen draaien. Als men meent, dat deze gevallen uitgezocht zijn, dan zou hij hetzelfde van diens voorbeelden kunnen zeggen. De lieer Soer: Ik denk dat niet, maar we zouden het wel kunnen denken. Hij heeft maar zo gevallen moeten grijpen en had ze niet voor het uitzoeken. Nadat de heer Landeweerd er nog op gewezen heeft, dat de Lichtcommissie de bedoeling heeft gehad zodanige tarieven voor te leggen, dat de billijkheid tegen over iedereen wordt betracht en de voor zitter er nog op gewezen heeft, dat in de begroting van 1952 een batig slot van f6700.is geraamd, wijst de heer Meij- erman nog even op de onbillijkheid van de belasting der (astruimten in boerde rijen, die hij niet juist vindt. De Voorzitter: Gelijke monniken, ge lijke kappen. De voorgestelde redactiewijziging in de verordening wordt hierna z.h.st. aange nomen. De lieer Aaftink wijst dan nog op de behoefte aan een nachtverlichting in de Rietmolenstraat. De Voorzitter zegt toe dit nog eens te zullen bekijken en hij wijst er tenslotte op, dat het niet aan de schuld van de ad ministrateur en leider van 't bedrijf heeft gelegen, dat de plooien gladgestreken moesten worden. Keur- en slachtrechten. Vervolgens komt aan de orde een in een vorige vergadering uitgestelde wijzi ging van de verordening op de keurlonen en slachtrechten, waarbij B. en W. voor stellen het gezamenlijk recht te brengen van 2.8 cent op 3 cent per k.g. geslacht gewicht en bij de huisslachting een kleine verhoging van 50 cent op een koe en' 30 cent op een varken vast te stellen. Om het slachten aantrekkelijker te maken zal deze verhoging niet gelden wanneer in 3 maand 350.000 k.g. door een slager geslacht wordt. De heer Landeweerd vindt 350.000 k.g. wel wat veel, dat is door een man niet gemakkelijk te bereiken. Dat is 150 koeien per week. De heer Soer is het hiermede eens en hij wijst er op, dat de grossiers aan de markt gebonden zijn, terwijl de capa citeit van liet slachthuis niet zo groot is, dat men alles tegelijk kan slachten. Uit de mededelingen van de Voor zitter blijkt, dat aan Ir. Vegter uit Leeuwarden opdracht is gegeven voor het maken van plannen voor uitbreiding van hangruimte. De heer Aaftink had gaarne cijfers ge zien. Hij wil het aantal koeien voor het lagere tarief met 50 verminderen. Nadat de Voorzitter er op gewezen heeft, dat reeds een gewicht van 341.000 k.g. bereikt is en dat de gemeente voor de zakelijke en gezondheidsbelangen, welke hier op het spel staan, zich wel een klein offer getroosten mag, wordt het voorstel z.h.st. aanvaard; Strookjes grond. Met grote erkentelijkheid aanvaarden wij, aldus de Voorzitter, van de eigena ren aan de Dorpsstraat en Oranjestraat, de strookjes grond, welke zij willen af staan voor verbetering van die straten. De eisen van herstel der afrastering zijn niet onbillijk, zodat de raad besluit deze strookjes te aanvaarden. De heer Soer vraagt nog waar de ste nen blijven uit de weg, die z.i. eigendom van de gemeente zijn. Eveneens wordt aanvaard het voorstel tot aankoop van de onbewoonbaar ver klaarde woning aan de Binnenstraat en de daaraan verbonden schenking. Huur ophaler. VOORSTEL aan de Raad tot het aan stellen van een huurophaler voor de gemeentewoningen. Huur wordt ingaande 1 Mei a.s. opgehaald. In de vergadering van 3 December 1951 werd het voorstel van B. en \V. om een huurophaler aan te stellen, door de raad afgewezen, doch bij nadere over weging zijn B. en \V. opnieuw tot de conclusie gekomen, dat het doen ophalen van de huren de voorkeur verdient bo ven de thans geldende wijze van af dracht. Uit het jongste rapport van het verificatiebureau is gebleken, dat huur achterstand wel degelijk aanwezig is. Blijkens een rapport van de gemeente ontvanger waren op 23 Febr. j.l. 6 huur ders in gebreke voor totaal 16 weken huur. Zeer veel huurders, die allen hun huur op tijd betalen, hebben te kennen gege ven tegen het ophalen der huur in het geheel geen bezwaar te hebben. De heer Jansen: Bij nader inzien kan ik accoord gaan met het voorstel van B. en W., temeer waar gebleken is, dat er wel degelijk achterstand is in de af dracht. Ook de andere leden zagen thans de noodzaak van het aanstellen van een huui'ophaler wel in en z.h.st. werd het voorste] van B. en \V. aangenomen en werd met ingang van 1 Mei a.s. als huur ophaler benoemd de gemeente-bode, de heer G. H. Mekenkamp, op een beloning van f200.per jaar. Plan voor een zuiveringsinstallatie. Bij de behandeling van de begroting op 28 januari j.l. werd afgevoerd een post groot f 1000.welke was geraamd voor het laten maken van een plan voor een zuiveringsinstallatie. Toch zijn wij, aldus B. en W. in hun voorstel aan de raad, zo vrij om op deze kwestie terug te komen, omdat wij van oordcel zijn, dat het opmaken van zulk een plan in het wezenlijk belang der gemeente is. In de eerste plaats zijn de omstandigheden in middels gewijzigd. De regering dringt er bij de gemeentebesturen op aan, om voor verschillende in de toekomst uit te voeren werken thans reeds plannen te laten ontwerpen zodat, wanneer ernstige werkloosheid in een bepaalde bedrijfstak dreigt, tijdig openbare werken tot uit voering kunnen worden gebracht. Ook zal de gemeente tijdig kunnen we ten, op welke plaats te zijner tijd de in stallatie zal moeten verrijzen, alleen reeds voor een juiste aanpassing op het rio leringsplan. De heer Jansen: Het vorige plair be treffende deze zuiveringsinstallatie is, naar ik meen, reeds van 1920 en sinds dien is er toch ook wel grote werkloos heid geweest. Waarom werd dit object toen niet uitgevoerd? De Voorzitter: Men heeft toen veel gedaan aan wegen verbetering, landont- ginning etc., doch thans zullen objecten worden uitgevoerd, waarbij de industrie kan worden ingeschakeld. Voor het ma ken van een zuiveringsinstallatie heeft men ijzer en steen nodig en de arbeiders, werkzaam in deze industrie, kunnen dus worden ingeschakeld. Op een vraag van de heer Soer deelde de voorzitter mede, dat door B. en W. werkobjecten voor deze gemeente wer den opgegeven: het aanleggen van een natuurbad, riolering, wegenverharding etc. De heer Aaftink: Waar komt deze zui veringsinstallatie De Voorzitter: Dit zal aan het RIZA (Rijks Instituut Zuivering Afvalwater) moeten worden overgelaten. De heer Landeweerd: Ik had liever een plan gezien hoe we aan de nodige gelden moeten komen voor dit dure ob ject. Het voorstel van B. en W. wordt hier na z.h.st. aangenomen. Gaarne ging de raad accoord met het voorstel van B. en W. om het wegge deelte, in de volksmond bekend als Rei- linkssteeg (Kölling en Reilink) weer bij het dorp te trekken en hieraan officieel de naam Reilinkssteeg te geven. Krach tens de nieuwe wij kindeling waren de be drijven van Kölling en Reilink ingedeeld bij het Holterbroek. Rondvraag. Op een vraag van de heer Derksenhoe het gesteld is met de koelcelruimte in het slachthuis, werd door de Voorzitter en de heer Aaftink medegedeeld, dat hierover geen klachten worden gehoord. Volgens wethouder Teeselink zou de voorkoeling eens onder net oog gezien moeten worden. De Voorzitter: Laten we eerst zien, dat we het pellokaal en de hangruimte uitbreiden. De heer Derksen zou graag zien, dat in dezen spoed werd betracht, want het is tot nog toe de enige industrie die we hier hebben. Op een vraag van de heer Soer deelde de Voorzittter mede, dat spoedig zal worden onderhandeld aangaande de zwemmerij in de Schipbeek. Ook informeerde de heer Soer naar een mogelijke verbetering van de water afvoer in de Rietmolenstraat. De Voorzitter zal een onderzoek in stellen. Volgens mededeling van de heer Weg- stapel zal de schuur van de Coöperatie te Dijkerhoek worden afgebroken en hier mee ook de bergplaats van de brand spuit. De Voorzitter antwoordt zijdelings van deze afbraak te hebben gehoord, doch hij hoopt, dat de Coöperatie nog met een plannetje zal komen ten opzichte van de brandspuit. Naar aanleiding van een vraag van de heer Landuwer deelt de Voorzitter mee, dat de Aalpolsweg de officiële naam altijd is geweest voor wat de volksmond noemt de Elta. Dat men deze weg eerder zal zoeken achter in de Beuseberg kan ik me in denken en verandering van deze naam zal daarom overwogen worden. Naar aanleiding van een in de vorige vergadering gemaakte opmerking over de doelmatigheid van de nieuwe wonin gen aan de Kolweg (Noordzijde) en de nog te bouwen woningen aan de H. J. Wansinkstraat, hadden B. en W. con tact opgenomen met de architect, de heer L. C. v. d. Bovenkamp, die in deze vergadering met een gewijzigd bouwplan ter tafel kwam. In de nog te bouwen woningen is een keuken geprojecteerd, waar 5 a 6 mensen kunnen eten. Het voornaamste bezwaar tegen de woningen, die aan de Noordzijde van de Kolweg zijn gebouwd, is hiermede opgeheven. De heer Aaftink zou in deze nog te bouwen woningen graag een kelder ge zien hebben, doch de financiën laten dit volgens de Voorzitter niet toe. Hierna sluiting der vergadering. BIJEENKOMST VAN DE OUD-INDISCHE MILITAIREN. Onder voorzitterschap van de heer H. Koopman zijn een 17-tal leden van de vereniging van Oud-Indische militairen Vrijdagavond van de vorige week bijeen geweest in hotel Hol term an. Bij de aanvang der vergadering werd een ogenblik stilte in acht genomen voor de gevallen kameraden, waarna een kort openingswoord volgde en de notulen ge lezen werden. De financiële positie der vereniging bleek wel in orde te zijn. Er was nog een kassaldo van f 168.terwijl er van een aantal leden nog f116.te vor deren is. Enkele oud-militairen zullen deze bedragen door aanbieding van een kwitantie incasseren. In verband met deze gunstige positie werd de contributie verlaagd van f 1.50 op f 1. Besloten werd op 4 Mei a.s. gezamen lijk met de oud-strijders 1940 een krans te leggen bij het monument der gevalle nen aan de Molcnbelterweg. Het onderhoud van dit monument werd door enkele leden niet voldoende gevon den. Het ziet er, volgens hen, niet ver zorgd uit. De vraag werd gesteld of dit vóór 4 Mei a.s. nog in orde gebracht kan worden. Besloten werd dit met de bond van oud-strijders 1940 op te nemen. Een van de leden kwam nog met het voorstel om de leden uit te nodigen zich op te geven als abonné op het tijdschrift „Oud-Wapenbroeders", opdat de band tussen de Oud-Indische militairen ver stevigd en gehandhaafd blijft. EINDLESSEN LANDBOUWWINTER- CURSUSSEN. Vrijdag j.l. werden in de O.L.S. te Hol ten de eindlessen van de 2e en 3e jaars- landbouwwintercursussen gehouden. Namens het Rijkstoezicht was aanwe zig de heer H. G. Sprokkereef, leraar aan de Landbouwwinterschool te Henge lo, terwijl verder aanwezig waren de he ren H. Vosman en M. Bouwhuis namens de plaatselijke Commissie van Toezicht, de heren J. H. Sprokkereef en J. H. Veneklaas Slots, resp. voorzitter van de O.L.M. en „Jong-Holten", de heer A. Groteboer, secretaris van laatstgenoem de vereniging en de heer H. J. A. Kol- dewey, gepensionneerd landbouwonder- wijzer alhier. Na een kort woord van welkom, waar bij het hoofd van de cursus, de heer G. H. Wanders, meedeelde, dat de burge meester bericht gestuurd had, tot zijn spijt niet aanwezig te kunnen zijn, wer den de cursisten van de 2e jaarscursus ondervraagd door de heren A. J. Snij ders en G. H. Wanders. Hierna werden de cursisten toegespro ken door de heer Sprokkereef, die zijn voldoening uitsprak over de behaalde resultaten en hen opwekte, elke gelegen heid aan te grijpen hun kennis nog te vermeerderen en te verdiepen. Spreker wees er op, dat het zeer waarschijnlijk is, dat de boerenstand nog moeilijke ja ren tegemoet gaat, en dat het dan nodig zal zijn, zowel theoretisch als practisch goed onderlegd te zijn. Alleen dan zal men zich kunnen handhaven. Hij feliciteerde de leerlingen met het behaalde succes en deelde de diploma's uit. De volgende diplomas' werden uit gereikt Met zeer veel vrucht: F. C. Fikkert, G. F. Fokken, B. Haverslag, J. Haver slag, H. J. A. KI. Baltink, J. W. Vrug- gink Met veel vrucht:: H. Burink, Jhr. F. W. W. H. v. Coeverden, E. Jansen, D. J. Jeurlink, H. M. Kappert, Joh. Krieger, H. E. Slijkhuis, H. Ulfman, J. Jansen Manenschijn. Met vrucht: M. Hofman, H. J. KI. Twenhaar, M. Nijland, J. Oolbekkink en G. D. Schooien. Afgewezen: twee. Vervolgens werden de cursisten nog toegesproken door de voorzitters der O.L.M. en Jong Holten, en de heer M. Bouwhuis namens de Plaatselijke Com missie. De diverse sprekers feliciteerden de jongelui en wekten hen op zich aan te sluiten bij een jongerenvereniging, ten einde ook hier hun plaats in te nemen en mede te werken aan de verheffing van de boerenstand. Namens de cursisten bracht de heer F. C. Fikkert dank aan de heren Snijders en Wanders onder aanbieding van een attentie. Hierna werd de eindles van de 3e jaarscursus gehouden. De leerlingen werden door de heer Sprokkereef zelve ondervraagd en toegesproken. Spreker zeide zeer tevreden te zijn en noemde 't feit, dat deze cursisten de wens te ken nen hadden gegeven na de 2-jarige cur sus nog een 3e jaars te willen volgen, op zichzelf reeds een goed teken. Hij hoopte, dat allen in de gelegenheid mochten zijn, 't geleerde in praktijk te brengen. Nadat de getuigschriften waren uit gereikt, werden ook deze cursisten door diverse sprekers gefeliciteerd en toege sproken. Tenslotte dankte de cursist G. W. A. Groteboer de leraren en ook hier ontbrak het stoffelijk blijk van dank niet. De heer Wanders dankte tenslotte de sprekers voor hun waarderende woorden en de gemeente voor het beschikbaar stellen van een verwarmd en verlicht lokaal. Het getuigschrift 3e jaars landbouw- wintercursus ontvingen: G. W. A. Grote boer, J. Jansen, H. B. Lubbersen, G. D. Müller, D. Nijland, G. H. Schooien, M. M. Veneklaas en P. Harting. KINDERDIENST IN „IRENE". Op de eerste Paasdag wordt er voor de kinderen der Zondagsschool 'n dienst gehouden in „Irene", om half elf, die toegankelijk is voor belangstellenden. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: bruin met witte want; een snoer kralen, parels; paar grolse hand schoenen, grijs met bruin; doublé ket- tikje, damesarmbandje; pakje sigaret ten, merk Bondstreet; rode gummibal. Blijven staan: damesrijwiel. Verloren: gouden schakelarmband m. dubbele schakels (horlogeketting)een weckketeldeksel, bruin emaille; wollen hoofddoek, grijs. Inlichtingen Groepsbureau der Rijks politie te Holten. Tel. 352. E.H.B.O.-NIEUWS. In haar nieuwsbulletin geeft de EH BO-afdeling kennis, dat dit jaar de dis trictswedstrijden en de jaarvergadering zullen gehouden worden op 1 Mei a.s. te Nijvcrdal. De vergadering begint om 9.30 uur, de wedstrijden om 2 uur. Mis schien is er 's avonds een gezellige avond. Er hebben zich reeds een 15-tal deel nemers aangemeld. BURGERLIJKE STAND. Gehuwd: D. Stam, 24 jr. en G. Lande weerd, 23 jr. G. W. Jansen, 28 jr. en M. J. Dijkink, 23 jr. Ingekomen: G. W. Knapen van Hel- lendoorn naar Larenseweg 3. Chr. Kooiman en echtg. van Loosdrecht naar Beuseberg 178. Vertrokken: J. Megelink van Dorps straat 18 naar Enschede. G. Kooij- mans en echtg. van Dorpsstraat 64 naar Hengelo (O.). H. J. Lammertink geb. Groenstege, van Holterberg 71 naar Wageningen. J. Jansen van Borkeld 8 naar Diepenveen. J. Jansen Manen schijn van Dijkerhoek 25 naar Port Jackson (Canada). HET GROENE KRUIS OMVAT BIJNAILM ALLE GEZINNEN IN DE GEMEENTE. Vri Zij telt meer dan 1000 leden. ,oere In de Maandag j.l. onder voorzitter-edra schap van de heer W. Beijers in hefcerm Stationskoffiehuis van de heer M. Kalf-ïrlai sterman gehouden ledenvergadering van^t Z de vereniging „Het Groene Kruis" heeft Ooi het bestuur verantwoording afgelegd overiel t de afgelopen twee jaren. Von( De voorzitter zeide in zijn openings-frs. woord, dat het geen bewogen jaren zijn,erin welke de vereniging achter zich heeft.ijee) Zij heeft haar taak met kracht voortge- j zet, waarbij het belangrijkste aandeel werd verricht door de wijkverpleegster, On zuster I. J. Ronner, welke spr. danken bracht voor haar trouwe en liefdevolle^nS( plichtsvervulling. Ook bracht spreker in,ana dit verband dank aan Mevr. WansinkHij Muller, welke zich altijd gaarne als ver-f°ll£ vangster van zuster Ronner beschikbaar stelt. In de afgelopen jaren is door de g vereniging medewerking verleend aan de gezinsverzorging, het bevolkingsonder- Oe zoek op t.b.c. Voor de zuster kwam een-®1™ betere pensioenregeling tot stand, er werd"?1' een moedercursus gehouden door zuster:a~e Engelkes uit Hengelo, terwijl ook de uit- leningen door de familie Langkamp 'ee steeds doorgang vonden. Spr. bracht zijn11 mede-bestuursleden, in het bijzonder dee secretaris, de heer G, Brands, de pen- ningmeester, de heer H. Schuppert, del.ierr beide adviseurs, de heren G. Geertsma enin^ J. P. Nagelhout en de familie Lang-! 1j kamp, dank voor hun arbeid in het ^e_ a^( lang van de taakvervulling der vereni-!^ [e g( Na de behandeling van enkele ingeko-. men stukken werd nog medegedeeld, dat de Emmabloem-collecte gehouden za',an worden op Vrijdag en Zaterdag, 11 en 12gog April a.s. en dat aan de patiënten uit^j. Holten in de sanatoria met Kerstmis uit' j-)| het Emmabloem-fonds een fruitmand ge_)rac zonden was. Het Mentoijntl, De secretaris, de heer Brands, bracht5eclr daarna het jaarverslag uit over de afge- U lopen jaren. In 1950 steeg het aantal :er> leden van 1012 op 1047 en in 1951 daalde;r e het met 7 tot 1040. Het aantal bezoeken van zuster Ron-|^ay ner beliep in 1950 2013 in 71 gezinnen, F 159 bezoeken voor de t.b.c. -bestrijding31®® en 643 bezoeken voor de zuigelingenzorg,0®1"*1 totaal 2815 bezoeken. Op het zuigelin- A gen-consultatiebureau werden 24 zitdageniver gehouden met 643 consulten aan 82 zui-pn 1 gelingen. Er hadden 320 uitleningen van voorwerpen plaats. In 1951 bedroeg het totaal aantal be-a1^ zoeken van de zuster 2713, voor de zuige-h lingenzorg werden toen 24 zitdagen ge-- houden met 847 consulten voor 94 zuige- lingen. Het aantal ingeschreven zuige-yev' lingen neemt nog steeds toe. Het aantal: uitleningen bedroeg 261 of meer dan 20n1^ procent lager dan het vorige jaar. Door de zuster werd voorts assistentie F" verleend aan de schoolarts en bij de moe- dercursus. l L Mevr. Koldeweij bracht verslag uit- van het onderhoud der inventaris in het Groene Kruis-gebouwtje door de familie Langkamp, waarbij zij alles keurig in orde bevonden had. Enkele grotere ge bruiksvoorwerpen zullen opgeknapt moe- I ten worden. Niet in orde bevonden werdDei een invalidenwagentje, waarover het be-len stuur zich met de gebruiker verstaan :gei zal. jdie De secretaris werd dank gebracht voor(Ko zijn uitvoerige verslagen. 1 De jaarcijfers, dul Aan het financieel verslag van de pen-j^ ningmeester, de lieer II. Schuppert, ont-1 lenen wij, dat 1950 sloot met een nadelig - saldo van f 148.96. De inkomsten waar- onder f2326.50 aan contributie be-LJ droegen f4550.93 en de uitgaven waren f 4699.89. Over 1951 werden hogere rijksbijdra gen ontvangen, onder anderen f 500.uit! het preaventiefonds. De inkomsten be droegen met f3506.50 aan contributie:gC f 6692.62 en de uitgaven f 5194.89. j va Besloten werd het batig saldo na ver- toi mindering met het nadelig saldo over j be 1950, in het bouwfonds te storten, dut M daardoor een saldo heeft van f 5301.34.' en Het kassaldo bedroeg f 1077.54. w< De kascommissic, bestaande uit de he- Vc ren A. J. Goldstein en F. L. Tromop, bracht bij monde van eerstgenoemde rap- di port uit en had alles keurig in orde be- he vonden. Zij vroeg inlichtingen over ver- gC leende bijdragen voor het hebben van een: fe tijdelijke gelegenheid tot consultalie van b< zuigelingen in Dijkerhoek. De voorzitter! J( antwoordde, dat het bestuur meende, dat- cc de billijkheid meebracht, dat deze fe hoewel geheel onverplicht voor reke-j ning der vereniging genomen werden. ei Aan de penningmeester werd, onder: tr dankzegging voor zijn beheer, décharge! a] verleend. O Tot leden van de kascommissie wer-j den aangewezen de heren A. J. Gold- bi stein en J. M. Metzger. st Bestuursverkiezing. De aftredende bestuursleden: Mevr. 5- Koldeweij en de heren PI. Schuppert, W. f' Beijers en Joh. Derksen, werden met 3l bijna algemene stemmen herkozen. In de 0 plaats van de heer G. Kampen werd ge- v kozen de heer PI. J. Hiddink te Espelo.j Rondvraag, i Bij de rondvraag kwam ter sprake een! aanbieding van een Wierdens revue-ge-! zeischap, dat ook in Holten de in Wier- den vijf maal vertoonde revue wilde op- voeren. e De vergadering verwachtte, in ver- e band met het vergevorderd seizoen, geen 0 balen van dit optreden, zodat besloten c werd in de herfst opnieuw deze zaak onder de ogen te zien. Vervolgens werd nog de begroting voor 1951 vastgesteld, welke sloot met een bedrag van f 4655.aan inkomsten en uitgaven. Tenslotte kon nog worden medegc- 1 Idecld, dat het consultatiebureau voor i zuigelingen met ingang van 1 Mei a.s., 1 op verzoek van Dr. Uni, gehouden zal worden in het gebouw „Rehoboth".

Holtens Nieuwsblad | 1952 | | pagina 2