- Uit ons plaatselijk parlement Plaatselijk Nieuws VROUWENWERELDGEBEDSDAG No. 6. Jaargang 4. ZATERDAG 9 FEBRUARI 1952. Verschijnt elke Zaterdag. HOLTENS NIEUWSBLAD De abonnementsprijs van dit blad bedraagt f 1.p. kwartaal Uitgave van de Stichting Holtens Nieuwsblad" te Holten. Telef. K $483 - 2SJ, Adv.-prijs115 m.m. d contantf 1.00. Iedere m.m. meer f 0.06 (Slot.) Onderhoud van wandelplaatsen, plantsoenen, enz. Geraamd wordt voor 1952 wegens on- derhoud, waaronder het aankopen van planten e.d., f 600. De heer Landuwer (CH) vindt deze post nogal aan de hoge kant. De Voorzitter: We hebben nog een her- plantingsplicht wat betreft de Dijker- hoekseweg en zodoende is deze post ho- i ger geraamd. Onderhoud van wegen, voet en rijwielpaden. De heer Soer (PvdA) merkt ten aan zien van de post van f 3900.voor on- derhoud van wegen, voet- en rijwielpa- .i den op, dat het momenteel met de rij- wielpaden niet is zoals het wezen moet. Ook de heer Aaftink (PvdA) was dit niet ontgaan. Wethouder Veneklaas Slots: Ik ben volledig op de hoogte met de toestand en we zullen zo spoedig mogelijk de rij wielpaden onder handen laten nemen. Het ploegen van de wegen heeft veelal als gevolg dat de rijwielpaden het er i niet te best afbrengen. De Voorzitter zou in de nabije toekomst willen overgaan tot aankoop van een 2e auto voor gemeentewerken, bijv. een i 2e-hands wagen uit een dump. De heer Jansen (PvdA)Als men veel geld heeft koopt men 2e-hands wagens en als dit niet het geval is doet men beter door een nieuwe auto te kopen. De heer Landeweerd (AR)Wanneer de gemeente er een wagen bij had, zou den de arbeiders meer kunnen presteren. Als nu de wagen is weggereden om te los- i sen kan het gebeuren, dat dë arbeiders niets hebben te doen. Er zou in veel ge- vallen veel productiever gewerkt kunnen I worden als we een 2e vrachtauto hadden. Ook wethouder Teeselink zou voor aan- koop van een nieuwe wagen zijn. Wethouder Veneklaas Slots: Men be- denke dat men ook een 2e chauffeur moet 1 hebben bij aankoop van een 2e wagen. Kosten van de gemeente-reiniging. De heer Jansen (PvdA) zou graag zien, dat de putjes vaker en beter wer- den gereinigd. Als de boel eenmaal ver- I stopt zit beleven we heel veel narigheid. De heer Aaftink (PvdA) vestigt de aandacht op de putten in de Industrie- weg. Waarom worden de deksels, die er i half op of naast liggen, er niet opge- maakt De Voorzitter: De gemeente-opzichter i is bij herhaling gezegd, deze zaak in orde te maken en een noodvoorziening te j treffen indien de putten nog niet afge maakt kunnen worden, omdat men nog niet precies weet, hoe hoog ze moeten worden. Huur of pacht van landerijen etc. De heer Landuwer (CH) zou het per ceel weiland in het Holterbroek, groot 2.38.80 h.a., in 2 stukken willen verhu- ren. Er is groot gebrek aan land en er zouden dan 2 ingezetenen blij gemaakt kunnen worden. De tegenwoordige pachter, de heer Hofman, die het perceel heeft gepacht tot 1 November 1952, heeft geen ver lenging van de pacht gevraagd. Kosten van het instandhouden van schoolgebouwen. De Voorzitter deelt mede, dat voor de school in Espelo een bedrag werd ge raamd van f1850.-—, gespecificeerd als volgtbinnen verf- en sauswerk f 1500 reparatie ramen e.d. f 150; overig on derhoud f 200. In verband met het 50-jarig bestaan van de „Espelo-school" wil men dit keer iets extra's aan het gebouw laten doen. Bijdragen aan andere gemeenten in de kosten der van rijkswege gesubsidieerde gymnasia. Uit Holten bezoeken enkele leerlingen de Gymnasia te Deventer. Gerekend wordt op 3 leerlingen a ca. f 250 per leerling per jaar. De heer Soer (PvdA) vindt deze sub sidie prachtig, maar zou een welstands- grens willen instellen. Bijdragen ten behoeve van borgstellingsfondsen voor de middenstand. De heer Aaftink (PvdA) is van me ning, dat de middenstanders niet op de hoogte zijn met het bestaan van deze fondsen en hun doel. Voor 1952 wordt voor deze fondsen een bedrag uitgetrok ken van f 110.Wat krijgen we hier voor terug? De Voorzitter: Een van onze plaatse lijke middenstanders heeft onlangs nog kunnen profiteren van de diensten van het fonds. Teneinde meer bekendheid aan deze instelling te geven, zou een voorlichtingsavond van zeer groot nut kunnen zijn. De Voorzitter, die de ge meente vertegenwoordigt in het Stich tingsbestuur, zal de nodige stappen doen in verband met de gewenste voorlich ting. Kosten van propaganda voor industrievestiging. Geraamd bedrag voor 1952 f 200. De heer Aaftink (PvdA)Ik ben erg blij, dat B. en W. dit bedrag hebben uit getrokken, maar hoe staat het eigenlijk met de industrievestiging De Voorzitter: Zeer binnenkort zal een vergunning worden afgegeven voor de bouw van een industriehal op het ge meentelijk industrieterrein. Belasting op toneeluitvoeringen en andere vermakelijkheden. De heer Soer (PvdA) zou deze belas tingen willen verlagen en ook de heer Jansen (PvdA) zou dit toejuichen. De verenigingen zitten allemaal met tekor ten. De Voorzitter: De verenigingen moe ten deze vermakelijkheidsbelasting niet betalen, maar de bezoekers. Men moet de belasting bij de entreeprijs opzetten. Uitbreiding rioleringen. De Aalpolsweg vanaf de Elta-wonin- gen tot aan de Markeloseweg, ter lengte van ca. 250 meter, is nog niet van een riolering voorzien. Dit is voor de daar wonenden een onhoudbare toestand. Het aanbrengen van de riolering met put ten, kolken e.d. wordt geraamd op f 5400.—. De heer Landuwer (CH) vindt dit nog al duur, doch een andere afdoende op lossing is volgens de Voorzitter niet mo gelijk. Het weggedeelte zal worden ver hard met brokken. De heer Rietberg (CH) vestigt de aan dacht op de waterplassen op de Beuse- bergerweg in de bocht bij Aanstoot. De Voorzitter: Deze kwestie is voor en na al eens bezien, doch het blijft een puzzle. Volgens de gemeente-opzichter zou ophogen van dit weggedeelte niet af doende zijn. Verschillende raadsleden zouden hierover zelf graag eens de ge meente-opzichter horen en aan hun ver langen kon meteen worden voldaan, want de heer Holterman was direct te berei ken. Deze noemde de Beusebergerweg een onding, omdat deze weg voor een groot gedeelte aan beide kanten be grensd wordt door hoger gelegen lan derijen. Het water loopt allemaal op de weg en men heeft geen waterberging en geen afvoer. Ophogen van het veel be sproken gedeelte zou niet helpen, maar eerder de moeilijkheden vergroten, om dat men dan wel eens op 2 plaatsen een „zwembad" kon krijgen. Na deze toe lichting van de heer Holterman werd besloten deze kwestie nog eens nader te bezien. Riolering 2e gedeelte Larenseweg van af Dikkers tot rijwielhandel Aanstoot. Geraamd bedrag f 1500. Idem 3e gedeel te Burg. v. d. Borchstraat (z.g.n. „Tel gen") f 1100. Gedeeltelijke riolering en verbetering Kolweg f 16.500. Trottoir- aanleg Pastoriestraat f 2000. Herstel oorlogsschade straatwegena. Mane- schijnweg f 40.000; b. Broekdijk f 24.000; c. Oude Diepenveenseweg f 28.000d. Ge deelte Beusebergerweg (vanaf Russen- dijk tot einde) f 19.000. Totaal f 111.000. Volgens voorlopige berekeningen kan gerekend worden op een rijksbijdrage voor deze werkzaamheden in totaal f 73.000.zodat ten laste der gemeen te blijft f38.000.—. Asphalteren gedeelte Beusebergerweg (tot Potman) f 4000.Herstel water leidingen f 37.500.Verbetering Bor- keldsweg f 5000.Verbëtering gedeelte Helhuizerweg f 1000.Verbetering Jeurlinksweg f21.000.Kosten opma ken van een plan voor een zuiverings installatie f.1000.Verbetering gedeelte Dorpsstraat en Oranjestraat f 15.000. Enkele van deze door B. en W. voor gestelde kapitaalsuitgaven lokten enige discussie uit en voor het maken van een plan voor een zuiveringsinstallatie voel de het merendeel van de leden niet. De heer Soer (PvdA) had „gehoord" dat het object Dorpsstraat-Oranjestraat onderhands zou worden opgedragen aan de fa. Krekel en Zoon. Spr. zou dit niet juist vinden en zou publieke aanbeste ding onder de Holtense aannemers prefe reren. De Voorzitter: Wanneer we publiek aan besteden dan hebben ook de aannemers van buiten hun kans. Verder wordt de vernieuwing van het weggedeelte door het Rijk natuurlijk opgedragen aan de fa. Krekel en Zoon en zou de gemeente niet anders kunnen aanbesteden dan de aanleg of verbetering der trottoirs. De geruchten omtrent onderhandse aanbe steding aan de fa. Krekel en Zoon zijn zeer voorbarig. Volgens de gemeente-opzichter, de heer Holterman, zullen zich bij publieke aanbesteding moeilijkheden voordoen, omdat het nog deugdelijke oude mate riaal bij deze verbeteringswerken zal worden gebruikt. Wethouder Teeselink (CH) merkte nog op, dat B. en W. zich niet gebonden hebben aan de fa. Krekel en Zoon, wat bij de electrificatie-werkzaamheden in de Beuseberg toch wel is bewezen. Waarom f 1000.voor een plan, zo vroeg de heer Aaftink (PvdA), als er toch geen zuiveringsinstallatie wordt ge bouwd De Voorzitter: Wij moeten rekening houden met de toekomst. De mogelijk heid van de bouw van deze installatie bestaat zeer zeker. Het spook van de werkloosheid dreigt meer en meer en als onverhoopt weer grote objecten in werkverschaffing moeten worden uitge voerd, waarbij belangrijke rijkssteun wordt verleend, moeten wij de plannen klaar hebben. De noodzakelijkheid van de bouw werd het vorig jaar bij de behandeling van de begroting door U allen aangevoeld en alleen de financiële consequenties wa ren oorzaak, dat niet tot de bouw werd besloten. Tegen het maken van een bouwplan kunnen m.i. toch moeilijk bezwaren be staan, omdat na gereedkoming van dit plan de raad moet besluiten of het wordt uitgevoerd. Bij de discussies bleek al gauw, dat B. en W. in dit geval aan het kortste eind zouden trekken. De heren Aaftink en Jansen spraken van voorbarigheid en laatstgenoemde herinnerde er aan, dat ook in 1920 al een plan werd opgemaakt. Mogelijk is het plan, dat wij nu zouden maken, over 2 jaar verouderd, en de dui zend gulden was voor niets uitgegeven. Nadat de Voorzitter de houding van de raad niet reëel en onverstandig had genoemd, werd het voorstel in stem ming gebracht en verworpen met 6 tegen 3 stemmen. De heer Derksen (VVD) stemde met de beide wethouders voor. Door de heer Aaftink (PvdA) werd B. en W. gevraagd of men bij het uit voeren van de verschillende objecten nog voorrang heeft verleend. De Voorzitter: Aan Ged. Staten zal worden verzocht om enkele posten bij voorbaat goed te keuren, zodat zo gauw mogelijk tot uitvoering kan worden over gegaan. 1 Maak geen schulden 1 bei-aait contant, f S Dat is goed voor de zakenman 1 en goed voor de klantS Als urgentie-gevallen zien B. en W. de verbetering van de Dorpsstraat en Oranjestraat, alsmede de verbetering van de Jeurlinksweg. De heer Soer (PvdA) heeft het be vreemd, dat de strookjes grond, die be nodigd zijn voor verbetering van de Jeurlinksweg, van de belanghebbende grondeigenaren gekocht moeten worden. Hebben deze mensen dar; niets over voor- deze wegverbetering Dc Voorzitter antwoordde de heer Soer, dat met de eigenaren nog niet is gesproken over deze strookjes grond en de posten op de begroting voor grond aankoop moet men zien als stelposten. Aankoop gebouw voor uitbreiding Dorpsschool. B. en W. stellen de raad voor om over te gaan tot aankoop van het gebouwtje der Prot. Kleuterschool achter de o.l. Dorpsschool, opdat dit zou kunnen wor den gebruikt voor het onderbrengen van 2 klassen van d o.l. Dorpsschool. B. en W. zouden voor dit gebouwtje willen be talen f 2500.-I De heer Soer vindt dit laag geschat en zou er duizend gulden bij willen doen, doch nadat de Voorzitter had gesproken van een „klungel", de heer Teeselink van slecht materiaal en dokter Bense volgens de Voorzitter het gebouwtje voorlopig had goedgekeurd, werd het voorstel van B. en W. aangenomen. De begroting werd wat betreft de ge wone dienst hierna goedgekeurd met een bedrag van f 413.345.12 aan inkomsten en uitgaven en op de kapitaaldienst aan baten f 1.509.184.66 en aa.n lasten f 1.793.158.82, aldus een nadelig saldo van f 284.701.40. Op de begroting (ge wone dienst) kon nog een post onvoor ziene uitgaven worden geplaatst tot een bedrag van f 10.770.92. Bij de behandeling van de begroting voor het Electriciteitsbedrijf bepleitte de heer Soer verhoging van lonen voor de lagere werknemers. Wanneer de bedrijfsleider 40 gulden meer in de week verdient dan de chef monteur, dan is dat niet in orde. Dat verschil is veel te groot. De Voorzitter: B. en W. voelen niets voor verhoging, want de lonen zijn aan gepast aan de Rijksnorm. De heer Wes- terik,. bedrijfsleider, kreeg onlangs loons verhoging, omdat diens beloning fout lag. Voor het werk van de chef-mon teur, de heer Huisman, en voor dat van al de andere G.E.B.-mensen heb ik niets dan lof, maar we moeten ons houden aan de Rijksregeling. De bedrijfsleider is verantwoordelijk voor de hele gang van zaken. De heer Soer repliceerde hierop: De Rijksregeling deugt niet. Het is hier als in zovele gevallende man met de schop wordt het kind van de rekening. De begroting G.E.B. wordt hierna goed gekeurd met een bedrag aan inkomsten en uitgaven op de gewone dienst van f 165.378.26 en met een bedrag aan ka pitaalsinkomsten en lasten van f 205.675.95. Een post voor telefoonkosten, groot f 500.op de begroting voor het K.W. en S.B., was voor de heer Soer (PvdA) aanleiding tot het stellen van de vraag, of er mogelijk ook andere mensen ge bruik maakten van de telefoon, waarbij hij dacht aan de slagers. De Voorzitter: Door keurmeester Aanstoot worden alle particuliere ge sprekken in rekening gebracht. De begroting K.W. en S.B. werd hierna goedgekeurd met een bedrag aan inkom- sten en uitgaven op de gewone dienst van f 51.198.53 en met een bedrag aan ka- j pitaalsinkomsten en uitgaven van I f 14.197.30. De begrotingen voor het Woningbedrijf en het Grondbedrijf werden goedgekeurd j met de volgende bedragen: j Woningbedrijf j Woningbedrijf: Baten en lasten f 23.603.35; Kapitaalsinkomsten en las- i ten f 5.884.91. i GrondbedrijfBaten en lasten f 1326.11Kapitaalsinkomsten en lasten f 2378.57. Tenslotte werd besloten 't bedrag per leerling voor het openbaar lager onder- j wijs voor 1952 vast te stellen op f 28.17 en het voorschot op de exploitatie-ver- I goeding voor de „School met de Bijbel" voor 1952 vast te stellen op 234 x f 28.17. Rondvraag. i Door de heren Landuwer (CH) en i Landeweerd (AR) werd de aandacht ge- vestigd op een artikeltje ,in het „Holtens Nieuwsblad" van Zaterdag j.l. onder het opschrift „De Woonruimte-verdeling". De heer Landeweerd zeide, dit stukje met tegenzin te hebben gelezen. Door dergelijk geschrijf wordt de publieke opinie beïnvloed voordat de Woningeom- rnissie een uitspraak heeft gedaan. Dat dit artikel werd geschreven door een ge meente-ambtenaar betreurt spr. des te meer en hij meende een dergelijke wijze van handelen streng te moeten afkeuren. De Voorzitter sloot zich gaarne aan bij de woorden van de heer Landeweerd en deelde mede, dat scribent dergelijk geschrijf door het college van B. en W. uiterst kwalijk wordt genomen. De in houd van dit artiekel is volgens de Voor zitter onjuist en het blijkt, dat schrijver de achtergrond van het bedoelde geval niet kent. Schrijver had in dit geval een nauwkeuriger onderzoek moeten instel len. Elke behoorlijke krant doet dit. Wil „Holtens Nieuwsblad" tot de behoorlijke bladen blijven behoren, dan zal dergelijk geschrijf achterwege moeten blijven. Wat thans is gebeurd is in strijd met het journalistiek fatsoen. „Holtens Nieuws blad" beijvere zich om het gemeente belang te dienen. Teneinde bedoelde ambtenaar gelegenheid te geven om zijn journalistieke ambities te ontplooien, wordt hem een grote mate van vrijheid gelaten. Deze vrijheid werd misbruikt, niet' alleen in dit geval, doch ook in de kwestie bouw Boerenleenbank en electri- ficatie Beuseberg. We schuwen geen cri- tiek, mits ze maar gezond is, en niet be doeld is om stemming te maken. Voor het artikeltje „De Woonruimte-verde ling" heb ik geen goed woord en geen excuus, zo besloot burgemeester Enklaar. De heer Soer (PvdA)Een ambtenaar is vrij om critiek uit te oefenen, 't Is mo gelijk, dat schrijver in dit geval op z'n minst voorbarig is geweest. Wethouder Teeselink (CH): De moei lijkheden, waarmee de Woonruimte-com missie te kampen heeft, zijn ontzettend groot en zeer vele. Deze commissie ver dient niet om op een dergelijke manier „op straat" te worden gebracht. Nadat de Voorzitter nog had mede gedeeld, dat aan de Redactie van „Hol tens Nieuwsblad" een schrijven van af keuring was gezonden in verband met het artikel „De Woonruimte-verdeling", werd van deze onverkwikkelijke aangele genheid afgestapt. Naar aanleiding van een vraag hoe of het gaat met de 2e „Burgerzinlening" deelde de Voorzitter mede, goede hoop te hebben, dat de plannen zullen slagen, mede dank zij de hulp van de gemeente ontvanger, de heer G. Bouwhuis. Op een vraag van de heer Derksen (VVD) werd medegedeeld, dat de plan nen betreffende het bouwen van een MULO-school zeer binnenkort nader be sproken zullen worden met de initiatief nemers. Hierna sluiting van de vergadering, waarop niet aanwezig waren de h.h. H. Meijerman en J. Wegstapel. LANDBOUWVOORLICHTING. De ontwikkeling van onze mo derne onkruid- en insectenbe- strijding. 't Is zeer te betreuren, dat niet meer landbouwers Woensdagavond naar Ami- citia waren gekomen om te luisteren naar een causerie van de heer Jansen van de afdeling Voorlichting van N.V. Noury en van der Lande's Exploitatie- Mij. te Deventer over bovenstaand on derwerp. De heer Jansen heette de pl.m. 50 belangstellenden hartelijk welkom en vertelde daarna van uitgebreide proe ven, die in de laboratoria worden ge nomen voordat men de juiste samen stelling van een bestrijdingsmiddel ge vonden heeft, dat de dood van insecten en onkruid ten gevolge heeft, doch dat de planten niet aantast. In 't bijzonder stond de heer Jansen stil bij het bestrijdingsmiddel HCH. Er werdenverder tal van prachtige kleurenfilms vertoond over de bestrij ding van insecten en onkruid en over de mechanisatie van de landbouw in Engeland. Al met al een leerzame avond. AGENDA Vrijdag 8 Febr.: Boekbespreking door de heer Kolk uit Laren (Gl.) om 7.30 uur in Amicitia voor afd. B.v.O.L.O., Plattelandsvrouwen Holten en Dij- kerhoek en Jong Holten. Maandag 11 Febr., 6.30 uur en 7.30 uur: V ergadering M.R.I J.-Fokvereniging en lezing van de heer Jepma over de Roodbont-fokkerij, in café Wed. J. A. Jansen. (Zie annonce.) Maandag 11 Febr., 7.30 uur: Praatavcnd C.B.T.B. in Rehoboth. Sprekers: de heren Zwijnenberg van Hardenberg en Groothuismink, hoofd der Chr. Lagere Landbouwschool te Nijverdal. Woensdag 13 Febr.: Gezellige avond v. Buurtvereniging „De Bargschild" in hotel Holterman. Donderdag 14 Febr., Causerie-avond v. de Holtense Kunstclub in Amicitia. Aanvang 7.30 uur. Zaal open 7 uur voor demonstratie pottenbakster Mw. A. de Mik-de Boer. Donderdag 14 Febr., 7.30 uur: Oprich ting Vereniging voor Bedrijfsvoor lichting in café „Het Bonte.Paard" te Dijkerhoek. (Zie art. van de heer J. Rietberg, ass. R.L.V.D.) Zaterdag 16 Febr.: Laatste dag aangif te voor 2-jarige Landbouwhuishoud- cursus. (Zie annonce.) Donderdag 21 Febr.: O. en O. dag te Rijssen van B.v.O.L.O. en B.O.O. om 2 uur. Donderdag 21 Febr.: Jaarvergadering v. afd. O.L.M. in hotel Vosman. Aan vang half acht. Vrijdag 22 Febr., 7.30 uur: Ontspan ningsavond Chr. Boerinnénbond en Chr. Jonge ^Boerenbond in Rehoboth. Zaterdag 23 Febr.: Jaarfeest C.J.M.V. „De Vriendenschaar" in Irene. Dinsdag 26 Febr., 7.30 uur: N.C.R.V.- Steravond in gebouw Irene. Donderdag 28 Febr.: Opvoering van 't toneelspel „Het Woord" in de schouw burg te Deventer. Opgave voor kaar ten bij Ds Knipscheer. Maandag 3 Maart: Ouderavond der O.L. Dorpsschool in Amicitia. Vrijdag 29 Febr. a.s. zal de Vrouwen- wereldgebedsdag uok in ons land 'ge houden worden. Ook wij vrouwen van Holten willen met die anderen uit de overige landen en volkeren der wereld God danken, maar ook smeken om hulp en ontfer ming voor deze wereld, waar zo grote nood is. En wij willen met elkaar be lijden, dat wij schuldig staan aan de overtreding van Zijn geboden. Wij willen ook vragen om de komst van Zijn Koninkrijk. In 1887 hield een groepje vrouwen in Noord-Amerika voor het eerst haar ge bedsdag, in 't bijzonder voor het werk der Inwendige Zending. Zij die uittrok ken naar verre zendingsvelden drongen er op aan ook haar en dus de Uitwen dige Zending in die gebieden te betrek ken. Dit was de aanleiding dat hiervoor een bepaalde dag werd bestemd en wel de eerste Vrijdag in de lijdensweken. Het is bekend, dat elk jaar het aantal deelneemsters aan de Wereldgebedsdag zich uitbreidt. De hoofdorganisatie van de Wereldgebedsdag berust bij een co mité in New York. Voor het samenstellen van de litur gie voor die dag wordt elk jaar een vrouw of groep van vrouwen aange wezen, telkens uit een ander land. Overal heeft rpen landelijke comité's, die de gebedsdag in hun vaderland organiseren en door middel van plaat selijke comité's zoveel mogelijk vrouwen hierbij betrekken. Vrouwen van Holten, neemt allen deel aan deze gebedsdag op 29 Febr. Plaats en tijd zullen nader worden bekend gemaakt. De nood der wereld is ons aller nood; deze biddend aan God op te dragen is ons aller vrouwenroeping. Het plaatselijk comité: Mevr. VIXSEBOXSE. Mevr. HOOGKAMP. Mevr. DE VRIES. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: handbeschermer van rij wiel; handschoen; ceintuur. Verloren: gebreide linkerwant; twee Lipssleutels. Inlichtingen op het Groepsbureau der Rijkspolitie, Oranjestraat 55 (tel. 352). ONDERWIJZER BENOEMD. Met ingang van 1 Mei a.s. is tot on derwijzer aan de School met de Bijbel benoemd de heer J. Breet te Kampen, thans tijdelijk leraar aan de Ambachts school te Rijssen. EEN KWARTEEUW MELKVENTER. De heer G. Stam, Markeloseweg, her denkt Maandag a.s. het feit, dat hij 25 jaar geleden als melkventer in dienst trad bij de Coöp. Fabriek van Melkpro ducten „De Vrijheid". Onze gelukwensen!

Holtens Nieuwsblad | 1952 | | pagina 1