Plaatselijk Nieuws Goip. Boerenleenbank „Holten" Als militair op Nieuw-Guinea No. 2. Jaargang 4. ZATERDAG 12 JANUARI 1952. Verschijnt elke Zaterdag. HOLTENS NIEUWSBLAD De abonnementsprijs van dit blad bedraagt 1.p. kwartaal Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad" i.o. te Holten. Telef. K 5483 - 284 Adv.-prijs115 m.m. d contantf 1.00. Iedere m.m. meer 0.06 JAARVERGADERING CHR. GEM. ZANGVERENIGING. De leden van de Chr. Gem. Zangver eniging „Soli Deo Gloria" kwamen j.l. Dinsdagavond in jaarvergadering bij een in gebouw „Rehoboth". De voorzitter, de heer J. Wiggers, liet bij de aanvang zingen Psalm 75 vers 1, las hierna Psalm 150 en ging hierna voor in gebed, waarna een kort wel komst- en openingswoord werd gespro ken. Dank werd gebracht aan de direc teur, de heer W. van Erkelens te En schede, die in het afgelopen jaar weer zijn beste krachten aan het koor heeft gegeven; aan de Kerkvoogdij der Ned. Iierv. Gemeente voor het ter beschik king stellen van 't kerkgebouw in ver band met de oratoriumuitvoering op Zaterdagavond 22 December 1951; en aan de kerkeraad der Geref. Kerk voor het beschikbaar stellen van een der lokalen voor het houden der wekelijk se repetities; en aan de donateurs voor de finantiële steun, die het koor in 1951 mocht ontvangen. Door de secretaris, de heer W. Aan stoot, werd hierna een uitgebreid jaar verslag uitgebracht, waaruit o.m. bleek dat het ledental was gestegen tot 49. Uit het door de penningmeesteresse, mej. D. Landeweerd Hd., uitgebrachte financieel verslag over het jaar 1951 bleek, dat de boeken konden worden af gesloten met een batig saldo. De commissie voor kascontrole, die bestond uit de heren L. Schuppert en J. Bootsma, bracht bij monde van laatst genoemde een gunstig verslag uit, wes halve de penningmeesteresse decharge werd verleend voor haar beheer. Als leden van de controle-commissie voor 1952 werden benoemd de heren J. Bootsma en W. v. d. Heulen. Inplaats van de aftredende bestuurs leden mej. A. Stam en de heer W. Tul- Ier, werden gekozen mevr. Blom-Ver- hoef en de heer Bootsma. Een hartelijk woord van afscheid werd door de voorzitter gesproken tot mej. Trui Landeweerd Hd. en de heer W. Tuller, die in verband met emigra tie-plannen als leden bedankten. De directeur, de heer W. van Erke lens, verkreeg hierna het woord en dankte de leden voor de medewerking, die hij in het afgelopen jaar mocht on dervinden. „Soli Deo Gloria" is door 't succes, op het concours te Hoog Soeren behaald, gepromoveerd naar de Ere- afdeling. Laten we allemaal goed be denken wat dit betekent. Willen we in deze afdeling te zijner tijd succes be halen, dan zal er hard gestudeerd moe ten worden en trouw bezoeken van de repetities is van het allergrootste be lang. Met bijna algemene stemmen werd besloten om in 1952 niet deel te nemen aan een concours, doch nu direct te be ginnen met het instuderen van een can tate, die waarschijnlijk zal worden uit gevoerd ter gelegenheid van Pasen '52. Ook werd besloten tot uitvoering van een groot werk ter gelegenheid van Kerstfeest 1952. De goed bezochte en gezellige verga dering werd hierna door de heer W. Aanstoot met dankgebed gesloten. GEREF. JEUGDVERENIGINGEN. In het gebouw „Rehoboth" sprak j.l. Donderdagavond op uitnodiging van de Geref. J.V. en M.V. Prof. Dr K. Dijk, hoogleraar aan de Theol. Hogeschool te Kampen, over het onderwerp: „Het verenigingsleven en ons jong geloof". Ds Hoogkamp opende deze zeer goed bezochte bijeenkomst met gebed, na 't zingen van Ps. 89 7 en 8 en het lezen van 1 Joh. 2 12-17 In zijn woord van welkom richtte Ds Hoogkamp zich in het bijzonder tot de geachte spreker, die, hoewel zeer druk bezet, toch nog bereid werd gevonden om een spreek beurt in Holten te vervullen. Prof. Dijk hield hierna zijn met stille aandacht gevolgde rede, waarop wij in het nummer van volgende week uit voerig hopen terug te komen. BENOEMING AANGENOMEN. De heer J. Wiersma, onderwijzer aan de school met de Bijbel, die benoemd werd tot hoofd der Geref. school te.Elim (Dr.), heeft de benoeming aangenomen. MOOIE GIFT VOOR UNIFORMFONDS De Schoolkring Espelo heeft het be stuur van het uniformfonds H.M.V. blij verrast door een gift te schenken van vijftig gulden. EMIGRATIE. Mogelijkheden en moeilijkheden. Over dit onderwerp spreekt Zater dagmiddag (heden) in het Christelijk Verenigingsgebouw aan de Grotestraat 152 te Almelo Ds Jac. de Vries, Ned. Herv. predikant te Holten. Ds de Vries spreekt op uitnodiging van de Provinciale afdeling van de Chr. Emigratie Centrale. De vergadering vangt aan om 2 uur. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Kerk. 9 uur en 10.30 uur Ds Schothorst van Deventer; 7 uur Ds de Vries. Dijkerhoek. 10 uur Eerw. Heer Peters van Bathmen. Geref. Kerk. 10 uur (Voorb. H. Av.) en 2.30 uur Ds Hoogkamp. (In beide diensten extra collecte voor het eigen verenigingsgebouw.) BURGERLIJKE STAND. Geboren: Gerrit Diedevik, zv. J. El- bersen en H. Boode, Lichtenberg 11. Arend Jan Dinant, zv. J. Jansen en M. Schutte, Borkeld 8. Jan Willem, zv. H. J. Dikkers en A. L. Pakkert, Dorps straat 35. Overleden: A. J. Ebrecht, 57 jaar, echtg. van E. J. Schippers, Holterbroek 84. J. Oolbekkink, 68 jaar, echtg. v. G. Groot Nulend, Look 74. Ingekomen personen: A. E. van den Bos van Laren (Gl.) naar Neerdorp 10. Vertrokken personen: H., L. Schone- veld geb. Veneklaas van Larenseweg 13 naar Markelo. J. E. Eshuis geb. Langkamp en kind van Burg. van der Borchstraat 28 naar Hengelo (O.). TONEELAVOND N.V.V. BESTUURDERSBOND. De kaarten voor deze avond zijn geheel uitverkocht, zodat Amicitia Zaterdag avond ruim 300 bezoekers zal bevatten. Het is daarom gewenst, dat men precies om half acht aanwezig is. We geven hier nog een korte om schrijving van de inhoud van het stuk, opdat het voor ieder gemakkelijk te volgen zal zijn. Het toneelstuk „De wereld heeft geen wachtkamer" van Maurits Dekker waar schuwt tegen het misbruik van de atoom energie en doet een beroep op de verant woordelijkheid van de mens tegenover de samenleving, waarvan hij deel uit maakt. Professor Thomson en zijn zoon James zijn beiden onderzoekers op het gebied van de atoomenergie en zijn bezig de laatste hand te leggen aan de rapporten over de ontdekking van het Pyradium, een radio-actieve stof van grotere ver nietigende kracht dan alle tot nu toe be kende. De Staat, vertegenwoordigd door een generaal, dringt er op aan, dat het rapport en de fabrikatiemethoden zo spoedig mogelijk in handen van de z.g. Verdedigingscommissie zullen worden ge steld. De zoon verlangt van zijn vader de weigering om het resultaat van hun arbeid af te geven, omdat hij- weet, dat zij zich, door hun geheim uit te leveren, mede schuldig zullen maken aan de grootste massa-moord van alle tijden. In de dramatische gesprekken, die over deze kwestie tussen vader en zoon wor den gevoerd en waarbij de oude geleerde zijn standpunt met de argumenten van de man van de wetenschap en de loyale staatsburger verdedigt, treedt met be klemmende duidelijkheid de wanverhou ding tussen de geestelijke vooruitgang van de mens en de technische ontwikke ling van zijn samenleving aan het licht. Voordat het tussen beide geleerden tot een oplossing gekomen is, treedt een sto ring op in de controle-inrichting van de uraanzuil. De kettingreactie dreigt en elk ogenblik lcunnen de fabrieken en de nabij gelegen stad in de lucht vliegen. Op het allerlaatste ogenblik offert de jonge Thomson, die men reeds lafaard en deserteur heeft genoemd, zich op en weet een catastrophe te voorkomen. Hij is echter door de dodelijke gammastra- len getroffen en weet, dat zijn dagen ge teld zijn. Het lijden van de zoon en diens mensenliefde brengen de vader tot andere gedachten en doen hem groeien tot een geestelijke hoogte, die hijzelf evenals de toeschouwer nauwelijks mogelijk zou hebben geacht. Hij geeft gehoor aan het verzoek van zijn zoon om het rap port te weigeren en gesterkt door het besef, dat hij het enige juiste besluit genomen heeft, berust hij in het lot, dat hem thans te wachten staat. Ziehier een korte samenvatting van de inhoud, welke misschien van het op te voeren stuk een verhelderend inzicht geeft. NIEUWS VOOR OKKENBROEK. De Prot. Chr. Schoolvereniging te Ok- kenbroek zal op Woensdagavond 23 Jan. a.s. in de zaal van de heer Visser een ledenvergadering houden, waarin de jaar verslagen zullen worden uitgebracht en bestuursverkiezingen zullen plaats vin den. Ook de verslagen van de oudercom missie zullen worden behandeld. De agenda vermeldt o.a. bespreking van de wenselijkheid om het schooljaar even tueel in September te doen aanvangen. BILJARTWEDSTRIJD. De biljartvereniging DBC te Dijkerhoek bond Dinsdagavond in hotel Holterman de strijd aan tegen de biljartclub Hol terman. Er werd met zeer wisselende kansen gestreden. De uitslag was, dat Dijkerhoek 281 en Holten 304 punten scoorde. De Holtenaren moesten uithoof de van hun gemiddelde 65 punten meer scoren dan de gasten. Zij kwamen echter niet verder dan een meerderheid van 23 punten, zodat de Bonte Paardridders op de queu de wedstrijd wonnen. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Week van 2 tot en met 8 Jan. '52. Gevonden: Een Grolse want; herders hond: kinderportemonnaie; kinderwant: paar kinderwanten; rubber zadeldek. Verloren: Een paar wanten, grijs, ge haakt: damesrijwiel; 2 bankbiljetten van f 2,50.' Inlichtingen op het Bureau der Rijkspo litie te Holten, Oranjestraat 55, Tel. 352. TWEEDE BURGERZINLENING. De in ons vorige nummer geplaatste oproep van de burgemeester om de ge meente een geldlening te verschaffen van f 85000.ten behoeye van de bouw van woningen, heeft reeds enige weerklank gevonden onder de bevolking. Bij de burgemeester kwamen enkele aanbiedin gen binnen, terwijl ook de gemeente-ont vanger, de heer G. J. Bouwhuis, die wederom als vertrouwensman van de ge meente optreedt, enkele inschrijvingen noteerde. Het zal voornamelijk van hen, die over enig kapitaal beschikken, afhangen of er in het komende voorjaar nog weer ge bouwd zal worden. De kansen zijn nu nog gunstig. Moge het beroep niet te vergeefs zijn. Marktbericht Rijssen. Op de Maandag 7 Januari j.l. ge houden markt alhier waren aangevoerd: 381 runderen (vette koeien 73, vette stieren 13, melk- en kalfkoeien 164, pin ken 42, graskalveren 36, nuchtere kal veren 53), 615 varkens (drachtige zeugen 14, loopvarkens 13, biggen 573), 2 scha pen. Prijzen: Vette koeien: eerste kwali teit van f2,60 tot 12,76; tweede kwali teit van f2,32 tot £2,44; derde kwali teit van f 2,15 tot f2,30 per k.g. slacht - gewicht. Vette stieren: eerste kwaliteit van f2,40 tot f2,55: tweede kwaliteit van f2,20 tot f2,40: derde kwaliteit van f2,00 tot f2,10 per k.g. slachtge- wicht. Melk- en kalfkoeien van f 540,tot f 950.per stuk. Pinken van f 375.tot f 500.per st. Graskalveren van f 170. tot £340.per stuk. Nuchtere kalve ren van f 35.tot f 52.per stuk. Drachtige zeugen van f250.tot f350.- per stuk. Loopvarkens van f 60.tot f 90.per stuk. Biggen van f 5,50 tot f 6,50 per week. Schapen van f 90.tot f 110. Vette koeien en stieren: De aanvoer was ruimer dan vorige markt met een goede handel en meer vaste prijzen. Ge- bruiksvee: De handel voor beesten met papieren iets vlugger, voor de overige soorten was de handel matig. Pinken en kalveren: De handel was iets slapper met onveranderde prijzen. Nuchtere kalveren: De handel was vlugger met dezelfde prijzen als vorige markt. Varkens en big gen: De aanvoer was groter dan vorige markt; vlugge handel maar onverander de prijzen. Schapen en lammeren: Geen notering. TE HOLTEN. 1 Het Bestuur van de Bank vestigt H er nog eens in het bijzonder de H Ij aandacht op, dat er gelegenheid M H bestaat zeer voordelig spaargeld M H te beleggen op z.g. vaste deposito- M M rekeningM M Spaargelden voor een jaar vast H H belegd, rentende 3 M H Deelname aan deze belegging moet M M ten kantore opgegeven worden. M Dc karavaan vertrekt. Twee dagen later vertrok de karavaan. Voorop twee Papoea-militairen, die goe de spoorzoekers waren, daarachter 5 ke pala's, daarna de majoor, de sergeant majoor en ik, onze djongos (knechtjes) en een drietal Papoea-militairen, een stoet van pl.m. 20 dragers en als ach terhoede een vijftal militairen. De tocht door de rimboe was zeer zwaar. We volgden het Baoedi-pad. Voor ons Hollanders onzichtbaar, maar de Pa poea's zagen het des te beter. Door moe rassen en rivieren (waarvan we vaak de bedding volgden), over ravijnen en be ken, balancerend over natte, gladde, be moste boomstammen, heuvel op heuvel af. Gekweld door honderden bloedzui gers, wespen, muskieten en talrijke tro- penbuien als evenzovele zondvloederi. Voortdurend waren we nat: als de zon scheen door het transpireren en als het regende door het regenwater, 's Avonds moesten we een bivak maken, wat zeer veel zorg vereiste. In de eerste plaats moest er water zijn voor baden en ko ken. Het moest zoveel mogelijk een plek zijn, waar niet te veel oude reuzen van bomen stonden. Vaak komt er plotseling in de nacht een stormachtige wind op zetten en tal van oude torenhoge bomen slaan dan tegen de grond en slepen alles mee wat er op 20 a 30 meter aan wir- warrende rimboe omheen staat. Wee het bivak, dat daar onder komt. Geen mens overleeft het. De vloer van zo'n bivak staat een meter boven de grond en is gemaakt van naast elkaar liggende stam men en takken. De koeli's maken een eigen bivak. Met zeilen en takken wordt het afgedekt en je ligt droog, voor zover je niet onder een lek terecht gekomen bent. Is het bivak klaar, dan wordt het enige droge, dat men bezit, voor de dag gehaald. In een grote cape liggen ge rold: een deken, een pyama, een klam boe, een paar droge sokken, een paar gymschoentjes en een paar droge hand doeken. Ongelukkig degene, die dat niet droog houdt 1 Na je flink gebaad en afgedroogd te hebben kruipen we in de pyama en zo vlug mogelijk op de deken onder de klamboe. Dc kok zorgt voor het eten. Bij het licht van een kaars wordt nog een poos gepraat en worden plannen opgezet voor de volgende dag. De Papoea's zijn aangename, vrolijke mensen, met zeer veel gevoel voor hu mor. Maar hij heeft een lastige eigen schap: hij is buitengewoon ondoordacht. Na drie dagen ploeteren kwamen we voor een, aanvankelijk, moeilijk geval. We zaten gezellig met z'n drieën onder onze klamboe's koffie te drinken en te kletsen. Plotseling kwamen er de vijf kepala's aan. Ze gingen voor ons bivak zitten en kuchten een paar maal. „Wat zouden die op hun lever hebben." We begonnen met ze te praten over koetjes en kalfjes. Toen na een hele omweg: De toean's moesten niet marah (boos) zijn, maar ze wilden kasik tahoe (te kennen geven), dat de sago op was. Bij het verti-ek was afgesproken, dat de koelies voor hun eigen eten zouden zorgen, dus 14 dagen sago mee moes ten nemen. Na drie dagen hadden ze dat op. De majoor aan 't razen en tie ren. De patroille kon wel terugkeren. De kepala's namen het kalm op: Ja, toean had gelijk, dat hij marah was; ja, betoel, maar de sago was op. Wat doe je er aan, soedah! Gelukkig kwam er tenslotte 'n ouwe kepala met een reuze voorstel. Over 'n dag zouden we in Aigori zijn. Daar zouden stellig nog sagobomen staan. De toeans zouden daar toch moeten rus ten. Tijdens die rust zouden zij dan sago kloppen. Gelukkig, dat incident was weer achter de rug; de patrouille kon doorgaan. De vierde dag begon met een zeer steile beklimming van de berg Mandi. De afdaling geschiedde door de bedding van een beek. Toen we beneden aan kwamen stond daar de voorhoede van spoorzoekers zeer opgewonden te ge baren, dat we doodstil moesten zijn. Bij hen aangekomen zagen we verse afdrukken van blote voeten. Er moes ten dus mensen in de buurt zijn. Als ze ons maar niet bemerkt hadden. De Papoea's merken alles op, door middel van vogels, vreemde voorwerpen, die ze in de rivier zien drijven (melkblikjes van de patrouille etc.). Het was dus zaak zeer langzaam en behoedzaam voorwaarts te gaan. Na 'n uurtje kwa men we aan een hut. Ze was leeg. Al leen de as op de stookplaats was nog warm: dus pas verlaten. Door de kali (riviertje) wadend, gingen we verder. Na een poos zagen we twee grote hui zen, één links en één rechts van de kali op een open plek in de rimboe, 't Was heerlijk uit de schemer der rimboe eindelijk weer licht te hebben. De zon scheen en we besloten hier te blijven, temeer daar de kepala's zeiden, dat we dicht bij Aigori waren, ons doel. We ontkleedden ons om de kleren te laten drogen. Enkele spoorzoekers plus een paar kepala's gingen op inspectie uit. De koelies namen het huis links, en de militairen het huis rechts van de kali. Hoewel we de grootste stilte moes ten bewaren, was de stemming merk baar beter. De overweldigende half donkere rimboe had ons allemaal in meer of mindere mate beklemd. Nu voelden we ons alsof er een druk van ons af viel. De zon scheen en ieder maakte het zich gemakkelijk. Helaas, 't zou kort duren. Plotseling klonk er een geweerschot. Niemand lette er op. Ieder verwachtte, dat de verkenners een varken of een ander stuk wild geschoten hadden. Maar even later ratelde de sten. Daar moest iets mis zijn. 't Werd doodstil. Toen hoorden we een angstaanjagend gekrijs en we begrepen, dat men op Baoedi's gestoten was. Hals over kop schoten we de natte kleren aan, wa pens en medicijnen werden opgepakt en daar ging het in de richting van de steeds duidelijker wordende kreten. Na een ren van 20 minuten overal door en AGENDA. Vrijdag 11 Jan.: Voortzetting cursus E.H.B.O. Zaterdag 12 Jan.: Ned. Volkstoneel in Amicitia met „De wereld heeft geen wachtkamer", van Maurits Dekker. Aanvang half acht. Maandag 14 Jan.: Voortzetting cursus E.H.B.O. Woensdag 16 Jan.: Jaarvergadering van „Jong Holten" om 7 uur in hotel G. Muller, Deventerweg. Vrijdag 18 en Zaterdag 19 Jan.: De monstratie mestverspreider nam. 2 uur Erve Nijkamp van de heer H. J. Rensen te Dijkerhoek (zie annonce). 19 t.m. 26 Jan.: Candidaatstelling Lid Verenigd College Waterschap „De Schipbeek" (zie annonce). Zaterdag 19 Jan.: Uitvoering Larense Accordeonvereniging om half acht in café „De Wippert". Zaterdag 19 Jan.: Sociaal Fonds Bouw bedrijf. Inlevering zegelkaarten 4de kwart. 2-5 uur P. F. van Doorn. Dinsdag 22 Jan.: Praatavond „Jong Holten" in café „Het Bonte Paard", aanvang half acht. Donderdag 24 Jan.: Praatavond „Jong Holten" in de Beuseberg bij J. A. Groteboer. Aanvang half acht. Vrijdag 25 Jan.: Voorlichtingsavond Bouwspaarkas in café Maats om 7.30 uur. Vrijdag 8 Febr.: Boekbespreking door de heer Kolk uit Laren (Gl.) om 7.30 uur in Amicitia voor afd. B.v.O.L.O., Plattelandsvrouwen Holten en Dij kerhoek en Jong Holten. Donderdag 14 Febr.: Causerie-avond v. Loterij club Dr Nagelhout schilders uitwisseling. Maandag 14 Jan. om 8 uur: Ledenver gadering H.G.K. in het gymnastiek lokaal (zie annonce). Dinsdag 15 Jan. om 7.30 uur: Hervat ting repetities „Soli Deo Gloria" in gebouw Rehoboth (zie annonce). Maandag 14 Jan.: Gpruiming bij Firma Gebr. Schuppert (zie annonce). Vrijdag 25 Jan. om half acht: Openbare vergadering van de V.V.D. Holten in hotel Holterman. Spreker: Ds P. D. van Royen, Rem. pred. te Driebergen, over het onderwerp: „Christelijke of Openbare school". (Zie annonce in dit nummer. over heen zagen we op een heuvel de verkenners, die zeer opgewonden wa ren. De oude instincten waren weer begonnen te leven. Ze stonden te krijgs dansen en maakten de wildste bewe gingen met pijl en boog. Even later za gen we de soldaten ook. Het lawaai was aanmerkelijk minder geworden. Een korporaal deed ons het verhaal. Hij had in het bos een Baoedi gezien, die met zijn stenen bijl aan het hout hakken was. De man zat met de rug naar hem toe. Hij was er op afgelopen en probeerde hem te grijpen. Toen hij de Baoedi tot op 'n paar meter afstand genaderd was, had deze hem gemerkt en was luid schreeuwend naar zijn kamp gelopen. De soldaten hem na. Plotseling was een woeste tandak- kende (krijgsdansende) menigte op hen afgekomen. Hoewel de kepala's in de taal der Baoedi's geroepen hadden, dat ze niet moesten schieten, dat we met vrede waren gekomen en dat er blanke mensen waren om hen te bezoeken, het hielp niet en men ging schieten met pijlen. Enkele pijlen hadden ze meege bracht. Na een schot met het geweer en daarna met de sten waren ze ge vlucht en we zagen ze niet meer. Wel waren de kepala's met hen aan het praten. Men schreeuwde elkaar toe en wij deden al gauw mee. Hoemèèèè, Serèèèè (wij zijn vrienden, kom maar hier). Zij antwoordden, dat we de don- derstokken hadden laten spreken en dat ze bang waren. Steeds maar over en weer schreeuw end gingen wij weer terug naar ons kamp, dat bijna zonder bewaking was achtergebleven. De koelies daar waren ook al aan het krijgsdansen. Het was een oorverdovend lawaai. Zo pompt men elkaar moed in. Toen we ze een beetje tot rust hadden gebracht, pro beerden we al roepend en gesprek met de Baoedi's te beginnen. We lieten de kepala's het doel van onze komst ver tellen. We wilden met ze praten, ze bezoeken, we hadden geschenken mee gebracht: sarongs en ijzeren bijlen. Maar ze riepen steeds terug, dat ze bang waren en niet geloofden, dat er blanken bij waren. De korporaal kreeg behoorlijk door de benen, omdat hij de zaak zo onpractisch had aangepakt. Hij had niet moeten proberen de man te grijpen, maar met hem aan de praat moeten gaan met behulp van een kepa la, die de taal der Baoedi's sprak. Nogmaals werden ze uitgenodigd te komen. En ja, tegen zes uur kwamen er een paar boven op de heuvel ten oos- en van ons kamp. Ze wilden de blan ken zien. Met z'n drieën zijn we toen, alleen gekleed in een onderbroekje, on der aan de heuvel gaan staan, zodat ze ons konden zien. Zelf waren ze on-

Holtens Nieuwsblad | 1952 | | pagina 1