De strijd tegen de tuberculose. Plaatselijk Nieuws Feest in Dijkerhoek. HOLTENS NIEUWSBLAD in elk gezin onontbeerlijk. Herv. Jongeren onder de Feestbomen. Officiële publicatie. No. 39. Jaargang 3. ZATERDAG 29 SEPTEMBER 1951. Verschijnt elke Zaterdag. HOLTENS NIEUWSBLAD Uitgave van de Stichting Holtens Nieuwsblad" i.o. -i .r L nr, T 7 - De abonnementsprijs van dit Wad bedraagt f 1.— p. kwartaal te Botten. Teiéf. K5j,ss-m Adv.-prys: 1—15 m.m. (u contant) f 1.00. Iedere S_ Ingezetenen, t Zoals U uit krantenberichten bekend i i zal zijn is in ons land door middel van het bevolkingsonderzoek een groot of- i j fensief tegen de zo gevreesde tubercu- f j lose ingezet. t i Ook in deze Gemeente zal binnenkort dit bevolkingsonderzoek plaats hebben, i Elke inwoner van de gemeente zal een oproep ontvangen om terzake een on- j derzoek te ondergaan en gehoopt wordt, i dat uitbreiding van deze gevaarlijke ziekte zal worden voorkomen en deze zelfs in omvang zal kunnen worden in- gekrompen. I Verwacht wordt, dat wel enkele ge vallen, die tot heden sluimerden, zullen I worden ontdekt en dat er ook personen j zullen zijn, die in een sanatorium zul len moeten worden opgenomen. Kosten sanatoriumverpleging. Aangezien een sanatoriumverpleging op 7,a f 8,per dag aan verpleeg- gelden komt te staan en gewoonlijk van j lange duur is (gemiddeld IV2 jaar), is j het zonder meer duidelijk, dat nage- noeg niemand in staat zal zijn, deze kosten op te brengen. 1 Gelukkig zijn voor een groot deel der bevolking ook in dit opzicht voorzienin- gen getroffen. Zo hebben de verplicht-verzekerde leden van een Ziekenfonds bij eventuele opneming in een sanatorium recht op j 75 van de verpleegprijs, met een i minimum van f 4,50 en tot een maxi- mum van f 6,per dag, zodat dus hoogstens een bedrag van f 2,per dag ontbreekt en voor eigen rekening blijft. In Holten hebben de verplicht-ver zekerden echter van de mogelijkheid j een aanvullende verzekering tegen de kosten van sanatorium-verpleging bij het Ziekenfonds te sluiten, gebruik ge- maakt, waardoor zij voor een totaal uitkering van f 8,per dag zijn ver zekerd. De vrijwillig-verzekerde leden van I het Ziekenfonds kunnen bij eventuele opneming in een sanatorium recht doen j gelden op een uitkering van f 4,50 per dag. Ook de vrij willig-verzeker den zijn toegetreden tot het aanvullingsfonds, dat voor de opneming in het sanatori um een uitkering van f 3,50 per dag geeft. Ook deze groep heeft dus recht op een totaaluitkering van f 8,per I I dag. Zij die niet in het Ziekenfonds zijn. Er zijn nog enkele mensen die zich niet bij het Ziekenfonds hebben aan- 1 gesloten, maar bovendien is er nog een groep van de bevolking, die zich' niet 1 bij de verplichte- of vrijwillige zieken- fondsverzekering kan aansluiten, omdat J de wettelijke bepalingen zich hiertegen verzetten. In verband hiermede maak ik u op- merkzaam op he.t bestaan van de Stich- KERKELIJKE VERKIEZING. Door de kerkeraad der Geref. Kerk j is ter verkiezing van 2 diakenen het j volgende viertal opgemaakt (alphabe- tisch): J. W. Jansen, N 52 b; Joh. Lan- deweerd, L 83; M. Scholman, B 4; G. J. I Stam Fzn., L 68. De stemming zal plaats hebben Zondag a.s. na de middagdienst. KAMPIOEN VAN OVERIJSSEL. Door de Afdeling Overijssel van de K.N.M.V. werden in dit seizoen 5 oriën- teringsritten gehouden, resp. te Zwolle, Deventer, Almelo, Vriezenveen en Rijs- sen. De deelnemer die over 4 ritten de beste prestatie leverde verwierf het kampioenschap van Overijssel. Onze plaatsgenoot, de heer D. Müller, wist 2 eerste-, 1 derde- en 1 zesde prijs te winnen en hierdoor beslag te leggen op het kampioenschap van Overijssel. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Week van 19 tot en met 25 Sept. 1951. Inlichtingen Groepsbureau der Rijkspoli tie te Holten, Oranjestraat 55, tel. 352. Gevonden: 1 sleutel; 1 duimstok; 1 portemonnaie. Verloren: 1 snoer parels; 1 bos sleu tels. 50 JAAR GETROUWD. Het echtpaar D. J. BroersSchöppers, Larenseweg, herdacht de vorige week Vrijdag zijn 50-jarig huwelijk. Hoewel de herdenking slechts in familiekring plaats vond, willen wij de krasse oudjes gaarne nog onze beste gelukwensen aan bieden. C.J.M.V.-NIEUWS. Er worden pogingen in het werk ge steld om in Espelo een C.J.M.V. op te richten. De eerste vergadering wordt ge houden Zaterdag 6 October, half acht, in de O.L. School te Espelo. Alle jon gens boven 16 jaar worden verwacht. ting „Nederlandsche Sanatorium-Verze kering", kortheidshalve genoemd „N.S. V.", gevestigd te Den Haag. Deze Stichting is geen commerciële instelling en wil tegen de laagst moge lijke premiën de kosten, verbonden aan sanatoriumverpleging, door verzekering dekken. Ieder kan voor elk willekeurig bedrag een verzekering afsluiten. Bij een ver zekering tot f 8,per dag worden de kosten per gezindslid van 16 jaar en ouder f 3,60 per jaar. De gezinsleden beneden 16 jaar worden gratis mee ver zekerd. Ik meen goed te doen al degenen, die niet of niet volledig tegen de kosten van sanatoriumverpleging zijn verzekerd, uitdrukkelijk op deze mogelijkheid van verzekeren te wijzen. Het zal duidelijk zijn, dat, mocht iemand onverhoopt ver pleging in een sanatorium nodig heb ben een verpleging die, zoals gezegd, gemiddeld IV2 jaar duurt het hem vrijwel onmogelijk is gedurende^ al die tijd een bedrag van rond f7,af 8, per dag voor deze verpleging af te zon deren. Er wordt nogmaals nadrukkelijk de aandacht op gevestigd, dat bij een even tuele beslissing, of de kosten van een sanatoriumverpleging der gemeente worden genomen, rekening zal worden gehouden met de vraag, of verzekering mogelijk zou zijn geweest. Indien de mogelijkheid er zou zijn geweest dan zal het verhaal van kosten op de patiënt en degenen, die te zijnen aanzien alimentatieplichtig zijn, nood gedwongen zeer stringent worden uit geoefend. Ik meen goed te doen een en ander ter kennis te brengen van de burgerij, voordat door het in gang zijnde onder zoek de gevallen aan het licht komen. Dë gemeente heeft weten te bereiken, dat bij directe toetreding bij de N.S.V. de rechten aanstonds kunnen ingaan, zodat geen wachttijd behoeft te worden doorgemaakt. De adressen, waar u zich voor verze kering bij de N.S.V. kunt opgeven zijn: a. de huisbezoekers(sters) van het bevolkingsonderzoek, b. het Ziekenfonds te Holten, als mede de boden van dit fonds, de heren G. J. Paalman en B. J. Meijer. Degenen, die verplicht of vrijwillig bij het Ziekenfonds verzekerd zijn, kun nen zich voor de aanvullende verzeke ring rechtstreeks met de boden van hun Ziekenfonds verstaan. De ingesloten folder met inschrijving formulieren maakt het al degenen, voor wie het bovenstaande is bedoeld, ge makkelijk zich terzake veilig te stellen. Ik wil vertrouwen, dat u deze ken nisgeving de aandacht wilt geven, die ze verdient. De Burgemeester van Holten: W. H. ENKLAAR. H.M.V. CONCERTEERDE. H.M.V concerteerde Woensdag te Hel- lendoorn voor de patiënten van het Sa natorium. Een prachtige zaal met toneel, uitgezonden naar alle paviljoenen en een dankbaar publiek was de oorzaak, dat H.M.V. zich ten volle gaf, zodat na elk nummer zo'n applaus losbrak, dat het geweldig was. Dr Vos gaf in gevoelvolle woorden weer wat in de harten leefde van de pa tiënten, en riep H.M.V. een tot weer ziens toe. HET FFEST VAN DE O.L.M. In de jongste bestuursvergadering van de afdeling der O.L.M. is besloten, dat de viering van het 60-jarig bestaan der afdeling zal plaats vinden op 17 en 18 Oct. a.s. in Amicitia. De ontspanningsclub O.C.H. zal, aan gevuld met jongelui van de leden, een revue opvoeren, waarvan de tekst ge schreven is door een van de leden, die nog onbekend wenst te blijven, en die als titel draagt: ,,Wat lèft en greuit in 60 jaor". De Tegehaja's zorgen voor de mu zikale omlijsting dezer avonden. Ook zal een receptie worden gehou den op de eerste dag. Het tijdstip wordt nog nader bekend gemaakt. Het bestuur vertrouwt, dat alle leden met hun gezinnen, de herdenking van dit belangrijke jubileum zullen meemaken. HOLTENS VEE NAAR DE CENTRALE FOKVEEDAG. Op de centrale fokveedag, welke op Donderdag 11 Oct. vanwege de Twentse Bond van Fokkers in Borne gehouden zal worden, zullen ook runderen uit onze plaats te bewonderen zijn. De heren G. Bekman en H. Beldman in het Holter- broek, H. Jansen in het Neerdorp en W. J. ten Den te Nieuw-Heeten zullen er 1 stiertje, 2 vaarskalveren, 7 pinken en 4 melkkoeien naar toe sturen. Het was de bedoeling geweest om de dieren op de fokveedag aan te wijzen. Doordat deze moest worden uitgesteld, had de aanwij zing vanuit de stal plaats. Het volgend jaar hoopt men dit echter op de daar voor geëigende dag te doen. NIEUWE WINKEL GEOPEND. Zaterdag opende Mevr. de Wed. F. W. Oosterkamp haar nieuwe winkel in de Kerkstraat in het pand, waarin tot voor kort de boekhandel HoevePrins gevestigd was. Behalve een aardige win kel heeft de familie Oosterkamp door een kleine verbouwing meer woonruimte gekregen. In de winkel is met de ruim te gewoekerd, zodat er zeer vele artike len zijn te vinden. Tal van ingezetenen lieten van hun be langstelling blijken en zonden bloemen, terwijl de voorzitter en de secretaris van de Holtense Handelsvereniging, de heren H. J. Wansink en H. J. Bouwhuis, kwa men feliciteren. Na afloop van de raads vergadering kwam ook de burgemeester Mr Enklaar de familie Oosterkamp nog even de hand drukken en de winkel be zichtigen. VOETBAL. Het bruine monster gaat voor de af deling Twente van de K.N.V.B. en met name voor onze plaatselijke voetbal elftalen weer rollen. Zondag speelt Hol ten I om 1.30 uur tegen R.K.S.V. (Rijs- sen) en Holten II krijgt om 2.30 uur R.V. III op bezoek. Dijkerhoek I krijgt bezoek van Enter Hl om 2 uur. De junioren a gaan Zaterdag naar R.V. a. De junioren b naar Excelsior c om 3 uur. Zet hem op, jongens! School- en Volksfeest uitnemend geslaagd. De buurtschap Dijkerhoek heeft op 14 Sept., begunstigd door fraai najaarsweer afgezien dan van een enkel regen buitje haar traditionele school- en volksfeest gevierd, hetwelk, zoals ge woonlijk, weer buitengewoon is geslaagd. Vrijdagmorgen trok de Dijkerhoekse schooljeugd nadat bij de school de keu ring van de verschillende versieringen had plaats gehad, onder vrolijke tonen van „H.M.V." naar het feestterrein bij café Kloosterboer, waar het feest werd voortgezet met de verschillende spelle tjes. De jongelui zetten veelal alles op alles om een prijs in de wacht te slepen doch zoals te begrijpen valt slaagden hierin niet allen. Toch gingen allen na afloop van het feest met een fraai cadeautje naar huis want de commissie kon ook dit jaar weer elk kind blij maken dank zij het feit dat op de lijsten zeer goed was getekend. Naast het cadeautje dat ieder kind ontving werd er royaal ge- tracteerd zodat het al met al een waar feest voor de kinderen is geworden. Bij de verschillende spelletjes werden de prijzen als volgt gewonnen: Meisjes le klas: Vlaggetje in stoof steken: 1. Mineke Ebrecht, 2. Marietje Meesterberends, 3. Marietje Zweers. Jongens le klas. Aardappels halen: 1. Wim Rattink, 2. Henk Klaasses, 3. Jan Wilmerink, Meisjes 2e klas. Wedloop met bal op lepel: 1. Hannie Paalman, 2. Dineke Ha verslag, 3. Dini Rensen. Jongens 2e klas. Blokjes rapen: 1. Diederik Podt, 2. Wim Stevens, 3. Jantje Tuitert. Jongens 3e en 4e klas. Op stoven lopen: 1. Gerrit Jan Stevens, 2. Johan Tuitert, 3. Wim Bunt. Meisjes 3e klas. Bal op bord: 1. Janny Reilink, 2. Toos Wegstapel, 3. Jenny Kers. Meisjes 4e klas. Fles vullen in emmer: I. Gerrie Oonk, 2. Hanneke Stevens, 3. Hanneke Veneklaas. Meisjes 5e klas. Was ophangen: 1. Alie Kolkman, 2. Mini Denneboom. Jongens 5e klas. Zaklopen: 1. Wim Bosman, 2. Jan Wegstapel, 3. Gerrit Bannink. Meisjes 6e klas. Autoped-race met ver kleedpartij: 1. Janna Brinkman, 2. Ma rietje Paalman, 3. Marietje Paalman. Jongens 6e klas. Zaklopen: 1. Eppie Haverslag, 2. Gerrit Tuitert, 3. Herman Beunk. Meisjes 7e klas. Handicap-race: 1. Hendrikje Wegstapel, 2. Marietje Traan- man, 3. Jantje Visscher. Jongens 7e klas. Hengelspel: 1. Jan Sluiter, 2. Johan Klein Teeselink, 3. Ger rit Nikkels. Meisjes 8e Idas. Zaklopen met stoelen dans: 1. Bertha Nekkers, 2. Marietje Bieleman, 3. Bertha Kolkman. Was er bij de schooljeugd volop span ning, ook bij de verschillende volksspe len, die werden gehouden, mankeerde 't hieraan niet. Voor de spelen bestond weer flinke deelname. De geldprijzen en enkele wisselbekers werden als volgt ge wonnen Karretje rijden: le pr. plus wisselbe ker Jan Koopman Azn. en zuster, 2. W. Reilink G.Wzn. en echtgenote, 3. J. Ste vens en verloofde, 4. J. W. Reilink en echtgenote, 5. W. Stevens en verloofde, 6. J. Meijerman en verloofde. Ringsteken op fietsen voor dames: 1. Dika Koopman, 2. Jet Veneklaas, 3. Dine Nikkels, 4. mevr. .J. Reilink-Reilink, 5. Mineke Broekhuis. 6. Manna Reilink. Schieten vrije baan: 1. H. Klein Vel- derman, 2. G. D. A. Klein Teeselink, 3. F. J. Schuppert, 4. W. ten Berge, 5. H. Beunk, Okkenbroek, 6. Js. Sluiter. Schieten personele baan: le prijs plus wisselbeker H. Koopman Jzn., 2. G. J. Rietberg, 3. H. Klein Velderman, 4. J. Koopman Sr., 5. H. Beunk, 6 t.m. 8. W. Met het oog op het bevolkingsonder zoek zenden wij onze krant deze keer ook aan hen, die nog geen abonné zijn. Hieruit blijkt nog eens weer dat de plaat selijke krant onmisbaar is. Zij bevat officiële mededelingen, plaatselijk nieuws en advertenties, die voor iedere plaats genoot van betekenis zijn. In meer dan duizend gezinnen is dat wel bekend. Slechts enkelen missen wij nog en toch zouden wij hen gaarne tot onze lezers kring rekenen. Wij vormen samen één grote familie en daarbij behoort een fa milieblad. Wij willen het hen aantrek kelijk maken. Als zij zich in de komende week abonneren, ontvangen zij de krant de gehele maand October gratis. In 1952 ieder gezin abonné en zeer tevree. ten Berge, E, Wegstapel Jzn. en J. W. Baltus, 9. J. Meijerman. Zaklopen v. dames: 1. Janna Weijers, 2. Bertha Schutte, 3. Janna Teeselink. Zaklopen voor heren: 1. G. KI. Teese link, 2. H. Luggenhorst, 3. J. Nikkels, 4. W. Webbink. Stoelendans: 1. Riek KI. Teeselink, 2. G. Roeterink, Bathmen, 3. Mini Meijer man, 4. Janna Traanman. Gecostumeerde stoelendans voor da mes en heren: 1. Mini Meijerman, 2. Jan Smale, 3. Janna Huzen, 4. Dika Koop man. Fietsen met hindernissen voor heren: 1. G. W. Reilink G.Wzn., 2. H. J. Podt, 3. Jan Meijerman, 4. W. Webbink, 5. Bets Veneklaas. Paardrijden met hindernissen: le prijs plus wisselbeker: J. Stevens, 2. F. J. Wilmerink, 3. E. Veneklaas Ezn., 4. H. Beunk, 5. W. Stevens. De voorzitter van de Volksfeestcom missie, de heer H. Kers, reikte 's avonds de prijzen met een gepast woord uit, waarbij nogmaals hartelijk dank werd gebracht aan allen, die hadden medege werkt aan het welslagen van het Dijker- hoekse feest, dat besloten werd met een gezellig bal in de feesttent. De Herv. Kerk wil de jongeren in gro ter verband bijeen brengen om tot een onderling gesprek te komen, de kerke lijke belangsteling te stimulerèn en het jeugdwerk in goede banen te leiden. In het kader van dit besluit der Gene rale Synode werd door de Jeugdraad van de classis Deventer Zondagmiddag een jeugddag gehouden van de jongeren in zijn classis onder de feestbomen op de Holterberg. Met fiets, bus en trein waren enkele jongeren naar hier gekomen en zij heb ben onder het natuurdak, zoals de heer A. Westerik, die met enkele anderen de leiding van deze middag had, het uit drukte, een mooie middag gehad. De heer Westerik toonde zich in zijn welkomstwoord zeer verheugd over het feit, dat zo velen aan de oproep van de classicale jeugdraad gehoor hebben ge geven. Zij waren er uit Deventer, Bath men, Raalte, Olst, Welsum enz. Het is moeilijk nu reeds de waarde te peilen van deze samenkomsten, aldus de heer Westerik, maar spr. hoopte, dat allen wanneer zij de jeugddienst hadden bijgewoond, zouden kunnen zeggen, een mooie middag te heben gehad. Onder de oude eiken en hoge dennen heeft de heer Henk Bouwhuis getracht de jongens en meisjes iets van een wat vlottere samenzang der geestelijke en va derlandse liederen bij te brengen. Hoe wel dat in een open ruimte als deze niet zo eenvoudig is, klonk de zang, soms meerstemmig, heel mooi. Mej. Varenkamp uit Deventer had al spoedig met haar rei- en groepsdan- sen vat op de jongelui, die zich met deze oude volksdansen goed wisten te amu seren. Bij het zingen vormdë een groepje Hol tense meisjes een koortje, dat voorzong, bij de dansen waren het de lekespelers uit Deventer, die voorgingen. Met grote aandacht werd geluisterd naar de zang van de dames van de Te gehaja's, die deze middag bewezen ook zonder begeleiding van hun instrumen ten aardige liedjes te kunnen zingen. Een lekenspelersgroepje uit Olst en Welsum vertolkte Henry Ghéons' vrolijk spel „Het duivelsbruggetje", dat met grote aandacht werd gevolgd, maar mis schien niet door ieder begrepen werd. Ds Meijer van Olst gaf nog een toelich ting op het stuk. De openlucht-samenkomst werd beslo ten met een broodmaaltijd, waaraan al len deelnamen. In de jeugddienst in de Herv. Kerk, waar men om 7 uur weer samen kwam, ging voor Ds van der Molen van Raalte, die als tekstwoord gekozen had Matth. 5:9: „Zalig zijn de vredestichters, want zij zullen kinderen Gods genoemd wor den". Het kerkkoor uit Bathmen verleende aan deze liturgische dienst zijn mede werking. AGENDA Vrijdag 28 Sept.: Vergadering biljart club, Holterman, 7.30 uur. Zaterdagavond 29 Sept.: 7.30 uur Bal in hotel Müller. Maandag 1 Oct.: Afscheid van de heer Snijders als hoofd te Espelo, begroe ting van het nieuwe hoofd, de heer Hiddink. Maandag 1 Oct.: Grote Najaarsmarkt te Rijssen. Woensdag 3 Oct.: nam. 2.30 en 7.30 uur demonstratie Hoover wasmachine en stofzuiger, Stationskoffiehuis (zie an nonce). Zaterdag 6 Oct.: Inlevering zegelkaar- ten P. en V.-fonds bouwbedrijf voor ongeorganiseerden, 25 uur bij P. F. van Doorn, Oranjestraat 23. Maandag 8 Oct.: T.B.C.-vrije runder- markt te Rijssen. 17 en 18 Oct.: 60-jarig bestaan afd. O. L.M.: Revue in Amicitia. HET BEVOLKINGSONDERZOEK OP T.B.C. IN HOLTEN. Nu de bevolking van Holten in de ge legenheid wordt gesteld, zich te laten doorlichten op t.b.c. zijn wij van oor deel, dat van deze geboden gelegenheid een dankbaar gebruik behoort te wor den gemaakt. Wij dringen er bij allen op aan hun verantwoordelij kheidsgevoel tegenover hun omgeving en hen zeiven te laten spreken. Wij menen, dat het een plicht is van een ieder er aan mede te werken, dat het in te stellen bevolkingsonderzoek zo uitgebreid en doeltreffend mogelijk zij. Wij doen dan ook een beroep op u allen, tot medewerking aan het bevol kingsonderzoek. De predikanten van Holten: R. A. HOOGKAMP. M. J. W. KNIPSCHEER. JAC. DE VRIES. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Kerk: 8.30 uur Ds Knip- scheer en 10.30 uur Ds Knipscheer (Bed. H. Doop). In beide diensten col lecte voor Gendringen. Dijkerhoek: 10 uur Ds de Vries. Col lecte voor Gendringen. Geref. Kerk: 10 en 2.30 uur Ds Hoog kamp. In beide diensten is de 3e col lecte bestemd voor de Theol. Fac. der Vrije Universiteit te Amsterdam. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Herman Hendrik, zoon van D. J. Kappert en L. J. Wissink, C nr. 22. Gerrit, zoon van A. Paalman en H. J. Kromdijk, N nr. 52a. Ondertrouwd: J. W. W. Bluemink, 24 jaar, Lochem, en H. J. Broekmaat, 25 j., Holten. Joh. Boode, 26 j., en F. Tee selink, 26 j. H. Vincent, 27 j., en G. Slettenhaar, 27 j. H. J. Keuterman, 39 j., en G. Dijksma, 31 j. Gehuwd: J. W. Wegstapel, 24 j., en G. H. Slijkhuis, 24 j. J. W. Veenstra, 25 j., en L. H. Wegstapel, 23 j. H. A. Willems, 26 j., en E. J. Wegstapel, 22 j. G. J. Loman, 29 j., en R. Kromdijk, 27 j. Ingekomen personen: G. Dijksma van Hellendoorn naar C nr. 38. H. J. Ra- venshorst van Voorst naar A nr. 149. J. Stokkers geb. Beverdam van Rijssen naar A nr. 18. M. van den Belt van Rijssen naar D nr. 65a. R. Geertsema van Wierden naar B nr. 92. NAAR NIEUW-ZEELAND. Zaterdagmiddag zal onze plaatsgenote Mej. Liesbeth de Jonge per vliegtuig naar Nieuw-Zeeland vertrekken om zich daar bij haar verloofde, de heer Hans Bosch te voegen. Aanvankelijk zou zij hier met de hand schoen trouwen en gehuwd naar haar nieuwe vaderland gaan, doch haar inreis- vergunning was op haar meisjesnaam gesteld, zodat zij om langer uitstel te voorkomen, nu terstond afreist. Zij heeft een vermoeiende maar mooie reis voor de boeg. Zij zal nog enkele dagen bij familie in Batavia overblijven. Voor verschillende ingezetenen en oud- buren van de familie Bosch zal zij brie ven en foto's meenemen. Wij wensen haar gaarne goede reis en behouden vaart, met vele hartelijke groe ten aan haar bekenden in Nelson (N.Z.). GOEDKEURING UITBREIDINGSPLAN HOLTEN. Het Hoofd van het gemeentebestuur van Holten brengt ter openbare ken nis, dat het door Gedeputeerde Staten va.n Overijssel vastgestelde uitbrei dingsplan in hoofdzaak voor de ge meente Holten bij Koninklijk besluit van 9 Augustus 1951, nr. 10 gedeeltelijk is goedgekeurd. Genoemd plan ligt ter gemeente-secre tarie voor een ieder ter inzage. Holten, 24 September 1951. Het Hoofd van het gemeente bestuur voornoemd: W. H. ENKLAAR.

Holtens Nieuwsblad | 1951 | | pagina 1