Een bladzijde uit de geschiedenis van de Gereformeerde Kerk. allen No. 34. Jaargang 3. ZATERDAG 25 AUGUSTUS 1951. Verschijnt elke Zaterdag. HO TENS N EUWS1LAD De abonnementsprijs van dit blad bedraagt f 1.p. kwartaal Uitgave van de Stichting ,Jloltens Nieuwsblad" i.o. te Holten. Telef. E 5Jf8S - 2SJf Adv.-prijs115 m.m. a contant1.00. Iedere m.m. meer f 0.06 vol- ild!) Evenals in zovele plaatsen in ons goede vaderland, is, nadat de Afschei ding in 1834 had plaats gegrepen, ook in Holten naast de bestaande Neder lands Hervormde gemeente een ge meente van de christelijke afgescheiden kerk ontstaan. Deze gemeente werd aanvankelijk gevormd door een klein aantal leden, dat regelmatig bijeen kwam in een provisorisch bedehuis. Een kerkgebouw stond deze jonge ge meente uiteraard niet dadelijk ter be schikking. Naar verluidt werden de godsdienst oefeningen gehouden in het z.g. Schup- perts kaemerke, aldus genoemd naar de eigenaar, de kleermaker Gerrit Jan Schuppert. De vergaderruimte maakte deel uit van een woning, welke gestaan heeft in de z.g. Haar en lange tijd nog bewoond geweest is door wijlen Mari- nus Nijkamp en zijn gezin. Tot Augustus 1846 is de kleine ge meente herderloos geweest. De kerke- raad was dan ook wel genoodzaakt een predicatie te doen voorlezen. In 1841, zéven jaar na de Afscheiding, werd de gemeente geïnstitueerd. Kort daarop werd besloten een eigen kerkgebouw te stichten. Hoewel de gemeente nog geen predikant had, heeft zij het aangedurfd tegelijk met de kerk een pastorie te bouwen. In de persoon van Ds Jan Jans Schuurman ontving de gemeente haar eerste predikant. Deze dominé, geko men van Dalfsen, werd bevestigd door Ds Veenhuizen. Deze diende de gemeen te tot 20 Februari 1859 en vertrok toen naar Deventer. Na een vacature van ruim 3 maanden kwam een tweede die naar tot haar over. Het was Ds H. Wee- nink. Deze predikant werd tot zijn dienstwerk ingeleid door de Kamper hoogleraar, wijlen Dr A. Brummel- kamp Sr. Het kerkje, plaats biedende aan ruim 100 personen, is later verkocht aan de heer Julius Textor. Deze heeft het op zijn beurt in eigendom overgedragen aan de heer Jan Müller, oftewiel Doo- miesjan, zo genoemd, omdat hij een zoon was van de Hervormde predikant Ds J. G. P. Müller. Het gebouwtje, dat later geheel verbouwd is, is thans nog in gebruik bij de heer F. M. Müller. Het getal gemeenteleden bewoog zich in stijgende lijn, in verband waarmede naar een grotere plaats van samenkomst moest worden uitgezien. De nieuwe kerk is in 1877 in gebruik genomen. De voorganger, Ds van Apeldoorn, sprak toen naar aanleiding van de bede „Uw Koninkrijk kome". Dit gebouw bood toen plaats aan ongeveer 370 personen. In 1928 werd het voorportaal bijge bouwd. Door de gestadige groei van deze gemeente moesten plannen wor den beraamd om het aantal zitplaatsen te vergroten. De behoefte daartoe werd reeds lange tijd gevoeld, doch eerst in 1936 werden de eerste schreden op het kerkbouwpad gezet. Drie jaar lang is men aan het begin van dit pad blijven staan, wellicht om de financiële conse quenties. Aan uitbreiding viel echter niet te ontkomen. Het resultaat van veel wikken en wegen is dan ook ge weest, dat in 1940 een kerkgebouw in gebruik is genomen, dat plaats biedt aan ruim 600 personen. In het vacantie- seizoen zijn vrijwel alle zitplaatsen bezet. Na deze mededelingen omtrent het kerkgebouw, willen wij nog iets vertel len over de overige predikanten, die de gemeente na Ds Weenink hebben ge diend. Ds B. Vellekoop was de_ derde predi kant. Na hier bijna 2 jaar de herders staf gehanteerd te hebben, vertrok hij naar Beetgum. Hierop volgde een vaca ture van ruim twee jaar. Deze werd vervuld toen Ds J. B. van Mechelen het op hem uitgebrachte beroep aannam. Deze prediker was van rooms-katho- lieke afkomst. De volgende dominus was J. H. Bril man, een eenvoudige landbouwer, die op grond van zijn singuliere gaven langs de weg van artikel 8 der Dordtse kerkenordening tot het leraarsambt ge komen is. Deze z.g. octavist is op 4 Mei 1873 bevestigd door Ds J. Diephuis van Rijssen. Brilman is tot 21 November 1875 gebleven. Tevoren was hij predi kant in Rijssen. Aldaar is zijn beroe- pingsbrief nog bewaard gebleven. Daar in stond te lezen de brief is n.l. niet geheel leesbaar meer dat hij behalve zijn jaarwedde in het genot zou worden gesteld van de petroleum, welke in de lampen van het catechisatielokaal tel kens overbleef. Tegenwoordig komt zulk een lokmiddel niet meer in aan merking. Brilmans opvolger was de reeds ge noemde Ds A. van Apeldoorn, die even eens Ds Diephuis tot zijn bevestiger verkoos. Deze verbleef hier slechts tot 7 Juni 1885, waarna Ds G. Goris kwam. In zijn jeugd heeft hij gestu deerd bij Ds Steffens te Veldhausen in het graafschap Bentheim, later aan de theologische school te Kampen. Ander half jaar predikant geweest zijnde te Niezijl in Groningen, kwam hij naar Holten. Hij ging hier f 400,in trac- tement achteruit; een flink bedrag in die dagen, maar het weerhield hem niet. Op het geld heeft hij blijkbaar niet al te veel acht gegeven. Hij had behoefte aan een opgewekte omgeving, want hij was zeer zwaarmoedig. Zo kan hij dan ook, naar den mens gesproken, bedan ken voor „prachtberoepen" tegen aller verwachting in, terwijl hij de roeping van een kleine gemeente opvolgde. Ds Goris is niet lang in Holten geweest. Op 13 November 1887 was zijn taak hier afgelopen en vertrok hij naar Vroomshoop. In de periode van 1889 tot 1897 waren de domini T. Oegema, A. Voogel en R. W. de Jong de predikan ten der gemeente. Op 17 Juni 1892 verenigden de chris telijke gereformeerde kerken zich met de Nederlands gereformeerde kerken. Sedertdien luidt de naam van het kerk genootschap, waarbij de gemeente van Holten is aangesloten, niet meer de christelijke afgescheiden kerken, doch de gereformeerde kerken. Van 1897 tot 14 Juli 1901 is de ge meente vacant geweest. Toen kwam tot haar over candidaat G. Bax, die op 34- jarige leeftijd tot predikant te Holten bevestigd werd door zijn zwager Ds J. te Weggelaar van Alkmaar. Voordien was Ds Bax onderwijzer geweest. Holten was zijn enige gemeente. Een man, die om zijn wijze van preken niet alleen, doch ook om zijn vriendelijkheid en beminlijkheid nog in de herinnering van velen, ook van andersdenkenden, blijft voortleven. Zijn enige zoon, Ds J. Bax, is rector aan het gymnasium te Veenendaal. De opvolger van Ds Bax was Ds J. W. Dragt van Ottoland. Deze is hier tot zijn dienstwerk ingeleid door zijn schoon vader Ds H. van der Zanden te Wapen veld. Ds Dragt verbleef alhier tot 18 Januari 1946 en nam toen het beroep aan naar Maarssen, vanwaar hij inmid dels is vertrokken naar Haren (Gr.). De tegenwoordige predikant, Ds R. A. Hoogkamp is op 12 Mei 1946 bevestigd door zijn zwager" Ds M. Post van Bun schoten, thans te Elim in Drente, de plaats, waar voordien Ds Hoogkamp predikant was. W. O. CONCERT VAN „SOLI". In het kader van het V.V.V.-vacan- tieprogramma 1951 werd Vrijdagavond in de muziektent geconcerteerd door de Chr. Gem. Zangvereniging „Soli Deo Gloria" (dir. de heer W. van Erkelens te Enschede). Door de aanhoudende regen had het bestuur in overleg met de dirigent het concert reeds afgelast, doch tegen 9 uur besloot men toch nog om het program ma af te werken. Uiteraard was de belangstelling niet groot (plm. 100 aanwezigen), doch niet temin is het een geslaagde avond ge worden. „Soli" zong in 't geheel een 10-tal nummers, w.o. de beide concoursnurp- mers „Morgenhymne" en „Herfst". Namens de V.V.V. en de aanwezigen sprak de heer M. Bouwhuis een woord van dank. Het feit dat het tijdens de zang absoluut stil was, zo zeide de heer Bouwhuis, vormde het sprekende be wijs dat er door de aanwezigen ten zeerste werd genoten. TEN VOORBEELD. De plaatselijke commissie van de bosbrandweer heeft, wegens opheffing, al haar kasgelden gestort in de kas van de Protestantse Kleuterschool. Genoemde commissie is opgenomen in de Provinciale commissie voor dat doel. Een woord van warme dank is hierbij wel op haar plaats. RICHTEMAAL LAGERE LANDBOUWSCHOOL. Donderdag 16 Augustus 1.1. werd weer een mijlpaal bereikt in de tot standkoming van de lagere landbouw school in onze gemeente. Op die dag is de eerste dakspant gesteld op het in aanbouw zijnde schoolgebouw aan de Oranjestraat. Burgemeester, Mr W. H. Enklaar, de voorzitter der plaatselijke afd. O.L.M., de heer J. H. Sprokkereef, de architect, de heer L. C. v. d. Bovenkamp, waren op die dag een ogenblik tezamen met de aannemer en zijn mannen om in vreugde en dankbaarheid stil te staan bij het feit, dat de voltooiing van het gebouw thans begint te naderen. Het plaatselijk O.L.M.-bestuur, dat bij de totstandkoming van het gebouw wel bijzonder veel interesse heeft, liet ter ere van deze eerste dakspant de glazen voor de bouwers vullen. Goede en waarderende woorden wer den bij die gelegenheid gesproken aan het adres van allen die aan de totstand koming van het gebouw medewerkten, met name de aannemers en de arbeids lieden, die met zo veel zorg aan de bouw werken. Wanneer wij drie maanden verder zijn, zal, als de voortekenen niet be driegen, de officiële opening kunnen plaats hebben. AANBESTEDING GEMEENTE-WONINGEN. Ruim 12 mille onder de begroting. In de raadszaal had Woensdagmor gen de aanbesteding plaats van het bouwen van 8 woningwetwoningen (2 blokken van 4) aan de Kolweg. Archi tectuur L. C. van der Bovenkamp te Holten en M. van Guillik te Groesbeek. Voor perceel I, timmer- en metsel werk kwamen 23 biljetten binnen. In geschreven werd als volgt: Fa. J. G. Roossink, Enschede f 83.000,- Fa. H. Schipper en Zn., Almelo f 79.800,- Fa. H. v. d. Riet, Enter f 79.680,- Fa. Oltheten en Nalis, Deventer f 78.797,- Fa. Platvoet, Deventer f 78.500,- Fa. Rouweler en Zoon, Goor f 77.936,- Fa. Knapen en Zoon, Almelo f 76.995,- Fa. Koenderink, Enter f 76.419,- Fa. Wolfs, Enter f 76.226,- Fa. Stegeman, Nijverdal f 73.356,- Fa. Ter Harmsel, Rijssen f 72.947,- Fa. Riemersma, Hengelo f 72.880,- Fa. Gebr. Pas, Rijssen f 72.780,- Fa. W. Voort en Zoon, Nijverdal f 72.738,- Fa. A. Wolterink, Rijssen f 71.484,- Fa. A. Vukkink, Holten f 71.328,- Fa. Gebr. Kolkman, Wierden f 70.400,- Fa. Roelofs, Vriezenveen f 70.118,- Fa. Achterkamp en Dolle- kamp, Holten f 69.960,- Fa. H. ter Avest en Zoon, Nijverdal f 69.924,- Fa. H. Gerritsen, Nijverdal f 68.677,- Fa. Mensink en De Wilde, Nijverdal f 64.980,- Fa. Gebr. ten Hove, Enter f 64.790,- Begroting perceel I f 76.960,-. Perceel II, schilderwerk: Fa. Heinhuis, Almelo f Fa. Gerverdink Nijhuis, Holten f Fa. A. Schipper, Holten f Fa. W. H. Kienhuis, Rijssen f Fa. W. de Vries, Enschede f Fa. Niesink, Wierden f 4.990,- 4.879,- 4.384,- 4.250,- 3.632,- 3.530,- 3.468,- 3.377,- 3.333,- 3.324,- Fa. J. Arends, Nieuw Heeten f Fa. J. Brouwer, Wierden f Fa. T. H. Arends en Zoon, Nijverdal Fa. J. ter Harmsel, Rijssen Begroting perceel II f 3.840,-. De gunning is volgens bestek in bed raad gehouden. SUCCESSEN VOOR „BERGRUITERS". De Landelijke Rijvereniging „De Bergruiters" nam Zaterdag 18 Augus tus deel aan het concours hippique dat ter gelegenheid van de landbouwten toonstelling te Nijbroek werd gehouden. In de individuele dressuur Klasse B werden de volgende prijzen behaald: 2. T. Beldman, met „Stella", 3. H. Beid- man, met „Figurant", 4. P. Struik, met „Henny". Verschillende ruiters namen ook nog deel aan het sprinconcours, doch de tegenslag in dit nummer was niet van de lucht. Zaterdag 25 Augustus gaat de vereni ging naar Enschede, waar ter gelegen heid van de „F.F." de Provinciale Kam pioenschappen worden verreden. Hoogstwaarschijnlijk zal men in En schede met 2 achttallen uitkomen. Good luck, Bergruiters. „HET VERRAAD VAN STOEVELAAR" Weer een openluchtspel in Markelo. Dr v. d. Biji's openluchtspel „Hutten Klaos" hetwelk het vorig jaar met zeer veel succes en verschillende malen on der grote belangstelling werd opge voerd, wordt dit jaar gevolgd door „Het verraad van Stoevelaar", eveneens ge schreven door Dr v. d. Bijl. Dit streekspel is gegrond op de his torische sage over de inname van de „Stoevelaar" een voormalig kasteel bij Goor, dat door verraad in het jaar 1581 de Spanjaarden in handen viel. Het verraad werd gepleegd door Wol- ther (Jan Lammertink), de neef van de slotheer Jacob van Coeverden (Herman Kottelenberg). Toen zijn nicht Judith hem zijn daad verweet, stak hij haar neer, waarop de kasteelheer krankzinnig werd uit smart over dit verlies. Deze tragische geschiedenis heeft de schrijver van het spel aangevuld met een gefantaseerde herovering door de Staatsen met behulp van de list met de hooiwagen van Lochem. Het nieuwe spel is in hoofdzaak een romantisch ruiterspel, doch heeft niet temin vele literaire en speltechnische kwaliteiten. Men is met de opbouw van het toneel, een grote poort met. ophaalbrug en schijngracht met als achtergrond een houtwal, druk bezig. In totaal werken ruim 60 personen mee aan deze opvoering w.o. een 20-tal ruiters van de L.R.V. „Markelo". Het vorig jaar bezochten vele plaats genoten „Hutten Klaos" en we twijfe len niet of nog meer ingezetenen zullen dit jaar de opvoering van „Het verraad van Stoevelaar" willen meemaken. BeJi eeldata etc. verwijzen -rtentie in dit nummer. NIEUWS VAN H.M.V. H.M.V. heeft het plan om op Woens dag 29 Aug. in Beuzeberg een mars concert te geven. De Beuzebergers, die altijd zo spontaan meeleven, zullen dan de uniformen kunnen bezichtigen. Verder heeft H.M.V. plannen om op Vrijdag 31 Aug., ter gelegenheid van de verjaardag van Prinses Wilhelmina, om half negen een lampionoptocht te hou den. Ieder die een lampion heeft brenge haar mee, en anders.ze zijn te koop. Vertrek half negen vanaf het stations plein. Ieder doet mee! DRUKKETEL SPRONG UIT ELKAAR. Vele inwoners hebben Dinsdagavond om pl.m. half tien een explosie gehoord doch hieraan verder geen aandacht ge schonken, omdat men dit in verband bracht met de grote legeroefeningen, die begin deze week in deze omgeving wer den gehouden. Deze explosie werd echter niet ver oorzaakt door militair geschut, doch door de drukketel van de hydrofoor- waterinstallatie, die in de lucht vloog op het terrein van het gemeentelijk Keu- rings-, Waag- en Slachtbedrijf. Deze installatie is ondergebracht in het kleine gebouwtje direct links bij de in gang van het slachthuis. De heer J. H. Paalman, die werkzaam is op het slachthuis, was enige ogenblik ken voor de explosie nog in het gebouw geweest en hij bevond zich pas op 15 meter afstand, toen met donderend ge weld de tank van 3000 liter inhoud uit elkaar sprong. Het dak van 't gebouwtje werd weggeslagen en enige kachels, die tijdens de zomermaanden hier worden opgeslagen, vlogen in honderden stukken uit elkaar. De drukketel werd eerst een eind opgelicht en sloeg toen door de betonnen vloer en kwam in de kelder terecht. De vrouw van de heer Paalman, die er van op de hoogte was, dat haar man voor een kleine bezigheid nog even naar de waterinstallatie was gegaan, stond enige vreselijk angstige ogenblikken uit, doch gelukkig bleek, dat hij juist op tijd het gebouwtje had verlaten. Door de plaatselijke Rijkspolitie en deskundigen van de Rijksdienst voor het Stoomwezen werd een onderzoek inge steld. Men deelde ons nog mede, dat de druk ketel pl.m. 20jaar geleden in gebruik werd genomen en er moet worden aan genomen dat slijtage de oorzaak is ge weest van het springen. Krachtens wettelijk voorschrift worden stoomketels geregeld gecdntroleerd, doch bij ketels als in het onderhavige geval ge beurde dit tot nog toe niet. Wel is een wettelijke regeling in voor bereiding en hoogstwaarschijnlijk zullen binnen afzienbare tijd ook dergelijke ke tels onder de controle van de Rijksdienst voor het Stoomwezen vallen. ALLE KIPPEN AFGEMAAKT. In de nacht van Zondag op Maandag heeft een hond alle kippen (13 stuks) van de wed. M. v. d. Bos doodgebeten. Men vond Maandagmorgen de dode kippen op een afstand van plm. 50 m van het hok bij de spoorwal. In de nacht van Maandag op Dinsdag bracht het bloeddorstige beest een be zoek aan de kippen van de heer Haver slag en een krielkipje moest dit bezoek met de dood bekopen. Men doet ijverige pogingen om de „moordenaar" te pakken te krijgen, doch tot nog toe lukte dit niet. OUD EN JONG ESPELO GING UIT. Vrijdag 17 Aug. maakten de ouders van de schoolkring Espelo in een twee tal O.A.D.-bussen een uitstapje. Via Zutphen reed men naar Arnhem, waar de viskwekerij van de Ned. Heide Mij en het prachtige openluchtmuseum wer den bezichtigd. Verder werd een wandeling gemaakt door Arnhem, waarbij de dames volop gelegenheid kregen om te winkelen. Van Arnhem werd gereden naar Nij megen, waar de prachtige Waalbrug aller bewondering had, evenals het prachtige natuurschoon in Berg en Dal bij Groes beek. Op doorreis naar Apeldoorn werd een kort bezoek gebracht aan het grote mili taire kerkhof op de Grebbeberg tussen Wageningen en Rhenen. Op de thuisreis werd een uurtje gezel lig getoefd in Teuge. Hoogstvoldaan ar riveerde het gezelschap om pl.m. 11 uur weer in Espelo. Maandag 20 Augustus stond de jeugd al vroeg aangetreden bij de school voor het maken van een trip naar Giethoorn, Elburg, Harderwijk en Apeldoorn. Het fraaie weer lokte tot beoefenen van watersport en bijna 3 uur lang werd er gepunterd, geroeid en met water ge gooid in Hollands Venetië. In Elburg, het oude pittoreske stadje aan het IJsselmeer, werd paling gegeten en vanuit Harderwijk werd een boottocht gemaakt naar de Zuiderzeewerken (dijk- legging in verband met de drooglegging van de Zuid-Oost-Polder). Het bezoek aan het „Avondsprookje" van Carel Briels in Berg en Bos te ApcL doorn vormde een schitterend besluit van deze in alle opzichten buitengewoon ge slaagde tocht. AGENDA 20 t.m. 25 Aug.: Vacantie horlogerie en radiohandel H. J. Bouwhuis. Zaterdag 25 Aug.: „Bergruiters" naar F.F.-concours hippique te Enschede. Inzet: Provinciale kampioenschappen. Woensdag 29 Aug.: 's Avonds van 8 9.30 uur inschrijving Dansschool „Schrijver" in „Amicitia" (zie ann.). 27 Aug. t.m. 1 Sept.: Vacantie Rugen brink (zie ann.). Vrijdag 31 Augustus: 's Avonds 7.30 uur aanmelden voor Middenstandscursus Pont en Associatie bij W. Müller „De Borkeld". Donderdag 13 en Vrijdag 14 September: School- en Volksfeest te Dijkerhoek. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Kerk: 8.30 uur Ds de Vries en 10.30 uur (H. Doop) Ds de Vries. In beide diensten collecte voor Gen- dringen, Dijkerhoek: 10 uur de heer Jansen. Collecte voor „Bethanië". Geref. Kerk: 10 en 3 uur Ds Hoogkamp. In beide diensten extra-collecte voor de Theol. Hogeschool te Kampen. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Willem Marinus, zv. J. H. Veneklaas Slots en' J. Landuwer, E 58. Ondertrouwd: J. Rensen, 27 jaar en J. W. Stevens, 27 jaar. Getrouwd: H. H. Schutte, 29 jaar, Raalte en G. C. Hegeman, 27 jaar; J. H. Roel vink, 19 jaar, Markelo en J. H. Bus- sink, 18 jaar. Overleden: Bernardus Mulder, 58 jaar, echtgenoot van A. Kruimelaar, overleden te Deventer. Ingekomen: W. Boekholt, van Dja karta, Indonesië, naar A 8j. Vertrokken: G. H. Aytink en echtgen. van L 88 naar Wierden; J. E. Korver en gezin van L 62 naar Enschede. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Week van 1521 Aug. 1951. Gevonden: zijden shawl, doublé da mes polshorloge met armband, porte- monnaie met inh., wieldop v. kinder wagen (nieuw), dasspeld, auto-nummer bord M 89376, portemonnaie met inh. Verloren: kinder cape, fluwelen jon gensjasje, jekker, Fins padvindersmes. GESLAAGD. Onze plaatsgenoot de heer G. J. Paal man, N 64, slaagde te Enschede voor Hulpmonteur-electriciën. „JONG HOLTEN" VERGADERDE. Woensdagavond van de vorige week werd in het café Kloosterboer een leden vergadering gehouden van de vereniging „Jong Holten", onder voorzitterschap van de heer J. H. Veneklaas Slots. De heer Veneklaas Slots deelde in zijn openingswoord mede, dat tijdens een be spreking, die werd gehóuden met de be sturen van verschillende verenigingen op landbouwgebied, werd besloten tot het houden van een jongveekeuring in de 2e helft van September. De voorzitter wekte verder de leden op tot een bezoek aan de Bondslanddag te Enschede. Inplaats van de heer G. Rensen, die als lid van het bestuur bedankte, werd gekozen de heer E. Veneklaas Hzn. De voorzitter sprak woorden van dank tot het scheidende bestuurslid voor het vele werk, dat hij in het belang van de vereniging verrichtte en sprak de wens uit, dat de heer Veneklaas zijn beste krachten aan „Jong Holten" zal geven. Begin "December hoopt men weer de jaarlijkse ontspanningsavonden te geven. Op medewerking van verschillende leden mag reeds worden gerekend. Door de heer Faber, ass.-directeur aan de Coöp. Zuivelfabriek „De Vrijheid", werd hierna een hoogst leerzame cau serie gehouden over het onderwerp: „Melkwinning en melkbehandeling". Ver schillende vragen werden naar aanleiding van dit onderwerp gesteld en door de heer Faber beantwoord. Op voorstel van de voorzitter besloot men tot het maken van een excursie naar „De Vrijheid". De definitieve datum zal nader bekend worden gemaakt. LICHTING 1950 II OP 1 FEBRUARI 1952 NAAR HUIS. De dienstplichtigen van de lichting 1950II blijven zestien maanden on der de wapenen en zullen dus op 1 Febr. a.s. afzwaaien, zo werd dezer dagen in Den Haag medegedeeld. Vóór hun terugkeer naar de bur germaatschappij hebben de mannen van de uit deze lichting gevormde 31ste regimentsgevechtsgroep nog een zwaar oefenprogramma te ver werken. Zoals bekend zullen zij de volgende maand deelnemen aan in- tergeallieerde manoeuvres in de Britse zone van West-Duitsland en direct daarop aan manoeuvres in de Franse zone van West-Duitsland.

Holtens Nieuwsblad | 1951 | | pagina 1