H.M.V. in de V aandelafdeling Reünie van Oudstrijders. Sanering van de Nederlandse Rundveestapel No. 25. Jaargang 3. ZATERDAG 23 JUNI 1951. Verschijnt elke Zaterdag. HOLTENS NIEUWSBLAD De abonnementsprijs van dit blad bedraagt f 1.p. kwartaal Uitgave van de Stichting „Holtens te Holten. Telef. E 5Jf8S - Adv.-prijs115 m.m. a contantf 1.00. Iedere m.m. meer f 0.06 Volgende week Zaterdag het antwoord. Zo af en toe doen zich in het dorps leven van die dingen voor, waarbij een zeer groot aantal ingezetenen zijn ge ïnteresseerd en deze gebeurtenissen wor den veelal druk besproken. Tot die dingen, waarover velen het hunne zeggen al dan niet tot oordelen bevoegd behoort ongetwijfeld de deel name van ons muziekcorps aan het jaar lijks Federatief Muziekconcours, hetwelk dit jaar wordt georganiseerd door de Muziekvereniging te Hengelo (G.). Als de concoursdatum nadert, komen steeds meer ingezetenen een kijkje nemen op de wekelijkse repetities in het gymnastiek lokaal achter de o.l. Dorpsschool, waar de laatste weken in ieder geval 2 keer, soms 3 keer per week, de H.M.V.'ers on der directie van de heer Heleenders bezig zijn met het afwerken van de beide con coursnummers „Die Schone Galathea" van Fr. von Suppé en de Cortège „He- roique" van Alfred Mahy. De temperatuur, waarbij dit afwerken de laatste repetities plaats had, was zo danig, dat er liters zweet los kwamen en men zou werkelijk medelijden krijgen met onze musici, die stuk voor stuk hun uiterste best doen om hun partij zo zui ver mogelijk te spelen. Want het is de eis van de directeur, de heer Heleenders, dat iedere muzikant „staat" voor zijn eigen partij. Een onge lukje kan onverhoopt plaats hebben, doch wanneer men naar het concours gaat, moet men het stuk volkomen onder de knie hebben. Hoe zal het gaan? Een in deze dagen herhaalde malen gestelde vraag, nu ons muziekcorps waarop we als Holtenaren terecht trots mogen zijn aan de vooravond staat van het Nationaal Federatief Muziek concours te Hengelo (G.). Toen H.M.V. het vorig jaar naar Eist (Bet.) ging, waren er velen (ook onder de muzikanten), die, mede afgaande op de opmerkelijke successen in Joure en Wolvega, vast wisten dat er een dikke eerste prijs (bij 110 of meer punten in de Vaandelafdeling) in zat, doch de jury (die beslist) dacht er heel anders over en waardeerde de muziek van H.M.V. met precies 100 punten, juist voldoende voor een le prijs in de Ere-afdeling. H.M.V. bracht het in Eist (Bet.) niet tot de Vaandelafdeling, doch deze 100 punten waren wel een stap in de goede richting. Weet H.M.V. Zaterdag a.s. in Hengelo weer 100 punten te behalen, dan promoveert men naar de Vaandel-afde ling, waarmee men de hoogste sport op de muzikale ladder heeft bereikt, afge zien van Federatie-vaandels, die nog zijn te behalen. H.M.V. zal echter blij zijn,' als Zater dag a.s. de 100 punten worden behaald, want gebeurt dit niet, dan telt de eerste prijs, die het vorig jaar werd behaald in Eist (Bet.) niet méér mee voor een volgend jaar en zal men 2 keer een eer ste prijs moeten halen in de Ere-afdeling om in de Vaandel-afdeling te komen. Twee zware (voor een fanfare-corps uitzonderlijk zware) nummers moeten Zaterdag in Hengelo gemaakt worden. Er is door H-M.V. hard en intens gestu deerd op deze beide nummers en gezien dit harde werken zou een eerste prijs zeker een geen te hoge beloning zijn. Moge Hengelo voor ons muziekcorps en haar directeur een eerste prijs bren gen. De beste wensen vergezellen onze H.M.V.'ers. MET H.M.V. NAAR HENGELO (G.). Reeds velen gaven zich op om op Za terdag 30 Juni met de bus mee te gaan naar het muziekconcours te Hengelo (G.), doch ook zijn er nog een aantal personen die het plan hebben om mee te gaan, doch die zich nog niet defini tief opgaven. Teneinde de nodige maatregelen tijdig te kunnen treffen voor vervoer naar Hengelo, wordt men verzocht zich op te geven voor Dinsdag 26 Juni a.s. De kosten bedragen 2.p. p. Vertrek 1 uur. Opgave voor deelname kan plaats heb ben bij A. Fransen, tel. 262; Jo Slot man, tel. 288; Jan Wiggers, tel. 356. BIJNA DE EERSTE PRIJS. Bij de oriënteringsrit, welke de M.- en A.-club Bathmen dezer dagen in de om geving van Voorst organiseerde, be haalde onze plaatsgenoot en lid van de motorclub, de heer H. W. Goorman, een gelijk aantal punten als een andere deel nemer om voor de eerste prijs in aan merking te komen, n.l. 8 strafpunten. Na loting viel hem echter de 2e prijs ten deel. FEEST CHR. ORANJEVERENIGING. Vrijdag der volgende week worden door de Chr. Oranjevereniging kinder spelen gehouden alsmede wedstrijden voor personen boven 15 jaar. De kinderspelen zijn voor de leerlingen van de School met de Bijbel en worden gehouden op de weide van de heer M. Teeselink aan de Rijssensestraat. Leest u voor bijzonderheden de adver tentie in dit no. SCHOOLREISJE DIJKERHOEK EN ESPELO. De leerlingen van de hoogste klassen (4e tot 7e) van de scholen te Dijkerhoek en Espelo maakten Vrijdag van de vo rige week met een tweetal bussen van de O.A.D. een schoolreisje naar de kust van het IJsselmeer en omgeving. In El- burg werd een bezoek gebracht aan de haven, de poort en de onderaardse gan gen. In IJsselmuiden gaf de directeur van de groenteveiling aldaar een demon stratie met de klok, waarmede de groen te geveild wordt. Via de Ramspol en Vol- lenhove ging het gezelschap naar Giet hoorn, waar alles per boot gaat en waar de kinderen mochten punteren, zoals men daar het vervoer te water noemt. In Ha- velte werd een hunebed bezichtigd en ten slotte deed men in Hellendoorn de speeltuin aan bij hotel De Elf Provin ciën. Dat dit een kostelijke dag was voor de jongens en meisjes, laat zich wel den ken. GESLAAGD VOOR MUZIEK. Onze plaatsgenote mej. Tilly Reisinger slaagde aan het Conservatorium voor de Toonkunst te Utrecht voor het practijk gedeelte van het eind-examen piano met prachtige cijfers. KLEUTERGYMNASTIEK IN ALMELO De kleuterafdeling van de gymnastiek vereniging „Bato" zal Zaterdagmiddag a.s. deelnemen aan de kleuterdag in het Sportpark te Almelo, georganiseerd door het district Twente van het K.N.G.V. Zij gaan per O.A.D.-bus naar dit sportfes tijn. COLORADOKEVER-BESTRIJDING. Tot coloradokever-controleur is door de Plantenziektenkundige Dienst te Wage- ningen voor deze gemeente benoemd de heer H. G. Jonkhout, Langestraat 5 te Deventer. Laatste avond van de Band Nederland-Indonesië. Met een vlot gespeeld toneelspel en aardige muzikale intermezzo's hebben O. C.H. en de Tegehaja's de militairen, die in Indonesië dienden en hun verwanten, alsmede bestuur en genodigden van de Band Ned.-Indonesië, Vrijdagavond in Amicitia een genoegelijke avond bereid. Het was een uitgestelde avond, zoals de heer Herm. Koopman in zijn openings toespraak zeide, omdat in het afgelopen toneelseizoen alle jongens nog niet wa ren teruggekeerd. Nu dit wel het geval was had men zich gehaast om hen een gezellige avond aan te bieden. Het was ook een slotaccoord van de Band, maar daar heeft het publiek niets anders van bemerkt, dan dat de heer en mevr. Bal voor hun zeer verdienstelijke arbeid door de burgemeester en door de jongens gehuldigd werden. Wij hadden er ons ook iets meer van voorgesteld, b.v. in de geest zoals Goor het gedaan heeft. Het stuk dat voor het voetlicht werd gebracht „Welkom binnen" was een luch tig spel waarin nu eens niet alles van de tragische kant bekeken werd. Het was wellicht wat al te vluchtig van inhoud, maar het viel op deze avond zeker niet uit de toon. Mooie Leent je en Jozef de buttler domineerden én daarom heen vertolkten de meeste andere figuren een min of meer verliefde rol. Ook de blijk baar wat voorspoedig rijk geworden heer des huizes vex-tolkte z'n rol uitstekend. In de pauzes zagen we eerst de Tege haja's optreden in hun bekende kront jong-liedjes en begeleid door mandolines, banjo's, harmonica enz. en vervolgens met de Afrikaanse songs. Door lichteffec ten werd het geheel aantrekkelijk ge maakt. Beide gezelschappen ontvingen een welverdiend applaus van de geheel ge vulde zaal. Voorts had de trekking plaats van de verloting welke op de onlangs gehouden tentoonstelling werd georganiseerd. En kele prijzen in dit blad op een andere plaats vermeld moeten nog worden afgehaald. Aan het slot bracht de burgemeester O.C.H. en de Tegehaja's dank voor deze mooie avond. Hij bracht hulde aan de heer en mevr. Bal, die in de afgelopen jaren bij het werk van de Band. Ned.- Indonesië het centrale punt waren en richtte zich ten slotte tot de militairen voor wie hij het verblijf in de tropen zag als een stuk vorming voor hun ver dere leven. De voorzitter van de oud-strijdersver- eniging, de heer Koopman bood ten slotte het echtpaar Bal een electrische snel koker aan als blijk van waardering van de zijde der jongens, die overzee dien den, voor het prachtige werk wat zij voor hen gedaan hebben. En hiermede was deze avond ten einde. VERLOTING BAND NED.-INBONESIë. De prijzen van de verloting van de Band Ned.-Indonesië zijn nog niet alle bij de secretaresse, mevr. Bal-Keiler, afge haald. Wij laten hier de nummers vol gen waarvoor nog een prijs beschikbaar is. Spoedige afhaling is gewenst. Nrs. 138, 183. 245, 437, 441, 450, 454, 461, 471, 500, 523, 546, 574, 630, 632, 650, 672, 676, 829, 864, 871 en 936. WOONRUIMTE-COMMISSIE. De maandelijkse vergadering van de woonruimte-commissie zal deze keer niet op Dinsdag 3 Juli maar op Dinsdag 26 Juni gehouden worden. LEDENVERGADERING E.H.B.O. De afdeling van de E.H.B.O., welke de. vorige week werd opgericht, houdt a.s. Woensdagavond in hotel Holterman haar eerste ledenvergadering. In deze verga dering zal een definitief bestuur worden gekozen. Zij die zich nog niet opgaven kunnen ter vergadering toetreden en aan de beraadslagingen deelnemen. In de jongste bestuursvergadering is de ver houding E.H.B.O. Rode Kruis nog eens weer van'alle kanten onder de ogen ge zien. Een zeer natxwe samenwerking werd voor de beide afdelingen van het allergrootste belang geacht. In die rich ting zullen dan ook stappen worden on dernomen. Vooral ook met het oog op de kosten van de opleiding van de E.H.B.O.- ers" wordt een nauwe samenwerking van belang geacht. SCHOOLREISJE SCHOOL MET DE BIJBEL. Donderdag 14 Juni heeft het personeel van de School met de Bijbel een reisje gemaakt met de klassen 1 t.m. 3. Om half tien werd, met twee bussen van de O.A. D., begunstigd door prachtig zomerweer, naar Apeldoorn vertrokken, waar een be zoek gebracht werd aan een klein dieren park. Natuurlijk trokken vooral de apen veel bekijks, doch ook de leuke wasbeer- tjes, die met de fles gevoed werden, en de sprekende papegaaien hadden niet over belangstelling te klagen. Tot slot werd door alle kinderen een kort ritje op een ezel gemaakt. Van Apeldoorn werd vervolgens naar Beekbergen gereden, waar de kinderen zich in de speeltuin „Het Veluws Eiland" des middags koste lijk hebben vermaakt. Vooral de rader bootjes en de kano's werden prachtig ge vonden. Onze jeugd is nu eenmaal weinig met boten bekend en genoot er daarom dubbel van. Via de Woeste Hoeve, Loenen, Klaren- beek, Deventer werd de terugreis ge maakt. Om half zes stonden de kleinen, vermoeid, 'verbrand door de zon, maar opgetogen over de heerlijke dag, weer in de Stationsstraat. 'TWEEDAAGSE REIS NAAR LIMBURG Het gezamenlijk personeel van de Fa. Gebr. Wansink maakte met de echtge noten, daartoe in staat gesteld door een mooie geste van de firma en een per soonlijke bijdrage van een der firmanten op 10 en 11 Juni een tweedaagse reis per O.A.D. naar Valkenburg en omge ving. Zondagmorgen in de vroegte werd de reis aangevangen en werd onderweg een bezoek gebracht aan het oorlogsmuseum te Overloon. In Venlo, waar men de heer J. Wansink en echtgenote ontmoette, die juist op weg naar Frankrijk waren, werd koffie gedronken. Nadat onderweg het Amerikaanse oorlogskerkhof was be zocht, arriveerde men om half twee te Valkenburg. Na een korte pauze werden vervolgens de gemeentegrot en een steen kolenmijn bezocht en andere beziens waardigheden in ogenschouw genomen. Na de gemeenschappelijke maaltijd in hotel Limburgia werd nog een rondwan deling door Valkenburg gemaakt. De andere morgen bezocht men Kants die rentuin en de forellenkwekerij van de Ned. Heide Mij en werd een tocht door Zuid-Limburg gemaakt. Onvergetelijke panorama's ontrolden zich aan het oog en allen waren dan ook opgetogen over de schoonheid van het landschap. Na een bezoek aan het drielandenpunt met in de verte de grote stad Aken, werd het tijd om de terugreis te aanvaarden. Via Heerlen, waar langs de Oranje Nassau- mijnen werd gereden, die niet voor een bezoek waren opengesteld, toog men naar Nijmegen, waar werd gepauzeerd en con sumptie gebruikt. Vol lof over de prach tige tocht arriveerde men Maandagavond te ruim elf uur weer in eigen plaats. ORIëNTERINGSRIT. Donderdagavond organiseerde de Mo tor- en Automobielclub „De Holterberg" de 2e oriënteringsrit van de drie te hou den ritten in dit seizoen en waaraan een clubkampioenschap is verbonden. Voor deze rit startten bij hotel Müller 40 deelnemers, t.w. 32 motoren en 8 auto's. De afstand bedroeg 50,3 km, te rijden met een gemiddelde snelheid van 36 km per uur. Van de start liep het parcours via Mo- lenbelterweg, Grotestraat, Kolweg, Kerk straat, Larenseweg, Pastoriestraat, naar Rijssen, waar veel gepuzzeld moest wor den, vei'volgens naar Nijverdal, Haarle, Nieuw-Heeten, Dijkerhoek naar de finish. Na afloop dankte de voorzitter, de heer IT. J. Bouwhuis, de politie en de contx'o- leurs voor hun medewerking en reikte de prijzen uit, bestaande uit bekers en me dailles. De uitslag luidde: Motoren: 1. J. Arfman, Holten, 3 straf punten; 2. A. Brinkerhof, Ruurlo, 5 str.p.; 3. G. Eshuis, Almelo, 6 str.p.; 4. J. van Oene, Lochem, 7 str.p.; 5. J. Smit, Rijs sen, 11 str.p.; 6. G. Bussink, Holten, 15 str.p. Auto's: 1. Niers, Almelo, 6 str.p.; 2. Mensink, Rijssen, 7 str.p.; 3. mej. R. Belt man, Hengelo, 9 str.p. AUTO- EN BOOTTOCHT OUDEN VAN DAGEN. De aangifte voor deelname van de ouden van dagen aan de jaarlijkse auto tocht is bepaald op uiterlijk Zaterdag, 30 Juni a.s. Zij is deze keer uitgebreid met een boottocht naar de Zuiderzee werken. De reis gaat over de prachtige Veluwe naar Harderwijk, waar men zich inscheept voor een tochtje van pl.m. een uur naar de werken, waardoor ons land in de gehele wereld grote bekendheid heeft verworven. Dit is een prachtig werk, om nooit te vergeten, dat ieder gezien moet hebben. Verwezen wordt naar de annonce in dit nummer. Het woord is aan: de heer H. Vosman, secretaris der Vereniging tot bestrijding van de t.b.c. onder het rundvee, alhier. In vijf jaar t*b*c+~vrij+ Op 1 Juni j.l. is het Landelijk Plan tot bestrijding van de t.b.c. onder het rundvee in werking getreden. Volgens dit plan zal de Ned. rundvee stapel in 5 jaar tijds t.b.c.-vrij worden gemaakt, volgens onderstaand schema: voor bedrijven met minder dan 10 reactiedieren 1 jaar; idem met 1020 reactiedieren 2 jaar idem met 2030 reactiedieren 3 jaar; idem met 3050 reactiedieren 4 jaar; idem met meer dan 50 reactiedieren 5 jaar. Dit percentage wordt berekend naar het aantal reageerders bij het jaaronder- zoek 1950—1951. Heffingen. Met ingang van 20 Mei j.l. wordt van alle melk, welke wordt geleverd 25 cent per 100 Kg. geheven. Dit geldt voor alle bedrijven. Enige weken later wordt van de be drijven, welke niet reactievrij zijn, boven dien een bedrag van 55 cent per 100 Kg. ingehouden, een z.g. spaarheffing, welke wordt terugbetaald, indien het bedrijf op de vastgestelde tijd vrij is van re actie. Subsidieregeling. Subsidie wordt alleen toegekend voor die runderen, welke geslacht worden en ten hoogste voor het aantal reageerders, welke er bij het jaaronderzoek 1949 1950 aanwezig waren, of voor 50 vaxi het aantal welke er bij het onderzoek 19501951 aanwezig waren, indien dit hoger zou liggen. Bedrag der subsidie. Dit bedrag wordt tweemaal per jaar vastgesteld en bedraagt thans 60 gulden voor dieren, welke in het jaar van slach ting zijn geboren, of in het jaar daar voor. Voor oudere dieren bedraagt het bedrag 150. Opruimen van reageerders. De veehouder, welke een of meer run deren wenst af te leveren, welke geslacht dienen te worden, dient dit liefst een week, doch minstens 5 dagen van te vo ren op te geven op de zuivelfabriek, of bij de administrateur, welke aan de hand van de schets controleert of. dit het be wuste dier is. Bij accoordbevinding woi'dt door de administrateur een rood oormerk aangebracht. De veehouder dient bij opgave de vol gende gegevens te verstrekken: le. Het nummer van het dier (heeft een dier meer dan één nummer, deze ook opgeven, om verwarring te voorkomen). 2e. De datum, waarop het dier zal worden afgevoerd. Het halen van een sectieformulier bij de veearts, zoals steeds nodig is ge weest, behoeft niet meer te geschieden. Bij het opruimen van de laatste rea- geerder onverwijld ter kennis brengen van de administrateur en een desbetref fende verklaring tekenen. Het bedrijf kan dan minstens zes weken daarna worden overgespoten en bij negatieve uitslag kan de in uitzicht gestelde sub sidie worden- uitgekeerd en wordt de spaarheffing terugbetaald, indien men zijn bedrijf tenminste vóór of op de vast gestelde temijn heeft vrijgemaakt. Wordt overgespoten na 1 Juli, dan heeft men niet eerder een B-beslag dan het e.v. jaaronderzoek. Indien men de stal vrij heeft en men heeft later weer een reageerder, dan wordt hiervoor ook subsidie toegekend, indien na het bekend worden hiervan het dier binnexx 20 dagen wordt geslacht en men kan aantonen, dat het een dier is, verkregen door eigen aanfok, of aange kocht op een t.b.c.-vrije markt, van een handelaar in t.b.c.-vrij vee, of van be drijf tot bedrijf. De slachtwaarde wordt aangevuld tot 90 van de gebruiks waarde tot een maximum van 250. indien men anders recht had op een A-stal. Voor de overige bedrijven tot een maximum van 175. Bovenstaande is slechts een korte sa menvatting van de nieuwe regeling. Na dere bijzonderheden worden gaarne door de Gezondheidsdienst te Zwolle en door de administrateur verstrekt. H. VOSMAN. AGENDA 925 Juni: Tandarts C. van Harten af wezig. 1823 Juni: Vacantie T. Koopman, Fa. Wed. B. J. Slotman en A. Bulsink. 2530 Juni: Vacantie Fa. Gebr. Dikkers, Holten en Dijkerhoek. 2330 Jxini: Vacantie Hoeve-Prins. Woensdag 27 Juni: Ledenvergadering E. H.B.O. in hotel Holterman, 8 uxir. Vrijdag 29 Juni: School- en volksfeest, Chr. Oranjevereniging en School met de Bijbel, aanvang 8 uur, terrein M. Teeselink, Rijssenseweg. (Zie annonce.) Zaterdag 30 Jxxni: H.M.V.-muziekconcours te Hengelo. Vertrek 1 uur. Opgave vóór 24 Juni a.s. Donderdag 12 Juli: Excursie O.L.M. (Tot 26 Juli opgave deelname bij het be stuur.) Maandag 9 Juli: Auto- en boottocht ouden van dagen. Vertrek 1 uur nam. van de Statiorxsstraat. Aangifte t.m. Zaterdag 30 Juni. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Kerk. 8.30 uur Ds de Vries en 10.30 uur Ds de Vries ((Bed. H. Doop en bevestiging ouderling-kerk voogden). In beide diensten collecte voor Gendringen. Dijkerhoek. 10 uur Ds van Herwaar den. Collecte Gendringen. Geref. Kerk. 10 uur en 3 uur Ds Hoog kamp. In beide diensten extra collecte voor de door de scheuring getroffen kerken. BURGERLIJKE STAND. Gehuwd: H. Stegink, 20 jaar en E. W. Teeselink, 22 jaar. Ingekomen personen: M. Wesseldijk, echtgenote van J. Jan sen, van Rijssen naar D nr. 28; F. F. U. Roth en gezin van Viissingen naar A nr. 8j Vertrokkexx personen: Joh. Rietman en gezin naar Deventer; C. C. en E. E. Scharff naar Haarlem; L. H. Slootman en gezin naar Utrecht. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: bril met licht montuur; bei ge gummi ceintuur, zilveren halskettink je, damesportemonnaie (zw. leder met inh.). Verloren: electr. soldeerbout, doublé speldje met wit steentje, wollen hoofd doek (groen), rolletje gebloemde zomer stof, linnen capuchon van regenjas, gou den broche, bril, grijs montuxir. Inlichtingen: Groepsbureau der Rijks politie te Holten, Oranjestraat A 217, tel. 352. IN HET STAMBOEK. Door de heer R. W. Weijers, inspecteur bij het Ned. Rundvee Stamboek, werden de volgende koeien ingeschreven: Dora III BC 76 punten, van G. D. Tuitert, Neerdorp, Irene B77, van de zelfde, Dina 14 B77, van H. J. Jansen, Neerdorp, Willy B78, van H. Slijkhuis, Espelo, Henny B78, van dezelfde, Dina 8 B78, van W. J. ten Den, Nieuw- Heeten, Dient je BC-f- 76, van M. Boode, Espelo, Janny 6 B77, van Wed. T. Boo de, Espelo, Olga B77, van dezelfde, Trui BC-I- 76, van G. H. Stegeman, Dij kerhoek, Marie III B77, van H. Beid- man, Broek, Coba 7 BC+ 76, van dezelf de, Bertha II BC-f- 76, van G. Bekman, Broek, Grietje BC-f- 76, van G. J. Brinks, Broek, Mina V B78, van dezelfde, Gre ta II B78, van dezelfde, Mathilde B van Joh. Wansink, Broek, Willy B77, van Ab Stam, Borkeld, Beatrix 3 B77, van dezelfde. De stier Bontjes Jacob werd vooxTopig ingeschreven met B Tevens werden van het zwartbonte veeslag nog ingeschreven: Aaltje 15 en Dina, van H. W. Veneklaas, Look, Frouk- je II, Zwartnek, Hinke, Aagje en Wiepke, van B. J. Veneklaas Slots, Espelo. GESLAAGDEN. Onze plaatsgenoten, Mej. Hanneke Vegter slaagde te Zutphen voor het eind examen gymnasium A en J. Brands te Almelo voor het eindexamen 5-jarige H.B.S. A. AFSCHEID HOOFD PROT. KLEUTERSCHOOL. In verband met haar benoeming te Apeldoorn nam Mej. Ploeg de vorige week Donderdag afscheid van de Prot. Kleuterschool, welke zij enkele jaren als hoofd heeft gediend. Wegens vacantie van de voorzitter Ds Knipscheer, bracht de vice-voorzitter, de heer Soer, haar dank voor de vruchtbare arbeid, welke zij hier onder de kleuters heeft verricht. Spr. zeide, dat het be stuur Mej. Ploeg met gemengde gevoe lens zag heengaan, omdat zij hier de rechte vrouw op de rechte plaats was. Hij bood haar namens de kinderen en het bestuur een boekenbon aan. Mej. Ploeg bedankte de heer Soer voor zijn vriendelijke woorden en het bestuur voor de prettige samenwerking en ver klaarde zich gaarne bereid om nog be hulpzaam te blijven als de kleuters straks een reisje gaan maken. Zij neemt zeer aangename hex-inneringen aan Holten mee.

Holtens Nieuwsblad | 1951 | | pagina 1