11 i m "RKmhklebiiig rnmrndm I |p GEBR. SCHUPPERT FILMAVOND E.H.B.O. Beltman I Officiële publicaïies Voor de Boen Oom Piet schrijft vriendelijker* V acantietoeslag voor rijksambtenaren. IIIIIIIIWUIWI Plaatst Uw Familie berichten in Holtens Nieuwsblad j Égi i|§ 1 «Stel!®!! NIEMAND BEHOEFT JALOERS TE ZUN Manufacturen, A131, A168, Holten Spaarbank ie Deventer Nijverdalsche Drukkerij Jan Wiggers, Kolweg A 171e, Tel. 356 BOEKHOUDDIENST KONUNENBELT een Filmavond donkergrijze f loden Jas I Nederlandsch Ziekenhuisverplegingsfonds „NEZÏFO" Es so gas Es so gas GASSTELLEN naar keuze A. FRANSEN SCHOOLREISJE O.L. DORPSSCHOOL. Donderdag 31 Mei stonden ruim 100 leerlingen van de openbare Dorpsschool met 10 geleiders om half zeven op het station alhier uit te zien, of de kinder- trein uit de richting Rijssen nog niet opdoemde in de verte. Ook de heer en mevrouw Hooit uit Markelo waren met een groep kinderen op het perron aan wezig. Om 6 uur 40 rolde de trein bin nen en weldra waren alle groepjes met hun geleiders in een coupé verdwenen. Ongeveer 750 kinderen, afkomstig van scholen uit Nijverdal, Hellendoorn, Mar ie, Wierden, Notter, Rijssen, Markelo en Holten reisden onder toezicht van 75 geleiders in de beste stemming Rotter dam tegemoet. Verschillende leerlingen, die geen familie in de vreemde hebben, zaten thans voor het eerst van hun le ven in de trein. Gedurende de reis was er velerlei op te nemen. De IJsel met de uiterwaarden en de grote bruggen, de zenders te Koot wijk, het rangeerterrein te Amersfoort, enz. De tocht ging over Deventer, Apel doorn, Amersfoort, Utrecht, Woerden en Gouda. Overal bood het landschap op deze zonnige dag een vrolijke aanblik. De Hollandse weiden met zwartbont vee devolle sloten. en boterbloemen waren omlijst met boor- Om 9.19 uur stopte de trein te Rotter dam-Maas en werden de kinderen in 2 groepen gesplitst. Voor Holten lag een apart gereserveerde plezierboot gereed en weldra genoten allen van de mooie rondvaart over de Nieuwe Maas en door de havens, die anderhalf uur duurde. De grote zeeschepen, de talloze kranen, de werven, de sleepboten, alles maakte een overweldigende indruk op de jeugd. Het vliegtuigmoederschip „Karei Doorman" lag ook voor anker. Om 11 uur werd de boot aan de stei ger gemeerd en ging het in optocht naar de Maastunnel, die voor voetgangers 485 meter lang is. De roltrap was onvergete lijk, evenals de wandeling door de lange verlichte koker. Na enige tijd te hebben vertoefd in Parkzicht, stonden er trams gereed om de Twentse jeugd naar Blijdorp te bren gen. Ook deze rit door de stad gaf veel te zien. De diergaarde te Blijdorp was heus de moeite waard! Nijlpaarden, neushoorns, zeeleeuwen, bisons, giraffen, antilopen, leeuwen, tijgers, olifanten, beren, stekel varkens, kangeroes, apen. Ja, apen zijn en blijven altijd door hun doen en laten zeer aantrekkelijk voor de jeugd. Strui sen, flamingo's, nandoes, papegaaien, kakatoes, enz. enz. In de speeltuinen was het luchtspoor over het vijvertje zeer in trek. Tegen 5 uur kwamen de trams weer voor en even na zessen stoomde de trein door de met zonlicht overgoten landou wen naar Holten. Om ruim half negen konden de aanwezige familieleden, vrien den of bekenden de kinderen begroeten op het perron. Er heerste de gehele reis de prettigste stemming en zeer voldaan keerden allen huiswaarts. Dit was deze week reeds de derde kin- dertrein uit Twente, die de Spoorwegen hadden ingelegd. Vandaag gaat de vierde. De organisatie was zeer goed en alles verliep vlot. MOTORSPORT. De Deventer Automobiel- en Motor club schreef de vorige week een oriënte- ringsrit uit in deze omgeving, waarvan de route was uitgezocht door de onlangs verongelukte wegenwachter Henk Bon hof. De Deventer A.M.C. zal deze rit ieder jaar houden als de „Bonhofrit". De vader van de overledene was zelf behulpzaam bij de controles. Onze plaatsgenoten, de heren G. M. L. Rouwenhorst, G. J. Bouwhuis en H. J. Stokkers behaalden de le, 2e en 5e prijs met resp. 12, 26 en 62 strafpunten. SUCCESSEN TE RIJSSEN. Vijf plaatsgenoten, leden van de M.A.C. „De Holterberg", behaalden bij de giste ren gehouden puzzle-rit van de Rijssense motorclub, gehouden in deze omgeving over een afstand van 58 km, wederom fraaie successen. Het waren de heren D. J. Muller, le prijs met nul strafpunten, G.-J. Bouwhuis, 4e prijs met 6 strafpun ten, H. J. Stokkers, 7e prijs met 9 straf punten, G. J. Bussink, 8e prijs met 10 strafpunten en H. Stokkers Tzn, 10 prijs met 12 strafpunten. DE GEVLEUGELDE VRIENDEN. De duiven van de postduivenvereni ging „De Bergvliegers" maakten op 2 Juni een wedvlucht vanaf Noyon in Frankrijk. De vliegers werden om 10 uur gelost bij N.O. wind en bewolkte lucht. Aankomst eerste duif 5.19.21 en laatste duif 5.39.12 uur. De uitslag dezer vlucht was als volgt: 1. Jan Haan 5.19.21, 2. J. Schoneveld 5.23.06, 3. G. Steunenberg 5.23.20, 4. Joh. Veldhuis 5.29.48, 5. J. Schoneveld 5.30.17, 6. Jan Haan 5.39.12 en 7. Jan Haan 5.39.12. EEN BIJZONDERE POES. Ten huize van de heer A. Schipper werd een poesje geboren met twee kop pen. Het beestje is niet in het leven ge bleven en zal geprepareerd worden door de heer Piet Bos. Het zal tentoongesteld worden in de curiositeitenshow van de heer Kalfsbeek te Almelo, die zeer veel van deze bijzonderheden verzameld heeft. 3e BEKERRONDE. Holten I komt Dinsdag 7.15 u. uit in de 3e ronde van de bekerwedstrijden tegen Oranje Nassau I te Almelo. Als zij deze wedstrijd zou weten te winnen, wat niet uitgesloten moet worden geacht, dan zou zij in de 4e ronde moeten uitkomen tegen de winnaar van de wedstrijd P.H. 2La Première 2, welke Zondagmiddag ge speeld wordt. Dat zou zeker een mooie wedstrijd kunnen opleveren. Daarom het beste beentje voor rood-zwarten, de suppor ters zullen U er dankbaar voor zijn. Holten 2 isin een verzwakte opstel ling roemloos ten onder gegaan tegen P.H. 2, dat in Almelo met 9-1 wist te winnen van de Holtense reserves. Het volgend jaar beter, jongelui. Trainen is overwinnen, denk daaraan bij de voet balsport. De twee eerste elftallen van Holten zullen deelnemen aan de seriewedstrij- den te Markelo op 17, 24 en 31 Juni a.s. en wel in de 2 e en 3e afdeling. Het is een geschikte gelegenheid om na te gaan of de training reeds resultaten begint af te werpen. Houdt het lichaam fit voor de komende competitie en Hol ten zal weer nieuwe interesse krijgen voor z'n voetballers. Verbod slachterijen. Burgemeester en Wethouders van Holten brengen ter openbare kennis, dat voor een ieder ter lezing op de secretaris dier gemeente gedurende drie maanden is neergelegd de Verordening, houdende een verbod tot het oprichten, hebben of ge bruiken van slachterijen in de gemeente Holten, vastgesteld bij raadsbesluit van 27 April 1951, nr. 1277. Holten, 5 Juni 1951. Burgemeester en Wethouders voornoemd, W. H. ENKLAAR, Burgemeester. S. SIKKES, Secretaris. Minister Mansholt: ZUIVELINDUSTRIE BEHOEFT DE BESTE BASIS. De rundveehouderij is Nederlands grootste industrie, aldus verklaarde Mi nister Mansholt op een persconferentie, welke ter gelegenheid van de inwerking treding van het Nationale Plan voor de Bestrijding van de Rundertuberculose was belegd. De totale jaarlijkse productie bedraagt een waarde van rond f 1.5 mil liard, waarvan ongeveer de helft wordt uitgevoerd. De export van zuivel be draagt op zichzelf reeds ca. f 650 millioen, met welke prestatie de zuivelindustrie de belangrijkste industrie van Nederland is geworden. Het is derhalve noodzakelijk, dat aan deze industrie de best mogelijke basis wordt gegeven. In dit opzicht moet wor den erkend, dat aanzienlijke verbeterin gen kunnen worden aangebracht. Van onze rundveestapel is meer dan 17 met tuberculose besmet, hetgeen niet alleen jaarlijks tot een directe materiële scha depost van enkele millioenen guldens leidt als gevolg van vermindering van het productievermogen, maar welk feit eveneens een verzwakking betekent van het concurrentie-vermogen op de wereld markt. De Minister gaf te kennen, het bijzon der verheugend te achten, dat bedrijfs leven en Overheid na langdurige en moeizame onderhandelingen erin zijn ge slaagd, over de uitvoering van het Nati onale Plan voor de Bestrijding van de Rundertuberculose tot overeenstemming te komen. Hiermede is het bedrijfsleven tot zelfwerkzaamheid gebracht, waarbij de Overheid een eigen taak heeft. Niet temin moet steeds voor ogen worden ge houden, dat de strijd slechts door een grote mate van eensgezindheid zal kun nen worden gewonnen. Aller inspanning is geboden, want het gaat hier om een zeer groot plan. Het moet ook in het belang van de volksge zondheid noodzakelijk worden geacht, dat de rundertuberculose wordt bestre den. De Minister gaf te kennen, dat zijn verwachtingen ten aanzien van het resul taat van het plan hoog waren gestemd; desondanks achtte hij het niet uitgeslo ten, dat over vijf jaar nog een klein per centage reactie-dieren zal zijn overge bleven. Tenslotte onderstreepte Minister Mans holt nogmaals de noodzakelijkheid van nauwe samenwerking; niet alleen tussen de Overheid en de centrale landbouw organisaties, maar ook in de provinciale organen. Van Regeringszijde zal alles in het werk worden gesteld teneinde te be reiken wat de Minister zich steeds voor ogen heeft gesteld, namelijk het active ren van de werkzaamheid van het be drijfsleven. Instelling heffingsverordeningen. Ten behoeve van de financiering van het plan zal behalve f 50 millioen uit de tegenwaarderekening van het Marshall plan een gelijk bedrag door de veehou derij beschikbaar worden gesteld. Deze gelden zullen worden verkregen door middel van heffingen, die aan de veehou ders worden opgelegd. De desbetreffende verordeningen zullen op 20 Mei 1951 van kracht worden. De verordening van het Bedrijfschap voor Zuivel heeft betrek king op het inhouden van f 0,25 per 100 •kg melk en f 0,55 per 100 kg melk. Deze verordening geldt voor alle pro vincies met uitzondering van Goeree en Overflakkee en de provincie Zeeland. Voor deze gebieden is met ingang van 20 Mei 1951 een verordening van kracht van het Bedrijfschap voor Vee en Vlees, regelende een heffing per koe ten be drage van f 4,respectievelijk f 7,50. De boerenkaasproducenten zijn over de door hen bereide hoeveelheden kaas aan het Bedrijfschap voor Zuivel een heffing verschuldigd van f 2,50 per 100 kg kaas. De heffingen van f 0,55 per 100 kg melk en van f 7,50 per koe hebben be trekking op de zogenaamde spaarheffin- gen; de desbetreffende bedragen zullen dus aan de veehouder worden gerestitu eerd zodra zijn bedrijf binnen de gestelde termijn reactie-vrij is verklaard. Bedrij ven, die geen reagerende runderen heb ben, zijn van betaling van de spaarheffin- gen vrijgesteld. De nieuwe aangiftebiljetten voor de inkomstenbelasting 1950 en vermogens belasting 1951 zullen ons in leesbare vorm worden aangeboden. De ambtelijke taal, voor zovelen een struikelblok voor volledig begrip van hetgeen wordt ge vraagd, zal verdwijnen. De belasting, inspecteur wordt nu een gewoon mens al zal hij er niet minder geld om vragen. Met deze maatregel wordt een belang rijke verbetering aangebracht in het fis cale apparaat. Reeds lang was het pu- bliek volkomen vervreemd van de fiscus. Men begreep niets van de aangifte en dus kon de inspectie ook moeilijk ver wachten dat de belastingplichtigen in zicht zouden tonen in het hoe en waar- Om van de meestal hoge aanslag. Hier door werd wantrouwen gewekt en zag men in minister Lieftinck niets anders dan een goochelaar, die met veel kunst en vliegwerk een groot bedrag incas seerde. Wanneer de nieuwe formulieren aan de verwachtingen voldoen zal men niet al leen het wantrouwen wegnemen, maar tevens voor velen een vermindering van uitgaven mogelijk gemaakt worden. Was men tot nu toe vrijwel gedwongen aan zijn belastingplichten met behulp van deskundigen te voldoen, voortaan zullen velen weer zelf hun aangifte kunnen ver zorgen. Wie weet voert weldra heel Ne derland een aangename correspondentie met „oom Piet". Te rekenen van 1 Januari 1951 af zal aan rijksambtenaren en bepaalde groepen arbeidscontrac tanten voortaan over elk kalen derjaar aanspraak worden ver leend op een vacantietoeslag van 2 pet. van de bruto jaarwedde en ten hoogste f 50,— per jaar. Een desbetreffend voorschrift op te nemen in de onderscheiden rechtspositieregelingen voor dit personeel is in voorbereiding. De regeling geldt alleen voor hen wier wedde of loon niet uit gaat boven de maximum jaar wedde, verbonden aan de rang van commies bij het Rijk, voor zoveel nodig de standplaatsaftrek daarbij in aanmerking genomen. Aan de gemeentebesturen is in overweging gegeven dienover eenkomstig te handelen. Veilig Verkeer, Er mag niet ingehaald worden op di linkerrijbaan voor of op een kruising o: splitsing van wegen. QOQOQOCXJQOÖO Op Maandag 18 Juni hopen onze geliefde r J. A. Vincent G. Vincent-PieHers hun 25-jarige Echtver. te herdenken. Dat zij nog lang ge spaard mogen blijven is de wens van hun dankbare kinderen Hanneke en Willem. Henk. Henni. Holten, Juni 1951. D 19. Gelegenheid tot feli- Q citeren Maandag 18 q Juni, 's avonds 7 uur q in Hotel G. Müller. ÖSQCIQCSOOsOOSOOiO TE KOOP: V/s bunder gras „MORGENSTER", Holterberg. Te koop 2-pers. eikenh. ledikant met spiraal en nachtkastje en drieplaats electr.comfoor Inlichtingen bij de admini stratie H. Beltman, A 107. Te koop: Prima Hnlpmotor Fap 4 bij H. T. Assink, L 69. Niet op Zondag. Een P.K. overall, is binnen ieders bereik Want het aanschaffen van P.K. vakkleding is geen uitgave, maar een solide belegging. Uitgerekend per maand, per week, per dag is P.K. verreweg de goedkoopste vakkleding. 6 dagen van de week wordi er gewerkt, 6 dagen van de week wordt er P.K.vakkleding gedragen Verkrijgbaar bij: In verband met onze vestiging te Deventer dan ken wij langs deze weg onze geachte clientèle voor de ontvangen klandizie en ge noten vertrouwen en groeten wij al onze bekenden. JOH. RIETMAN en echtgenote. Schoolstraat 3 - Deventer. Degene, die afscheid van me wenst te nemen voor mijn vertrek naar Canada, kun nen dit doen a.s. Maandag 11 Juni bij mijn huis. ALIE STOKKERS, Garage E.H.A.G. Te koop: Divanbed met matrassen, wastafel m. wasstel, eiken theekast, eiken damesstoeltje, kleine kast, enige mantels w. o. zw. en donker garb., meisjes mantel, 2 p. h. schoenen m. 42. H. Bouwhuis, Pastorie straat 330. Assenstraat 65 (hoek Brink) Aantal inleggers: 29.000. Ingelegd kapitaal: bijna 20 millioen gulden. Reserve: ruim 2 millioen gulden. Rentevergoeding: 's jaars. Bijkantoor HOLTEN: Oranjestraat A 203a, geopend op Woensdagmorgen van 9.30-12.15 u. qTSIêoS SORTS'^ Telefoon 639 K5486 NIJVERDAL - Rijssensestraat 81-83 - Telef. 591 Lid Ned. Inst, van Belastingeons. Deskundige verzorging van BOEKHOUDINGEN en BELASTINGZAKEN De jongste wetswijzigingen openen moge lijkheden tot belangrijke belastingbespa ringen, als een deugdelijke boekhouding kan worden overgelegd. Opdrachten tot verzorging van de nieuwe aangiftebiljetten Inkomsten- en Vermo gensbelasting ontvangen we gaarne spoe- digst. Speciale tarieven voor Landbouwboekhoudingen Regelmatig zittingen te Holten in hotel Kalfsterman In samenwerking met de ROODE KRUIS- afdeling alhier, zal op Donderdag 14 Juni a.s., des avonds half acht uur in Amicitia worden gehouden vanwege de Ned. Vereniging „Eerste Hulp Bij Ongelukken" In het bijzonder zijn welkom, zij die aan het „eerste hulpwerk" actief deel willen nemen. Zie de per post verspreide circulaire. B Ook voor een naar i iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiid Verzekering tegen ziekenhuis- en dokterskosten. Gunstige verzekeringsvoorwaarden. Geen winstoogmerk; hulp aan verzekerden is slechts het enige doel. Ruime tariefkeuze. B.v. onbeperkte verpleging in een ziekenhuis specialistische hulp (max. 325. bijkomende kosten (max. 400. operatieve specialistische hulp zonder opname in het ziekenhuis 110.per jaar. Contributie. 43 ct. per week per verzekerde van 16 jaar en ouder; 8 ct. per week voor kinderen beneden 16 jaar (te betalen voor ten hoogste 3 kinderen per gezin). Tot 1 Augustus 1951 behoeft geen wachttijd te worden doorgemaakt. Vraagt nadere inlichtingen b. d. plaatselijke afdeling ALGEMEEN ZIEKENFONDS HOLTEN Op Essogas koken, Is voor 't halve geld stoken uit voorraad leverbaar HUIS te Dijkerhoek Beleefd aanbevelend, x>oooooe

Holtens Nieuwsblad | 1951 | | pagina 2