Agenda Raadsvergadering. De Petroleumlampen gaan verdwijnen. Licht en kracht voor zakenman en boer. \'o. 23. Jaargang 3. ZATERDAG 9 JUNI 1951. Verschijnt elke Zaterdag. HOLTENS NIEUWSBLAD rtsprijs van dit blad bedraagt f l.~ p. kwartaal Uitgave Adv.-prijs 11-15 m.m. (a contant) 1.00. Iedere De Gemeenteraad komt op Dinsdag 12 luni 1951, des avonds 7.30 uur ten ge- neentehuize bijeen ter behandeling van Ie. volgende onderwerpen: 1. Notulen van de vergaderding van ;7 April 1951. 2. Ingekomen stukken en mededelin- en. 3. Benoeming van een onderwijzer an de openbare lagere school te Dijker- ioek. De voordracht luidt: 1. H. A. Pes- ink te Colmschate; 2. W. H. Gerritsen te lonesch; 3. J. W. Bollen te Espelo. 4. Voorstel tot verkoop van grond op iet industrieterrein. 5. Voorstel tot aankoop van grond foor de bouw van transformatorhuisjes foor het G.E.B. in de buurtschap Beuse- jerg. 6. Voorstel tot het in gebruik geven ,an een strookje grond aan de Pastorie- traat. 7. Voorstel tot bevordering van de irbeider bij gemeentewerken H. Ternpel- nan tot arbeider-chauffeur. 8. Voorstel tot splitsing van het Wo- ling-Grondbedrijf. 9. Voorstel tot toepassing op de sala- issen van het gemeentepersoneel van het tfitkeringsbesluit 1950, het Verhogings- lesluit 1950 en het Toelagebesluit 1951. 10. Voorstel tot wijziging van de sala- •isverordening voor het gemeenteperso- leel. 11. Voorstel tot het in voorbereiding lerklaren van een herziening van het ïitbreidingsplan in onderdelen voor het lorp Holten. 12. Voorstel tot vaststelling van de mur voor de lagere landbouwschool en iaarbij behorende ambtswoning. 13. Voorstel tot het toekennen van lanvullende bouwvoorschotten aan de bouwvereniging „Beter Wonen". 14. Voorstel tot vaststelling van een verordening op de besmettelijke-ziekten- gelaen. 15. Voorstel tot wijziging van de ver- jrdening op de keur-, waag- en slacht - iuisrechten der gemeente Holten. 16. Voorstel tot wijziging van de leges verordening. 17. Voorstel tot wijziging van begro tingen. 18. Rondvraag. Uit dc Raadsportefeuille. Burgemeester en Wethouders laten de raadsagenda voor de vergadering van Dinsdag 12 Juni a.s. men zie deze elders in dit nummer vergezeld gaan van enkele schriftelijke voorstellen, waar aan wij het volgende ontlenen: Wijziging salaris verordening gemeentepersoneel. Naast de wijziging in de salarisverorde- ning, die wij U voorstellen als gevolg van ons voorstel tot splitsing van het Wo ning-Grondbedrijf, en waaromtrent wij in de vergadering nadere voorstellen zul len doen, aldus B. en W., is op een ander nunt de wenselijkheid van een wijziging -in deze salaris-regeling naar voren geko men. Het feit doet zich namelijk enkele ma len voor, dat b.v. bij de dienst van ge meentewerken een of meer arbeiders Iegelijk worden ingeschakeld voor het verrichten van werkzaamheden, meestal niet van zeer grote omvang, die enige vakbekwaamheid, b.v. als straatmaker ï.d. vereisen, terwijl de salarissen van die arbeiders zijn gebaseerd op de lonen voor ingeschoold personeel. Hoewel werkzaamheden van enige om vang als regel niet in eigen beheer wor den uitgevoerd, kunnen de omstandig heden dit in sommige gevallen nodig maken. B. en W. achten het billijk, dat de ar beiders, aan wie dergelijke werkzaam heden worden opgedragen, daarvoor een beloning ontvangen, die zoveel mogelijk rekening kan houden met de daarvoor aodige en aanwezige vakbekwaamheid. Zij stellen derhalve voor in de salaris verordening voor het gemeentepersoneel een bepaling op te nemen, luidende als volgt: „Wanneer Burgemeester en Wethouders dit in het belang van de dienst wenselijk achten, kan, op voorstel van het hoofd van dienst, aan een arbeider op week loon, genoemd in de bijlagen B en C dezer verordening, een tijdelijke toeslag op de voor diens functie geldende bezoldiging Worden toegekend, indien hij, ingevolge liem verstrekte opdracht, werkzaamhe den verricht, waarvoor meer dan de voor zijn normale functie vereiste vakbe kwaamheid wordt gevorderd. Deze toeslag bedraagt maximaal 10 pet. van de voor zijn functie geldende bezol diging". Wijziging waagrechten. In de verordening op de heffing en in vordering van keur-, waag- en slacht huisrechten is het tarief voor het wegen in het gemeentelijk waaggebouw verschil lend naar gelang van het gewicht van de te wegen dieren, en wel voor ieder stuk gewicht benedén 100 kg f 0,20 en voor een dier met een zwaarder gewicht 10,25. Dit verschil in heffing geeft in de practijk moeilijkheden wanneer een groot aantal dieren van één veehouder of han delaar wordt gewogen. De met de invor dering belaste ambtenaar heeft dan be rekeningen uit- te voeren, hetgeen de vlotte behandeling van het wegen niet bevordert. Het lijkt B. en W. wenselijk dit be zwaar weg te nemen door het tarief voor alle wegingen op een gelijk bedrag vast te stellen. Waar het weegloon in feite een com pensatie is van de aan het wegen ver bonden kosten, en deze onafhankelijk zijn van het gewicht van de te wegen dieren, menen zij, dat tegen deze wijzi ging geen bezwaren behoeven te bestaan. Nu allerwege de kosten stijgende zijn, zowel wat betreft de personele als de materiële uitgaven, stellen zij voor het recht" voor het wegen voor ieder dier vast te stellen op f 0,25. Wijziging legesverordening. Uit de practijk van de toepassing der legesverordening is de wenselijkheid van enige wijzigingen naar voren gekomen, terwijl wijzigingen in de wettelijke voor schriften daarnaast tot enkele wijzigingen nopen. Het betreft hier de volgende pun ten: Het recht van huwelijksvoltrekking. Tot nu toe vinden de meeste huwelijks voltrekkingen plaats op Donderdagmor- gen, voor welke morgen het recht f 10, bedraagt. Op andere dagen is het recht hoger en worden zeer weinig huwelijken voltrokken. Ook de zgn. kosteloze uren zijn niet in trek. Ten behoeve van een betere werkver deling voor de met huwelijksvoltrekkin gen belaste ambtenaar is het gewenst een tweede dag, n.l. de Dinsdagmorgen, aan te wijzen, waarop huwelijken tegen een recht van f 10,kunnen worden vol trokken. Tot dusverre was de Dinsdag morgen kosteloos. Het recht op Zaterdag voormiddagen komt daartegen te ver vallen. Na deze wijziging zijn kosteloos de vol trekkingen op Maandag- en Zaterdag voormiddagen, hetgeen o.i. voldoende is. Voor een vergunning voor dansen is een leges verschuldigd van f 2,50 per dag. Dit bedrag wordt, behoudens voor vergunningen tot het geven of doen geven van danslessen, onevenredig hoog geacht, temeer omdat de vergunninghou der in deze gevallen steeds nog verma kelijkheidsbelasting verschuldigd is. Voorgesteld wordt de leges voor deze vergunningen, behalve die voor dansles sen, terug te brengen tot f 1,per dag. B. en W. achten het gewenst, dat de verordening wordt aangevuld met: a. paragraaf 38: leges voor een ver gunning tot het innemen van een stand plaats op de gemeentelijke markten, bij niet-verpachting f 2,50. Hiervoor was tot dusverre geen rege ling getroffen. Aangezien het afgeven van dergelijke vergunningen èn voor de secretarie èn voor de marktmeester nogal enige werkzaamheden medebrengt, wordt de voorgestelde leges redelijk geacht. b. paragraaf 39: ontheffingen ingevol ge de nieuwe Wegenverkeers-wet f 1, zgn. oefenvergunningen ingevolge die wet f 0,50. Deze paragraaf wordt opgenomen ter voorziening in de leges voor enkele nieu we bevoegdheden ingevolge de Wegen- verkeerswetgeving. Naar volledige electrificatie der gemeente. Wanneer alles zich normaal blijft ont wikkelen en ons geen economische of an dere tegenslagen te wachten staan, dan zullen tegen het einde van het jaar 1955 alle petroleumlampen in onze gemeente verdwenen zijn en zal er electrisch licht en kracht zijn voor alle ingezetenen. Dat is in korte trekken de mening van de heer H. J. Westerik, de leider van het Gemeentelijk Electriciteitsbedrijf, die zo vriendelijk was ons enkele inlichtingen te geven over de stand van zaken bij de electrificatie van de buurtschappen. Het eerste begin. Toen in 1919 vlak na de eerste wereld oorlog op initiatief van enkele vooruit strevende ingezetenen in de fabriek van de fa. Gebr. Wansink werd begonnen met een opwekkingsbedrijf van electrische stroom, zal wel niemand gedacht heb ben, dat de toepassing van de electrische energie zo'n vlucht zou nemen als thans reeds het geval is. De techniek heeft de wereld met rasse schreden veroverd en daarbij is de electriciteit van onmisbare betekenis geworden. I-Iet eigen opwekkingsbedrijf met z'n vertrouwde gemoedelijkheid, het knip oogje tegen tien uur des avonds, werd al spoedig veranderd in een distributie bedrijf, dat de van de IJsselcentrale ont vangen stroom aan de gebruikers in de kom van het dorp distribueerde. Gaandeweg heeft het bedrijf zich uit gebreid naar de buurtschappen en thans levert het reeds over een millioen kilo- De wereld is het meest gebaat 5 5 Als er geen cent verloren gaat. j| S Betaal contant, dan gaat gewis Geen centje in de wereld mis. watturen stroom via een net, dat 70.340 Meter lang is en 1226 electriciteitsmeters telt. Aansluiting van de buurtschappen. Het genot en het gemak van de electra heeft de bewoners van de buurtschap pen reeds vele jaren reikhalzend doen uitzien naar de kabel of de palen met draad en de witte isolatoren aan de muur, maar de betrekkelijk moeilijke om standigheden, waaronder de boeren stand voor de oorlog leefde is voor velen een beletsel geweest, dat dit modern ge mak op hun boerderij zijn intrede deed. Voor de oorlog was de electrificatie van de verschillende buurtschappen dik wijls een punt van langdurige discus sies in de raadsvergaderingen en er zijn zowel vóór maar ook na de tweede we reldoorlog heel wat conferenties door de toenmalige lichtcommissie gehouden om tot een redelijke overeenstemming te ko men met de betrokken adressanten. Niet altijd vonden de vooruitstrevende buurt bewoners voldoende medewerking van hun bedrijfsgenoten. Electrificatie Beuseberg. Uit de Beuseberg begint de victorie, zouden we in de laatste phase van de volledige electrificatie der gemeente kunnen zeggen. Het heeft lang geduurd en er is door velen hard naar verlangd, maar nu wordt er dan ook met kracht aan gewerkt. Van de 54 nog aansluitbare percelen zullen er 36 aangesloten wor den en ook de anderen zullen, naar de mening van onze zegsman, volgen. Voor al de kracht is voor de boeren van be lang. Van het voedingspunt achter de wo ning van de heer Westerik, wordt een hoogspanningskabel (10.000 volt) gelegd naar een te bouwen transformatorhuisje bij het erve „Menum" van de heer J. Jansen, vandaar naar een te bouwen voedingspunt bij de keer Hulsman, ter wijl deze kabel nog wordt doorgetrok ken naar een transformator, welke ver rijzen zal bij de heer Oplaat aan de Wip- pert. Vanuit deze voedingspunten worden de laagspanningsnetten gebouwd naar de boerderijen. Getallen zijn dikwijls dor, maar het is toch goed met enkele cijfers aan te ge ven, wat er bij zo'n uitbreiding komt kijken. Voor het hoogspanningsnet zal nodig zijn 51/2 km. kabel. De kosten hiervan bedragen met de gebouwtjes en hun in richting pl.m. ƒ71.700. Voor het bovengronds net zijn o.m. nodig 400 palen en 40.000 meter koper draad met een gewicht van pl.m. 4300 kg. De kosten hiervan bedragen 41.280. Het is een gelukkige greep geweest van de bedrijfsleiding, dat de benodigde materialen vroegtijdig zijn ingekocht en reeds besteld of geleverd waren voor de enorme prijsstijging van de laatste tijd haar intrede deed. Door deze tijdige inkoop is zeker een bedrag van 35.000 bespaard. Het is bijna vanzelfsprekend, dat een uitbreiding, welke zulke kapitalen kost, niet doorvoerbaar zou zijn, wanneer be langhebbenden daarvoor geen vrijwil lige bijdrage verleenden. Daarin zijn de bewoners van de Beuseberg, in navol ging van andere delen der gemeente, welke voor hen werden aangesloten, niet afzijdig gebleven. Na een voorbereiding door een commissie uit de bewoners der aan te sluiten percelen werd een bedrag van ruim 18.000 gegarandeerd. Er wordt met grote voortvarendheid aan de electrificatie gewerkt en het is daarbij verheugend, dat door de belang hebbenden aan het bedrijf goede dien sten worden bewezen bij het plaatsen der palen enz. Als het geheel systematisch kan worden afgewerkt, hoopt men aan het einde van 1951 met de Beuseberg gereed te zijn. De omstandigheden worden weer iets gunstiger nu de prijzen weer wat terug lopen en de materialen vlotter te krijgen zijn. Het bedrijf raadt de belanghebben den sterk aan niet langer te wachten met het laten aanleggen van solide huis- en bedrijfsinstallaties door een erkend installateur ter plaatse. Wat hieraan vooraf ging. Zoals reeds gezegd is de techniek met grote sprongen vooruitgegaan en de be hoefte aan electr. energie navenant toe genomen. Deze omstandigheid en de we tenschap, dat binnen afzienbare tijd de gehele gemeente van licht en kracht voorzien zou moeten worden, zijn de aan leiding geweest, dat ter verzekering van een constante stroomlevering nieuwe voe dingspunten moesten worden gebouwd en andere werken moesten plaats vinden ter verhoging van de capaciteit van het bestaande net. In zijn vergadering van 4 Nov. 1947 heeft de gemeenteraad hiervoor een be drag van 85.000 uitgetrokken, welk bedrag bij de begroting van 1950 werd verhoogd tot 91.150. Voor Espelo werd toen 11.500 gevoteerd en voor enkele kleinere uitbreidingen 20.950. Door de bouw van een nieuw voedings punt bij het Sportdal kon de spanning naar het Neerdorp met inbegrip van de Burgemeester v. d. Borchstraat en de Holterberg en naar Nieuw-Heeten be langrijk worden opgevoerd, zodat men daar nu ook goed licht heeft. Wij hebben even een kijkje genomen in zo'n transformatorhuisje om de nieuwste z.g. ventielbatterij te bezichti gen, maar kwamen nog meer onder de indruk van het zeil op de vloer en de propere indruk, die 't van binnen maak te, dan van het z.g. gesloten systeem, dat men thans gebruikt -voor de in- en uitvoer van de stroom, welke hier ge transformeerd wordt. Zo'n keurig inte rieur kenmerkt het gehele bedrijf. Het is prettig om dit te weten. Zo zijn er thans 8 van deze huisjes en zullen er nog drie in de Beuseberg ver rijzen met dat bij het gemeentehuis als het centrale middelpunt. De verhoogde tarieven. Het is begrijpelijk, dat behalve de duurdere stroom en de verhoogde perso neelslasten de belangrijke kapitaalsinves teringen, welke gedaan moeten worden voor de aansluiting van de gehele ge meente, de oorzaak zijn van de verho ging der tarieven, Bij de opstelling van de tarieven is er op gerekend, dat daarmede, onvoorziene omstandigheden voorbehouden, de ex ploitatie gedekt kan worden van de stroomvoorziening van alle percelen in de gemeente. De van ouds aangeslotenen betalen hier dus ehigszins mee in de onrendabel heid van de veraf gelegen boerderijen. Maar dat is wanneer het huisje bij de schuur gelaten wordt naar het ons voorkomt een sociale plicht, welke wij allen met liefde te vervullen hebben. Er zijn 977 bewoonde percelen in de gemeente en daarbij komen naar schat ting nog 200 bedrijfspanden. Hiervan zijn reeds aangesloten 930 panden en worden in de Beuseberg nog aangeslo ten 36 percelen, zodat omstreeks 200 wo ningen nog op aansluiting wachten. Pl.m. 18 der bevolking is dus nog versto ken van electr. licht en kracht. Het licht is tegenwoordig heel goed te vervangen door buta- of essogas, maar de kracht stroom is onontbeerlijk en daar verlan gen velen naar. Het zijn voornamelijk de Lichtenberg, en delen van de Look, Borj keld, Neerdorp, Dijkerhoek en Espelo, welke nog op aansluiting wachten. Het bedrijf voorziet pl.m. 50 percelen buiten de gemeente van stroom, voor namelijk in Nieuw-Heeten, maar ook onder Bathmen, Hèllendoorn en Diepen veen. De nieuwe straatverlichting. Ten slotte nog iets over de nieuwe straatverlichting, waarvan de Dorps straat reeds is en de Oranjestraat nog zal worden voorzien. Wanneer zij geheel gereed is zullen er 35 masten geplaatst zijn met een hoogte van 7 meter. Deze zijn voorzien van een z.g. blauwe kwiklamp van 80 Watt en een gewone lamp van 150 Watt en ver spreiden een helder gemengd licht, dat geheel aangepast is aan het verkeer. De verlichting is zodanig ingericht, dat al leen de kwiklamp kan branden, waardoor een eventueel nodige stroombesparing kan worden verkregen. De kosten zullen pl.m. 11.000 bedragen. Met de aanleg wordt verder gegaan, zodra de Beuse berg gereed is. Wanneer wij nagaan, dat al deze wer ken in eigen beheer en op snelle wijze worden uitgevoerd, zonder noemens waardige personeelsuitbreiding, dan mo gen wij de leiding, waaronder ook moet worden gerekend de bedrijfsadviseur Ir Vogt te Almelo, en het personeel van het G.E.B. een woord van lof niet onthou den en de gemeente gelukwensen met dit goed geoutilleerd en actief bedrijf. EERSTE HULP BIJ ONGELUKKEN. Hebt U ook al eens in angst gezeten, omdat Uw kind een ongeluk overkwam terwijl de dokter niet te bereiken was? Hebt U het ook al eens meegemaakt, dat een onbeduidende wond U later veel pijn en narigheid bezorgde? Zoudt U dergelijke dingen niet willen voorkomen en willen weten hoe U op de juiste wijze kunt helpen, indien één van Uw naasten door een ongeluk wordt ge troffen? Bezoek dan de filmavond, georgani seerd door de Nederlandse Vereniging „Eerste Hulp Bij Ongelukken", in samen werking met de plaatselijke Rode Kruis- afdeling, op Donderdag 14 Juni a.s. in Amicitia. Het toenemende snelverkeer en het steeds meer gebruiken van machines in huis, fabrieken en landbouwbedrijven, maken de kans op ongevallen steeds groter. Op deze avond hoort en ziet U, hoe op deskundige wijze hulp kan worden ver leend in afwachting van de komst van de dokter. Ook U zult dit kunnen leren. Alle personen boven 17 jaar hebben vrij toegang en U kunt ervan verzekerd zijn, dat U niet alleen een leerzame, maar ook een prettige avond zult hebben. De avond is van belang voor de oplei ding van de Rode Kruis-mensen indien hier een korps-afdeling kan worden ge sticht. AGENDA. Zaterdag 9 Juni: Algemene Ledenverga dering buurtvereniging „De School- kring Dijkerhoek" in café Het Bonte Paard (H. Kloosterboer). 925 Juni: Tandarts C. van Harten af wezig. 1116 Juni: Vacantie Gebr. Wansink. Maandag 11 Juni: Aanbesteding verbouw Irene, om 7.30 uur. Dinsdag 12 Juni: Raadsvergadering (zie agenda). Dinsdag 12 Juni: vergadering met auto bezitters voor tocht ouden van dagen. Hotel Vosman 8 uur. Woensdag 13 Juni: vergadering Volks feestcommissie 8 uur, hotel Muller, Deventerweg. Donderdag 14 Juni: Lezing met lichtbeel den over E.H.B.O., 7.30 uur, in Amici tia (zie annonce). Vrijdag 15 Juni: Contact-avond Band Nederland-Indonesië, 7.30 uur in Ami citia. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Kerk: 8.30 en 10.30 uur Ds de Vries. In beide diensten collecte voor het P.I.T. Dijkerhoek: 10 uur Ds van Herwaar den van Hellendoorn. Collecte voor het P.I.T. Geref. Kerk: 10 en 3 uur Ds Hoogkamp. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Bertha, dochter van G. J. Schooien en G. Aanstoot, B. nr. 54; Har- mina Egbertdina, dochter van B. Sche perman en G. A. Wissink, L 12; Hendri- ka Johanna, dochter van H. Landcwcerd en G. Hulsman, L 83. Ondertrouwd: H. W. Goorman, 27 jaar, Holten en G. A. Koeleman, 26 jaar, Laren (Gld.). Getrouwd: G. van Rheenen, 29 jaar, Utrecht en A. H. M. Schuppert, 26 jaar, Holten. Ingekomen personen: N. Roodenburg van Bloemendaal naar D nr. 54; J. E. Korver en gezin van Ubbergen naar Ij 62. Vertrokken personen: N. Arfman van B 100, naar Warnsveld; J. Th. Portier en gezin van L 62, naar Ommen; H. H. Kap- pert en kind van A 15, naar Vriezen veen. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Week van 31 Mei tot en met 5 Juni 1951. Gevonden: bruin lederen herenporte- monnaie, ballpoint-pen, motorbril, be lichtingsmeter, kip. Verloren: damesportemonnaie zwart inh. -f 2,50, zilveren schakelarmband, da mesportemonnaie bruin leder inh. f 5, bruin lederen aktetas inh. landbouwpa- pieren, fietstas met inh., grijze Moor vulpen. Inlichtingen aan het Groepsbureau der Rijkspolitie, Oranjestraat A 217, tel. 352. HET VERSTOREN VAN NESTEN. Vrijdagmorgen werd onze aandacht er op gevestigd, dat de laatste dagen op het qude kerkhof weer nesten van vogels zijn verstoord en dat dit moeten worden toegeschreven aan de jeugd, die ongehin derd toegang heeft tot de begraafplaats. In één geval waren daar zelfs jonge vo gels het slachtoffer van geworden. Plet is zeer te betreuren, dat geregeld tegen deze euveldaden gewaarschuwd moet worden en de jeugd, voornamelijk de jongens, zo weinig liefde voor de na tuur aan de dag leggen. Zij bevat een bron van kennis en genot, maar dan moet niet moedwillig en zonder noodzaak ver nietigd worden wat daarin leeft. In dit verband is de vraag gesteld of het niet wenselijk is aan de beide ingan gen een bord te plaatsen, dat kinderen er uitsluitend toegang hebben onder ge leide. VRACHTAUTO TEGEN EEN BOOM. Vrijdagmorgen is door onbekende oor zaak op de Rijssenseweg ter hoogte van het Twenhaarsveld een vrachtauto van de Rietgipsplatenindustrie tegen een boom gereden, waardoor hij ernstig be schadigd werd. Persoonlijke ongelukken kwamen er niet bij voor. De verkeers politie stelde een onderzoek in. MEDAILLE VOOR 25-JARIGE DIENST. In de Maandagavond in hotel Holter- man gehouden bestuursvergadering van het Groene Kruis had een eenvoudige plechtigheid plaats. De voorzitter, de heer W. Beijers, heeft in deze bijeen komst aan onze oud-wijkverpleegster, Zuster A. Oostindië, een zilveren legpen ning uitgereikt, welke door de Alg. Ned. Vereniging „het Groene Kruis" is inge steld voor de 25-jarige dienstvervulling der wijkverpleegsters. Spr. feliciteerde Zuster Oostindië met deze onderscheiding en herinnerde er aan hoe zij in Holten ruim 19 jaar met grote liefde en toewij ding haar taak in het belang van de zie ken en invaliden heeft vervuld. De grote dankbaarheid daarvoor bleek wel bij haar afscheid als wijkverpleegster. Zuster Oostindië dankte voor de mooie medaille. Zij heeft haar taak in 1944 neergelegd maar is thans nog actief werkzaam voor de uitzending van zwakke kinderen naar de vacantiekolonies, waarvan zij pen- ningmeesteresse is.

Holtens Nieuwsblad | 1951 | | pagina 1