Sprokkelingen PREDIKBEURTEN. VOETBAL. Wanneer een jongen en een meisje van plan zijn met elkaar te trouwen, gaan zij enige tijd tevoren naar het bureau van de burgerlijke stand om daarvan officieel mededeling te doen. Dit feit is bij het publiek bekend als de ondertrouw, de inschrijving of ook wel als de aanteke ning. Ook kent de wet de mogelijkheid van schriftelijke huwelijksaangifte, zo wel door één als door beide aanstaande echtgenoten. Hiervan wordt evenwel weinig gebruik gemaakt. De persoonlijke aangifte behoeft niet meer te worden gedaan in tegenwoordigheid van één of meer getuigen. In vroeger dagen was dit wel enigszins anders. Vier getuigen, vaak bejaarde personen, vergezelden het toe komstige echtpaar toen naar het gemeen tehuis. Van een voorgenomen huwelijk wordt tegenwoordig kennis gegeven door middel van een geschrift van huwelijks afkondiging, dat 's Zaterdags aangeplakt wordt aan het publicatiebord bij het ge meentehuis. Vroeger zorgde de schout er voor, dat belangstellenden op twee ach tereenvolgende Zondagen, 's morgens om 11 uur, uit de mond van één zijner onder geschikten, staande op de stoep van het gemeentehuis, konden aanhoren, wie voornemens waren in het huwelijk te treden. Ter gelegenheid van de ondertrouw hield men het böksenmoal. Dit moal, ook wel beer geheten genoemd naar het bier, dat er steeds bij geschonken werd was maar niet zonder meer een in schrijvingspartijtje. Het werd alleen ge geven, als de bruid en de bruidegom niet behoorden tot dezelfde noaberschóp of marke. Als b.v. een boerenzoon uit Dij- kerhoek wilde trouwen met een boeren dochter uit Espelo, moest de bruidegom trachten met tracteren in de gunst te ko men bij de jonge boeren uit de noaber schóp Espelo, want deze knapen waren natuurlijk niet weinig jaloers, dat de bruid niet aan één hunner ter vrouw ge geven werd. Het böksenbeer werd altijd gegeven bij de bruid in huis. Bij eten en drinken bleef het echter niet. Er werd ook bij geschoten. Het schieten bij deze gelegenheid noemde men böksenschèèten. Een uit deze streek afkomstige auteur is van mening, dat dit oeroude volksge bruik terugwijst naar vroegere econo mische toestanden. Volgens deze deskun dige is men het er niet over eens, of het woord bökse is afgeleid van broek of van buks (geweer). Naar onze mening is het woord afgeleid van broek. De dialec tische en dezuiver Nederlandse uit spraak van buks vertoont immers geen verschil. In onze mening worden wij nog gesterkt door het feit, dat alleen de keerls aan het feest te pas kwamen. Het was gewoonte, dat men op zulk een moal erg veel aan Bacchus offerde. Langza merhand zijn deze vaak enorme drink gelagen tot het verleden gaan behoren. Met het houden van feestmaaltijden was men vroeger heus niet ten achter bij de tegenwoordige tijd. Naast het böksen beer kende men nog het kindelbeer, thans bekend als kroamvisite. Het mid- delnederlandse woord kindelbier bete kende doopmaal. Voorts hield men bet gröovenbeer. Oorspronkelijk gaf men deze benaming alleen aan het bier, dat bij een begrafenis geschonken werd. La ter verstond men hieronder de gehele begrafenismaaltijd. Hieraan namen deel de familie, vrienden en de noabers, die het gröovenneugen moesten verzorgen. De noodnoabers maakten briefjes met de namen van de noabers er op geschreven, waarna ieder noaber een briefje trok, waarop zijn taak stond aangegeven, wel ke hij te verrichten had bij het neugen. Dit noemde men breefkes-trekken. Ons inziens was het geen passende combina tie om een dode naar kosters kèèmpken te brengen en ter gelegenheid daarvan te gaan eten en drinken, alsof er niet een dode viel te betreuren. Ook grafdelvers konden zich uiteraard niet altijd verplaat sen in de begrafenissfeer. Dit nam niet weg, dat zij wel moesten tonen voor hun taak berekend te zijn. Er moet eens een koster geweest zijn die zich geheel on verschillig toonde en zei: „As t' hatte meer zwat is, dan goat mèèr met 'n rood vesjen op de groove an." Naar wij menen te weten behoort het gröovenbeer nog niet overal in deze om geving tot het verleden. W. O. GEFELICITEERD. Onze plaatsgenote mej. A. M. Wegsta- pel, Larenseweg, slaagde te Zwolle voor het practijkexamen akte A van de ver. van onderwijzeressen bij het Chr. Voorb. Onderwijs. RUIM VEERTIG PLAATSGENOTEN GAVEN BLOED. Maandagavond hebben ruim veertig plaatsgenoten deelgenomen aan de bloed- plasma-actie van het Ned. Rode Kruis in het Parkgebouw te Rijssen en allen een halve liter van hun bloed geofferd voor hen die in nood komen te verkeren. Met een extra bus reisden 42 dames en heren heel genoegelijk naar Rijssen en keerden heel monter naar huis terug. Slechts een van de donors, de heer Paalman van de Zuivelfabriek „De Eendracht", ondervond enige hinder van deze bloedafgifte, doch dat was spoedig weer over. De afgifte ging heel vlot in zijn werk. In een van de zalen van het Parkgebouw konden 16 personen tegelijk geholpen worden, terwijl men in de grote zaal een kwartier moest rusten en een kop koffie te drinken kreeg. Men had gehoopt ongeveer 100 donors te kunnen krijgen, aangezien zich bv. uit Enter 135 personen beschikbaar stelden en in Rijssen een nog veel groter aantal. Na deze geslaagde eerste deelname zul len er zich zeker het volgende jaar wel meer vrijwilligers aanmelden. Er bestaan plannen om hier een afde ling van het Rode Kruis op te richten. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Wijnsen Christiaan, zv. H. Müller en J. J. Leijenaar, A nr. 269; Hen- drika, dv. G. J. Nijland en J. G. Huzen, C nr. 9b; Frederik Dirk, zv. J. Meerman en M. Dekker, A nr. 6; Albert Frederik, zv. A. J. Snijders en Z. A. Bodewitz, E nr. 1. Ondertrouwd: H. J. W. Jansen, 34 jaar en A. A. J. Nijkamp, 32 jaar. Gehuwd: D. J. Bieleman, 30 jaar, Bath- men en H. W. Markvoort, 30 jaar. Ingekomen: B. J. Reterink en gezin van Bathmen naar L nr. 70; A. J. Podt van Raalte naar D nr. 31. Vertrokken: E. J. Barbier van A nr. 7b naar Zetten, gemeente Valburg (Gld.); B. H. Veldhuis en gezin van A nr. 281 naar Waterford (Canada). GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Week van 1824 April 1951. Gevonden: kinderportemonnaie m. inh., vulpen (defect), vulpotlood, paardedeken of koedek, portemonnaie met inh., grolse want, damesportemonnaie met inh., gum mibal, .snoer kralen (wit). Verloren: nummerbewijs, kindermuts, herenrijwiel, tabaksdoos, damestas (leder) met inh., dasspeld (Indonesië). Inlichtingen op het Groepsbureau der Rijkspolitie, Oranjestraat A 217, Tel. 352. VOORDRACHT ONDERWIJZER. B. en W. hebben de volgende voor dracht opgemaakt voor de benoeming van een onderwijzer aan de O.L. Dorpsschool in de vacature wegens het vertrek van de heer Gaakeer: 1. W. Haug te Castricum; 2. L. J. Pel te Baarn. HAND IN DE FRAISMACHINE. Onze plaatsgenoot de heer Joh. Fuit is Dinsdagmorgen in de timmerwerkplaats van de Firma Fuit aan de Enterstraat te Rijssen een ernstig ongeluk overkomen. Bij werkzaamheden met de fraismachine heeft hij zijn hand in de machine gekre gen, waardoor de wijs- en middelvinger van de rechterhand werden afgerukt en de ringvinger zeer ernstig beschadigd werd, zodat deze vermoedelijk geampu teerd moet worden. Hij is na voorlopig verbonden te zijn naar het ziekenhuis te Almelo overgebracht. RONDGANG H.M.V. OP KONINGINNEDAG. H.M.V. hoopt op de avond van Konin ginnedag een muzikale rondgang te ma ken door het dorp. TELEGRAFISCHE GELUKWENSEN AAN H.M. DE KONINGIN. Met het oog op de beperkte openstel ling van de P.T.T.-kantoren op de a.s. Koninginnedag, verdient het aanbeveling telegrammen aan H.M. de Koningin met gelukwensen ter gelegenheid van Haar verjaardag, vroegtijdig liefst vóór of op 28 April aan te bieden. Deze tele grammen worden verzameld en op 30 April afgeleverd. INDUSTRIE-COMMISSIE BENOEMD. Op initiatief van enkele zakenmensen is door het Gemeentebestuur een indus trie-commissie ingesteld, welke in samen werking met B. en W. zal trachten de in dustrievestiging in onze plaats te bevor deren en het college zal adviseren om trent de verschillende aspecten van even tuele vestiging van industriële bedrijven. De commissie bestaat uit (alph.) de heren H. J. Beltman, L. C. v. d. Boven- kamp, G. H. Franke, H. Klein Velderman, H. Soer en D. J. Wansink. VEERTIG JAAR IN DEZELFDE ZAAK. Op 1 Mei a.s. zal het 40 jaar geleden zijn, dat de heer Hs. Roelofs in dienst trad van wijlen de heer J. G. P. Muller in diens bakkerij- en winkelbedrijf aan de Dorpsstraat. 1 Mei 1911 aanvaardde de jonge Dieks als loopjongen zijn eerste betrekking en hij is opgeklommen tot winkelbedien de, die het winkelbedrijf zelfstandig leidt 40 jaar bij de familie Muller in dienst gebleven. Hij heeft in die veertig jaren duizen den klanten geholpen en er zijn, wij zou den willen zeggen, tonnen aan waren en aan geld in die periode door zijn vingers gegaan. Toen de oude heer Muller op 6 Januari 1945 overleed, heeft de heer Roelofs de leiding van de winkel op zich genomen en hoopt dit bij zijn huidige gezondheid nog tal van jaren te doen. Het zal de jubilaris op deze dag zeker niet aan belangstelling ontbreken. SUCCESSEN VAN DE TEGEHAJA'S. Op het pers-weekend, dat ter gelegen heid van het 25-jarig bestaan van de Ernst Sillem Hoeve te Lage Vuursche gehouden werd, hadden de Tegehaja's veel succes. De journalisten van bijna alle dagbla den waren hier tegenwoordig, alsmede het A.N.P. Vijf afdelingen van de C.J.M.V. waren uitgenodigd dit week-end te verzorgen en op te luisteren, waaronder ook onze plaatsgenoten. Elke afdeling verzorgde wat. Volksdansen, toneel, muziek en zang wisselden de toespraken af. De meisjes en jongens uit Holten had den zich voor deze gelegenheid in ouder wetse costuums van de eigen streek ge stoken en hun zang en muziek was ge kozen uit liedjes uit de oude doos. Hun optreden oogstte een buitengewoon spon taan applaus. Hun tweede optreden, geheel in het wit, met trekkers- en kampliederen, was niet minder geslaagd en oogstte even eens luide bijval. Dat hun verschijnen voor het voetlicht op prijs werd gesteld, blijkt hieruit, dat zij een uitnodiging ontvingen om op te treden op de Nat. Bondsdag te Tiel op Hemelvaartsdag en daags te voren. Van af deze plaats veel succes gewenst Tege- haja's. Als ge iels hoopt, betaal dan contant. DezalkeiiiiianheeSt gaarne direct geld In de laand. (Adv.) SCHOEN- EN ZADELMAKERIJ GEOPEND. Omstreeks 14 dagen geleden heeft zich aan het adres N 33 aan de Deventerweg als schoenmaker en zadelmaker gevestigd de heer A. J. Willems, die van de ope ning van zijn zaak in een annonce in dit nummer mededeling doet. Ab Willems is reeds 14 jaar in het vak waarvan de laatste 6 jaar bij de Fa. Laske te Markelo. Aan zijn vakbekwaam heid valt niet te twijfelen, zodat men gerust de reparatie van schoenen en zadels aan hem kan toevertrouwen. Op bescheiden schaal begonnen hoopt hij zich een cliëntèle te verwerven en zo doende zijn schoenmakerij op te bouwen. Wij wensen de heer Willems gaarne veel succes en zijn overtuigd, dat hij zijn klan ten op degelijke en vlotte wijze zal we ten te bedienen. OUD-STRIJDERS EREN HUN GEVALLEN KAMERADEN. In de Donderdagavond gehouden ver garing van de vereniging van oud-strij ders met afgevaardigden van de illegali teit en oud-Indonesië-strijdersis de plechtige herdenking besproken, welke zal plaats vinden aan de vooravond van de bevrijding. Besloten werd, dat de oud-strijders, illegaliteit en oud-Indonesië-strijders zich op Vrijdag 4 Mei a.s. des avonds om 7.30 uur, zullen verzamelen bij de Ned. Herv. Kerk, van waar men gezamenlijk zal af marcheren naar het gedenkteken op de Molenbelterweg. Hier zal namens de drie organisaties een krans gelegd worden, waarbij de mu ziekvereniging H.M.V. haar medewerking verleent. De besturen dezer organisaties herin neren er nog eens aan, dat de gedachte aan het offer dat de gevallen kameraden voor het vaderland brachten, levendig moet worden gehouden en wekt alle oud strijders en verzetsstrijders op, zonder uitzondering aanwezig te willen zijn bij deze plechtige herdenking. Het is daarbij voor de goede gang van zaken dringend nodig zich aan het vastgestelde uur van verzamelen te houden. DE KRENTENBOSSEN STAAN IN BLOEI. Door het mooie weer van de laatste dagen heeft de nabuur het eerste groen en jonge bloesem aan bomen en strui ken getoverd. De kersenbomen en krentenbossen staan in bloei. Het.,is thans een geschikt ogenblik voor een fietstochtje door onze mooie omgeving. DE LAATSTE HOLTEN5E MILITAIR UIT INDONESIË TERUG. Onze laatste plaatsgenoot, die als mili tair in Indonesië vertoefde, de sergeant verpleger B. Soer laatstelijk gedeta cheerd op Biak bij Nieuw-Guinea is per vliegtuig naar ons land onderweg. De heer Soer arriveert om 19.20 uur per vliegtuig op Schiphol en zal nog dezelfde avond per auto worden doorgebracht naar Holten. BOND VOOR STAATSPENSIOEN VERGADERDE. In het café „Stationzicht" van de heer Vruggink, vergaderde Donderdagavond de Bond voor Staatspensioen onder voor zitterschap van de heer J. F. van Geen huizen Sr. De vergadering was slechts matig bezocht. De penningmeester, de heer H. Meer man, bracht het jaarverslag uit mede namens de secretaris, de heer Lanting, die door ziekte verhinderd was. Aan zijn verslag ontlenen wij, dat het aantal leden 488 bedroeg. De inkomsten bedroegen f 718,96, de uitgaven f 719,14, zodat er een nadelig saldo was van f 0,18. De kascommissie, bestaande uit de he ren G. H. Oplaat en J. H. Janssen, had de boeken in orde bevonden, zodat de penningmeester onder dankzegging de charge werd verleend. Voor de nieuwe kascommissie werden aangewezen de heren J. Oplaat en G. J. Kromdijk. De aftredende, bestuursleden, de heren H. Meerman en G. J. Lanting, werden met algemene stemmen herkozen. Na een korte rondvraag volgde sluiting. BAZAR KLEUTERSCHOOL. Op de hoek van de Larenseweg, voor het meesterhuis, prijkt een groot bord dat de voorbijgangers herinnert aan de bazar van de Prot. Kleuterschool, welke op 2, 3 en 4 Mei in Amicitia wordt ge houden. Als dit nummer onder de ogen der le zers komt, is een belangrijk stuk werk van de bazar-commissie achter de. rug. Reeds nu kan gezegd worden, dat men met vertrouwen de opbouw van de bazar zelf tegemoet ziet, want er is een keur van goederen en artikelen binnengeko men en er komt nog steeds meer binnen. De commissie herinnert er aan, dat men zich voor het schenken van goederen nog in verbinding kan stellen met de commissieleden of deze Dinsdagavond kan afgeven aan de zaal Amicitia. Voor de verloting, waarvoor B. en W. toestemming hebben verleend zijn prach tige prijzen beschikbaar o.a. een bank stel, autoped met luchtbanden, motor accu, schemerlamp en andere fraaie prij zen. De loten kosten 25 ct. per stuk. Voor verdere bijzonderheden wordt I verwezen naar de advertentie in dit num mer. Ned. Herv. Kerk: 9 en 10.30 uur Ds Knip- scheer (Bed. H. Doop). Bethanië: 10 uur Ds de Vries. Collecte Gencleringen in alle diensten. Hemelvaartsdag 10 uur Ds de Vries. Geref. Kerk: 9.30 uur (Bed. H. Av.) en 3 uur (Bed. H. Av. en Dankz.) Ds Hoog kamp. Hemelvaartsdag 10 uur Ds Hoogkamp. OPENBARE GELOOFSBELIJDENIS. In de Geref. Kerk hebben Zondagna middag j.l. 27 jongemensen openbare Geloofsbelijdenis afgelegd. AFSCHEID VAN HET GEZIN B. H. VELDHUIS. Zoals bekend is deze week het gezin B. H. Veldhuis scheep gegaan naar Canada. In verband hiermede heeft IDs. R. A. Hoogkamp op Zondag 22 April j.l., aan het einde van de morgengoids- dienstoefening in de Geref. Kerk, na mens kerkeraad en gemeente van dit gezin afscheid genomen. De pastor-loei begon met de heer Veldhuis hartelijk dank te zeggen voor al de arbeid, welke hij als ambtsdra ger der gemeente in dienst van het koninkrijk Gods zo blijmoedig ver richt heeft. Sedert 1935. met enkele on derbrekingen van korte duur, wegens verplichte aftreding, aldus spreker, hebt U de taak, welke op Uw schou ders gelegd was, op voorbeeldige wij ze ten uitvoer gebracht. IDs. Hoogkamp memoreerde nog, dat de heer Veldhuis zich tijdens de Duitse bezetting, wegens zijn ilegale arbeid, genoodzaakt zag onder te duiken, ten gevolge waarvan hij lange tijd ge scheiden was van zijn vrouw en kin deren, die evenals hun man en vader zich in die dagen zeer moedig gedra gen hebben. Spreker sprak de hoop uit, dat God hen veilig zou geleiden op hun reis naar Canada en hen aldaar tot rijke zegen wilde doen zijn. IDe gemeente zong de scheidende fa milie daarop toe Psalm 121 vers 4: „De Heer' zal U steeds gadeslaan'". ETALAGEWEDSTRIJD IN DE SPOORWEGWEEK. Bij gelegenheid van de opening van het geëlectrificeerde baanvak Amers- foort-Oldenzaal zal door de handel drijvende middenstand in onze plaats een etalagewedstrijd worden georga niseerd, waarvoor door de Ned. Spoor wegen mooie prijzen worden beschik baar gesteld. De opzet geschiedt in samenwerking met de Holtense Winkeliersvereniging en de V.V.V. De besturen dezer ver enigingen hebben althans Dinsdagmor gen j.l. een onderhoud gehad met de vertegenwoordiger van de N.S., de heer A. A. Antheunisse, waarbij deze plannen zijn besproken. De wedstrijd wordt gehouden in de week van 16 tot en mét 26 Mei a.s. en het is daarbij de bedoeling, dat de etalages zullen staan in het teken van de N.S. Hiervoor worden door de Di rectie kosteloos attributen beschikbaar gesteld. Tijdens deze week, die van de zijde van de inwoners zeer zeker grote be langstelling zal ondervinden, zullen de Ned. Spoorwegen in de openlucht films vertonen. De prijzen, welke voor de beste etalages beschikbaar worden gesteld, bestaan o.a. uit herinneringsbekers en medailles en daarnevens vier of twee retours 2e klasse met bestemming naar keuze in het binnenland. Dinsdagavond a.s. vergadert de Winkeliersvereniging om 8 uur in ho tel Holterman over deze aangelegen heid. HET CONCOURS-HIPPIQUE OP HEMELVAARTSDAG. Aan het concours, dat door „De Bergruiters" wordt georganiseerd op het Erve Twenhaar op Hemelvaarts dag a.s., wordt deelgenomen door de landelijke rijverenigingen uit Markelo, Diepenheim, Almelo, Wierden, Hellen- doorn, Holten en Goor. Het beLopift iets moois te worden. Er zijn o.a. 6 achttallen ingeschre ven. De wisselbeker is in 1950 door Holten gewonnen, maar thans zullen zeer zeker behalve Almelo, dat de beker in 1949 veroverde, ook Diepen heim: en Hellendoorn een woordje meespreken. Bij de viertallen, waar van er vier zijn ingeschreven, heeft Almelo de beste kansen. De individuele dressuur, waarvoor ruim 40 deelnemers zijn, is een voer- beoordeling van de provinciale kam pioenschappen. De beste ruiters van deze dag mogen aan deze kampioen schappen 'deelnemen. Een soort com petitie. Voor de eenspan-tuigp aarden, warmbloed, voor ingezetenen, hebben zich 11 deelnemers aangemeld. Het wordt een zeer open strijd, waarbij wij de winnaars van het vorige jaar voorshands de beste kansen geven. In de afdeling koudbloed komen 4 stuks uit. De winnaar van het vorige jaar heeft ook hier de beste kans, maar van de Öe en 3e prijs valt nog niets te zeggen. De tuigpaardenklasse is uitsluitend open voor landelijke ruiters. Er heb ben zich 12 deelnemers laten inschrij ven. Zij moeten 's morgens aan de dressuur hebben deelgenomen. Bij do beoordeling wordt hier ook gelet op het type rijpaard. In de plaats van het nummer twee- span-tuigpaarden komt een attractief nummer, de z.g. vrijheidsdressuur, Hierbij zullen mooie staaltjes dressuur te ?ien zijn. Wij zullen hiervan niets verklappen, doch men kome zelf een kijkje nemen om van dit ruitersport- evenement te genieten. ONTEIGENING GRONDEN H. J. WANSINKSTRAAT. In hun voorstel aan de Raad tot aangaan van procedures voor de ont-, eigening van gronden ter oostzijde van de aan te leggen H. J. Wansinkstraat, zeggen B. en W.: Enige weken geleden is de goed keuring van de Minister van Weder opbouw en Volkshuisvesting verkre gen op het raadsbesluit van 8 Augus tus 1950 tot onteigening van gronden aan de oostzijde van de aan te H. J. Wansinkstraat. Indien met de eigenaren van gronden, in dat besluit bedoeld, door minnelijk overleg niet tot overeen stemming is te komen, zal de gemeen te verplicht zijn een uitspraak van burgerlijke rechter tot onteigening uit te lokken. Hoewel door tussenkomst van onze juridische adviseur reeds onderhande lingen worden gevoerd, is het te, voorzien, dat het vereiste minnelijke overleg niet in alle gevallen resultaat zal opleveren. Wij stellen U derhalve voor om nodig rechtsgedingen aan te gaan verkrijging van deze gronden in eigen dom. Onze advocaat, Dr. S. J. Ham ming te Rijssen, heeft ons een 'daar toe strekkend advies uitgebracht stuk ligt voor U bij de secretaris ter inzage en wordt bij het besluit, d nog de goedkeuring van Gedeputeen Staten moet verwerven, overgelegd. VERHARDING VAN HELHUIZERWEG EN HELLEWEG. Bij de bewoners van de Heihuizen in de buurtschap Espelo leeft reeds geruime tijd het verlangen naar ver harding van de Helhuizerweg vanaf het voormalige arbeidskamp tot aan Lubbersen en van de Helleweg toi aan de Raalterweg tegenover het erve „De Ulft" van de heer Breukink. In een Donderdagavond der vorige week in het Zondagsschoolgebouwtje gehouden vergadering is deze kwestie van alle kanten bekeken en besproken. De vergadering stond onder leiding van de heer H. Herder, voorzitter van de vereniging „Plaatselijk Belang" te Nieuw-Heeten en het gebouwtje was daarbij geheel gevuld met belangheb benden. Bij de bespreking va-n dit onderwerp kwam naar voren, dat hoewel de weg momenteel goed onderhouden wordt voor het vervoer van de melk en van zware vrachten kunst mest enz. van groot belang zou zijn, dat hij verhard kon worden. Vooral de winter levert het vervoer over ds lange afstand grote moeilijkheden De voorzitter wees er op, dat men, alvorens bij het gemeentebestuur en andere overheidsinstanties te kunnen aankloppen, zelf blijk zal moeten ven een financieel offer voor dit doel over te hebben. Subsidiëring vanwege de cultuur-technische commissie zal misschien in de toekomst weer moge lijk worden. Momenteel is deze - waarschijnlijk met het oog op de min der gunstige positie van 's lands finan ciën stop gezet. Er werd een commissie van 5 le den benoemd, die deze zaak ter hand zal nemen en behalve bij de aange landen aan deze weg ook zal aanklop pen bij het bestuur van de zuivelfa briek „De Vrijheid" en bij hen, die van deze weg een veelvuldig gebruik ma ken. Als dit voor elkaar is zal men het gemeentebestuur verzoeken om tot verharding dezer wegen over te gaan. De commissie bestaat uit de heren: G. J. Blankena, H. W. Meilink (Pun- derman), H. W. Meilink (De Bisschop), Joh. Herder en F. Schippers. In deze vergadering werd, zoals wij in het kort reeds vermeld hebben in ons vorige nummer, eveneens gespro ken over de actie tegen de uitbreiding van het waterschap „Salland". Besloten werd, dat de leden van.de ingestelde commissie ook het bezoe ken van de grondeigenaren voor hét indienen van bezwaarschriften op zich zullen nemen. De voorzitter sloot daarop de bij eenkomst met de hoop uit te spreken, dat het beoogde do-el binnen afzien bare tijd zal worden bereikt. EXCELSIOR 4—O.Z.O.D. 1 0—5. OZOD heeft tegen de verwachtingen in Zaterdagmiddag te Rijssen van Ex celsior 4 met grote cijfers gewonnen. Het liep deze middag allemaal ge smeerd en de voorhoede maakte ge bruik van de kansen, die er geboden werden. Jansen kreeg heel weinig te doen, doordat d^ rood-witte voor hoede de kansen onbenut liet. De Ex celsior-voorhoede was bepaald slecht op dreef en verknoeide deze wedstrijd tal van zeer goede kansen. Pl.m. 20 minuten na het begin kreeg Teun Verveda de bal toegespeeld door Jan Haan. Hij passeerde twee tegen standers en loste toen van pl.m. 15 m. een hard laag schot, wat doel trof. 1—0. Even later gaf Koopman van rechts een mooie voorzet, die door Aanstoot ineens werd ingeschoten en nog voor de thee maakte Koopman er 3- 0 van. Na de rust bleven de oranjeheimden ook meester van het terrein en Koop man en Bulsink scoorden ieder nog een doelpunt. -De voetbalcompetitie begint ten einde te lopen. Voor dit weekeind staan voor onze plaats nog slechts juniorenwedstrij- den op het programma. Zaterdag: Dijkerhoek AD.E,S, A on? 3.30 uur. Omhoog BHolten A om 3.30 k ie

Holtens Nieuwsblad | 1951 | | pagina 2