Voor j aars- Zendingsvergadering VOETBAL. iO. 16. Jaargang 3. ZATERDAG 21 APRIL 1951. Verschijnt elke Zaterdag. HOLTENS NIEUWSBLAD abonnementsprijs van dit blad bedraagt f 1.p. kwartaal Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad" i.o. te Holten. Telef. K 5Jf83 - 23Jf Adv.-prijs115 m.m. a contant)fl.OO. Iedere m.m. meer f 0.06 Woensdag hield de Glassicale Commis- der Classis Deventer van de Ned. ierv. Kerk haar gebruikelijke zendings- ergadering in een der zalen van de ;en. rote kerk te Almelo. De voorzitter, Ds Spreeuwenberg van kkenbroek, heette de talrijke aanwezi- hartelijk welkom en wees er in zijn peningswoord op, dat men voor het aatst in dit verband samen was, daar de lassis Deventer wordt gesplitst en er nu !e classis Hengelo als zelfstandig orgaan ij komt, zodat ook daar een classicale andingscommissie wordt gevormd. Hij prak de wens uit, dat ook deze samen- omst de zendingsliefde zou aanvuren. Vervolgens bracht Ds Jac. de Vries van iolten, secretaris der commissie, het aarverslag uit. Hij begon zijn overzicht iet een terugblik in het grijs verleden, i'ij staan, zo zeide hij, voor een nieuw egin, de classis Deventer en Hengelo aan uiteen, het is goed eens om te zien ii ons te binnen te brengen, hoe het ge- rganiseerde zendingswerk in Twente is egonnen. Dan diep ik uit de boeken op bewijs van renteloos aandeel a f 5, an de „Vereniging tot het organiseren an zendingsfeesten in Twente". Deze ereniging dateerde van Maart 1903 en e programma's van haar zendingsfees- m laten ons zien, dat men in groten ge ile in het Volkspark te Enschedé, te lelden, te Goor, jaarlijks bijeen kwam m te luisteren naar vele sprekers, waar- nder zendelingen, en om gebruik te ma- en van de verversingen die b.v in 1908 erden aangeboden op het terrein, waar broodjes ham voor 15 cent, een kop ekookte koffie voor 10 cent, een tablet iiocolade voor 4 cent en 5 sigaren voor cent verkrijgbaar zijn! Uit deze zendingsfeesten-vereniging is oortgekomen de vereniging „Possozen- ing in de classis Deventer", opgericht 1916 door o.a. Ds Goedhart van Tub- ergen en Ds van Zwet van Almelo. De ada-bode wordt het orgaan waarmede ïen zich tot de gemeenten richt; de amen van zendeling Dijkhuis en zijn 'ouw, deze" middag hier aanwezig, lees reeds in het begin der dertiger jaren haast ieder nummer. Merkwaardig doet ons aan in de op- Ichtingsvergadering der vereniging Posso-zending" de waarschuwing van ;n der oprichters, Ds Goedhart, dat men ooral niet moet menen, dat deze vereni- ing, omdat ze in verband van de classis erkt, werkelijk zou zijn, neen, men wil ch niet stellen naast of tegenover de jenootschappelijke" zending. Daarin, zo meent, Ds de Vries, zijn wij an toch wel een stuk vooruit gegaan, at we nu met nadruk en dankbaarheid list mogen vaststellen, dat de zending iet meer een zaak van zendingsgenoot- :happen, zendingsvrienden is, maar van kerk. Maar, zo betoogt spr., meen niet dat 'e er nu daarmede zijn. Het kanaal ligt n goed gegraven, maar zal er ook water ïorstromen? En dan past het ons een resaluut te brengen aan de zendings- rienden van vroeger, die dan toch maar honderdtallen, bijv. in 1905, in het olkspark te Enschede aanwezig waren! Nieuwe tijden, nieuwe vormen! Als )k wij maar mogen gevoelen, dat de liereerste en heerlijkste taak der kerk haar apostolische roeping te vervullen genover die volkeren, waarmee ons olk en onze kerk historische banden ibben. Spr. herdacht met enkele gevoelvolle .'oorden de arbeid en trouw van Ds eerdink, die enige jaren als secretaris classicale zending heeft gediend en ie op 12 December van het afgelopen iar ons plotseling ontviel. Als zendeling :eft hij met zijn vrouw gestaan midden moeiten en vreugden van dit schone erk. En als rustend predikant stelde hij rachten en tijd in dienst van het zen- ngswerk op het thuisfront. Met dank- aarheid willen we dit alles gedenken; Meester riep hem tot volmaakte 'eugde. De Pinkstergeest bewege de gemeenten offeren tot bijstand der jonge Indone- sche kerken. de Vries eindigde met de bede uit et gezang, dat op het Twents Zendings- est te Weldam op 2 Sept. 1909 gezongen erd: „Bekroon Uw werk, o grote Koning, Uw zachte schep ter heerse alom! Zo worde eens aller hai-t Uw woning En heel deez' aard Uw heiligdom." Na het verslag van Ds de Vries gaf de jnningmeester, de heer Neppelenbroek an Almelo een keurig overzicht der fi- anciën over het afgelopen jaar. Ds E. Dijkhuis van Loenen (Vel.), die nge tijd onder de bevolking van Bada in het Pose-meer in Midden-Celebes 'beidde, sprak hierna over zijn terug- aer na de bevrijding in deze gebieden, en had hem op moeilijkheden voorbe- id, doch de ontvangst, die de bevol- ng hem bereidde was hartroerend van oprechte blijdschap. Honderden uit alle dorpen kwamen hem begroeten. Toch bemerkte hij spoedig, dat ook daar een revolutionnaire omwenteling gaande was; men wilde vrij en zelfstandig zijn, maar men aanvaardde graag de zendelingen als adviseurs; zelf spraken ze het keer op keer uit, dat ze zelf nog niet wisten hoe het moest. Spr. betreurde het, dat het zelfstandig-worden in zo'n overhaast tempo had plaatsgehad. Nu is er voor Midden-Celebes een synode, waarin In donesiërs zelf de leiding hebben en dat is goed. Er zijn spanningen, vooral ver oorzaakt door de niet-christenen. De In donesische christelijke gemeenten zien in de zendeling niet allereerst de Neder lander maar de mede-christen. God heeft daar op wondere wijze zijn kerk gesticht en tot hiertoe bewaard. Laten de gemeen ten de ruggesteun zijn van hen, die in opdracht van Christus, namens ons allen, dit schone werk met inzet van hun ge hele persoon doen, zo besloot Ds Dijkhuis. Naar aanleiding van dit zeer belang wekkende referaat werden nog enkele vragen gesteld. Hierna was er gelegenheid aan de broodmaaltijd deel te nemen. 's Avonds kwam de Class. Zendings commissie in engere kring nog weer bij een om de actie voor de a.s. Pinkster collecte te bespreken. De adviseurs van het Zendingsbureau Oegstgeest, de heren Van Stralen en Mulder, gaven een over zicht van wat er nodig is en van wat er van Twente verwacht wordt. De voorzitter sloot te 10 uur deze zen dingsdag, die zeker heeft bijgedragen tot stimulering van het zendingswerk der Herv. Kerk in Twente. DEENSE AVOND IN DIJKERHOEK. De afdeling Dijkerhoek van de Bond van Plattelandsvrouwen hield Dinsdag in café „Het Bonte Paard" een z.g. Deense avond onder leiding van Mevr. Wanders. De avond, welke geheel aan Denemar ken was gewijd, werd geopend met de door een aantal leden ingestudeerde na tionale hymne van dit nabuurland, waar na de presidente een korte uiteenzetting gaf van het doel van deze avonden, wel ke er voornamelijk op gericht zijn de vriendschapsbanden met de landen, wel ke afdelingen zijn van de internationale bond, te versterken. Het programma van deze avond werd door de leden van de afdeling verder zelf verzorgd. Mej. Mine Reilink gaf een overzicht van de geschiedenis van Denemarken, terwijl Mevr. R. Wegstapel-Stevens de ontwikkeling van de landbouw in dit bij uitstek agrarisch land de revue liet pas seren. Hierin kwam tot uitdrukking hoe het er vroeger met de landbouw in Dene marken heeft uitgezien en hoe dit land zich op landbouwgebied ontzaglijk ont wikkeld heeft. Mevr. Wanders sprak over de sociale toestanden in dit land, terwijl Mevr. J. StevensPeters een levensbeschrijving gaf van de grote sprookjesdichter An dersen, waarbij zij o.a. het sprookje „Het blad van de Hemel" declameerde. Gedurende deze samenkomst werden de gerechten geproefd, welke van Deense makelij waren en door de dames zelf ver vaardigd. Aan het slot van de vergadering werd een voorlopige bespreking gehouden over de provinciale voorjaarsvergadering, wel ke op een nader te bepalen datum in de N.O. polder zal worden gehouden. Aan het slot bracht de presidente de aanwezigen dank voor hun opkomst en de inleidstërs voor hun voordrachten. CARPION SLOEG OM. Vrijdag van de vorige week had de echtgenote van de heer T. Ebrecht te Dijkerhoek het ongeluk een enkel te breken. Toen zij n.l. uit de carpion wilde stappen is deze voorovergeslagen, waar door zij kwam te vallen met het voor noemde noodlottig gevolg. Zij moest ter stond naar het ziekenhuis te Deventer worden vervoerd, waar bleek, dat de enkel ernstig gekwetst was, waardoor zij geruime tijd rust zal moeten houden. VRIJE MARKT TE RUSSEN. Blijkens een mededeling van de Prov. Gezondheidsdienst voor Dieren in deze provincie en een aankondiging in dit nummer wordt op Maandag, 23 April a.s., de eerste t.b.c.-vrije markt gehouden te Rijssen. Deze markt zal des morgens om 8 uur door de burgemeester, de heer Zeeuw, officieel geopend worden. Het grote voordeel van een dergelijke markt is, aldus de mededeling van de Prov. Gezondheidsdienst, dat besmettin gen door vervoer in vuile wagens en ge zamenlijk met reactiedieren (open lij ders) worden voorkomen en dat op de markt ook alleen contact is met runde ren, voorzien van geldige A- of B-ver klaringen. Bij niet verkoop kan een nieuw certificaat van dezelfde rang worden ver kregen voor eventuele latere verkoop, indien het voor deze markt, gehaalde cer tificaat binnen 1 dag, dus in dit geval vóór 25 April, weer wordt ingeleverd bij de fabriek. Voor deze eerste markt heeft zelfs gratis afhaling plaats, mits men zich tij dig by zijn zuivelfabriek heeft opge geven. Confasit betalen houdt de beurs niet dicht, Maar de huishouding beter In evenwicht. (Adv.) DRUKKE MEIMARKT. De Meimarkt was Donderdag druk be zocht. Op het marktterrein, dat bijna geheel bezet was met kermisvermakelijk heden en tal van kramen, bewoog zich in de morgenuren een talrijke menigte. Van de verschillende attracties, als de auto-scooter, golfbaan, zweefmolen enz. werd een druk gebruik gemaakt. Ook des avonds was er flinke belangstelling voor de kermis, in Amicitia werd druk gedanst. De aanvoer op de markt bedroeg 156 biggen van 2535, 8 neur. koeien van 700900 en 5 guste koeien van 550700. Handel kalm. VRIJWILLIGE BIJDRAGEN IN PLAATS VAN EEN AANSLAG. Naar wij vernemen is de Kerkvoogdij der Ned. Herv. Kerk tevreden over het tot nu toe bereikte resultaat met de vrij willige bijdragen. Zoals men weet is de hoofdelijke omslag afgeschaft en zullen de gemeenteleden behalve met de betaling van het z.g. hoofdgeld kunnen volstaan met het geven van een vrijwillige bij- Er zijn rond 1100 biljetten uitgezon den en daarvan zijn er ruim 600 terug ontvangen met een gemiddelde bijdrage van ruim ƒ20. De nog ontbrekende 500 biljetten zul len dezer dagen door leden van Kerke- raad en Kerkvoogdij worden opgehaald. Wij willen gaarne deze sympathieke actie steunen door onze hervormde le zers, welke hun biljet nog niet invulden, te adviseren, dit zo spoedig mogelijk te doen en het gereed te leggen voor het lid van de kerkeraad of kerkvoogdij, die het zal komen ophalen. Doe het terstond, gedane zaken nemen geen keer. COLLEGE VAN KERKVOOGDEN UITGEBREID. In verband met de inwerkingtreding van de nieuwe kerkorde in de Ned. Herv. Kerk op 1 Mei a.s. zal op de leden van de kerkvoogdij, welke nu deel uitmaken van de kerkeraad, een veel zwaardere taak op de schouders gelegd worden. In verband hiermede hebben de zeven tig-jarigen in het college besloten, hun ambt neer te leggen, om dit door jonge ren te doen vervullen. Tevens werd in de jongeste vergade ring van kerkeraad en kerkvoogdij het besluit genomen het college met twee leden aan te vullen. Aangezien de heren J. G. P. Muller, B. W. Stevens en J. W. Rietberg hun func tie neerlegden en twee nieuwe leden moesten worden gekozen, werden in deze vergadering de volgende heren benoemd, t.w.H. J. Beldman, J. H. Bosschers, G. J. Elbersen, W. Landuwer en S. Sikkes. In het college hebben voorts nog zitting de heren E. Dikkers en H. J. Westerik. O.A.D.-SLEUTEL. De O.A.D. heeft een nieuwe sleutel uitgegeven om het natuurschoon in bin nen- en buitenland voor de toeristen, ge bruikers van haar touringcars, te ont sluiten. Het is een typografisch keurig verzorgde gids, waarin een keur van tochten is opgenomen, welke men met de comfortabele autobussen van onze plaat selijke autobusonderneming kan maken. Het begint heel bescheiden met mid- dagtochten over de Holter-, Haarler- en Lemelerberg naar Ommen, met een Twente-tocht, Twente en Gelderse Ach terhoek en de gids eindigt met een 10- daagse tocht naar de Rivièra, tocht num mer 47. Tussen no. 1 en no. 47 ligt heel veel verleidelijks, dat ieder, die het leven niet moe is gaarne zou willen zien en mee maken. Wij noemen o.m. een tweedaagse tocht naar Valkenburg en Zuid-Limburg, dagtochten naar Ibbenbüren en Tecklen- burg en naar Sauerland in Duitsland, Zeeland-België, 3-daagse tochten naar Zuid-Limburg en de Ardennen, vijf da gen naar Parijs inclusief de verzorging en acht dagen naar Denemarken of naar Zwitserland. Het programma-boekje bevat tenslotte nog de voorwaarden voor een foto-wed strijd, waaraan men kan deelnemen ge durende deze reizen. De directie zegt, dat haar niets teveel is geweest de reizen zo goed mogelijk te perfectionneren en dat aan de uitvoering de grootst mogelijke zorg zal worden be steed. Aan de ernst van haar woorden valt niet te twijfelen, zodat wij de toe komstige toeristen gerust durven te ad viseren zich aan haar zorgen toe *te ver trouwen. BIJZONDERE SPELING IN HET RIJK DER FLORA. Bij de fam. J. Maats, caféhouder, za gen we een clivia, die in korte tyd voor de 2e maal in volle bloei staat. VERGADERING VAN DE MOTORCLUB. De Motor- en Automobielclub „De Hol- terberg" hield op Woensdag 18 April in Hotel Vosman haar jaarlijkse ledenver gadering onder voorzitterschap van de heer H. J. Bouwhuis. Na afhandeling van de ingekomen stukken, werd door de secretaris, de heer G. J. Bouwhuis een uitvoerig jaarverslag over het afgelopen verenigingsjaar 1 April 195031 Maart 1951 uitgebracht, waaraan wij ontlenen, dat de vereniging thans 67 leden telt. Vervolgens bracht de penningmeester, de heer G. M. L. Rouwenhorst, verslag uit. De ontvangsten bedroegen 594.83 en de uitgaven 560.09. Batig saldo van ƒ34.74. Dit seizoen zullen weder 3 Puzzle-rit- ten worden verreden en wel op 24 Mei, 21 Juni en 19 Juli a.s. De grote z.g. Kastelenrit zal worden gehouden op Zondag 12 Augustus. Tot leden der kascommissie voor het boekjaar 1951-52 werden benoemd de heren H. B. Vosman en J. Derksen. Na de gebruikelijke rondvraag sloot de voorzitter onder dankzegging voor het prettige en vlugge verloop, deze verga dering. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Week van 11—17 April 1951. Gevonden: vulpen, lederen riem, cein tuur, grolse want, lederen handschoen, wieldop auto, passerdoos, reservewiel met band. Verloren: postduif, koedek. Inlichtingen: Groepsbureau der Rijks politie, Oranjestraat A 217, Tel. 352. ACTIE TEGEN UITBREIDING WATERSCHAP. Zoals wij in ons vorig nummer reeds voorspelden, nemen de grondeigenaren, wier gronden, blijkens de voorstellen, in het nieuwe gebied van het waterschap „Salland" zullen vallen, daar voorshands geen genoegen mee. Er heeft zich een actie-comité ge vormd, dat als volgt is samengesteld, t.w. de heren: F. A. van Dongen, Broek land (gem. Raalte), voorzitter; W. Mol- link, H. Luchtenberg, Luttenberg, T. C. Horstman, Heino, D. J. Jansen, Wesepe, en B. J. Niemeijer, voorzitter van de ver eniging „Soestwetering" te Okkenbroek. Dit comité heeft een openbare vergade ring belegd op Zaterdag (heden), des na middags 2 uur in hotel „De Zwaan" te Raalte, voor welke vergadering, behalve de toekomstige ingelanden, zijn uitgeno digd de vertegenwoordigers der ge meentebesturen, landbouworganisaties en verenigingen van plaatselijk belang in de onderscheidene gemeenten, welke in het waterschap zullen komen te liggen. Men wil behalve over de inhoud van het ontwerp-reglement spreken over een te voeren actie. Het comité vestigt in het bijzonder de aandacht op de artikelen 1 t.m. 5, 8, 10, 22, 27, 55, 92 en 111 van het ontwerp- reglement. Voorts bevat dit een drietal bijlagen, waarin de grenzen zijn uitge stippeld en o.a. van de gebieden, welke dijklasten en welke waterlasten zullen moeten betalen. Naar wij vernemen is er Donderdag avond ook reeds een bespreking gehouden in het Zondagsschoolgebouwtje in de Heihuizen van de in die omtrek wonende grondeigenaren. PLECHTIGE HERDENKING. 5 MEI. Door de Canadese Ambassade zijn de invitaties voor de plechtige herdenking op 5 Mei a.s. op de militaire begraaf plaats alhier, dezer dagen verzonden, o.a. ook aan talrijke plaatsgenoten. Voor deelname aan deze plechtigheid, door middel van een kranslegging, be staat nog gelegenheid voor opgave bij de secretaris van het plaatselijk oorlogs- gravencomité, de heer Kroon. COLLECTE VOOR „HET HOOGELAND", Op Woensdag 25 April a.s. zal in deze gemeente een straat- en huis-aan-huis- collecte worden gehouden ten bate van het reclasserings-, opvoedings- en ver- zorgingswerk van de bekende vereniging „Het Hoogeland", christelijke vereniging tot stichting en instandhouding van ar- beidskoloniën, aangesloten bij de „Cen trale Bond voor Inw. Zending en Chr. Maatschapelijk werk". De vereniging „Het Hoogeland" bestaat al meer dan 50 jaar en er zullen niet veel Nederlan ders zijn, die nog nimmer van haar scho ne en zegenrijke arbeid hebben gehoord. Deze vereniging stelt zich ten doel iets te doen voor hen, die op één of andere wijze hun plaats in het maatschappelijk leven niet konden handhaven en vielen of dreigden te vallen. Deze mensen mo gen niet aan zichzelf worden overgela ten. Evenmin mogen wij ons in farizese hoogmoed boven hen verheffen. Wij moeten naast hen gaan staan en onze hand reddend en helpend naar hen uit- j steken. Dat is christenplicht. Een ieder I versta Woensdag 25 April zijn plicht. AGENDA. Zaterdag 21 April: Inenting tegen pokken 1112 üur dorpsschool, 3 uur precies te Dijkerhoek (zie off. publicaties). Maandag 23 April: Bloed-afgifte te Rijs sen. Vertrek per bus (zie advertentie). Dinsdag 24 April: Jaarvergadering Alg. Ziekenfonds (datum gewijzigd) 7.30 u. Hotel Vosman. Woensdag 25 April: Straat- en huis-aan- huis-collecte voor het reclasserings-, opvoedings- en verzorgingswerk van de vereniging „Het Hoogeland". Woensdag 25 April: Vergadering platte landsvrouwen afd. Holten, Hotel Hol- terman, nam. 8 uur. Donderdag 26 April: Vergadering Arjos, lokaal Geref. Kerk, aanvang 7.30 uur. Donderdag 26 April: ledenvergadering afd. Bond van Staatspensioen, nam. v8 uur, café Vruggink (zie annonce). Maandag 30 April: Toneelavond H.K.G. met Oranjebal in Amicitia, 7.30 uur. 2, 3 en 4 Mei: Bazar Prot. Kleuterschool. Donderdag 3 Mei: Concours hippique Bergruiters. Terrein Erve Twenhaar. Zaterdag 5 Mei: Plechtige herdenking op de Canadese begraafplaats, 11.30 uur. Zaterdag 5 Mei: Nat. feestdag. Toneelspel van O.C.H. 's avonds in Amicitia. Zaterdag 12 Mei: Sluiting datum indie ning bezwaarschriften Waterschap „Salland". Vrijdag 18 Mei: Officiële heropening Sta tion N.S. Speciale trein "10.33 uur. 24, 25 en 26 Mei: Tentoonstelling souve nirs oud-Indonesië-strijders, Amicitia. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Kerk. 9 uur en 10.30 uur Ds de Vries. Collecte N.O. Polder. Dijkerhoek. 10 uur Ds Knipscheer. Col lecte N.O. Polder. Geref. Kerk. 10 uur (Voorb. H. Av.) en 3 uur (Openb. Geloofsbelijdenis) Ds Hoogkamp. In beide diensten extra collecte voor de Chr. Kleuterschool. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Hendrik, zoon van J. Stam en J. Snellink. Ingekomen: E. L. Luitsz en gezin van Voorst naar A no. 7b. Vertrokken: P. Veenstra van A no. 258 naar Kuinre; J. L. Neep van A no. 203a naar Coevorden. RUIM 40 DONORS GAVEN ZICH OP. Voor de bloedplasma van het Ned. Rode Kruis hebben zich ruim 40 plaats genoten opgegeven. Er is nog gelegen heid zich alsnog op te geven, omdat men gaarne gerekend had op 100 donors. Voor het vervoer der donors loopt een speciale bus, waarvan de dienstregeling voorkomt in een annonce in dit num mer, waarnaar kortheidshalve verwezen wordt. Men wordt verzocht wel precies op tijd te zijn. HET CONCOURS VAN „DE BERGRUITERS". Na besprekingen met de Federatie der Landelijke Rijverenigingen en tal van voorbereidingen is de organisatie van het grote concours-hippique, dat de Berg ruiters op Hemelvaartsdag op het Erve Twenhaar organiseren, zo ver gevorderd, dat men met een gerust hart de ko mende dag kan afwachten. Voor de een- en tweespan tuigpaar- den zijn tal van inschrijvingen binnen gekomen, zodat het publiek ook in dit opzicht iets goeds te zien zal krijgen. In een annonce in dit nummer wor den nog bijzonderheden over dit ruiter sport-evenement bekend gemaakt. DIEFSTAL VAN WASKNIJPERS. Een huismoeder aan de Pastoriestraat miste de laatste tijd herhaaldelijk was knijpers. Toen een dezer dagen de schoorsteen werd gezuiverd van een roekennest, kwa men hieruit ook o.m. een 30-tal 'was knijpers. Programma ZaterdagmiddagD.E.S. bDijker hoek a, 4.15 uur. Zondag: 4e kl. R: Dijkerhoek INij- verdal 4, 2 uur. O.Z.O.D.Excelsior IV. Het lijkt er op, dat eindelijk Zaterdag middag de voetbal weer zal gaan rollen. O.Z.O.D. gaat voor het spelen van de voorlaatste competitie-wedstrijd naar Rijssen, waar de strijd zal worden aan gebonden met Excelsior IV. De oranje-hemden speelden hun laat ste wedstrijd op 17 Maart en deze ge dwongen rustperiode waarin van trai ning ook zo goed als niets terecht kwam zal ongetwijfeld van invloed zijn op het spel. Excelsior IV, dat in het begin van de competitie zwak begon, kwam er nadien beter in en als we ons niet vergissen, wacht O.Z.O.D. Zaterdagmiddag in de Mors een zware strijd. Vertrek vanaf Ab Westerik om half vier.

Holtens Nieuwsblad | 1951 | | pagina 1