Waterschap „Salland" wordt belangrijk uitgebreid. No. 15. Jaargang 3. ZATERDAG 14 APRIL 1951. Verschijnt elke Zaterdag. HOLTENS NIEUWSBLAD De abonnementsprijs van dit blad bedraagt 1.— p. kwartaal Blijkens een aankondiging van het Wa terschap „Salland" ligt vanaf 13 April ten Gemeentehuize alhier gedurende dertig dagen ter inzage een nieuw reglement van het waterschap benevens het be staande reglement en kunnen tegen de vaststelling van dit nieuwe reglement ge durende dertig dagen bezwaren bij het dagelijks bestuur van het waterschap worden ingebracht. Het nieuwe reglement houdt een aan zienlijke uitbreiding in van de grootte van het waterschap en is wat het bestuur en de organisatie daarvan betreft, geheel aan de nieuwe toestand aangepast. De voorgeschiedenis. De thans ter tafel liggende plannen hebben een voorgeschiedenis waarvan wij, voor zover zij ons bekend is, in het kort een en ander willen vertellen. Bij Gedeputeerde Staten en de provin ciale Waterstaat van Overijssel beston den reeds tal van jaren plannen om de gronden in het stroomgebied van cle Sal landse Weteringen, welke niet in het Waterschap „Salland" waren gelegen, onder te brengen in een groot water schap „De Sallandse Weteringen". In de destijds verschenen memorie van toelichting, welke de kaart vergezelde waarop de grenzen van het nieuw te vormen waterschap waren aangegeven, werd omtrent de noodzaak van deze op richting o.m. gezegd: „De afwatering in het stroomgebied van de Sallandse wete ringen laat vrijwel overal veel te wensen over. In het bovenstroomgebied liggen uitgestrekte gronden, die door waterover last onvoldoende geëxploiteerd kunnen worden en in het benedenstroomgebied hebben veel waardevolle bezittingen langdurig en ernstig te lijden van water overlast en zelfs van overstromingen. Het is geen zeldzaamheid dat boomgaarden en wegen overstromen zodat kostbare ondernemingen hun bedrijfszekerheid verliezen en het verkeer voor betrekke lijk lange tijd gestremd wordt". 'Teneinde de mogelijkheid van verbe tering na te gaan heeft de Minister van Economische Zaken in 1938 opdracht ge geven tot het maken van een plan voor de verbetering van de afwatering van het hele stroomgebied. In verband met vele waterstaatkundige en andere belangen heeft de minister toen tevens een com missie benoemd, bestaande uit vertegen woordigers van het Provinciaal Bestuur van het Waterschap „Salland", van de Rijkswaterstaat, van de toenmalige Over. Kanalisatie Mij. en van de Cultuurtech nische dienst van het toenmalige Werk fonds en Werkverschaffing. Het ingenieursbureau, belast met het maken van plannen, hield nauw contact met deze commissie en kwam tot de con clusie, dat volstaan kon worden met ver ruiming van de bestaande watergangen. Bovendien was dit de goedkoopste op lossing. Kapitale kunstwerken en om vangrijke onteigeningen waren niet nodig. De zoëven genoemde commissie ervoer, dat de grootst mogelijke meerderheid van het Verenigd College van het Water schap „Salland" tevreden was met de toenmalige afwatering binnen dat water schap. Met uitzondering van de vertegen woordiger van dat waterschap, was de commissie het er echter over eens, dat de percelen, waar de waterstand veelvul dig te hoog is, overal verspreid voor kwamen en te kust en te keur waren aan te wijzen. Steeds toenemende klachten over onvoldoende afwatering, vooral in, maar ook buiten het waterschap „Sal land" bleken bij onderzoek maar al te gegrond te zijn. Dat jaar (1945) bleek die overlast reeds algemeen en zeer ernstig te zijn op een ogenblik, dat in andere delen van de provincie, waar de afwate ring behoorlijk verzorgd was, helemaal nog geen sprake van overlast was en ook geen overlast gevreest werd. De ziens wijze van het Verenigd College van het Waterschap „Salland" kon dus niet ge deeld worden. Ernstig verzet tegen groot waterschap. Van de zijde van de grondeigenaren, wier gronden in het nieuw te vormen waterschap zouden worden getrokken, voornamelijk gelegen in de gemeenten Raalte, Hellendoorn, Heino, Ommen, Hol ten en Bathmen, is een ernstig verzet gerezen tegen de plannen van Gedepu teerde Staten en er zijn tal van advies- gevende- en protestvergaderingen gehou den om het gevaar, dat men in de ver groting van het waterschap meende te zien, af te wenden. Men vreesde voor hoge waterschaps lasten, welke de toch al met moeilijk heden kampende boerenbedrijven te zwaar zouden belasten, voor dure kunst werken, toeneming van de ambtenarij en voor uitdroging van de hoger gelegen gronden. In een deel van het gebied had men de verzorging van de waterhuishouding zelf reeds ter hand genomen o.a. door de op richting van de Vereniging „De Soest- wetering" en men was van oordeel, dat door verbetering en verbreding van de watergangen in het waterschap „Salland" reeds een zodanige verbetering zou wor den verkregen, dat vergroting van het bestaande waterschap met al de gevolgen van dien, niet noodzakelijk was. In de verweêiêschriften kwam vooral tot uitdrukking, dat men te veel met de abnormale toestanden van 1945 en Mei 1946 rekening had gehouden. Zo werd er o.a. op gewezen, dat in 1940 254 ingelan den van het Waterschap „Salland" zich uitspraken voor uitbreiding en 5837 tegen en kwam het de adressanten, gezien de uitslag van deze stemming, het rapport van het Ingenieursbureau Van Hasselt en De Koning en de zienswijze van het Verenigd College van het Waterschap „Salland", onbegrijpelijk voor dat Ged. St. toch een groot waterschap voorstonden. Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad" i.o. te Holten. Telef. K 5Jf8S - 23Jf Adv.-prijs115 m.m. a contant1.00. Iedere m.m. meer 0.06 De nieuwe plannen. Er is over de vergroting van het wa terschap „Salland" c.q. de oprichting van een waterschap „De Sallandse Weterin gen" geruime tijd niets gehoord totdat thans plotseling plannen ter inzage wor den gelegd, waarin aan het bestaande waterschap een aanzienlijke uitbreiding- wordt gegeven. De oppervlakte van het bestaande wa terschap bedraagt ruim 18.217 hectaren, terwijl het na de uitbreiding ongeveer 42.600 hectaren zal omvatten. Voor de gemeente Holten betekent dit, dat het gebied, begrensd door de gemeen tegrens met Hellendoorn, de Oude Hel- lendoornseweg tot aan de grote Viaduct en de Oude Deventerweg, dat is dus de buurtschap Espelo, het Westelijk deel van de Holterberg, het Noordwestelijk deel ven de buurtschap Neerdorp, de Water hoek en het Noordwestelijk deel van Dij- kerhoek, tot het gebied van het Water schap „Salland" zullen komen te beho ren, zoals dat oorspronkelijk voor het waterschap „De Sallandse Weteringen" was uitgestippeld. Gezien de in het verleden gevoerde acties verwachten wij, dat er tegen deze opname vele bezwaren zullen worden ingebracht, omdat men in Dijkerhoek en Espelo middels de vereniging „De Soest- wetering", welke haar arbeidsterrein tot aan het Overijsselse kanaal uitstrekt, de waterhuishouding in dit gebied vrij be- hoorlijk onder de knie heeft. De eigena ren van de op of tegen de Holterberg gelegen gronden zullen met deze indeling voorzover daaraan de betaling van waterschapslasten verbonden is niet blij zijn, omdat zij nimmer met water overlast te kampen hebben. Zoals reeds gezegd, kunnen bezwaren schriftelijk vanaf 13 April gedurende 30 dagen bij het Waterschap „Salland" te Wij he worden ingebracht. BILJART-WEDSTRIJD. De biljartclub Holterman speelde Dins dag in hotel Holterman een wedstrijd tegen de biljartclub Weitering uit Rijs- sen. De Rijssenaren warén ook deze keer niet opgewassen tegen de Holtense ploeg, welke met 406 tegen 351 punten wist te winnen. De individuele uitslagen waren als volgt: FaberH'. Pijffers 7556 W. MullerH. Pluimers 7525 J. AanstoodH. J. Averesch 5275 P. A. Muller—H. Zandvoort 75— 59 B. BolinkJ. Bargboer 7561 J. MetzgerH. Weiterink 5475 406—351 TENTOONSTELLING SOUVENIRS. De tentoonstelling van souvenirs der oud-Indonesië-militairen, welke gehou den zou worden op 19 t.m. 21 April a.s., zal in verband met het niet beschik baar zijn van Amicitia gehouden wor den op 24, 25 en 26 Mei a.s. NATIONALE HERDENKING OP DE HOLTERBERG. De plechtige herdenking van de over gave der Duitse troepen aan de Cana dese legers zal dit jaar weer geschieden vanwege de Canadese ambassade op de militaire begraafplaats op de Holterberg. Deze om de drie jaar terugkerende plechtige herdenking op onze nationale feestdag zal plaats hebben op 5 Mei om 11.30 uur. Behalve de diplomatieke vertegen woordigers der bevriende mogendheden behoren tot de genodigden H.M. de Ko ningin en Z.K.H. Prins Bernhard, de Ne derlandse regering, tal van Ned. mili taire, politiële en burgerlijke autoritei ten, waaronder de Commissaris der Ko ningin, tal van burgemeesters, de leden van het Oorlogsgraveneomité en tal van plaatselijke genodigden. Er zullen door deze genodigden of hun vertegenwoordi gers kransen worden gelegd aan de voet van het monument. Ook de plaatselijke verenigingen wor den gaarne in de gelegenheid gesteld een krans te leggen, doch men is daarbij van de gedachte uitgegaan, dat in verband met de hoge kosten, verschillende ver enigingen gecombineerd zouden kunnen optreden bij deze kranslegging. Voor de deelname aan deze kranslegging moet opgave worden gedaan aan de secretaris van het plaatselijk oorlogsgraveneomité, de heer J. Kroon, vóór Zaterdag 21 April a.s. Tijdens de plechtigheid, waaraan ook medewerking wordt verleend door de Ko ninklijke Militaire kapel, zullen 1000 Al melose schoolkinderen, welke per extra- trein arriveren, en 382 Holtense leerlin gen der scholen vanaf de 4e klasse bloe men leggen op de graven. De tulpen wor den door de Zuid-Hollandse bollenkwe- kers belangeloos voor dit doel beschik baar gesteld. De kinderen zullen na afloop getrac- teerd worden. Leden van de Almelose en Wierdense E.H.B.O.-afdelingen en padvinders uit eerstgenoemde stad zullen hun medewer king verlenen op deze dag. Na afloop van de officiële plechtig heid op de begraafplaats zal een recep tie plaats vinden in Hotel 't Losse Hoes. Naar wij nog vernemen, zal de Heka- wandelvereniging uit Rijssen 's middags defileren langs de begraafplaats, welk défilé door de Canadese ambassadeur Mr Dupuys zal worden afgenomen en waarvoor door hem een medaille be schikbaar is gesteld. 1 Kopers op crediet, H is tegenwoordig je ware niet. 2 Kopen a contant, howdt de zaken in stand. VERGADERING CHR. PLATTELANDSVROUWEN. Maandagavond kwamen de leden van de afd. Holten van de Chr. Boerinnen Plattelands Bond (OJB.P.B.) in vergade ring bijeen onder presidium van mevr. G. Wegstapelvan Lindenberg. De pre sidente liet bij de aanvang zingen Psalm 42 7, ging hierna voor in gebed en las vervolgens Job 1 122. Na een kort welkomstwoord, waarbij mevr. Wegstapel zich in het bijzonder richtte tot de heer v. d. Berg uit Rijs sen, werd het woord gegeven aan de heer v. d. Berg, die een lezing hield over het onderwerp: „Verzorging van bloe men en planten". Spr. stond stil bij de behandeling van de voornaamste kamer planten, als clivia, primula, azalea, hor tensia, cactussen, e.a. Het is van buiten gewoon groot belang, welke plaats we de planten in de kamer geven, terwijl de bemesting, hetzij natuur- of kunstmest, steeds van juiste samenstelling moet zijn. Het water, dat we de bloemen of planten geven, moet steeds op kamer temperatuur zijn. Dit geldt niet alleen tijdens de koude dagen, doch ook voor de warme periode. In de zomer moet men nog geen koud water verstrekken. Voor al de grote liefde voor planten en bloe men is een voorname factor om veel ge noegen te hebben van de rijke keuze en soorten, die de flora ons biedt, zo be sloot de heer v. d. Berg zijn leerzame causerie. Tal van vragen werden nog door spr. beantwoord. Na de pauze werd bestuursverkiezing gehouden, waarbij als alg. adj. gekozen werd Mej. L. Tromop, terwijl als lid van het bestuur gekozen werd Mej. H. Veld huis Wd. Als leden van het Kringbestuur wer den gekozen Mej. Trui Stam Jd. en Mej. Trui Aanstoot H.Jd. Mevr. Wegstapel sloot hierna deze ge slaagde bijeenkomst met dankgebed. BAKKERSGEZEL. Onze plaatsgenoot G. Megelink, werk zaam bij de fa. Gebr. Dikkers, slaagde dezer dagen voor het diploma bakkers gezel, afgenomen door de Vakgroep bak kersbedrijven. FEESTELIJKE INCOMSTE DER ELECTRISCHE TREIN. De aankomst van de eerste offi ciële electrische trein op het gemo derniseerde en geëlectrificeerde baan vak AmersfoortEnschede zal op 18 Mei a.s. in onze plaats niet zonder enig feestelijk vertoon geschieden. In de Donderdagavond cloor de burge meester bijeengeroepen vergadering van de besturen der V.V.V. en Handelsver eniging en afgevaardigden van de mu ziekvereniging H.M.V. en de Stations straat, alsmede de stationschef van Rijs sen en de heer J. Paalman, bestond daar over volledige overeenstemming. De burgemeester deelde iets mede om trent het bezoek van de heer Aginha, de perschef der Ned. Spoorwegen, en over hetgeen hij reeds besproken had met de voorzitter der beide genoemde vereni gingen. H.M.V. zegde haar medewerking toe om de officiële trein met de Directie en ruim 300 genodigden met een pittige mars te zullen - ontvangen, als deze op 18 Mei om pl.m. 10.33 uur arriveert. Voor de leden, die in loondienst zijn, is het uur wat moeilijk, maar de commis sie doet vanaf deze plaats een vriende lijk beroep op de werkgevers om de muzi kanten van 1012 uur vrijaf te geven voor deze taak, zonder inhouding van loon. Gezien de korte spanne tijds zal enkel het woord worden gevoerd door de bur gemeester, mede namens de genoemde verenigingen. Daarbij zal een aandenken worden aangeboden, door een plaatse lijke kunstenaresse vervaardigd, maar waaromtrent wij nog het stilzwijgen moeten bewaren. Er zullen trouwens meerdere aanbeidingen plaats hebben, die nog niet genoemd kunnen worden. Door middel, van een luidspreker zal het publiek, dat op het perron wordt toe gelaten, deze toespraken kunnen volgen. De afgevaardigden van de Stations straat hebben toegezegd het station een enigszins feestelijk aanzien te zullen ge ven. Er zal op enkele grootvervoerders een beroep worden gedaan om iets aan te bieden. Indien er particulieren of ver enigingen zijn, welke bij deze gelegen heid iets doen willen, dan worden zij ver zocht zich met de burgemeester in ver binding te willen stellen. De trein zal bestaan uit een electrische locomotief met acht rijtuigen. In het derde rijtuig zal zich de directie bevin den. De burgemeester zal de rit mee maken naar Enschedé als gast van de directie. RUILCONCERT. H.M.V. heeft op verzoek van de mu ziekvereniging „Excelsior" te Eibergen besloten, een ruilconcert' te geven te Eibergen. Excelsior komt dan in Holten een concert geven. GESLAAGD. Dezer dagen slaagde te Deventer onze plaatsgenoot A. Schippert voor het exa men hulpmonteur. TEGAHAJA'S. Op verzoek van de directie van de Ernst Sillem-Hoeve (buitenhuis van het C.J.M.V.) zullen de Tegahaja's het pers- week-end op 21 en 22 April met zang en muziek opluisteren. Dit ter gelegen heid van het 25-jarig bestaan van het buitenhuis. OPGAVE GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Inlichtingen op het Groepsbureau der Rijkspolitie, Oranjestr. A 217, Tèl. 352. Gevonden: 1 damesrijwiel; 1 postduif. Verloren: 1 ijzeren schraag geel ge verfd; 1 paar rode wollen wanten; 1 bruine wollen kinderwant; 1 rechter want gekleurde wol. DE LAATSTE OPROEP VOOR DONORS VOOR HET RODE KRUIS. De afgifte van bloed voor het Rode Kruis zal, zoals wij reeds meldden, plaats hebben op Maandag 23 April, om pl.m. 8 uur te Rijssen. Zij, die zich reeds op gaven, ontvangen hierover nader bericht. De afdeling Rijssen zond ons 300 fol ders om nog meer donors te winnen, op dat Holten en Enter een avond kunnen vullen. Er zijn dan pl.m. 250 mensen nodig. Deze folders zijn in het Dorp met eenhuis-aan-huis-bezorging per post verspreid. Wij doen een dringend beroep op alle gezonde mannen en vrouwen van Holten om zich als bloedgever beschik baar te stellen en op 23 April per bus met ons naar Rijssen te gaan. Zij ge lieven dan de antwoordkaart, aan deze folder bevestigd aan het vermelde adres te zenden. Desgewenst door deponering in de brievenbus van het gemeentehuis, hetgeen welwillend werd toegestaan. Dit is geen moeilijke opgave, en niemand be hoeft daarvoor terug te schrikken. In zending der antwoordkaart gaarne vóór Donderdag 19 April, opdat tijdig de no dige bussen kunnen worden besteld. Om de candidaten-bloedgevers enig inzicht te verschaffen omtrent het doel en de wijze van bloedafgifte, volgen hier onder nog enkele bijzonderheden: De Bloedtransfusiedienst is voor ons land door het Nederlandsche Roode Kruis centraal geregeld, beschikt over een eigen centraal laboratorium te Amster dam, waar o.m, het bloedplasma wordt bereid. Vraagt men, hoe dat zit met bloedgroepenbepaling, en of dat bij de thans te volgen werkwijze nu ineens niet nodig is, dan vindt U in het volgende de te geven inlichtingen. Er kunnen zich ziektegevallen of ongevallen voordoen, waarbij inderdaad het volledige bloed nodig is. Dit zal practisch uitsluitend het geval zijn in de ziekenhuizen in de gro tere steden. Bij het toedienen van het volledige bloed is wel het bepalen van de bloedgroep en verder nauwkeurig onderzoek van de bloedgever nodig, om dat de bijzondere eigenschappen, die misschien gevaar opleveren voor de ont vanger, uitsluitend gezeteld zijn in de bloedlichaampjes (bloed bestaat uit bloedvloeistof bloedliehaampjès) vandaar dat in de grotere centra men zich kan aanmelden als bloedgever voor dergelijke (spoed)gevallen: dan is een uitvoerig bloedonderzoek en lichamelijk onderzoek vooraf nodig. Men komt dan op een lijst te staan en kan ten allen tijde worden opgeroepen wanneer bloed nodig is, dat de eigenschappen heeft waarover men beschikt; nooit vaker dan éénmaal per half jaar. Voor Holten, dat geen ziekenhuis etc. heeft, is deze werkwijze natuurlijk uitgesloten. Waar echter in de meeste gevallen alleen met het enkele plasma kan worden volstaan, waarbij al het voorafgaande tijdrovende onderzoek niet nodig is, is men ertoe overgegaan, dit plasma in grotere hoeveelheden te verzamelen en zó te bewerken, dat het jaren lang houdbaar blijft. Dit geschiedt door een bepaalde manier van indrogen (in het centraal laboratorium te Amster dam). Bij het vormen van deze z.g. bloedbank kan ook een plaats als Holten meewerken. In ons land alleen al waren1 in 1948 per maand ruim 1000 porties plasma nodig. De medewerking van ieder goedwillend mens is nodig om in deze behoefte te voorzien. Duizenden porties zijn in de afgelopen jaren ook naar In- denesië verzonden en worden nog steeds verstuurd; heel veel van onze jongens hebben aan dit plasma hun leven te dan ken. Hoeveel bloed heeft een gemiddeld volwassen mens? 5 liter. Hoe geschiedt dat afnemen van het bloed? Door middel van een klein, vrij wel pijnloos prikje in een bloedvat in de plooi van de elleboog, onverschillig links of rechts. Onkosten zijn er voor de bloedgever niet aan verbonden. Een normaal gezond mens kan rustig zijn gewone bezigheden voortzetten zonder enig noemenswaard gevolg voor zijn werkkracht van dit betrekkelijk kleine bloedverlies te ondervinden. AGENDA. Zaterdag 14 AprilLaatste dag aangifte Hondenbelasting Maandag 16 April: Gecomb. vergadering besturen Vara, P.v.d.A. en Bestuur- dersbond over 1 Mei-viering, in café Ter Horst, 8 uur. Dinsdag 17 April. Sluiting inschrijving vraagprogramma Bergruiters (zie an nonce). Donderdag 19 April: Meimarkt. Donderdag 19 April: Gec. Ringvergade- ring in „Irene". Aanvang 7.30 uur. Donderdagavond 19 April, 's avonds 8 uur vergadering Supportersvereniging „H.M.V." in 't café Maats. Dinsdag 24 April: Jaarvergadering Alg. Ziekenfonds (datum gewijzigd) 7.30 u. Hotel Vosman. Woensdag 25 April: Straat- en huis-aan- huis-collecte voor het reclasserings-, opvoedings- en verzorgingswerk van de vereniging „Het Hoogeland". Zie advertentie. Maandag 30 April: Toneelavond H.K.G. met Oranjebal in Amicitia, 7.30 uur. 2, 3 en 4 MeiBazar Prot. Kleuterschool. Donderdag 3 Mei: Concours hippique Bergruiters. Terrein Erve Twenhaar. Zaterdag 5 Mei: Plechtige herdenking op de Canadese begraafplaats, 11.30 u. Zaterdag 12 Mei: Sluiting datum indie ning bezwaarschriften Waterschap „Salland". Vrijdag 18 Mei: Officiële heropening Sta tion N.S. Speciale trein 10.33 uur. 24, 25 en 26 Mei: Tentoonstelling souve nirs oud-Indonesië-strijders in Ami citia. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30 uur Ds Knipscheer. Bethanië. 10 uur Ds Jac. de Vries. Geref. Kerk. 10 en 3 uur Ds Hoogkamp. In beide diensten extra collecte voor de Hulpbehoevende Kerken. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Johanna Gerritdina Truida Maria, dochter van D. J. Muller en G. J. L. Bekkernens. Ondertrouwd: D. J. Bieleman, 30 jaar, Bathmen en H. W. Mark voort, 30 jaar, Holten. Overleden: G. van dc Kieft, 77 jaar, echtgenote van A. Schipper. Ingekomen personen: J. Eshuis en ge zin van Oldenzaal naar A nr. 7b: S. Slim van 's-Gravenhage naar B nr. 105. Vertrokken personen: A. Pieters, gebo ren Tatipukelawan en gezin van A nr. 7b naar Noordwijk. BAZAR PROT. KLEUTERSCHOOL. De bazarcommissie der Prot. Kleuter school is voornemens aan het eind der volgende week per auto rond te gaan om de beschikbare voorwerpen voor de bazar op te halen. Men begint met het Dorp en vervolgens in de buurtschappen. Op de bazar zal men o.a. het Holaspel, het rad van avontuur, de lijntreksport, hengelsport en dergelijke kunnen beoefe nen. Voor de jeugd zijn er de traditionele grabbeltonnen. De bazar heeft plaats in Amicitia op 2, 3 en 4 Mei a.s. MEIMARKT. Wij hebben dit jaar een vroege Mei- markt, n.l. op Donderdag 19 April a.s. Er hebben verschillende attracties en kra men ingeschreven en de Marktcommissie verwacht gaarne een grote aanvoer van biggen en runderen. In verband met het natte en koude weer is het nu nog juist de tijd dat er nog een flinke handel kan zijn op deze markt. Er wordt gaarne in deze op aller medewerking gerekend. Uitgebreid Lager Onderwijs. Dinsdagavond werd te Deventer in het gebouw „Help U zeiven" een ouderavond gehouden van de openbare school voor uitgebreid lager onderwijs, waarvan wij hier een resumé geven, niet alleen voor de ouders uit onze gemeente, wier kin deren deze school bezoeken en niet in de gelegenheid waren deze bijeenkomst te bezoeken, maar ook omdat daarbij dingen ter sprake zijn gekomen die een indruk geven van de waarde van het u.l.o. on derwijs van welke richting ook. In deze bijeenkomst herdacht het hoofd der school, de heer J. Kruisbosc-h, de on langs overleden collega, de heer Van Otten, die niet alleen een geliefd en be kwaam onderwijzer was, maar in zijn contact met de leerlingen iets gaf van zich zelf. Het was een hele slag voor de school en in verband daarmede zijn de u.l.o.-avonden van 4, 5 en 6 April verzet op 19 en 20 April a.s. Door de aanwezigen werd staande een ogenblik stilte in acht genomen ter herdenking van de over ledene. De heer Kruitbosch. deed daarna enkele mededelingen omtrent het herstel van de overdekte rijwielbewaarplaats, het herstel van, en de aanschaffing van werktuigen voor het gymnastieklokaal en zeide, dat de gemeenteraad van Deventer f 3000 heeft gevoteerd voor het maken van een cantine voor de kinderen die overblijven, waarom de ouders van bui ten via de Oudercommissie hadden ge vraagd. Een tweetal vertrekken op de bovenverdieping zal daartoe, tot één lo kaal verenigd, worden ingericht. In de komende herfst hoopt men daarmede ge reed te zijn. Er zal 's middags toezicht worden gehouden d.oor de leraren en de congierge. Verder sprak de heer Kruitbosch over de waarde van het schoolreisje. Men

Holtens Nieuwsblad | 1951 | | pagina 1