Wintersport op de Holterberg Goede vooruitzichten van „De Vrijheid"* Een Nieuwjaarsgroet uit Canada, Melkontvangst weer gestegen. Kaasprijs zeer bevredigend. In de jaarlijkse December-vergadering van de Coöp. Fabriek van Zuivelproducten „De Vrijheid" waren de vooruitzichten blijkens het voorlopig ver slag van de" directeur, de heer P. Dijkstra, gunstig. Grote melkontvangst. De melkontvangst bedroeg tot 4 December j.l. 2y2 millioen kg. meer dan vorig jaar om deze tijd, dat is 28 pet. van de totale ontvangst. Het gemiddelde vetgehalte bleef gelijk aan het vorige jaar. De kaas productie was belangrijk groter dan het vorige jaar, hetgeen zijn oorzaak vond in de meerdere melk en in de belangrijke uitbreiding, die de kaasfabriek heeft ondergaan. De kaasprijs was na Juli zeer bevredigend. De vergadering, waarin de directeur dit verslag uitbracht, werd vorige week Vrijdag gehouden in het Stationskoffiehuis van de heer M. Kalfsterman onder leiding van de voorzitter, de heer J. Wegstapel. Zij was goed bezocht. Het was sedert vele jaren de eerste keer, dat zij 's avonds werd gehouden en de voorzitter sprak er dan ook zijn voldoening over uit, dat velen de gladde wegen en fietspaden hadden ge trotseerd om van hun belangstelling blijk te geven. In zijn openingswoord heette de heer Wegstapel in 't bijzonder welkom de nieuwe leden, die overgekomen zijn van de combinatie. Verkiezingen. Het eerste punt van de agenda na de notulen was de verkiezing van bestuursleden en commissarissen. Voor de heer H. Stam, die wegens zijn vergevorderde leeftijd bedankte, werd gekozen de heer J. W. Riet berg J.A.zn., terwijl de heer G. J. Mèilink met bijna algemene stemmen werd herkozen. De heren H. Meijerman en H. W. Wechstapei waren als commis saris niet herkiesbaar. In hun plaats wees de verga dering aan de heren J. Beldman en J. Lubbersen. De botersituatie. Bij zijn voorlopig overzicht van de bedrijfsresul taten deelde de directeur o.a. mede, dat de boter- prijs tot nu toe gemiddeld 4.17 was tegen 3.95 in het vorige jaar. De botersituatie is de laatste 14 dagen aanmerkelijk verbeterd, niet in 't minst omdat enig schot is gekomen in de ruiming van de regerings- voorraden. De 1600 ton iets afwijkende voor het bin nenland bestemde boter was met 8 dagen meer dan uitverkocht. Er zijn enige perspectieven geopend met de handel op Oost- en West-Duitsland, terwijl de laatste verhoging van de boterprijs ook is veroor zaakt door een betere vraag uit België. De kaasproductie. De landelijke productie van fabriekskaas was iets lager dan in 1949. Plaatselijk werd naar schatting 25 pet. meer gemaakt. Het nieuwe pekellokaal (de vergroting van de kaasfabriek) is van 't zomer ge heel bezet geweest. Aanvankelijk was de prijs aan de lage kant, vanaf Augustus zijn de prijzen best opge lopen. Zelfs zodang, dat de ondermelkprijs boven 9 ct. per liter is geweest. De regering heeft 'n paar weken een heffing van 10 ct. per kg. op de jonge kaas ge legd, toen de prijs tot boven de 2.20 per kg. uit liep, en gewaarschuwd, dat wanneer de prijs hoger dan 2.15 werd, wederom een heffing zou worden opgelegd. De kaasexport naar België nam toe, maar ook Duitsland werd een belangrijke afnemer. Melkpoeder. Er werd in de verslagperiode vrij veel melkpoeder geproduceerd. De hoeveelheid was belangrijk groter dan het vorige jaar. 't Meeste werd ingeleverd bij het In- en Verkoopbureau van de regering. Een vierde gedeelte werd naar Engeland verkocht. Een grote hoeveelheid werd verwerkt in het mengvoeder, ter wijl de rest door het B.Z. ten dele gedenatureerd met grasmeel, beschikbaar werd gesteld ter tegemoet koming in de consumptiemelk-behoefte. Combinatie coöp. fabrieken. Verder deed de directeur enige belangrijke mede delingen over de combinatie van coöp. zuivelfabrieken „Isalacta", die thans haar definitieve vorm heeft ge kregen. De coöoeratieve fabrieken te Den Hulst, 's Heerenbroek, Holten, Nieuwleusen, Wijhe en „Hoop op Zegen" te Zwolle hebben zich in Isalacta-verband verenigd, waardoor een hechtere samenwerking is ontstaan en waardoor die producten kunnen worden bereid, die het beste in de markt liggen. Hierdoor kunnen meer dan 2200 leden eenze^de melkgeld ont vangen voor dezelfde kwaliteit melk. Een belangrijk voordeel van deze samenwerking was de weiverwerking, die anders was weggelopen en nu voor dierlijke consumptie belangrijke voor delen afwerpt. Met de fabricage van magere Hat- maker poeder werd zelfs een voordeel van meer dan 20.000 bereikt. Er worden thans de meest uiteen lopende melkproducten vervaardigd. T.b.c. onderzoek en „k.i." Voorts deed de heer Dijkstra mededeling, dat het t.b.c. onderzoek van de koeien na Kerstmis zal be ginnen. Het blikken is zo goed als afgelopen. De K.I. werkt zeer goed. Volgens de voorlopige uitkomsten is 88 tot 90 pet. der dieren bevrucht. Voor 1951 zijn reeds meer dan 1600 koeien opgegeven, w.o. 400 zwartbonten. Aangande het t.b.c. onderzoek kwam uit de ver gadering enige ontstemming naar voren over de trage gang van dit onderzoek. De vraag werd geopperd of het niet mogelijk is om met een paar andere fabrie ken voor de t.b.c. bestrijding een eigen veearts aan te stellen. Het bestuur zegde toe op bespoediging van het onderzoek te zullen aandringen. SCHAATSENRITDEN OP ONDERGELOPEN WEIDE. De IJsclub ,,De Noordpool" kon met de feest dagen haar banen nog niet openen, omdat het ijs verschillende kleine wakken vertoonde. Jeug dige schaatsenliefhebbers hadden in de Beuse- berg een nieuwe baan ontdekt van eni"e onder gelopen weiden bij Meijerman in de Beuse- berg, waar zij hun hart aan de ijssport konden ophalen. LIEFHEBBERS VOOR. Enige accordeonspelers hebben de hoofden eens bij elkaar gestoken en de mogelijkheid van het oprichten van een accordeonclub onder ogen gezien. Het is hun bekend, dat er verschillende da mes en heren zijn, die zeer veel voelen voor een dergelijke vereniging. Laten zij die lid willen worcen of een nadere bespreking van de plan - en willen bijwonen, zich opgeven bij de fa. Gebr. Wansink, vóór Zondag 7 Janua i a.s. Bezit U geen trekpiaro? Er is nu een mooie gelegenheid om er een te krijgen. Een dirigent is beschikbaar. Dames en heren, meldt U spoedig. Sledewedstrijd op de Motieweg. Snelheden van ruim 49 km. Ondanks het feit dat de baan op „De Noordpool" nog niet kon houden, hebben we Zaterdagnamiddag toch al kunnen genieten van de wintersport toen het bestuur van de ijsclub een bobslee-wedstrijd had uitgeschreven op de Motieweg op de Holterberg. 55 jongelui verschenen aan de start en deden ieder voor zich hun uiterste best om zo snel mogelijk het parcours, dat een lengte had van 325 meter, af te leggen. Het lag oorspronkelijk in de bedoeling om de jongelui twee aan twee te laten starten, doch het bestuur heeft hiervan afgezien om ongelukken te voorkomen. Het spannende element ontbrak hierdoor, doch niettemin is het een zeer geslaagde wedstrijd gewor den waaraan ook het vrij talrijke publiek zeker genoegen zal hebben beleefd. Men moet bewondering hebben voor de jongelui die soms met een snelheid van om en bij de 40 km hun slee de weg afstuurden. Er werd gestart in twee groepen: A tot en met 12 jaar en B boven 12 jaar. De uitslagen luiden als volgt: Groep A: 1. K. ten Velde, 31.4 sec (f 6,—). 2. T. Stokkers, 32 sec. (f 4,50). 3. H. Kappert, 32,3 sec. (f 4, 4. J. Paalman, 32,8 sec. (f 3,50). 5. Joh. Schuppert, 32,9 sec. (f 3,6. G. Jansen, 32,9 sec. (f 2,50). 7. H. Derksen, 33,2 sec. (f 2,—). 8. J. Wansink, 33,4 sec. (f 1,50). 9. E. Maats, 33,5 sec. (f 1,—). 10. G. Dijkstra, 34 sec. (f 1,11. W. Bouwhuis, 34,1 sec. (f 1, 12. J. ten Velde. 34.1 sec. 13. W. Beijers, 34,4 sec. 14. J. Baltus, 34,4 sec. 15. H. Bouwhuis, 34,7 sec. 16. E. Vincent, 35,3 sec. 17. G. Slotman, 35,7 sec. 18. J. Nijendijk, 36 sec. 19. M. Aanstoot, 36,4 sec. 20. G. Dikkers, 36,7 sec. 21. Joh. Wissink, 36,7 sec. 22. J. P. Beekhuis, 36,9 sec. 23. W. de Graaff, 38 sec. 24. H. Paalman, 39 sec. 25. P. Muller, 39,8 sec. 25. H. Maats, 40 sec. 27. J. van Beek, 40,7 sec. 28. E. Pieffers, 41,9 sec. 29. H. Westerik, 44 sec. 30. L. Baas, 44,5 sec. 31. H Veldkamp, 44,9 sec. 32. T. Aanstoot, 45,8 sec. 33. P. v. d. Bovenkamp, 1.10.08. 34. A. v. d. Bovenkamp I.14.06. Groep B: 1. A. Dollekamp, 29,3 sec (f 6,2. G. Gerritsma 30 sec. (f 4,—). 3. K. Scer, 30,7 sec. (f 3,—). 4. W. Beijers, 31 sec. (f 2,5. H. J. ten Velde, 31 sec. (f 1,6. P. Holterman, 31,1 sec. 7. H. Kappert, 31,5 sec. 8. A. Beekhuis, 31,7 sec. 9. H. Soer, 31,8 sec. 10. J. Slotman, 32 sec. 11. F. Lubbersen, 32,6 sec. 12. H. Jansen, 32,8 sec. 13. J. van Geenhuizen, 33 sec. 14. G. Wissink, 33,5 sec. 15. J. Meerman, 33,7 sec. 16. A. Bouwhuis, 34 sec. 17. S. Metzger, 35,5 sec. 18. A. Vincent, 35,6 sec. 19. D. Harting, 36 sec. 20. Joh. Derksen, 1.9.02. 21. E. Kappert (finish niet bereikt). Na afloop van deze interessante wedstrijd werden de prijzen door de heer J. Wiggers met een gepast woord uitgereikt. De deelnemers, die geen prijs had den gewonnen, ontvingen allen een reep chocolade. Kerstwijding BoerendocHiersvereniging. De eetzaal van hotel Holterman was Vrij dagavond in een Kers:sfeer gebracht. De tafels waren smaakvol versierd, terwijl in één van de mooi opgemaakte antieke kisten een brandend kerstboompje prijkte. De fcoerendochtersvereniging, afd. van de B. v. O. L. O., hield haar Kerstwijding en bijna alle leden waren opgekomen om deze samen komst tot een inhoudvolle avond te maken. Het electrisch licht werd gedoofd en bij het licht van de kaarsjes heette de presidente, mej. A. Brinks, de leden welkom en zette met enkele woorden het doel dezer bijeenkomst uit een. De avond werd toen geopend met het zingen van het gezang „Hoe zal ik U ontvangen'\ De secretaresse, mej. D. Bosschers, las nog even de notulen der laatste bijeenkomst, waar na mej. M. Sluiter enkele verzen las 'uit het Kerstevangelie en mej. D. Meilink een korte meditatie voorlas over de geboorte van het Kind in de kribbe. Er werden Kerstliederen gezongen, terwijl mej. Brinks een tweetal kerstverha.en voorlas uit de bundel van Anne de Vries: „De inbreker" en „De aanrijding". In de pauze werd getracteerd op chocolade-^ melk en andere lekkernijen. Aan het slot der bijeenkomst werden nog enkele huishoudelijke zaken behandeld en o.a. opgave voor deelname gevraagd voor de kle-Jing- tentoonstelling, welke de afdeling van de Platte landsvrouwen te Zwolle zal houden van 19-22 Maart 1951. Voorts werden mededelingen gedaan over de O. en O. dag van de B. O. O. te Rijssen op 14 Febr., waarin Dr de Vries Reilingh een spreekbeurt zal vervullen. Onze plaatsgenoot, de heer Donkers, zal daar een filmvoorstelling geven, terwijl de toneelclub van de afdeling van de B. O. O. en B. v. O- L- O. <u t Hellene oorn zullen opvoeren het toneelspel „De Verschoppeling". In Januari hoopt „Jong Holten" nog eeQ filmavond te geven waarover ezhter nog nadere mededelingen zullen worden gedaan. Het was voor de jonge vereniging een ge slaagde avond. BIJENHOUDERS VERGADERDEN. In 't Stationskoffiehuis van de heer M. Kalf sterman werd Donderdagavond de jaarvergade ring gehouden van de afd. Holten van de Ver eniging voor Bijenteelt. Deze vergadering, cis tamelijk goed was bezocht, stond onder leiding van de voorzitter, de heer H. W. Overmeen, die na een kort woord van welkom te hebben gesproken, de secretaris, de heer G. W. Aaltink, de gelegenheid gaf de notulen te lezen, waarna, jaarverslag en financieel verslag werden uitge bracht. Uit dit jaarverslag en financiëel rap port bleek o.m. dat het ledental aanzienlijk was teruggelopen, wat volgens de secretaris zijn oorzaak vindt in slechte honing-oogsten en slechte honingprijzen. De penningmeester maakte melding van een nadelig saldo over het afgelopen boekjaar. De commissie voor kascontrole deelde mede, de bescheiden in orde te hebben bevonden weshalve werd de penningmeester decharge verleend voor zijn gevoerd beheer. Als bestuursleden werden herkozen de heren G. J. Rietberg en G. J. Lelerink. Op de Algemene Vergadering te Utrecht zal de afdeling vertegenwoordigd zijn door de heren G. W. Aaltink en G. H. Meijer. Voor het bestuursvoorstel om voor rekening van de afdeling een honingslinger aan te schaf fen, bestond onvoldoende animo. Nadat de gebruikelijke gratis verloting van imkersartikelen had plaats gehad en door een tiental leden verschillende imkersar:ikelen wa ren besteld, volgde sluiting der vergadering. OPGAVE DONORS. Voor de bloedplasma-actie van het RodeKru:s noteerden wij nog de heer H. Tuller, A 52. Wie volgt? WETENSCHAPPELIJK SPEURDERSWERK. De afdeling Holten van Volksonderwijs ver zorgde vroeger in het winterhalfjaar gewoonlijk een ontwikkelings- en een ontspanningsavond. Voor de laatste avond bestond steeds zeer veel belangstelling, zodat de kosten hieraan ver bonden, door de opbrengst van de toegangs bewijzen en een kleine verloting konden wor den gedekt. Met de ontwikkelingsavond was dit meestal niet het geval, tenminste in de laatste jaren. Wel werden vroeger verschillende lezingen vrij goed bezocht, o.a. die van de Heer Strijbos over zijn reis naar Spitsbergen, van de Heer Bos over de Holterberg, van de Heer Misset over China en van de Heer Lamijn over Indonesië, maar later daalde de belangstelling. Nu heeft de afdeling <2r geen bezwaar tegen, om een klein tekort uit de kas bij te passen, maar te groot mag zo'n bedrag niet worden, daarom durfde de afdeling het vorige jaar geen sprekei van naam, die natuurlijk ook een vrij hoog ho norarium vraagt, te laten optreden. Op de onlangs gehouden ledenvergadering werd er echter zeer op aangedrongen om het nog eens met een lezing te proberen. Er werd o.a. de naam genoemd van de Heer Van Ledden Hulsebosch, chemicus en criminalist. Deze spre ker trekt overal, waar hij optreedt, in dorpen, zowel als in steden, volle zalen en Weet met zijn mededelingen en verhalen betreffende on derzoekingen bij het opspo:en van misdadigers zijn toehoorders te boeien. De vele en in teressante ervaringen, opgedaan gedurende zijn lange loopbaan bij de politie en recherche, weet hij op zulk een wijze weer te geven, dat de aanwezigen gedurende ongeveer drie 'uur in ademloze spanning luisteren. Het bestuur van de afdeling heeft aan de wens van de leden gehoor gegeven. Het heeft overleg gepleegd met de heer Van Ledden Hukehosch. Het resultaat is, dat deze spreker op 25 Januari a.s. zal optreden in „Amici.ia" met het onderwerp: „Wetenschappelijk speur- derswerk". De lezing wordt verduidelijkt met lichtbeelden. Inwoners van Holten, laat de gelegenheid om iets te horen en te zien uit een levens sfeer, die voor de meesten onzer vreemd is, niet voorbij gaan. U krijgt misschien zo'n ge legenheid niet weer. Ook uit Markelo, Rijssen en Bathmen wor den verschillende belangstellenden verwacht. Daarom zal het aanvangsuur zo gesteld worden, dat personen uit die plaatsen met de laatste dienstbus van de O. A. D. terug kunnen. Wij verwachten een uitverkochte zaal. Om teleurstelling te voorkomen raden wij UJ aan tijdig toegangsbewijzen te kopen. Zie voor bijzonderheden de advertentie in een volgend nummer van ons blad. GEREPATRIEERDEN MAAKTEN BUREN. J£J, De gerepatrieerden uit Indonesië, die thans hotel „In den Swarten Ruyter" vertoeven, zulltkj, wel nimmer gedacht hebben, nog eens ooit buren t ïelijk zullen krijgen op de Holterberg. Toch is dat Zonda [eend geschied. Zondagmiddag hebben de bergbewoners met tegenwoordige bewoners van de Zwarte Ruiter ke ghilb nis gemaakt in de versierde zaal, waar een kerstboo: j de was opgericht en een echte kerststemming heerstj staar Behalve een kerstboom schonken zij ook een kroi band tenbrood van 1.40 M. lang, dat tijdens het bezoe jts- door alle aanwezigen werd aangesproken. er Er werden kerstliederen gezongen en getracteei flaar op chocolade, terwijl de heer Kroon een kerstverkai broke vertelde. s Mr G. Vixseboxse hield eerst een korte toespraa) e waarin hij woorden van welkom richtte tot hen, d h door de nooddruft der tijden zo ver van huis e vullir haard verdreven zijn en de hoop uitsprak, datz^vo allen binnen afzienbare tijd weer naar Indones| terug zouden kunnen keren. De heer Klaasse beantwoordde deze toespraak na je mens de gerepatrieerden en dankte allen voor o prettige kennismaking en het kerstfeest, dat t* :erkt hunner ere werd aangericht. j Aan het slot van de middag sprak de hg Vixseboxse nog een woord van afscheid. Op de 2e Kerstdag heeft de heer Donker nog aantal films gedraaid voor de nieuwe inwoners. gem aan 1 haf he itige to Mej. VERKIEZING DIAKEN GEREF. KERK. her Uit het dubbeltal G. Reterink, Loo, Bathmen, D. J. Schuppert Hzn. werd als diaken gekozen heer Schuppert. Onze oud-plaatsgenoot, de heer G. Landeween velen bekend door zijn zangerstalent, schreef ot jstrij uit Canada een aardige brief, die wij hieronder z'n geheel laten volgen: Het „Mooi Holten ie ligt mie zo innig an 't hat, Woer ik wied in de wereld ook kieke" ben ik nog lang niet vergeten. En dat is ook wonder, want om zo af en toe in de Canadianblade The Hague, Neth." te zien staan, och, dat is niet zoveel nieuws. Maar toen ik bij het lezen vsjüeslo een groot dagblad „The Lethbridge Herald" zo m „HoltenOverijssel" zag staan, toen moest ik toch de ogen wel even uitwrijven. GO Zij uitsl Kam richt JA (Het stukje uit de Canadese krant laten wij hiaOnde: onder vo.gen. Red. H. N.). We kunnen hier zien hoe populair een kleijDe plaatsje kan worden in een grote wereld. Een dorpj er waaraan voorkeur is geschonken boven honderd* (Jit 1: andere plaatsen en dorpen, aan wier schoonhei dijk toch ook niet valt te tornen. Het was dan ook nie de o zonder enige trots, toen ik het m'n neef Georggaha Postman het zien, wien het de uitroep ontlokte gene „How in de wereld is 't moogelijk"Ja, hij spreel De nog bijna onberispelijk de „Holtense sproak" en doende heb ik nog eens weer heel wat oude koeiejj978. uit Holten opgegraven, Geen wonder, dat ik midden op de oceaan „Mm Holten" gezongen heb voor ruim 700 opvarende: t Alleen „O, nargens is het uutzicht zo wied., geloof ik nu niet meer, want je zou haast je kan op sommige plekken in Alberta het einde verste de wereld zien. 100 mijl is niets. Intussen zal er in ruim 2i/2 jaar, dat ik Holten uit ben gegaan, heel wat zijn veranderd. Maar niet veel, dat ik weet, voorzover, het in het „Holtens Nieuwsblad gestaan heeft, wat we hier geregeld toegezonds j"a"an krijgen. En ik kan U meteen feliciteren een eigs plaatselijke courant te bezitten (wat ik mezelf lang gedaan heb) Ik heb hier verscheiden oud-militairen gesproks Qp 2 die in Holland geweest zijn. Sommige, die zich Hd b0U(j ten konden herinneren. Eén van hen is onze buu 2e j man. Als je hun vraagt of ze nog wat Hollands kui nen zeggen, dan is het meestal: „Yes, een klei beetje". Niet lang geleden stond ik met enige Hi landers te praten in de drukke straten van Lett bridge. Toen ik weg wilde gaan hield een politiema e me aan en vroeg me of ik een „Dutchman" was. zei „Yes". „Wel", zei hij, „ik ben ook in Hollai geweest in de oorlog en ik denk er nog héél, héél vs aan terug". Toen ik hem vroeg waar hij dan zov« aan terugdacht, zei hij „The lovely girls" (Aan lieve meisjes) en het mooie, schone land". Ik dacht dat heb je heel goed bekeken. Ja, er is veel moois te zien, ook hier in Canada We zijn nu al vier maal dwars door de Rockey Mom tains gekomen en het is steeds weer iets nieuws. Da is van Alberta het Westen in naar Vancouver. Hog spitse oplopende bergen met de in JuliAugust: met sneeuw bedekte toppen, waar de railway (spoo! weg) zich soms dwars door een berg een weg ma ,ero banen. En men moet er maar niet aan denken, dat ding eens van de rails afglijdt als je vlak bi duizend voet naar beneden kijkt. Intussen is het haast een „mode" geworden, me onlangs iemand schreef, om te gaan immigrerei ,eiu Maar om in de mode te blijven als men immigreei - is niet zo eenvoudig. Het is misschien wel een „nx derne" stap, maar om het modern te houden, zond* !e(j( „monnie" is o zo moeilijk, wanneer men tenmii beoogt om straks zelfstandig een eigen bedrijf te ginnen. Want daar komen dan wel „moderne" 1 chines bij te pas, maar geen „Parijse Mode" maa jra] hele, hele „Deftige dollars". Alhoewel, immigreren is niet meer zoals ze in Holten zongen: „Hela, hola, hoe-la-la, Postja geet noar Amerika". Wat de pioniers beleefd hebbea eilj daar is wel een boek over te schrijven. Intussen is de brief vol en wens ik U allen God zegen in 1951 en heel veel groeten van G. LANDEWEERD, La Glace, Alberta, Canad8 Wij zijn de heer Landeweerd zeer dankbaar voo u zijn brief, die we gaarne in ons blad afdrukken e we wensen hem en zijn familie en al de oud-lanq genoten, die hij mocht ontmoeten, een gezegend voorspoedig 1951. Hieronder laten wij de inhoud volgen van krantenknipsel „Plaatsing krans op Oorlogskerkhof, Holten, Ovei ijssel, Nederland, 6 Dec. (Reuter). - Mevr. Jobf" Beasley uit Ottowa legde Woensdag een roodgelint krans van Chrysanten van de „Silver Cross" moe ders van Canada op het Canadese oorlogskerkhoi alhier. Zij en haar man brengen een bezoek van 10 aan Europa als gast van het Ned. Oorlogsgraveü comité en de Koninklijke Ned. Luchtvaartmaal schappij, de K.L.M. Zij waren door de Canadese Oud' strijdersorganisatie gekozen om de getroffen Cana dese moeders te vertegenwoordigen. Het paar bezocht Maandag het graf van hun zoo: Luitenant-vlieger Donald Beasley, die bijna 5 ja21 geleden bij Arnhem werd neergeschoten. Zij zulk ook andere Canadese begraafplaatsen in Nederlai bezoeken." Ter Herk ot d ian m e: an v Dcb b: N'adi scl C,H. doe Ook Elk in

Holtens Nieuwsblad | 1950 | | pagina 2