i PLAATSELIJK, L, HOLTEN. De vlaggen uit in DIJKERHOEK. Vo. 3". Jaargang 3. ZATERDAG 1G SEPTEMBER 1930. Verschijnt elke Zaterdag. LTENS NIEUWSBLAD De abonnementsprijs van dit blad bedraagt f 0.75 p. ~kwartaal Uitgave van de Stichting Holtens Nieuwsblad" i.o. te Holten. Telef. K 51,88 - 231, Adv.-prijs1—15 m.m. (d contant1.00. Iedere m.m. meer f 0.06 D{| iepi LIB 55 JAAR DOMINEE. Onze plaatsgenoot, Ds E. G. J. Bal, emeritus predikant, herdacht Vrijdag der vorige week de dag dat hij vóór 55 jaar werd bevestigd als pre dikant der Ned. Herv. Gemeente te Nijeveen. Dit is voor zijn kerkelijke vrienden te Hellendoorn, waar Ds Bal 24 jaar gestaan heeft, en voor onze kerkelijke gemeente aanleiding geweest om deze voor hem bijzondere dag niet onopgemerkt voor bij te laten gaan. Uit Hellendoorn kwam men hem gelukwensen en werd hem een krentenbrood van maar liefst anderhalve meter lengte aangeboden, terwijl onze plaatselijke predikanten en vertegenwoor digers van kerkeraad en kerkvoogdij naast hun gelukwensen bloemen en een taart aanboden. Het gemeentebestuur kwam de jubilaris des anderen daags gelukwensen bij monde van de loco-burgemeester, de heer B. J. Veneklaas Slots en de gemeente-secretaris, de heer S. Sikkes. De jubilaris mocht nog van vele zijden geluk, wensen en bewijzen van medeleven in ontvangst nemen. Ds Bal ging na meer dan 41 jaren het her .derlijk ambt te hebben vervuld op 14 Maart 193Y met emeritaat. Hij stond van 1S95 1398 te Nijeveen, in onze plaats van 18981903, van 19031906 te Meerenburg, van 19061913 te St. Philipsland en te Hellendoorn van 1913 tot de gemelde datum, dat hij na een welbesteed ambtelijk leven met pensioen ging. Wij hopen, dat het Ds Bal gegeven moge zijn nog tal van jaren in goede gezondheid in zijn aardige woning aan de Molenbelterweg te mogen doorbrengen. DE BAND WERKT DOOR. De secr-pennigmeesteresse van de afd. Holten van de Band Nederland—Indonesië gaf dezer dagen weer een overzicht van de financiële toe stand van de afdeling, waaraan wij ontlenen, dat in 't tijdvak van 15 April tot 1 Sept. j.l. 802.22 werd uitgegeven voor het werk onder de jongens in Indonesië. Aan prijzen voor de opgeloste puzzles werd o.a. 186.70 besteed, de verzen ding van lectuur, o.a. van Holtens Nieuwsblad vroeg f255.65, terwijl aan drukwerken, post, advertenties enz. 388.42 werd uitgegeven. De inkomsten lopen geleidelijk wat terug en belie pen over deze periode 273.62, hetgeen met het batig saldo over het vorige tijdvak een bedrag vormt van 924.14. Er is dus nog 103.92 overgebleven, maar m het overzicht werd er op gewezen, dat de Band nog verplichtingen heeft tot een bedrag van pl.m. 125.voor de lijsten van de oorkonde, welke het gemeentebestuur nog zal verstrekken aan de 15 nog te verwachten militairen en andere kleine uitgaven. In het overzicht wordt er op gewezen, dat het jammer zou zijn, wanneer men door geldgebrek de laatste loodjes niet zou kunnen wegen en er wordt dan ook op aangedrongen, dat men op feestjes en dergelijke wat geld bijeen zal bren gen, om het werk, wat nog enkele maanden zal moeten geschieden, finaneiëel mogelijk te maken. VERBETERING RIJKSTRAVERSE. Donderdagmorgen is door de Rijkswaterstaat in samenwerking met de gemeente een aanvang gemaakt met de werkzaamheden voor de ver betering van de Rijkstraverse. Het werk wordt uitgevoerd door de fa. J. Krekel Zn. Zoals men weet zal vanaf het viaduct tot de Stations straat een nieuwe bestrating worden aange bracht en trottoirs gelegd worden, waarbij van verschillende voortuintjes een stuk bij aan de weg zal worden getrokken en bomen moeten verdwijnen. Waar zulks mogelijk is zullen zij echter op aanwijzing van de landschapcommissie van „Het Oversticht" behouden blijven. In ver band met de verbetering van de doorgang onder het viaduct zal de straat, ter plaatse 40 cm. lager worden gelegd. Waar het verkeer doorgang moet vinden zal het werk slechts tot op de helft van het weg dek kunnen worden uitgevoerd. Enige stagnatie in het verkeer zal daarbij niet kunnen uitblijven. DIPLOMA VEEVOEDERS. Ook de fa. Gebr. Wansink ontving van het A.B.C. controlebureau over het afgelopen jaar een ere-diploma voor de door haar vervaardigde veevoeders. Zeer geslaagd school- en volksfeest. Gezellige feestavond niet toneel en muziek. De buurtschap Dijkerhoek heeft Donderdag begunstigd door fraai najaarsweer afgezien dan van een enkel regenbuitje z'n traditionele school- en volksfeest gevierd, hetwelk, zoals ge woonlijk, weer buitengewoon is geslaagd. De feestelijkheden begonnen eigenlijk Woens dagavond al, toen men in het café „Het Bonte Paard" was samengekomen tot het houden van een feestavond, waaraan medewerkten de „Ont spanningsclub Holten" en de „Tegahaja's". Deze feestvond, waarvoor veel belangstelling bestond, werd geopend door de voorzitter van de Volks- feesteommissie, de heer H. Kers, die in zijn ope ningswoord wees op de eendracht, die Dijker- hoek kenmerkt, waarvan deze avond en het feest van morgen het bewijs zijn. Wanneer er geen samenwerking zou zijn, zouden wij in Dijker- hoek niet telkenjare zo'n mooi feest kunnen or ganiseren. Spr. dankte allen, die op de lijsten hadden getekend en die het voorbereidende werk hadden verricht. Na een woord van welkom in het bijzonder tot „O.C.H." en de „Tegahaja's" werd het programma afgewerkt en werd zeer genoten van het blijspel „Welkom binnen en de muziek van de „Tegahaja's". Voor de gebruike lijke verloting ten bate van de kas der volks feestcommissie was veel animo. Aan het einde van de zeer geslaagde avond sprak de heer Kers een kort woord van dank aan allen, die hadden medegewerkt. Donderdagmorgen trok de Dijkerhoekse schooljeugd reeds in de vroegte naar de school om hun gemaakte versiering te laten keuren. De jeugd had van de versiering zeer veel werk gemaakt en de jury, die bestond uit de dames Mevr. Nagelhout, Mevr. Gaakeer en Mevr. Snij ders, had een moeilijke taak. De prijzen werden als volgt toegekend: Versierde fietsen: 1 Derk Jansen Maneschijn, .2 Gerrit Sluiter, 3 Hanneke Veneklaas, 4 Eduard Jansen Maneschijn, 5 Henk Reilink, 6 Wim Bunt. Versierde karretjes: 1 Bertus en Eppie Haver slag en Diederik Podt; 2 kinderen Veneklaas. Kers, Ebrecht, Markvoort en Stevens; 3 Herman Beunk; 4 Wim Wissink en Gerrit Kampen; 5 kinderen Veneklaas, Reilink, Nekkers, Stevens en Kolkman; 6 Eppie Veneklaas en Henk Klem Hegeman; 7 Gert Bannink, A. Wegstapel en A. en J. Scheperman; 8 Janna Brinkman en Gerrie Oonk. Groepen1 Hanneke van Andel2 Diki Sche perman en Aaltje Rietberg; 3 Toosje Wegstapel en Janny Aanstoot; 4 Jantje Tuitert; 5 Dineke Haverslag en Diki Wilmerink; 6 Henk Biele man; 7 Ali Kolkman. Bogen: 1 Mini Denneboom, Mineke Rensen en Dini Bosschers; 2 Wim Stevens; 3 Dini Pin- kert en Janny Reilink; 4 Dini Oonk; 5 Dika Bos man; 6 Hannie Paalman. Na de keuring ging het onder de tonen van ,,H,M,V," in optocht naar het feestterrein bij café Kloosterboer, waar het feest werd voort gezet met de verschillende spelletjes. De jonge lui deden ieder voor zich hun uiterste best om de eerste prijs in de wacht te slepen en hierdoor was er de nodige spanning. Bij de verschillende spelletjes werden de prij zen als volgt gewonnen: Meisjes le klas, vlag in stoof steken: 1 Dini Bosschers, 2 Hannie Paalman, 3 Dineke Haver slag, 4 Dini Rensen. Jongens le klas, aardappels uit zaagsel halen: 1 Diederik Podt, 2 Derk Jansen, 3 Herman Wa genvoort, 4 Appie Wegstapel, 5 Henkie Oonk, 6 Wim Stevens, 7 Henkie Bieleman, 8 Jan Tuitert. Meisjes 2e klas, wedloop met bal op potlepel: 1 Diki Wilmerink, 2 Toosje Wegstapel, 3 Jannie Aanstoot, 4 Dika Bosman, 5 Dini Pinkert, 6 Jen ny Kers, 7 Jannie Reilink. Jongens 2e klas, blokjes rapen: 1 Gerrit Kam pen, 2 Gerrit Paalman, 3 Chris Gerritse. Meisjes 3e klas, wedloop met bal op een bord: 1 Dineke Veneklaas, 2 Hanneke Stevens, 3 Ber tha Markvoort, 4 Hanneke Veneklaas, 5 Dini Oonk. Jongens 3e klas, met blokje op slagplank door banden kruipen: 1 Johan Tuitert, 2 Gerrit Jan Beldman, 3 Henk Klein Hegeman, 4 Anton Sche perman, 5 Wim Wissink, 6 Wim Bunt, 7 Eduard Jansen Maneschijn, 8 Jans Boode, 9 Jantje Sche perman. Meisjes 4e klas, wedloop met flesjes water 1 Mini Denneboom, 2 Gerrie Oonk, 3 Hanneke van Andel, 4 Ali Kolkman. Jongens 4e klas, wedloop op stoven: 1 Gerrit Bannink, 2 Evert Jan Kers, 3 Bertus Rensen, 4 Eppie Veneklaas, 5 Wimpie Bosman, 6 Jan Wegstapel, 7 Gerrit Sluiter. Meisjes 5e klas, was ophangen: 1 Aaltje Riet berg, 2 Marietje Paalman, 3 Janna Brinkman, 4 Dikie Scheperman, 5 Mini Rensen. Jongens 5e klas: Hardlopen met hindernissen: 1 Eppie Haverslag, 2 Herman Beunk, 3 Gerrit Tuitert, 4 Henkie Rensen. Meisjes 6e klas, naald uit doosje en kurk uit water halen: 1 Hendrikje Wegstapel, 2 Marietje Traanman, 3 Marietje Paalman, 4 Jantje Vis- scher. Jongens 6e klas, petten slaan: 1 Bertus Ha verslag, 2 Johan Klein Teeselink, 3 Gerrit Nik- kels, 4 Henk Reilink, 5 Herman Rensen, 6 Jan Sluiter, 7 Appie Nekkers, 8 Henk Bosman, 9 Ger rit van der Berg, 10 Jan Weyers. Meisjes 7e klas, stoelendans: 1 M. Reilink, 2 H. Stevens, 3 B. Nekkers, 4 M. Veneklaas. Jongens 7e klas, zaklopen: 1 Hendrik v. d. Berg, 2 S. Gerritsen. Meisjes 8e klas, stoelendans: 1 M. Bieleman, 2 J. Traanman. Jongens 8e klas, zaklopen: 1 H. J. Bleumink, 2 B. Veneklaas. Niet minder dan bij de schooljeugd was veelal de spanning bij de verschillende volksspelen, die na de middag werden gehouden. Voor de verschillende spelen bestond flinke deelname. De geldprijzen en enkele medailles werden als volgt gewonnen: Schieten (personele baan)1 J. Koopman (plus medaille)2 H. Klein Velderman, 3 F. Wil merink, 4 H. Sluiter, 5 J. H. Klein Teeselink (Beuzeberg), 6 A. Wegstapel, 7 H. Blankena, 8 Js. Sluiter Hzn. Als een bijzonderheid moet worden vermeld, dat de le prijswinnaar de 70 reeds is gepasseerd en dat door hem op alle volksfeesten, die te Dijkerhoek werden gehouden, aan de schietwed strijden werd deelgenomen. Schieten (vrije baan)1. H. Klein Velderman, 2 G. J. Rietberg, 3 J. Stevens, 4 F. J. Sluiter, 5 H. Koopman, 6 E. Wegstapel. Karretje rijden1 J. Beunk, Okkenbroek (plus medaille), 2 A. Tuitert en echtgenote, 3 W. Reilink en echtgenote, 4 J. Meijerman en ver loofde, 5 J. Koopman en zuster, 6 E. Stevens en echtgenote, 7 B. Veltkamp en echtgenote. Stoelendans (te paard)1 H. Beunk (plus me daille) 2 H. W. Markvoort B.Jzn., 3 J. Stevens, 4 H. Rattink. Fietsen voor dames: 1 Jetta Koopman, 2 Dini Nikkels, 3 Reilink-Kers4 Dika Koopman; 5 Jet Veneklaas, 6 Jantje Prins. Stoelendans: 1 Mini Meijerman, 2 Bertha Schutte, 3 Jetta Koopman, 4 Jenneke Klein Tee selink, 5 Jet Blankena, 6 Jantje Prins, 7 mevr. Dika Maneschijn-Oolbekkink. Fietsen voor heren: 1 J. Meijerman, 2 Joh. Nikkels, 3 G. J. Nikkels, 4 G. Reilink, 5 E. J. Broekhuis. Hardlopen heren: 1 Joh. Nikkels Bzn„ 2 J. Jansen Maneschijn. Zaklopen voor dames: 1 Bertha Schutte. 2 Janna Teeselink, 3 Jetta Koopman, 4 Dini Nik kels. In de traditionele ronde van Dijkerhoek werd om de prijzen weer fel gestreden en verschillende deelnemers deden ons denken aan Schulte en Van Vliet. De prijzen werden tenslotte als volgt gewonnen: le prijs (plus medaille)Jan Brink man, 2e pr.: Jan Jansen Maneschijn, 3e pr.: E. Veneklaas, 4e pr.Herman Wissink. Winnaar van de premie in de 2e ronde werd Veneklaas. AGENDA Zaterdag 16 Sept., 11 uur: Gymnastieklokaal Dorpsschool en 3 uur school Dijkerhoek kos teloze inenting tegen pokken (zie off. pu blicatie) Zaterdag 16 Sept.: Vergadering N.V.V. Bestuur- dersbond in Stationskoffiehuis M. Kalfster- man (volgens oproeping). Maandag 18 Sept., 8 uur: Belangrijke Leden vergadering Zaterdagmiddag V.V. O.Z.O.D. in gebouw „Irene". Dinsdag 19 Sept.Raadsvergadering des avonds 7.30 uur (zie agenda) Vrijdag 22 Sept.: Populair Concert van H.M.V. op de muziektent, 7.45 uur. Verloting sprei. Zaterdag 23 Sept.Sluiting termijn opgave deel name kookcursus Stichting huish. voorlich ting ten plattelande (zie annonce). Zaterdag 23 Sept.: Koos Vorrink spreekt te Goor (zie annonce). Zaterdag 23 Sept.: Sluiting termijn aanmelding arbeidersavondschool (zie annonce) Donderdag 5 Oct.: Grote Herfstmarkt. RAADSVERGADERING. De Gemeenteraad komt Dinsdagavond om 7.30 uur bijeen ter behandeling van de volgende De prijzen werden 's avonds door de heer Kers met een gepast woord uitgereikt, waarbij nog maals dank werd gebracht aan allen, die hadden medegewerkt aan het welslagen van het Dijker- hoekse feest, dat besloten werd met een gezel lig bal in de feesttent. AUTO CONTRA MELKWAGEN. Dinsdagmorgen ging pl.m. 1000 liter melk verloren, doordat een personenauto, bestuurd door de heer L. B. uit Amsterdam pardoes achter op de melkwagen van de heer J. W. Har- melink reed, die met een vracht melk op weg was naar de fabriek. Het ongeluk gebeurde op de Bekkenkamp tegenover de oorspronkelijke cementindustrie van de Zandkoning uit Rijssen. De bestuurder, die waarschijnlijk moest stoppen voor een tegenligger, heeft de auto niet kunnen houden, zodat deze op de melkwagen reed, welke behoorlijk vernield werd, en waarbij de bussen op de straat terecht kwamen, die natuurlijk leeg liepen, terwijl de heer H. pijnlijk in de rug ge troffen werd. Het paard had een snijwonde aan een der voorbenen, terwijl de auto van voren enige deuken bekwam en een voorruit brak. De automobilist zal de schade, naar het ons voor komt, moeten vergoeden. De politie heeft proces verbaal opgemaakt. MELKWAGEN TEGEN AUTOBUS. Het ongeluk, dat Zaterdagavond ook op de Deventerweg gebeurde, thans ter hoogte van hotel Muller, was van geheel andere aard. De chauffeur van de dienstbus, die omstreeks 7.30 uur van het O.A.D.-station naar Deventer ver trekt, constateerde dat de melkrijder G. H. Mees- terberends geen rood achterlicht voerde, het geen op dat tijdstip voor de veiligheid van het verkeer reeds noodzakelijk was. Hij wilde de voerman waarschuwen en stopte voor de melk wagen. M„ die van een ander vergezeld was, heeft dit waarschijnlijk niet tijdig in de gaten gehad, met het gevolg, dat zijn paard achter tegen de autobus opreed, waardoor deze door de ijzeren bomen van het inspan beschadigd werd en de beide opzittenden van de melkwagen vie len. De Rijkspolitie zoekt nu uit of de melk wagen inderdaad ten onrechte geen rood achter licht voerde, waarbij het een kwestie van minu ten kan zijn. 1. Beëdiging van het nieuw-benoemde lid van de Raad, de heer J. Derksen. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel tot aankoop van stroken grond langs de Dorpsstraat. 4. Verzoeken om vergoeding in de reiskosten van leerlingen van lagere scholen. 5. Bespreking van het uitbreidingsplan in on derdelen. 6. Voorstel tot subsidiëring van de dienst voor voor- en nazorg voor geesteszieken. 7. Begrotingswijziging 1949 en 1950. 8. Rondvraag. BURGERLIJKE STAND. GeborenHielkje, dochter van B. H. Brouwer en N. Buma. Gerritdina Johanna, dochter van H. W. Kromdijk en L. G. van den Burg (geb. te Deventer) Ondertrouwd: K. Bijma en L. Krekel. Overleden: Gerrit Hendrik Stevens, 85 jaar, wedn. van J. Struik. VERHUIZINGEN. Vertrokken: J. Sligman naar Markelo. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Kerk. 8.30 en 10.30 uur Ds Knip- scheer. Bethanië. 10 uur de heer Braune van Goor. Geref. Kerk. 10 en 3 uur Cand. K. Welbedacht van Ede. In beide diensten extra collecte voor emeritus predikanten, perdikantsweduwen en wezen. VERGADERING C.N.V. Maandag 11 Sept. hield bovengenoemde bond een propaganda-avond met als spreker de heer W. van 't Hof, districtsbestuurder voor Over ijssel. Het onderwerp was: De Publiekrechtelijke Bedrijfsorganisatie. Het was in alle opzichten een leerzame avond, welke door de heer Van 't Hof met gebed werd gesloten. Aanwezig waren ongeveer 40 leden. De collecte voor D.E.L. bracht 5.11 op. DE FAMILIE BOSCH VERTROK NAAR NIEUW-ZEELAND. Ruim een jaar geleden vertrok het eerste Hol- tense gezin naar het verre en grote Canada. Het was de familie Nijkamp op „Pietje", die de stoute schoenen aantrok om te trachten elders een betere toekomst op te bouwen. Na hen volg den meerdere Holtenaren, welke het, naar wij uit de geregeld binnenkomende berichten mogen aannemen, allen goed gaat. Op Donderdag, 7 September j.l., is per vlieg tuig naar Nieuw-Zeeland vertrokken de familie Jules Bosch. Zij willen het proberen aan de andere zijde van de wereld, in het Britse do minion, gelegen ten Zuidwesten van Australië. Nieuw-Zeeland bestaat uit tal van eilanden en telt ongeveer 2 millioen inwoners. Evenals in Australië kan men er emigranten gebruiken, die de handen uit de mouwen weten te steken. Jules en Ali, zoals wij ze hier populair noe men willen, en hun zoon Hans laten een lege plaats in het dorpsleven achter. Hun bloemen winkel, zomer en winter vol met de bloemen van het seizoen, staat nu leeg en als straks de boe renleenbank aan het verbouwen gaat, dan zal er van het gebouw weinig overblijven, dat ons nog aan hen doet herinneren. Maar in veler harten hebben zij een monument opgebouwd, dat niet gesloopt zal worden en dat steeds een waardige plaats zal blijven innemen. Niet alleen voor hetgeen zij voor 't verenigingsleven, toneel, duivensport en andere zijn geweest, maar vooral door hun houding gedurende de bezettingstijd, door hun hulp aan joodse landgenoten, onder duikers, illegale arbeid en dergelijke. Niemand heeft in de bezetting, en ook na die tijd, een vergeefs beroep gedaan op him gastvrijheid. Wij zagen hen node vertrekken en wensen hun een schone toekomst in hun nieuwe vaderland, waarbij wij de hoop uitspreken, dat zij uit dat verre land nog eens iets van zich zullen laten horen.

Holtens Nieuwsblad | 1950 | | pagina 1