Liever met de bus van Hodes, die rijdt niet zo hard Blauw Wit naar Denekanip Kerstconcert Bato I incasseerde derde nederlaag van dit seizoen Bato II-Eversberg I Vesos- Blauw Wit „Spiegel des bedrogs5 WAAR GAAN WE HEEN? De heer Van Schooten Bij afrit Holterberg staat Hockey-nieuws Pupillenvoetbal en de energiecrisis BI. Wit rmpillcn opgelet!! WVV cl-B I. Wit cl 1-3 Uitslagen Bridgeclub „Holten" Uitslagen Schaakbond Obebollencross: 30 december Hogere werkloosheid gevreesd in rayon Deventer Chauffeur Eigen bedrijf Pionier Vakan tietochten Vooruit Dagtochten Hnbbv Markt Rijssen Overijssel INGEZONDEN Toeristen bel ast in g een onjuiste interpretatie Programma SY „Holten" Holten naar Enter Vrijdag 14 december 1973 Zaterdagmiddag moest het eerste da mesteam wederom het onderspit del ven. De sterkere ploeg was ditmaal niet Almelose Tornado I. De Tornado- ploeg haaide echter niet zonder meer de overwinning binnen. Zij moest er hard voor knokken, want er werd door de Holtense ploeg veel tegen stand geboden. BATO werd beslist niet weggespeeld, maar was een ge lijke tegenstander. In de eerste set nam BATO, volgens handen. Er werd van af het begin met volledige inzet gespeeld. De Tor nado ploeg moest eerst wat warm draaien, zo zij moesten toestaan dat het Holtense team een voorsprong op bouwde. Aan het eind van de set werd het spel van Tornado beter en kon-, den ze het verschil wat verkleinen. De set-overwinning was echter voor het BATO-team. In de tweede set waren ds rollen omgekeerd. Door het sterke offensief van de Almelose ploeg gingen de BATO-dames nerveus spelen. Ver schillende smashes werden uitgesla gen of afgeblokt door de tegenstand sters. Het Holtense team wist zich niet te herstellen en moest de over winning aan de Tornado-ploeg laten, De derde set was de mooiste van de wedstrijd. Het was nu duidelijk een gelijkopgaande strijd en voor elk puntje werd tot het laatste gevoch ten. Iedereen zette zich voor de volle honderd procent in. Zowel indivi dueel als in teamverband lieten zo wel BATO als Tornado een mooi stuk je volleybal zien. In de slotfase wist Tornado toch een kleine voorsprong te nemen en de set-overwinning op haar naam te brengen. In de vierde set. was er ook geen klasse verschil. Aan het eind van de set viel het BATO team wat terug. Tornado maak te in een slotoffensief hiervan dank baar gebruik en wist ook deze set te winnen en zodoende de twee wed- strijdpunten mee naar huis te nemen. Setstanden 15-11; 8-15; 11-15; 11-15. A.s. zaterdag wordt in de Nijverdal- se Sporthal de wedstrijd Levo I-Ba- to I gespeeld. 'Dit belooft wederom een spannende strijd te worden. Aan vang 15 uur. Heren 1. Op zaterdag 15 december a.s. zal de wedstrijd Avanti-Holten 1 geen doorgang kunneh vinden, omdat de KNHB deze wedstrijd op een la tere datum heeft vastgesteld. Wel zal om 10 uur getraind en verdere af spraken gemaakt worden. Jongens A. a.s. zaterdag speelt jon gens A uit tegen Kampen om 13.30 uur. Tijdstip van verzamelen wordt bekend gemaakt door aanvoerder. Aspiranten. Alle Sixes worden weer om 9.30 uur op de training verwacht. Om 10.30 uur komt een elftal uit Lo- chem een vriendschappelijke wed strijd tegen de Sixes spelen. Zorg dat je er bent! Spellenmiddag. Zondag 16 december a.s. om 14 u. begint de spellenmid dag o.l.v. T. Kres en P. de Reuver. Alle leden en introducee's zijn uitge nodigd. Het tweede damesteam verliet maan dagavond verslagen het veld. Men had nog nooit zo slecht gespeeld. De nederlaag die men leed was ook helemaal aan het team zelf te •wijten. In de eerste set was er nog niets van een inzinking waar te nemen. Er werd leuk gespeeld en men had een redelij ke kans om de wedstrijd te winnen. De terugslag kwam in de tweede set. Er was geen enkel verband in het spel van de Holtense dames waar te nemen. Geen van de dames toonde nog enige inzet. Eversberg maakte hier gebruik van door het initiatief over te nemen. De Holtense verde- te verwerken waar men vaak geen raad mee wist. Over en weer vielen er verwijten over gemaakte fouten en aan volleyballen werd niet meer ge dacht. Ook de derde set bracht geen verbeteringen. Eindelijk leek het erop dat de Holtense ploeg zich had her steld. In de vierde set wist men een Blauw Wit gaat zaterdagmiddag naar Denekamp waar om half drie scheidsrechter v. d. Graaf het begin- signaal zal geven voor de wedstrijd tegen Sportclub Denekamp. De grensbewoners die in het begin van de competitie goed „meedraai den" (4 wedstrijden: 1 gewonnen, 2 gelijkspel en 1 verloren) vielen later terug al werd veelal met het kleinst mogelijke verschil o.a. van de kop lopers verloren. Voor Blauw Wit is Sportclub altijd een lastige tegenstan der geweest en Cbr Beukenkamp en z'n team zullen er van meetaf voor moeten knokken om de beide puntjes mee naar Holten te brengen. Senioren Blauw Wit 2Vroomshoopse Boys 5: 2.30 uur; Daarlerveen 3Blauw Wit 4 11.00 uur; SVZW 5—Blauw Wit 3: 12.30 uur. Junioren Excelsior A3Blauw Wit Al12.45 u., vertrek 12 uur; RKSV BIBlauw Wit. BI: 2.30 uur. vertrek 1.45 uur; Blauw Wit B2—SDOL BI: 2.30 uur; DES Cl Blauw Wit Cl: 1.15 uur, vertrek 12.30 uur; Blauw Wit C2De Zweef C3: 1.15 uur; Blauw Wit DlOmhoog Dl: 1.15 uur. Pupillen SDOL El—Blauw Wit El: 10 uur, ver trek 9.15 uur; SDOL E2Blauw Wit E2: 10.00 uur, vertrek 9.15 uur; SDOL E3—Blauw Wit E3: 11.00 uur, vertrek 10.15 uur; Blauw Wit E4—RKSV E3: 11.00 uur; SDOL E6Blauw Wit E6: 11.00 uur, vertrek 10.15 uur. Was het aanvankelijk de bedoeling van de competitieleiding om het pu pillenvoetbal van 1 december tot 1 maart (wegens winterstop) te onder- bi-eken, wegens de energiecrisis heeft genoemde leiding zich genoodzaakt gezien de competitie (gedurende de maand december) voort te zetten. Immers, vanaf 7 januarri a.s. gaat de benzine op de bon en wie zal dan nog bereid en instaat 'zijn het ver voer van de elftallen te verzorgen? Daarom werden voor zaterdag 15 en 22 december die wedstrijden ingelast welke de grootste vervoersafstand met zich meebrengen. Alle pupillen dienen ons blad dus goed door te snuffelen om te zien of hun elftal a.s. zaterdag wellicht het strijdperk moet betreden!!! Kijk voor alle zekerheid ook even in de publikatiekastjes bij de firma Beltman!!! En dan maar hopen dat de terrei nen en het weer de sportieve ont moetingen zullen toestaan!!! Maar ja--.- ..Dat zien we morgen dan wel weer". Door de competitieleiding is de laat ste dagen (en weken) enoi-m veel werk verzet om alle pupillen tijdens de Kerstvakantie een paar prettige dagen te bezorgen!! Al dit werk heeft er uiteindelijk toe geleid dat op donderdag en vrijdag (27 en 28 december a.s.) voor alle worden gehouden in de sporthallen pupillen een zaal-voetbaltoernooi zal van Nijverdal en Rijssen. Zowel de S.V. Holten als d. BI. Witters gaan die dagen naar Rijssen. Noteer die data dus al vast! Daar voor het zaalvoetbal volkomen andere spelregels gelden dan voor 't veldspel, worden alle BI Wit pupil len maandagmiddag (17 december a.s.), om 5 uur verwacht in de gym zaal van de scholengemeenschap (Diessenplas). waar de leiding jullie dan alles zal vertellen over de spelre gels van het zaalvoetbal. Denk er om dat je alleen op sokken, blote voeten of op gymschoenen de de gymzaal mag betreden!!!! De opkomst van alle pupillen is dus erg belangrijk! SchictWP.fLt rijfl Bij de in zaal Vosman gehouden wedstrijden om het clubkampioen schap van de schietvereniging ..D( Eendracht" werden de volgende re sulfaten behaald; Groep A: 1 G. A. Haverslag 118 pnt; 2 H. J. Nekkers 116 pnt; 3 G. ,T. Schuppert 115 pnt; 4 G. Koopman 114 pnt; 5 G. H. Paalman 106 pnt; 6 Jan Haan 100 pnt. Groep B: IA. Drerith 115 pnt: 2 A. Paalman 105 pnt; 3 D. .Tansen 101 pnt: 4 G. Jansen 99 pnt; 5 .T. A Aanstoot 90 pnt: 6 A. Schupoert 86 pnt. Groep C: 1 G. Schönners 116 pnt: 2 E. Grootentraast 105 pnt: 3 ,T. A. Bouwhuis 99 pnt: 4 A. J. Bieleman 88 pnt: 5 G .T. Sluiter 85 ont: 6 J. -C. Lamping 84 pnt: 7 A. Pelriroriet 83 pnt; 8 H. J. Bekkernens 668 pnt. Door de slechte weersomstandighe den (windkracht zeven) kon geen sprake zijn van een goede partij voet bal. Vesos dat voor rust de wind in de rug had begon zoals verwacht, met een overrompelende start, waarmee de Blauw Wit defensie soms geen raad wist en paniekerig optrad. Reeds in de 3e minuut opende VE SOS door Wermink de score uit een door de wind van richting verander de bal. Enkele minuten later zorgde v.d. Keulen voor 2-0. Een corner ge nomen in de 20e minuut werd door Wermink benut om tot 3-0 uit te lo pen. Dit werd ook de ruststand. In de laatste minuut voor rust kreeg Blauw Wit enkele werkelijk goede kansen om te scoren maar de voorhoede liet het afweten. 1 Na de thee een volkomen gelijk op gaande strijd met helaas aan beide kanten weinig goed voetbal. Het laatste kwartier was Blauw Wit ster ker. maar de inmiddels versterkte VESOS defensie voorkwam met het. nodige geluk een tegendoelpunt. Bij sneeuw, regen en veel wind be gon Blauw Wit Cl de reis naar Hen gevelde. Dit ondanks dat -het meren deel van de wedstrijd was afgelast. Hel is dan ook een compliment waard voor alle spelers, dat men er een sportieve met goed voetbal door spekte wedstrijd van heeft gemaakt. Het waren de WVV-ers die het eerst scoorden, maar kort voor rust v Blauw Wit gelijk te maken. Rust stand 1-1. Na rust was het Blauw Wit, dat door goed opgebouwde en snelle aanvalen een voorsprong van 1-3 wist te behalen. Het verdiende resultaat van veel inzet en goed r reel van het gehele elftal, met een ex tra compliment voor rechtsbuiten Dirk Jan Schuppert. Hij was het die alle drie de doelpunten voor z'n reke ning nam. Blauw Wit Cl, ga zo door. 1 De heer en mevr. Rustebiel-Ha- verslag; 2 dames Van Witzenburg en Ott; 3 heer en mevr. Geerestein; 4 he ren Hanenburg en Dijkstra; 5 heren Meijer en Dekker; 6 heren Goorman en Groot Obbink; 7 heren Spijker en Van Disbergen; 8 heren Van Witzen burg en Ott. Donderdag 20 december 20.00 uur is er een „Open Drive" in hotel Vosman waaraan alleen door Holtenaren kan worden deelgenomen. Opgave voor deelname voor 15 december bij de heer B, Groot Obbink, Kozakken- straat 2, telefoon 1526. voorsprong op te bouwen van 14-8 Een gelijk spel, zo leek het, kon het B.A.T.O. team niet meer ontgaan. Maar ook in de volleybalwereld kan het heel raar gaan. Met de opslag aan eigen kant en nog een punt van de set-overwinning verwijderd wist de B.A.T.O. ploeg het nog voor elkaar te krijgen om de set te verliezen. Eversberg won de set met 16-14. Het was een wedstrijd om gauw te vergeten. Een black-out" van het Holtense team waarover we verder beter maar kunnen zwijgen. De sv Holten organiseert zondagmor gen 30 december a.s. haar traditione le oliebollencross, dit keer reeds voor de vijfde keer. Alle Holtense Sport verenigingen worden uitgenodigd deel te nemen aan deze „trimaktie". De organisatie is zoals gewoonlijk handen van de Jeugdcommissie en de supporstersvereniging van de „Holten". Beëindig 1973 goed en doe mee aan deze oliebollencross! (Bon nen worden vergoed De geregistreerde arbeidsreser ve van mannen in het rayon Deven ter is in de maand november ten op zichte van oktober met 55 gestegen tot 572 (2.3 pet.) tot 627 (2.5 pet.) De vraag naar arbeidskrachten i de afgelopen maand gedaald 362 tot 355. Verdeeld over de gemeenten in het gewest bedragen de werkloosheidscij fers absoluut en in procent als volgt. Tussen haakjes de cijfers van de vorige maand: Bathmen 16 is 3." pet. (12 is 2.4 pet.), Deventer 448 i 2.7 pet. (433 is 2.6 pet.), Diepenveen 26 is 1.4 pet. (22 is 1.2 pet.), Holten 40 is 4.0 pet. (30 is 3.0 pet.), Olst 32 is 1.7 pet. (22 is 1.2 pet.) en Raalte 65 is 2.2 pet. (53 is 18 pet.). In de provincie Overijssel is de ge- registi-èerde -arbeidsreserve even eens gestegen en wel van 6455 tot 7108. De vraag bleef in de provinci vrijwel gelijk (3154-3155), Zowel het rayon Deventer als in de pro vincie is de stijging van de geregis treerde arbeidsreserve het gevolg van de invloed van de olieschaarste. Er moet rekening mee gehouden worden dat de werkgelegenheidsom standigheid door de oliesituatie or gunstig beïnvloed zullen worden. Met name voor de horeca-, garage- kunstvezelverwerkende en kunststof- verwerkende industrieën en -secto ren moet met een stijging var werkloosheid rekening worden ge houden. De vraag naar vrouwen in het gewest Deventer is met 116 ge daald. De vraag naar vrouwen is ten opzichte van vorig jaar met 20 pet. gedaald. Hij wordt genoemd de pionier van het openbaar vervoer in Twen te. Vitaal ziet hij er nog uit, zijn pretoogjes glinsteren als je hem vraagt of het klopt dat hij op 10 december 1923, een halve eeuw geleden, van start ging met de dagelijkse autobusdienst Rijssen- Wierden - Almelo. En als hij dat bevestigt begrijpt hij dat je er niet langs heen kunt, dat zo'n jubileum gevierd moet worden. Wie kent hem niet in Twente en ver daarbuiten; Arnold Hodes, direc teur van de Overijsselse Autobusdiensten, lid van de afdeling ver keer van de Kamer van Koophandel in Twente, tientallen jaren lid van de gemeenteraad van Rijssen, tal van functies nog meer in het openbare leven, maar vooral de man van de autobussen. In 1959 voor zijn vele maatschappelijke verdiensten onderscheiden: Ridder in de Orde van Oranje Nassau- Een halve eeuw geleden slingerde hij vol energie de eerste bus aan, die de dagelijkse dienst naar Al melo zou rijden- Arnold Hodes, was eigenaar - directeur van de R-A.D. (staande voor de Rijssense Autobusdienst), conducteur, chauffeur en.monteur. Achteraf staat hij er zelf van te kijken. Ja, als de bus kapot was, dan moest hij gemaakt worden he? Wat een energie moet dat vooral de eerste ja ren gekost hebben! Zijn generatie-genoten weten het, dat hij soms in geen nach ten in bed kwam. De organisatie eiste dat hij moest repareren, of organise ren. En een vriend van hem vertelt: als hij dan sliep werd hij van een ka- nongschot nog niet wakker. Hoe kwam hij er toe met een auto busbedrijf te beginnen. Nadat hij (hoe wel intelligent) de school gauw moest verlaten om zijn moeder, (zijn va der was vroeg gestorven) in de krui denierswinkel te helpen werd hij als smidsleerling in de bekende jutefa- briek van Ter Horst en Co. geplaatst. Hij gaf zijn ogen goed de kost maar zijn bruisende energie maakte dat hij in de smederij niet tevreden was. Een van de fabrikanten zocht een chauffeur en selecteerde uit de gega digden Arnold Hodes, die na enkele aanwijzingen met de deftige auto met zijn directeur door heel Neder land crosste. Daar tussen de wielen rijpte bij hem het idee te beginnen met een zelfstan dig bedrijf. Tussen 11 uur 's mor gens en 5 uur 's middags stopte in Rijssen geen enkele trein. Daar zag hij mogelijkheden. En na een gewel dig spannende tijd, zoals hij zich nog goed herinnert, besloot hij een auto bus te laten bouwen. Dat gebeurde in Vriezenveen. Een Ford chassis met een fraaie carosserie. De bus bevatte ongeveer 24 zitplaatsen. De passagiers zaten op 2 houten banken, tegenover elkaar geplaatst. Herinneringen aan die tijd? Arnold Hodes heeft er duizen den. Hij herinnert zich een Rijssense vrouw, die voor de eerste keer in 'n motorvoertuig gezeten, wagenziek werd. En toen een noodkreet slaakte: Hodes, stop ik mut spiejn (overge ven). Hij herinnert zich de winterdag. Onder andere om nooit te vergeten de tijd van 1929. Toen de autobussen (hij had er toen al meer dan 1) van tijd tot tijd 's nachts draaiende ge houden moesten worden. Ja, inder daad, anti-vries bestond toen nog niet. Hij herinnert zich het plezier, maar ook de ellende van de pioniersperio de. Van de concurrentie die hij, na goed en wel op gang te zijn, kreeg van de zogenaamde Overijsselse Au tobusmaatschappij. Welke maatschap pij ook van Rijssen op Almelo reed. Maar van die maatschappij heb ik gewonnen, zegt de heer Hodes la chend. Weet u waarom? Omdat de bus van die maatschappij te hard reed. Ze gingen liever met. mij mee. Ik reed niet harder dan 60. De jubilaris kan er nu om grinni ken. Wat een tijd. Hij mijmert voor zich heen over de bussen fL'e hij heeft gehad. De Fidelis, de Minerva, de Speravi. Uren kun je praten met Ar nold Hodes. Vanzelfsprekend gaat het over vroeger. En realist als hij is zegt hij tegen mij: „Dat heeft u na tuurlijk ook het liefste, want over de comfortabele bussen van vandaag kan ik natuurlijk niet zoveel nieuws vertellen. Herinneringen over de pio niersperiode dus: ,,Ja, in 1925 de cycloon in Borculo. Heel Twente wilde dat wel eens zien. Over de bus die de „Utrecht" werd genoemd, omdat daarmee Utrechtse werkloze arbeiders werden vervoerd van het Twenthe-Riinkanaal naar het station in Rijssen. Die werkloze had den eens per 14 aagcii vrij reizen. Die andere weekend-reizen moesten ze zelf betalen. De heer Hodes herinnert zich nog het lijflied van de werkloze Utrechtenaren: O wa' "n schande, wat een schande voor '~rland. Hoe het verder is gegaan met de autobusonderneming? Ja geleidelijk nam het groepsvervoer naar de fa brieken en andere ondernemingen toe. De voetbalclubs gingen graag met de bus. En: langzaam kwamen de dagtochten in de vakantie. De eerste dagtocht werd gemaakt in 1930. De eerste vakantiedagen van woensdag tot maandag (de donder dag was een Hemelvaartsdag)- Er werden ritten gemaakt naar Zwolle (retour f 1.40) en naar Arnhem (re tour f 2,25). In de dertiger jaren werd een meer daagse tocht gemaakt naar Keulen. De heer Hodes telegrafeerde naar huis dat hij goed aangekomen was met de afspraak dat de huisgenoten van de deelnemers bericht kregen dat de Rijssense bus veilig in Keulen gearriveerd was. Geleidelijk ging de onderneming vooruit. Verschillende chauffeurs tra den in dienst van de heer Hodes en het autobussenpark breidde zich ge staag uit. De zorgen werden er niet geringer om. In 1942 ging de heer Ho des samenwerken met twee ander# bedrijven. Daaruit ontstond de huidi ge Overijsselse Autobusdiensten Moeilijke oorlogsjaren lagen voor de boeg. Wegens gebrek aan bezine, aandrijving door middel van hout- gasgeneratoren. Wat een geknoei. Wat een ramp. Na de oorlog een geweldige dyna miek in de O.A D. Een vervoersge bied dat zich uitstrekt van Hengelo tot Deventer, van Raalte tot Neede. In 1949 de opening van een fraai garage- en kantorencomplex in Hol ten, de bakermat van de OAD door de commissaris van de Koningin in Overijsse'. ridder De Van der Schue- ren. In de eerste na-oorlogse jaren be stond er in de vakantietijd een fantas tische behoefte aan dagtochten naar het Westen en naar Giethoorn, Arn hem en Friesland, om maar een paar bestemmingen te noemen. Tien tallen bussen zorgden dan voor een gevarieerde vakantiedag voor honder den Twentenaren. Geleidelijk legde de OAD-directie zich toe op buitenlandse vakantierei zen. Nog steeds bevolken de OAD- chauffeurs in groten getale de Euro pese wegen, waarbij Oostenrijk we! een van de meest belangrijkè bestem- mingslanden is. De laatste tien jaar heeft de OAD ook verschillende reis- bureau's opgericht. Een van de hobby's van de heer Ar nold Hodes is de ontvangst, veelal In het restaurant Sonsbeek te Arnhem, van de uit het buitenland terugge keerde OAD-reizigers. In de loop der jaren heeft hij er duizenden toege sproken en evenzoveel mensen tevre den naar huis zien rijden. Hij is 75 jaar deze vitale en ener gieke OAD-directeur. Hij staat zijn mannetje nog en toen van verschil lende kanten op hem druk werd uit geoefend dat het gouden onderne mersjubileum niet onopgemerkt voor bij mocht gaan, reageerde hij: „In derdaad 50 jaar, het is waard om bij stil te staan. Aangevoerd: varkens 240. Pryzen: 240 biggen van f 117,tot f 125,per stuk. Algemeen overzicht: handel: rede lijk tot matig. Prijzen: staande. In de Ned. Herv. Kerk te Holten zal op 27 december a.s. een kerstcon cert worden gegeven door de Franse fluitiste Odile Traynard en onze plaatsgenoot organist Jan Willem Jansen, die onlangs aart 't Kon. Con servatorium voor Muziek te Den Haag slaagde voor het „Einddiploma conservatorium solospel-orgel". Uitgevoerd zullen worden, naast wer ken van Bach. Handel en Rheinber- ger, enkele delen uit de orgelcyclus „La nativité du Seigrenv" van Oli vier Messaien. Dit stuk is geschreven in 1934 en bestaat uit een aantal me ditaties over het Kerstgebeuren. Dit prachtige werk geschreven in een zeer persoonlijke stijl is in korte tijd beroemd geworden'Het concert wordt gegeven onder auspiciën van de Cul turele Werkgroep Holten. Door een grote overwinning op Vrie- zènveen 1 heeft Almelo 1 de leiding overgenomen van Esgoo 2, want het ziet er niet naar uit dat de afgebro ken stand tegen Drienerlo 2 in winst kan worden omgezet. Het Witte Paard 1 is nog steeds zon der enig winstpunt, want nu moes ten zij de winst laten aan debutant Delden 1 dat door deze overwinning goed mee blijft draaien. Hengelo 1 kreeg bezoek van Oldenzaal 1. Het werd na een enerverend duel voorlo pig afgebroken in een gelijke stand. Uitslagen: Drienerlo 2-Esgoo 2 4.5-4,5 v.l.; Het Witte Paard 1Del den 1 4,5-5,5; Almelo 1Vriezenveen 1 8-2; HengeloOldenzaal 1 3,5- 3,5. Stand: 1 Almelo 1 8 uit 4 24,5; 2 Esgoo 2 6 uit 3 22,5; 3 Delden 1 5 uit 1 22; 4 Hengelo 1 4 uit 3 17; 5 Olden- 'aal 1 2 uit 3 13; 6 Vriezenveen 1 1 uit 4 12,5; 7 Drienerlo 2 1 uit 3 '3.5; 8 Het Witte Paard 1 0 uit 4 15. Uitslagen van de derde klasse D ge speeld op 7 dec. 73. Favorita 2Boekrio 2 5,5-2,5; Henge lo 5Oldenzaal 2 4-4. DEVENTER DEVENTER SCHOUWBURG, Grote Kerkhof, tel. 11500. Vrijdag 14 december aanvang 20.00 u. Concert voor de Stichting Ka mermuziek Deventer. Maandag 17 december aanvang 20.00 u. Herman van Veen. Dinsdag 18 december aanvang 20.00 u. Toneelabonnementsvoorstelling „Kleine Alice". Woensdag 19 december aanvang 20 u. Ted de Braak en Sylvia Alberts in „Tête a TED 3" E.D.B. THEATER, Smedenstraat, tel. 13615. Dondei'dag 13 december t.m. woens dag 19 december Ben 14 jr. Zaterdag 15 december en zondag 16 december Matinee De laatste der Cheyennes a.l. Vrijdag 14 december en zaterdag 15 december Nachtvoorstelling „Sexue- le afwijkingen" 18 jr. Aanvangstijden: werkd. 20; vrij. 21- 23; za. 18.30-21-23.30: zo. 16.00-18.30 en 21 u. CINEMA, Lange Bisschopstraat, tel. 11100. Donderdag 13 december t.m. woens dag 19 december Joe Valach": de kil le verrader 18 jr. Zaterdag 15 december, zondag 16 de cember en woensdag 19 december matinee De man met het zwarte mas ker a.l. Vrijdag 14 december en zaterdag 15 december nachtvoorstelling Vampier circus 18 jr. Aanvangstijden: werkd- 20; vrij. 20- 24; za. 18.45 u.; 21.15-24; zo. 16 u.- 18.45 en 21.15 u. T.TTVOR THEATER. Brink. tel. 18662. Donderdag 13 december t.m dinsdag t8 december Aneelique 18 jr. Woensdag 19 december cyclus-film The ruling class 14 jr. Zondag 16 december matinee Ze noemden hem „Halleluja" a.l. Aanvangstijden: werkd. 20 u ook ■»n. en ZO.: zo. "14-16 u. O "PT?"MR ARE LEESZAAL. Brink, tel 13506 To* 17 december Lex van Ou art el. Vkeningon. Qnen'mzstijdendi. t.m. vrij. 10-.17.30 •>n 19-21 u.: za. 10-17 u.. zo. en ma. o-esloten. GOETIEK DE ROZIJNF^KORF. Assenstraat 4. tel. 11848 bgg 15016. Exnositie Corri Schiltkamp. Kera miek. Openingstijden: ma. t.m. za. 14-18 u.; "rii d e b. 19-21 u zo. eesl. G ALFRTJ T.F.WTEM. tci sterstraat °5-27. Ense. tel. 05700-21815. Tvnoritie sch'ideriien. keramiek, gra fiek nlastiek Burman. Gerst. Berse- vik. de Krnon. v.d. TJssel. Openinestiiderwo t.m. za. 10-18 u.: zo. 14-17 ii.: ma er- ^i. gesloten. GALERIJ ZEVEN, Hofstraat 7. In de maandagavond gehouden raadsvergadering kwamen een drietal vragen aan de orde van de heer Van Schooten (BP). De eerste vraag gold de mogelijkheid dat de volleybalvereniging in eigen plaats haar thuiswedstrijden kan spelen. Ze moet nu steeds naar Nijverdal omdat het gymnastiekzaal bij de scholengemeen schap voor volleybal is afgekeurd. Vervolgens wilde de heer Van Schooten weten of het niet gewenst is te onderzoeken of in de Burg. v. d. Borchstraat welke nog verbeterd moet worden, geen parkeerhavens kunnen worden aangebracht, aan de rechterzijde, komende van de OAD en tenslotte noemde hij de verkeerspiegel in deze straat bij de afrit van de Holterberg (n&ar bijna bijbelse ter men, red.) een „spiegel des bedrogs", omdat d spiegel z.i. geen juist beeld geeft. Het verkeer lijkt veel verder weg, dan het in werkelijkheid is Tot 24 december Expositie werk groep Gallonero (E. Hooykaas, D. Schierenberg, D. Raayke, Y. Anker smit, M. de Bruyn, K. Hendriksen, P. Kijlstra, J. van Marck, H. Nijhuis, J. Oberink, A. Jozen). Openingstijden: wo, vrij. zaterdag en de koopavonden 14-17 u. en de koopavonden 19-21 u. MUNTENTOREN, Achter de Muren. Aspecten van de hedendaagse Hon gaarse kunst. Openingstijden: di. t.m. zo. 13.30-17 u.: vrij. d-e.b. 19-21 u. TROG ART. Hofstraat 2. Tot 22 december Expositie mw. D. Visser, applicaties, poppen en teke ningen. Openingstijden di. t.m. za. 14-17.30 u. ATHENEUM P.TBTJOTHF.EK. Kloos ter 3. tel. 16512. Geneeskunst in boekvorm. Openingstijden: ma. t.m. vrij. 10-12 en 13-17.30 u.: za.. zo. gesl. MUSEUM DE WAAG. Brink. tel. 14556 Antieke fietsen, zilveren, aardwerk en antieke keukens. Openingstijden: di. t.m. za. 10-12 u. en 13-17.30 u.: zo. 14-17 u.; ma. ge sloten. MUSEUM DF DRIE HARINGEN, Brink. tel. 14556. Gesloten tot voorjaar. MUSEUM VOOR MECHANISCH SPEFUOOED. Noordenbergstraat 9. tel. 19739. Openingstijden als de Waag. JAZZ CAFE, Menstraat 2. 14-U-1973. vrijdag 20-24 u. o.l.v. Nan- da Coolsma. LITER ATR CAFE. Menstraat 2. 18-12-1973. dinsdag 20-23 u. o.l.v. Ar no Kramer. OPEN ATELIER. Menstraat 2. 7-12-1973, vrijdag 20-22 u. o.l.v. Arno Kramer. GALERIE DE TOVERBAL, KI. Over straal 85. 30-11-1973 tot 5-1-1974 Expositie Rei- nier Vandevoorde. Openingstijden: di. t.m. za. 13-17 u„ voorl. ook zo. 13-17 u. ALMELO. VAR OSS IE AU Do., vrij., ma., di., wo., .14.30 en 20 u.: Sex zonder normen 18 jr. Zaterdag 18.45 en 21.00 u.: Sex zon der normen 18 jr. Zaterdagnacht "23.15 u.: Ik wil het overal met je doen 18 jr. Zondag 14.30 u.: De Burcht in de Ardennen. Zondag 16.45, 18.45 en 21.00 u.: Sex ^onder normen 18 jr. CINEMA PALACE. Do., vrij., ma., di., wo. 14.30. 18.45 en 21.00 u The man of the East 14 jr. Zondag 14.15, 16.30 en 21.00 u. en 18.45 u.: The man of the East 14 jr. De heer Van Schooten kreeg van B. en W. het volgend uitvoerig ant woord: 1 Het is ons bekend, dat de volley balclub geen wedstrijden in compe titieverband kan spelen in Holten we gens gebrek aan accommodatie, die aan de gestelde eisen voldoet. Voor deze wedstrijden is een zaalruimte vereist met onder andere een hoogte van minimaal 7 meter. Het aanwe zige gymnastieklokaal bij de scholen gemeenschap heeft een hoogte van 5meter, zodat alleen om deze re den het gymnastieklokaal voor dit doel wordt afgekeurd. Hoewel het voor de volleybalclub bijzonder onprettig is, dat in Holten deze wedstrijden niet kun worden ge speeld, is hiervoor thans geen oplos sing te vinden, omdat in deze ge meente geen ruimte aanwezig is, die aan de gestelde eisen voldoet. Door de bouw van een sporthal zal in de bestaande behoefte kunnen worden voorzien. Het is thans nog niet bekend wanneer de bouw van een sporthal mogelijk zal zijn. Van de herstratingswerkzaamhe- den die zijn opgedragen aan de fa! Horstman is tot dusver alleen d< 'renseweg uitgevoerd. Volgens het opgestelde schema thans de Burg. v.d. Borchstraat aan de beurt. Door de ongunstige weers omstandigheden (straatmaken is zeer weergcvoclig) is hiermede nog niet begonnen. De mogelijkheid tot het aanbrengen van parkeerhavens is reeds in 1970 door ons overwogen. Op bijgaande kaart is een voorstel daartoe aan gegeven. Dit voorstel komt overeen met de suggestie van de heer Van Schooten, namelijk insteekhavens a. d. oostelijke zijde van deze straat voorzover het betreft het gedeelte gelegen tussen de op- en afrit naar en van de Holterberg. Wij hebben dit voorstel evenwel om verschillende redenen niet overgenomen. Het maken van de voorgestelde par keerhavens zou namelijk tot gevolg hebben dat een groot aantal bomen langs deze straat gerooid zou moe ten worden, hetgeen het straatbeeld zeer zeker niet ten goede zou ko men. Voorts zou de verkeerssituatie bij de afrit slechter worden, omdat het uitzicht door de dan geparkeerde au to's ernstig zou worden belemmerd en de verkeersveiligheid zou worden geschaad. Om deze reden is afgezien van het maken van parkeerhavens en is toen eon parkeerverbod ingesteld voor de westelijke zijde van deze straat. 3. Teneinde de moeilijke verkeerssi tuatie bij de afrit van de Holterberg enigszins te verbeteren is ten behoe ve van de weggebruikers een ver- keersspiegel geplaatst aan de Burg. v.d. Borchstraat tegenover de afrit. Alvorens de Burg. v.d. Borchstraat op te rijden moet men stoppen en heeft men de gelegenheid om eerst in deze spiegel de situatie te over zien. hetgeen zonder spiegel niet mo gelijk is. Hoewel de verkeersspiegel het beeld wel enigszins vervormt, waardoor de afstand van het naderende verkeer wat moeilijker is te schatten, is het o.i. toch belangrijk, dat men kan zien óf er iets aankomt. Opheffing van het vertekende beeld kan alleen door het plaatsen van een spiegel met vlak glas. Een bezwaar hiervan is dat het gezichtsveld dan zeer be perkt wordt, en men precies op de aangegeven plaats moet staan om het nodige effect van een dergelijke spie gel te hebben, tenzij er 'n zeer gro te spiegel wordt geplaatst, hetgeen weer andere bezwaren oplevert. Wij zijn dan ook van oordeel dat een bolle spiegel in de gegeven om standigheden de beste oplossing is. „De achtergrond van mijn vraag is, of er geen noodoplossing te vin den is", zei de heer Van Schooten naar aanleiding van het eerste ant woord- De burgemeester wees er op, dat de gemeente alleen kan bieden wat zij heeft. De club zal zelf moeten zoeken naar een oplossing. De parkeerhavens wilde de burge meester eerst in de commissie ge meentewerken bespreken. Wat de spiegel betreft wilde de heer Meerman (PvdA) de boom in de tuinhoek ter plaatse wegkappen, Onder dit hoofd plaatst u .en artikel in het Holtens Nieuwsblad van 30 no vember, waarin u de mening van de Recron over de landelijke situatie inz. toeristenbelasting besprak. In uw tikel komt ook een en ander voor over de Holtense situatie van de achter gronden «ran deze belasting, een be lasting waarover nog een bezwaar schrift onzerzijds bij de provincie dient. Het is goed gebruik om tijdens de periode van een lopend bezwaar schrift in het openbaar niet over de zelfde zaak te schrijven. Ondergetekenden willen zich daa gaarne aan houden; uw artikel noopt ons echter toch tot een voorlopige reactie. Het is volkomen begrijpelijk, dat bepaalde groepen vanuit hun eerste verantwoordelijkheid verschillende op vattingen over toeristenbelasting heb ben en iedere groep heeft gelukkig ■olledig het recht om haar mening kenbaar te maken. Ook bij blijvend ej-schil van mening en inzicht zal 'och bij iedere groep de goede trouw an de ander bij voorbaat vast staan. Verschil van mening hebben we, ken nelijk ook met u. misschien kunnen we elkaar overtuigen, kennis nemen de van alle feiten, in een eerlijke Enter I—Holten I 2.30 u. Holten 2—Wierden 2 12.00 u- Holten 3 is vrij. Holten 4—Haarle 4 12.00 u. Nijverdal 4Holten 5 10.15 u. PH 6—Holten 6 11.45 u. Holten 7De Zweef 6 10.30 u. Holten 8Haarle 7 2.30 u. Haarle 8Holten 9 12.00 u. SDOL 5—Holten 10 12.45 u. Bij algehele afgelasting door de T.V.B. is er 's morgens training om 10.00 uur voor de spelers der lage re elftallen. Maak yan deze gelegen heid gebruik om uw conditie op een goed peil te houden. Junioren/Pupillen Almelo Al—Holten Al 2.30 u., ver trek 1.30 u. Holten A2—DES A2 2.30 u. Enter B bl—Holten bl 2.30 u., vertrek 1.45 u. Holten b2Excelsior b3 2.30 u. Holten clSp. Rijssen cl 1.15 u. GFC c2—Holten C2 1.15 u-, vertrek 12.30 u. Holten c3Excelsior c5 1.15 u. De Zweef dlHolten dl 1.15 u., ver trek 12.30 u. Holten ElEnter El 12.00 u. Holten E2De Zweef E3 10.00 u. DES E2—Holten E3 11.00 u., vertrek 10.15 u. Holten E5—SDOL E4 10.00 u. Holten E6— SDOI. E-5 11.00 u. DES E4—Holten E7 11.00 u., vertrek 10.15 u. Holten d2 vrij. A.s. zondag speelt Holten de des tijds afgelaste wedstrijd tegen Enter, mits dit weekend het programma i.v.m. de weersomstandigheden afge werkt kan worden. Voor de supporters behoeft het geen probleem te zijn om deze wedstrijd te bezoeken daar de dienstbus via Rijssen vertrekt om 13.05 en 14.05 u. Eveneens kunnen supporters meerei zen met de spelersbus die eventueel aangevuld zal worden met een extra bus. Dit was ons echter bij het ter perse gaan van Holtens Nieuwsblad nog niet bekend. De spelersbus ver trekt om 13.30 u. vanaf Smidsbeld. Het zal voor onze jongens een zwa re opgave worden om te winnen, daar Enter thüis altijd een moeilij ke tegenstander is om te verslaan. Echter met de laatste resultaten ach ter de rug rekenen we op een over winning voor de roodzwarten. De se lectie bestaat uit de volgende spe lers: A. Dekker, H. Bronsvoort, W. Nijenhuis, W. Reijlink, B. Knapen, J, Deijk. J. v. Pluuren, A. Rey- 1:nk. J. Gierman. G. Oolbekkink. W. Schooien, J. Veneklaas en G. Paal man Bij afgelasting is er 's morgens om 10.00 u. training voor de selectiespe- lërs van het eerste en tweede elftal. en open discussie. We betreuren het dat u de beschuldiging uit dat „de recreatieondernemers in "lolten niet voor honderd procent de nachtregis- ters bijhouden, waardoor de gemeen te Holten niet op die manier tot hef fing kon overgaan" Gelukkig heeft de gemeente zelf dit argument niet gebruikt, er waren andere motieven, verband houdende met de kosten van incassering. Verder willen onderge tekenden niet voor hun rekening ne men. dat de VVV-Holten door de ge meente „monddood" zou zijn ge maakt. Duidelijk is dat dubbelfunc ties soms erg makkelijk zijn, soms belemmerend werken, maar boven elke twijfel staat voor ons de volle dige betrouwbaarheid van alle be stuurders. Aan manipulaties en op zetjes is door ons nooit gedacht. Verder is de verleiding groot op het overige genoemd in uw artikel, juist ook onder het hoofd onjuiste interpre tatie, veel te zeggen, maar gezien bo vengenoemd gebruik, willen we deze verleiding weerstaan; we hopen dat er binnen afzienbare tijd een gelegen heid zal zijn om daarop in te gaan. Deze reactie- dient alleen om mis verstand en legende-vorming te voor-, komen, bovendien zou geen reactie op gevat kunnen worden als wie zwijgt, stemt toe. Dankend voor de plaatsruimte, Holtense recreatieondememers.

Holtens Nieuwsblad | 1949 | | pagina 3