Sint Nicolaasfeest 1979 Op zaterdag 1 december, 4 dagen voor zijn verjaardag, was St. Nicolaas uitgenodigd een bezoek te brengen aan het Parkgebouw. Dit jaar waren weer ongeveer 80 kinderen, veelal onder begeleiding van ouders, al vroeg in de morgen samengekomen. Op het programma stond allereerst een film met als titel „de fluit met de zes smurfen". De capriolen van het welbekende smurfen volkje viel gezien de reakties bij jong en oud in de smaak. De film had de spanning die altijd weer, aan wezig is voor de komst van St. Nicolaas enigszins doen vergeten. Maar tijdens de pauze na een snelle verfrissing in de vorm van een flesje limonade kwam deze ziender ogen terug. Om de sfeer nog wat te verhogen werd door Mej. Nieuwenhuis een kort St. Nicolaasverhaal voorgelezen en enkele liedjes samen met de kinderen gezongen. En eindelijk was het dan zover. Wat niemand had verwacht, St. Nicolaas verscheen met zijn knechten eerst op het balkon. Na enige tijd kwam de toch steeds ouder wordende Sint in de zaal, voorafgegaan door twee capriolen-makende pieten. Terwijl de Sint vele handen schudde strooiden de pieten pepernoten en verwarring rond. Na enige tijd was de Sint dan aangekomen op het podium, waar hij plaats nam in een ge makkelijke stoel. Na de kinderen toegesproken te hebben en enkelen van hen persoonlijk door de Sint werden ontvangen, was het ogenblik van vertrek al gauw weer aangebroken. In deze drukke tijd spoedt St. Nicolaas zich van de ene plaats naar de andere, waar steeds weer veel kinderen vol verwachting naar hem uitkijken. Na het in ontvangst nemen van de cadeautjes gingen de kinderen zichtbaar voldaan naar huis. 6

Het Anker | 1979 | | pagina 8