Biej 't ofskeajd van menear Auke Hayo ter Horst as dierekteur van de Koninklijke Jutespinnerij en Weverij Ter Horst Co. B.V. op 'n achsen juunie neegnteenhonderd neegn en zeuwnteg, noadat 'e biejnoa veerteg joar biej't beleajd van dat bedrief betrükn hef ewas De heer Mekenkamp sprak namens alle werknemers de afscheidsspeech uit Menear A uke, het is komn en goan Zoolange at de wearld al hef bestoan. Vandaage muw van oe ofskeajd nemn Het kan oe bliej en spieteg stemn. Viej küent oons vuursteln dat 't oe spit Dat 't leawn zoo ruekeloos verglidt. Mer iej küent oe ook verheugn Daj edoan hebt noar vermeugn. Dat, vriej van vuile zorg en plich Oewe leefebrieje mear andach krig. Ook züet, zoo 't oons ook is egoan, 'n Poar heugtepuentn vuur oogn oe stoan. Ten eersn 'n dag daj konn beginn Miskien neet eens met hatt' en zinn. Mer ja, het lea zoo vuur de haand Van vaa op zünne fabriekaant. Dree joar doarop zi-j zoo aj weett Tot prookuuraasiejhooldr proomooveerd. In viefteg steeldn oe ,,'n Road van Bestuur" As lid van de diereksiej vuur. Dat zi-j ewürdn en aalt ebleewn Totdaj 't in viewnzeuwnteg op hebt egeewn. Joa, 'n komn en goan is 't in 't leawn Doar tuskn wort't patroon eweawn In 't kleed dat paskloar vuur oons lig Tot elk drüekn zinne bestemmege krig. En al dee joarn, dat mag ezeg Koj met oew volk good oaweweg. Ze mochn oe allemoa gearne Hen, Um oewn goon oard vuural miskien. Non heurt biej 'n ofskeajd een kedoo Dat rekt veer jonge meaks oe too. Ze beedt oe an naamns het geheel Van binn- en boetnlaands perseneel, Ne toafl, teekn van 't hoesgezin. Zoo betrekke viej de vrouwe dr ook biej in. En zit iej beajdn soawnds binn de puste En nemt noa 't dagwoark oewe ruste, Dat dan dee toafl speegeln mag Een andeankn an disn ofskeajdsdag. Wiej wuensket oe beajde nog tot slot pe j^eer Hter Horst dankt allen voor de aange- Een gelukkig leawn. Dat geeve God. boden cadeaus en de overweldigende belangstelling 4

Het Anker | 1979 | | pagina 6