m mm m m «mm mm Met pensioen ri r" - Jjjf" Zondag 1 oktober j.l. zou baas J. Koster van de spoelerij die op 28 september 1972 65 jaar was geworden, met pensioen gaan. In verband hiermede werd hem gevraagd om vrijdag 29 september j.l. op kantoor te willen komen om van de Directie afscheid te nemen. Bij die gelegenheid werd hem bij monde van de heer A. H. ter Horst namens de Directie dank gebracht voor al zijn goede diensten aan de „FIRMA" in de afgelopen ruim 50 jaren verricht. Flierna volgde de traditionele overhandiging van het wandbord alsmede de pensioenbrief. Bij koffie en gebak werd nog wat nagepraat, waarbij over een weer herinneringen opgehaald werden. Gelukkig, dat men zich altijd alleen maar de prettige voorvallen van vroeger herinnert en de narigheid maar vergeet. Echter ook aan dit genoeglijk samenzijn kwam een einde waarop het afscheid nemen volgde. Hierbij dankte baas Koster de Directie hartelijk voor het al die jaren in hem gestelde vertrouwen alsmede voor het wandbord en de pensioenbrief. Baas Koster, die op 28 september 1921 bij ons bij de Plaatswerkers onder baas Bruins in dienst trad kwam daarna in de afdeling spoelerij, waar hij te werk gesteld werd als leerling-reparateur. Jaren later volgde zijn promotie tot chef-reparateur waarna hij omstreeks 1949 tot onderbaas en later tot baas in de afdeling spoelerij benoemd werd. In 1970 besloot hij, sinds 1964 reeds weduwnaar zijnde, met zijn Turkse huisgenoot gedurende diens vakantie mee te gaan naar Turkije. Alhoewel baas Koster uitsluitend Hollands spreekt en de huisgenoot slechts gebrekkig Hollands kende is baas Koster deze reis zeer goed bevallen, zo zelfs dat hij er een reisverhaal over geschreven heeft. Ook heeft hij tijdens zijn reis veel gefilmd; erg jammer vond hij, dat hij niet genoeg films bij zich had en men in de binnenlanden van Turkije uiteraard geen Kodak- of Agfa-smalfilmscassettes kan kopen. In februari 1972 was er voor baas Koster de mogelijkheid om in de Non-Activiteits-Regeling te komen, van welke gelegenheid hij gebruik heeft willen maken. En zoals hierboven reeds gezegd volgde op 1 oktober j.l. hierop zijn pensionering. Ook baas Koster wensen wij nog vele gezonde en gelukkige pensioenjaren toe. Baas H. J. Rugenbrink van de Kalanderij, die op 13 juli 1907 geboren werd, zou op 1 augustus 1972 met pensioen gaan. In verband hiermede werd hij maandag 31 juli j.l. op kantoor door de Directie ontvangen, waar hem onder woorden van dank voor zijn vele verdiensten voor het bedrijf het wandbord alsmede de pensioenbrief overhandigd werden. Bij het genoeglijke praatje, dat daarna tijdens de koffie volgde liet men uiteraard de vroegere jaren de revue passeren waarbij bleek, dat men zich alleen de prettige voorvallen herinnerde. Toen het tijd werd om afscheid te nemen, dankte baas Rugenbrink de Directie voor de tot hem gesproken woorden, het wandbord en de pensioenbrief en wenste via de Directie het bedrijf een goede toekomst toe. Op 8 augustus 1925 in de smederij begonnen kwam baas Rugenbrink in de weverij terecht waar hij opgeleid werd tot monstermaker. Na enige jaren werd hij overgeplaatst naar de Kalanderij, waar hij in de z.g. „crisis-jaren" tot onderbaas werd benoemd. Later volgde zijn promotie tot baas. Wij wensen baas Rugenbrink nog vele gezonde pensioenjaren toe. Helaas is baas Rugenbrink de laatste jaren het leed niet bespaard gebleven; op 20 sept. 1971 overleed zijn vrouw. Thans woont hij bij zijn kinderen in die hem zo veel mogelijk helpen dit smartelijke verlies te dragen. Bij de foto's: Links: J. Koster Rechts: H. J. Rugenbrink 13

Het Anker | 1972 | | pagina 15