De Voorzitter zegt dat dit inderdaad altijd moeilijk was, we hebben nu gedacht om iets te geven waar b.v. het hele gezin iets aan zal hebben. 'Ook deelt de Voorzitter mede dat de regeling wat de jubilea betreft m.i.v. 1 januari 1969 herzien zal worden, wat er precies aan zal veranderen weten wij zelf nog niet, maar het zal wel verbeterd worden. Wel zullen de mensen die tot en met 31 december 1968 hun ju bileum vieren natuurlijk nog in de oude regeling vallen. De heer Harbers komt nog terug op het personeels tekort, spreker zegt dat hij nooit een voorstander is geweest wat betreft het aantrekken van buitenlandse arbeiders, maar het toch jammer te vinden, dat er machines naar Lokeren gaan. De Voorzitter zegt dat het natuurlijk jammer is, dat wij deze weg moeten gaan, maar daar dit personeelstekort blijft bestaan, zullen we hier iets aan moeten doen. De heer Harbers zegt dat hij liever hier buitenlandse arbeiders heeft, dan dat alles naar België gaat. De Voorzitter zegt dat in België ook veel bedrijven personeel vragen, mannelijk personeel is er genoeg, maar vrouwelijke krachten aantrekken wordt daar nu ook moeilijker. De heer Borkent vraagt hoe het momenteel staat met de inkoop van garens. De Voorzitter zegt dat dit moei lijk is. Bij de bevoorrading van de garens door onszelf speelt ook het hoge ziektepercentage een grote rol. Wij heb- }ben momenteel pl.m. 9% van ons personeelsbestand, (dat is pl.m. 110 mensen) wegens ziekte thuis. In Enschede is dit nog hoger n.l. 15% - Almelo ligt tus sen de 1214% in. Dit wil zeggen dat men wel een eigenlijk onnodig groot aantal mensen in reserve moet hebben. Die 9 betreft weliswaar niet allemaal pro- duktie-mensen, maar wel een gedeelte; blijft een pro- duktieman thuis, dan staat zijn machine stop. Naar aanleiding van de ingebruikneming van een elektrische trekker bij het copstransport in de weverij brengt de heer Companje enkele bezwaren naar vo ren i.v.m. het te verwachten nieuwe tarief. De heer Wennemers is van mening, dat het gehele tarief voor een paar mensen z.i. totaal onnodig is. De Voorzitter repliceert met de vraag, is het dan ver antwoord wanneer iemand die b.v. 100 zakken kan vervoeren er maar 50 blijft vervoeren? De heer Wennemers zegt dat men dan een scheve ver houding zou krijgen, de een zou zich letterlijk kapot werken en de ander zou praktisch niets doen. Wel ben ik ervoor om in dit geval geen tarief in te voeren. De heer Torn zegt dat het probleem ontstaan is, toen men overging van handkarretjes op mechanisch trans port. Het bleek nl. dat de mensen vroeger met de handkarretjes net zoveel vervoerden als later met de elektrische trekker, men hield dezelfde produktie, ter wijl er veel meer vervoerd kon worden. De heer Wennemers zegt dat er in een vorige O.R. beloofd is dat het verslag zo spoedig mogelijk aan de leden gestuurd zou worden, zo het op het moment is, kan ik niet zeggen dat dit zo spoedig mogelijk is. Dit duurt te lang, zo houden wij het niet meer bij, wan neer wij nu de notulen krijgen weten we niet meer wat we gezegd hebben. De Voorzitter zegt dat dit bekeken zal worden. Verder niets meer aan de orde zijnde dankt de Voor zitter de leden voor hun opkomst en sluit hij hier mede de vergadering. Ondernemingsraadsvergadering, gehouden op woens dag 20 november 1968, 's morgens om 11.00 uur in de grote vergaderzaal van het kantoor. Aanwezig de heren: H. Jordaan, C. J. Kochanowski, J. H. Seppenwoolde, J. Niks, Joh. Spenkelink, A. Bor kent, J. H. Nijland, G. J. J. Beunk, G. H. Schippers, J. W. Baan, A. H. Wennemers, W. Companje, G. Wes- sels, G. Tijhof, J. W. Pongers, V. K. Pavlicek en J. C. Torn. Afwezig de heren: Js. Harbers en J. Leussink. De Voorzitter, de heer H. Jordaan, opent de vergade ring en heet alle aanwezige leden van harte welkom. De Voorzitter zegt dat deze tussentijdse O.R. bij elkaar is geroepen omdat er enkele mededelingen waren. 1. Tariefcommissie Gisteren is hier een bespreking geweest wat betreft de cursus die gegeven zal worden voor de tariefcommis sie, wij zijn overeengekomen dat deze cursus in januari 1969 van start zal gaan en wel op de maandagmid dagen. Op 2 december zal men hier komen om de kandidaten te testen. Zodra de uitslag bekend is komen wij nader op e.e.a. terug. Deze cursus zal gedurende 12 weken elke maandagmiddag gegeven worden. 13

Het Anker | 1969 | | pagina 13